Stranica 54 od 78 PrviPrvi ... 444525354555664 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,651 do 2,700 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #2651
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Da, svakako javi, bas me zanima.
    Amh je 86pmol/l, a lh i fsh izrazeni u iu/l. Jasan mi je amh, al mi nije jasan omjer lh i fsh. I ne znam zasto svi uvijek skacu kad vide toliki fsh! Citam po netu da tako visok fsh ukazuje na jako losu rezervu jajnih stanica, a ja ih imam na izvoz po nalazu. Mozda odem u medicinsku nakladu i kupim knjigu iz ginekoloske endokrinologije. Iako bi mozda bolje bilo da se okanim proucavanja ak ocu sacuvat zdrav razum
    Visok FSH je pokazatelj slabe rezerve js, ali samo kad je on visok i to mislim vec preko 12.13. I meni je isto amh dobar (47) i rezerva nije upitna. To je samo PCOS i kod nas je to tipicno. Kad je amh nizak, a FSH visok onda je losa prognoza i los odgovor na stimulaciju.

    Ja sam se smirila, recimo. Ubrzo cu na pregled i znat cu sto dalje. Nastojim se opustiti i rijesiti pritiska koji mi se stvara htjela, ne htjela. Ali ko ce me razumjeti ako vi necete...

  2. #2652
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Evo me, idemo dalje. Uzv super, ima minimalno 10 folikula onih koje je upisala, ujednacene velicine od 8-9mm. Endo 7,2 mm...nastavljam s istom terapijom, duplo bockanje. Nadajmo se da ce bit ok i dalje.

  3. #2653

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Super,sretno dalje!!!!!

  4. #2654
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Suuuper draga!! Nek dalje ide u istom tonu sve!

  5. #2655
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Suuuper draga!! Nek dalje ide u istom tonu sve!
    Draga, kako si ti?

  6. #2656
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Ja sam dobro! Krvarenje mi prestalo, i veselim se kaj cu neko vrijeme bit bez uloska heheh jer mi je nakon utrogestana i menge vec puna kapa tih pelena
    Cekam pregled 3.7. i dogovor za dalje, al racunam krajem 9tog ili u 10mj ponovni ivf! Ne znam kolko ciklusa mora bit izmedju stimulacija?
    Ljeto smo isplanirali vrlo aktivno da sto prije prodje vrijeme, malo relaksacije, malo treninga po alpama i slicno!
    Kako si ti? Kad je opet uzv?
    Posljednje uređivanje od sretnaofca : 17.06.2018. at 22:33

  7. #2657
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dobro! Krvarenje mi prestalo, i veselim se kaj cu neko vrijeme bit bez uloska heheh jer mi je nakon utrogestana i menge vec puna kapa tih pelena
    Cekam pregled 3.7. i dogovor za dalje, al racunam krajem 9tog ili u 10mj ponovni ivf! Ne znam kolko ciklusa mora bit izmedju stimulacija?
    Ljeto smo isplanirali vrlo aktivno da sto prije prodje vrijeme, malo relaksacije, malo treninga po alpama i slicno!
    Kako si ti? Kad je opet uzv?
    Draga, 3 mjeseca odmora je dovoljno za ponovni pokusaj. Samo vodi racuna o starosti nalaza, kreni na vrijeme s pripremom. Bravo za ljetni plan, zvuci ti super!

    Obavila sam uzv danas, folikuli od neki dan na oko 14-15 mm i nazire ih se jos tako da idem na uzv ponovo sutra. Kaze dr da ocekuje da i oni krenu. Vadila danas E2, vidjet cu sutra sto kaze dr za nalaz. Kaze da je endometrij savrsen...sve djeluje super. Nastavljam s gonalom i decapeptylom skroz do stoperice. Nemam se vise di bost, to mi je jedini teret ovog pokusaja.
    Malo sam napuhnuta, osjecam se nateceno, trbuh vec izrazen, ponovo cu se bojat hipera cini mi se. Al sto bude.
    Tako da neplanirano ostajem u Zg mozda i cijeli tjedan. Neko raspolozen za druzenje?
    Posljednje uređivanje od katka22 : 18.06.2018. at 11:57

  8. #2658
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Dada, morat ćemo markere vadit, papu, briseve (al to cu sa uputnicom primamrnog ginića jer će mi tak prije biti gotovo), hormone...Vidjet ću sto ce tocno dr reci sad u 7.mj, pa cu sukladno tome odmah krenuti sa realizacijom da sve stigne na vrijeme!

    Super Katka da ti je sve po p.s.u!! Onda znaci da bi kroz par dana mogla biti i stoperica! Pij puuuuno vode, to ti ne moram ni govorit i odmaraj se dovoljno..nadam se da imas gdje odsjesti i da ne placas smjestaj u zg.. veselim se dobrim vijestima

    Btw. ja sam mislila na svoju ruku poceti uzimati Folacin (recimo pola tablete, 2,5mg dnevno) i kupila sam (kršitelj koda) prenatal-da si napravim neku pripremu buduci do sad nisam uzimala nista od toga..osim onih kapi Femisan A prije stimulacije.. pocinjem ozbiljno ovaj put dovoljno rano, 2 pokusaja su jos na meniju

  9. #2659
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Zasto mi uz prenatal pise krsitelj koda? Kaj sam nekaj krivo napravila?

  10. #2660
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto mi uz prenatal pise krsitelj koda? Kaj sam nekaj krivo napravila?
    Hm...ne znam, mozda ne smijemo spominjati marke proizvoda? Cini mi se da je tako nesto...

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Dada, morat ćemo markere vadit, papu, briseve (al to cu sa uputnicom primamrnog ginića jer će mi tak prije biti gotovo), hormone...Vidjet ću sto ce tocno dr reci sad u 7.mj, pa cu sukladno tome odmah krenuti sa realizacijom da sve stigne na vrijeme!

    Super Katka da ti je sve po p.s.u!! Onda znaci da bi kroz par dana mogla biti i stoperica! Pij puuuuno vode, to ti ne moram ni govorit i odmaraj se dovoljno..nadam se da imas gdje odsjesti i da ne placas smjestaj u zg.. veselim se dobrim vijestima

    Btw. ja sam mislila na svoju ruku poceti uzimati Folacin (recimo pola tablete, 2,5mg dnevno) i kupila sam (kršitelj koda) prenatal-da si napravim neku pripremu buduci do sad nisam uzimala nista od toga..osim onih kapi Femisan A prije stimulacije.. pocinjem ozbiljno ovaj put dovoljno rano, 2 pokusaja su jos na meniju
    Imam obitelj i prijatelje tu, pa smjestaj fala Bogu nije problem. Folna kiselina u nekom obliku je uvijek dobra priprema za trudnocu, i ja je pijem vec par mjeseci. Pila sam svasta od vitamina za popravljanje kvalitete js zadnjih mjeseci, al sad sam trenutno ostala samo na njoj.

  11. #2661
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Super, javi obavezno sutra kak je bilo na uzv!
    Ja pijem taj prenatal, i od danas uz dodatak 2.5mg folacina, omega3 masne kiseline i razmišljam o kupovini CoQ10. To cu piti, il bolje da velim, jesti, do iduceg postupka. Mm je takodjer dobio svoje dodatke- maca, l arginin, ginseng...i zabranu prekomjernog uzivanja pive i sl napitaka!
    A cak sam razmisljala i o akupunkturi netom prije postupka i eventualnog transfera. Ima neka grupa tu o tome, al nisam nasla nis korisno. Vise citam na stranim forumima i ne cini mi se kao los potez. Realno za vece gluposti sam dala puno vise novaca nego kaj bi ovo bilo. A cak i ako fizicki ne pomogne, mozda pomogne psihicki. Ima neko neki stav o tome, ili mislite da je bacanje u vjetar to sve skupa?

  12. #2662
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Ja jedino kaj se akupunkture tice mogu rec da sam isla 10dana zbog migrena i bilo mi je grozno,poslije svakog tretmana sam bila na inekcijama ketonal+normabel,dok opet ima ljudi kojima je to dosta pomoglo. Mislim da nije ponekad lose isprobat alternativu

  13. #2663
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Evo me opet, danas 10.dc... jucerasnji nalaz E2 je skoro 8000 pmol, danas ponovila i uzv i E2...sutra sam ponovo na uzv. Folikula hrpa, ne znam im tocan broj jer nisu svi ni upisani. Velicine su od 14-16 mm, malo sporije rastu. Endo na 11mm. Sve je super, osim natecenosti i boli kod mene. Jos danas primam stimulaciju pa cemo vidjet sto dalje sutra. Plesemo na rubu hipera ocito.

    Sretnaofca, akupunktiru ja nisam probala i nemam ni iskustva ni misljenje. Ali sam osobno odustala davno od bilo koje vrste alternative jer me sve sto sam probala razocaralo. O parama da ne pricam. Ali svi to moramo proci.
    Ako ti donese bar psihicko olaksanje, dobro je.

  14. #2664
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Uhuuuu mnogo je to 8000! Rekla mi neka curka tam kad sam bila na transferu, ona je bila na aspiraciji-imala je E2 4500 pmol, punktirali joj mnogobrojne folikule, ne sjecam se koliko i rekli da je u hiperu i da se odgadja transfer za min 2 ciklusa.
    Sigurno ti nije lako s tolikim jajnicima... Izdrzi jos malo! Nadam se da ces imati puno jajnih stanica i da ce cak ostati za smrznuti nesto! Samo hrabro, bit ce sve ok!
    A akupunktura, i meni zvuci ko ciribu ciriba, ne znam..jos cu malo citat o tome pa odlucit..

  15. #2665
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Mislim da je stvar u razlicitim jedinicama...panika je kad je 4500 pg/mol, jer se pg/mol mnozi sa 3,67 pa dobijes pmol.
    Danasnji nalaz je 3450 pg/mol sto znaci cca 12600 pmol. Vidjet cu sutra na uzv sta ce rec, al cini mi se da sam po svemu u opasnosti od hiper. Primila danas mislim zadnji gonal i nadam se punkciji ubrzo da se otpuhnem jer imam osjecaj da cu puknut

  16. #2666
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Je imas pravo, u igri su druge jedinice. Bas sam gledala sad, na dan stoperice meni je E2 bio 2000pg/mol i uopce mi nije bilo lako tako da mogu samo zamislit kako je tebi. Pikas se i sa Cetrotide ovih dana? Hmm ako ti je takav nalaz mozda neces dobiti hcg vec nesto drugo da te ovo ne uzdrma jos dodatno. Kako bilo da bilo, sretno sutra, nadam se da su nabujali jos ti mjehurici i da su puni pa da se rijesis sto prije nelagode!

  17. #2667
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Je imas pravo, u igri su druge jedinice. Bas sam gledala sad, na dan stoperice meni je E2 bio 2000pg/mol i uopce mi nije bilo lako tako da mogu samo zamislit kako je tebi. Pikas se i sa Cetrotide ovih dana? Hmm ako ti je takav nalaz mozda neces dobiti hcg vec nesto drugo da te ovo ne uzdrma jos dodatno. Kako bilo da bilo, sretno sutra, nadam se da su nabujali jos ti mjehurici i da su puni pa da se rijesis sto prije nelagode!
    Ne primam ovaj put cetrotide vjerojatno zato jer primam jos Decapeptyl. Po svemu, punkcija ce biti tek u subotu 14.dc... kasnije nego inace jer nekako sporo rastu. Samo jedan je na 21mm, ostali su oko 15-18. I ima ih hrpa. Bitno je da nema slobodne tekucine i vece opasnosti zasad. Vidjet cemo sto ce odluciti za stopericu, trebala bi biti sutra po svemu. Jos danas primam istu terapiju, ponovila sam i E2...

  18. #2668
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne primam ovaj put cetrotide vjerojatno zato jer primam jos Decapeptyl. Po svemu, punkcija ce biti tek u subotu 14.dc... kasnije nego inace jer nekako sporo rastu. Samo jedan je na 21mm, ostali su oko 15-18. I ima ih hrpa. Bitno je da nema slobodne tekucine i vece opasnosti zasad. Vidjet cemo sto ce odluciti za stopericu, trebala bi biti sutra po svemu. Jos danas primam istu terapiju, ponovila sam i E2...
    Ma super, nije bitno koji dc je aspiracija, to varira od postupka do postupka, bitno je da oni rastu i debljaju se! Da sam ja u pitanju, meni bi danas dali stopericu buduci mi vec na cca 18 pucaju-no svatko je drugaciji.
    A ako te slucajno brine sto ce aspiracija biti za vikend, ne brini. Oni obavljaju isti posao bio vikend, praznik ili radni dan. Po meni, cak je ugodnije doci za vikend jer nema guzvi ni tamo, ni u gradu ni nigdje svejedno je koji dr radi aspiraciju, a za transfer si ziher da ce biti tvoja dr. To sve vec sigurno i znas.
    Ne moram ti ni rec da javljas kaj se desava dalje hehe

  19. #2669

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Cure, meni i dalje nema menstruacije, moj mpo u Petrovoj je napisala ako ne dođe do danas da uzmem Duphastone 7 dana. E sad, moj gin. mi je za svaki slučaj dao da vadim betu, jer velim imala sam sve simptome ovulacije i visoku tempicu, a i cicke bole, no hormonski nalazi nisu bili baš dobri, pa eto da budemo sigurni da nije trudnoća ili VM otići ću sutra vaditi betu. Molim pomoć za Petrovu, gdje se vadi beta i kad budu rezultati? Budući da nemam internu uputnicu nego običnu od mog soc., šalju li mi nalaz na mail ili dolazim osobno?

    Katka bolje da i odgode transfer ako moraju, nego da odeš u hiper skroz. Pratim te, i želim ti sreću!

  20. #2670
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Ma super, nije bitno koji dc je aspiracija, to varira od postupka do postupka, bitno je da oni rastu i debljaju se! Da sam ja u pitanju, meni bi danas dali stopericu buduci mi vec na cca 18 pucaju-no svatko je drugaciji.
    A ako te slucajno brine sto ce aspiracija biti za vikend, ne brini. Oni obavljaju isti posao bio vikend, praznik ili radni dan. Po meni, cak je ugodnije doci za vikend jer nema guzvi ni tamo, ni u gradu ni nigdje svejedno je koji dr radi aspiraciju, a za transfer si ziher da ce biti tvoja dr. To sve vec sigurno i znas.
    Ne moram ti ni rec da javljas kaj se desava dalje hehe
    Nazalost, moja dr ide na go od danas. Kako se ovo sve oduljilo sa mnom tako je ispalo. Preuzela me dr. Škrgetic. Cini mi se jako draga i nadam se da ce sve izvest ok do kraja. Ona ce radit i punkciju i transfer. A i cut ce se s mojom dr za konzultacije oko svega. Cini mi se da je sad najbitnija procjena momenta za stopericu...

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, meni i dalje nema menstruacije, moj mpo u Petrovoj je napisala ako ne dođe do danas da uzmem Duphastone 7 dana. E sad, moj gin. mi je za svaki slučaj dao da vadim betu, jer velim imala sam sve simptome ovulacije i visoku tempicu, a i cicke bole, no hormonski nalazi nisu bili baš dobri, pa eto da budemo sigurni da nije trudnoća ili VM otići ću sutra vaditi betu. Molim pomoć za Petrovu, gdje se vadi beta i kad budu rezultati? Budući da nemam internu uputnicu nego običnu od mog soc., šalju li mi nalaz na mail ili dolazim osobno?

    Katka bolje da i odgode transfer ako moraju, nego da odeš u hiper skroz. Pratim te, i želim ti sreću!
    A jesi radila kakav test? Mislim, znam da je beta beta, ali test isto kaze svoje. Ja bi ga na tvom mjestu napravila sigurno prije bete. Gdje se vadi beta ti ne znam. Ja sve inace radim u labu iza glavne zgrade, mozda tamo?
    Ne mogu rec da ce mi bit svejedno odgode li mi transfer. Bit ce mi to jako tesko s obzirom na sve sto sam sad prosla i prolazim i koliko sam cekala. Al ako budu morali....cini mi se da se sve to moze izbjeci pametnim odabirom i doziranjem stoperice. Svjesni smo od pocetka da s obzirom na moje nalaze plesemo na granici hipera. Iako, dok god nema teskih komplikacija sve je dobro, izdrzavam.
    I tebi draga sretno do neba!

  21. #2671

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Uf, znam što sve prolaziš i iskreno ti želim da ti bude sve kako si sama želiš. Je li tvoja dr. Baldani? Do kad je na godišnjem? Ja joj se moram javiti 2 dc, a kako je krenulo, to neće biti još za 10ak dana.

    Nisam radila test, testovi su mi se smučili u prijašnjim postupcima, bili su lažno pozitivni i ne mogu im vjerovati ovaj put. Ne želim se mučiti, izvadit ću sutra betu i onda sam mirna, posebno ako je ne daj Bože vanmaternična. U labu iza glavne zgrade stalno vadim hormone, valjda je tamo onda i beta. Idem ujutro.

  22. #2672
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, znam što sve prolaziš i iskreno ti želim da ti bude sve kako si sama želiš. Je li tvoja dr. Baldani? Do kad je na godišnjem? Ja joj se moram javiti 2 dc, a kako je krenulo, to neće biti još za 10ak dana.

    Nisam radila test, testovi su mi se smučili u prijašnjim postupcima, bili su lažno pozitivni i ne mogu im vjerovati ovaj put. Ne želim se mučiti, izvadit ću sutra betu i onda sam mirna, posebno ako je ne daj Bože vanmaternična. U labu iza glavne zgrade stalno vadim hormone, valjda je tamo onda i beta. Idem ujutro.
    Da, prof Baldani je od danas na GO iako ne znam do kad. To ce ti bolje znat rec sestre, svrati sutra kad si vec tamo pa ih upitaj...
    I ja sam ujutro opet tamo, uzv i E2. Tamo sam vec od 7,30. (Mozda smo mogle i kavu popit?) U labu je danas recimo bila uzasna guzva pa je vjerojatno pametno da dodjes sto ranije. Oko 9,30 vec prestanu primati pacijente za vadjenje krvi.

  23. #2673
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Katka, drzi se bit ce sve ok i u tvoju najbolju korist sigurno!
    A Djevojko sa sela! Beta se vadi u kucici iza glavne zgrade, moja preporuka ti je da dodjes do 8 na vadjenje krvi, sto ranije-manje ces cekat. I samo naglasi dok ti vade krv da bi radi nalaz na mail, njima to nije nikakav problem! I ne moras se nista javljati na odjel humane prije, jedino ako ih nesto trebas.
    Javi ishod bete!
    Dakle, ja sam nakon transfera i neg bete odmah prestala sa utricima. Menga dosla iduci dan, trajala je 4 dana zestoko. Prestala skroz i danas, 4 dana nakon kaj je prestala opet je dosla ne kuzim, al nek joj bude, valjda se jos "cistim"
    I jos cekam otpusno pismo da mi dodje postom, pa kolko im treba da posalju. Soc ginic me zvao da mu moram donijeti otpusno da si zabiljezi kaj su mi radili! Ojooj

  24. #2674
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Evo mene...ziva zasad. Idem u hiper ipak, nadam se da ce mudro odluciti s stopericom danas. Jucerasnji E2 5000 pg/mol. Vadila jutros ponovo, nakon njega cu saznat sto primam za stopericu. Folikuli spremni, jajnici ogromni, ne moze ih ni prebrojat. Malo slobodne tekucine ima. Reagirala sam kao djevojcica ovaj put, vidjet cemo sto ce ispast iz ovoga. Osjecam se ok, pocela sam se napuhavati malo jace, ali ustvari ne boli me nista. Samo izgledam trudno sto je super priprema...
    Posljednje uređivanje od katka22 : 21.06.2018. at 08:36

  25. #2675
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Juhuu super djevojčice hehe
    Bas mi je drago da je brojno stanje veliko, sigurno nece manjkati mrvica!
    Znam da ti nije ugodno niti lako. Odmaraj, pij puuno vode, mozda isosport kupi ili neku drugi izotonicnu tekućinu, noge u zrak, mozak na pasu, da budes spremna za transfer kad god bude!

  26. #2676

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Wohoo Katka čestitam na tako dobroj reakciji, unatoč činjenici plaćanja danka hiperu, idemo razmišljati pozitivno da ti neće biti veće posljedice zbog toga. Ja nisam išla jutros, počelo noćas smeđarenje, pa ću pričekati razvoj situacije i eventualno sutra vadit betu.

  27. #2677
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Wohoo Katka čestitam na tako dobroj reakciji, unatoč činjenici plaćanja danka hiperu, idemo razmišljati pozitivno da ti neće biti veće posljedice zbog toga. Ja nisam išla jutros, počelo noćas smeđarenje, pa ću pričekati razvoj situacije i eventualno sutra vadit betu.
    To je skoro klasicna reakcija PCOS-ovke u dvadesetima, bilo mi je identicno sve u prvom postupku s gonalima, ali ipak nisam to ocekivala u tridesetima. I prosli put u kratkom protokolu s Elonvom nisam tako burno reagirala. Iako, ne zalim se. Neka bude mrvica.
    Kod tebe smedjarenje vjerojatno ukazuje na dolazak ciklusa. Mislim da se ne trebas bojat VM, ja sam je dva put imala, znala bi vjeruj mi da je nesto tako.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 21.06.2018. at 17:27

  28. #2678
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Primila sam sinoc Ovitrelle 250. Pritisak je i dalje tu...punkcija ujutro

  29. #2679
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Katka drzi se! Pritisak ce ti rasti do punkcije, tak da odmaraj. Meni uvijek nakon ovitrelle stoperice bude jos gore, nemrem si sjest normalno, lec, hodat nis..ko tempirana bomba..a mozda planiraju ipak transfer ako si dobila tu stopericu. Znam da neke cure kazu, ako se planira ic na freeze all, onda se daje nekaj drugo umjesto klasicne stoperice!
    Drzim ti fige, samo hrabro sutra! Javi kako je proslo..

  30. #2680
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Katka drzi se! Pritisak ce ti rasti do punkcije, tak da odmaraj. Meni uvijek nakon ovitrelle stoperice bude jos gore, nemrem si sjest normalno, lec, hodat nis..ko tempirana bomba..a mozda planiraju ipak transfer ako si dobila tu stopericu. Znam da neke cure kazu, ako se planira ic na freeze all, onda se daje nekaj drugo umjesto klasicne stoperice!
    Drzim ti fige, samo hrabro sutra! Javi kako je proslo..
    Ma da, nije uopce opcija odustajanje od transfera, osim ako se hiper bas razvije. Ali nadamo se da nece.
    Javim se jos omamljena

  31. #2681
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Aspirirano 25 oocita. Osjecam se dobro s uputama za strogo mirovanje. Vidjet cemo hoce li biti transfera.

  32. #2682

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Bome katka reakcija je burna -

    Svaka cast kako izdrzavas,meni sa 16 je bilo tesko i aspiracija dosta neugodna..
    Drzim fige da se ne zakomplicira i da dodes do svjezeg transfera!
    Ipak ono najbitnije je da transfer ne forsiraju da ti budes dobro i da dobijes puno lijepih zametaka!
    Sretno!

  33. #2683
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Ma osjecam se skroz ok, zasad nista losije nego proslih dana. Bila sam skroz omamljena, krvarenja nema.. Sve upute imam, znam sto trebam, nema mi druge nego odmarati i vidjeti sto ce biti. Ne znam koliko js je zrelo, sto ce na kraju biti s njima...znat cu u ponedjeljak. I ipak se nadam da cu do transfera doci sada.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 23.06.2018. at 11:45

  34. #2684
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Bome katka reakcija je burna -

    Svaka cast kako izdrzavas,meni sa 16 je bilo tesko i aspiracija dosta neugodna..
    Drzim fige da se ne zakomplicira i da dodes do svjezeg transfera!
    Ipak ono najbitnije je da transfer ne forsiraju da ti budes dobro i da dobijes puno lijepih zametaka!
    Sretno!
    Inbox ti je pun

  35. #2685
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Supet Katka, svaka cast, sretna sam zbog tebe!! Kako se osjecas danas? Javi novosti!

  36. #2686
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Supet Katka, svaka cast, sretna sam zbog tebe!! Kako se osjecas danas? Javi novosti!
    Jucer mi je bilo uzasno tesko. Sve me strasno boljelo, trbuh tvrd i napuhan...danas je vec puno, puno lakse. Jucer sam prelezala i prespavala cijeli dan. Nekako vjerujem da ce se to jos smiriti za tri dana i da cu ipak imat transfer. I sad sam ustvari sigurna da zelim ici sa jednom mrvicom, a ne dvije kao prosli put. Sad je ono o cemu razmisljam informacija iz laba sutra ujutro. Iako znam da je bitnija ona na dan transfera...

  37. #2687
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Katka, kakva je situacija?

  38. #2688
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Katka, kakva je situacija?
    Evo me
    Jucer je bio dobar dan, ujutro me malo bolio lijevi jajnik i osjecala sam da je ogroman, ali kako vecinu dana stvarno prelezim i odmaram jer ustvari nista ne mogu dugo, ipak je sve proslo relativno ok. Danas se osjecam jos nijansu bolje, primjecujem da me boli kad se vise krecem pa jednostavno mirujem. Napuhnutost dodje i prodje, cini mi se da je vezana uz obroke. I iako pazim sto jedem i dosta pijem, probava mi se dodatno usporila, a i inace je spora.
    Vijesti iz laba su zasad zadovoljavajuce, imamo 12 embrija. Ostale js nisu bile sve dovoljno zrele, i na zadnjem uzv su me na to upozorili da je lijeva strana naknadno reagirala pa su bili malecki, oko 15mm...sad je pitanje sto ce biti sutra i koliko ce me docekati. Nadam se da ce biti vise od jednog za eventualni ponovljeni transfer. Sutra idem na uzv i vadjenje krvi i onda bi trebali donijeti odluku idemo li na transfer u cetvrtak. Po mojoj procjeni ja sam puno bolje i vjerujem da ce do transfera doci. Iskreno, jedva cekam uzet svoju mrvu i ici doma, mislim da ce mi dalmatinsko sunce pripomoci da dodjem k sebi skroz.

  39. #2689
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me
    Jucer je bio dobar dan, ujutro me malo bolio lijevi jajnik i osjecala sam da je ogroman, ali kako vecinu dana stvarno prelezim i odmaram jer ustvari nista ne mogu dugo, ipak je sve proslo relativno ok. Danas se osjecam jos nijansu bolje, primjecujem da me boli kad se vise krecem pa jednostavno mirujem. Napuhnutost dodje i prodje, cini mi se da je vezana uz obroke. I iako pazim sto jedem i dosta pijem, probava mi se dodatno usporila, a i inace je spora.
    Vijesti iz laba su zasad zadovoljavajuce, imamo 12 embrija. Ostale js nisu bile sve dovoljno zrele, i na zadnjem uzv su me na to upozorili da je lijeva strana naknadno reagirala pa su bili malecki, oko 15mm...sad je pitanje sto ce biti sutra i koliko ce me docekati. Nadam se da ce biti vise od jednog za eventualni ponovljeni transfer. Sutra idem na uzv i vadjenje krvi i onda bi trebali donijeti odluku idemo li na transfer u cetvrtak. Po mojoj procjeni ja sam puno bolje i vjerujem da ce do transfera doci. Iskreno, jedva cekam uzet svoju mrvu i ici doma, mislim da ce mi dalmatinsko sunce pripomoci da dodjem k sebi skroz.
    Katka, pa to su dobre vijesti! Drzim fige da se sve razvija kako treba i dalje, i da ces ici na svjezi transfer. Molim te, javi kako je proslo danas! za mrvice!

  40. #2690
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Btw. danas mi je 13dc i ovuliram (sto mi je rekord, inace se to desava cca 20dc-to sto pisem se odnosi na moj prirodni ciklus)-i napuhnuta sam i trbuh mi je bolan kad ga stisnem-pitanje: jel moguce da imam u ovom ciklusu koji je prvi nakon stimulacije/aspiracije/transfera vise folikula koji su narasli? Jer me bas tak pritiska kao da ih ima vise...ili imam fiks ideju i fiks osjecaj?

  41. #2691
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Btw. danas mi je 13dc i ovuliram (sto mi je rekord, inace se to desava cca 20dc-to sto pisem se odnosi na moj prirodni ciklus)-i napuhnuta sam i trbuh mi je bolan kad ga stisnem-pitanje: jel moguce da imam u ovom ciklusu koji je prvi nakon stimulacije/aspiracije/transfera vise folikula koji su narasli? Jer me bas tak pritiska kao da ih ima vise...ili imam fiks ideju i fiks osjecaj?
    Nemam ti pojma jel to moguce... ostaci stimulacije ostaju neko vrijeme u tijelu ali manifestiraju li se tako, stvarno ti ne znam. Moja iskustva s ciklusima nakon postupaka su skromna, uglavnom mi je glavna promjena poremecaji ciklusa, odnosno produzetak ionako duljih ciklusa. Logika mi govori da su ti osjecaji koje imas normalni i vjerojatno posljedica najprije nedavne punkcije. Mozda su jajnici jos uvecani i sl.
    Naravno da cu javljati sve. Vec nestrpljivo cekam sutrasnji uzv.

  42. #2692

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka odlicne vijesti iz laba!
    Drzim fige da bude transfera i da ti ostane jos zametaka.
    Da,kljucno je mirovanje kod hipera..
    Ja nisam mirovala nakon aspiracije pa mi se stanje pogorsalo tako da vjerujem da ce kod tebe biti ok..

  43. #2693
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Katka odlicne vijesti iz laba!
    Drzim fige da bude transfera i da ti ostane jos zametaka.
    Da,kljucno je mirovanje kod hipera..
    Ja nisam mirovala nakon aspiracije pa mi se stanje pogorsalo tako da vjerujem da ce kod tebe biti ok..
    Ja ti stvarno nisam mogla apsolutno nista sve i da sam htjela prvi i drugi dan nakon aspiracije tako da nisam imala izbora osim mirovati. Najdalje mi je bilo otici do wc-a. Danas sam vec stvarno puno bolje. Simptomi su se bas povukli iako i dalje osjecam napetost i guzvu u abdomenu. Strah me sto ce biti s embrijima jer mi je i prosli postupak bio traumatican, od 9 embrija na 3.dno, 5. dan me docekalo dva. Ustvari, valjda cu i sad imati minimalno dva da imam bar za dva transfera.
    Definitivno sam odlucila da zelim ici s jednom mrvom ovaj put. Ovaj hiper me prizemljio i natjerao da shvatim da je jako velika razlika od trudnoce u ranim 20-ima i kasnim 30-ima. Ovo sam prolazila i u jedinom uspjesnom postupku i sve sam odradila na nogama.
    Toga se jedino bojim da bi ovu agoniju stimulacije morala prolaziti ponovo, a iskreno, nemam bas previse snage za to vise.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 26.06.2018. at 19:02

  44. #2694
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Evo me s novostima...
    Najveca je mogucnost da necu imati transfer sutra. Jutros sam obavila uzv, jajnici su jos veliki, ima nesto slobodne tekucine...E2 je u opadanju, danas je 4000 pg/mol, na dan stoperice je bio oko 5300. Ne znam sto bi rekla, svjesna sam da je zbog rizika bolje ici na freeze all...sutra jos ponavljam E2 pa cemo dodatno vidjeti, ali vec sam ustvari prekrizila mogucnost da ce mi mrvu vratiti sada. Sutra cu saznati i stanje s blasticama koliko ih uopce imamo. Svjesna svega, ipak sam nekako jako tuzna.

  45. #2695
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    joj katka, ma bolje je pomaknuti transfer nego riskirati pojačavanje hipera...... bit će to ok, pomalo, naši su twinsi smrzlići

    no nisu ti ništa javili iz labosa? Znaš li kakva je situacija tamo?

  46. #2696
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    joj katka, ma bolje je pomaknuti transfer nego riskirati pojačavanje hipera...... bit će to ok, pomalo, naši su twinsi smrzlići

    no nisu ti ništa javili iz labosa? Znaš li kakva je situacija tamo?
    Svih 12 su i dalje tu i djeluju perspektivno...ne znam sto ce nas docekati sutra. Toga me ustvari jedino strah s obzirom na iskustvo prosli put...
    Ma znam sve, svih rizika transfera sam svjesna...ovo sam se valjda morala ispuhati, prihvatiti sta ja znam...

  47. #2697
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Valjda nitko u ovoj situaciji ne moze pobjeci od tog tupog osjecaja razocaranja u kojem ustvari ne krivis nikog za nista...samo si tuzan jer si se eto mucio i bockao mjesec i pol i na kraju bez transfera...i jos nesto, ovisno koliko dobijemo embrija, kakva im je praksa smrzavanja? Smrzavaju li jedan po jedan ili idu u paru? Ja sam nekako donijela cvrstu odluku da zelim vracati jedan embrij.

  48. #2698
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Katka, vjerujem da ti je skroz tuzno i razocaravajuce ako nece biti transfera, ali isto tako i vjerujem da si realna i razumijes da nije pametno vracati embrije ako je hiper u tijeku..no, pricekajmo sutra sto ce ti reci dr. Nista na silu skoro nikad ne urodi plodom. Kak se veli...strpljen, spasen! Bit ce kako mora biti!
    A ja ti fakat ne znam koji je princip smrzavanja, ali mislim da sam negdje procitala da idu u paru, nisam ziher za to.
    Bus sutra sve saznala, pa uz obavezan izvjestaj o svom statusu, sjeti se napisati kako smrzavaju!
    Drzim fige!!!

  49. #2699
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Koliko ja znam, po defaultu smrzavaju po 2, tako da bi ti trebala naglasiti da želiš da ti ih smrznu posebno.

  50. #2700
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Katka22 sretno dalje i javljaj info iz labosa....... bit će tu lijepih zametaka, mora......

    Zamrzavanje pojedinačno svakog zametka je nažalost preskupo da bi to po defaultu radili, svakako izrazi svoju želju tamo... vjerujem da bi mogli poštivati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •