Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 389

Tema: Trebam recept za finu čokoladnu tortu

  1. #251
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku


    Evo, ja sam u startu krenula sa 6 jaja umjesto 4 i shodno tome sam povećala čokoladu na 180 grama i maslac na (!) 360 grama.
    Dalje slijedi tulum. Zamutiš jaja, otopiš čokoladu s maslacem uz čuđenje čemu toliko maslaca. Uliješ polako 2/3 prohlađene smjese u jaja, dok se muti tražiš piše li negdje nešto o pripremi kalupa i naletiš kako se netko čudi da ide malo maslaca. Čitaš recept opet. Plačeš. Dodaješ dva jaja. Ovo dalje je važno! Histerično zagrabi nekoliko šaka lješnjaka, ubaci u multipraktik i samelji ih do pola jer nemaš više živaca. Veći dio dodaš u smjesu, manji kroz suze pobacaj oko posude. Dodaj polako bjelanjak (jer, znaš, mogla bi nešto pokvariti ) i peci oko 30 minuta, ventilatorska pećnica podešena na 160.

    Biskvit je stvarno ukusan i sve skupa je mnjam. Ali skupa je :D
    balarosa uljepšala si mi dan!!

  2. #252
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    evo ovako:
    do sada sam davila čokoladu na pp, ali sad me više ženu zamajavat
    možda sam trebala i njoj postaviti ovakvo pitanje jer ja sam ovo naumila i unatoč svemu što mi je lijepo objasnila, ja sam ovo naumila:

    što će se dogoditi ako poduplanu smjesu biskvita umiljate torte ispečem u kalupu 28 cm??
    hoće li mi biskvit biti gnjecav ili će mi se lijepo ispeći? ili bi mi se ljepše ispeklo u izvornoj tankoj varijanti?
    prvo malo mi smeta što je torta niska
    a drugo malo mi smeta što je ima malo, a treba mi je

    je li bolje ispeći dvije ili jednu duplu?
    (ne pitam bezveze, kod duple bih uštedjela jedno šumsko voće i jedno slatko vrhnje)

    HVAAALAA
    PS meni treba odgovor SADA

  3. #253
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    odoh sama radit, sama sam se i rodila

  4. #254
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    evo ovako:
    do sada sam davila čokoladu na pp, ali sad me više ženu zamajavat
    možda sam trebala i njoj postaviti ovakvo pitanje jer ja sam ovo naumila i unatoč svemu što mi je lijepo objasnila, ja sam ovo naumila:

    što će se dogoditi ako poduplanu smjesu biskvita umiljate torte ispečem u kalupu 28 cm??
    hoće li mi biskvit biti gnjecav ili će mi se lijepo ispeći? ili bi mi se ljepše ispeklo u izvornoj tankoj varijanti?
    prvo malo mi smeta što je torta niska
    a drugo malo mi smeta što je ima malo, a treba mi je

    je li bolje ispeći dvije ili jednu duplu?
    (ne pitam bezveze, kod duple bih uštedjela jedno šumsko voće i jedno slatko vrhnje)

    HVAAALAA
    PS meni treba odgovor SADA
    Eh, sad, ne znam koliko ću ti pomoći, ali iz kalupa od 28 cm meni biskvit od 8 jaja bude malo prenizak, od 12 malo previsok, pa radim godinama adaptirani recept od 10 za taj promjer.

    Napokon sam ove godine nabavila manji kalup, ali budući da mi je trenutno (opet) u tijeku ljetno preuređenje stana, to bude pričekalo rujan.

    Inače, biskvit se ljepše ispeče u širem kalupu, nije ništa gnjecav, dapače. Jedino može biti prenizak ako je smjese premalo za taj promjer.

  5. #255
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    peterlin, ne znam jesi čitala ali radi se o posebnom biskvitu u koji ide samo čokolada i jaja i mrva maslaca
    dvoumim između 4 jaja i 120 gr maslaca ili 8 jaja i 240 gr maslaca.
    za jednostruku mjeru znam da je prenizak, a ako ga poduplam, bojim se da to neće biti to, da mi se neće fino ispeći
    idem ja pa šta bude

  6. #256
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    najgore što se može desiti je da ga baciš
    ali ćeš svima dati vrijednu informaciju

  7. #257
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Fino se ispece, ali je ostatak pretežak pa ga stisne. Tak se bar meni desilo.
    Nisam bila zadovoljna.

  8. #258
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    evo ja radila od 6 jaja
    onako kako mi je čokolada rekla

    mogla sam usput poslušat ženu i za šumsko, pa kupit višnje
    ako mi oprosti, obećavam da ću ubuduće više slušati

    mislim da je ok ispala, pazila sam i da ganaš ne ode sa strane, sav mi je na vrhu
    sutra ću je probati, pa ako mi se svidi ispeći ću još jednu, neš ti, stvarno sam zakomplicirala
    mogla sam odmah misliti da u tu tortu moš staviti 20 jaja neš postić šta si zamislio - to je prepuno materijala za tek malo više željenog rezultata
    daš još 20 kuna za voće i imaš dvije torte
    jedino mi je 180 u mojoj pećnici bilo prejako, morat ću smanjiti temperaturu.

  9. #259
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mogla si reći što pečeš

  10. #260
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ljube, nije ti kasno

  11. #261

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    evo ovako:
    do sada sam davila čokoladu na pp, ali sad me više ženu zamajavat
    možda sam trebala i njoj postaviti ovakvo pitanje jer ja sam ovo naumila i unatoč svemu što mi je lijepo objasnila, ja sam ovo naumila:

    što će se dogoditi ako poduplanu smjesu biskvita umiljate torte ispečem u kalupu 28 cm??
    hoće li mi biskvit biti gnjecav ili će mi se lijepo ispeći? ili bi mi se ljepše ispeklo u izvornoj tankoj varijanti?
    prvo malo mi smeta što je torta niska
    a drugo malo mi smeta što je ima malo, a treba mi je

    je li bolje ispeći dvije ili jednu duplu?
    (ne pitam bezveze, kod duple bih uštedjela jedno šumsko voće i jedno slatko vrhnje)

    HVAAALAA
    PS meni treba odgovor SADA
    ja isto uvijek radim duplu mjeru svega jer imam veliki kalup. i uvijek mi sve ispadne super!

  12. #262
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako hoćete finu (ok, ne savršenstvo i vatromet okusa) čokoladnu tortu kojom možete nahraniti hrpu ljudi jer je jako zasitna, napravite tortu po receptu hola kocki

    dvostruka mjera podijeljena na tri dijela (tri biskvita i tri sloja kreme)
    fino, lako se reže, ne može neuspjeti...
    svima se sviđa, ali nema šanse pojesti više od jedne tanke šnite

  13. #263
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    svima se sviđa, ali nema šanse pojesti više od jedne tanke šnite
    Ostalo potpisujem, a na ovo
    Ja to radim dosta često, s tom razlikom da kremu nakon hlađenja smiksam. Vjerojatno to torti daje privid da je lagana pa se repete redovito traže...
    Svima oko mene je draža nego meni, meni je ok, ali ništa posebno.

  14. #264
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nakon nekoliko napravljenih, evo još jedne današnje fotke, da se vidi koliko je kod mene visina slojeva. http://public.fotki.com/Beti3/isto-s.../dsc08209.html

    I slojevi http://public.fotki.com/Beti3/torta-1/

  15. #265
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    svima se sviđa, ali nema šanse pojesti više od jedne tanke šnite
    Dupla smjesa hola kocki... ajmeeeee... kod mene bi to trajalo 2 tjedna (ako ne i dulje). Ja radim obične hola kocke u malom plehu od pol smjese. I to ako dolaze gosti koji vole kremaste kolače. Inače - teško....

    Kod moje djece i muža su omiljeni nezdravi čokoladni kolači lažna mađarica. S pudingom. Ali i to radim u istom malom plehu. I ništa, baš ništa ne znači to što ja znam napraviti i pravu mađaricu i medenu pitu i bijelu pitu, bez pudinga. Ovo s keksima prolazi bolje. Odustala sam.

  16. #266
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    recite vi meni, da sad ne otvaram novu temu, imate li kakav dobar a jednostavan!!! recept za tortu/kolac od rogaca.

    imam odlican rogac (brasno) sa otoka, dijete koje hoce sa mnom peci kolace , sebe koja o kolacima nemam puno pojma,
    ali tiramisu koji smo radile zajedno nam je stvarno uspio i bio je odlican. a i dobro smo se zabavljale.

    probali smo neki recept sa neta: ako se dobro sjecam bilo je par jaja, puno rogaceva brasna, malo mrvica, mislim ulje/putar?? ne znam vise i secer...
    to smo spekli u kalupu za tortu.. i bilo je hm, hm, probale smo komadic i ostalo bacile..

    nekako je bilo prerogacasto, mrvilo se, nije se dalo rezati... ukus je bio prerogacast (a ja volim ukus rogaca) i nedobar

  17. #267
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    recite vi meni, da sad ne otvaram novu temu, imate li kakav dobar a jednostavan!!! recept za tortu/kolac od rogaca.

    imam odlican rogac (brasno) sa otoka, dijete koje hoce sa mnom peci kolace , sebe koja o kolacima nemam puno pojma,
    ali tiramisu koji smo radile zajedno nam je stvarno uspio i bio je odlican. a i dobro smo se zabavljale.

    probali smo neki recept sa neta: ako se dobro sjecam bilo je par jaja, puno rogaceva brasna, malo mrvica, mislim ulje/putar?? ne znam vise i secer...
    to smo spekli u kalupu za tortu.. i bilo je hm, hm, probale smo komadic i ostalo bacile..

    nekako je bilo prerogacasto, mrvilo se, nije se dalo rezati... ukus je bio prerogacast (a ja volim ukus rogaca) i nedobar
    Za dječje ruke - evo jednostavnog kolača od rogača i jabuka: http://www.coolinarika.com/recept/700495/

    (mislim da je to isti recept koji i ja koristim, s vrećice od mljevenog rogača od prije 100 godina...)

    Od rogača ja radim rogačnicu (kao orehnjača, ali fila je napravljena od mješavine rogača i domaćeg pekmeza od šljiva bez drugih dodataka). Mislim da to nije za dječje ruke...

    Volim i pitu od rogača - starinski kolač kakav je moja baka radila: http://www.coolinarika.com/recept/934109/

    Ima i torta od rogača i naranče (to nisam nikad pekla, a zanimalo bi me): http://www.sensaklub.hr/clanci/u-sez...agdanski-kolac

  18. #268
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    upravo na kuharskim nedoumicama, s2000 radi ovu tortu od rogača http://www.coolinarika.com/recept/825451

  19. #269
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    hvala!
    bas ste brze.

  20. #270

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Ne sjećam se odakle sam ovo kopirala. Ja stavim više rogača (jer je vrećica od 200 g), kupim mljevenu čokoladu da pojednostavim postupak. Nisam imala rogačice, kakaoa ni cimeta, no i bez toga mojima je sve s rogačem fino.

    Rogač torta

    Sastojci:
    6 jaja
    125 ml ulja
    130 g brašna
    120 g šećera u prahu
    120 g mljevenog rogača
    125 ml mlijeka
    100 g grožđica, namočenih u rogačicu
    4 naribane jabuke
    100 g čokolade za kuhanje
    1 prašak za pecivo
    1 kašika cimeta
    1 kašika kakaa

    Za glazuru:
    100 g čokolade za kuhanje
    50 g putera
    25 ml slatkog vrhnja

    Priprema
    1. Oguliti i naribati jabuke, te iscijediti od viška soka kako kolač ne bi bio previše mokar.
    2. Razdvojiti žumanca od bjelanaca. Žumanca istući dobro sa šećerom u prahu, da se zgusnu i posvijetle. U međuvremenu, na pari rastopiti čokoladu.
    3. U žumanca dodati ulje, malo mlijeka, mljeveni rogač, kakao u prahu i cimet i dobro izmiješati.
    4. Rastopljenu čokoladu dodati u smjesu, a zatim i jabuke, grožđice prethodno namočene u rakiju od rogača (ja sam namočila u rum), prosijano brašno i prašak za pecivo.
    5. Istući bjelanca u snijeg i dodati prvoj smjesi malo po malo. Izliti u kalup premazan puterom i obložen papirom za pečenje i peći na 180 oC 40-ak minuta.
    6. Za glazuru rastopiti čokoladu na pari sa puterom i malo slatkog vrhnja. Ohlađenu tortu izvaditi iz kalupa i preliti čokoladnom glazurom. Ostaviti da se glazura stisne prije rezanja.

  21. #271
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Za dječje ruke - evo jednostavnog kolača od rogača i jabuka: http://www.coolinarika.com/recept/700495/
    Ovaj godinama radim, gotov je u dva trena, nestane u jednom, a još je bolji ako mu se doda malo mljevenih oraha/lješnjak/badema.

  22. #272
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    prefina čokoladna torta
    http://www.mytaste.hr/click/index/42...a.blogspot.com

    otkrila prije tjedan dana, već drugi puta pravim.
    biskvit sa ribanom jabukom predobar.
    ja nisam radila tri biskvita, nego dva i cijelu kremu ugurala između.
    a za glazuru sam rastopila čokoladu (i to mliječnu za kuhanje) u vrhnju,
    onako kao za hola kocke i na kraju cijelu premazala šlagom

  23. #273
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Help, je li netko radio Umiljatinu tortu s višnjama umjesto šumskog voća? Da uzmem zaleđene ili iz kompota?

  24. #274
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    I koji je zaključak bio - na kalup projera 26, je li bolje 1, 1 i pol ili dupli omjer?

  25. #275
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zuska, ovo sam pisala na trećoj stranici:

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Svega, ali sam, ne misleći uzela kalup 26, pa je bila vrlo visoka, biskvit se jako digao, jedva su voce i vrhnje s čokoladom stali na njega, ali je biskvit bio na koncu manje pjenast, jer ja je sve stislo.
    Drugi put duplu smjesu radim u 30, i stavljam 1,5 količinu voća.
    Ja nakon ovog iskustava radim jednu dozu u 26, volim da biskvit bude pjenast.
    Višnje je netko stavljao... ne sjećam se tko.

  26. #276
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    ok, znači, jednu dozu. Sad je samo pitanje da li višnje i koje.

  27. #277
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    čokolada je rekla da je njoj umiljata čak i bolja s višnjama
    svejedno je smrznuto ili kompot, jedne ćeš odmrznuti, a druge ocijediti

  28. #278

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    svejedno ti je koje voće uzmeš. ja sam radila i s višnjama i s jagodama i šumsko voće i uvijek je prefina

  29. #279
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Last minute pitanje - da li višnje iz kompota samo stavim gore ili i njih treba kuhati kao šumsko voće?

  30. #280
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    help!!!!!!

  31. #281
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kuhaj, kuhaj..

  32. #282
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Jesam, lijepo izgleda

  33. #283
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    svejedno ti je koje voće uzmeš. ja sam radila i s višnjama i s jagodama i šumsko voće i uvijek je prefina
    Prava istina! Uvijek je prefina!
    I uvijek imam u kući veliku čokoladu za kuhanje ( ona iz Lidla ima 350 g i taman je) , tetrapakić vrhnja i neki voćni kompot. Nikad ne znam kad će nas uhvatiti volja za čokoladom.
    Umiljata sa ovom tortom i ana m sa tortom od sira, su me posve osvojile. Ta dva kolača radim i prečesto.

  34. #284
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Propustila sam tu od sira, može link?

  35. #285
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    help!!!!!!
    Morascsvako voce malo prokuhati jer se dodaje Gustin, ako je kompot, kuhaj zajedno s tekucinom iz kompota, a ako je smrznuto, dodaj vode. Ja u sve dodam bar 2 limunova soka jer mi pase kiselije.

  36. #286
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam jednom radila s narancama (ostalo je nekih kiselih koje nitko nije htio) i ispalo je isto jako fino - narance i cokolada, mmm

  37. #287
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Probala sam napraviti umiljatu tortu i super je ispalo. Ja nisam tako veliki obozavatelj cokolade u tako dominantnoj ulozi pa to nije kolač za mene, ali je dobar za one koji vole takav tip kolača. Sigurno ću ga ponovo raditi. Barem necu ja sve pojesti kao obicno
    Radila sam s jajima M velicine u kalupu od 22 cm promjera, cini mi se optimalno velik. Gornju cokoladu sam sa vrhnjem za slag, a ne za kuhanje (gotovo dvostruko je masnije). I stavila sam manje od pola limuna, nama bi bilo jako prekiselo da je vise u kombinaciji sa sumskim vocem.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 14.03.2015. at 17:05

  38. #288
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Eh da, prije nego sam stavila voce i cokoladu zaboravila sam odvojiti tijesto od stijenke kalupa i mislila sam da ce biti belaja, al sam bez problema kad se ohladilo s nozem odvojila.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 14.03.2015. at 17:08

  39. #289
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Propustila sam tu od sira, može link?
    Torta ana m.

    jedno pakiranje Digestive keksa (to su ti iz dm-a, to bi bilo 250g)
    1 v.šećer
    10dkg maslaca

    Maslac se rastopi i umješa s keskima i vš i natiska u kalup za tortu.

    Krema:

    3 abc sira (meni najblji izbor)
    18 dkg šećera
    2 jaja
    1 vš
    malo soka od limuna
    To se izlije na podlogu u kalup i peče 20-25 minuta.

    umute se :
    2 crvena vrhnja
    1 vš
    6 dkg šećera

    to se prlije preko kreme, poravna i vrati se sve skupa u ugašenu pečnicu. Drži se u pečnici dok se ne ohladi, a onda se stavi u frizer preko noći.


    Nikad bolji cheesecake nisam jela!!!

    p.s. obavezno raditi večer prije konzumiranja!


    http://forum.roda.hr/threads/44392-Torta-od-sira/page2


    Posljednje uređivanje od Beti3 : 14.03.2015. at 21:04

  40. #290

  41. #291
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala!

  42. #292
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Zaboravila sam javiti da je umiljatina torta, ali sa višnjama izazvala oduševljenje, usudim se prisjetiti kako verzija sa šumskim voćem nije bila tako hvaljena.
    Dakle, višnje iz kompota, sve sam radila isto kao po receptu za šumsko voće, a kad se bisvit spekao, malo sam nakapala kompota po njemu. Sutradan sam rubove namazala šlagom i ukrasila površinu torte (ovo shvatiti uvjetno )
    Posljednje uređivanje od Zuska : 15.03.2015. at 09:02

  43. #293
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam prije nekog vremena radila bobanovu tortu http://recipeci.com/bobanova-torta/10718/ koja je isto neka varijanta na temu čokoladne torte sa voćem, s tim da se stavlja pekmez pa je sve skupa još puno jednostavnije. Zvuči čak i prejednostavno ali je jako jako fina.

  44. #294
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Torta ana m.

    jedno pakiranje Digestive keksa (to su ti iz dm-a, to bi bilo 250g)
    1 v.šećer
    10dkg maslaca

    Maslac se rastopi i umješa s keskima i vš i natiska u kalup za tortu.

    Krema:

    3 abc sira (meni najblji izbor)
    18 dkg šećera
    2 jaja
    1 vš
    malo soka od limuna
    To se izlije na podlogu u kalup i peče 20-25 minuta.

    umute se :
    2 crvena vrhnja
    1 vš
    6 dkg šećera

    to se prlije preko kreme, poravna i vrati se sve skupa u ugašenu pečnicu. Drži se u pečnici dok se ne ohladi, a onda se stavi u frizer preko noći.


    Nikad bolji cheesecake nisam jela!!!

    p.s. obavezno raditi večer prije konzumiranja!


    http://forum.roda.hr/threads/44392-Torta-od-sira/page2


    Daj reci mi u kojem kalupu radis ovu tortu? I koliko ide abc sira u gramima,tj.koje pakiranje kupis? Zvuci mi jako fino

  45. #295
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam javiti da je umiljatina torta, ali sa višnjama izazvala oduševljenje, usudim se prisjetiti kako verzija sa šumskim voćem nije bila tako hvaljena.
    Dakle, višnje iz kompota, sve sam radila isto kao po receptu za šumsko voće, a kad se bisvit spekao, malo sam nakapala kompota po njemu. Sutradan sam rubove namazala šlagom i ukrasila površinu torte (ovo shvatiti uvjetno )
    I ja sam pomislila na višnje ili trešnje. Naravno da mi se nije dalo pasirati šumsko voće, a MM gunđa zbog sitnih koštica od voća.

    Moj je ispao nešto viši od 3 cm. To mi se čini razumonom visinom. I baš je ljepuškast u presjeku
    Posljednje uređivanje od Jelena : 15.03.2015. at 12:25

  46. #296
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Daj reci mi u kojem kalupu radis ovu tortu? I koliko ide abc sira u gramima,tj.koje pakiranje kupis? Zvuci mi jako fino
    600 grama sira
    Ako nemam abc, stavim i svježi sir, ali njega treba jako smiksati štapnim mikserom da se ne osjete grudice, nego da bude baš krema

  47. #297
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam pomislila na višnje ili trešnje. Naravno da mi se nije dalo pasirati šumsko voće, a MM gunđa zbog sitnih koštica od voća.

    Moj je ispao nešto viši od 3 cm. To mi se čini razumonom visinom. I baš je ljepuškast u presjeku
    Evo moje sa višnjama http://public.fotki.com/Beti3/isto-s.../dsc08209.html

    I išla sam današnju mjeriti ( o, da opet sam radila, ovoga puta sa jagodama, svježima) i ima bar 5 cm visine.

  48. #298
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    A abc nema grudica? Ne jedem ga pa neznam. A koji kalup koristis?

  49. #299
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Abc nema grudica, to je krem sir.

  50. #300
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    uobičajeni kalup 26.

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •