Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Imunitet nakon kemo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno Imunitet nakon kemo

    Pozdrav!
    Zanima me znali li tko kakav dobar preparat za oslabljeni imunitet nakon kemoterapije?
    Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    hm... ma to je individualno!

    Neznam... sveki je pila aloe,

    moj dede pio nekakvu gljivu - nesto sto se radi na osnovu nalaza nakon kemo i cjelokupne dijagnoze, ... skupo ko' vrag, ide po narudzbi!

    inace jako je dobro:
    aloe vera (forever living)
    NONI - sok
    zelena magma (prasak ili tablete)


  3. #3
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Posni sir + laneno ulje

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    To je kao sirup?
    Gdje bih mogla nabaviti?

  5. #5
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    pa svi ti pripravci se valjda nabavljaju u ljekarni a ova aloa od FL mislim
    da se prodaje samo kataloški

    moja mama će ubrzo na kemo i sada pije noni,nakon njega ću joj uzeti
    colostrum a za vrijeme terapije najvjerovatnije ništa jer koliko smo
    čuli ljudi povraćaju i bude im muka
    a onda nakon opet nešto za dizanje imuniteta;zelena magma ..............

  6. #6
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Aloa, Noni, Brokolin

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Beta glukan, Broccolin, Sorensyme, i ako ikako mozes- NONI, skup je k'o vrag, ali jaaako djelotvoran!

    I piti ga sto vise mozes u danu!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Raditi svjezi sok od cikle i mrkve na sokovnik i piti pola sata prije jela...

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Instant sirutka u prahu - oporavlja jetru. Ključna je aminokiselina arginin, a povoljno se kupuje u DM-u pod nazivom Molke drink. Nešto skuplja, a lakše topiva varijanta je isto to, ali za "sportaše" i dolazi s whey u nazivu (n.pr. Super whey pro). Sportaši to loču nakon treninga jer ih jako brzo oporavlja. Normalnim smrtnicima pomogne kad se prepiju kave ili prepuše cigareta.
    Strašno je fino kad se zamuti s jogurtom - koji isto tako diže imunitet.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Za što primaš kemoterapiju jako je važno jer neke od nabrojenih preparata ne smiješ koristiti ( pitam jer sam farmaceut ).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Moja poznanica je operirala rak dojke. Imunitet joj je od kemo i zracenja dosta uništen. Ne znam tocno o kakvoj vrsti kemo se radi ali mogu pitati ako je potrebno. Htjela sam joj pronaci nesto dobro od prirode jer kemije ima vec i previse..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    U tom slučaju Noni je idealno riješenje.Ima više vrsta Noni soka i netko će te pokušati uvjeriti da je jedan pravi ,a drugi nije.Naravno i cijena je dirastična.Ja dajem Noni THAI koji se pokazao jako dobar ,a i cijena mu je prihvatljiva.Pakiranje je 1/2 l i 1 l .Meni je susjeda prošla kemo zbog raka dojki i oporavila se .Ja sam joj nosila NONI THAI (u sebi sadrži i med afričkih pčela ).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Hvala puno!! Potražit ću ga odmah!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Da, Noni je odlican. Mi smo ga nabavljali i preko rodbine iz SAD-a, kod njih je puno jeftiniji, pa ako imas tu mogucnost- savjetujem.

  15. #15
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Instant sirutka u prahu - oporavlja jetru. Ključna je aminokiselina arginin, a povoljno se kupuje u DM-u pod nazivom Molke drink. Nešto skuplja, a lakše topiva varijanta je isto to, ali za "sportaše" i dolazi s whey u nazivu (n.pr. Super whey pro). Sportaši to loču nakon treninga jer ih jako brzo oporavlja. Normalnim smrtnicima pomogne kad se prepiju kave ili prepuše cigareta.
    Strašno je fino kad se zamuti s jogurtom - koji isto tako diže imunitet.
    znači kad idem u DM samo tražim napitak na kojem piše Molke drink

    potpis,plavuša

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa
    Da, Noni je odlican. Mi smo ga nabavljali i preko rodbine iz SAD-a, kod njih je puno jeftiniji, pa ako imas tu mogucnost- savjetujem.
    Nažalost nemam vezu, ali pokušat ću ovdje. Ako pomogne onda nije preskupo...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Ivana1976 prvotno napisa
    Za što primaš kemoterapiju jako je važno jer neke od nabrojenih preparata ne smiješ koristiti ( pitam jer sam farmaceut ).
    frendica ce (mozda) morati primati za bestiju na plucima...
    sto od ovog za dizanje imuniteta ona ne bi smjela, ako uopce dodje do potrebe i ako ona uopce dozvoli kemo?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    88

    Početno

    Ako sam dobro shvatila rak pluća.Po meni bi trebala uzimati Brokulu jer spriječava razvoj raznih vrsta tumora prvenstveno na plućima,debelom crijevu.Istraživanja su to potvrdila.Brokula u sebi sadrži dva između ostalog antikancirogena sastojka INDOL i SULFORAFAN.INDOLI potiču organizam na proizvodnju zaštitnih enzima tj.neutraliziraju djelovanje estrogena (ženskih hormona)koji ubrzavaju rast tumora te sprečavaju da kancirogene materije oštete DNK.SULFORAFANI spriječavaju štetno djelovanje kancerogenih ageansa na zdrave ćelije.
    Brokula sadrži veliku količinu vitamina C, betakarotena i antioksidanse.
    Sad mi je teško reći što ne bi smjela jer ne znam što će primati u infuziji.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    hvala! da, rak pluca...
    da, ne zna jos ni ona sto ce dobivati cak ni tocno sto je tocno (za dva tjedna ide na operaciju)...
    vec je operirala prije 3 godine i opet se nesto vidi ali na drugom pl. krilu pa ce vidjeti sto i kako dalje...
    hvala...

  20. #20
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    med sa propolisom,Noni,Aloa Vera i posni sir sa lanenim uljem.

  21. #21
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    1 kg cikle
    1 kg mrkve
    1 kg crvenog grejpa
    napraviti sok u sokovniku. ova kolicina je za 2 dana

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Matična mliječ, prirodni pčelinji proizvod (hrana za matice), ali ne ona miješana s drugim sastojcima nego čista, liofilizirana. Malo teže ju je pronaći, pa koga zanima gdje je ima nek mi pošalje pm.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    Pozdrav,
    pisala sam i na zdravlju odraslih pa ću pokušati i ovdje. Naime mojoj mami je nedavno dijagnosticiran rak dojke i prekjučer je započela sa kemoteroijom. No međutim, vrlo se loše osjeća, povraća cijeli dan i ima glavobolje.
    Mene zanima mogu li se nečim ukloniti ili barem ublažiti ti simpotmi?

  24. #24
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj *vitica* prvotno napisa
    Pozdrav,
    pisala sam i na zdravlju odraslih pa ću pokušati i ovdje. Naime mojoj mami je nedavno dijagnosticiran rak dojke i prekjučer je započela sa kemoteroijom. No međutim, vrlo se loše osjeća, povraća cijeli dan i ima glavobolje.
    Mene zanima mogu li se nečim ukloniti ili barem ublažiti ti simpotmi?
    • moja mama je to prošla prije 2godine
      i njoj nikako nije ništa odgovaralo da pije za vrijeme kemo ali je zato prije pila pa mogu reći svašta,njoj je najbolji bio colostrum i flavin7
      a ako tako loše podnosi kemo možda bi trebala popričati s dr pa da malo promijeni terapija,nisam stručnjak ali znam da se to može

  25. #25
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    vitica i moja je mama operirala rak dojke prije 2 godine i loše joj je bilo 3.,4.,5. dan i tek nakon toga bolje. Pila je noni i sok od cikle radi imuniteta, tako da je ciklus od 6 kemo dobila po redu. Pustite je neka leži u zamračenoj prostoriji manje buke oko nje,mirisa od kuhanja,a pomaže i svježe ocijeđen sok naranče za ublažavanje mučnine. Barem je tako bilo mojoj mami. Nastojte da čim malo bude bolje pojede nešto trebat ćepuno snage

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    Hvala curke na savjetima.
    Evo jučer je bilo bez povraćanja, čak je jela juhu, a danas ima strašnu glavobolju. Ja se iskreno nadam da će biti bolje za koji dan i da će moći primiti sve kemo po redu. Noni smo već nabavili, a radila je i sok od cikle, prije kemo. I isto joj strašno pašu naranče. Danas sam saznala za neki sok od papaje, koji je dobar za imunitet, ali navodno ublažuje i simptome. Pokušat ćemo i to nabavit.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    imunitet je sve, on je prirodna metoda borbe protiv bolesti

    po onom što sam tražio, Biobran (Daiwa) ima od komercijalnih preparata najopipljivije i najdokumentiranije rezultate u dizanju imuniteta. Beta-glukan ima neke rezultate (ali variraju od proizvođača do proizvođača). aloe vera, zaboravimo...polisaharidni lanci se uglavnom raspadaju, više ili manje ovisno o metodi prerade - dakle imalo bi smisla piti gel jedino tko ima listove biljke. preparati gljiva slabo prolaze želučanu barijeru, neki nikako (shiitake), neki donekle (maitake) ili nešto bolje, što ne znači da svatko može piti preparate (coriolis versicolor)

    inače je imunitet zavisan izrazito o metabolizmu, što znači da je dizanje imuniteta složeno metaboličko pitanje koje se tiče kompletne prehrane. metode poput breussove se sastoje u izbacivanju iz jelovnika namirnica koje razvijaju kiselu reakciju nakon metaboličke razgradnje - a ovo su prije svega šećeri, meso, dobrim dijelom i žitarice, alkohol, kava, gazirana pića, kiseli čajevi...svodi se prehrana na što više voća i zelenog/crvenog povrća. u pravilu, sva kalorična hrana se metabolički kiselo razgrađuje, što znači da treba bazirati prehranu na niskokaloričnoj hrani, sa što više obroka. tajna je u tome da prirodni imunitet funkcionira najbolje kad je organizam na alkalnoj strani, a relativno loše kad je na kiseloj

    također, detoksikacija organizma i čišćenje crijeva oslobađa resurse organizma potrebne za borbu (vrijedi za bilo koju bolest). može se dodati u prehranu i dodatni antioksidansi, poput većih količina vitamina C (višak se izlučuje iz organizma)

    posebnu bitnost ima pronalaženje mjesta za spavanje koje je oslobođeno hartmannovih čvorova i podzemnih voda, jer organizam koji se bori noću (isto vrijedi i za mjesta stalnog boravka, poput fotelje) troši svoje resurse na borbu s tim štetnim utjecajima

    aerobne fizičke aktivnosti u okviru mogućnosti svakako pomažu imunitetu i konkretnom jačanju organizma

    i zadnje - i nikako najmanje bitno, već zapravo, najbitnije - iza svake bolesti stoji negativan mentalni i emotivni sadržaj, koji je omogućio nastanak bolesti. ozdraviti znači mijenjati, mijenjati sebe, svoj unutarnji sadržaj, životni stil, navike. ovo je najbitnije. moja je osobna preporuka pogledati tablicu povezanosti uma i tijela, u knjizi louise hay, 'kako iscjeliti duh i tijelo' (pdf se može naći na netu)

  28. #28
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj alive prvotno napisa Vidi poruku
    imunitet je sve, on je prirodna metoda borbe protiv bolesti

    po onom što sam tražio, Biobran (Daiwa) ima od komercijalnih preparata najopipljivije i najdokumentiranije rezultate u dizanju imuniteta. Beta-glukan ima neke rezultate (ali variraju od proizvođača do proizvođača). aloe vera, zaboravimo...polisaharidni lanci se uglavnom raspadaju, više ili manje ovisno o metodi prerade - dakle imalo bi smisla piti gel jedino tko ima listove biljke. preparati gljiva slabo prolaze želučanu barijeru, neki nikako (shiitake), neki donekle (maitake) ili nešto bolje, što ne znači da svatko može piti preparate (coriolis versicolor)

    inače je imunitet zavisan izrazito o metabolizmu, što znači da je dizanje imuniteta složeno metaboličko pitanje koje se tiče kompletne prehrane. metode poput breussove se sastoje u izbacivanju iz jelovnika namirnica koje razvijaju kiselu reakciju nakon metaboličke razgradnje - a ovo su prije svega šećeri, meso, dobrim dijelom i žitarice, alkohol, kava, gazirana pića, kiseli čajevi...svodi se prehrana na što više voća i zelenog/crvenog povrća. u pravilu, sva kalorična hrana se metabolički kiselo razgrađuje, što znači da treba bazirati prehranu na niskokaloričnoj hrani, sa što više obroka. tajna je u tome da prirodni imunitet funkcionira najbolje kad je organizam na alkalnoj strani, a relativno loše kad je na kiseloj

    također, detoksikacija organizma i čišćenje crijeva oslobađa resurse organizma potrebne za borbu (vrijedi za bilo koju bolest). može se dodati u prehranu i dodatni antioksidansi, poput većih količina vitamina C (višak se izlučuje iz organizma)

    posebnu bitnost ima pronalaženje mjesta za spavanje koje je oslobođeno hartmannovih čvorova i podzemnih voda, jer organizam koji se bori noću (isto vrijedi i za mjesta stalnog boravka, poput fotelje) troši svoje resurse na borbu s tim štetnim utjecajima

    aerobne fizičke aktivnosti u okviru mogućnosti svakako pomažu imunitetu i konkretnom jačanju organizma

    i zadnje - i nikako najmanje bitno, već zapravo, najbitnije - iza svake bolesti stoji negativan mentalni i emotivni sadržaj, koji je omogućio nastanak bolesti. ozdraviti znači mijenjati, mijenjati sebe, svoj unutarnji sadržaj, životni stil, navike. ovo je najbitnije. moja je osobna preporuka pogledati tablicu povezanosti uma i tijela, u knjizi louise hay, 'kako iscjeliti duh i tijelo' (pdf se može naći na netu)
    daj molim te.....

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    daj molim te.....
    ovo je nekonvencionalna medicina. u čemu je problem?

  30. #30
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    u tome što će ti ona pomoći da ublažiš neke simptome lječenja, ali te neće izlječiti...ljudi ne nasjedajte...RAK se ne lječi travama nažalost....

    reći da te promjena načina života može izlječiti je suludo, bezobrazni i nepromišljeno....


    sve što uzimate kao nadomjestak vam svakako može pomoći kod poboljšanju imuniteta, smanjenja nuspojava, ali vas nažalost neće izlječiti.....

  31. #31
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    i samo da ne bi bilo zabune, govorim iz vlastitog iskustva,

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    u tome što će ti ona pomoći da ublažiš neke simptome lječenja, ali te neće izlječiti...ljudi ne nasjedajte...RAK se ne lječi travama nažalost....

    reći da te promjena načina života može izlječiti je suludo, bezobrazni i nepromišljeno....
    zašto ne bi mogla?

    također, tko je rekao da je nekonvencionalna medicina nadomjestak, a ne komplement?

    što se tiče raka: spontana izliječenja inoperabilnih stanja su zabilježena, nisu česta ali se događaju. organizam posjeduje prirodni mehanizam za izlječenje od raka (što se ne može reći za svaku bolest)...i taj je mehanizam upravo vezan za dobro funkcioniranje imuniteta - ukoliko imunitet funkcionira dobro, imune stanice prepoznaju i napadaju stanice raka. poduzimanje koraka koji će omogućiti oporavak imuniteta je dobra staza. no potrebno je shvatiti što sve može pomoći imunitetu da se oporavi

    očiti je problem što kod bolesnih od raka, iz razno raznih razloga, imunitet ne funkcionira dobro. da je funkcionirao, oni se ne bi niti razboljeli. shvatiti razloge znači povećati si šanse. znanje je moć

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    sve što uzimate kao nadomjestak vam svakako može pomoći kod poboljšanju imuniteta, smanjenja nuspojava, ali vas nažalost neće izlječiti.....
    ne možeš biti tako kategorička

    evo malo 'hrane za misli':
    http://www.apollon.uio.no/english/ar...ne-olweus.html

    inače, iza bilo kojeg izlječenja, nemoguće je razlučiti koliko je izlječenje posljedica konvencionalnog a koliko nekonvencionalnog pristupa (jer oboljeli često poduzimaju sve i sva!), te koliki je udio zasluge u placebo efektu vezan uz kako konvencionalnu, tako i nekonvencionalnu terapiju...

  33. #33
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj alive prvotno napisa Vidi poruku
    zašto ne bi mogla?

    također, tko je rekao da je nekonvencionalna medicina nadomjestak, a ne komplement?

    što se tiče raka: spontana izliječenja inoperabilnih stanja su zabilježena, nisu česta ali se događaju. organizam posjeduje prirodni mehanizam za izlječenje od raka (što se ne može reći za svaku bolest)...i taj je mehanizam upravo vezan za dobro funkcioniranje imuniteta - ukoliko imunitet funkcionira dobro, imune stanice prepoznaju i napadaju stanice raka. poduzimanje koraka koji će omogućiti oporavak imuniteta je dobra staza. no potrebno je shvatiti što sve može pomoći imunitetu da se oporavi

    očiti je problem što kod bolesnih od raka, iz razno raznih razloga, imunitet ne funkcionira dobro. da je funkcionirao, oni se ne bi niti razboljeli. shvatiti razloge znači povećati si šanse. znanje je moć



    ne možeš biti tako kategorička

    evo malo 'hrane za misli':
    http://www.apollon.uio.no/english/ar...ne-olweus.html

    inače, iza bilo kojeg izlječenja, nemoguće je razlučiti koliko je izlječenje posljedica konvencionalnog a koliko nekonvencionalnog pristupa (jer oboljeli često poduzimaju sve i sva!), te koliki je udio zasluge u placebo efektu vezan uz kako konvencionalnu, tako i nekonvencionalnu terapiju...
    ponovo samo želim reći, rak nije gripa, niti prehlada, to je nažalost jedna jako teška bolest koja uzima živote....

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jacman prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Zanima me znali li tko kakav dobar preparat za oslabljeni imunitet nakon kemoterapije?
    Hvala!
    Teško je reći što pojedinom čovjeku bolje odgovara. Mnogi su zagovornici beta glukana (pročitala pozitivne komentare baš na ovom forumu), a čula sam i za druge preparate, jake biljne antioksidanse. Na pamet mi padaju dva - ekstrakt mangostina (nije baš lako nabaviti na našem tržištu) ili kyani-aljaška borovnica. Ti preparati nisu namijenjeni samo oporavku nakon kemoterapije nego općenito oporavku organizma.

    Naravno, to nisu lijekovi nego upravo ovo što tražiš - preparati koji potpomažu oporavak organizma nakon liječenja (bez obzira na vrstu i način). Pri odabiru treba paziti na sastav - štajaznam, reumatičarima ne odgovaraju preparati na bazi borovnice i slično. Nisam neki stručnjak, a nemam ni iskustvo s malignim bolestima u obitelji. Moji roditelji su starije životne dobi pa povremeno kupujem takve preparate. S nekima su zadovoljni, drugima ne, treće nismo probali. Za sada se mojoj mami odlično pokazao mangostin nakon kojeg je imala značajno bolju krvnu sliku, ali to ne znači da će biti najbolji i u ovom slučaju.

    Što kaže liječnik?

    Kako god bilo, sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.09.2012. at 14:28

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    ponovo samo želim reći, rak nije gripa, niti prehlada, to je nažalost jedna jako teška bolest koja uzima živote....
    ali to je očito

    no što ako su incidencija i česta fatalnost vezane poglavito uz vrlo malo znanja koje se primjenjuje u pristupu bolesti, te uz djelomično krivi pristup liječenju, kakav je prisutan trenutno?

    'najalternativniji' dio je onaj koji se tiče vezanosti duha i tijela. a ja sad moram iznijeti otvoreno što piše louise hay o tome (i molim da se nitko ne osjeti pogođenim):

    rak: Duboka emocionalna povreda. Ogorčenje koje dugo držimo u sebi. Duboka tuga koja nas izjeda iznutra. Mržnja. Ništa nema smisla.

    ako uzmeš kao pretpostavku da je ovo istina (ne ulazeći u to je li doista jest ili nije, znači čisto kao pretpostavku), da li je lako pobijediti unutarnju duboku emocionalnu povredu, koju držimo u sebi? da li je lako izbaciti to i sebe, i ponovno pronaći radost života?

    ja bih rekao da je to u najmanju ruku jednako teško. ali, ako je ovo istina, ovdje je ovdje početak staze ozdravljenja. ovo je startna točka

    a mi znamo da veza duha i tijela postoji, odnosno znamo da postoji placebo efekt, a znamo i da postoji negativan utjecaj stresa na zdravlje do razvoja raznih bolesti. znamo da imunitet pada uslijed stresa i u lošim psihičkim i emotivnim stanjima

  36. #36
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    postovi od mujice i davora su izbrisani zbog neprimjerene komunikacije, nadam se da ce rasprava dalje biti konstruktivna i pristojna

  37. #37
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    E, kad bi to bilo tako jednostavno kako alive piše, svi bi oboljeli od raka zdravo papali, i čitali self-help knjige da se ispune životnom radošću i tako bi se izliječili od raka.

    Kao prvo, rak nije jedna bolest. Rakovi su toliko različite bolesti da ovako paušalno govoriti o prevenciji i liječenju raka doista nema apsolutno nikakvog smisla. Ni najveći stručnjaci ne znaju koji dio imunološkog sustava treba suprimirati, a koji potaknuti, niti na koji način.

    I nisam nikada čuo za znanstveno istraživanje koje bi pokazalo da ovakva ili onakva hrana liječi bilo koju vrstu raka. Niti da postoji dokaz da oni ispunjeni životnim veseljem obolijevaju manje od onih turobnih.

  38. #38
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj alive prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ta "hrana za misli" iz linkanog članka samo potvrđuje stav da nikakvi "pojačivaći imuniteta" ne liječe rak i da sva naklapanja o imunostimulansima, antioksidansima, antiprokajtigajaznamčemu, nemaju apsolutno nikakve znanstvene utemeljenosti.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    to je zato što su ti stavovi ono što želiš vidjeti, a to je iskrivljeno. aldara krema (imiquimod) je immune booster koji uspješno liječi bazalne karcinome in situ s visokim postotkom:
    http://skincancer.about.com/od/treat.../imiquimod.htm

    znanstveno neutemeljeno? jea rajt odobreno, potvrđeno u praksi

    a evo što radi magnus essand u švedskoj:
    http://www.scilifelab.uu.se/Research...Magnus_Essand/

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Da se vratim na početak - pokretač topica traži nešto za popravljanje imuniteta nakon konvencionalne terapije, a ne umjesto nje. Nigdje nije bilo govora o tome da traži alternativu klasičnom pristupu, nego potporu.

    Dobro da su uklonjeni postovi koji su skrenuli sasvim u krivom smjeru.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    pokretač je za savjet pitao 2007. godine. eto, topic je iskorišten za malo širenja informacija (osobno sam napisao što smatram bitnim, ako nekome može pomoći). ako modovi smatraju da nije primjereno koristiti ovaj topic za to, mogu preusmjeriti slobodno thread u novi topic

    nisam čitao obrisane postove, ali ovo što sam ja pisao se odnosi upravo na potporu, ne na zamjenu konvencionalne terapije. to da li bi netko da se nađe u situaciji izostavio dio konvencionalne terapije, je jedna isključivo osobna odluka, koju bi bilo neodgovorno preporučiti bilo kome

  42. #42
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj jacman prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Zanima me znali li tko kakav dobar preparat za oslabljeni imunitet nakon kemoterapije?
    Hvala!
    Nema takvih preparata.
    Postoji uravnotežena prehrana i umjerena tjelesna aktivnost.
    Posljednje uređivanje od mujica : 07.09.2012. at 10:46

  43. #43
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Nema takvih preparata.
    Postoji uravnotežena prehrana i umjerena tjelesna aktivnost.
    Nema.
    Moja svekrva je išla kod nekog travara, neke kapi, kremica... Ona sretna jer radi još nešto za sebe.
    Kad je travar umro (i oni umiru, jbg) pao joj je elan skroz.
    Nema preparata za imunitet, ima za psihu.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Nema takvih preparata.
    Postoji uravnotežena prehrana i umjerena tjelesna aktivnost.
    Biobran iza sebe ima konkretne brojke i znanstvene radove. diže i održava proz dulji vremenski period više parametara imuniteta učinkovito. sve je vidljivo na njihovim stranicama. gdje će to biti više a gdje manje učinkovito (kod kakvog raka), to je sad za vidjeti. ali ako se mene pita, dizanje imuniteta svim sredstvima nakon terapija koje ti imunitet unište je nužnost, kako sa stajališta uvećavanja šansi za ozdravljenje, tako i sa stajališta kvalitete života. no osobno ne bih puno razmišljao u situaciji što ću uzeti od potpore, to je to. mogao bih eventualno razmišljati da pridodam tome beta-glukan, obzirom da ima neku referencu oralne učinkovitosti, te još ponešto po vlastitom izboru

  45. #45
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Hm... Biobran navodno povećava broj i funkcionalnost NK stanica i dentdritičkih stanica.
    Nisam siguran je li to potrebno kod pacijenta koji se oporavlja od kemoterapije?

  46. #46
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Hm... Biobran navodno povećava broj i funkcionalnost NK stanica i dentdritičkih stanica.
    Nisam siguran je li to potrebno kod pacijenta koji se oporavlja od kemoterapije?
    ja sam konkretno kroz osam mjeseci terapija koristila biobran za podizanje imuniteta, s tim da sam nakon terapija prestala uzimati sve, sad samo znam po potrebi kad me počme loviti prehlada popiti dva tri dana matičnu mljeć, malo propolisa i to je to, moj mozag za sad savršeno radi i prenosi cijelom tijelu da sam dobro.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    80

    Početno

    @mujica: specificiraju efekt i vezano uz T i B stanice:
    http://www.biobran.org/overview/lymphocytes.html

  48. #48
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    oni specificiraju....
    evo jedan zanimljiv članak o Biobranu:
    http://www.cybermed.hr/vijesti/obman...pv_om_i_hiv_om
    Posljednje uređivanje od mujica : 07.09.2012. at 14:00

  49. #49
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ja bi samo dodala jednu opasku na ovaj članak....cijena mu je 720-850 kn ovisno gdje ga kupujete, jedna kutija sadrži 30 vrećica...koje su kao dovoljne za jedan mjesec, ali preporuka je da se u početku uzimanja (ovo se odnosi na oboljele od karcinoma) piju tri vrećice dnevno...znači mjesečno tri kutije....

    kad je tako djelotvran zašto se ne može dobiti na recept.....

  50. #50
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Jer su farmaceutske kuće skovale urotu s potplaćenim doktorima u svrhu sprečavanja provedbe studije djelotvornosti (a uvjerljive studije djelotvornosti su potrebne da se to proglasi lijekom i stavi na listu HZZO-a). Jer bi te studije pokazala da je Biobran djelotvorniji od svih citostatika i od zračenja, a možda bi mogao zamijeniti i operacije kod tumora. Pa bi farmaindustrija, pokvareni doktori i proizvođači aparata za zračenje izgubili novac jer ih više nitko ne bi trebao.

    A svime dirigiraju masoni, iluminati i ljudi gmazovi.
    Posljednje uređivanje od mujica : 07.09.2012. at 15:50

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •