Stranica 11 od 14 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 682

Tema: KB Merkur - ima li kakvih novosti?

  1. #501
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Kakvi su uvjeti za posjete tate mami i bebi tih par dana nakon poroda na Merkuru?

  2. #502

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    7

    Početno

    ako se ne varam, tata može "posjetiti" mamu, radnim danom od 16-17 h, vikendom su čini mi se posjete od 15h (?), a bebu eventualno vidjeti kroz staklo, da ju sestra pokaže..i to je to...nema ulaza u sobu ili tako nešto...

  3. #503
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    [QUOTE=BuBA;2353215]Evo iz prve ruke, apartmana ima, ali u slučaju gužve nije ga moguce dobiti jer se pretvara u običnu sobu s 2-3 kreveta i nisu moguce posjete unutar rodilišta, bio to apartman ili obična soba, kao što sam već rekla, bebu tata ili rodbina mogu vidjet na prozorčiću, a mama može izać na hodnik!

    Eto

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2
    Posljednje uređivanje od BuBA : 24.04.2013. at 12:41

  4. #504
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Istekao mi edit, a još sam htjela dodati da se više ni apartmani nemogu dobiti!vec je bilo riječi o tom nedavno, pogledaj malo postove unazad mjesec dva!

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  5. #505
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Jel potrebno nositi pelene i išta drugo za bebu za njen boravak tamo do izlaska?
    (jasno - odjeća i pelene za izlazak se podrazumijevaju...)
    Jel smijem ponijeti malo veću torbu nego što je onaj koferčić za u avion? (neće me čudno gledati?)

  6. #506

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Moe prvotno napisa Vidi poruku
    Jel potrebno nositi pelene i išta drugo za bebu za njen boravak tamo do izlaska?
    (jasno - odjeća i pelene za izlazak se podrazumijevaju...)
    Jel smijem ponijeti malo veću torbu nego što je onaj koferčić za u avion? (neće me čudno gledati?)
    za bebu pelene, možeš si uzet vlažne maramice i kremu ali i ne moraš. to samo ako bi sama koji put presvukla bebu, inače ih sestre presvlače.
    meni je krema za guzu super došla (obična jgl) jer sam malom mackala ruke i noge s tim (ljuštio se), a i meni su bila grozno suha stopala i ruke od stalnog pranja.
    možeš uzet veću torbu, ali ne znam šta će ti. torbe ti stoje inače na prozoru u sobi pa gledaj da nije baš koferčina.
    pelene ne moraš nosit odmah cijeli paket, nek ti kasnije donesu, isto i uloške, ne treba ti odmah 5 paketa.
    mislim da potroše na dan oko 6 pelena (nisam sigurna).

  7. #507
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj Moe prvotno napisa Vidi poruku
    Jel potrebno nositi pelene i išta drugo za bebu za njen boravak tamo do izlaska?
    (jasno - odjeća i pelene za izlazak se podrazumijevaju...)
    Jel smijem ponijeti malo veću torbu nego što je onaj koferčić za u avion? (neće me čudno gledati?)
    Ja sam imala isto veeeliku torbu i držala ju ispod kreveta, idući put cu kofer dovuć jer mrzim kak se u torbi sve zgužva :D

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  8. #508

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj BuBA prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala isto veeeliku torbu i držala ju ispod kreveta, idući put cu kofer dovuć jer mrzim kak se u torbi sve zgužva :D

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2
    ma je, ali onda čistačice brundaju kak ne mogu brisat pod .

  9. #509
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    I meni su brundale, al na jedno uđe na drugo izađe!kad peru pod, ja ju pomaknem i opet vratim, kaj mi mogu!?:D

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  10. #510
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    imate još kakavih savjeta za Merkur u smislu kojim danom ići u trudničku ambulantu (kod kojeg dr.), može li muž sa vama na porod ako nije prošao tečaj, postoji li nešto posebno što bih trebala znati da se mogu pripemiti? Hvala svima... i naravno, znam da se već i prije pisalo ponešto no htjela bih čuti neke novije informacije iz prve ruke...

  11. #511
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    imate još kakavih savjeta za Merkur u smislu kojim danom ići u trudničku ambulantu (kod kojeg dr.), može li muž sa vama na porod ako nije prošao tečaj, postoji li nešto posebno što bih trebala znati da se mogu pripemiti? Hvala svima... i naravno, znam da se već i prije pisalo ponešto no htjela bih čuti neke novije informacije iz prve ruke...
    Ne sjećam se više za trudničku kojim danom sam išla, ali uvijek sam čekala bar sat vremena, nekad i više, išla sam kod dr. Fenzl, neznam da li ona uopce radi u ambulanti, jer ju poznajem pa bi me ona uvijek zvala da dođem kad je slobodna, a što se tiče tečaja, muž može s tobom i bez toga, samo nek si kupi ono odijelo u ljekarni!ove informacije su od 10 mj, ako se što promjenilo možda se jave curke koje su kasnije rodile gore! Meni je na porodu bila dr. Zmijanac i super je žena skroz, a radi i u ambulanti samo neznam koji dan. Probaj nazvati gore pa pitati!

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2
    Posljednje uređivanje od BuBA : 17.05.2013. at 08:25

  12. #512
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Ja krećem u trudničku ambulantu Merkura za 10-15 dana, pa mogu napisati što saznam prilikom odlaska tamo
    Isto sam čula da dragi ne mora imati tečaj.
    Surfajući internetom u potrazi za informacijama sam zapamtila da ne želim četvrtkom u ambulantu radi nekog liječnika koji nikom nije simpatičan

  13. #513
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj Moe prvotno napisa Vidi poruku
    Ja krećem u trudničku ambulantu Merkura za 10-15 dana, pa mogu napisati što saznam prilikom odlaska tamo
    Isto sam čula da dragi ne mora imati tečaj.
    Surfajući internetom u potrazi za informacijama sam zapamtila da ne želim četvrtkom u ambulantu radi nekog liječnika koji nikom nije simpatičan
    To je vjerojatno dr. Leder! Čula sam i da su dr. Dujić i dr. Roki super, ali naravno neznam kojim danima su u amb.!znam samo da se na Uzv treba naručiti, a na pregled samo dođeš i svaki put treba uputnica.

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  14. #514

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj BuBA prvotno napisa Vidi poruku
    To je vjerojatno dr. Leder! Čula sam i da su dr. Dujić i dr. Roki super, ali naravno neznam kojim danima su u amb.!znam samo da se na Uzv treba naručiti, a na pregled samo dođeš i svaki put treba uputnica.

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2
    ja mislim da sam ja išla petkom, nikad nisam na ledera naletila. mislim da mi je bila dr. zmijanac, ali to je bilo lani u ovo doba, možda se nešto promjenilo. i ne isplati se dolaziti u 9, ja bi uvijek došla oko 11, pola 12.

  15. #515
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da sam ja išla petkom, nikad nisam na ledera naletila. mislim da mi je bila dr. zmijanac, ali to je bilo lani u ovo doba, možda se nešto promjenilo. i ne isplati se dolaziti u 9, ja bi uvijek došla oko 11, pola 12.
    Tako sam i ja išla, oko 12, i uvijek je manja gužva.

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  16. #516

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    bok! ja sam rodila u merkuru prije mjesec dana. na preglede sam isla srijedom kod dr Duica, on je srijedom ujutro, a petkom iza 12, prije toga je dr Zmijanac, jednom sam bila kod nje i zena je stvarno super. meni je duic vodio sve trudnoce i ja za njega imam samo rijeci hvale u svakom smislu. slazem se da je bolje doci kasnije, jer ranije oni imaju postupke (amniocenteze, preglede pacijenata sa odjela) pa ako ih ima vise zna se dosta dugo cekati. za bebu treba nositi pelene, ja sam imala i kremu i kad bi se beba pokakala sam ju presvlacila sama, a inace sestre dolaze u sobu i tu peru i presvlace bebe. sto se tice kofera ja sam ga imala i drzala ispod kreveta i nitko mi nista nije rekao, spremacice bi ga malo makle, obrisale i bok. ja sam stvarno prezadovoljna, svi su jako ljubazni, sestre pomazu sta god ti treba, sve cure koje su bile samnom u sobi su bile prezadovoljne, kao i ja. ako vas sta zanima pitajte. da, vec se pisalo, muz ne treba tecaj, samo odijelo.

  17. #517
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Hvala puno na informacijama! još samo jedna stvar koje sam se sada sjetila... Dobije li se za porod njihova spavaćica pa da znam jel mi dovoljno ponijeti svoje 2-3 ili da računam da za porod isto imam svoju?

  18. #518

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    Dobijes njihovu, ja svoje nisam uopce nosila. Sad imaju neke nove koje nisu onako otvorene kao one prije u kojima su sise ispadale svaki dan dobijes novu i meni je to bilo zgodnije jer krvaris i cesto se zaprlja

  19. #519

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    nama se desilo da u nedjelju nije bilo spavačica pa smo imali svoje do ponedjeljka, uzmi si jednu za svaki slučaj.

  20. #520
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Ja sam bila u svojim spavaćicama, bile su mi udobnije, ove njihove su mi nekako krute i bilo mi je užasno vruće u njima iako je bio 10mj.

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  21. #521
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ma ja bih za vrijeme poroda njihovu pa onda poslije svoje... Čisto da ne moram nositi hrpu nego da mi 2 budu dovoljne. Znam da se ponekad za vrijeme poroda i više njih zaprlja samo zato...

  22. #522
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja bih za vrijeme poroda njihovu pa onda poslije svoje... Čisto da ne moram nositi hrpu nego da mi 2 budu dovoljne. Znam da se ponekad za vrijeme poroda i više njih zaprlja samo zato...
    Ma da, i ja sam na porodu bila u njihovoj, ali kad sam se mogla ustat i otuširat obukla sam svoju!.

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  23. #523
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja ću idući tjedan u shoping svih stvari koje mi trebaju pa se nadam da ću uspjeti sve kupiti u jednom odlasku u shoping da to rješim i da sam mirna... ovaj tjedan ulazimo u 34. tt pa mislim da je stvarno krajnje vrijeme da se moja curka i ja spremimo za susret!

  24. #524
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću idući tjedan u shoping svih stvari koje mi trebaju pa se nadam da ću uspjeti sve kupiti u jednom odlasku u shoping da to rješim i da sam mirna... ovaj tjedan ulazimo u 34. tt pa mislim da je stvarno krajnje vrijeme da se moja curka i ja spremimo za susret!
    Sretno!

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  25. #525
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    E a kak je tam sad s epi? Jel daju na zahtjev ili ako imaš sreće?

  26. #526

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    daju bez problema. ako se zena sporo otvara i porod dugo traje, a zenu jako boli i sami ti ponude. i za sve te pitaju da li zelis, brijanje, klistir, drip...

  27. #527
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Hvala...čitala sam okolo po forumima da nije baš da daju epi na zahtjev nego ako imaju prisutnog anesteziologa,ali ovo je ok. ma,valjda mi nebu trebala.

  28. #528

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    11

    Početno

    pozdrav!
    zanima me da li merkur rodilište ima loptu, ako tko zna? hvala..

  29. #529
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Na forumima je brdo krivih info i dojmova o Merkuru. Full se forsa prirodan ali imate pravo i uvaze ga ako to situacija dopusta,na apsolutno sve.Epi ne mozete dobit ak ste vec 6cm otvorene.A propos blizanaca,i tu se forsa vaginalni porod ako je moguc. Bebe su konstantno s vama,stovise,nece vam ih ni pricuvat bas za vrijeme posjeta.presvlace ih u sobi,kupaju ih u sobi.sto se dr tice,ima starijih iskusnih,ima mladih pa vrlo obazrivih te ce vam pustat muziku i pomagat vam na sve moguce nacine.sve one ruzne price o Merkuru su vecinom prenapuhane,ne kazem da nisu istinite,u svakoj bolnici se nade neka ruzna prica,jednostavno imam dojam da su malo previse bespotrebno ocrnili Merkur.

  30. #530

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    102

    Početno

    Zbog tih prica su cure koje su bile samnom u sobi bile totalno iznenadene situacijom koja ih je docekala. Svi su bili preljubazni, voljni pomoci oko bilo cega, na porodu su postivali zelje rodilja... I istina je, bebe su cijelo vrijeme u sobi, a sestre se jako trude oko dojenja, i cini mi se da ih je velika vecina dobro educirana o tome. U dva dana koja sam provela gore samo sam jednu cula da prica stvari koje nemaju smisla

  31. #531

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    11

    Početno

    hm?? ja sam više čula loše priče o Petrovoj..

  32. #532
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    ovo je baš lijepo pročitati znači, od vas je Merkur za preporuku

  33. #533
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Pa da, mislim meni se živo fućka i za hranu i za smještaj i za ljubaznost ili neljubaznost sestara, najvažnije je da mi dijete bude dobro i da ima dobru skrb. Sklona sam panici i zato pitam za epi da ne poludim tam slučajno, a ako je netko ikad prošao fazu jednog paničnog napadaja zna kakvo je to odurno iskustvo

  34. #534
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Cure koje su rodile u Merkuru carskim - može koja informacija?
    Kad otac može prvi put vidjeti bebu? Ima li pristup meni dok me šivaju/prije odlaska na intenzivnu?
    Koliko dugo se bude na intenzivnoj?
    Kad je prvo ustajanje? Tuširanje? Klopa? :D

    još max 7 dana

  35. #535

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    1

    Početno

    bok ekipa,

    evo da vam prenesem svoje iskustvo iz Merkura.. rodila sam tamo prije nepuna dva tjedna (prvorotka) i imam samo pozitivna sjećanja na cijeli događaj i boravak tamo. Dakle, trudovi su mi trajali fakat dugo.. 17 sati čak.. došla sam kod njih u noći s ponedjeljka na utorak malo prije ponoći, a rodila sam u utorak u 16.52.. čim sam došla spojili su me na ctg i nakon 20ak min sam išla na pregled.. bila sam otvorena par milimetara i ostavili su me u sobi jer nisu znali koliko će mi brzo ići otvaranje.. nažalost, išlo je jako sporo jer sam u 4 ujutro kad sam opet išla na ctg i pregled bila otvorena 1 prst ..trudovi su s vremenom postajali sve žešći i kad sam ih pitala kada bi mogla dobiti epiduralnu rekli su mi da mi ne bi htjeli dati prije nego budem otvorena 4-5cm, čisto da mi se ne produži otvaranje.. ugl. oko podneva je došla anesteziologica i dala mi epiduralnu (to ništa ne boli.. sjednete prekriženih nogu, po turski, i prvo dobijete lokalnu - nju osjetite isto kao i kad vam zubar daje anesteziju, dakle jedva nešto malo, ali NE BOLI, a par minuta kasnije dobijete epiduralnu koju ne osjetite zbog lokalne) ..dobila sam sve skupa dvije doze.. obje su me "držale" po dva i pol sata bez ikakvog osjeta za trudove (da vam pokušam dočarati jačinu trudova.. kad gledate na ctg-u kak raste jačin.. moji su išli do 136.. zbilja je jaaaaaako bolilo, a morate svaki prodisati da bebač ne ostane bez kisika, odn. ako ne prodišete trud nego ga "preživite" u jednom dahu, bebaču uskracujete kisik).. štoviše, rodila sam dok je još epiduralna još djelovala, tako da sami porod uopće nisam osjetila.. osjetila sam u jednom trenu kako mi se kosti zdjelice razmiču i to je bilo to, ali od boli ni B. Sestre, doktori, specijalizanti, babica.. ugl. svi koji se dole motaju po rađaoni su uvijek bili blizu.. svako malo su navratili da pitaju kako sam, da li mi mogu nešto donjeti, dodati. Kako nisam jela ni pila ništa od ponedjeljka kasno popodne donjeli su mi bili čaj i jednu mokru gazu za vlaženje usta. Jedna sestra me masirala, donjeli su mi i loptu.. ma stvarno su svi za svaku pohvalu. I da, da se pohvalim onime čega me na porodu bilo najviše strah.. pucanja i rezanja.. babica koja me porađala mi je rekla da će se potruditi da prođem bez epiziotomije ali da ju moram slušati.. kad kaže da tiskam, odna tiskam,a a kad kaže da dišem onda dišem.. tak je i bilo i nisam ni pukla niti su me rezali.. štoviše već sam po dolasku u sobu sjedila ko da nisam rodila.
    Još samo da pohvalim i sestre na odjelu babinjača.. sve, ali baš sve su bile ljubazne, drage, uvijek nasmijane, voljne pomoći oko svega, pokazale nam kako dojiti, došle u sobu svaki put kad ih se pozvalo, pa makar to bilo i nekoliko puta u toku dana/ večeri.. i za vrijeme posjeta su uzele bebe ako je mama to htjela, nikakve probleme nisu radile oko toga.. jedino ako bi se bebač probudio gladan onda bi zamolile mamu da skrati posjet i nahrani bebu..
    Bebači jesu s mamama cijeli dan i noć, ali isto tako ako se mama htjela naspavati preko noći su ih bez problema uzele i donjele bi ih na podoj i nakon toga opet uzele.. ja to nisam prakticirala, svidjelo mi se da je moja malička cijelo vrijeme samnom, ali moje cimerice su htjele spavati.. (makar ne znam koliko su usojele jer smo mi imale "ojevne" noći)
    ..ugl. za Merkur same riječi hvale.. i drugi put idem gore..

  36. #536

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Ivancica1204 prvotno napisa Vidi poruku
    bok ekipa,

    evo da vam prenesem svoje iskustvo iz Merkura.. rodila sam tamo prije nepuna dva tjedna (prvorotka) i imam samo pozitivna sjećanja na cijeli događaj i boravak tamo. Dakle, trudovi su mi trajali fakat dugo.. 17 sati čak.. došla sam kod njih u noći s ponedjeljka na utorak malo prije ponoći, a rodila sam u utorak u 16.52.. čim sam došla spojili su me na ctg i nakon 20ak min sam išla na pregled.. bila sam otvorena par milimetara i ostavili su me u sobi jer nisu znali koliko će mi brzo ići otvaranje.. nažalost, išlo je jako sporo jer sam u 4 ujutro kad sam opet išla na ctg i pregled bila otvorena 1 prst ..trudovi su s vremenom postajali sve žešći i kad sam ih pitala kada bi mogla dobiti epiduralnu rekli su mi da mi ne bi htjeli dati prije nego budem otvorena 4-5cm, čisto da mi se ne produži otvaranje.. ugl. oko podneva je došla anesteziologica i dala mi epiduralnu (to ništa ne boli.. sjednete prekriženih nogu, po turski, i prvo dobijete lokalnu - nju osjetite isto kao i kad vam zubar daje anesteziju, dakle jedva nešto malo, ali NE BOLI, a par minuta kasnije dobijete epiduralnu koju ne osjetite zbog lokalne) ..dobila sam sve skupa dvije doze.. obje su me "držale" po dva i pol sata bez ikakvog osjeta za trudove (da vam pokušam dočarati jačinu trudova.. kad gledate na ctg-u kak raste jačin.. moji su išli do 136.. zbilja je jaaaaaako bolilo, a morate svaki prodisati da bebač ne ostane bez kisika, odn. ako ne prodišete trud nego ga "preživite" u jednom dahu, bebaču uskracujete kisik).. štoviše, rodila sam dok je još epiduralna još djelovala, tako da sami porod uopće nisam osjetila.. osjetila sam u jednom trenu kako mi se kosti zdjelice razmiču i to je bilo to, ali od boli ni B. Sestre, doktori, specijalizanti, babica.. ugl. svi koji se dole motaju po rađaoni su uvijek bili blizu.. svako malo su navratili da pitaju kako sam, da li mi mogu nešto donjeti, dodati. Kako nisam jela ni pila ništa od ponedjeljka kasno popodne donjeli su mi bili čaj i jednu mokru gazu za vlaženje usta. Jedna sestra me masirala, donjeli su mi i loptu.. ma stvarno su svi za svaku pohvalu. I da, da se pohvalim onime čega me na porodu bilo najviše strah.. pucanja i rezanja.. babica koja me porađala mi je rekla da će se potruditi da prođem bez epiziotomije ali da ju moram slušati.. kad kaže da tiskam, odna tiskam,a a kad kaže da dišem onda dišem.. tak je i bilo i nisam ni pukla niti su me rezali.. štoviše već sam po dolasku u sobu sjedila ko da nisam rodila.
    Još samo da pohvalim i sestre na odjelu babinjača.. sve, ali baš sve su bile ljubazne, drage, uvijek nasmijane, voljne pomoći oko svega, pokazale nam kako dojiti, došle u sobu svaki put kad ih se pozvalo, pa makar to bilo i nekoliko puta u toku dana/ večeri.. i za vrijeme posjeta su uzele bebe ako je mama to htjela, nikakve probleme nisu radile oko toga.. jedino ako bi se bebač probudio gladan onda bi zamolile mamu da skrati posjet i nahrani bebu..
    Bebači jesu s mamama cijeli dan i noć, ali isto tako ako se mama htjela naspavati preko noći su ih bez problema uzele i donjele bi ih na podoj i nakon toga opet uzele.. ja to nisam prakticirala, svidjelo mi se da je moja malička cijelo vrijeme samnom, ali moje cimerice su htjele spavati.. (makar ne znam koliko su usojele jer smo mi imale "ojevne" noći)
    ..ugl. za Merkur same riječi hvale.. i drugi put idem gore..

    znači imaju loptu?

  37. #537
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ivančice, čestitam na prinovi i hvala za tvoje dojmove!
    jel bi mi mogla još samo reći neke "tehnikalije"... kada se dođe gore nosim svoju torbu u kojoj su neke stvari koje mi ni ne trebaju za sam porod pa (obzirom da je meni ovo prvi put) me zanima kada te smjeste u sobu, gdje sa tim stvarima (ili da ih donese kasnije muž) i slično... u biti pretpostavljam da nas u sobe stave tek nakon poroda... Ako nam trudovi dugo traju i ako se polako otvaramo možemo li otići na tuširanje (kolegica mi je rekla kako je njoj to baš pomoglo da se bolje osjeća i da lakše podnese dugo otvaranje)...
    nadam se da ćeš skužiti ova moja pitanja, tj. pomalo zbrčkan tijek mojih misli hvala

  38. #538
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Torba je s tobom u rađaoni, tj. stave ju u jednu sobicu pored pa ako ti što zatreba sestra ti donese!Neznam za tuširanje, nemogu se sad točno sjetit, ali mislim da ima i tuš tamo gdje je wc u rađaon (ili se varam, ali velim nemogu se točno sjetit)!ja idući put isto idem gore, ali ovaj put čekam dok trudovi budu na manjem razmaku, čisto zato jer mi je udobnije to doma prolazit nego šetat tamo po hodniku u rađaoni satima!

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  39. #539
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj BuBA prvotno napisa Vidi poruku
    Torba je s tobom u rađaoni, tj. stave ju u jednu sobicu pored pa ako ti što zatreba sestra ti donese!Neznam za tuširanje, nemogu se sad točno sjetit, ali mislim da ima i tuš tamo gdje je wc u rađaon (ili se varam, ali velim nemogu se točno sjetit)!ja idući put isto idem gore, ali ovaj put čekam dok trudovi budu na manjem razmaku, čisto zato jer mi je udobnije to doma prolazit nego šetat tamo po hodniku u rađaoni satima!
    Ja sam si isto smislila da ne idem odmah, no kako mi je ovo prvi put, možda me uhvati panika pa se pojavim odmah... Nekako, poučena iskustvom drugih mama, ne vjerujem previše svojim odlukama koje su donešene unaprijed... vidjet ćemo kakva će biti inspiracija tada Ali, voljela bih da ostanem skulirana i da ne trčim odmah u bolnicu jer mi je sigurno ljepše kod kuće...

  40. #540
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam si isto smislila da ne idem odmah, no kako mi je ovo prvi put, možda me uhvati panika pa se pojavim odmah... Nekako, poučena iskustvom drugih mama, ne vjerujem previše svojim odlukama koje su donešene unaprijed... vidjet ćemo kakva će biti inspiracija tada Ali, voljela bih da ostanem skulirana i da ne trčim odmah u bolnicu jer mi je sigurno ljepše kod kuće...
    Ja nisam htjela ići odmah, ali su mi trudovi počeli tamo kad sam išla na ctg pa su me ostavili odmah jer sam se jako brzo otvarala :D

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  41. #541
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj BuBA prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam htjela ići odmah, ali su mi trudovi počeli tamo kad sam išla na ctg pa su me ostavili odmah jer sam se jako brzo otvarala :D

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2
    Sanjam o ovom već sad

    Nego, nešto sam načula da se navodno to rodilište planira zatvoriti, pa me zanima jeli još netko to čuo ili je to samo glasina...Merkur je i moja "matična" bolnica a i nekako mi se čini da će odluka pasti tamo iz više razloga, pa eto... ne dižem paniku,samo prenosim nadam se krivu info...

  42. #542
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja to nisam čula...

  43. #543
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Neće se zatvorit, pitala sam tetu koja radi gore, kaže da nije ni čula ništa o tome!

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  44. #544
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Evo ukratko i mog dojma rodilišta na Merkuru... Imam samo pohvale za ljude u rodilištu i za sve na odjelu babinjača!!!!!!!! Ja sam iz bolnice izašla oduševljena sa odnosom liječnika, sestara, servirki, čistačica i uglavnom svih ljudi u bolnici prema pacijenticama... Dapače, čak i kad sam imala osjećaj da bi sestre možda već poludile sa nama one su bile ljubazne.
    Sa sobom možete ponijeti torbu bilo koje veličine, stoji vam ili na prozoru ili na podu (ovisno na kojem ste krevetu smješteni u sobi)... Treba vam dosta uložaka VIR 80 i dosta wc papira no sami procijenite jel vam bolje da vam netko naknadno donese još ili ćete sve ponijeti sa sobom (meni je mm donio kad mi je usfalilo).
    Od obroka u bolnici dobijete doručak, ručak i večeru, a ako ste dijabetičar imate i 2 međuobroka. večera je dosta rano (oko 18 h), a dobar dio noći ste budni pa imajte sa sobom još barem neke kekse.
    Što se tiče beba... one su stalno sa vama, ali će ih sestre na vaš zahtjev odnijeti sa sobom preko noći da se možete odmoriti ako želite. Također, mojoj curki je trebala nadohrana dvije noći i jedan dan jer meni nije odmah došlo mlijeko i sestre su bez problema bebicu nahranile, a sa mnom radile probne podoje da vidimo dobiva li išta ili ništa kada ju dojim. Isto tako, sestre stvarno puno pomognu oko dojenja ili masaže dojki ako je potrebno.

    Ono što sam još uspjela zapamtiti da postoji nekoliko nepisanih pravila kojih bi se trebalo držati, a na koje sestre dosta paze, a to su:
    - za prvo ustajanje majke nakon poroda obavezno morate zvati sestru
    - bebicu NIKADA ne smijete nositi sami po hodniku (u slučaju da vam pozli ili slično)
    - bebu ne smijete ostaviti samu na vašem krevetu pa čak niti na kratko da bi vi otišli na wc
    - na krevetu imate plahtu koja je stavljena najgornja i služi isključivo da bi beba ležala na njoj kada je sa vama na krevetu... Razlog tome je to što žene krvare pa da bebice imaju svoje čisto mjesto.

    eto, to bi bio ukratko to što se mogu sjetiti a da već nije gore napisano...

    Uglavnom, i ja drugi put opet idem gore!

  45. #545
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Potvrdila bih sve što je 123beba napisala.
    Stvarno su svi ljubazni i dragi, spremni pomoći.
    Puno se trude oko dojenja, pomažu majkama da beba prihvati cicu, namjestiti bebu, izvaditi bradavicu, staviti bradavicu, objasniti kako da uspavana beba vuče, oko izdajanja ako je potrebno, sa šeširićima.
    Da se u bolnici nisu toliko trudile - vjerojatno ja danas ne bi dojila - jer po mom mišljenju to nije samo (kako sam mislila) prištekati bebu i to je to. Treba to znati, savladati, naučiti pravilno kako se radi.
    Meni je silno išlo na živce buđenje u 5 i nešto radi toplomjera. A onda se redom izmjenjuju čistačica, doručak, jedna vizita, druga vizita, ...

    Kako sam imala planirani carski u jutarnjim satima - poslije carskog sam ležala u (polu)intenzivnoj nasuprot operacijske sale narednih 24 sata, tj do drugog dana do oko ručka. Sestre ondje su također ljubazne (3 su se izmjenile za mog boravka), osim jedne visoke s naočalama i plavim pramenovima.. Njoj se baš ne raditi...
    Odmah nakon operacije (tj pola sata kasnije) su suprugu pokazali bebu na prozorčić i pustili ga k meni u intenzivnu na 5 minuta. Kasnije je smio doći u posjetu od 16-17 u intenzivnu. Bebu su mi prvi put donijeli pokazati taj dan iza 17h, na 3 minute, i još 2 puta nakratko tijekom te večeri. Već taj dan sestre govore da se treba pokušati okretati bočno, micati nogama i tak to.. Drugi dan je ustajanje i šetnja do lavaboa prije odlaska u sobu. Sestra me odvezla na kolicima do moje sobe, tamo smjestila.. i rekla da zovem kad prvi put idem na wc da bude uz mene.
    U intenzivnoj se par sati nakon poroda dobije čaša vode sa slamkom popiti... a ako ne povratite nakon toga dobivate griz za jelo

    Da nadopunim što je 123beba napisala :
    - ja bih bila gladna i puno prije doručka obzirom je promenada već od 5h u sobi, a doručak tek oko 8-9 - imajte neke krekere, voće...
    - svako jutro dobijete čistu spavaćicu
    - liječnička vizita očekuje da ste u njihovoj spavaćici
    - zvono nad krevetom služi da zovete pomoć kad god zatrebate - za sebe ili s bebom
    - daju lijekove protiv bolova ako trebate
    - po noći u sobi mora biti neko svjetlo (pokazalo se najpraktičnije iz kupaonice), da vidite bebu
    - dozvolili su da ja držim bebu iza stakla (umjesto sestre) dok se pokazuje posjetima
    - kad su posjete možete zamoliti da vam uzmu bebu u dječju sobu kao i noću ako želite odspavati
    - bebe se kupaju i premataju u sobi pred mamom; na tom lavabou i podlozi ne smije ništa stajati
    - za bebu trebate pelene i vlažne maramice
    - doručak, ručak i večera nakon carskog su uglavnom griz i juha dok prvi put ne obavite veliku nuždu
    - ostali obroci su ok, nikakav spektakl al uglavnom jestivo
    - uglavnom se ne bune i ako imate nešto izvana za pojesti

    Hospitalizirana sam 5 dana prije poroda, i nemojte se ni toga strašiti, sve je čisto, uredno, održavano, a sestre još 5 puta ljubaznije nego nakon poroda
    Nadam se da će nekome pomoći ove informacije.

    Posebne pohvale idu dr. Stasenko, Zmijanac i Roki
    Posljednje uređivanje od Moe : 31.07.2013. at 16:08

  46. #546

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    11

    Početno

    također bi potvrdila sve sto su napisale 123beba i moe stvarno su svi ljubazni i dragi, mi smo gore ležali tjedan dana i sve doktore i sestre smo upoznali, svi su jako dragi, sestre se jako trude oko dojenja, drugi put opet idem u merkur

  47. #547
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Cure koje ste nedugo rodile gore imam par pitanja:

    1. trebamo li nositi svoje spavaćice ( ako da, koliko? )
    2. trebamo li nositi svoje izdajalice?
    3. kako stvari stoje s epiduralnom?
    4. ako imate još koji savjet za partnere na porodu, dobro bi došao ( ako treba sterilno odijelo i sl?)

    Hvala vam,uživajte s bebama

  48. #548
    BuBA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    332

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste nedugo rodile gore imam par pitanja:

    1. trebamo li nositi svoje spavaćice ( ako da, koliko? )
    2. trebamo li nositi svoje izdajalice?
    3. kako stvari stoje s epiduralnom?
    4. ako imate još koji savjet za partnere na porodu, dobro bi došao ( ako treba sterilno odijelo i sl?)

    Hvala vam,uživajte s bebama
    1. Ne trebaš svoje spavaćice, ali možeš ako želiš.
    2. Ne treba ti izdajalica ako misliš dojiti, ali ako ti zatreba lako ti ju netko donese.
    3. Epiduralnu možeš tražiti, al i oni sami će ti ponudit.
    4. Sterilno odijelo je obvezno za muža!Neka ponese bočicu s vodom da ti može dat malo jer ovi gore daju samo smočenu gazu da cuclaš.

    Sent from my WT19i using Tapatalk 2

  49. #549
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Joj super, hvala...muku mučim s tim spavaćicama,vidjela sam par savjeta da kao ponesem dvije, al sad baš da mi se daje 300kn samo za spavaćice-i ne

    I još jedno pitanje-gdje da se parkiramo s autom? Mislim,imamo mi do gore sigurno oko 1,5 sata,pa baš mi se ne pendra u trudovima uz brdo a i ako bu mužek samnom da možemo negdje auto ostavit?

  50. #550

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    pa dok tebe izmjere, stave na ctg i popune sve one gluposti koje treba on se stigne sparkirat i doći nazad.
    ako đođete radnim danom u radno vrijeme, baš nema parkinga oko bolnice, inače se uvijek nađe.
    u slučaju nužde na kvatriću je garaža i još dvije u neposrednoj blizini.

Stranica 11 od 14 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •