Stranica 54 od 60 PrviPrvi ... 4445253545556 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,651 do 2,700 od 2952

Tema: Što nam se to događa?

  1. #2651
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    HNK = HLK. Tako da, što se mene tiče, prosvjed novinara bi trebao biti neki interni prosvjed same struke za podizanje kvalitete unutar te struke. Ovo što su napravili s intervjuom od Kaića - od toga nema gore. Tako da, pogledaj dom svoj novinarski, nažalost.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.02.2023. at 13:43

  2. #2652

  3. #2653

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    A ne ne. Ista ekipa prosvjeduje za svaku p...ju koja se dogadja u svijetu, od rezanja kose za zene iz Irana, klecanja za crnu rasu, klimatskih prosvjeda Grete Thunberg, pa sve do domacih zbivanja, ali, eto, bas se ovo preskocilo. Iako je TO ono sto se dogadja danas, u stvarnosti, a ne Gilead.
    I naprosto je fascinantna lakoca kojom se preko ovog prelazi i sprjecava se svaki pokusaj da se ova tema u potpunosti istrazi, obradi i ponudi javnosti upravo argumentima da je desnica, eto, jedva docekala.
    Nisam jedva docekala, nego sam tom sutnjom i usutkivanjem dobila jos jednu potvrdu da je moje misljenje o ljevicarskom woke miljeu sasvim ispravno.
    I da, Svimbalo, nemam nista protiv crne rase koja sece Zagrebom. Odrasla sam u multikulturalnoj sredini. Ali, to, dakako, ti nikada neces moci razumjeti.
    I neka i prosvjeda i protuprosvjeda. Bogu hvala, demokratsko smo drustvo, sto se mene tice, neka svatko iz svog kvarta vjesa transparente kakve god hoce. Kleci, moli, reze kosu, sta god hoce.

  4. #2654

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    "To" je kriminal tipican za taj kontinent,otprilike kao isporuke oruzja u Liberiju ili Angolu, izrabljivanje domace radne snage u rudnicima rijetkih kemijskih elemenata i jos podosta raznovrsnih svinjarija.

    Moze se uvijek preuzeti kumstvo za neko dijete,platiti mu skolovanje i pokusati bar malo doprinijeti smanjenju patnje.
    Ili mozes propagirati zabranu predbracnog seksa i kontracepcije pa tako pospijesiti sirenje HIVa.

    Uzgred,upravo taj narativ spada u spin desnih medija- da se radi o "woke ekipi". Svih onih 180 parova su woke ljevicari ili se naprosto radi o tome da su ljudi, u zelji da postanu roditelji,jednostavno presli sve granice,i moralne pa i zakonske?

    Gilead se dogada,puzajuci u istocnoj Europi i djelovima SADa,a sluskinje ce biti zene slabijeg socijalnog statusa.

  5. #2655

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Emsina mala prvotno napisa Vidi poruku
    "To" je kriminal tipican za taj kontinent,otprilike kao isporuke oruzja u Liberiju ili Angolu, izrabljivanje domace radne snage u rudnicima rijetkih kemijskih elemenata i jos podosta raznovrsnih svinjarija.

    Moze se uvijek preuzeti kumstvo za neko dijete,platiti mu skolovanje i pokusati bar malo doprinijeti smanjenju patnje.
    Ili mozes propagirati zabranu predbracnog seksa i kontracepcije pa tako pospijesiti sirenje HIVa.

    Uzgred,upravo taj narativ spada u spin desnih medija- da se radi o "woke ekipi". Svih onih 180 parova su woke ljevicari ili se naprosto radi o tome da su ljudi, u zelji da postanu roditelji,jednostavno presli sve granice,i moralne pa i zakonske?

    Gilead se dogada,puzajuci u istocnoj Europi i djelovima SADa,a sluskinje ce biti zene slabijeg socijalnog statusa.
    Ne komentiram svih 180 parova, nego iskljucivo ovaj slucaj. TO se dogodilo u Hrvatskoj i sve su indicije da se dogodilo putem korupcije, lopovluka a nastavilo se kriminalnim radnjama u Zambiji. Ne puzajuci, nego galopom. Ne znam koja je razlika izmedju zena u Iranu, SADu i Poljskoj od onih u Zambiji, pa da jedne zasluzuju masovne prosvjede i galamu, a druge nek budu kus, jer, hej, rijec je o ljudima koji su u zelji da postanu roditelji presli sve granice, moralne pa i zakonske.

  6. #2656

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    A zasto ne? I tih 180 situacija je blago sumnjivo, kao i oni slucajevi eksponirani u medijima. Sve i jedan sadrzi elemente koje spominjes.
    Taj dio koji se odvio u RH je pod nadzorom woke ljevicara ili tko ono postavlja ljude na cela institucija i pravosuda?
    Sa zenama u Iranu,Poljskoj i SADom imamo mnogo zajednickog,ukljucujuci politicke grupacije sa zajednickim financijerima,taktikama rovarenja po demokratskim sustavima u pokusaju da ih se podriva i izmijeni. Onda cemo biti u nesto boljem polozaju od Afrikanki za koje s ove udaljenosti ne mozemo uciniti gotovo nista,osim promjene vlasti.

  7. #2657
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    https://youtu.be/509zsVRF8TQ

    Lijepo je znati da se ovo dogodilo u Hrvatskoj.

  8. #2658
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    imala sam čast biti na vjenčanju, odnosno sklapanju zajednice. Nije bilo ovako pravo vjenčanje ali bilo je predivno, skormnije i orginalno.
    Puno parada je moralo proći da bi ovo dvoje ljudi potpisali taj nesretni papir i osigurali si neka prava koja mi streight ljudi olako shvaćamo.

  9. #2659
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    ina33, nevjerojatno mi je kako si ti od prosvjeda u nedelju došla do Krešimira Mišaka, ali - poštujem, svatko ima pravo na svoje impresije. Moju dobro odražava tekst koji je iznad linkala Franceska. Srela sam na prosvjedu frendicu koju ne bih očekivala, čudi se kako nije više ljudi došlo ovo podržati pa smo zaključile da očito ljudi to različito doživljavaju.

    Emsina mala, zanimljiva mi je tvoja kategorizacija gorućih tema. U mnogim su mikrosvijetovima i muškarci koji se „mole“ po trgovima nebitna tema - ridikuli čija je retorika u najgorem slučaju uvredljiva za muškarce i molitvu (bez navodnika). Sigurna sam u to jer sam i sama sklona takvom poimanju.

  10. #2660
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    ina33, nevjerojatno mi je kako si ti od prosvjeda u nedelju došla do Krešimira Mišaka, ali - poštujem, svatko ima pravo na svoje impresije. Moju dobro odražava tekst koji je iznad linkala Franceska. Srela sam na prosvjedu frendicu koju ne bih očekivala, čudi se kako nije više ljudi došlo ovo podržati pa smo zaključile da očito ljudi to različito doživljavaju.
    Objasnila sam svoje "impresije". Buku oko toga treba li se ili ne cijepiti su u ogromnoj mjeri pomogli tkati i novinari. Tako da ne mogu podržati prosvjed HND-a kojemu se nije priključio nitko od liječničkih udruga, a prosvjed je "za bolju medicinsku skrb". Problem se ne rješava na ušću (hitna), nego na izvoru (cijepljenje). Vodu s izvora mutilo je njih milijun novinara, uz egidu "čujmo i drugu stranu". A to je izvor problema.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.02.2023. at 12:21

  11. #2661
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Kako ja to vidim, taj novinar je pao kao žrtva te buke koju su pomogli sami novinari propagirati. Nehuman tretman od strane hitne je, nažalost, estetika za njegov slučaj - nisam sigurna bi li mogao bit spašen sve da je Trump osobno pa da je primio sav arsenal post-festum borbe protiv virusa koji je Trump imao na raspolaganju (Trump je relativno zdrav starac) i to odmah. Cijela poanta cijepljenja je preventivna zaštita tako teških bolesnika i nema te rupe gdje će se oni moći sakriti od virusa "dok ovo sve ne prođe".

  12. #2662
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    U nekom drugom slučaju možda ne bi bila estetika - o tome se radi (po mom shvaćanju). Ili misliš da je on imao "poseban tretman" zato što nije bio cijepljen (što se, naravno, isto ne bi smjelo događati)?

  13. #2663
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja mislim da je glavni problem cijelog tog tragičnog slučaja što u ljeto 2022., dakle nakon pune dvije godine od početka pandemije, nije postojao jasan sustav za procjenu teškoće oboljenja i rizičnosti pacijenta, niti jasan protokol o postupanju, niti dostupan lijek koji postoji
    a to je problem organiziranosti zdravstvenog sustava, ne pojedinačnog medicinskog osoblja, niti atmosfere u društvu niti cijepljenja

    Hrvatska ima jako veliku smrtnost, i to se u ljeto 2022. ili danas, ne može okriviti na necijepljenost, jer do ovog trena velik broj ljudi se susreo sa virusom i praktički je svejedno je li se cijepio dva puta prije godinu ipo dana, ili prebolio dvaput

  14. #2664

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku

    Emsina mala, zanimljiva mi je tvoja kategorizacija gorućih tema. U mnogim su mikrosvijetovima i muškarci koji se „mole“ po trgovima nebitna tema - ridikuli čija je retorika u najgorem slučaju uvredljiva za muškarce i molitvu (bez navodnika). Sigurna sam u to jer sam i sama sklona takvom poimanju.
    Slazem se. Biotopi sa snaznom drzavom u kojima se infiltracija fundamentalista u drzavne institucije bilo koje boje uspjesno sprecava su ovakva okupljanja (gotovo) beznacajna,osobito za drustva s dobro organiziranim civilnim otporom,pa se mogu fino nasloniti i promatrati cirkus iz fotelje bez straha da ce mi se ikada ozbiljno pribliziti.
    Obicno je prisutna i svojevrsna politicka zrelost gradana za konsenzus o tome da konsenzus uopce i postoji. Financijska stabilnost isto tako nije naodmet,pa racunam da bih i u najgorem slucaju uspjesno zaobisla neki takav nametnuti poredak.
    Problem je sto u RH ne primjecujem nista od navedenog,a moglo bi se odraziti (minimalno) na polovicu stanovnistva.

  15. #2665
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da je glavni problem cijelog tog tragičnog slučaja što u ljeto 2022., dakle nakon pune dvije godine od početka pandemije, nije postojao jasan sustav za procjenu teškoće oboljenja i rizičnosti pacijenta, niti jasan protokol o postupanju, niti dostupan lijek koji postoji
    a to je problem organiziranosti zdravstvenog sustava, ne pojedinačnog medicinskog osoblja, niti atmosfere u društvu niti cijepljenja
    Upravo to.

  16. #2666

  17. #2667
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    U nekom drugom slučaju možda ne bi bila estetika - o tome se radi (po mom shvaćanju). Ili misliš da je on imao "poseban tretman" zato što nije bio cijepljen (što se, naravno, isto ne bi smjelo događati)?
    Mislim o tome da novinari i njegovi bližnji ne žele sebi priznati da je kobna pogreška bila ta da se nije cijepio (iako su mu i LOM i navodno reumatologica savjetovali cijepljenje). Imao je sarkoidozu pluća ako sam popratila. Bojim se da ga ni puno bogatije zdravstvo od našeg ne bi spasilo da bi se moralo baviti njime isključivo u trenutku kad je već dobio covid, kad je krenula citokinska oluja, a ne prije toga - prevencijom. Naše mu je ponudilo ono što je moglo - prevenciju tj. cijepljenje. A njegovi kolege novinari su ga pomogli izluditi šumom u kanalima - dal se cijepit, dal se ne cijepit - Bakić, Lauc itd., oštromjeraši, infodemija itd. Uz ogradu da je u južnim krajevima i dri neki boje cijepljenja, općenito - od HPV pa nadalje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.02.2023. at 14:16

  18. #2668
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Super vijest. Ne piše što će biti s djecom.

  19. #2669
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da je glavni problem cijelog tog tragičnog slučaja što u ljeto 2022., dakle nakon pune dvije godine od početka pandemije, nije postojao jasan sustav za procjenu teškoće oboljenja i rizičnosti pacijenta, niti jasan protokol o postupanju, niti dostupan lijek koji postoji
    a to je problem organiziranosti zdravstvenog sustava, ne pojedinačnog medicinskog osoblja, niti atmosfere u društvu niti cijepljenja

    Hrvatska ima jako veliku smrtnost, i to se u ljeto 2022. ili danas, ne može okriviti na necijepljenost, jer do ovog trena velik broj ljudi se susreo sa virusom i praktički je svejedno je li se cijepio dva puta prije godinu ipo dana, ili prebolio dvaput
    Postojao je - savjetovano mu je cijepljenje kao visokorizičnom. Nema nažalost magičnih lijekova nakon pobola - pitanje je bi li njemu išta pomoglo nakon zaraze sve da je i živio u hitnoj i da su se samo za njega čuvali respiratori i antivirusni lijekovi, a bio necijepljen. I to je ono tragično. Cijepljenje uistinu spašava živote. Iako ništa nije 0-1 u medicini - ali imao bi bitno veće šanse, bitno veće.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.02.2023. at 14:21

  20. #2670
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nema govora o tome da je imao neki poseban tretman što nije bio cijepljen.

  21. #2671
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Postojao je - savjetovano mu je cijepljenje kao visokorizičnom. Nema nažalost magičnih lijekova nakon pobola - pitanje je bi li njemu išta pomoglo nakon zaraze sve da je i živio u hitnoj i da su se samo za njega čuvali respiratori i antivirusni lijekovi, a bio necijepljen. I to je ono tragično. Cijepljenje uistinu spašava živote. Iako ništa nije 0-1 u medicini - ali imao bi bitno veće šanse, bitno veće.
    Ali i osoba koja se cijepila može razviti teži oblik bolesti, a na ovom primjeru smo vidjeli kolika je lutrija procjena sustava tko je za hospitalizaciju i kada

  22. #2672
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ali i osoba koja se cijepila može razviti teži oblik bolesti, a na ovom primjeru smo vidjeli kolika je lutrija procjena sustava tko je za hospitalizaciju i kada
    Upravo tako.

  23. #2673
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ali i osoba koja se cijepila može razviti teži oblik bolesti, a na ovom primjeru smo vidjeli kolika je lutrija procjena sustava tko je za hospitalizaciju i kada
    Da. Ali naše zdravstvo se klima ionako, zar vam to nije kristalno jasno? Imamo cijeli paralelni sustav privatnog zdravastva zbog toga. Zdravstvo će se urušiti, a oni zahtijevaju istragu ovog jednog slučaja - visokorizičnog čovjeka koji se nije cijepio. Liječnicima koji propagiraju cijepljenje dolaze hate poruke i prijetnje smrću, a to su sami obilato pomogli tkati (ne možda ti koji su bili na provsvjedu, ali sigurno i neki koji su članovi HND-a). Što može biti zaključak ove istrage - hitna ga je mogla spasiti (a nije)? Hitna je trebala biti ljubaznija (što je točno)? Najiskrenije - ne razumijem. Imamo ogroman odljev liječnika as is. Novinarsi su puhali oko maski, davali platformu infodemičarima itd. Što misle.... od kud će država Hrvatska crpiti resurse za one koji se neće preventivno cijepiti, ali očekuju da ih se nekako čudotvorno spasi, a sve se raspada - ono, u KB Split krive proglašavaju mrtvima. Već iz toga što se nije pridružio nitko iz liječnika je jasno da ovo nije bio neki opći štrajk podršci u smislu rješavanja problema u zdravstvu. Nego tragičan i emotivan prosvjed... koji počiva (samo) na emocijama, ali nedostaje razumijevanja i odgovornosti vlastite struke, koje je nemala. To je moje viđenje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.02.2023. at 16:10

  24. #2674
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ali i osoba koja se cijepila može razviti teži oblik bolesti, a na ovom primjeru smo vidjeli kolika je lutrija procjena sustava tko je za hospitalizaciju i kada
    Bojim se da mu hospitalizacija nije mogla pomoći - nije bio tada za respirator, a zahvatila ga je citokinska oluja i pomela jadnoga u rekordnom roku. Svi slučajevi ne završavaju sretno, a nisu liječnici svemogući. Bio je naručen za cijepljenje, nije otišao. Hospitalizacija je event. njegovi bližnji vide humaniji tretman, da ne boli toliko nehumanost i suočavanje s realnošću katastrofe. Bi li njegova hospitalizacija ugrozila nečiji tuđi život, nekoga tko se mogao izvući - ja o tome nemam pojma, ali to su sve pitanja za razmotriti. Liječnici od početka upozoravaju na ograničenost resursa, apeliraju da se građani cijepe, da nose maske. To se ismijavalo i agresivno reagiralo. Lijekova nema. Zdravstvo nam je kakvo je. Nije bilo ni cjepiva protiv gripe, trebala je i za to veza. Covid cjepivo je relativno jeftin i najučinkovitiji način prevencije. Novinari su pružali platformu (zbog klikova i reklama) "objema stranama", a nema obje strane. Iz moje perspektive, jako su krivi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.02.2023. at 16:16

  25. #2675
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Njegovi bližnji (novinari oko njega) su tvrdili "nije se smio cijepiti zbog ovog ili onog" - tako je on, nažalost, očito shvatio priču, možda se prepao, možda je mislio da to može zaobići, a oni ponavljaju njegove riječi. Bili su cijepljeni i onko i reumatski ostali bolesnici, samo možda oni koji su u aktivnim kemoterapijama nisu. Bi li ga i cjepivo spasilo - ko to sad zna. Puno toga novinari moraju pomesti u svojim redovima, jako puno.

  26. #2676
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Bome si ti ina lječnica amaterka samo takva: oćeš dijagnoze, oćeš prognoze, oćeš trijažu, oćeš bazična istraživanja - sve znaš, sve ti ide!

  27. #2677
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Bome si ti ina lječnica amaterka samo takva: oćeš dijagnoze, oćeš prognoze, oćeš trijažu, oćeš bazična istraživanja - sve znaš, sve ti ide!
    Mislim da bi ovo bio ad hominem.

  28. #2678
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Emsina mala prvotno napisa Vidi poruku
    Problem je sto u RH ne primjecujem nista od navedenog,a moglo bi se odraziti (minimalno) na polovicu stanovnistva.
    To je, po meni, THE problem.

  29. #2679

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Ae, zato prosvjedujmo p** nam ma***, da parafraziram dedu Tonija,svake prve subote je termin,cini mi se.

  30. #2680
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Emsina mala prvotno napisa Vidi poruku
    Ae, zato prosvjedujmo p** nam ma***, da parafraziram dedu Tonija,svake prve subote je termin,cini mi se.
    ))

  31. #2681
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi ovo bio ad hominem.
    Ne, vertex je u pravu, potpisujem njezin post.

  32. #2682

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    I opet su vraceni u pritvor.
    Nije uopce u tome bit. Jesu li ili nisu krivi, odlucit ce sud. Naglasak mojih postova je bio na zataskavanju i nacinu na koji su se ljevicarski politicki krugovi, udruge i redoviti prosvjednici odnosili prema ovom slucaju.

  33. #2683
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ali rehab, ja to, dakako, nikada neću moći razumjeti.

  34. #2684

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    I opet su vraceni u pritvor.
    Nije uopce u tome bit. Jesu li ili nisu krivi, odlucit ce sud. Naglasak mojih postova je bio na zataskavanju i nacinu na koji su se ljevicarski politicki krugovi, udruge i redoviti prosvjednici odnosili prema ovom slucaju.
    Forumi su uzareni,neovisno o politickoj boji je ostra kritika prevalentna, zasto bi se trebao dogovoriti prosvjed?
    Protiv koga? Sudjeluje li onda i nasa vlast u zataskavanju,obzirom na diplomatske aktivnosti i izjave ministara?
    Smatras li da je dio lijeve politike/ideoloske pozicije poticanje ilegalnih posvajanja pa bi se narodnim ustankom dokazalo da nije?

    To je temeljna razlika u razlozima za prosvjed, cirkus sa dubioznim posvajanjima,ukljucujuci javasluk i neznanje nasih institucija nije politicka pozicija, nego simptom disfunkcionalnosti naseg drustva koja pociva gotovo uvijek na istom razlogu.
    Molitveni skup zauzima politicke pozicije,pa i fanaticne protuustavne ideje kojima se treba suprotstaviti i u pekari dok se nabavlja burek.

  35. #2685

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    S obzirom na to da su u slucaj ukljucene osobe koje jesu, osobno smatram da su javnosti trebale biti razjasnjene kljucne sporne tocke slucaja, kao i da se stranka Mozemo trebala javno ograditi od mozebitnih kriminalnih poteza svojih istaknutih clanova.
    Ovako je ispalo da se ponasaju kao HDZ-ovci u ovoj SMS aferi.
    Ako put do te djece nije bio legalan, sasvim je jasno da postoji linija kriminala i korupcije od suda u Zlataru do nadleznih ministarstava.
    Ovo je jedna vrlo ozbiljna, goruca tema i nekako sam potpuno uvjerena da se glava ne bi ovako zabijala u pijesak da se radi o nekim drugim imenima.

  36. #2686
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom na to da su u slucaj ukljucene osobe koje jesu, osobno smatram da su javnosti trebale biti razjasnjene kljucne sporne tocke slucaja, kao i da se stranka Mozemo trebala javno ograditi od mozebitnih kriminalnih poteza svojih istaknutih clanova.
    Ovako je ispalo da se ponasaju kao HDZ-ovci u ovoj SMS aferi.
    Ako put do te djece nije bio legalan, sasvim je jasno da postoji linija kriminala i korupcije od suda u Zlataru do nadleznih ministarstava.
    Ovo je jedna vrlo ozbiljna, goruca tema i nekako sam potpuno uvjerena da se glava ne bi ovako zabijala u pijesak da se radi o nekim drugim imenima.
    Kojih clanova iz stranke Mozemo?
    Ako sam dobro upratila ( mozda i nisam) u pitanju je jedan clan i on je u nekom opcinskom odboru. Pitanje sto tamo radi , koje ovlasti ima i da li uopce prima placu.
    Nije da je neki od minstara u vladi ili barem netko tko sjedi u saboru sada u Zambiji bez putovnice.
    Steta sto se HDZ ne ogradi od svoji bolje poziconiranih koji pokradu ovu drzavu kojoj su u sluzbi. Ali valjda je to vec toliko izlizana vijest da vise nitko ne obraca paznju. Navkli smo se da mjenjamo ministre i sabornike ko carape. Pa se nakon vlade i sabora ekipa nastavi druziti u remetincu.

  37. #2687

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Ponavljam se,ali nema veze.
    Pravosude i ministarstva su u rukama HDZa.
    Vec skoro trideset godina uz kratke pauze pravosude i ministarstva su u rukama HDZa.
    Sve u RH cime se upravlja,uz rijetke iznimke,je u rukama HDZa.
    Mozemo je na vlasti u gradu Zagrebu. Grad Zagreb nije nadlezan ta medudrzavna posvajanja.
    Jedan od optuzenih je u rangu predsjednika mjesne zajednice,a ne istaknuti clan niti raspolaze polugama vlasti u Gradu Zagrebu koji nije nadlezan za medudrzavna posvajanja.
    Iz DR Konga je posvojeno prema nekim info 130, prema drugim info 180 djece.
    Tu djecu nije posvajao predsjednik mjesne zajednice iz stranke Mozeno, na vlasti u Gradu Zagrebu koji nije nadlezan za medudrzavna posvajanja.

  38. #2688
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Emsina mala prvotno napisa Vidi poruku
    Ponavljam se,ali nema veze.
    Pravosude i ministarstva su u rukama HDZa.
    Vec skoro trideset godina uz kratke pauze pravosude i ministarstva su u rukama HDZa.
    Sve u RH cime se upravlja,uz rijetke iznimke,je u rukama HDZa.
    Mozemo je na vlasti u gradu Zagrebu. Grad Zagreb nije nadlezan ta medudrzavna posvajanja.
    Jedan od optuzenih je u rangu predsjednika mjesne zajednice,a ne istaknuti clan niti raspolaze polugama vlasti u Gradu Zagrebu koji nije nadlezan za medudrzavna posvajanja.
    Iz DR Konga je posvojeno prema nekim info 130, prema drugim info 180 djece.
    Tu djecu nije posvajao predsjednik mjesne zajednice iz stranke Mozeno, na vlasti u Gradu Zagrebu koji nije nadlezan za medudrzavna posvajanja.
    To je to.

  39. #2689

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I to što je HDZ na vlasti svugdje i uvijek ne opravdava nikog da postupa protupravno. Tim više ako se taj netko bavi javnim poslom.
    Što je s posvajanjima pošlo po zlu ili nije, ne znam. Znam samo da se medijska buka digla dok niz drugih problema s djecom čeka.

  40. #2690

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    87

    Početno

    Naravno da ne,niposto. Jedino bi sve skupa bilo manje atraktivno kad se ne bi bas nikako moglo iskoristiti za orkestrirane napade na Mozemo,stovise, pozivati stranku na "odgovornost" za svog clana kao da je u najmanju ruku omogucila trgovinu djecom. Istrage na koje je tako ponosan onaj ominozni portal se fokusira na lezbijke i transmuskarca, izigravanje Ustava ( ma sto to znacilo) i sklapanje braka u luteranskoj crkvi. U brizi za africke majke i djecu.

  41. #2691
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Zdravstvo za koje se ocekuju protokoli spasavanja i agilnih reakcija kod hospitalizacija na hitnoj (vrh sante leda): https://slobodnadalmacija.hr/split/s...ivatno-1262998. Nazalost.

  42. #2692
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ina, pokušavam shvatit koja je teza koju zastupaš: da trebamo prihvatiti to što nam je zdravstvo na koma nogama?
    cijepiti se, snaći se, biti proaktivni jer eto to je naša realnost i štaš?

  43. #2693
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    ina o zdravstvu ala Zekanović o nepotizmu - od 16:35 do 16:50
    Posljednje uređivanje od Kanga : 08.02.2023. at 13:20

  44. #2694
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ina, pokušavam shvatit koja je teza koju zastupaš: da trebamo prihvatiti to što nam je zdravstvo na koma nogama?
    cijepiti se, snaći se, biti proaktivni jer eto to je naša realnost i štaš?
    Ne, znam da je malo komplicirano, al kad je. Ja mislim: a) moramo prikljucit prosvjedima hubola i hlk, b) da se moramo okanit 'slusanja druge strane', a da je tu jako novinarska struka kriva i da to mora sama uvidit (zato se ne mogu srcem pridruzit prosvjedu hnd-a), c) da moramo bit realni i prihvatit u ovim okolnostima moguce (prevenciju - cijepljenje, pelreventivne preglede na koje mozemo otici), a ne se obracat zdravstvu kad stvar eskalira (kad se bolest bilo koja razmase), a u ovom konkretnon slucaju se jako moglo predvidjet da ce kod njega koorna eskalirat. Nije crno-bijelo. Meni je, nazalost, ovaj prosvjed populizam . Ja ne mogu to tako cjepkat pa rec - tu su sve odvojene stvari. Ja mislim da nisu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.02.2023. at 14:38

  45. #2695
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    ina o zdravstvu ala Zekanović o nepotizmu - od 16:35 do 16:50
    Ne da mi se 20 min slusat, sta je rekao?

  46. #2696
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim, dio novinara sami potpiruju fantazije da covid ne postoji, da je to gripica, a da, kad se zakomplicira, dobit ces antiviralni lijek il ne znam sta - ono, treba samo primijenit protokole za kriticne, brzo ih hospitalizirat i to je to. A to nije to. I sad se cijeli ovaj prosvjed bazira na tome. A moze onaj st infektolog trubit koliko hoce da nema resursa i da se ugrozeni moraju cijepiti jer im se vrlo cesto ne moze pomoci jer je teze kad se razmase nego kad se prevenira. Al za to nece prosvjedovati, sami su taj narativ mucenja vode pomogli tkati.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.02.2023. at 14:50

  47. #2697
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne da mi se 20 min slusat, sta je rekao?
    10ak sekundi je, od 16:35

    isto tako otprilike, da je to naša realnost

  48. #2698
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I sad se cijeli ovaj prosvjed bazira na tome.
    Vidim da znaš sve i o prosvjedu .

  49. #2699
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da znaš sve i o prosvjedu .
    Pa ono sto je dostupno u medijima, nisam bila u njegovoj organizaciji, pa razocarano odustala, nisam insider. Traze istragu o njegovoj smrti. A sta ce se tu nac... nije se cijepio, i nastradao.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.02.2023. at 15:15

  50. #2700
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mene bi tu najvise zanimalo jel mu tko od lijecnika reko da se opasno cijepit, al to je nemoguce, partnerica tvrdi jedno, lom i internistica drugo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •