Stranica 16 od 21 PrviPrvi ... 61415161718 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 751 do 800 od 1038

Tema: Mirena

  1. #751
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Promijeni soc ginica, odradi na račun socijalnog briseve, papu i ugradnju, a plati samo Mirenu - cca 1000 kn u bilo kojoj apoteki, dodje za 1-2 dana
    Ja bi tako... Razlika je preko 1000kn!
    x

    Čak postoji mogućnost da i mirenu dobij2š bez plaćanja ako imaš obilna krvarenja ili neka stanjq koja to opravdavaju i prije 35. godine. Eh, da je barem postojalq dok sam ja bila mlada, spasila me i ovako, a uštedjela bi mi puno muka, borbe s anemijom i slično.

  2. #752
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Imaš pravo, sillyme. Samo, ova mi pod nosom. Jedva sam kod nje upala i to samo zato jer sam bila trudna. A sad, tko zna gdje mogu upast, a da nije na drugom dijelu grada. Koliko znam, svi imaju previše pacijenata.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.01.2017. at 17:15

  3. #753
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    preko 40 godina uz indikaciju dobijes mirenu preko hzzo

  4. #754
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Samo kaj žuta ima do 40 skoro dvadeset godina

  5. #755
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    O, da bar. Nisam tako mlada.

  6. #756
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    preko 40 godina uz indikaciju dobijes mirenu preko hzzo
    Granica je lani bila 35 godina, uz indikaciju. Pet godina ipak puno znači. Ne znam kako je za 2017.

  7. #757
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    preko 40 godina uz indikaciju dobijes mirenu preko hzzo
    Da, ja sam imala tu ideju, Privatni ginekolog mi je preporučio Mirenu. Otišla sam kod svog socijalnog, sa nalazima privatnog (doduše, pisalo je samo, radi obilnijih menstruacija preporuča se Mirena, tako nešto). Socijalni mi je odbio prepisati Mirenu. Rekao je da HZZO kontrolira kartone i indikacije, a da ja kod njega nisam bila 10g. Predložio je da me pregleda, da obavimo pretrage (naravno, predložio je da platim briseve 1000kn preko njega, što sam odbila), pa da prati situaciju i da se budemo dogovorili nakon par mjeseci. Otišla sam privatnom i stavio mi je Mirenu. Nije mi radio briseve prije, samo redovnu papu, onaj mali bris na licu mjesta, pregled i uzv. Rekao je da nema potrebe, da su mi nalazi svi dobri godinama i da nema potrebe raditi briseve, jer da nešto ima, bilo bi i nekih simptoma.

  8. #758
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Žuta pa ti nemaš više od 25

  9. #759
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Igrala bi se pogađanja?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.01.2017. at 13:06

  10. #760
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ja sam imala tu ideju, Privatni ginekolog mi je preporučio Mirenu. Otišla sam kod svog socijalnog, sa nalazima privatnog (doduše, pisalo je samo, radi obilnijih menstruacija preporuča se Mirena, tako nešto). Socijalni mi je odbio prepisati Mirenu. Rekao je da HZZO kontrolira kartone i indikacije, a da ja kod njega nisam bila 10g. Predložio je da me pregleda, da obavimo pretrage (naravno, predložio je da platim briseve 1000kn preko njega, što sam odbila), pa da prati situaciju i da se budemo dogovorili nakon par mjeseci. Otišla sam privatnom i stavio mi je Mirenu. Nije mi radio briseve prije, samo redovnu papu, onaj mali bris na licu mjesta, pregled i uzv. Rekao je da nema potrebe, da su mi nalazi svi dobri godinama i da nema potrebe raditi briseve, jer da nešto ima, bilo bi i nekih simptoma.
    Na zalost sa socijalnima covjek ne zna sto ga ceka. Ja sam imala 40 ali nisam ni pokusala dobiti mirenu na recept nego sam odmah rekla da cu je platiti ali sve ostalo - briseve, papu (i na kraju uputnicu za bolnicku ugradnju) mi je odradio moj soc bez ikakvih problema (briseve sam napravila u mirogojskoj, pa onda terapiju, pa kontrolne opet tamo). Nisam nikad ni cula da bi se preko socijalnog placali brisevi ?!

  11. #761
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Nikad nisam platila ni jedan bris, a navadila sam ih se u doba neplodnosti...

  12. #762
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Granica je lani bila 35 godina, uz indikaciju. Pet godina ipak puno znači. Ne znam kako je za 2017.
    moguce da sam ja krivo zapamtila da je 40

  13. #763
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    moguce da sam ja krivo zapamtila da je 40
    Možda jesi, a možda nisi... Ovdje piše 35: http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1150/

    Ali svake godine treba provjeriti onu listu lijekova i pomagala koja idu na teret hzzo, tako da nisam ni ja sigurna.

  14. #764
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno Mirena - prvi mjeseci

    Pozz mame

    nakon dvoje djece u razmaku manjem od godinu dana odlučila sam staviti Mirenu. 1.6. sam ju stavila, prvi kraju 2. mestrucije nakon poroda. Gin je rekao da bi mogla tu i tamo krvariti neredovito prva 3 mjeseca... sve ok.. problem je u tome sto ja stalno krvarim... gin kaze da je moguce... evo 1.9. trebali bi proc ti 3 mj a ja jos uvijek imam manja krvarenja i to skoro svaki dan.. mozda 2 tj nisam krvarila a ostalo ili malo sukrvice ili tockasto krvarenje ili smeđkasti iscjedak... vec razmisljam da ju vadim jer pomalo pocelo mi je sve to ici na zivce... molila bih za vase dojmove. Je li se jos nekome tako desilo?! Hoce li uopce ta krvarenja prestati?

  15. #765
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    O mireni postoje dva topika. Sutra sve spojim.

  16. #766
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Hvala! Nisam mogla naci...

  17. #767
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    spojeno

  18. #768
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ah, tako je meni bilo, sigurno prvih pola godine valjda. onda je prestalo, ali i dalje sam imala menstruaciju, krajnje oskudnu no ipak. a obzirom da ja i inače imam vrlo neupadne menstruacije- nije mi mirena tu nešto značila. no ja sam ju izvadila nakon godinu i pol ( ili dvije- nisam sigurna više), imala sam grozne pmsove. nakon vađenja ciklus mi se produljio na preko 30 dana, pa je tako bio par kojih godinu dana, a unazad pola godine mi se produžio na 45+ dana, doduše to ne vežem uz mirenu, prije uz puno treninga i niski bf.

  19. #769
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Saša,

    koji bf misliš da bi u prosjeku bio granični da poremeti redovite menstr.cikluse? Znam da je svatko individua za sebe, al ono onako načelno. Trenutno sam u nekim zahtjevnim fizičkim pripremama pa zato pitam. Hvala.

  20. #770
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    u mom slučaju je 15-16%. no ne mogu biti sigurna da je to 100% razlog. no obzirom da sam unazad godinu dana postepeno pojačala treninge- opterećenje i minutažu, te da ne vidim niti jedan drugi očiti razlog osim laboralnog stresa koji je kronično prisutan onda vežem uz to, ginićka isto. e sad, sigurno ovisi koji ti je bf sad i kakva ti je inače konstitucija te koliki će ti biti unos u toku priprema. ti se spremaš za maraton? tu je potrošnja kcal po treningu jako visoka.

  21. #771
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hvala ti sasa.
    Trenutno sam na 20%, da spremam se za M, al fakat pazim na prehranu i unos (povećala sam svjesno), upravo zbog visoke potrošnje kcal. Nadam se da mi pad bf neće biti primjetan. Zasad su mi ciklusi ok. Ok zna mi uranit dan-dva (ako je bio intenzivan trening), al to spada pod normalno.

  22. #772
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Lili i ti imas mirenu?

  23. #773
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Razmisljals jesam al odustala.

  24. #774
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mislim da dosta žena ima poriv da izvadi Mirenu. Ja ju imam preko 3 godine, ne zbog kontracepcije, da ne ponavljam pisala sam već, nebitno.
    U svakom slučaju, kod mene je spoting još uvijek prisutan, veći dio dana u mjesecu. Nekad se pojača pa je to valjda kao neka menstruacija. Nekad stavim mali uložak, većinom idem bez pa promijenim donji veš. Ali koliko sam shvatila, ja sam prije iznimka nego pravilo tako da ako imaš strpljenja, ako ti nije libido jako pao, još malo sačekaj.

    Ja si sad ne mogu zamislit da opet imam pravu (obilnu) menstruaciju i nema šanse da ju vadim bez da moram.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 22.08.2017. at 12:23

  25. #775
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    prva 3 mjeseca sam imala spotting. od tada nemam nista. niti menstruaciju niti nuspojave. kad drugo ljeto istekne 5godina planiram novu.

  26. #776
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Ok hvala pricakat cu da prodju ta 3mj skroz pa cu vidjeti... prekjucer sam ponovo dobila menstruaciju... nakon 2 dana sto nisam krvarila... uzas...

  27. #777
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    nedavno sam (nakon 6mjeseci zakašnjenja) zamjenila mirenu novom. nije bilo strašno, ustvari je zabolilo samo na sekundu.
    i kašnjenje sa zamjenom uopće nije zabrinulo mog ginekologa, nego mi je savjetovao da dođem nakon ljeta da ne bi slučajno krvarila na kupanju.

  28. #778
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    nedavno sam (nakon 6mjeseci zakašnjenja) zamjenila mirenu novom. nije bilo strašno, ustvari je zabolilo samo na sekundu.
    i kašnjenje sa zamjenom uopće nije zabrinulo mog ginekologa, nego mi je savjetovao da dođem nakon ljeta da ne bi slučajno krvarila na kupanju.
    u istom postupku si izvadila staru i stavila novu?
    mene to čeka u 5 mjesecu slijedeće godine...

  29. #779
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kod mojeg to tako ide

  30. #780
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Lili, meni pomaze da jedem masno. Imala sam epizode prestanka menstruacije u odredjenim periodima u zivotu. U toku jedne od epizoda sam imala kompletnu endokrinolosku obradu i definitivno je bio zastoj rada jajnika i jako nizak estrogen. Uzimanje masnije hrane (koju onda ne mesam s UH) mi je pomoglo da i posle 3. i 4. deteta dobijem menstruaciju 'na vreme'. Trenutno sam na nekoj granici, desava mi se da jako budu oskudne (nosim casicu pa tacno znam), a nisam mrsava (no hipotireoza, dojenje i trcanje isto doprinose, tj. mislim da je individualno jer moze da bude vise faktora). Iz mog iskustva, prosto prati, simptomi su postepeni i menstruacija nikad ne prestane bas odjedom.

  31. #781
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    u istom postupku sam izvadila staru i stavila novu.
    samo sam prije tog morala napraviti papa test i pričekati rezultat.

  32. #782
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    molim pomoć; da li netko zna...imam malo nižu vrijednost željeza i obilne menstruacije, da li je to dovoljno za dobivanje mirene na teret Hzzo-a?

  33. #783
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mislim da je to individualno, kako ti ginekolog procijeni, zbog čega su obilne i koliko su obilne. Ja sam imala željezo oko 3 (min. je 8 za žene moje dobi) i miome i endometriozu i... Na kraju sam kupila, jer nikako nije stizala ova naručena od ginekologa, mjesecima. Prvo je kasno naručena, pa nije dolazila, a teško je bilo dr. dobiti na telefon.

    Ja sam se toliko navikla sada na benefite, da se pitam hoću li slučajno u menopauzu prije sljedeće ili ću morati još jednu nabaviti.

  34. #784
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    možda da malko prije tražiš da ti naruče, ili možda
    da obrnuto nećeš imati pravo jer ti je željezo naglo poraslo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.04.2018. at 14:47

  35. #785

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moras imati 35 godina i povijest bolesti o obilnim krvarenjima (i terapije s kojima se prije pokusalo rijesiti problem).

  36. #786
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    meni je gin rekla da je dovoljno imati loš, mislim anemičan nalaz krvi. Ali nije mi rekla koliko loš. Godina života imam i previše.
    Posljednje uređivanje od cokolina : 12.04.2018. at 15:47

  37. #787
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ima nekih novih iskustava?

    Ja uskoro stavljam Mirenu zbog problema s ciklusima (pcos, prije obilne menge, sad stalna krvarenja jer nemam ovulacija, i maternica se ne čisti kako spada). Nakon razmišljanja što i kako, ne smijem pilule, i pala je odluka na Mirenu.
    Sve bi bilo super da ja nisam nakon toga više krenula googlati. Sad sam naišla na toliko horor priča o nuspojavama (debljanje, bolovi, spotting me ne smeta toliko) da me sve više strah Zapravo to debljanje mi trn u oku, i inače nisam baš zadovoljna težinom, vratila sam se na predtrudničku kilažu, i ne bih opet voljela otići gore

  38. #788
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Ne deblja se od Mirene nego previse hrane i premalo kretanja

  39. #789
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja sam ove godine stavila treću mirenu.
    zdebljala se nisam, ali sam se osalila oko trbuha.
    i pms-ovi su mi grozni, doslovno sam ko prazno bure,
    samo bih trpala u sebe, više nego u običnom pms-u,
    zapravo više kao trudnoća, imam prohtjeve
    nadam se da će se stabilizirati kroz određeno vrijeme,
    jer se sjećam da je burnije bilo i nakon prve dvije mirene pa se smirilo.

  40. #790
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja sam ovo proljece stavila drugu i apsolutno nije bilo nikakve promjene. menstruacije i dalje nemam, spottinga nije bilo (nakon prve je trajao par mjeseci), pms ne postoji vec >5 godina. to mi je najbolja stvar koju sam napravila za zensko zdravlje

  41. #791

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ovo proljece stavila drugu i apsolutno nije bilo nikakve promjene. menstruacije i dalje nemam, spottinga nije bilo (nakon prve je trajao par mjeseci), pms ne postoji vec >5 godina. to mi je najbolja stvar koju sam napravila za zensko zdravlje
    veliki potpis!

  42. #792
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja i inače oduvijek imam sala oko trbuha, pa mi to nije bed. Samo mi ne treba dodatno salo
    Da, kaže mi dr da može biti malo zeznutnije dok je Mirena friška i ima više hormona u sebi. Vidjet ću kako bude, ak ne bude valjala ide van

    Nakon svega što sam prošla u MPO, mene ipak i malo strah tog stavljanja

  43. #793
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i inače oduvijek imam sala oko trbuha, pa mi to nije bed. Samo mi ne treba dodatno salo
    Da, kaže mi dr da može biti malo zeznutnije dok je Mirena friška i ima više hormona u sebi. Vidjet ću kako bude, ak ne bude valjala ide van

    Nakon svega što sam prošla u MPO, mene ipak i malo strah tog stavljanja
    ma nije ništa strašno, a vidiš da je sve individualno.

  44. #794

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Ja sam je stavila prije 10 dana. Samo stavljanje nije bolno,malo je neugodno ali traje vrlo kratko. Zasad sve prema ocekivanjima,povremeno lagano krvarenje,drugih tegoba nema.

  45. #795

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i inače oduvijek imam sala oko trbuha, pa mi to nije bed. Samo mi ne treba dodatno salo
    Da, kaže mi dr da može biti malo zeznutnije dok je Mirena friška i ima više hormona u sebi. Vidjet ću kako bude, ak ne bude valjala ide van

    Nakon svega što sam prošla u MPO, mene ipak i malo strah tog stavljanja
    Stavljanje nije problem. Malo neugodno, ali traje par sekundi.

    Prvih 3-4 mjeseca mozes ocekivati cesto spotting ili lagano krvarenje. To je normalno.

  46. #796
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Meni su najavili neugodno vađenje, valjda se dobro ugnijezdila.

    Uvijek se snebivam pisati ili ne na ovoj temi, jer ja nikako nisam tipični primjer. Ali mislim da je uredu napisati, samo vi čitajte kroz filter jer sam ja "slučaj".

    Dakle imam Mirenu i ne smeta mi. Debljam se, ali mislim da to nije do Mirene, nego zbog godina, a ne pazim.

    Mirenu sam stavila iz medicinskih razloga, ne kao kontracepciju. I sada nakon 4 godine treba vidjti što dalje. Međutim meni se zakompliciralo zdravlje poprilično. Iz tog sam razloga posjetila hrpu liječnika, za 86. mišljenje. Ginekolozi se nikako ne slažu oko Mirene. Ovi koji su protiv, objašnjavaju da to nije prirodno, jer se stalno luči neka količina hormona i da to nikako ne može biti dobro. Za mene to nije nikakav argument, jer ja nisam od ekipe koja vjeruje da je prirodno nužno i bolje, odnosno veliki dio znanstveno utemeljene medicine je neprirodan. Jedan mi je rekao - pa pametni ste, donesite dobru odluku za svoje tijelo, izvadite to van. Taj tvrdi da je izbacio dilere van iz ordinacije, da su mu nudili dobru proviziju za promoviranje mirene.

    Nekim putevima došla sam do primariusa koji se baš bavi time da prati djelovanje mirene na pacijente s endometriozom (vani, ne u RH, tu se nitko ne bavi endometriozom). U toj bolnici ju prepisuju baš pacijenticama s endometriozom, da se smanji ili još bolje izbjegne krvarenje. On mi je preporučio da ni ne čekam 5 godina, nego ranije promijenim, da mi se ne bi resetiralo tijelo na prijašnje stanje.

    Poanta - teško je biti pametan kad dobivaš kotradiktorna mišljenja od specijalista, ne od nekih baba vračara. Ja sam odlučila vjerovati priznatim subspecijalisitima za moju bolest, ali nisam sretna da nema konsenzusa.

  47. #797
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su najavili neugodno vađenje, valjda se dobro ugnijezdila.

    Uvijek se snebivam pisati ili ne na ovoj temi, jer ja nikako nisam tipični primjer. Ali mislim da je uredu napisati, samo vi čitajte kroz filter jer sam ja "slučaj".

    Dakle imam Mirenu i ne smeta mi. Debljam se, ali mislim da to nije do Mirene, nego zbog godina, a ne pazim.

    Mirenu sam stavila iz medicinskih razloga, ne kao kontracepciju. I sada nakon 4 godine treba vidjti što dalje. Međutim meni se zakompliciralo zdravlje poprilično. Iz tog sam razloga posjetila hrpu liječnika, za 86. mišljenje. Ginekolozi se nikako ne slažu oko Mirene. Ovi koji su protiv, objašnjavaju da to nije prirodno, jer se stalno luči neka količina hormona i da to nikako ne može biti dobro. Za mene to nije nikakav argument, jer ja nisam od ekipe koja vjeruje da je prirodno nužno i bolje, odnosno veliki dio znanstveno utemeljene medicine je neprirodan. Jedan mi je rekao - pa pametni ste, donesite dobru odluku za svoje tijelo, izvadite to van. Taj tvrdi da je izbacio dilere van iz ordinacije, da su mu nudili dobru proviziju za promoviranje mirene.

    Nekim putevima došla sam do primariusa koji se baš bavi time da prati djelovanje mirene na pacijente s endometriozom (vani, ne u RH, tu se nitko ne bavi endometriozom). U toj bolnici ju prepisuju baš pacijenticama s endometriozom, da se smanji ili još bolje izbjegne krvarenje. On mi je preporučio da ni ne čekam 5 godina, nego ranije promijenim, da mi se ne bi resetiralo tijelo na prijašnje stanje.

    Poanta - teško je biti pametan kad dobivaš kotradiktorna mišljenja od specijalista, ne od nekih baba vračara. Ja sam odlučila vjerovati priznatim subspecijalisitima za moju bolest, ali nisam sretna da nema konsenzusa.
    Ja ću ti drugi tjedan imati update - idem na uklanjanje Mirene nakon 6 godina. Dobra mi je bila, isto ju imam iz medicinskih razloga, a ne (samo) kontracepcije. Prošla sam isto - mijenjala ginekologa jer se nisu mogli dogovoriti da li mi Mirena treba ili ne treba, ali meni je nakon ugradnje iste bilo jako dobro godinama. Sad joj je vrijeme isteklo, dr. (privatna) je rekla da će je izvaditi i poslati da se napravi obrisak, a dalje ćemo vidjeti da li trebam struganje ili ne... Moja dijagnoza je slična - hyperlpasia complex. Pretjerano bujanje sluznice Mirena je uspješno blokirala. Sad ćemo vidjeti što dalje...

  48. #798
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    prije vađenja mirene moja gibekologica je apominjala i kiretažu jer će biti problema s vađenjem. uglavnom, vadio ju je isti gin koji ju je i stavio - trajalo je niti minutu
    dodatni benefit mirene kod mene je i smanjenje mioma, a bit ce blagotvorna i za predmenopauzu

  49. #799
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    prije vađenja mirene moja gibekologica je apominjala i kiretažu jer će biti problema s vađenjem. uglavnom, vadio ju je isti gin koji ju je i stavio - trajalo je niti minutu
    dodatni benefit mirene kod mene je i smanjenje mioma, a bit ce blagotvorna i za predmenopauzu
    Eh, vađenje može (ali ne mora uvijek) biti problem kod nas kod kojih se ista koristi za regulaciju endometrioze i/ili hiperplazije. Ako bude problema, računam na kiretažu (nije mi prva, a svaki put se nadam da mi je zadnja) ali presudu tek očekujem. Kupila mi je 6 godina mira, što je super, pa ako me čak i pošalju na kiretažu - nema veze.

  50. #800
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni je kilaza ista kao prije stavljanja Mirene. Od nuspojava mi je najgora bila pojacano ispadanje kose (kao nakon poroda) jer ionako imam 3 tanke dlake na glavi pa me prilicno pogodilo proslo je za 6 mjeseci.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 04.09.2018. at 14:19

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •