Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 355

Tema: Jeste li ikad zamoljeni da izađete iz trgovine jer vam dijete plače?

  1. #151
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Meni je jako ružno o nekome (bilo kome) pričati da je "kreten,debil,luđakinja".... Moj muž ima taj običaj i ja ga uvijek prekidam, ne mogu čuti tako pogrdne riječi o ljudima. Može njihovo ponašanje biti kretensko, idiotsko, ili njihov stav, ali to je ipak stupanj niže u nepristojnosti
    Meni je najružnije što ću reći: "onaj čovjek". Čak neću reći ni: "ona glupača", ma kako glup bio njen stav, reću ću: "a, jadna, ne zna bolje".
    A vidis,meni je ovo tvoje "a jadna,ne zna bolje" bas ono...degradiranje osobe i postavljanje sebe iznad situacije....nekad ce to biti oznaka bontona i cuvanje vlastitog dostojanstva, a ponekad bas pljuvanje u fino, s visoka. Ali kad sam zbilja ljuta na nekoga,nema ufino.

    Zasto bih se pred.npr.muzem i najboljom frendicom kulirala kad pricam o gadariji neke osobe i nazivala ju pritom "gospođa"...ma dajte me najte!

  2. #152
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Još malo o babi.
    Sa mnom je u bolnici jednom ležala jedna starija gospođa iz Imotskog.
    Godište moje mame, znači 70 godina stara.
    I kažem ja njoj...gospođa Ana, a ona meni kakva gospođa- ja sam baba
    Aludirajući na baka.
    Jer se kod nje tako govori.
    I stvarno, došla joj djeca i unuci u posjetu i samo čuješ baba, baba.
    Meni je to tako grubo zvučalo, ali njima je očito normalno.
    Ja sam nju ipak zvala teta Ana jer mi je baba bilo zbilja bez veze,a gospođo se njoj nije sviđalo.
    Divna žena, pamtiti ću je dok sam živa

  3. #153
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    A vidis,meni je ovo tvoje "a jadna,ne zna bolje" bas ono...degradiranje osobe i postavljanje sebe iznad situacije....nekad ce to biti oznaka bontona i cuvanje vlastitog dostojanstva, a ponekad bas pljuvanje u fino, s visoka. Ali kad sam zbilja ljuta na nekoga,nema ufino.

    Zasto bih se pred.npr.muzem i najboljom frendicom kulirala kad pricam o gadariji neke osobe i nazivala ju pritom "gospođa"...ma dajte me najte!
    Imaš pravo, i meni tako zvuči kada ponovo pročitam što sam napisala. Ali, ne mogu, pa ne mogu, ni za koga reći da je "idiot, kreten, glupan". Tko sam ja da mogu tako o drugima pričati? Ma, ni misliti. Nikoga se ne treba "častiti" takvim nazivima. A ni "babom" u pogrdnom smislu.
    Ne znam se ja tako naljutiti, prije ću se rasplakati ako me netko povrijedi.

  4. #154
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ali možeš im reći da su jadni.

  5. #155
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Beti, npr. u prometu:

    neki celavi nabildani "gospodin" od cca 35 god u bijesnom autu s debelim lancem oko vrata ti besramno oduzme prednost,ti mu potrubis,on stane na sred ceste,izađe iz auta ii krene vikati "kravo glupa!" i prilazi ti autu dok ti se pred ocima zamracuje od bijesa ali bome i straha.

    Meni se dogodili upravo ovo opisano:u meni se probudi nagon kojem se poslije sama cudim. Nisam mu ostala duzna,al sam nakon toga,prije nego mi je uspio otvorit vrata stisla gas i zbrisala.
    Jest da sam bila preznojena i da mi je nadbubrezna zlijezda pumpala jos dugo poslije,tresla sam se ko šiba,ali kad sam dosla kuci,bome sam se verbalno ispuhala pred svojima i gospodina lika nazvala svim mogucim pogrdama.

  6. #156
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Eh, meni je jučer policijski kombi oduzeo prednost... I što sad? Što sam trebala? Uletjeti u križanje ili pustiti ih da prođu (nisu bili pod sirenom niti je bila ikakva hitna situacija, još sam se ogledala kakav znak imaju jer sam se zapitala da li sam krivo zapamtila to križanje, ali nisam - imali su trokut).

    No.... daleko smo od teme koju je casa pokrenula. Nadam se samo da je dobila odgovarajuću ispriku od djelatnika knjižare i da joj se tako nešto neće ponoviti.

  7. #157
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Eh da. mogle bi se vratit na temu

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Samo da nadodam, pa nećemo više o babama...
    Kad se zagrebačke babe/bake uvrijede u Zagori kad im se kaže baba.... to mi je top topova. (A ne uvrijede se kad im u Istri kažu nona...to im baš, onak, fino zvuči...)

    Manjak kulture i nepoznavanje osnovnih kulturoloških razlika, pokondirene neke gospođe ...

  9. #159
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, baš je to isto. Nona je poznata pogrdna riječ, isto kao što je i baba . Uostalom, gospođu baka, baba ili nona imaju pravo zvati njeni unuci, a za ostale je - gospođa.

  10. #160
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da, baba, baka, babica, nona, nonica, nana, majka, stara majka, oma, omama.......
    to je naziv za roditeljevu mamu

    u kontektstu u kom je ovdje upotrijebljeno znači stara glupača, krava (jesu, krave su divne životinje), budaletina.....

    al od samog naziva, mene je ubolo ono "čula je svoje da joj je prisjelo i otišla je van bez da je pojela"
    što je žena morala čuti da bi otišla iz restorana bez da pojede obrok koji je sigurno skupo platila?
    i lako moguće, ako je stvarno baba, odn. umirovljenica, da je teško odvojila novac za taj obrok da bi ga u miru pojela

  11. #161
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo dodajmo i socijalni moment raspravi

    Ne znam što je čula, ali prigovor joj u svakom slučaju nije bio na mjestu, pa mi je teško suosjećati.

    Ljudi su općenito jako osjetljivi kad im netko prigovori, za bilo što, pa su reakcije često vrlo burne.

    Neki dan sam bila u Mulleru i čekali smo u dugačkom redu, bila je tu i jedna gospođa u najboljim godinama koja je 2-3 puta donijela u red tester parfema i onda ga je isprobavala.

    Jedan mladi otac joj je prigovorio grubljim tonom i obraćajući joj se sa "ti" i rekao joj da ne šprica tu parfeme, jer da šprica po njegovom djetetu koje onda kiše.

    Što reći, gospođa je razvezala pasivno agresivnu tiradu o tome tko se sve dotepao u Zagreb, mladi otac je to teško podnosio, i došlo je do ruba fizičkog sukoba.

  12. #162
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    da, jako je neugodno kad ti netko na javnom mjestu prigovori čak i ako je u pravu i jako fin i ljubazan
    a ako je pritom grub, onda je malo lakše bacit naglasak na njegovu grubost i maknit fokus sa svoje greške
    a s druge strane, onaj koji "prigovara" je obično prvo neko vrijeme šutio i trpio i čekao da prestane, pa kad je napokon progovorio izašlo je više ljutnje nego što je očekivao

  13. #163
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma dobro, a70v, prilično si nadogradila tu priču. Em je već skupo platila, em je siromašna i evo samo što nismo saznali da je štedila godinu dana da bi na neki poseban datum u ime stare ljubav jela baš u tom, od svih restorana na svijetu :D

  14. #164
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a naravno da moramo malo začiniti
    nedavno sam čitala iz velegradskog podzemlja

    sve je stvar perspektive

    i manje više svi mi gledamo iz svojih cipela

    kad sam imala jedno takvo vrišteće dijete onda mi je bilo čudno da to nekom ide na živce
    ali nisam je baš vodila po restoranima u tim vrištećim fazama
    i jer mi baš i nismo išli po restoranima, a i zato što, kad sam išla (soc. momenat ) te
    rijetke trenutke mira i gušta nisam si htjela začiniti njenim vrištanjem i razmišljanjem
    hoće li mi netko prigovoriti
    jer ja sam kao rena7, ona koja će se povući i ispričati jer sam nekog omela, a ne da ću ga oprati na pasja
    kola jer se drznuo reći nešto za moje vrišteće čedo
    iako sam mislila da bi trebao pokazati malo više tolerancije

    sjećam se jednom sam se našla s kolegicom na kavi
    njeno dijete je starije 10 godina od moje, i naravno da je ona zaboravila kako je imati vrištavo, trčeće 2.5 godišnje
    dijete
    ja nisam imala gdje ostaviti dijete i došla sam s njom
    sve se svelo na to da sam ja svake dvije minute trčala za svojom po kafiću, van kafića...
    jadna kolegica bi rekla jednu riječ, a ja bih gledala gdje je ova moja sad utekla
    i da, njoj je to beskrajno išlo na živce
    i dan danas, kad je moja već velika cura, kad sretnem tu kolegicu, pita me, da li mi je mala i dalje tako živa
    mada svaki put dobije odgovor da odavno više nije takva
    "moj nije nikad bio takav, ja bih njemu dala autić i on bi se satima igrao s njim, a ja bih na miru pila kavu"
    a jbg, tako ti je grah pao, meni je pao da dobijem čudo koje ugasi frižider sa salatama u restoranu (da, ponekad smo je i vodili)
    meni je to onda bilo normalno
    takvo dijete
    ali sam shvaćala da to nekom ide na živce
    mada je moje majčinsko srce štrecnulo kada bi netko prigovorio
    i mislila bih si kako bi ljudi trebali imati više razumjevanja
    ali bih se ispričala i pokušala umiriti dijete

    sada sam ja ta koju takva vrišteća, trčeća djeca u restoranima, kafićima nerviraju
    ne prigovaram
    potrpim
    i pokušavam pokazati malo više razumjevanja


    nikako da se casa javi i kaže što su joj odgovorili iz školske knjige

  15. #165
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ma dobro, a70v, prilično si nadogradila tu priču. Em je već skupo platila, em je siromašna i evo samo što nismo saznali da je štedila godinu dana da bi na neki poseban datum u ime stare ljubav jela baš u tom, od svih restorana na svijetu :D

    aha, kišno je prijepodne
    pa se malo zabavljam
    ne da mi se spremat

  16. #166
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I po mom mišljenju, moraš biti poseban (posebno nesimpatičan) tip osobe da od nekoga tražiš da utiša bebu od 17 mjeseci koja glasno brblja sa svojom igračkom.

  17. #167
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    I po mom mišljenju, moraš biti poseban (posebno nesimpatičan) tip osobe da od nekoga tražiš da utiša bebu od 17 mjeseci koja glasno brblja sa svojom igračkom.
    opet se vraćam na perspektivu

    prije 12 godina moja je perspektiva bila
    "malo življe dijete koje trčkara po restoranu i baš joj se dopala tipka za gašenje frižidera jer je podsjeća na njenu igraćku
    što se netko (neka baba ) pjeni"

    sada je moja perspektiva "daj umiri to dijete"

    a po mom mišljenju moraš biti poseban (posebno bezobrazan) takvoj posebno nesimpatičnoj osobi izdjelit toliko toga da ona
    napusti restoran bez da pojede svoj obrok

    idem kuhati

  18. #168
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, npr. u prometu:

    neki celavi nabildani "gospodin" od cca 35 god u bijesnom autu s debelim lancem oko vrata ti besramno oduzme prednost,ti mu potrubis,on stane na sred ceste,izađe iz auta ii krene vikati "kravo glupa!" i prilazi ti autu dok ti se pred ocima zamracuje od bijesa ali bome i straha.

    Meni se dogodili upravo ovo opisano:u meni se probudi nagon kojem se poslije sama cudim. Nisam mu ostala duzna,al sam nakon toga,prije nego mi je uspio otvorit vrata stisla gas i zbrisala.
    Jest da sam bila preznojena i da mi je nadbubrezna zlijezda pumpala jos dugo poslije,tresla sam se ko šiba,ali kad sam dosla kuci,bome sam se verbalno ispuhala pred svojima i gospodina lika nazvala svim mogucim pogrdama.
    Dogodilo mi se. Samo sto je doticni izasao sa bejzbol palicom u ruci i krenuo prema meni, a crveno na semaforu. Auto je zakljucan, ima ljudi okolo, ali ja sam odmah uzela mobitel, nazvala policiju, dok je urlao vani, gospodja na liniji je bila profesionalna, rekla da ne prekidam poziv dok se ne osjetim sigurnom.
    Ustvari, nisam trebala pritisnuti trubu, poprilicno pritisnuti, kad je auto uletio ispred mene, ali to je vise bilo instinktivno. No, bilderu sa palicom nisam ni rijec rekla, samo gledala u da me ne prati, napravila par krugova po gradu i tada se usudila ici kuci, bez da obavim posao po koji sam isla u grad

    Uglavnom, pouka je da manje trubim...

  19. #169
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    opet se vraćam na perspektivu

    prije 12 godina moja je perspektiva bila
    "malo življe dijete koje trčkara po restoranu i baš joj se dopala tipka za gašenje frižidera jer je podsjeća na njenu igraćku
    što se netko (neka baba ) pjeni"

    sada je moja perspektiva "daj umiri to dijete"

    a po mom mišljenju moraš biti poseban (posebno bezobrazan) takvoj posebno nesimpatičnoj osobi izdjelit toliko toga da ona
    napusti restoran bez da pojede svoj obrok

    idem kuhati
    Pa gledaj, ne trčkara i ne gasi frižider. Nije stvar perspektive, nego činjenica: beba je, sjedi i brblja s igračkom.
    A što se napuštanja restorana tiče, klasika je da oni koji lako prigovaraju drugima, obično samo teško podnose jednak tretman. Možda je stvarno čula svašta ružnoga, a možda je samo dobila natrag istom mjerom (ali ona sebe mjeri drugačije od drugih).

  20. #170
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Sve je to stvar perspektive. Dok su moji susjedi bili bez djece, smetao im je svaki dječji korak jer su učili (a bilo je i trčanja i igranja i usisavanja šmrkalja u ponoć...).
    Sad imaju pun stan djece, vise ne dolaze, a ja mirno slušam dreku u svakakva nevremena.

    Na javnim mjestima vrlo oštro (ne glasno nego hladno i... jezičavo) reagiram ukoliko mi netko bezrazložno prigovara ili se ponaša tako da me ugrožava. A inače sam mila i uviđavna .

  21. #171

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja se ne javljam jer mi ovi iz Školske knjige nisu ništa odgovorili na mail...
    Svašta ste pisale... o restoranima, babama, susjedima...
    Iz mog četverostrukog iskustva roditeljstva mogu reći da mi dosad nikad nitko nigdje nije prigovorio za moju djecu... Pa ili sam imala sreće, ili ipak većini ljudi djelujem kao da smirujem, ne dopuštam narušavanje tuđeg mira, jer nikako ne bih mogla reći da s djecom ne idem na mjesta na kojima bi nekome mogla smetati( iako je i ovo upitno jer ste spominjale i stanove, a to je ipak gotovo neizbježno, da djeca ponekad stanuju u zgradama) niti bih mogla reći da do ovog u knjižari je moja četvorka uvijek bila vedra i tiha.

    I za kraj, ja sam djelatnici samo rekla Molim začuđeno, ali iskreno začuđeno, pa je žena ponovila da izađem van jer da imaju i drugih mušterija i aj sam izlazeći rekla Jako ste bezobrazni... Ova druga žena koja je bila u knjižari je djelatnici rekla svašta... na ti...

    Inače, ja i kad se sukobim s nekim vani, verbalno, naravno, uvijek ostajem na vi, i ne vrijeđam s kretene, babo, idiotu... Kući mužu prepričavam isto ufino, a on ljudima iz priče spominje majke i iskali i svoj i moj bijes.

    U autu sam nesposobna, stvarno jesam, pa mi se i danas nakon 4 godine od položenog vozačkog dogodi da mi se auto ugasi na križanju, na uzbrdici i tako... Ljudi mi trube, i ja stvarno ne razumijem što misle time postići... Pa tko bi stao usred križanja namjerno? Valjda je jasno da nisam stala tu da zapalim, već da ne znam bolje. Tu sam uvježbala vještinu da pokažem srednji prst. Uz taj prst znam iz auta više za sebe govorit." Je, meni je baš super da mi se auto ugasio... Ja to jer me zabavlja..." Nitko me još nije išao napast.
    Posljednje uređivanje od casa : 06.10.2017. at 11:24

  22. #172
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dogodilo mi se. Samo sto je doticni izasao sa bejzbol palicom u ruci i krenuo prema meni, a crveno na semaforu. Auto je zakljucan, ima ljudi okolo, ali ja sam odmah uzela mobitel, nazvala policiju, dok je urlao vani, gospodja na liniji je bila profesionalna, rekla da ne prekidam poziv dok se ne osjetim sigurnom.
    Ustvari, nisam trebala pritisnuti trubu, poprilicno pritisnuti, kad je auto uletio ispred mene, ali to je vise bilo instinktivno. No, bilderu sa palicom nisam ni rijec rekla, samo gledala u da me ne prati, napravila par krugova po gradu i tada se usudila ici kuci, bez da obavim posao po koji sam isla u grad

    Uglavnom, pouka je da manje trubim...
    A meni se npr. dogodilo na parkingu na jednom placu da nisam vidjela da čovjek čeka parking na mjestu na kojem se jedan isparkiravao i krenula sam se uparkiravati kad je on krenuo trubiti. Ja sam mu mahnula slegnula ramenima da ga nisam vidjela i krenula se maknuti da se čovjek uparkira kad je on doletio do mog auta i krenuo mi lupati po prozoru i nabrajati sve moguće pogrdne riječi.

    Koja je pouka u tom slučaju? Da ne vozim auto da ne bih izazvala nekoga na neku reakciju?
    Kad sam došla kući naravno da sam ispričala kako me kreten napao...eto šta ću kad sam sirovina.

    Ili kad su me u 9mj trudnoće dok sam čekala u redu ljudi krenuli nagovarati da idem preko reda i ja na kraju krenem i nađe se gospodin svojih 50-tak godina i počne psovati i mene i sve koji su me nagovorili jer da ga nisam ništa pitala dok sam se j....la pa da mu ne pada napamet da me sad zato što sam napumpana pušta.
    Svaka čast vama koji možete doći kući i komentirati kako vas je jedan gospodin izvrijeđao jer nije znao bolje.

    Inače sam vrlo fina u interakciji s drugima, uvijek kažem molim, oprostite, ako vam ne smetam, gospođo, gopodine...ali kad doživim ovako nešto bome se ispušem u 4 zida pa nek sam sirova.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ne javljam jer mi ovi iz Školske knjige nisu ništa odgovorili na mail...
    Svašta ste pisale... o restoranima, babama, susjedima...
    Iz mog četverostrukog iskustva roditeljstva mogu reći da mi dosad nikad nitko nigdje nije prigovorio za moju djecu... Pa ili sam imala sreće, ili ipak većini ljudi djelujem kao da smirujem, ne dopuštam narušavanje tuđeg mira, jer nikako ne bih mogla reći da s djecom ne idem na mjesta na kojima bi nekome mogla smetati( iako je i ovo upitno jer ste spominjale i stanove, a to je ipak gotovo neizbježno, da djeca ponekad stanuju u zgradama) niti bih mogla reći da do ovog u knjižari je moja četvorka uvijek bila vedra i tiha.

    I za kraj, ja sam djelatnici samo rekla Molim začuđeno, ali iskreno začuđeno, pa je žena ponovila da izađem van jer da imaju i drugih mušterija i aj sam izlazeći rekla Jako ste bezobrazni... Ova druga žena koja je bila u knjižari je djelatnici rekla svašta... na ti...

    Inače, ja i kad se sukobim s nekim vani, verbalno, naravno, uvijek ostajem na vi, i ne vrijeđam s kretene, babo, idiotu... Kući mužu prepričavam isto ufino, a on ljudima iz priče spominje majke i iskali i svoj i moj bijes.

    U autu sam nesposobna, stvarno jesam, pa mi se i danas nakon 4 godine od položenog vozačkog dogodi da mi se auto ugasi na križanju, na uzbrdici i tako... Ljudi mi trube, i ja stvarno ne razumijem što misle time postići... Pa tko bi stao usred križanja namjerno? Valjda je jasno da nisam stala tu da zapalim, već da ne znam bolje. Tu sam uvježbala vještinu da pokažem srednji prst. Uz taj prst znam iz auta više za sebe govorit." Je, meni je baš super da mi se auto ugasio... Ja to jer me zabavlja..." Nitko me još nije išao napast.
    Sorry, casa, ali baš me nasmijao ovaj zadnji odlomak... sve ufino i pristojno, a onda pročitam da pokazuješ srednji prst vozačima koji ti trube

  24. #174

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa zato što sam ja u tim trenucima u teškoj nemoći, praktično na rubu suza, ono ja izlažem opasnosti vlastitu djecu, ja se toooliko trudim vozit bolje, al ne ide i ne ide. I onda mi trube, pa mi je taj prst jedino što mi daje ikakav osjećaj kontrole... I to mi je zapravo skroz djetinjasto ponašanje i toga sam svjesna.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zato što sam ja u tim trenucima u teškoj nemoći, praktično na rubu suza, ono ja izlažem opasnosti vlastitu djecu, ja se toooliko trudim vozit bolje, al ne ide i ne ide. I onda mi trube, pa mi je taj prst jedino što mi daje ikakav osjećaj kontrole... I to mi je zapravo skroz djetinjasto ponašanje i toga sam svjesna.
    Ma nije djetinjasto, meni je to više bilo simpatično.
    Nije da te ne razumijem, i meni je vožnja dugo vremena predstavljala stres, ali s vremenom je sve lakše.
    Ali ipak se nikad ne bih usudila pokazati srednji prst, imam dojam da to još više može potaknuti nečiju agresiju. Sigurnije je (a meni i lakše) opsovati unutar svoja 4 zida

  26. #176
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Casa, ima ŠK i fejsbuk (mislim, to ako ne odgovore...)

  27. #177
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Casa, ima ŠK i fejsbuk (mislim, to ako ne odgovore...)
    ima i to aktivan, ja sam ih nedavno nešto pitala na pm i odgovorili su mi odmah (i pristojno )

  28. #178
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Casa, ima ŠK i fejsbuk (mislim, to ako ne odgovore...)
    i ako odgovore
    sad ću stalno rifrešati stranicu fb

  29. #179
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja i moj muž smo jednom tako hodali sa malom držeći je za ruke, imala je možda 3 godine tada i pričali međusobno i ne gledajući zakucali dijete pravo u željezni stup koji je bio na putu između nas dvoje. mala je počela urlati, muž i ja van sebe, pokušavam vidjeti kako joj je glava, idemo li na hitnu, a na to dolazi neka gospođa do nas koja je sve vidjela i počne nam držati slovo o tome da trebamo bolje gledati, da nismo dobro pazili etc... ahahha, ja sam bila toliko uzrujana da sam joj rekla: "Gospođo molim Vas odhebite". poslije sam razmišljala kako je i ona sigurno reagirala refleksno jer je scena bila dramatična i kako sigurno nije mislila ništa loše. bilo mi je krivo iako mi je i sad smiješno kako sam joj se obratila sa Vi pa joj opsovala. glava je bila dobro. mrzim kad se žene naziva babama. no ako neka obitelj ima svoju babu i tako ju zovu to mi ne smeta. u ovom kontekstu restorana mi ružno zvuči. mene nisu molili da izađem, ali baš nedavno smo bili negdje, mislim možda u restoranu, nisam sigurna, i moja je cura bila baš glasna, hihotala se, glasno pričala i u jednom trenu se neka vidno iziritirana gospođa okrenula i rekla joj neka se stiša. upalilo je. nije mi smetalo i mislim da je bila dobra pouka maloj da treba misliti na okolinu. s time da ona ima 5 godina. ovo izbacivanje mame s bebom iz knjižare mi je van pameti.
    Posljednje uređivanje od sasa : 06.10.2017. at 12:39

  30. #180
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    casa, e sad mene kopka što je rekla ta druga gospođa u knjižari

    a što se tiče trubljenja kad ti se ugasi auto ili staneš, e pa, možda ljudi ne kuže da ti se ugasio auto, nego da nisi skužila semafor, tipkaš po mobitelu, zvrndaš okolo,
    ima sve više ljudi koji se uopće ne koncentriraju na vožnju pa ih treba malo potaknuti...

    btw. mene još uvijek lecne i skoro mi je pogrdno kad me netko (naročito mlađi) nazove "gospođo", e ja se u tom trenu osjećam kao baba

  31. #181
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    gospođo molim vas odhebite

    nekako mi zvoni da smo već imali na forumu nekoga tko je jako pristojno i persirajući poslao nekoga u onu stvar

  32. #182
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Očigledno je u hrvatskom reč baba evoluirala dalje nego u srpskom, ili bar u mojem shvatanju srpskog.
    Meni "baba" nema ni trunku pogrdne konotacije, ali je izbegavam kada pišem ovde jer sam primetila da značenje nije isto.
    Za mene je baba samo naziv za stariju žensku osobu, kao što je devojka naziv za mladu žensku osobu. Koliko je pogrdno reći: devojka, toliko je i: baba.
    Ipak, nikad ne "tituliram" tako starije žene, niti muškarce oslovljavam sa deda, baš zato što te reči imaju dvojako značenje, i rodbinske pripadnosti i starosne kategorije.


    Ipak nekad pomislim kako su te reči nastale u vremena kada su se stari ljudi verovatno ponosili time što su poživeli dovoljno da budu tako oslovljeni, i kada su živeli u tako malim i bliskim rodbinskim zajednicama, da nije bilo potrebe da ih oslovljavaju drugačije, nego baba i deda.
    Ja sam u Bosni i ovako je slično, ako razgovaram s MM ili djetetom i komšinicu sa 3. sa kojom se samo pozdravim nazovem gospođa Lilić, to bi u našoj komunikaciji značilo nafurana, drska i prepotentna Jasna s 3. Inače normalno bi bilo teta Jasna s 3. Za gospođu da nije ironično izrečeno trebaju bar tri teške titule i adekvatan gard. Komšinicu pored od 70-ak uredno pitam nano, šta ima, kako ste, sve drugo bi bilo neprirodno.
    Drugaricu s posla od 54 unuka uredno zove baba.
    Elem nejse, ja danas skontah da smo mi solidno nekulturni i neodgojeni, jer ja ne kontam šta je sporno u četiri zida poluglasno i intimno nazvat komšiju idiotom jer ti je zalupio vrata od lifta pred nosom i otišao na 16.

  33. #183
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Još o babi: Ja sam sa sjevera Hrvatske i tamo se govori baka, a ne baba... Riječ baba se općenito rijetko koristila u mom djetinjstvu, ali moja prabaka koja je iz zapadne Slavonije bila je baba, zapravo ne baba nego bab' Marija. Ništa pogrdno. Sve su se tako nazivale.

    Kad bolje razmislim - moje prvo svjesno sjećanje na tu riječ u pogrdnom smislu bila je Ježeva kućica:

    "Koliba tvoja prva je baba, krov joj je truo, prostirka slaba
    Štenara to je tijesna i gluha, sigurno u njoj imaš i buha..."

    Sorry ako sam fulala - nisam više sigurna da li je štenara ili straćara...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.10.2017. at 14:06

  34. #184

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    evo odgovora.
    iskreno nam je žao zbog Vašeg neugodnog iskustva. Školska knjiga je orijentirana u svojoj ponudi na roditelje i nikako nije opravdano roditelju s malim djetetom pristupiti na navedeni način. Stalo nam je do zadovoljstva naših kupaca te smo Vašu reklamaciju na ponašanje naših djelatnika proslijedili smo odjelu maloprodaje i samoj knjižari u kojoj se kako navodite dogodila nemila situacija i zatražili očitovanje. U svakom slučaju javiti ćemo Vam se povratno čim dobijemo povratnu informaciju. Srdačan pozdrav

  35. #185

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Upravo smo dobili očitovanje na navedenu situaciju od kolegice iz spomenute knjižare. Kolegica se u toj situaciji nije najbolje snašla te izražava svoje žaljenje i ističe kako nije imala namjeru uvrijediti Vas te joj je žao zbog događaja. Zbog plača djeteta nije uspjevala čuti kupca na blagajni te je reagirala neadekvatno. Primite još jednom našu ispriku zbog ponašanja naše djelatnice.

    I drugi dio odgovora. I zadovoljna sam... Doduše, koliko se ja sjećam djelatnica nije imala kupca na blagajni kojeg nije mogla čuti jer sam sama bila udaljena sigurno tri metra od blagajne i čim mi je djelatnica rekla da izađem, iako sam držala u naručje plačka, čula sam ju.
    Ali eto, nek je djelatnica i slagala... Barem smo raščistili da to nije politika firme, i da se tako ne radi. I djelatnica je sigurno dobila istu poruku...

  36. #186
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Na tragu case i mitovski, ja vozim već stoljećima, sama sam vozila preko 1000 km u komadu, imam iskustvo kao da sam baba, a ne u cvijetu mladosti Prije nekoliko mjeseci uputila sam se s cca 1,5 god djetetom sama u Dalmaciju. Sve isplanirala kad će spavati, kad će jesti, da ne bi bilo nepotrebnog stresa Vozim ja prema ograničenju - dijete je u autu, pretičem nekog još sporijeg i u trenu se nacrta nabrijanac iza mene u lijevoj traci. Završim preticanje i maknem se desno, a tip krene mahati i urlati, vozeći paralelno samnom i ja mu pokažem treći prst, kao casa
    I onda krene maltretiranje. Usporio na 80 km/h, vozim ja mirno iza njega, dam žmigavac da ga obiđem, a on se prestroji ispred i tako me zahebava neko vrijeme pa me fotografira mobitelom, pa koči, pa trubi, i tako to traje (dijete spava, hvala bogu), vidim riječka tablica i držim si fige da ode za Rijeku kad ja krenem za Split. Nisam pokazala kamo idem do zadnjeg trena, i on je otišao u Rijeku. Stala sam u Lici da dijete malo protrči, gledam svaki auto i mislim si ajme hoće li kog mafijaša poslati za nama ovaj kreten, ubijaju se ljudi za parkirno mjesto. Imam zatamnjeno staklo na zadnjem sjedalu pa nije ni mogao vidjeti da vozim bebu u autu, ali to ne bi trebalo biti bitno, niti bi njemu vjerojatno išta značilo. Razmišljala sam da ga snimim i zovem policiju, al taj mora da ima pola policije i nekoliko braniteljskih udruga iza sebe. Stvarno ima svega na cesti, tako da casa - oprezno sa srednjim prstom

  37. #187
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo smo dobili očitovanje na navedenu situaciju od kolegice iz spomenute knjižare. Kolegica se u toj situaciji nije najbolje snašla te izražava svoje žaljenje i ističe kako nije imala namjeru uvrijediti Vas te joj je žao zbog događaja. Zbog plača djeteta nije uspjevala čuti kupca na blagajni te je reagirala neadekvatno. Primite još jednom našu ispriku zbog ponašanja naše djelatnice.

    I drugi dio odgovora. I zadovoljna sam... Doduše, koliko se ja sjećam djelatnica nije imala kupca na blagajni kojeg nije mogla čuti jer sam sama bila udaljena sigurno tri metra od blagajne i čim mi je djelatnica rekla da izađem, iako sam držala u naručje plačka, čula sam ju.
    Ali eto, nek je djelatnica i slagala... Barem smo raščistili da to nije politika firme, i da se tako ne radi. I djelatnica je sigurno dobila istu poruku...
    Bilo bi lijepo i da djelatnici povremeno budu poslani na neku edukaciju koja bi uključivala takve stvari. Mislim da bi svi bili sretniji.

  38. #188
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku



    btw. mene još uvijek lecne i skoro mi je pogrdno kad me netko (naročito mlađi) nazove "gospođo", e ja se u tom trenu osjećam kao baba

    vidiš,vidiš,ovo me potaklo na razmišljanje: i meni je muka zadnjih godinu dvije jer mi svi uredno govore "gospođo",nekako se poklopilo s prelaskom u 40-te...
    sve bih dala za jedno "gospodična" koje mi nekad toliko išlo na živce i zvučalo posprdno...a kad ću biti fakat stara,onda ću valjda zahtijevati ovo "gospođo" da ne bi bilo (ne daj Bože!) "bako"...

  39. #189
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš,vidiš,ovo me potaklo na razmišljanje: i meni je muka zadnjih godinu dvije jer mi svi uredno govore "gospođo",nekako se poklopilo s prelaskom u 40-te...
    sve bih dala za jedno "gospodična" koje mi nekad toliko išlo na živce i zvučalo posprdno...a kad ću biti fakat stara,onda ću valjda zahtijevati ovo "gospođo" da ne bi bilo (ne daj Bože!) "bako"...
    Ili kak su meni nedavno dečki svojih 20-tak godina vikali: Tetaaaa možete nam dodati loptuuu!
    Skoro me šlagiralo...nisam danima mogla doći k sebi

  40. #190

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Jelena, ma kakvu edukaciju o tome da ne tjeraš mame s malom djecom iz dječje knjižare?! Mislim ono... pa da moj sin u najžešćem pubertetu od 16 godina dođe u tu knjižaru po kazni, ne za plaću, znao bi da ako neka beba plače tako da se izlog trese, ne možeš mami reći Izađite van, imamo mi i druge mušterije...
    Stvarno sam za cjeloživotno obrazovanje, ali da je potrebna edukacija za ovo... ne, nije.
    Iako ista djelatnica nije znala reći koliko su velike one karte dječje, one povijesne, pa izumi, pa..., jer mi rekla da ih nisu otvarali. A na kartama piše kolike su. I tu sam mudrost s istom podijelila prije negoli me zamolila da izađem.. Tako da edukacije sigurno treba, ali one knjižarske....

  41. #191
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš,vidiš,ovo me potaklo na razmišljanje: i meni je muka zadnjih godinu dvije jer mi svi uredno govore "gospođo",nekako se poklopilo s prelaskom u 40-te...
    sve bih dala za jedno "gospodična" koje mi nekad toliko išlo na živce i zvučalo posprdno...a kad ću biti fakat stara,onda ću valjda zahtijevati ovo "gospođo" da ne bi bilo (ne daj Bože!) "bako"...
    Eh, gospodična po austrougarskim pravilima znači ne samo osobu koja je neudana nego osobu koja je financijski ovisna o ocu/bratu/primarnoj obitelji. Daklem, kad počneš raditi, odmah si Frau, bez obzira na bračni status, a tako treba i biti.

    Kakva gospodična???? Ja sam imala 37+ godina kad sam se udala. A do tada sam imala 12+ godina staža.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja se još dobro držaim... Bila sam u velikom trgovačkom lancu ovo ljeto s najstarijim i najmlađim i neka je žena mislila da smo mi par... Pa ju moj najstariji ispravio preneraženo, pa je žena rekla da je mislila da kako sam ja tog mladca ulovila...ali da nije ni pomislila da bi mogli biti mama i sin...

  43. #193
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno ima svega na cesti, tako da casa - oprezno sa srednjim prstom
    X

    kad sam se prestala smijat na casin prst, isto sam pomislila "sretno!"
    mm je nedavno svjedočio da je ispred njega motorist plesao između auta kako oni već često čine, ženska u autu se isto nespretno išla prestrojit i skoro ga srušila
    po muževim riječima, oboje su bili u krivu
    međutim tad je gospodin motorist krenuo vozit uz ženu u autu i nogom joj bijesno lupat u auto i pokušavao joj nogom izbit retrovizor, sve to pri vožnji 80km/h

    ovoj zemlji treba jedna dobra kolektivna anger management kampanja

  44. #194

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I neću više pokazivat prst... Samo onda kad vidite ženu u kangoo kako plače u ugašenom autu na raskrižju... nemojte trubit, hvala...

  45. #195
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    treba zemlji liječenje od mizoginije, jer jasno vidimo tko je ljut na koga u ovim pričama.

  46. #196
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    casa, drago mi je da je epilog tako normalan i kulturan!
    A i tema je postala zabavana, sa srednjim prstom uplašene vozačice, i gospođama koje neka odhebu
    Nego, tebe je ovo nekako baš previše uzrujalo? Ne sliči mi to na (forumsku) tebe :D

  47. #197

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Vertex, prenerazilo me, iznenadilo... Nije to neka knjižara u koju rijetko odem, ja bih tu knjižaru opisala kao svoju.. Veselila sam se kad sam vidjela da su zamotali izlod u uskoro Školska knjiga, veselila se kad sam prvi put ušla, pa tamo odem kupit razne materijale za nastavu, privatne sate koje držim, pa ljeti kad nekim strancima pomažem oko hrvatskog uvijek preporučim da odu u tu knjižaru naručit knjigu Dobrodošli... Tu gdje živim ovo je jedini dućan u krugu od 50 kilometara u koji se veselim ući.. I onda, neka nova teta tako sa mnom...

  48. #198
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno


  49. #199
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    I neću više pokazivat prst... Samo onda kad vidite ženu u kangoo kako plače u ugašenom autu na raskrižju... nemojte trubit, hvala...



    nego,casa, hoćeš li opet ulaziti u tu ŠK? Mislim,kakav će ti biti odjećaj u trbuhu: pobjedonosan ili?

    Pitam čisto znatiželje radi, ja kakva jesam vjerojatno više ne bih ulazila (ili bi škicnula da nije u smjeni ona "luđakinja" ).
    Posljednje uređivanje od rosa : 06.10.2017. at 15:11

  50. #200

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa , hoću, sigurno... Vjerojatno već sutra ujutro jer opet imamo neki rođendan.
    Nisam zlopamtilo, ne očekujem pobjedonosan osjeća niti mučan. Meni je ta situacija riješena. Ako bude ista teta u smjeni, ući ću, pozdraviti i birati kao što sam i do sada. Ako ona krene u razgovor o tome što se dogodilo, objasnit ću da mi je njeno ponašanje bilo krajnje neprofesionalno i da sam reagirala kako jesam i da iza toga stojim i da se nadam da smo stvar riješile. I sve to najiskrenije mislim.
    Ispičali su mi se i to ti je meni dovoljno.

Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •