Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 395

Tema: Šta mi je?

  1. #301
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Krenula sam citat ispočetka... martinaP danas ima u potpisu treće... ovo joj je post isto od prije godinu dana.
    Kako veselo .

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je 38, mužu 39. Nemamo psa. Planiramo treće, nakon što sam godinama bila sigurna da mi je dvoje dosta.

  2. #302
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sad sam pročitala pola topica ispočetka i sad razmišljam o četvrtom .

    Bolje da idem spavat!

  3. #303
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    Bubilo Bubich
    a mene neki dan oprala tuga kako sam zadnji put trudna
    i žalim se ja svojem jadnom mužu kako šteta što nismo mlađi pa da idemo i na četvrto, hahahaha
    otišla ja u ovisnicu o trudnoćama

  4. #304
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Slazem se s BB. Zaista nema smisla sebe toliko muciti sa idejom. Ili kreni u realizaciju ili se pomiri s tim da to nije za vas. Ovako zivot prolazi, a ti stalno mislis da nesto propustas.

    ( mene mucnina uhvati kad prolazim pored rodilista, a godinama sam imala napadaje panike kad sam vidjela trudnicu. Tako da je meni bilo prilicno jasno da sam zavrsila sa planskim radanjem. )

  5. #305
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Zelena vila prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo Bubich
    a mene neki dan oprala tuga kako sam zadnji put trudna
    i žalim se ja svojem jadnom mužu kako šteta što nismo mlađi pa da idemo i na četvrto, hahahaha
    otišla ja u ovisnicu o trudnoćama
    I ja se svojem žalim.
    Ovisnica,ali o malim bebama.

  6. #306
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Cure vi ste prave pozitivke, baš ste me nasmijale i razveselile!

  7. #307
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to jesu realni razlozi za zabrinutost.

    S druge strane, ljudi su različiti i mogu se nositi ili podnijeti različite razine brige... netko se u nekoj situaciji ni u ludilu ne bi upuštao u donošenje neke odluke, netko bi s druge strane “zažmirio i skočio”.

    Mislim banalan, i glup primjer... ali... imam prijateljicu koja želi svoje dvoje djece stambeno zbrinuti jer su i nju njezini, i ona može osigurati samo dva stana u svom životu i radnom vijeku... i jedan od važnijih razloga zašto ona ne želi imati troje ili više djece je što im ona svima to ne bi mogla priuštiti... i svaki put kad čuje da netko čeka treće, četvrto... dijete, ona komentira među nama “a što će im oni svima njima moći priuštiti”... (svašta joj ja kažem )... ovo je primjer vezan uz materijalno, ali sam htjela reći da svatko od nas ima različitu razinu poimanja “koliko djece može podnijeti” (Sori na izrazu, ne pada mi napamet bolji za ono sto želim reci).

    Ima jedna studija o kojoj uvijek razmišljam kad mi padnu na pamet stvari koje su meni nemoguce i bi li ja to mogla... radi se o Rodinom istraživanju među majkama s invaliditetom. Kad to čitam, u kojim situacijama, s kojim invaliditetom ili s kojim bolestima su neke žene odlučile roditi, i to ne samo jedno, nego nerijetko i više djece... pomislim samo kako su neki ljudi, neke žene nevjerojatno hrabri. I baš i oni u tom istraživanju spominju kako slušaju komentare okoline da “što im to treba”.
    http://www.roda.hr/media/attachments...aliditetom.pdf

    Svatko zna za sebe što želi i što može, i što mu treba ili ne treba.

    Sve što nabrajaš jesu ozbiljne stvari... jesu li prevladive ili ne? Npr. 4. carski, ja to ne znam... koliki je to rizik? Možeš li u vezi toga procijeniti neki rizik i donijeti suvislu odluku?

    Bez obzira na odluku, ja mislim da se previše mučiš i da trebaš odlučiti. Najgore je ne donijeti odluku. Odluči jedno i skoči ili drugo i pokušaj naći mir. Često pogledam ovaj topic i uvijek mi bude žao kako se još uvijek mučiš.

    Nisam zapravo shvatila “imaš li sanse” nagovoriti muža. Ali u svakom slučaju mislim da ti treba mir u vezi te odluke. U nekom ranijem postu si se šalila da ti treba psihijatar. Kako da sad kažem ovo da ne zvuči grozno... jesi razmišljala je li ta želja supstitut za nešto drugo što ti nedostaje? Opisuješ tu želju tako jakom da ne možeš funkcionirati, a istovremeno govoriš o mnogim preprekama zbog kojih želja izgleda potpuno neostvariva. Oprosti ako zvučim grubo... ali mislim da moraš staviti točku na i.
    Ako si zbilja obuzeta tom idejom kako si ranije napisala mislim da moraš nešto u vezi toga riješiti.
    Imaš pravo BB, moram se odlučiti konačno jer se već predugo mučim. 2 godine to traje. Možda mi je i poremećaj hormona posljedica tog dugog razdoblja koje živim pod pritiskom i u neodlučnosti. A sad pročitam u knjizi "Hormonska ravnoteža" da je želja za djetetom u razdoblju perimenopauze (u kojem jesam) proizvod mojih hormona

  8. #308
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiram taj tekst, dr. Sara Gotfried kaže ovako: "Ne zaboravite da je ključna diskriminanta od 35. do 50. postupni prestanak rada jajnika, zbog čega se mnoge žene osjećaju napadnuto: jedan dan hvata vas želja za još jednim djetetom i čini vam se da ste na sedmom nebu, a već sljedeći dan želite pobjeći od kuće i živjeti u šumi!"

  9. #309

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Točan opis kako se ponekad ja osjećam, pogladim trbuh kao da je beba unutra. a za pol sata sanjam da živim u brvnari u šumi i tražim gljive sa psima. Ali uglavnom s trećim djetetom osjećam se potpuna kao da je to TO i taj osjećaj želim i tebi, što god odlučila. Tvom suprugu želim snage i zdravlja

  10. #310
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Meni kasni M . Tek jedan dan, ali kasni. Nekako sam dobila osjećaj da je to - to. I sad naravno nastupa strah, pitanja je li mi to trebalo, kako ću, mučnine me uvijek ubijaju, cijela situacija.. ali najviše me strah kakva ću biti mama tom djetetu (ako se rodi i ako sam trudna) i starijoj djeci jer sam zagazila u tu nesretnu preranu menopauzu i osjetila na svojoj koži što to znači (smjenjuju se suze i nervoza i umor i sreća i blaženstvo i tuga, užas!). Bojim se i mrvicu veselim .

  11. #311
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    V&N od srca ti zelim da si T.i da sve prode skolski.
    Bit ces super mama u to uopce ne sumnjam.

    Sve te emocije sam i sama prosla iako nemam ni m.od menopauze.
    Ipak blizu je 40.,moji su klinci 2007.i 2011 i bas se vesele sekici koja nam stize pocetkom ljeta(iako je P.zarko zelio brata i u pocetku je bio razocaran sekom ali prosla ga je ta faza).

  12. #312
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    V&N od srca ti zelim da si T.i da sve prode skolski.
    Bit ces super mama u to uopce ne sumnjam.

    Sve te emocije sam i sama prosla iako nemam ni m.od menopauze.
    Ipak blizu je 40.,moji su klinci 2007.i 2011 i bas se vesele sekici koja nam stize pocetkom ljeta(iako je P.zarko zelio brata i u pocetku je bio razocaran sekom ali prosla ga je ta faza).
    Hvala ti draga bodo na ohrabrenju! Baš me strah..
    Posljednje uređivanje od V&NMama : 06.03.2018. at 20:03 Razlog: Tipfeler

  13. #313

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    V&N MAMA , jeli stigla menstruacija ili je ta silna želja odradila svoje? Javi nam

  14. #314
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    V&N MAMA , jeli stigla menstruacija ili je ta silna želja odradila svoje? Javi nam
    Ma nije stigla. Napravila sam i test, ali poslijepodne pa se ona kontrolna crtica jedva jedva vidjela. Nisam ga ponovila. Čekam mučnine. Imam subjektivan osjećaj da je to to. I sad me strah i mislim si je li mi to trebalo. Strašno. Najviše me strah mamine reakcije jer je ona inače osjetljiva i paničar i stvarno mi je žao što ću je još i ja pogoditi svojim stanjem. Već ima dovoljno briga sa sestrom koja je samohrana mama, sa svojom starom i bolesnom mamom, a sad još i ja . Bojim se da sam se ponijela neodgovorno prema svima, i prema mužu i prema djeci koja imaju šansu da me izgube ako se nešto zakomplicira. A ništa, sad se moram nositi s posljedicama svoje želje.

  15. #315
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    V&NMama,
    ako se ne vidi kontrolna crtica, test nije ispravan.
    Jesi li se zabunila, mislila napisati da se slabo vidi testna crtica?

  16. #316
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    V&NMama, polako Reakcija je ocekivana, ali i sama znas da je uvek dobro vratiti se u sadasnji trenutak i ne projektovati scenarija u buducnosti. Drzim palceve da je onako kako zelis, i da sve bude ok

  17. #317

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Bojiš se promjene, bojiš se nepoznatog. To je očekivano. Ja se ali ne bi bojala carskog ( jer ti si dobila ok od doktora ako se ne varam), u Austriji rade i četvrti i peti carski, a sa mnom je ležala žena koja je imala šesti cr! I to 2009.
    Tako da, ako je inače sve ok i dobila si zeleno svjetlo od doktora i toliko si to željela- onda budi happy Strah je ok, ali ne u onoj mjeri da te paralizira. Mislim da velika većina ljudi počne paničarit kad vidi + na testu (planirano ili ne), jer znaju da im se život mijenja iz temelja i ne znaju kako će se sve odvijati, ali obično na kraju sve ispadne puno bolje od očekivanog.

  18. #318
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    V&NMama,
    ako se ne vidi kontrolna crtica, test nije ispravan.
    Jesi li se zabunila, mislila napisati da se slabo vidi testna crtica?
    da, zabunila sam se, testna je bila jako blijeda, toliko da se jedva vidjela.

  19. #319
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    nekad je jedna cura rekla važno da je kontrolna i tada joj je bio pozitivan test, ak hoćeš provjeri još jednom

  20. #320
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Blijeda testna je meni oba puta bila biokemijska. Ponoviti i provjeriti.

  21. #321

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Na istoj vrsti testa, blijeda crta za 2-3 dana (kad se ponovi test) mora biti tamnija.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 13.03.2018. at 14:55

  22. #322
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Evo da vam se javim drage moje, ja sam u 7. tt, uživam u cjelodnevnim mučninama i umoru . Nakon 6 godina od zadnje trudnoće zaboravila sam kolika je muka to prvo tromjesečje .
    Test nisam ponavljala, znam da je to to, planiram negdje u 8. tjednu na prvi pregled.
    Šta da vam kažem? I sretna sam i zabrinuta i pitam se kako će sve to ispasti, ali evo, nadam se da će biti dobro.
    Uglavnom priča je bila da mi je ginekologija rekla da sa svojim nalazom hormona nemam šanse ostati u drugom stanju i ako mislim da se odmah naručujem na potpomognutu.
    Na kraju ispalo da je sljedeći dan od prve upalila potpomognuta, ali ne negdje u poliklinici nego kod MM-a .
    Rekao je da pozdravim doktoricu i objasnim joj da sam eto bila kod njega na uspješnoj potpomognutoj .
    Hvala vam svima na podršci koju ste mi davale ovdje !

  23. #323
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Čestitam i sretno!

  24. #324
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Sretno

  25. #325
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Cestiram!

  26. #326

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Čestitam!!

  27. #327
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno


    Čestitam.
    Super! Drži se.

  28. #328
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Evo mene u 15. TT, još nisam rekla nikome, samo mm-u naravno i još jednoj dragoj osobi. Na poslu znaju jer mi je dr. otvorio bolovanje. Strašno mi je to što je mene u biti sram i strah reći za ovu trudnoću, bojim se valjda podsvjesno da ću naići na osudu i nerazumijevanje..

  29. #329
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Daj zeno, punoljetna si nekoliko puta i cekas zeljeno dijete sa vlastitim muzem. Zaista ne razumijem cega bi se trebala sramiti ?!

  30. #330

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Daj zeno, punoljetna si nekoliko puta i cekas zeljeno dijete sa vlastitim muzem. Zaista ne razumijem cega bi se trebala sramiti ?!
    X

    Glavu gore, budi ponosna i sretna, ovo ti je vjerojatno zadnja trudnoća i trebala bi u njoj uživat, a ne se sramit.

  31. #331
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Nisi jedina po tim pitanjima,meni je isto trebalo svaki put dosta vremena da kažem
    Sretno

  32. #332
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Baš mi dođe teško kad pročitam u istoj rečenici pojmove "trudnoća" i "sram". Trudnoće se nitko i nikad ne bi trebao sramiti.

  33. #333
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Znam, svjesna sam toga, ali eto nikako pobijedit taj osjećaj

  34. #334
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Strah me osude okoline, čak i bliže obitelji. Već prije kad sam znala samo u nekom razgovoru spomenuti da bi ja treće, bilo je komentara "šta će ti to", "joj nemoj" i slično. Jer eto ja nisam u nekom cvijetu mladosti, muž još manje, a i oko vijesti o trećoj trudnoći nema baš nekog općeg veselja jer odskače od standarda od dvoje, treće ne planiraš - jedino ako ti se dogodi, takve sam komentare znala čuti. Imam dojam da bi treće dijete trebalo biti samo za povlaštene. Bezveze.Ljuta sam na sebe što me takvi stav uopće dotiču, nadam se da će me proći taj glupi strah i sram.

  35. #335
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Strah me osude okoline, čak i bliže obitelji. Već prije kad sam znala samo u nekom razgovoru spomenuti da bi ja treće, bilo je komentara "šta će ti to", "joj nemoj" i slično. Jer eto ja nisam u nekom cvijetu mladosti, muž još manje, a i oko vijesti o trećoj trudnoći nema baš nekog općeg veselja jer odskače od standarda od dvoje, treće ne planiraš - jedino ako ti se dogodi, takve sam komentare znala čuti. Imam dojam da bi treće dijete trebalo biti samo za povlaštene. Bezveze.Ljuta sam na sebe što me takvi stav uopće dotiču, nadam se da će me proći taj glupi strah i sram.
    . Čini kako ti paše (ono što će te najmanje uznemirit) i sretno s trudnoćom! Ako je manje mjesto skužit će ti tvoji ako ovi s posla znaju, pa bih možda rekla preventivno. Ja sam svoju IVF trudnoću krila od staraca do 5. mjeseca trudnoće - žive u drugom gradu pa sam mogla. Nije me bilo sram itd., nego mi se nije dalo nosit s njihovim strahovima (ono... nakon 10 godina pokušavanja, operacija, ovoga-onoga) - i bila sam u pravu - pokojna majka se bila prenerazila i rekla da ju je strah (svega je nju bilo strah ), a otac se prenerazio, zamijemio... ali je ipak čestitao nakon 10-15 min kad ga je prošao šok. A samu betu nisam ni sestri javila - neko joj je čestitao ko je na forumu pročitao, a ona WTF - malo se ipak bila naljutila... A meni se nije dalo uznemiravat RL s time - jer su veliki ulozi bili - pa da se ono svi vesele, pa da poslije svi tuguju ako ne bude OK, pa sto pitanja i sućuti itd.... Moja odluka RL incognito se za mene pokazala odlična.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.05.2018. at 09:08

  36. #336
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    V&N mama, posve te razumijem. Isto mi je bilo. Najviše sam se bojala straha moje mame. No, moja je želja bila jača, tako da su se svi ostali morali pomiriti sa time.
    Probaj očvrsnuti na reakcije okoline, svatko neka misli što hoće.

  37. #337

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    V&N mama, pre svega čestitam, i drago mi je kad vidim da ti se želja ostvarila!
    Razumem da te rastužuju komentari okoline, i potpuno mi je razumljiv strah, ali zašto osećaš sram?
    Nisi ti nikome ništa uskratila ispunjenjem vaše zajedničke želje, niti ikome od okoline išta duguješ zbog toga.
    Ali nekako, nakon svih godina želje i nadanja, duguješ svom trećem detetu (a i sebi) da ga ne dočekuješ osećajući sram.


  38. #338
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Strah me osude okoline, čak i bliže obitelji. Već prije kad sam znala samo u nekom razgovoru spomenuti da bi ja treće, bilo je komentara "šta će ti to", "joj nemoj" i slično. Jer eto ja nisam u nekom cvijetu mladosti, muž još manje, a i oko vijesti o trećoj trudnoći nema baš nekog općeg veselja jer odskače od standarda od dvoje, treće ne planiraš - jedino ako ti se dogodi, takve sam komentare znala čuti. Imam dojam da bi treće dijete trebalo biti samo za povlaštene. Bezveze.Ljuta sam na sebe što me takvi stav uopće dotiču, nadam se da će me proći taj glupi strah i sram.
    Meni je vlastita majka to iskomentirala.
    Ali koga briga, ja imam i četvrto.

  39. #339

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Strah me osude okoline, čak i bliže obitelji. Već prije kad sam znala samo u nekom razgovoru spomenuti da bi ja treće, bilo je komentara "šta će ti to", "joj nemoj" i slično. Jer eto ja nisam u nekom cvijetu mladosti, muž još manje, a i oko vijesti o trećoj trudnoći nema baš nekog općeg veselja jer odskače od standarda od dvoje, treće ne planiraš - jedino ako ti se dogodi, takve sam komentare znala čuti. Imam dojam da bi treće dijete trebalo biti samo za povlaštene. Bezveze.Ljuta sam na sebe što me takvi stav uopće dotiču, nadam se da će me proći taj glupi strah i sram.
    Ovo za trece sam i ja cula, ali nisam dozivjela. Dapace, u okolini u kojoj se krecem trece dijete je prilicno uobicajeno. Cini mi se da se "idealan" broj djece pomaknuo sa 2 na 3.

  40. #340
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Meni se treće nije dogodilo,i nisam bila u cvijetu mladosti.
    Mama stalno po bolnicama,rekla sam joj par dana pred jednu krizu,ali u stilu da se oporavi do Petrovog jer nema dosta mjesta za obje u bolnici, jer smo bile skup u bolnici kad sam rodila drugo.skužila o čem je riječ iako je stvarno
    loše funkcionirala ,i na kraju umrla mjesec dana pred Petrovo. Čak je sanjala neko ime koje bi trebalo imati dete.

  41. #341
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Super je reagirao šef,ali možda i zbog tog jer je čekao četvrto.

  42. #342
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Možda bi ti pomoglo da ne očekuješ da svatko u okolini dočeka svaku trudnoću s "jeeej" (ko što će populacija na Rodi to vjerojatno bezrezervno napraviti, ali ona nije reprezentativna). Boli kad su to tvoji bliži, ali sigurna sam da će se preobratiti kad se dijete rodi, jer njihovo "nemoj" je "nemoj" iz straha. Dotad - nemoj se sramiti, veseli se potiho ili na glas, kako ti paše .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.05.2018. at 11:46

  43. #343
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bi ti pomoglo da ne očekuješ da svatko u okolini dočeka svaku trudnoću s "jeeej" (ko što će populacija na Rodi to vjerojatno bezrezervno napraviti, ali ona nije reprezentativna). Boli kad su to tvoji bliži, ali sigurna sam da će se preobratiti kad se dijete rodi, jer njihovo "nemoj" je "nemoj" iz straha. Dotad - nemoj se sramiti, veseli se potiho ili na glas, kako ti paše .
    Moji su za prvo dijete bili presretni, za drugo sretni za treće hm, da ublažim, da mi to nije trebalo.
    I ja sam s trećim dugo čekala da im kažem (i sveki je znala mjesec dana prije mojih).
    Šteta.
    Ali mi je to treće donijelo radosti ko ovih dvoje zajedno.
    Tako da se nemoj opterećivati s onim što drugi misle, i uživaj u trudnoći.

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  44. #344

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Je l to ja iščitavam neki obrazac - strah od reakcije vlastite majke?

    Sretno i pozitivno!

    I meni se čini da je imati troje postalo već prihvatljivije.

  45. #345
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam ostala trudna s drugim sa 40 (s tim da su meni svi bliznji imali pozitivne reakcije). Sad mi je neugodno rec ali i meni se isto u pozadini vrtio taj film da si svi manje poznati prijekorno misle “vidi je, mogla je, s 50”...i nisam tako ponosno pokazivala trbuh kao prvi put Tako da, potpuno te razumijem. Proci ce te. Mene je proslo negdje na pola trudnoce.

  46. #346
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kad sam ja ostala trudna s (planiranim) trećim, ja u 39. toj, MM 45.toj... i svašta još svega problematičnoga u životu... vlastiti otac mi je rekao “vi niste normalni, da se vi ne znate štititi”. Na što mu je mama rekla da smo planirali, a on će “onda ste još gluplji”.

    Mislim, ima on svakakvih problema sam sa sobom, pa mu ja to ne uzimam za zlo, al eto, nije bilo fino za čuti.

    Prst u uho i što te briga, to je samo vaša stvar, svatko će uvijek svašta komentirati, što se koga tiče. Ne živiš za druge, živiš za sebe.

  47. #347
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Valjda je problem u tome da vas je vise sram sa 40 + objaviti svijetu da se ( jos uvijek )seksate, pa se posljedice I vide.
    Da, imam 40+ i jos uvijek se seksam.
    Da, i to sa vlastitim muzem/partnerom/deckom...

  48. #348
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ama tolerirali bi mi da se jos koji put poseksam, ali tako stara rađat, ccc...

  49. #349
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cuj, moja draga rastavljena prijateljica treba svaki dan roditi trece dijete u svojoj 45 godini. Otac djeteta je njezin novi mladi decko koji zivi na svojoj adresi. Ako ona nema problem sa objavom trudnoce i ekipa sa ove teme treba razmisliti o tome.

  50. #350

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo za trece sam i ja cula, ali nisam dozivjela. Dapace, u okolini u kojoj se krecem trece dijete je prilicno uobicajeno. Cini mi se da se "idealan" broj djece pomaknuo sa 2 na 3.
    X
    Točno tako je i oko mene.

Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •