Stranica 4 od 18 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 859

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 5. dio

  1. #151
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moja cetvrtasica jedan dan nema prva dva sata, a drugasica ima rupe usred rasporeda
    ona ode u knjiznicu i obicno pise zadacu

  2. #152
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I moja bi da knjiznica radi u tom periodu.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Moj već treću (ili tko zna koju, ni ne pratim više) godinu piše zadaće za vrijeme te rupe na hodniku, na koljenima, ili stojećki, naslonjen na prozor
    Nisam urgirala u školi jer mi je naprosto već dosta svega što tamo ne funkcionira, vjeronauk je samo jedna crtica u nizu. A on se ne žali. Još su dva dečka iz razreda koji ne idu na vjeronauk, pa pišu zadaću skupa. Ili jedan od njih ode u pekaru po dogovorene gablece, a druga dvojica pišu zadaću, pa onda daju ovom koji je bio u pekari da prepiše
    (no comment, moj je obično onaj od kojeg se prepisuje zadaća)
    Ove godine im se ne isplati taj aranžman - em im je 2. sat prerano za pekaru, em nemaju još zadaće. Slutim da će taj sat provoditi igrajući igrice, svaki na svom mobitelu

    Doduše, govorim o višim razredima - u nižim razredima su u početku odlazili u knjižnicu ili paralelni razred, tek u 4. su izbačeni na hodnik (jer knjižnica više ne radi nego što radi).

  4. #154
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Moj nije dobio raspored. Jucer je imao engleski, ostatak dana su crtali.

    Kad sam pitala mame tko ne ide na vjeronauk - muk. Sad cemo vidjeti.

    Da, to je dobra informacija da se zalim ako bude u vrijeme kada knjiznica ne radi.

  5. #155
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    kod nas knjiznica gotovo uvijek radi
    zapravo, mislim da ne radi samo prvi sat
    i knjiznicar je super, nekad svi zajedno i citaju ili igraju sah ili tako nesto
    a na hodniku u jednom kutku imaju stol i stolice pa i tamo mogu pisati zadacu
    inace, kod ove drugasice samo njih dvoje ne ide na vjeronauk, a kod starije njih malo vise

  6. #156
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod mlađeg prvasica ih navodno 6 nece na vjeronauk, učiteljica je rekla da će biti s njima u kabinetu ili knjiznici. Kod starije prva dva razreda su bili u knjižnici ako je radila, ako ne onda su bili s učiteljicom u kabinetu. Mislim da ih je prošle godine bilo 8 koji ne idu pa su im stavili blok sat na kraj da idu ranije doma

    Jedan od razloga zašto volim nas kvart, jer ima relativno puno djece koja ne idu pa škola ipak mora nekako nesto organizirati

  7. #157
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Hehehe...da....

    Gleda jučer moj stariji e-dnevnik, a ono unutra vjeronauk iako je prethodna tri razreda srednje škole išao na etiku... Danas je to trebao reći razrednici da mu to ispravi. Zaključak - vjeronauk je default, a etika ako baš mora biti.
    To je stvar razrednice. Opcije su takve da se predmet (bilo koji) dodaje ili svakom učeniku posebno ili svima u razredu. Onda tvom treba obrisat vjeronauk i dodat etiku. Propust ili nemar. Ali nije po defaulu, nego razrednik dodaje predmete jedan po jedan.

  8. #158

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    još ne znam koliko ih u razredu ne ide, sutra je prvi put da će ga oni koji idu imati (drugi od ukupno tri sata). zanima me koji će pristup imati ova učiteljica, jer sam sa starijima u toj školi imala različita iskustva. srednja je, napokon, sada, u sedmom razredu, dočekala satnicu da je njenima vjeronak prvi ili zadnji sat, tako da je baš sretna.

  9. #159
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Daj bože da je i ovaj kvart takav pa da se neću morati brinuti, iako ja čak doista mislim da vjeronauk nema veliki utjecaj na djecu.

  10. #160
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Kod nas je knjižnica uglavnom zaključana u vrijeme vjeronauka iako bi trebala raditi (na vratima piše radno vrijeme)
    Iako su se roditelji više puta žalili jer su djeca na hodniku za vrijeme vjeronauka, nakon obećanja da se to neće ponavljati, već nakon par dana ju zaključaju - moje je mišljenje da je to namjerno i smišljeno zaključano.

    U sljedećem životu bi htjela biti knjižnjičarka. Vrijeme bi provodila na radnom mjestu - zaključana da nitko ne može doći do mene.

  11. #161
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Koje im je objašnjenje zašto ključaju?

  12. #162
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Daj bože da je i ovaj kvart takav pa da se neću morati brinuti, iako ja čak doista mislim da vjeronauk nema veliki utjecaj na djecu.
    Oooo ima, hehehe, ali ne na način na koji to vjeroučitelji misle. Vjeroučiteljica iz osnovne škole temeljito je uvjerila moje sinove da u srednjoj odaberu etiku (iako je nakon njenog odlaska u mirovinu došao drugi vjeroučitelj, koji je bio puno bolji).

  13. #163

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Daj bože da je i ovaj kvart takav pa da se neću morati brinuti, iako ja čak doista mislim da vjeronauk nema veliki utjecaj na djecu.
    E da ti tak mislis i to je tvoje pravo
    A ja evo ne mislim
    ...I zato srecom posto je izborni biramo svako svoje

  14. #164
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    ....iako ja čak doista mislim da vjeronauk nema veliki utjecaj na djecu.
    Nisi nikad u medijima naišla na ove podatke?
    - sredinom 80-tih u HR 15% mladih misli da je Bog stvorio svijet
    - 2012. oko 80% mladih misli da je Bog stvorio svijet
    - na Islandu 0% mladih misli da je Bog stvorio svijet

    Fora, zar ne?

  15. #165
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koje im je objašnjenje zašto ključaju?
    Do sad nisu dali nikakvo objašnjenje.
    Mislim da je to namjerno smišljeno da bi čim više djece išlo na vjeronauk.

    U razredu mojeg djeteta je trenutno pola djeca na vjeronauku a pola na hodniku. vjeronauk je izborni i stavljen je u satnicu redovne nastave.
    Drugi strani jezik je također izborni. Pohađa ga 2/3 razreda i nastava se održava u drugoj smjeni. Valjda da ovih 1/3 razreda kojih ne ide na njemački ne bi imalo rupu u rasporedu. Tu imaju razumijevanja, a za vjeronauk zaključavaju knjižnicu. Nevjerojatno

  16. #166
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nas nitko ni u jednom trenutku nije pitao hoce li mali na vjeronauk... a skola pocinje u ponedjeljak (u ovom dijelu Dalmacije malo dulje uzivamo u ljetu)... valjda ga nisu po defaultu upisali.

  17. #167
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mislim da odrastanje djeteta u nekoj normalnoj ateistickoj obitelji gotovo sigurno rezultira time da i dijete koje je islo na vjeronauk na kraju ne vjeruje. Ali od same pomisli da pred djetetom se kroz OS moraš praviti godinama da je to što uči nesto smisleno ili pametno, pružati podršku djetetu dok uči nesto sto je u roditeljskim očima totalna glupost u boljem slučaju ili mržnja i netrpeljivost prema drugačijim u lošijim slucajevima , pa obaveze oko prve pričesti, obavehni odlasci na mise i sl - nema šanse da si to priuštimo. I još na kraju - kako objasniti djetetu da si bio licemjer i lazov pred njim godinama a za "njegovo dobro"? Ma....

  18. #168
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Jadranka, toga sam se i ja bojala kad je najstarija kretala u skolu
    ali ne, nisu, moras potpisati za izborni predmet

  19. #169
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nisam zbog vjeronauka vjerovala već zbog mame koja me tako odgojila. Vjeronauk je čak bio prilika da ispitam vjeru. Neki klinci su postavili pitanja vjeroučiteljima koja se ja nikad ne bih sjetila. Kasnije u srednjoj kada se vjeroučitelj napio i napravio incident posložilo mi se u glavi koliko je sve lažno i trulo. Mislim da je vjeronauk odlično okruženje za susret različitih uvjerenja, čak pritom ne mislim na ateistička vs vjernička, mada i to dobro dođe, već kada ti vidiš koliko se razlikuju sva uvjerenja od osobe do osobe. Jedan raj zamišlja kao gozbu, drugi kao perje i bijelo, treći kao...

  20. #170
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Nas nitko ni u jednom trenutku nije pitao hoce li mali na vjeronauk... a skola pocinje u ponedjeljak (u ovom dijelu Dalmacije malo dulje uzivamo u ljetu)... valjda ga nisu po defaultu upisali.
    mene su pitali, pa od toga nije bilo nikakve koristi
    u 6. mjesecu smo imali nekakav roditeljski i tamo smo ispunili formular i neku izjavu da li dijete ide na vjeronauk
    ja sam još i usmeno pitala šta je s tim, di će bit oni koji ne idu itd
    ne brinite ništa, gospođo

    počne školska godina, dobijemo raspored, jedan dan vjeronauk na kraju, drugi dan negdje usred
    ajde dobro
    dođe muž po maloga kad je bio zadnji sat, učiteljica se čudi, veli "pa tata, kako mi niste rekli da dijete ne ide na vjeronauk, ja bih drugačije sa nastavnicom napravila raspored"
    još je to bio drugi tjedan, jer prvi su imali prilagodbu, samo po jedan-dva sata
    moja izjava lijepo sjedi u ormaru, nikome nije palo na pamet da tu informaciju treba iskomunicirat s učiteljicama
    dobra stvar je da je učiteljica, čim je to saznala, prilagodila raspored da je vjeronauk zadnji sat

  21. #171
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Nas nitko ni u jednom trenutku nije pitao hoce li mali na vjeronauk... a skola pocinje u ponedjeljak (u ovom dijelu Dalmacije malo dulje uzivamo u ljetu)... valjda ga nisu po defaultu upisali.



    Molim te javi razvoj događaja.

  22. #172
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Nama su na upisu dali neke izjave ili upitnik, dali hoće ići na vjeronauk i ako hoće katolički ili neki drugi (kao ima neki drugi)

  23. #173

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ali od same pomisli da pred djetetom se kroz OS moraš praviti godinama da je to što uči nesto smisleno ili pametno, pružati podršku djetetu dok uči nesto sto je u roditeljskim očima totalna glupost u boljem slučaju ili mržnja i netrpeljivost prema drugačijim u lošijim slucajevima , pa obaveze oko prve pričesti, obavehni odlasci na mise i sl - nema šanse da si to priuštimo. I još na kraju - kako objasniti djetetu da si bio licemjer i lazov pred njim godinama a za "njegovo dobro"? Ma....
    Točno to je meni bio najčvršći razlog da nijednom ne posumnjam trebam li ga ipak upisati "radi drugih", i nije mi žao, jer to sigurno ne bi bilo "za njegovo dobro".

  24. #174
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam isto bila malo zabrinuta kad je najveca kretala u skolu
    ona je dosta osjetljiva pa me bilo strah da ce je zafrkavati
    al sve je proslo ok, cak i nije bila jedina
    iako, bilo je povremeno nekih “bockanja” al to smo relativno lako rijesili
    kod druge me vec nije bilo briga hoce li biti jedina (i bila je jedna od dvije)

  25. #175
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    ako hoće katolički ili neki drugi (kao ima neki drugi)
    Ima u nekim školama u Zagrebu, znam konkretno za jednu na Peščenici gdje je išlo dijete mojih frendova da ima islamski vjeronauk.
    Ali naravno da su u debeloj manjini.
    Tang, ja naprosto to ne mogu vjerovati pa i mi smo se samo i jedino u tom upitniku na upisu izjasnili da neće ići na vjeronauk, mislim ta izjava za to i služi da se vidi koliko djece ne ide i šta će s njima u to vrijeme.
    Nikako naprijed i na zelenu granu s tim.

  26. #176
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Meni je na upisu osoba dala papir da potpišem da dijete NEĆE na vjeronauk pa sam rekla da ja nisam došla u vjersku ustanovu da potpisujem da neće, nego u javnu školu sekularne države i da je polazna točka da se ne ide, a da potpisivati trebaju oni kojii žele da im dijete ide. I odbila sam potpisati potpuno svjesna da sam opet ja ta koja "radi probleme ni iz čega"

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je na upisu osoba dala papir da potpišem da dijete NEĆE na vjeronauk pa sam rekla da ja nisam došla u vjersku ustanovu da potpisujem da neće, nego u javnu školu sekularne države i da je polazna točka da se ne ide, a da potpisivati trebaju oni kojii žele da im dijete ide. I odbila sam potpisati potpuno svjesna da sam opet ja ta koja "radi probleme ni iz čega"
    Zapravo si u pravu.

  28. #178
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Što je bilo nakon toga, Zuska?

  29. #179
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je na upisu osoba dala papir da potpišem da dijete NEĆE na vjeronauk pa sam rekla da ja nisam došla u vjersku ustanovu da potpisujem da neće, nego u javnu školu sekularne države i da je polazna točka da se ne ide, a da potpisivati trebaju oni kojii žele da im dijete ide. I odbila sam potpisati potpuno svjesna da sam opet ja ta koja "radi probleme ni iz čega"
    Potpuno si u pravu.
    Kod nas je bilo tipa

    Želite li da vaše dijete pohađa vjeronauk?
    DA NE


    na papiru gdje su bili još neki podaci djeteta

  30. #180
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas je isto tako, i za vjeronauk i za ostale izborne predmete.

  31. #181
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    jeste li vidjeli da je Guardian uvrstio Frljica, cesto spominjanog na ovoj temi, među 5 najznačajnijih kazališnih redatelja Europe?

  32. #182
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Što je bilo nakon toga, Zuska?
    Ništa

  33. #183

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Kod nas dva različita obrasca - jedan za informatiku, najnormalnije formuliran s odgovorima DA i NE.

    Za vjeronauk neki opći, kao za sve izborne predmete, čak nije ni vjeronauk bio upisan nego upisuješ za koji izborni predmet daješ suglasnost da ga dijete pohađa. I taj potpisuješ i to je posve OK i u skladu s ovim što Zuska kaže, potpisuje onaj koji želi da dijete ide. ALI, naravno, da tako ne shvaća onaj koji ga treba preuzeti, jer hoće da i oni koji nisu suglasni potpišu da nisu. E to je bilo baš zgodno za vidjeti, kako su ljudi da bi osigurali da to NE bude jasno i glasno istaknuto, to velikim slovima pisali, zaokruživali, podebljavali...
    Zato sam u hrpici kod vraćanja vidjela još najmanje dva NE pa mi je bilo lakše, danas ću saznati koliko ih ukupno ne ide i kako je taj prvi sat nepohađanja prošao.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    U razredu moje curke od prvog razreda nije islo 4, a u cetvrtom razredu gotovo pol razreda vise nije islo na vj
    Mislim da je i sad isto (peti razred)
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 06.09.2018. at 14:44

  35. #185
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Moj je jedini u generaciji, lako moguće jedini u školi, a nije potpuno isključeno ni da je jedini od 1990.

  36. #186
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je jedini u generaciji, lako moguće jedini u školi, a nije potpuno isključeno ni da je jedini od 1990.

  37. #187
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nije tangerina, nije. Znam ja jednu splitsku obitelj čije troje djece ne ide na vjeronauk.

  38. #188
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je jedini u generaciji, lako moguće jedini u školi, a nije potpuno isključeno ni da je jedini od 1990.
    Mogu se samo nadati da je istinita ona o kvartu vojnih lica kad je o nama rijec :D

  39. #189
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku


    Molim te javi razvoj događaja.
    Ocu

  40. #190
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Nije tangerina, nije. Znam ja jednu splitsku obitelj čije troje djece ne ide na vjeronauk.
    znam ih ja puno više od jedne, ali ne u mom kvartu

  41. #191
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Jadranka, vaša je škola i puno veća od naše, pa i to povećava vjerojatnost

  42. #192
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moja je jedina u svom razreeu, moguce i jedina medju vise razreda. Tako je kako je, i ja cekam razvojsituacije.

  43. #193

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    evo, moja rekla da ih 7 ne ide, tj da su bili u nekom "malom razredu" i bojali (mislim da će to biti oni kabineti uz razrede) i da su bili SAMI (taj dio moram provjeriti u ponedjeljak na roditeljskom, jer...)
    u svakom slučaju, 7 od 22, dakle 1/3 ne ide...brat joj je bio jedini u razredu, sestra dijelila sudbinu još 4 djece, ovo je, prema našoj obitelji jako dobar trend. I u Rijeci, iako nemam službene podatke, velika je razlika od kvarta do kvarta. Inače, ja sam za ove starije imala drugi pristup - upišemo u prvom razredu, dok se snađu u školi, pa onda ispisujemo. ali, ovog puta smo odlučili da ne ide ni u prvom razredu.

  44. #194
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moja je jučer imala prvi slobodan sat, dok dok ostali imali vjeronauk.
    Kaže učiteljica iz boravka, koja je bila s njima u knjižnici, da ih je prijavljeno 4-5 da ne idu na vjeronauk... ali su neki suze lili da neće ni oni, pa ih je na kraju bilo 7-8 u knjižnici.

    Razgovaralo se s roditeljima i dala se šansa da djeca odustanu od vjeronauka ako ne žele ići.

  45. #195
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    jako sam se brinula oko ne odlaženja na vjeronauk i nasreću se sve dobro posložilo.
    ne znam kako bi se nosila s tim gradivom, a posebno s odlascima u crkvu.

  46. #196
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Moji idu, miješana smo obitelj (agnostik i vjernik). Kod nas nema problema, dapače klinci često dođu doma sa ne možeš vjerovati šta je bilo i tako. Imamo i par anegdota, kad je mali u prvom razredu nakon proučavanja velikog praska zaključio da svijet nije stvorio Bog i da on to mora reći vjeroučiteljici. Te godine je ima 4 iz vjeronauka i to samo iz vjeronauka .
    Ljetos smo išli u goste u Aljmaš na Veliku Gospu pa samo kao otišli na misu, taman propovijed i udri po IK, pa po LGTB.
    Pobrali se u pola propovijedi i sad ja klince jeste čuli, stariji se uhvatio branit prava LGTB-u i da mu ni to oko IK nije jasno, a mali, mali je rekao da nije ništa slušao nego je brojao dane do mora i maštao o moru.
    Tako da moji što i čuju na vjeronauku dožive kao ovako ne smijemo razmišljati.
    Iskreno da bi bila sretnija da ne idu, bi. No mm-u je jako bitno da odrade sakramente, pa eto još jedan kompromis.

  47. #197
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Moji idu, miješana smo obitelj (agnostik i vjernik). Kod nas nema problema, dapače klinci često dođu doma sa ne možeš vjerovati šta je bilo i tako. Imamo i par anegdota, kad je mali u prvom razredu nakon proučavanja velikog praska zaključio da svijet nije stvorio Bog i da on to mora reći vjeroučiteljici. Te godine je ima 4 iz vjeronauka i to samo iz vjeronauka .
    Ljetos smo išli u goste u Aljmaš na Veliku Gospu pa samo kao otišli na misu, taman propovijed i udri po IK, pa po LGTB.
    Pobrali se u pola propovijedi i sad ja klince jeste čuli, stariji se uhvatio branit prava LGTB-u i da mu ni to oko IK nije jasno, a mali, mali je rekao da nije ništa slušao nego je brojao dane do mora i maštao o moru.
    Tako da moji što i čuju na vjeronauku dožive kao ovako ne smijemo razmišljati.
    Iskreno da bi bila sretnija da ne idu, bi. No mm-u je jako bitno da odrade sakramente, pa eto još jedan kompromis.
    Ovako je bilo kod mene. Djeca su odradila katolički vjeronauk, pobrala sakramente i to je bilo to. U srednjoj su uredno odabrali etiku, a kad su mog mlađeg pitali zašto ne bi vjeronauk kad mu je to lakše, zamisli što je mudrijaš rekao: ja imam sakrament svete potvrde, dakle što se tiče crkve, ja sam punopravni član i nemam više tu što novo učiti. Etiku još nisam imao, pa me zanima i zato ću to upisati kao izborni predmet. Stariji je isto izabrao etiku u srednjoj školi. Lijepo smo im rekli da odaberu sami, a to su i učinili.

  48. #198
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    moji su kvart do tang, u njihovim razredima dosad dvoje (sad ce biti sestas), ili troje (sad ce trecasica) ne ide na vjeronauk
    nekad je vjeronauk bio zadnji ili prvi sat, prosle godine usred rasporeda pa su bili u knjiznici ili na hodniku, vjerouciteljica ih je ponekad zvala da ostanu (rekla sam ne) i tako
    vidjet cemo kako ce biti ove godine

  49. #199

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    201

    Početno

    Ja još ne znam koliko ih u razredu prvašice ne ide, ali smo na roditeljskom dobili informaciju da se školski kolektiv ove godine dogovorio da djeca koja ne idu na vjeronauk u to vrijeme budu u nekom drugom npr. 1. razredu i tamo crtaju. Iskreno ne znam što bih o tome mislila. Bilo mi je bole kada su bili u knjžnici ili kabinetu učiteljice, tamo su barem imali mir.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Kod nas je, barem u teoriji, super riješeno: sa svojom učiteljicom (koja i inače drži matematičku grupu kao izvannastavnu aktivnost) radit će pojačanu matematiku

Stranica 4 od 18 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •