Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: plutajuca stolica

  1. #1
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno plutajuca stolica

    njena stolica pluta i to pluta konstantno, opire se bilo kojem pokusaju da ode u kanalizaciju...jel takva stolica znak neceg (manjak/visak), ima li jos plutajucih - da se utjesimo i mozda t&t kako da ona ode...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nauči je da govanca drži/gurne četkom i onda drugom rukom pušta vodu.

    a za zdravlje ne znam .

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    možda je samo znak lošeg pritiska vode

  4. #4
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    i mojima nekad plutaju, jelte , nemam pojma od čega. Natrpaj papira i fljusni punu kantu vode, trebalo bi otići.

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    flo, sto se ti nisi nikad ko dijete pokakala u more i onda s uzasom otkrila da to pluta? cak i pliva za tobom

  6. #6
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    flo, sto se ti nisi nikad ko dijete pokakala u more i onda s uzasom otkrila da to pluta? cak i pliva za tobom
    Ajme kako si se samo sjetila ovoga!

    To je valjda zato što je more gušće od vode u vodovodu pa zato g... plutaju.

  7. #7
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    da se vratimo na slatke vode
    ja skuzim s vremena na vrijeme da pluta (nemam vise pristup njegovoj, ali moja)
    ne redovito, ali pluta i onda pomislim da sam sigurno jela nesto masno

    ne znam sto bi mislila da se to redovito dogadja?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a kakve je boje ? mislim , koliko se sjećam jednog topika ovdje, da je boja veći indikator od gustoće?

  9. #9
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ivka
    znam da u moru pluta, pluta i u bazenu...(ne pitaj kako znam)
    ali ovo je stalno...mislis da je do masti? pa ne jede ona nesto masno.
    sad smo se smijali doma da je jednom bila epizoda u seriji ally mcbeal gdje je tip trazio da mu se dopusti koristenje vise vode jer mu pluta...imali su i strucnjaka...ali nam je isparilo sto je rekao. jel se netko sjeca?

    cetka, wc papir, vise vode...ne pomaze, uvijek ispliva - prije ili kasnije...

    domestos ga razori, povremeno.

  10. #10
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    a boja je ok. smedja, onako normalna.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a jel jede žitarice, zrnje i ostalo ?
    da poveća gustoću ?

  12. #12
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    jede svasta, relativno ima ok jelovnik i kolicinu

  13. #13
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Davno sam citala pa ne znam je li u medjuvremenu pobijena tvrdnja da pluta kakica kad postoji nedostatak proteina u prehrani.

  14. #14
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Flower, šta nije otišlo?

    Probaj ono "klin se klinom izbija" .

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Ja gledala na telki da je to od viška proteina životinjskog porijekla u prehrani... Ne znam da li je točno.

  16. #16
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    sad imamo dvije oprecne tvrdnje.
    s obzirom da je teska mesozderka - prije mi se cini ovo drugo.

  17. #17
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    A mogle smo i naguglati "floating stool"

    Considerations

    Floating stools are seen in a variety of different situations. Most are diet-related, or occur during a gastrointestinal infection. A change in diet can lead to an increase in the amount of gas produced by the bacteria found in the (healthy) gastrointestinal tract.
    Acute gastrointestinal (GI) infections also can result in increased gas in the intestines, due to rapid movement of food through the GI tract. One wrong idea is that floating stools are caused by an increase in the fat content of the stool. In fact, it is increased gas in the stool that makes it less dense and allows it to float.
    Increased levels of nutrients in the stool that have not been absorbed by the GI tract supply the normal bacteria that live in the gut. These bacteria, in turn, produce more gas. This results in more gas-rich stools that float.

    Causes

    Dietary changes, diarrhea, and malabsorption can cause floating stools. Most causes are harmless and the floating stools will go away by themselves when the infection ends or the normal bacteria in the GI tract adjust to the changes in the diet.

    Home Care

    Floating stools alone do not indicate an illness or problem, and they do not require home care. If a change in diet has caused problems, try to find and eliminate the offending food.

  18. #18
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Evo jos

    Floating stools
    Stools that float are generally associated with some degree of malabsorption of foods or excessive flatus/gas. Floating stool is seen is a variety of different situations, the
    majority being diet-related or in association with episodes of diarrhea caused by an acute gastrointestinal infection. A change in dietary habits can lead to an increase in the amount of gas produced by bacteria in the gastrointestinal tract. Similarly, acute gastrointestinal infections can result in increased air/gas content from rapid movement of food through the GI tract. One misconception is that floating stools are caused by an increase in the fat content of the stool. In fact, increased air/gas levels in the stool make it less dense and allow it to float. Another cause of floating stools is malabsorption. More than two weeks of diarrhea with floating stools is often seen in people suffering from malabsorption, a dysfunction in the GI tract that affects the body's ability to digest and absorb fat and other food. Increased levels of nutrients in the stool (those not absorbed by the GI tract) are supplied to the normal bacteria that live in the gut, which in turn produce more gas. This results in more air/gas- rich stool that floats. Dietary changes, diarrhea, and malabsorption can cause floating stools. Most causes are benign and will resolve when the infection ends or the bacteria in the GI tract become accustomed to the changes in your diet.

  19. #19
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    znaci ima previse plina...plinovita...eksplozivna kakica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •