Stranica 27 od 279 PrviPrvi ... 1725262728293777127 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,301 do 1,350 od 13933

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #1301
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    za V gimnaziju kažu da je baš štreberska - što god to značilo

  2. #1302
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja cu sad komentar "s placa"
    al od ljudi iz struke (profesori, ne iz tih škola) sam čula u stilu
    kao XV i V su jednako zahtjevne, obje traže jako puno rada i truda, ali je u XV nekako ležernija, opuštenija atmosfera, profesori su pristupačniji, a u V da je krut, kako kaže moj izvor "hitlerovski" odnos
    samo prenosim, pošto kupila poto prodala
    Pridružujem se tračevima: Ja čula da u mioc idu inženjerska djeca, a u petu gimnaziju doktorska djeca koja se spremaju na medicinu. To sam slušala onak, ofrlje dok još nisam bila direktno zainteresirana.

    Sad su se stvari okrenule i imamo nešto vlastitog iskustva. Nakon što je sin proveo godinu dana u spomenutom miocu, zaključak je da je ovo urbani mit: u miocu s njim u školu idu djeca najrazličitijih roditeljskih profila, ali svi su dobri učenici. Ima ih nekoliko koji to guraju i paralelno sa srednjom glazbenom. Imam poznate (iz naše osnovne škole) koji su iz mioca uredno otišli na medicinu, nisu sve samo cure.

    Što se pete gimnazije tiče, znam nešto manje jer nam je fizički dalje pa manje djece koju poznam ide tamo. Kći jedne poznanice je isto to završila, a mama joj nije ni inženjer ni liječnik nego sss - obrtnica. Znam jedno liječničko dijete i nešto inženjerskog podmlatka, ali to ima više veze s krugovima u kojima se JA krećem, nego sa samom školom. Kolegica kaže da je škola ok iako zahtjevna, puno zahtjevnija od osnovne škole. Profesori puno traže, ali i puno daju. Puno se drži i do discipline. Eto, to sam čula ove sezone. Ne pratim u detalje.

    Što se "hitlerovskog" pristupa tiče, to je možda samo razlika između osnovne škole (gdje bi puno nas voljelo da ima više "hitlera" među osobljem jer to bi po svoj prilici riješilo vršnjačko nasilje) i to može biti samo dobro. Kad razmislim što je kolega rekao za Teh.školu Ruđera Boškovića (oba sina završila tu školu, jedan kasnije FER a drugi još studira na VTŠ) on se kune da su isto vrlo strogi i da ne dozvoljavaju divljanje kakvo nam je bilo poznato i mrsko u osnovnoj školi.

    A sad, kakve će biti iduće generacije - to će znati samo oni koji se tamo upišu.

  3. #1303
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    za V gimnaziju kažu da je baš štreberska - što god to značilo
    Eto, to ti je u skladu s mojim urbanim mitom, da je to škola u koju liječnici upisuju svoju djecu, da se ovi pripreme za studij medicine, he he he...

    Još sam čula i da imaju brojne i šarolike projekte i društvena angažiranja (čitaj: škola za buduće političare, he he he...)

    Ali u praksi, osobe koje poznajem iz pete su otišle na prehrambenu tehnologiju, fer, pmf i tako - razno...

    Kako god bilo - svaka škola ima dobre i loše strane. Ne možeš unaprijed znati. Možemo se samo nadati da će djeca napraviti najbolji izbor i da će im nešto od tog srednjoškolskog gradiva ostati i u glavi. Što se tiče mojih srednjoškolskih dana, bome moram priznati da mi je to bilo jedno od ljepših razdoblja u životu (provincijski ekvivalent mioca) i nije mi bilo preteško, iako nisam baš nešto daroviti matematičar niti sam jako marljiva.

  4. #1304
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pridružujem se tračevima: Ja čula da u mioc idu inženjerska djeca, a u petu gimnaziju doktorska djeca koja se spremaju na medicinu. To sam slušala onak, ofrlje dok još nisam bila direktno zainteresirana.

    .
    Tak je bilo i kad sam ja išla u školu. kako smo mi inženjeri, htjeli bi sina doktora

    A i bliže mu je doma

    Iako su i iz MIOCa mnogi išli na medicinu, ipak ih je više bilo iz V, mislim na medicini

  5. #1305
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ovo gore je bila šala, sin ziher nebu bil doktor

  6. #1306
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo gore je bila šala, sin ziher nebu bil doktor
    Eh, nikad ne znaš, he he he.... Možda te čovjek iznenadi (i sebe).

  7. #1307
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    nije taj tip, ali voli jako kemiju

  8. #1308
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    nije taj tip, ali voli jako kemiju
    Isto kao i moj stariji. On se kune u informatiku, ali ne bih se ja kladila da tijekom preostale tri godine u srednjoj školi neće otkriti još zanimljivih stvari. Ima vremena.

  9. #1309
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    u duhu ovog Peterlininog, moj rođak, liječnik, žena stomatolog, oboje djece završili V
    mala zavrsila stomatologiju, kao jedna od najboljih studentica, mali na medicini
    al nismo baš u nekom kontaktu da ih pitam iskustva

    inače, opet ću ponoviti već rečeno, Peterlin, da te nema trebalo bi te izmislili

  10. #1310
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    imate krivo
    baš iz Mioca jako puno njih ode na medicinu, iz nekih razreda ima po 5-6 liječnika

  11. #1311
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    iz MIoca dosta ljudi ode na medicinu, al sigurno manje neg iz V-te

  12. #1312
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    imate krivo
    baš iz Mioca jako puno njih ode na medicinu, iz nekih razreda ima po 5-6 liječnika
    Mioc isto ima smjerove - A smjer ima dva strana jezika i manje informatike, B smjer ima dodatna dva sata informatike umjesto izbornog njemačkog, a C mislim da ima više matematike, a informatike kao i A (ne znam nikoga iz C smjera, pa ne znam detalje). Moj sin je uzeo ovaj s dva strana jezika, da bi kasnije imao priliku nastaviti studij u njemački govorećim zemljama (tak je bilo zamišljeno, tko zna kaj mu još može pasti na pamet...a nije ni bitno).

    Imam dojam da iz A smjera fakat dosta ljudi ide na medicinu, ali pitanje je koliko se objektivno može prosuditi ako znam 2-3 osobe...

    Nije to bitno.

    Svi ti smjerovi i u V i u XV gimnaziji dobro pripremaju učenike za državnu maturu i to je jedino bitno. Dalje su im sva vrata otvorena.

  13. #1313
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    slažem se peterlin,
    u svakom slučaju, ima i drugih odličnih gimnazija za one usmjerene na više društvene predmete

  14. #1314
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Eh, da - moj sin kaže da je u miocu odlična atmosfera i zadovoljan je kako se profesori prema njima odnose, ali bilo je primjedbi na roditeljskom da neki imaju previše fakultetski pristup (pisala sam o tome).

    Ljudi koje znam iz pete kunu se da je isto tako.

  15. #1315
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se peterlin,
    u svakom slučaju, ima i drugih odličnih gimnazija za one usmjerene na više društvene predmete
    Ima izbora i za prirodnjake osim pete i petnaeste: prirodoslovna gimnazija u Prelogu - odlična (tamo se razredna kolegica starijeg sina preznojava, ali je zadovoljna). Ima i Tehnička gimnazija, ima hrpa općih... Sve je to "kako ti padne grah". I za četvrtu sam čula da je zahtjevna (jezična) ali ne znam detalje.

    Hrpa klinaca iz naše osnovne škole je u Križanićevoj (razne škole) i kad bolje razmislim, nisam baš čula negativne komentare.

  16. #1316
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    za V gimnaziju kažu da je baš štreberska - što god to značilo

    To govore i za Mioc.
    Vjerovatno zato jer tamo svi imaju dobre ocjene.
    Npr, u razredu od moje kćeri nitko nije prošao s 3, ima ih par vrlodobrih, ostalo sve odlikaši.
    Na popravni ne ide nitko, to im je ko urbana legenda; čuli su za to, ali pojma nemaju kaj je to.
    Dakle, ipak upis djece s najboljim prosjecima daje dobre rezultate.

  17. #1317
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I MIOC i peta gimnazija su i bile i ostale jako dobre škole, mislim da većina djece koja ih završi ima otvorene sve mogućnosti; i u 'moje' vrijeme je dosta ljudi iz MIOC-a išlo na medicinu, kao što sam na tadašnjem ETF-u znala i ljude iz pete gimnazije. Ali isto tako je bilo ljudi koji nisu položili prijemni na ETF-u iako su bili odlični đaci u MIOC-u. Tako da ima svega

  18. #1318
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ovak:
    Moja kći ide u Mioc, B program i sprema se za medicinu.
    Želja joj je transplatacijska kirurgija.
    Vjerujem da će uspjeti.
    A inače, ni suprug, ni ja nismo inženjeri, a ni doktori, zapravo, jako daleko od toga

  19. #1319
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Kak bi netko prošao s 3 u MIOCu, ak su upisivali djecu samo s 5,0? Pa nije baš da ta djeca niš ne znaju.
    Ono kaj je mene zabezeknulo je kaj mi je frendica rekla da u razredu njenog sina u MIOCu samo par djece nema instrukcije iz matematike. Ne znam o kojem smjeru se radi

  20. #1320
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    U razredu od moje kćeri ima 32 djece, samo jedna djevojka je išla na instrukcije par sati.
    Profesorica iz matematike je odlična, jako se trudi i svaki put kad nekome nešto nije jasno organizira dodatne satove.
    Zaista ne vidim pored svega još potrebu za instrukcijama.

  21. #1321

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja još ima jednu godinu do upisa, za sada se držim po strani i čekam njena razmišljanja. Čini mi se da će ići u smjeru prirodno-matematičkih gimnazija, vidim da joj je taj dio zanimljiviji, ide i na natjecanja. No tko zna za što će se odlučiti, možda ju društvo povuče. Za sada je samo rekla da bi rađe išla samo ujutro u školu zbog treninga, da ne bi daleko putovala i naravno da ne bi puno štrebala

  22. #1322
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kak bi netko prošao s 3 u MIOCu, ak su upisivali djecu samo s 5,0? Pa nije baš da ta djeca niš ne znaju.
    Ono kaj je mene zabezeknulo je kaj mi je frendica rekla da u razredu njenog sina u MIOCu samo par djece nema instrukcije iz matematike. Ne znam o kojem smjeru se radi
    Ne znam za matematiku, ali znam da je takva bila situacija s fizikom, zbog deficitarnog predznanja. Pisala sam već o tome.

    Moj sin je zadovoljan sa profesorima matematike i fizike. Ima solidne četvorke, ali se opekao u prvom polugodištu (dok još nije kužio da treba stalno raditi jer ne pali kampanjski pristup). Da je odmah krenuo, možda bi navukao petice.

    Možda su zato ljudi posegli za instrukcijama, ne zato što djeca ne kuže, nego zato jer su u srednjoj probali osnovnoškolski pristup da se uči samo prije testa, a to u srednjoj ne pali, pa je trebalo na brzinu nadoknaditi propušteno gradivo. Mislim da to vrijedi za gimnazije općenito, ne nužno samo za ovu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.06.2016. at 11:46

  23. #1323
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Mislim da to vrijedi za gimnazije općenito, ne nužno samo za ovu.
    ma ne vrijedi. vrijedi u smislu da kampanjski ne možeš prolaziti s 5, a ni sa solidnom četvorkom. s nekim prosjekom 3,5 već se da biti i kampanjac
    moj se još dvoumi između opće i matematičke, GAM i prve riječke. od sportske srećom odustao.
    ja navijam za matematičku, GAM, iz nikakvog posebnog razloga osim što sam ja to završila

    riječankaaaa, di si, javi se da i mi malo komentiramo
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 21.06.2016. at 11:57

  24. #1324
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Lutonjice, kćer naših prijatelja je završila primjenjenu i prošle godine upisala dizajn na Tekstilno-tehnološkom fakultetu. Bila je oduševljena sa školom, nije imala dovoljno riječi hvale za nju (s fakultetom je puno manje zadovoljna). Moja kćer već neko vrijeme govori da će ići u primjenjenu, a ja se i dalje nadam da će se predomisliti jer bih voljela da ima jače srednjoškolsko obrazovanje iz matematike i sl. predmete (pogotovo što joj i to izvrsno ide, a s obzirom na ocjene može se upisati u koju god školu hoće)...

    Inače, J se sjetio još jedne nevolje s Ruđerom (pored tehničkog crtanja) - nema cura

  25. #1325

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    za V gimnaziju kažu da je baš štreberska - što god to značilo
    Upravo tako - što god to značilo
    Ja sam bivša učenica Pete, prije 20+ godina, škola je i tada kao i danas bila na glasu kao "štreberska". Ne znam ni danas što to zapravo znači, moje iskustvo je da sam u toj školi uživala, naročito nakon ružne atmosfere u osnovnoj.
    Profesora je bilo raznih - od vrhunskih, do bezveznih, kao i u svakoj školi. Ali opća atmosfera među učenicima je bila jako poticajna, svi su se jako trudili, puno se učilo i puno smo dobili od te škole.
    Kad gledam sadašnji popis profesora, dosta ih se (naravno) izmijenilo od tog doba, neki su još na školi, ja već kalkuliram koga bih svojem djetetu za razrednika ako se odluči za tu školu (ali on ima još dovoljno vremena, to ga ja samo diskretno guram prema prirodoslovnim gimnazijama jer mislim da su ti programi kvalitetniji. Ne znam što će na kraju biti njegov izbor.).

    O "teškom latinskom" u V. koji se tu negdje spominje, znam odakle potječe taj mit, od jedne prilično stroge profesorice koja, iako se doima strogo, nije nikakav bauk. U toj školi zaista nikad nisam čula da netko zna, a ima lošu ocjenu. Koliko radiš i zaslužiš - toliko dobiješ. Gimnazijski programi su općenito opsežni i zahtjevni.

  26. #1326
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Lutonjice, kćer naših prijatelja je završila primjenjenu i prošle godine upisala dizajn na Tekstilno-tehnološkom fakultetu. Bila je oduševljena sa školom, nije imala dovoljno riječi hvale za nju (s fakultetom je puno manje zadovoljna). Moja kćer već neko vrijeme govori da će ići u primjenjenu, a ja se i dalje nadam da će se predomisliti jer bih voljela da ima jače srednjoškolsko obrazovanje iz matematike i sl. predmete (pogotovo što joj i to izvrsno ide, a s obzirom na ocjene može se upisati u koju god školu hoće)...
    z je jedna superkombinacija kreativne umjetničke matematičarke LOL san joj je biti likovna umjetnica/ profesorica likovnog, a umire, doslovce umire kad mora učiti njoj najdosadnije predmete geografiju, povijest, jezike.... ona bi samo radila nešto rukama, crtala, kiparila, šivala, plela, fejspentala druge ..... tako da mislim da bi uvenula od dosade i monotonije u bilo kojoj gimnaziji, ona mora svakodnevno raditi nešto kreativno i nešto s rukama. tako da se ja nadam da se ona NEĆE predomisliti i zabrijati na gimnaziju LOL

  27. #1327
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ovi moji iz V. gimnazije su djeca inžinjera ( s menom su studirali tata i mama, mama završila školu za kulturu, tata završio neku kao tehničku u Bih), ali su unuci doktora i medicinske sestre.
    kumčevo djete je završiloV. pred 2-3 godine i sad je na Feru, kumče je studiral s menom, a mamaje s informatičkog faksa iz Varaždina, jedna baka je doktor, druga domqaćica, jedan tata inžinjer, drugi građevinarac, frendićin bratit isto bio u V. djeca inžinjera, i tako u nedogled.

    ja sam bez problema upisala faks i u rekordnom roku ga završila ( puno prije svih Miocaša koji su s menom studirali), mada sam išla zaprav u zanatsku školu

    a kaj se tiče da malo decu slože u srednjim školama,to je istina, ali mi veli moja profa iz prakse da su sad malo bolja deca nego ona pred 10-15 godina i da nema tolko bedastoća sad po mojoj školi ( a kad se ja sjetim kakve smo mi imali kombinacije za kontrolne i slično, to očito danas deca ne delaju).

  28. #1328
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    z je jedna superkombinacija kreativne umjetničke matematičarke LOL san joj je biti likovna umjetnica/ profesorica likovnog, a umire, doslovce umire kad mora učiti njoj najdosadnije predmete geografiju, povijest, jezike.... ona bi samo radila nešto rukama, crtala, kiparila, šivala, plela, fejspentala druge ..... tako da mislim da bi uvenula od dosade i monotonije u bilo kojoj gimnaziji, ona mora svakodnevno raditi nešto kreativno i nešto s rukama. tako da se ja nadam da se ona NEĆE predomisliti i zabrijati na gimnaziju LOL
    Uzmi u obzir da neki profesori na nekim smjerovima "ukalupljuju" svoje male kopije.
    I da, ja nisam bila zadovoljna pretjerano školom i drago mi je što kćer nije previše bila zapela za nju.
    A na akademiju uz dobre pripreme može i bez ŠPUD.

  29. #1329
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Uzmi u obzir da neki profesori na nekim smjerovima "ukalupljuju" svoje male kopije.
    I da, ja nisam bila zadovoljna pretjerano školom i drago mi je što kćer nije previše bila zapela za nju.
    A na akademiju uz dobre pripreme može i bez ŠPUD.
    ali mi ne vidimo drugu srednju školu za nju. gimnazija sigurno ne.

  30. #1330
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    z je jedna superkombinacija kreativne umjetničke matematičarke LOL san joj je biti likovna umjetnica/ profesorica likovnog, a umire, doslovce umire kad mora učiti njoj najdosadnije predmete geografiju, povijest, jezike.... ona bi samo radila nešto rukama, crtala, kiparila, šivala, plela, fejspentala druge ..... tako da mislim da bi uvenula od dosade i monotonije u bilo kojoj gimnaziji, ona mora svakodnevno raditi nešto kreativno i nešto s rukama. tako da se ja nadam da se ona NEĆE predomisliti i zabrijati na gimnaziju LOL
    Kolegica mog starijeg sina je sad završila prvi razred u srednjoj školi za primijenjenu umjetnost. Bila je u osnovnoj školi odlikašica, ne 5.0 ali ni puno manje, možda 4.8.

    Jako je zadovoljna.

    ALI njezina mama kaže da se ova puno više trudila u osnovnoj školi, jer da je ta srednja baš za umjetničke duše i da se malo pažnje posvećuje općim predmetima. Nije ona nezadovoljna školom, nego se boji (ako se cura predomisli i ne odluči upisati LA ili teksilni dizajn ili tako nešto) da će joj teško biti na maturi.

    Kad je lani moj mlađi snivao o glazbenom razredu u toj školi, profesorica instrumenta iz glazbene škole rekla je to isto - to je škola za djecu koja su sigurna da će se kasnije baviti umjetnošću. Ako nisu sigurni što žele raditi, svaka druga škola je bolja. Isto, susjeda je utekla iz te škole i preselila se u Križanićevu, bilo joj je prelagano i nije joj se sviđalo društvo (ne znam detalje, ali bilo je govora o puno ponavljača tako da me to malo začudilo... jer škola slovi kao lagana, pa nisam kužila otkud sad tu ponavljači).

    Tako da - nema dobrih i loših škola, ima samo škola koje su dobre ZA nekoga, a manje dobar izbor za nekog drugog.

  31. #1331
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Tako da - nema dobrih i loših škola, ima samo škola koje su dobre ZA nekoga, a manje dobar izbor za nekog drugog.
    upravo to

  32. #1332
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    iščitala sam sve i da sudim po uzorku ovog threada rekla bi da svako dijete želi upisati nešto vezano uz matematiku :D kad se okrenem oko sebe, sušta suprotnost.

    zasad znam pouzdano da je klasična nenormalna... ili curka koja završava 2. ima sulude profe, al režim je potpuno sulud.

    moj planira u sportsku zasad, živi bili pa vidjeli. ima još dvije godine, al matematika ga definitivno ne zanima :D

  33. #1333
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja nećakinja je završila klasičnu, bilo joj je OK, jedino što nije uspjela upisati faks koji je željela.

    Nećak mi ide u 2. isto u Križanićevoj, on je baš jako zadovoljan.

  34. #1334
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mojoj matka, zasad ide
    nije genijalac, neće za olimpijade znanja, ali redovni program odradjuje bez imalo problema
    je li to dovoljno za matematičku gimnaziju, ne znam

    jos jedno pitanje za mioc
    tjelesni
    cula sam da je profesorica jako stroga
    da odmah kaže da se u osnovnoj cijenio trud, da to u srednjoj nije dosta
    cula sam za neko penjanje po šipki
    cak mi je jedna Prof tjo iz jedne druge zagrebačke gimnazije rekla za tu prof iz mioca da malo pretjeruje, da djeci ogadi tjelesni

  35. #1335
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Nasi se penju po sipki u osnovnoj.

    Joj, to ni meni nije islo, a bome ni penjanje na uze.

    Frendicina mala prezadovoljna klasicnom. Ocjene su joj jednako dobre kao u OŠ

  36. #1336
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mojoj matka, zasad ide
    nije genijalac, neće za olimpijade znanja, ali redovni program odradjuje bez imalo problema
    je li to dovoljno za matematičku gimnaziju, ne znam

    jos jedno pitanje za mioc
    tjelesni
    cula sam da je profesorica jako stroga
    da odmah kaže da se u osnovnoj cijenio trud, da to u srednjoj nije dosta
    cula sam za neko penjanje po šipki
    cak mi je jedna Prof tjo iz jedne druge zagrebačke gimnazije rekla za tu prof iz mioca da malo pretjeruje, da djeci ogadi tjelesni

    Ako kuži matematiku, slobodno nek ide u Mioc.
    Samo ju ja ne bih poticala na C program jer tamo fakat idu lumeni za matematiku i svi su bili po natjecanjima iz iste.
    Ima A program sa dva strana jezika i B sa više matematike i informatike, matematika 4 sata tjedno i svaki drugi tj dva sata vježbi, a informatika jedan sat nastava i dva sata vježbi na kompu.
    Za profesoricu iz tjelesnog nikad čuli.
    Moja kći ima raskija iz tjelesnog i on je super, kao i drugi profesor iz tjelesnog kojeg znam.
    Malo je "teška" profesorica iz glazbenog, navodno je četvero iz generacije poslala na popravni, ali moja kći je bez problema dobila sve petice kod nje.
    Nisam stekla dojam da se ubijala za te ocjene.
    Tako da samo ti upiši malu tamo ako ona to želi.
    Ne bute fulali, škola je jako dobra i poticajna.

  37. #1337
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    u kojim sve školama se za ocjenu ide u kazalište i na izložbe i tak dobiju malo bolje ocjene iz glazbenog i likovnog osim u V. gimnaziji???? pričo mi kolega s posla, dečko završio V, i fer da je tjelesni kod njih bilo i plesa godišnje mjesec dana, šaha za one koji baš nisu fizički ....

    ajde da pitam Tanči, oni nemaju razdvojen tjelesni? kod nas u školi je razdvojen od 5-8 razreda, a imali smo razdvojen i u mojoj srednjoj, ali pošto je moj razred bio polovično ženski samo su pripojili ostatke cura iz škole u naš termin.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.06.2016. at 16:38

  38. #1338
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Djeca su zajedno na tjelesnom.
    Iz glazbenog su morali dvaput ići na koncerte.
    Vodila ih je profesorica; jednom u Lisinski, i jednom u Glazbeni zavod.

  39. #1339
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja cu sad pasti i s marsa i s placa i ne znam od kuda sve, al moram pitati, kako se racunaju ti zbrojevi bodova? zbroj svih ocjena, samo pojedinih predmeta...? Fakat me sram, dobro da jos nismo tako blizu upisa

  40. #1340
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Tanči, hvala na info
    ne zna ona jos nista gdje bi
    samo zna da zeli u neku dobru gimnaziju
    da moze na fax
    neki
    jer ne zeli ici raditi nakon srednje

    Rayna, sve ocjene i opći uspjesi od 5-8

  41. #1341
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Opet brzim i pricam gluposti
    zaključno od 5-8
    i u 7. i 8. 6 predmeta (hrv, mat, strani jezik i jos 3 predmeta ovisno o skoli)

  42. #1342
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni bolje da više niš ne pišem i ne pitam
    i držim se one: da sam šutjela ostala bih pametna

  43. #1343
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Fakat te ne kuzim alex, pa imas vremena. Moja nema pojma niti koje skole postoje iako joj se brat upisuje ove godine.
    Ono kaj je ziher, u MIOC nebu.

  44. #1344
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Alex, V. je završila šesti razred ove godine, je li tako?
    Onda se opusti i uživaj, o gimnazijama ćeš razmišljati "sutra".
    I nadam se da će V. ipak malo više od tebe razmišljati o tome , pusti nju da odluči, ima vremena...

  45. #1345
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa rekla sam sto ona misli o tome
    ne misli
    ni ja od nje to ne očekujem
    časna pionirska
    za mioc zna jer ide tamo na matematiku
    i zna za krizanicevu jer tamo prolazimo kad šetamo do grada

    ja malo skupljam info da joj mogu reci kad bude trebalo

    a i tu mi je dobra ekipa
    ona stara
    nemrem pisati na trudnoći, dojenju, dohrani
    KSO ne postoji
    nema više Davora i mujice da se svađaju
    mogu pisati tu i na što čitate
    najte me tjerati

  46. #1346
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Hahaha, tak je.

  47. #1347
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pa rekla sam sto ona misli o tome
    ne misli
    ni ja od nje to ne očekujem
    časna pionirska
    za mioc zna jer ide tamo na matematiku
    i zna za krizanicevu jer tamo prolazimo kad šetamo do grada

    ja malo skupljam info da joj mogu reci kad bude trebalo

    a i tu mi je dobra ekipa
    ona stara
    nemrem pisati na trudnoći, dojenju, dohrani
    KSO ne postoji
    nema više Davora i mujice da se svađaju
    mogu pisati tu i na što čitate
    najte me tjerati
    ma 'ko te tjera, sunce naše
    ovako ti je meni već dulje vrijeme ovdje

    nego, kako ne očekuješ od nje da razmišlja o tome?
    a tko će umjesto nje?
    (premda još uvijek mislim da ima dosta vremena... )

    btw. zna li V. da u Križanićevoj postoje 4 dobre gimnazije?

  48. #1348
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne očekujem još
    ne prije 8. razreda
    neka prvo vidi kako će joj se dopasti i kako će joj ići fizika, kemija, biologija
    (za prirodom nije nešto luda)
    s njemačkim, kao 2. stranim jezikom, baš nije najbolji prijatelj
    ono otaljiga ona to koliko je potrebno za 5, ali jadno je to znanje

  49. #1349
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dobro je da razmišljaš, nikad nije prerano.
    Što se tiče njemačkog, ne mora ga uzeti u Miocu.
    Moja ga u B programu nema.
    Ima opcija izborni, ali ona to nije htjela jer je u 16 sati i to joj je prekasno s obzirom da ide na bus u 6 ujutro.
    Njemački je nastavila učiti u školi stranih jezika.
    Prirodu rijetko koje dijete voli jer je bezveze koncipirana, ali zato kemija, fizika ili biologija, svaka zasebno, su nešto sasvim drugo.
    Primjerice:
    Na fiziku u Miocu je profesorica došla u rolama u razred da primjerom djeci dočara kretanje i sve vezano uz to.
    I tako uvijek smisli nešto zgodno i motivirajuće.
    Kojem djetetu takva fizika, s takvim pristupom ne bi bila interesantna?!?

  50. #1350
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    to sam čula, za tu prof. na rolama
    i baš u kontekstu tog kako je u XV ležernija armosfera, kao tako nešto je u V nezamislivo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •