Stranica 102 od 149 PrviPrvi ... 25292100101102103104112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,051 do 5,100 od 7420

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #5051

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Jejja- ako su ti stvari gotove onda mozes raditi briseve, tako je meni moj rekao. A sto se tice krvne grupe, kod nas se vadi na transfuziji i to ujutro, a ne znam kako to ide kod vas, probaj zvati ujutro pa pitaj. I super sta vise ne googlas, bit ces smirenija...

  2. #5052
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj jejja prvotno napisa Vidi poruku
    i znate li do koliko se na mlaci moze izvaditi krv za krvnu grupu? mislila sam to sve popodne rijesit kad nosim uzorke tamo..
    Prskalice sretno
    Da li su ti rekli da na Mlaki vadiš krv za krvnu grupu?
    Možda su promijenili, ali do prije koji mjesec se to radilo u Poliklinici u sklopu riječke bolnice, zadnji kat, na vrhu škala naprijed-lijevo :Transfuzijska medicina. Rade samo do 11, a ako je velika gužva i prije prestanu vaditi krv. (To je isti laboratorij u kojem se vadi krv i za hormonalne pretrage.)

  3. #5053
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Update: unatrag par mjeseci vađenje krvi za hormone se više ne radi na 2. katu poliklinike nego u prizemlju desno. Transfuzija je i dalje na 2. katu - tamo sam i ja vadila krvnu grupu, doduše, to je bilo pred godinu dana...

  4. #5054
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Kad vec ides vadit krvnu grupu uzmi i muza jer i on treba napravit taj nalaz.

  5. #5055
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ispravak: hormoni i beta - prizemlje Poliklinike lijevo...ma vidjet ćeš gdje je najduži red

  6. #5056
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    uspjela.. znaci hormoni i beta - prizemlje poliklinike, krvna grupa- poliklinika 2 kat, markeri=hepatitis, HIV- Mlaka HZJZ (moze se obaviti cijeli dan, ja sam bila u 17h i sitno ). brisevi rijeseni nalaz za 10-ak dana kao i markeri.. krvnu grupu ujutro idem ali mm ne moze jer ne stigne, on ce morat drugi dan.. i imam uputnicu skupa s krvnom grupom i RH pise mi IRA , sta je to ?
    eto jos malo i svi nalazi skupljeni

  7. #5057
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    IRA je mislim kratica za iregularna antitijela, ali ne znam što se iz toga vidi. Zaguglaj malo

  8. #5058
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    ha ha ugooglam ja sad "kg ira" (plavuša, neee?) a pametnjaković mi izbaci "krađa 1,5kg sira"

  9. #5059

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    137

    Početno

    halo cure!!! pa di ste cijeli dan .... nema nikoga? ja idem u nedjelju na prvu Folikumetriju! znate koji je doktor dežuran ovaj vikend?[B][/Bphiphy žao mi je ..... nadala sam se da če ti uspjeti ,da na uliješ malo snage sa pozitivnim rezultatom!!!]

  10. #5060

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    137

    Početno

    sory mislim da mi nisu stizali postovi pa sam mislila da nema nikoga! kad ono sve stiglo odjednom!!

  11. #5061
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Da, IRA su iregularna antitijela, ja ih imam još od prije trudnoće. Ona se pojave kad imunitet reagira na nešto, tko zna što (ima puno toga).
    Nije za zabrinjavanje. Ja imam čak i dodatnu krvnu grupu Da, i to postoji
    Bez brige, ništa od toga nije za zabrinjavanje, samo su neke kombinacije bitne za praćenje u trudnoći. Kod nas MPO-ovki je dobro što te nalaze imamo već unaprijed pa se može odmah reagirat, ako je potrebno. Inače se ti nalazi rade nakon potvrde trudnoće, a neki kre*eni od dr-a ih nikad ni ne naprave trudnicama
    Bez brige, samo naprijed i bez straha.

  12. #5062

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    bravo jejja vidis da si sve doznala i hvala sto si to i napisala da se druge cure ne gube...
    sneki-jel ima sta? simptoma? testic? nesto? sira?
    suzy.s ja ti nemam pojma o doktorima tamo nis... ali mogu poslat koji ~~~~ da ti fm prodje sto manje bolna, i sam dovoljno js pa nek se one lijepo oplode... (kad cu ja to docekat?)
    ugl... meni prvi hormoni ok, mm u utorak kod urologa, naravno privatno... nadam se da ce i s njim biti sve ok, da se to ne oduzi...
    pusa svima!!!!

  13. #5063
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    hvala cranky nisam htjela uopce googlat jer bi opet zavrsila na tko zna kakvoj temi pa bi vam tu plakala, bitno da je to nes sasvim normalno i da nije nesto oko cega se moram brinut bez obzira na rezultat...
    Vatra kad prije si dobila nalaz hormona?? meni su rekli da to ide direkt na ginekologiju pa ce ih doktor pogledat..sad mi nije jasno :D

  14. #5064
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Suzy.s sretno. Na folik.i ~~~~~za lijepe folikulice

    jejja ne zaboravi za muzica isto pripremit marere na hepatitise i hiv
    Posljednje uređivanje od butterfly101 : 18.10.2012. at 20:27

  15. #5065
    Bubamara 87 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    69

    Početno

    Suzy s. : ja sam u nedjelju kod V. na folikulometriji,tako da znam da je on tamo )

  16. #5066

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    jejja- pa vadila sam ih u laboratoriju, tu nasem lokalnom u domu zdravlja, i poslali mi ih nazad, znaci... vadila sam ih u ponedjeljak a rezultat dosao jucer popodne... jeeeej! vi vadite u bolnici pa to ide nekako drugacije valjda...kuis... al, ne mogu vjerovati da mi je prolaktin uredan, sa svim stresovima... valjda sam se naucila nositi sa stressom..

  17. #5067
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj jejja prvotno napisa Vidi poruku
    Vatra kad prije si dobila nalaz hormona?? meni su rekli da to ide direkt na ginekologiju pa ce ih doktor pogledat..sad mi nije jasno :D
    Ovo mora da je nešto novo, ja sam dizala svoje nalaze na Poliklinici javi nam svakako gdje su završili

  18. #5068
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    U labu u pulskoj bolnici vadiš krv danas, sutra iza 11h ih podižeš na istom mjestu.
    Moji simptomići su pravi kao šta piše u kutiji utrogestana, pa ni ne razmišljam o njima. Zapitati ću se tamo negdje oko ponedjeljka ili utorka
    Posljednje uređivanje od Snekica : 19.10.2012. at 08:29

  19. #5069

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Novosti? Netko? Halo? Kakva je tisina ovdje?

  20. #5070
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Argente javiti cu vam, u utorak idem po nalaz KG i rh pa cu ici pitati na ginekologiju jesu li tamo,cudno mi bilo pa sam pitala jos jednu sestru i ona mi kaze ''da, to vam ide na salter ginekologije'' .. ali ovo trcanje me ubi, nalazi briseva dodju kod soc. ginekologice, ovi odu na jednu stranu, trece dizem sama...
    Butterfly hvala na podsjetniku, sve je to zapisano vec u jednoj fascikli koja ide samnom na sve te pretrage, sve trpam na jedno mjesto jer koliko sam smotana zagubila bi nesto od toga.. nadam se da ce muzic uspjet iduci tjedan to rijesiti pa je on na miru jedan period..

  21. #5071
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Možda šalter Ginekologije na Poliklinici, to ti je isto u prizemlju, samo desno...

  22. #5072
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    evo cure,ja bila na dogovoru ali nismo se baš niš dogovorili
    iskreno,bilo je sve kontra nego što sam očekivala,jako sam se razočarala,ljuta sam ,tužna...ma bolje da šutim..
    nakon svega opet se osjećam kao na početku,opet ništa neznam,samo znam da sam umorna od traženja,pitanja,a najviše čekanja..
    zato radim pauzu,malo dužu,moram se odmoriti,malo uživati,malo se maknuti od svega i pokušati zaboravit na sve bar neko vrijeme..da pokušati,neznam koliko će to bit moguće ali dat ću sve od sebe..
    moje stare a i nove cure,želim vam puno sreće,da dočekate kraj ove godine s mrvicom u buši..
    a ja se vraćam tamo poslije maškara
    nadam se jača,pozitivnija i sretnija nego sada...pusa svima

  23. #5073

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Kiki- zao mi je... Ti najbolje znas sta ti sad treba, nauzivaj se, opusti se i ne razmisljaj previse,samo nemoj nas zaboraviti ljubim! I veeeliki hug!

  24. #5074

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    57

    Početno

    Kiki30....to ti definitivno treba, i ja sam nakon neuspjelog uspjeha morala pauzirati....cijelo ljeto sam se opustala, napokon opet malo cesce bila s muzem, smijala se, izlazila. Nastavila u 9.mj i sada evo u utorak imam prvi ultrazvuk, ako Bog da cut cemo malo srceko. Tebi isto tako zelim...profestaj se, opusti, pa se nasmijana opet ovdje vrati....sretno

  25. #5075
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Kiki30 žao mi draga da nije ispalo onako kako ste očekivali. Ali zato sam sigurna,da ćeš se na maškarama dobro provesti baš kao i lani, oooo sječam se kako se se nakon njih vratila u top formi. Samo vi pripremite lijepe kostime, tu i tamo nas posjeti da vidiš naše bete i posalješ nam koju vibricu. Šaljem puse

  26. #5076
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Cure, evo da se i ja javim. Ja završila s folikulometrijama, danas štoperica, a u nedjelju punkcija. Imam samo jedan folikul. Malo sam razočarana jer je samo jedan, a ipak se radilo o stimuliranom postupku. Dr. me nije htio stavljati pod jaču stimulaciju zbog mog pcos-a, a i stalno govori da može i jedan biti dovoljan. Znam ja to sve, ali ipak sam očekivala malo više.

    kiki, odmori se i vrati nam se kada ti budeš spremna za to.

  27. #5077
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    dino84 bitno da je jedan ali vrijedan.
    I ja sam sad zadnji put bila u kratkom protokolu,i dobila 2js. A prije toga sa istom th 12.
    Nikad se nezna....budi optimistična i šaljem ti dobre vibre za ned. neka sve prodje glatko

  28. #5078

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    dino-~~~~~~ nek prodje sto bezbolnije i nek ima toga na izvoz... sretno!!!

  29. #5079

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    57

    Početno

    danas nema umora, sinoc me nije budilo mokriti, a do sada sam isla po 5 - 6 puta nocu, nema nadutosti, cice manje bole......bojim se

  30. #5080
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    prskalice a nisam skužila šta je bilo prošli put biokemijska ili?

  31. #5081

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Evo da se prijavim...krećemo u sekundarni IVF.... imamo zamrznute jajne stanice.... nadamo se još jednoj bebi....premda su šanse jako male...ali nikada se ne zna....

    dino, prskalice, sretno!!!

    i svima ostalima koji kreću u postupke želim da dobiju bebicu!

    kiki, odmori se pa u nove pobjede...

  32. #5082
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    dino84 ja iskreno mislim da ti je dr. falio protokol, moguće da si ti od onih koji na malo ne reagiraju dok na puno buknu s 20 komada, ali lako je biti general poslije bitke...koliko si Gonala dobila, po 1?
    Puno sreće i s ovim jednim junačinom ~~~~~~~~~~~

  33. #5083
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    O mravak,super da krecete dalje..zelim puno srece i da uspijete iz prve dobit drugu bebicu...bravo,hrabri ste i sigurno cete uspjeti

  34. #5084
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    cure, hvala vam, baš ste drage

    Argente, to sam i ja pomislila. Da, dobivala sam po 1 Gonal od 3 dc. Kada sam bila na prvoj folikulometriji, bilo je nekoliko folikula, ali su ostali mali, samo je taj jedan narastao. Razočarana sam jer sam potrošila stimulirani, a dobila samo 1 folikul. Šta prirodnjaci idu samo s klomifenom? Ja nemam ovulaciju, a na klomifen ne reagiram. Tako da mi samo stimulirani preostaju.

  35. #5085

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    57

    Početno

    Da, prosli put biokemijska, mala beta, otislo s menzesom....sada velika beta , sve super do evo danas, necu prenagliti, mozda pretjerujem...ali se osjecam kao i svaki drugi dan u zivotu, a ne kao ovih tjedan dva unazad

  36. #5086
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Prskalica, kad je prvi uzv?
    Nemoj se previse opterecivati simptomima. Simptomi variraju, a u kombinaciji sa nasim strahovima lako ti se moze uciniti da se sve povuklo. Otidi u pon na uzv da se smiris i uvjeris da je sve ok. Od kojeg uzv vise nece ti biti nista, a od pretjeranog nerviranja si mozes navuci svasta nesto... Sretno!Prs

  37. #5087

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala draga, bas mi trebaju rijeci utjehe jer sam sva uplakana....U utorak mi je ultrazvuk

  38. #5088
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Držim fige da vidiš malo kuckavo čudo i da te prođu sve strepnje!

  39. #5089

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    57

    Početno

    Joj nadam se da ce sve biti uredu.....sad sam malo pogledala...jesam dobro procitala, i tebi je uspjelo,da?

  40. #5090
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    dino, prirodnjaci su u RI u pravilu samo sa štopericom, normalno kod anovulacija klomifen.
    Cure u ST za polustimulirani dobivaju i femaru, ali to se kod nas (zasad?) ne troši. Tako da, rekla bih da si ti osuđena na stimulirane, da, plus na hvatanje ovih ciklusa u kojima ipak ovuliraš.
    Šta da se radi, sad je već utvrđeno i potvrđeno da ne reagiraš ni na polu- ni na blagu stimulaciju, ako ti ovaj put ne upali (puj-puj) znaš na čemu ćeš inzistirati jer stvarno nema smisla spucati 4 postupka za 4 JS.
    Svakako da jedna može biti - i često jest - dovoljna, ali čovjek bi se osjećao sigurnije da ih ima 12, zar ne

    Mravak, dobrodošla natrag!
    Posljednje uređivanje od Argente : 20.10.2012. at 16:53

  41. #5091
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    dino da bila si očito na premaloj dozi,
    ja sam bila isto u stimuliranoj i na kraju sve j.s. propale samo su mi jedan embrij uspjeli vratiti, to ti je tako nažalost neko dobije puno a netko skoro niš.
    Mislim da nije fer da ne možeš svoje prirodnjake iskoristiti budući da nemaš ovulacije očito da zakon jednak za sve...pitaj malo dr. kako će ti se ovo računati budući da je samo 1 folikul se razvio, ti nisi ni puno lijekova koristila tek po 1 gonal, pitaj dal možeš recimo kupiti te lijekove a da ti ovo računaju kao prirodni postupak?

  42. #5092
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    prskalice nemoj nagađati, vjerujem da te strah ali možda je ovaj put drugačije evo puno~~~~~~~~~~~~~~da bude sve OK

  43. #5093
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Mimi,nis nisi napisala,sts ima kod tebe???

  44. #5094

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    57

    Početno

    Sad sam se malo smirila, sta Bog da bit ce

  45. #5095
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    sretno drage Riječanke!

    Mali Mimi, evo baš si mi ukazala na još jednu nebulozo ovog zakona-cure koje ne ovuliraju spontano ne mogu koristiti pririrodnjake. Pretpostavljam da kod anovulacijskih ciklusa klomifen nije neka pomoć, već da trebaju obavezno koristit gonadotropine (gonal, menopur) a to se računa kao stimulirani....

    grrr...

  46. #5096

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    57

    Početno

    E cure, treba li mi uputnica za taj prvi ultrazvuk?

  47. #5097
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ja, nažalost, moram konstatirati da je Milinovićev zakon bio bolji u svakom pogledu osim što ovaj dozvoljava zamrzavanje embrija (ako koja dođe do te faze)

  48. #5098
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    dinin problem s ovim zakonom nije u prirodnjacima, jer njih ni po jednom zakonu ne bi mogla koristiti budući da spontano ne ovulira. Njen ovozakonski problem je to što ne smije dobiti više od 12 JS (mislim, smije, ali onda JS idu u friz a s tim smo se već uvjerili kakva je uspješnost).

    Nažalost, sumnjam da će joj dr. dozvoliti da sama plati lijekove budući da to nije bilo par gonala već stimulirani sa supresijom, dakle ajmo izračunati: ako je bila u kratkom protokolu, to je cca 12 decapeptyla po 50kn + 10 gonala po 200kn = 2600kn.
    Jedino bi se ubuduće mogla probati pogoditi za "lažni prirodnjak" u kojem će si sama kupiti par gonala...

  49. #5099
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja, nažalost, moram konstatirati da je Milinovićev zakon bio bolji u svakom pogledu osim što ovaj dozvoljava zamrzavanje embrija (ako koja dođe do te faze)
    Novi zakon nije vratio samo smrzavanje embrija nego i oplodnju četverostruko više jajnih stanica, to je bitnije.
    Činjenica je da je isti smrt za low respondere i 42+ populaciju, ali za normal respondere u nižoj dobnoj skupini on je puno bolji nego Milinovićev.
    Nakon spomenutih najpogođenijih skupina, polako će se s ispucavanjem 4+2 i svi ostali (kojima ne uspije u međuvremenu, koji budu išli na drugo dijete) suočiti s nepovoljnim aspektima novog zakona.
    Predlažem da o tome nastavimo na temi "Zakon o pomognutoj oplodnji, NN br. 86/12 (NOVI)".

  50. #5100

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    137

    Post

    evo cure prošla i moja prva F. imamo vodeći F. I PAR SITNIH pa vidimo u utorak razvoj događaja za dalje!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •