Stranica 53 od 78 PrviPrvi ... 343515253545563 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #2601
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A vama s hiperom i jajnicima ko narancama mozda bas i nije najpametnije, zbog mogucnosti torzije...
    Da, sjecam se da sam citala nesto o mogucoj torziji jajnika, pa je vjerojatno pametno pauzirat privremeno. Instinkt je obicno pametno slusat. Hvala cure.

    Sretnaofca...simptomi koje spominjes...ne znam sto bi ti pametno rekla: sve su simptomi i nista su simptomi. Jos malo...

    M nisam danas dobila, znaci ako dobijem sutra il u subotu moram za Zg na uzv i vadim hormone. Nije mi bas zgodno, al sta ces ako moras, moras.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 07.06.2018. at 21:41

  2. #2602
    ZUZU444 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    9

    Početno

    Izvadila sam ju 10 dan, dobila uputnicu bez problema. Rezultat: negativno

    Bio mi je to drugi stimulirani ivf pokušaj.

    Relativno sam zadovoljna s obzirom da prvi put nisam dobila niti jednu js, a sad sam imala čak dvije blastociste. No, što mi to vrijedi kad se niti jedna nije primila.
    Frka me, ostala su mi još dva pokušaja.

    Tražila sam promjenu doktora, možda ću imati više sreće s nekim drugim...

  3. #2603
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    To ti je najpametnije, da napravis kak osjecas da je najbolje i da se najugodnije osjecas!
    Imam pitanje, sestra Brigita mi je rekla da dodjem u utorak u pola 8 na vadjenje bete, e sad, zanima me kakva je praksa-nalaz cekam tamo i dodje kroz nekih sat vremena ili me posalju doma i onda jave telefonski kasnije??

  4. #2604
    ZUZU444 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    9

    Početno

    Još uvijek ga šalju na mail, ja sam ga već oko 10 sati na samo jutro vađenja dobila, ali sestra koja mi je vadila krv mi je rekla da neće više to moć raditi zbog GDPRa...

  5. #2605
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Hvala Zuzu! Joj mislim da cu ic u privatni lab vadit krv! I s nalazom im doc na odjel, bio poz ili ne. Moram u svakom slucaju pokupit otpusno pismo koje nisam dobila na dan transfera.

  6. #2606
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Zuzu..zao mi kaj je neg..
    Bit ce bolje drugi put..

  7. #2607
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj ZUZU444 prvotno napisa Vidi poruku
    Izvadila sam ju 10 dan, dobila uputnicu bez problema. Rezultat: negativno

    Bio mi je to drugi stimulirani ivf pokušaj.

    Relativno sam zadovoljna s obzirom da prvi put nisam dobila niti jednu js, a sad sam imala čak dvije blastociste. No, što mi to vrijedi kad se niti jedna nije primila.
    Frka me, ostala su mi još dva pokušaja.

    Tražila sam promjenu doktora, možda ću imati više sreće s nekim drugim...
    Zuzu, zao mi je.
    Kazes da bi mijenjala doktora... a kod koga si sad? Oprosti, nisam zapamtila. I s cim ustvari nisi zadovoljna, ili samo zelis neku promjenu uvesti?
    Mislim, kazes i sama, velik je napredak od prvog do drugog pokusaja, nazalost bez uspjeha, ali... znas i sama, nitko ne zna iz kojeg pokusaja ce uspjeti niti to ijedan dr moze promijeniti. Ne zelim te nagovarati na nista, naravno, ali ako imas volje, voljela bi cuti tvoje razmisljanje. Ne vidim ti potpis pa ne znam kakva vam je povijest ni anamneza... jos jednom, zao mi je. I zapamti, vecina uspije na kraju. Samo nazalost neki imamo tezi put.

  8. #2608
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Zuzu! Joj mislim da cu ic u privatni lab vadit krv! I s nalazom im doc na odjel, bio poz ili ne. Moram u svakom slucaju pokupit otpusno pismo koje nisam dobila na dan transfera.
    Ofcice, jos samo malo...jesi dobro? Koji je danas dan?
    Ja i dalje cekam M...

  9. #2609
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Ja sam super, nervoze sam se rijesila i pomirila sa situacijom kakva god bila! Stvarno bih voljela vidjeti veliku betu, ali nekako osjecam da taj nas put jos nije gotov..Danas je 10dnt!
    Katka, nadam se da ce stici u pon, da ne moras u Zg

  10. #2610
    ZUZU444 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    9

    Početno

    Amneza, sve nešto neodređeno. Hormoni uredni, osim visokog AMHa i ciklusi između 30-50 dana. Graničana inzulinska rezistencija pa pijem Siofor. Mužu je spermiogram graničan, al on ima dijete iz prvog braka. Ja nisam nikad rađala, 32g imam.
    Stimulacijom mi se pojavljuju ciste.
    Krenula sam u Petrovu prije dvije godine. Prvo sam bila kod Jurkovićke koja mi je pratila ciklus uzv-om, da bi nakon mjesec dana skužila kako nije gledala lijevi i desni jajnik nego desni jajnik s lijeve i desne strane. Igrom slučaja je bila na bolovanju kad sam krenula u postupak pa me zapala Banovićka kod koje sam onda ostala. Prošla sam dvije inseminacije, IVF s letrozolom, odnosno s jednom js (prezrela) i ova 2 IVF pokušaja. I još dva postupka s letrozolom u namjeri da idemo na IVF s jednom stanicom ali su nastajale ciste.

    Draga je meni Banovićka, ali mislim da nakon svih tih pokušaja bi možda trebala pokušati s nekim drugim. Pogotovo s obzirom na te ciste...u prošlom postupku me izbezumila kad mi je na folikulometriji dala do znanja kako se ciste opet stvaraju i kako možda ništa od postupka neće biti. I onda je nestala, svaki dan sam bila kod drugog doktora na folikulometriji, da bi na punkciji saznala da je na godišnjem. Ne znam, možda bi mi bilo lakše da mi je rekla da ide na godišnji i da će me neki drugi doktor preuzeti.

    Tražila sam konzultacije kod Prof. Vrčića pa ću vidjet što će mi on reći. Ima više iskustva pa će možda bolje znati “hendlati” te moje ciste, ili mi znati dati bolju terapiju da dobijem više jajnih stanica. Što ja znam, imam pravo na još dva postupka, pa su mi ovo zadnji trzaji. Sljedeće što mi preostaje je dizati kredit i ići kod privatnika.

  11. #2611
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj ZUZU444 prvotno napisa Vidi poruku
    Amneza, sve nešto neodređeno. Hormoni uredni, osim visokog AMHa i ciklusi između 30-50 dana. Graničana inzulinska rezistencija pa pijem Siofor. Mužu je spermiogram graničan, al on ima dijete iz prvog braka. Ja nisam nikad rađala, 32g imam.
    Stimulacijom mi se pojavljuju ciste.
    Krenula sam u Petrovu prije dvije godine. Prvo sam bila kod Jurkovićke koja mi je pratila ciklus uzv-om, da bi nakon mjesec dana skužila kako nije gledala lijevi i desni jajnik nego desni jajnik s lijeve i desne strane. Igrom slučaja je bila na bolovanju kad sam krenula u postupak pa me zapala Banovićka kod koje sam onda ostala. Prošla sam dvije inseminacije, IVF s letrozolom, odnosno s jednom js (prezrela) i ova 2 IVF pokušaja. I još dva postupka s letrozolom u namjeri da idemo na IVF s jednom stanicom ali su nastajale ciste.

    Draga je meni Banovićka, ali mislim da nakon svih tih pokušaja bi možda trebala pokušati s nekim drugim. Pogotovo s obzirom na te ciste...u prošlom postupku me izbezumila kad mi je na folikulometriji dala do znanja kako se ciste opet stvaraju i kako možda ništa od postupka neće biti. I onda je nestala, svaki dan sam bila kod drugog doktora na folikulometriji, da bi na punkciji saznala da je na godišnjem. Ne znam, možda bi mi bilo lakše da mi je rekla da ide na godišnji i da će me neki drugi doktor preuzeti.

    Tražila sam konzultacije kod Prof. Vrčića pa ću vidjet što će mi on reći. Ima više iskustva pa će možda bolje znati “hendlati” te moje ciste, ili mi znati dati bolju terapiju da dobijem više jajnih stanica. Što ja znam, imam pravo na još dva postupka, pa su mi ovo zadnji trzaji. Sljedeće što mi preostaje je dizati kredit i ići kod privatnika.
    Visok Amh, na granici IR, sve vuce na PCOS. Ustvari, nije ti ocito pogodjena stimulacija. Mlada si srecom, ali isto tako zasto bi gubila godine u besmislenim pokusajima? Slazem se, prebaci se kod drugog dr. Znas i sama da garancije nema, ali, vi ustvari i niste neki komplicirani par, vise djelujete kao idiopati... ne gubi vise vremena i trazi dalje. Za dr. Vrcic cure kazu da je predivan i strucan, meni je radio proslu punkciju mijenjajuci moju dr, (ja sam kod dr. Pavicic Baldani) ali dojmovi o njemu su mi ok.
    Sretno dalje draga...

  12. #2612
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Hej curke...
    M krenuo sinoc, znaci danas 1.dc. Sutra uzv i vadjenje krvi, pa konacna odluka krecem li napokon ovaj mjesec s postupkom.
    Sretnaofca... jel moguce da nisi nikakav testic napravila vec? Pa divim ti se zeno! U svakom slucaju, nekako mi mirisi da je kod tebe ipak to to ovaj put!

  13. #2613
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Super Katka! Javljaj sutra kakva je odluka pala!
    I nee, fakat nisam radila test! I sama sebi se cudim i pomalo divim heheh
    Daj Boze da te njuh ne vara!! Ja pak mislim da nebu nista, jos malo i vidjet cemo!!!

  14. #2614
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Super Katka! Javljaj sutra kakva je odluka pala!
    I nee, fakat nisam radila test! I sama sebi se cudim i pomalo divim heheh
    Daj Boze da te njuh ne vara!! Ja pak mislim da nebu nista, jos malo i vidjet cemo!!!
    Ma ti si prava hrabrica...čekaj, jel ti betu vadiš danas ili sutra? Danas ti je već 13.dnt, jel tako? ... ajde, razveseli nas
    Ja jutros obavila uzv, sve je kako treba biti, nalaz hormona čekam kroz koji sat i onda ću definitivno znati krećem li sa ştimulacijom Gonalom danas popodne. Nadam se da će napokon bit sve ok...

  15. #2615
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Hehe hrabrica i tvrdoglavka ko mazga, al nije to uvijek lose
    Danas je 13, sutra vadim krv! Javim se! Držite fige da ne poludim sutra dok cekam!
    Ti Katka isto javi kakva je situacija!

  16. #2616

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Katka kakvi su nalazi hormona? Ja sam isto danas bila na uzv, ali meni nije niš kak treba biti, tako da čekam novu mengu i usput prikupljam ostale nalaze za mpo, pa opet idem 2 dc.

    Sretnaofca Sretno i javi kakva je procedura kad se tamo vadi beta, dobro će nam svima doći info.
    Posljednje uređivanje od Djevojka_sa_sela : 11.06.2018. at 14:46

  17. #2617
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Katka kakvi su nalazi hormona? Ja sam isto danas bila na uzv, ali meni nije niš kak treba biti, tako da čekam novu mengu i usput prikupljam ostale nalaze za mpo, pa opet idem 2 dc.

    Sretnaofca Sretno i javi kakva je procedura kad se tamo vadi beta, dobro će nam svima doći info.
    A što ti je problem sa nalazom uzv? Uzv je meni jutros bio super, endometrij tanak, 3 mm, obostrano imam više antralaca do 5,2 mm, nema cista... Nalazi hormona nisu idealni, odnosno P4 je sad još viši nego prošli put (2.9 je) ali su LH i FSH skroz ujednačeni i niski što je valjda doprinijelo odluci da ipak idem od popodne sa stimulacijom. Mislim da mi je jednom netko ovdje pisao da je išao u stimulaciju tako pa da je čak bio uspješan postupak... ne znam što bih mislila, prepustit ću se mojoj dr. u ruke i nadati se najboljem. U petak imam i prvu folikulometriju u Zg. I baš se veselim . Napokon krećemo.

  18. #2618
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Juhuuu super super Katka! Sad se fino opusti! Sretno u petak! Javljaj kak si i kaj se desava!

    Djevojko, sto nije bilo dobro sa uzv? Ciste?

    A i mene zanima kakav je protokol u slucaju pozitivne bete, javim sve naravno!
    Mozda ima netko tko zna vec, mozda se javi i podijeli?!

    Mislim da cu cekati nalaz tamo, negdje na kavi..ovako i onako moram cekat dr da mi napise otpusno pismo koje mi je duzan, a i u slucaju poz bete da mi vele kaj da radim dalje! Valjda bum gotova do 10 sa svim pa da dodjem na posao u kolko tolko normalno vrijeme..

  19. #2619
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Juhuuu super super Katka! Sad se fino opusti! Sretno u petak! Javljaj kak si i kaj se desava!

    Djevojko, sto nije bilo dobro sa uzv? Ciste?

    A i mene zanima kakav je protokol u slucaju pozitivne bete, javim sve naravno!
    Mozda ima netko tko zna vec, mozda se javi i podijeli?!

    Mislim da cu cekati nalaz tamo, negdje na kavi..ovako i onako moram cekat dr da mi napise otpusno pismo koje mi je duzan, a i u slucaju poz bete da mi vele kaj da radim dalje! Valjda bum gotova do 10 sa svim pa da dodjem na posao u kolko tolko normalno vrijeme..
    Poslije pozitivne bete ponavljas betu nakon 48 sati, po mogucnosti u istom labu. Mora se otprilike pravilno uduplati da se zna da je sve ok. Ako je dupla ili vise ne moras vise ponavljati betu nego nakon jedno tjedan do dva, ovisno o visini bete ides na uzv koji mozes odraditi na odjelu ili kod svog ginekologa. A nakon toga, guras dan po dan.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 11.06.2018. at 17:23

  20. #2620

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Pozdrav svima!

    Danas mi je 2. dan ciklusa i počela sam s BEMFOLOM 225, a 6. dan ciklusa idem na folikulometriju. Što mislite, kad bi mogla biti punkcija? Neke cure mi kažu da je moguće i na 10. dan ciklusa. Kakva su iskustva? Prvi mi je stimulirani postupak pa skupljam iskustva

  21. #2621
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Draga Korina, dan i vrijeme aspiracije ovisi iskljucivo o tebi i kako tvoje tijelo reagira na stimulaciju..svaka zena reagira na drugaciji nacin. Kad ce ti folikuli biti spremni, to ce ti dr reci. Npr, meni je aspiracija u prvom ivf bila 18dc, a u drugom ivf 13dc. Nema pravila...
    Posljednje uređivanje od sretnaofca : 11.06.2018. at 20:46

  22. #2622
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mislim da je meni aspiracija u prvom bila 11. dc, u drugom 14. dc.
    Kad god, sretno!

  23. #2623
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!

    Danas mi je 2. dan ciklusa i počela sam s BEMFOLOM 225, a 6. dan ciklusa idem na folikulometriju. Što mislite, kad bi mogla biti punkcija? Neke cure mi kažu da je moguće i na 10. dan ciklusa. Kakva su iskustva? Prvi mi je stimulirani postupak pa skupljam iskustva
    Cure rekle sve, ovisi o tvom ciklusu, tijelu, reakciji na stimulaciju...nas dvije cemo se sresti onda u petak na uzv... a dijagnoza, godine?

  24. #2624

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure rekle sve, ovisi o tvom ciklusu, tijelu, reakciji na stimulaciju...nas dvije cemo se sresti onda u petak na uzv... a dijagnoza, godine?
    Mislim da se nećemo sresti jer sam ja u KBC Rijeka, ali sam ovdje postavila pitanje jer je aktivnija podgrupa Ali godine su 34 ja, 42 on. Kod mene sve OK (barem do sada je bilo), a on "teška oligoastenozoospermija" s u zadnje vrijeme i jako lošom morfologijom.

  25. #2625

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je meni aspiracija u prvom bila 11. dc, u drugom 14. dc.
    Kad god, sretno!
    Hvala!

  26. #2626

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Korina, dan i vrijeme aspiracije ovisi iskljucivo o tebi i kako tvoje tijelo reagira na stimulaciju..svaka zena reagira na drugaciji nacin. Kad ce ti folikuli biti spremni, to ce ti dr reci. Npr, meni je aspiracija u prvom ivf bila 18dc, a u drugom ivf 13dc. Nema pravila...
    Koliko si imala oplođenih stanica u prvom stimuliranom i u drugom? Metoda ICSI?
    Posljednje uređivanje od Korina2010 : 12.06.2018. at 01:25

  27. #2627
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Oba ivf su planirana metodom icsi. Prvi-1 folikul-prazan (stimulacija bemfola 75 iu plus cetrotide plus ovitrelle). Drugi-6 oocita-oplodjena 1 jajna stanica metodom icsi- transfer 3.dan (gonal f 150 iu, cetrotide, ovitrelle). I prirodnjak sa klomofenom-iskreno to mi je prvi i zadnji put sa klomifenom jer mi je toliko loseg napravio u organizmu! Jos su mi dva stimulirana ostala preko hzzo, iskreno se nadam da cu uspjeti zanijeti, da ne moram kod privatnika. Taj 1 prirodni sto je ostao, uopce ne razmisljam o njemu, a ako cemo i ic s njim, def ne zelim klomifen niti ista slicno!
    Eto to je to od mojih stimulacija zasad!
    Danas vadim betu...

  28. #2628
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se nećemo sresti jer sam ja u KBC Rijeka, ali sam ovdje postavila pitanje jer je aktivnija podgrupa Ali godine su 34 ja, 42 on. Kod mene sve OK (barem do sada je bilo), a on "teška oligoastenozoospermija" s u zadnje vrijeme i jako lošom morfologijom.
    Pretpostavila sam da si kod nas
    Ustvari, u tom dijelu ti naša iskustva ne znače ništa. tek ćeš vidjeti kako će tvoje tijelo odgovoriti na stimulaciju, ali ako nemaš nekih dijagnoza tu valjda nećeš imati problema (pretpostavljam da si odradila sve pretrage hormone i sl.). Što se tiče problema sa spermiogramom TM, taj dio se zaobilazi ICSI metodom, ali to već znaš. Ustvari, tek ćeš na prvom uzv vidjeti kako ti tijelo reagira, odnosno doktor koji te vodi bi ti trebao reći koliko imaš folikula i kako se razvijaju. Ako ne kažu sami, pitaj. Mlada si i nadam se da se nećeš morati dugo "motati" po ovim temama. Samo, s obzirom da si u Rijeci, obrati pažnju na svoja prava koja ti zakon garantira... Znam tu s drugih tema da je kod vas čest problem broja js koje se stavljaju u oplodnju. Zakon ti omogućava 12 js, ne pristaj na manje. Malo pročitaj, ako već nisi, temu u kojoj više o tome piše.

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Oba ivf su planirana metodom icsi. Prvi-1 folikul-prazan (stimulacija bemfola 75 iu plus cetrotide plus ovitrelle). Drugi-6 oocita-oplodjena 1 jajna stanica metodom icsi- transfer 3.dan (gonal f 150 iu, cetrotide, ovitrelle). I prirodnjak sa klomofenom-iskreno to mi je prvi i zadnji put sa klomifenom jer mi je toliko loseg napravio u organizmu! Jos su mi dva stimulirana ostala preko hzzo, iskreno se nadam da cu uspjeti zanijeti, da ne moram kod privatnika. Taj 1 prirodni sto je ostao, uopce ne razmisljam o njemu, a ako cemo i ic s njim, def ne zelim klomifen niti ista slicno!
    Eto to je to od mojih stimulacija zasad!
    Danas vadim betu...
    Draga, čekamo s tobom

    Ja jučer popodne krenula s Gonalima...pen je zakon!
    Posljednje uređivanje od katka22 : 12.06.2018. at 09:07

  29. #2629
    ZUZU444 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Oba ivf su planirana metodom icsi. Prvi-1 folikul-prazan (stimulacija bemfola 75 iu plus cetrotide plus ovitrelle). Drugi-6 oocita-oplodjena 1 jajna stanica metodom icsi- transfer 3.dan (gonal f 150 iu, cetrotide, ovitrelle). I prirodnjak sa klomofenom-iskreno to mi je prvi i zadnji put sa klomifenom jer mi je toliko loseg napravio u organizmu! Jos su mi dva stimulirana ostala preko hzzo, iskreno se nadam da cu uspjeti zanijeti, da ne moram kod privatnika. Taj 1 prirodni sto je ostao, uopce ne razmisljam o njemu, a ako cemo i ic s njim, def ne zelim klomifen niti ista slicno!
    Eto to je to od mojih stimulacija zasad!
    Danas vadim betu...

    Sretno danas sretnaofca!! Držim fige



    Ja sam se bacila na proučavanje prehrane za PCOS i zadala sam si izgubiti 3-5kg do konzultacija s prof. Vrčićem. Tak barem imam osjećaj da nešto radim po tom pitanju a ne da gubim vrijeme čekajući
    Ima tko kakve savjete što se tiče te prehrane?


    Također, počela sam istraživati akupunkturu. Našla sam i podgrupu tu na forumu, al nije baš aktivna. Kakva su vaša razmišljanja i iskustva?

  30. #2630

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Oba ivf su planirana metodom icsi. Prvi-1 folikul-prazan (stimulacija bemfola 75 iu plus cetrotide plus ovitrelle). Drugi-6 oocita-oplodjena 1 jajna stanica metodom icsi- transfer 3.dan (gonal f 150 iu, cetrotide, ovitrelle). I prirodnjak sa klomofenom-iskreno to mi je prvi i zadnji put sa klomifenom jer mi je toliko loseg napravio u organizmu! Jos su mi dva stimulirana ostala preko hzzo, iskreno se nadam da cu uspjeti zanijeti, da ne moram kod privatnika. Taj 1 prirodni sto je ostao, uopce ne razmisljam o njemu, a ako cemo i ic s njim, def ne zelim klomifen niti ista slicno!
    Eto to je to od mojih stimulacija zasad!
    Danas vadim betu...
    Meni se stalno čini da je jako malo stanica oplođeno koga kod pitam (ako je muški faktor u pitanju). Ja se panično bojim da ću imati malo stanica i da mi se ni jedna stanica neće oploditi. Non stop o tome razmišljam. A valjda će ipak biti suprotno od tog mog negativnog razmišljanja.
    Joooj...sretno s betom! Javi nam svakako...

  31. #2631
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Drage zene, evo mene sa nalazom..nazalost, negativan je.
    Bit ce bolje drugi put, nema predaje nikad! Isplakali se jesmo, sad odmor i rekreacija i na jesen u nove pobjede!

  32. #2632

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Drage zene, evo mene sa nalazom..nazalost, negativan je.
    Bit ce bolje drugi put, nema predaje nikad! Isplakali se jesmo, sad odmor i rekreacija i na jesen u nove pobjede!
    Jako mi je žao

  33. #2633
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj ZUZU444 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno danas sretnaofca!! Držim fige



    Ja sam se bacila na proučavanje prehrane za PCOS i zadala sam si izgubiti 3-5kg do konzultacija s prof. Vrčićem. Tak barem imam osjećaj da nešto radim po tom pitanju a ne da gubim vrijeme čekajući
    Ima tko kakve savjete što se tiče te prehrane?

    Također, počela sam istraživati akupunkturu. Našla sam i podgrupu tu na forumu, al nije baš aktivna. Kakva su vaša razmišljanja i iskustva?
    Ja sam PCOS-ovka i ja sam se preporodila uz LCHF (low carbo high fat). Doduše, nikad nisam imala problema s kilama, uvijek sam pazila i vježbala u teretani bar minimalno. Ovo moje ti se svodi na izbacivanje svih šećera, ali svih (kolači, slatkiši, sladoled, čak i većina voća koje inače ne volim pa mi ne smeta...) i svih brašnastih i proizvoda od tijesta. Jedeš puno povrća i dosta mesa i jaja, zdravih masnoća hladno prešanih ulja plus punomasno mliječno, možeš sjemenke...meni taj režim jako odgovara, održava kilažu i rješava nadutost. I nekakva tjelesna aktivnost je nužna. A kolko imaš viška kila? I to poprilično utječe navodno na uspjeh IVF-a.


    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Drage zene, evo mene sa nalazom..nazalost, negativan je.
    Bit ce bolje drugi put, nema predaje nikad! Isplakali se jesmo, sad odmor i rekreacija i na jesen u nove pobjede!
    Draga moja...ne znam što reći nikad u ovakvim situacijama. Glavu gore...i žao mi je.

  34. #2634
    ZUZU444 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    9

    Početno

    [QUOTE=katka22;3049423]Ja sam PCOS-ovka i ja sam se preporodila uz LCHF (low carbo high fat). Doduše, nikad nisam imala problema s kilama, uvijek sam pazila i vježbala u teretani bar minimalno. Ovo moje ti se svodi na izbacivanje svih šećera, ali svih (kolači, slatkiši, sladoled, čak i većina voća koje inače ne volim pa mi ne smeta...) i svih brašnastih i proizvoda od tijesta. Jedeš puno povrća i dosta mesa i jaja, zdravih masnoća hladno prešanih ulja plus punomasno mliječno, možeš sjemenke...meni taj režim jako odgovara, održava kilažu i rješava nadutost. I nekakva tjelesna aktivnost je nužna. A kolko imaš viška kila? I to poprilično utječe navodno na uspjeh IVF-a.


    Na 165cm imam 65kg. Nisam sad nešto kritično debela, al skinut koju kilu sigurno mi neće štetit. Ne očekujem da ću magično odmah ostat trudna, al vrijedi probati...

    I ja ću probati maknuti šećer i kruh. Čitala sam da i mliječni proizvodi negoduju PCOSu pa razmišljam da zadržim samo jogurt. Njega ipak previše volim...

  35. #2635

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Katka i Sretnaofca preopširna je i prekompleksna situacija da tu tipkam, uglavnom ništa nije dobro, ni uzv, ni nalazi, ni p4, ni ovulacija, iako subjektivno imam sve simptome kao da sam ovulirala. Ne znaju šta će sa mnom. Tako da sad čekamo mengu iako nalazi govore da nisam ovulirala, ja gorim od bazalne temp., cice onako bolne umjereno kao uvijek nakon O, pikalo me u jajniku ful na dan kad je trebala biti ovulacija prema uzv kao i obično, uz to imam neki nerupturirani folikul od prošlog ciklusa, i endometriozu na drugom jajniku (ok, od toga patim godinama i to je konstanta). Ako ne prokrvarim do iduće srijede, onda moram na lijekove da procurim. Koma. Ovo mi se prvi put događa s tim nalazima iz krvi koji se ne poklapaju sa situacijom na uzv jer endometrij pokazuje da je bila ovulacija i moji simptomi pokazuju da je bila, ali nalazi ne.

    Sretna, jako mi je žao da je beta negativna, dopusti si sve negativne emocije i izbaci to iz sebe. Ako treba, popričaj s nekim stručnim, ja znam da sigurno hoću kad krenem u postupke opet.

    ZUZU ja sam riješila 80% endometrioznih žarišta iz zdjelice (po crijevima, maternici i jajnicima) time što sam izbacila jaja, meso, mlijeko i mliječne i gluten. Ostalo mi samo nekih 2 cm na jednom jajniku. Jajovodi čisti. Sigurna sam da je PCOS druga strana medalje i da bi ti pomoglo da to izbaciš.

    Curama s pozitivnim betama čestitam!

  36. #2636

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Sretno svima koje ste krenule sa pikanjem i željno odbrojavate...Ja čekam 14.6 i prve konzultacije kod prof Vrčića.
    Vidim da su kod njega i kile više manje bitne.Ja sam evo u 30 dana uspjela skinuti 7 kg. Inače sam 176 visoka, i sada sam na 72 kg.
    Nadam se da će mi konzultacije proći u najboljem redu i da ću se uskoro druškati s Vama.

  37. #2637
    ZUZU444 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj Hope1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno svima koje ste krenule sa pikanjem i željno odbrojavate...Ja čekam 14.6 i prve konzultacije kod prof Vrčića.
    Vidim da su kod njega i kile više manje bitne.Ja sam evo u 30 dana uspjela skinuti 7 kg. Inače sam 176 visoka, i sada sam na 72 kg.
    Nadam se da će mi konzultacije proći u najboljem redu i da ću se uskoro druškati s Vama.
    Hope, javi dojmove nakon konzultacija! Ja imam prve kod prof. u rujnu. Živo me zanima kako će to proći. Čitala sam o njemu po internetu, ima i pozitivnih i negativnih komentara....
    Malo sam nervozna pošto su mi ostala još dva pokušaja...al se nadam da će biti sve dobro.

  38. #2638

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj ZUZU444 prvotno napisa Vidi poruku
    Hope, javi dojmove nakon konzultacija! Ja imam prve kod prof. u rujnu. Živo me zanima kako će to proći. Čitala sam o njemu po internetu, ima i pozitivnih i negativnih komentara....
    Malo sam nervozna pošto su mi ostala još dva pokušaja...al se nadam da će biti sve dobro.
    Tako je i kod mene ...još dva! I zato se nadam da će biti kod njega uspješno jer slovi kao stručnjak...Iako naravno svatko priča svoju priču,netko pozitivno netko negativno

  39. #2639
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Hvala vam cure..
    Danas me bas ulovila depra, ipak je to bila nasa mrvica.. pogotovo kad sam osjetila da polako krece m..uzasne bolove i grceve imam, jedva hodam Strasno sam emotivna i bas me pogodilo, inache nisam ni blizu takva.. no, i to ce proci kao i sve ostalo! Vec sam dog pregled kod dr za 7mj da dog ratni plan za dalje, mozda ce trebat neke intervencije oko jajnika pa da rijesimo to na vrijeme da se mozemo opet stimulirati. Jos 2 postupka imam, i nista ne prepustam slucaju! Nema labavo, i nema predaje!

    Kako ste vi, kako ide stimuluranje?
    Posljednje uređivanje od sretnaofca : 13.06.2018. at 21:28

  40. #2640
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj ZUZU444 prvotno napisa Vidi poruku

    Na 165cm imam 65kg. Nisam sad nešto kritično debela, al skinut koju kilu sigurno mi neće štetit. Ne očekujem da ću magično odmah ostat trudna, al vrijedi probati...

    I ja ću probati maknuti šećer i kruh. Čitala sam da i mliječni proizvodi negoduju PCOSu pa razmišljam da zadržim samo jogurt. Njega ipak previše volim...
    I ja pijem samo domaci jogurt od mlijecnog, ustvari, domaci kefir koji obooozavam. Imam i ja sad 3-4 kg vise nego inace, ostalo mi od prosle stimulacije i nekako sam se malo ulijenila i za vjezbanje. Sad kad ostanem trudna morat cu jako pazit na svaki zalogaj

  41. #2641
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Katka i Sretnaofca preopširna je i prekompleksna situacija da tu tipkam, uglavnom ništa nije dobro, ni uzv, ni nalazi, ni p4, ni ovulacija, iako subjektivno imam sve simptome kao da sam ovulirala. Ne znaju šta će sa mnom. Tako da sad čekamo mengu iako nalazi govore da nisam ovulirala, ja gorim od bazalne temp., cice onako bolne umjereno kao uvijek nakon O, pikalo me u jajniku ful na dan kad je trebala biti ovulacija prema uzv kao i obično, uz to imam neki nerupturirani folikul od prošlog ciklusa, i endometriozu na drugom jajniku (ok, od toga patim godinama i to je konstanta). Ako ne prokrvarim do iduće srijede, onda moram na lijekove da procurim. Koma. Ovo mi se prvi put događa s tim nalazima iz krvi koji se ne poklapaju sa situacijom na uzv jer endometrij pokazuje da je bila ovulacija i moji simptomi pokazuju da je bila, ali nalazi ne.

    Sretna, jako mi je žao da je beta negativna, dopusti si sve negativne emocije i izbaci to iz sebe. Ako treba, popričaj s nekim stručnim, ja znam da sigurno hoću kad krenem u postupke opet.

    ZUZU ja sam riješila 80% endometrioznih žarišta iz zdjelice (po crijevima, maternici i jajnicima) time što sam izbacila jaja, meso, mlijeko i mliječne i gluten. Ostalo mi samo nekih 2 cm na jednom jajniku. Jajovodi čisti. Sigurna sam da je PCOS druga strana medalje i da bi ti pomoglo da to izbaciš.

    Curama s pozitivnim betama čestitam!
    Mene samo zanima sto ti ustvari jedes zeno? Bez mesa? Ja ne mogu zamisliti zivot bez mesa i inih proteina. Ugljica se odricem ali mesa nikako.
    Salu na stranu... tebi vjerojatno treba malo vremena da sredis stanje koje je ocito trenutno lose. I bolje da se rijesi da imas najvise sansi za uspjeh. Ja ti svakako zelim da ostanes sto je vise moguce mirna i strpljiva na tom putu, nije ti lako. Ali...proci ce. Sve prodje...

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam cure..
    Danas me bas ulovila depra, ipak je to bila nasa mrvica.. pogotovo kad sam osjetila da polako krece m..uzasne bolove i grceve imam, jedva hodam Strasno sam emotivna i bas me pogodilo, inache nisam ni blizu takva.. no, i to ce proci kao i sve ostalo! Vec sam dog pregled kod dr za 7mj da dog ratni plan za dalje, mozda ce trebat neke intervencije oko jajnika pa da rijesimo to na vrijeme da se mozemo opet stimulirati. Jos 2 postupka imam, i nista ne prepustam slucaju! Nema labavo, i nema predaje!

    Kako ste vi, kako ide stimuluranje?
    Draga sretnaofca...suze su u tim sitiacijama lijek...neka samo izadju iz sistema, bit ce lakse...

    Ja evo vec tri dana primam gonale. U petak prvi uzv u Zg i nadam se da ce bit ok. Bojim se ovog dugog protokola, ustvari, ne znam sto ocekivati jer nemam iskustva. Nadam se da cu dobro reagirati.

  42. #2642
    ZUZU444 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    9

    Početno

    Sretnaofca,

    glavu gore. Biti će sve kako mora biti. To si ja stalno ponavljam. Nema odustajanja, najbitnije je odmah napravit plan za dalje. Meni je to u biti najviše pomoglo da ne upadnem u depresiju.


    Ja se ponosno treći dan držim svog novog prehrambenog režima. U jednu jedinu jutarnju kavu ide bademovo mlijeko, ugljikohidrati samo integralni, puno voća i povrća... Pijem folnu i vitamin D3. I puuuuno vode. Ako izdržim tako do rujna bit ću ko' avion!

    Znači nikakva mišljenja u vezi akupunkture? Skroz sam u nedoumici dali da trošim novce na to ili bolje da ih čuvam u slučaju da na kraju završim kod privatnika....

  43. #2643
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj ZUZU444 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretnaofca,

    glavu gore. Biti će sve kako mora biti. To si ja stalno ponavljam. Nema odustajanja, najbitnije je odmah napravit plan za dalje. Meni je to u biti najviše pomoglo da ne upadnem u depresiju.

    Ja se ponosno treći dan držim svog novog prehrambenog režima. U jednu jedinu jutarnju kavu ide bademovo mlijeko, ugljikohidrati samo integralni, puno voća i povrća... Pijem folnu i vitamin D3. I puuuuno vode. Ako izdržim tako do rujna bit ću ko' avion!

    Znači nikakva mišljenja u vezi akupunkture? Skroz sam u nedoumici dali da trošim novce na to ili bolje da ih čuvam u slučaju da na kraju završim kod privatnika....
    Ja ti s akupunkturom nemam iskustva i ne znam nikog ko ima...al citala sam tu negdje neku stariju temu, pogledaj malo pa ces naci...
    Bravo za rezim, svidja mi se skroz i sigurno nece skoditi.

    Ja sam u najmanju ruku malo zbunjena. U razgovoru s dr shvatila sam da mi ustvari o sutrasnjem nalazu laboratorija (vjerojatno P4) ovisi o daljnjem nastavku ovog postupka. Ustvari, shvatila sam da jos ima sanse za prekid stimulacije i odustajanje...malo me to sokiralo, nisam ocekivala...necu coprati nista, jos uvijek se nadam da ce nalazi biti zadovoljavajuci za nastavak, al onda razmisljam o tome kakve su uopce sanse za uspjeh kad je sve nekako isforsirano... jel to znaci da bez obzira na svu stimulaciju koju sam primila meni ovo jednostavno moze postati postupak koji je propao? Nisam znala da je taj P4 toliko presudan, pa hrpa cura ga uopce i ne vadi....misljenja?

  44. #2644
    ZUZU444 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku

    Ja sam u najmanju ruku malo zbunjena. U razgovoru s dr shvatila sam da mi ustvari o sutrasnjem nalazu laboratorija (vjerojatno P4) ovisi o daljnjem nastavku ovog postupka. Ustvari, shvatila sam da jos ima sanse za prekid stimulacije i odustajanje...malo me to sokiralo, nisam ocekivala...necu coprati nista, jos uvijek se nadam da ce nalazi biti zadovoljavajuci za nastavak, al onda razmisljam o tome kakve su uopce sanse za uspjeh kad je sve nekako isforsirano... jel to znaci da bez obzira na svu stimulaciju koju sam primila meni ovo jednostavno moze postati postupak koji je propao? Nisam znala da je taj P4 toliko presudan, pa hrpa cura ga uopce i ne vadi....misljenja?
    Ja sam progesteron vadila prije nego što smo počeli sa stimulacijom, pa je nalaz ovisio o tome hoćemo li odmah kretati u postupak ili za dan-dva. Jednom kad sam krenula sa stimulacijom vadila sam samo estradiol, možda si njega vadila??

  45. #2645

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj ZUZU444 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam progesteron vadila prije nego što smo počeli sa stimulacijom, pa je nalaz ovisio o tome hoćemo li odmah kretati u postupak ili za dan-dva. Jednom kad sam krenula sa stimulacijom vadila sam samo estradiol, možda si njega vadila??
    Ja sam isto tako progesteron vadila u pocetku ... Kasnije me nitko nije trazio ppnavljanje...Ali koliko sam i ja procitala dosta ga zena vadi tik prije same stimulacije...ponavlja ga.inace se vadi s hormonima 2-5 dan ciklusa.to je hormon stresa i znam da nw bi smio biti povišen.
    Jel tebi u prvobitnom nalazu viši ili?

  46. #2646
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Hope1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto tako progesteron vadila u pocetku ... Kasnije me nitko nije trazio ppnavljanje...Ali koliko sam i ja procitala dosta ga zena vadi tik prije same stimulacije...ponavlja ga.inace se vadi s hormonima 2-5 dan ciklusa.to je hormon stresa i znam da nw bi smio biti povišen.
    Jel tebi u prvobitnom nalazu viši ili?
    I ja sam vadila p4 na 2. dc prije 3 tjedna prvi put kad sam trebala krenuti sa stimulacijom pa je nalaz bio 2,6. Dr.. je rekla da je pozeljno da bude ispod 2, idealno 1,6. Ponavljala sam jos naredna 2 dana i pao je tek na 2,3 i dr je odlucila tad odustati i krajem tog ciklusa krenuti sa supresijom.
    21. dc sam i krenula sa Decapeptylom koji primam sad vec skoro 3 tjedna. Danas mi je 5.dc i prije 3 dana sam ga vadila (na 2. dc) i bio je jos veci nego prosli put, 2,9. Dr. je ipak odlucila krenuti sa Gonalom kojeg primam danas 4. dan. Sutra cu ponoviti i vidjeti sto ce rec nalaz. Ako je to hormon stresa, odlicno...sve mi je jasno. Uzas.

  47. #2647
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Ja fakat ne kuzim vadjenje tog p4 na pocetku ciklusa. On je relevantan krajem ciklusa odn od luteinske faze pa nadalje, kad bi trebao biti povisen da se podupre zuto tijelo i odrzi eventualnu trudnocu. Ja nikad nisam njega vadila na poc ciklusa. Uvijek 21 dc, a zapravo u pripremi za stimulacije ga takodjer nisam nikad vadila, kad ovak i onak nakon aspiracije pocinjemo sa utrogestanom koji je sinteticki progesteron upravo zbog podrske zutim tijelima i debljanju endometrija odn prihvatu ploda. Tak da ne kuzim, a pogotovo kakvo je to Katka vadjenje p4 usred stimulacije na 6dc i spominjanje odustajanja od ciklusa! Jos vise mi nije jasno i voljela bi saznati vise. Daj molim te javi nam cim zgotovis sutra pregled, nadam se da ce ti biti sve u redu i nastavljas sa pikicama!
    Mene zanima ako koja zna objasniti i komentirati ovo: 3dc- LH 10.8, FSH 11.4, AMH 86.
    Posljednje uređivanje od sretnaofca : 14.06.2018. at 18:30

  48. #2648
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja fakat ne kuzim vadjenje tog p4 na pocetku ciklusa. On je relevantan krajem ciklusa odn od luteinske faze pa nadalje, kad bi trebao biti povisen da se podupre zuto tijelo i odrzi eventualnu trudnocu. Ja nikad nisam njega vadila na poc ciklusa. Uvijek 21 dc, a zapravo u pripremi za stimulacije ga takodjer nisam nikad vadila, kad ovak i onak nakon aspiracije pocinjemo sa utrogestanom koji je sinteticki progesteron upravo zbog podrske zutim tijelima i debljanju endometrija odn prihvatu ploda. Tak da ne kuzim, a pogotovo kakvo je to Katka vadjenje p4 usred stimulacije na 6dc i spominjanje odustajanja od ciklusa! Jos vise mi nije jasno i voljela bi saznati vise. Daj molim te javi nam cim zgotovis sutra pregled, nadam se da ce ti biti sve u redu i nastavljas sa pikicama!
    Mene zanima ako koja zna objasniti i komentirati ovo: 3dc- LH 10.8, FSH 11.4, AMH 86.
    Valjda je p4 u toj fazi bitan za procjenu kakav ce bit odgovor na stimulaciju. Ne znam ni sama... Sutra idem na uzv i obavit cu i laboratorij, valjda jos nesto uz taj p4, pretpostavljam standardno e2. Javit cu vam sve sutra cim obavim.
    A tvoji nalazi...amh vjerojatno iznad gornje granice. Nisi napisala ref. vrijednosti laba pa ne znam, ali amh pokazuje rezervu jajnih stanica i tvoj nalaz je klasican nalaz osobe sa PCOS.

  49. #2649
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Da, svakako javi, bas me zanima.
    Amh je 86pmol/l, a lh i fsh izrazeni u iu/l. Jasan mi je amh, al mi nije jasan omjer lh i fsh. I ne znam zasto svi uvijek skacu kad vide toliki fsh! Citam po netu da tako visok fsh ukazuje na jako losu rezervu jajnih stanica, a ja ih imam na izvoz po nalazu. Mozda odem u medicinsku nakladu i kupim knjigu iz ginekoloske endokrinologije. Iako bi mozda bolje bilo da se okanim proucavanja ak ocu sacuvat zdrav razum
    Posljednje uređivanje od sretnaofca : 14.06.2018. at 20:23

  50. #2650

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Koliko ja znam P4 nije hormon stresa nego oznaka za progesteron koji se prati nakon očekivane O da se vidi je li došlo do O, tako su meni sad pratili, pa nisam ovulirala prema tim nalazima, a prema subj. simptomima i endometriju jesam. Tko će ga znati, čekam m, a ona ne dolazi već 32 dc, a ciklusi si mi inače 26 dana max. Katka hrpa cura ne vadi uopće progesteron i ulazi u stimulaciju, stoga smatram da ti se neće prekidati stimulacija, stvarno ne bi trebalo!

    ZuzuJa isto razmišljam o akupunkturi, javila sam se curi s one stare teme Akupunktura i IVF, Isabel se zove, ona mi je dala preporuku, i sigurno ću kad krenem u postupak otići koji put. Slobodno joj pošalji PP. Super da si promjenila prehranu, ne može škoditi ako unosiš dovoljno kalorija, posebno integralnog i voća i povrća...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •