Stranica 33 od 51 PrviPrvi ... 23313233343543 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,601 do 1,650 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #1601

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me sa kontrole i ctg. Danas 36+5...mjere odgovaraju punih 37 tjedana, a i sama znam da je punih 37. To jest 37+2 tocno. Rana ovulacija mi je bila, inace vrlo vjerojatno ne bi ovdje pisala
    Ctg je ocitao lagana stezanja svako toliko...u trudnicku mi je upisala: trudova nema, pojedinacna stezanja.
    Bas su me sarafile kontrakcije cili pregled i poslije na ctg. Sad se smirilo. Kontrakcije imam od polovice trudnoce. Samo sto mi ctg do sada nije ocitava.
    Ja sam u trecoj trudnoci imala O 6.-7. dc. Pa sam u skladu s tim korigirala prvi dan M, inace bi me davili oko mjera i termina. Ovako je bilo sve po mjerama.

  2. #1602
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ja sam imala 9 dc. Inace sam je imala tocno 14dc. Sve sam mislila ma nije valjda tako rano. Nisam nista korigirala kad sam prijavljivala datum ZM...doduse nije me uopce davila sa tim odstupanjem, mada kroz cijelu trudnocu su mjere za tjedan vise. Samo bi joj rekla da znam da to tocno, jer inace se vrlo vjerojatno ne bi tako cesto vidale
    Posljednje uređivanje od anabeg : 04.12.2018. at 19:34

  3. #1603
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Maco jesi ti jos 2u1?
    Jeli ima jos netko tko ocekuje porod svaki cas? Slabo sam uspila upratiti jer sam od nedavno opet aktivna tu.
    Posljednje uređivanje od anabeg : 05.12.2018. at 21:42

  4. #1604
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    • Podsjetnik •

    Ribica 1 15.10.2018 / (cura!) -- 23.10.
    Isabel 18.10.2018 / (dečko!) -- Lukas 10.10.
    little_angel 31.10.2018 / (cura!) -- 25.10.
    Iva86 1.11./ (dečko!)
    mabo1 02.11.2018 / (dečko!) -- Daniel 29.10.
    Anemona 15.11. / (cura!) -- 1.11.
    V&NMama 17.11.2018 / (cura!)
    Ivy7 24.11.2018 / (cura!)
    j-la 12.12. / (cura!)
    sarasavati 12.01.2019 / (dečko!)
    leptirići 25.01.2019 / (dečko!)
    milasova 9.4.2019. / (dečko!)
    katka22 15.5.2019. / (dečko!)
    anabeg, evo ne apdejtanog podsjetnika. :D

  5. #1605
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Kod mene se ništa ne miče. 39 +2 tt zatvorena, bez ikakvih naznaka da bi moglo krenuti.

  6. #1606
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    anabeg, evo ne apdejtanog podsjetnika. :D
    E bas ti hvala. Ja bih onda trebala biti iza j-la, a prije tebe
    Moj termin je 27.12.
    No, ja se iskreno nadam da cu ja do Bozica biti kuci. Naime, muz na brodu, ja da budem u bolnici, a djecica doma...mislim da bi/cu proplakati more suza ako budem u bolnici na Bozic. Zato se iskreno nadam da ce krenuti dovoljno prije da do Bozica budem doma, ili iza Bozica.
    Zelje su jedno naravno, a realnost drugo i ne mogu utjecati na to, ali eto to je moja Bozicna zelja, da budem doma s djecom na Bozic.

  7. #1607
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Moj termin u prijasnjoj trudnoci je bio isto kao i tvoj 12.12, rodila sam 10.12 navecer.
    Isto nikakvih naznaka ni koji sat prije, osim ucestalijih kontrakcija, ali to je trajalo danima( mozda i tjednima prije)
    Kad god da krene neka je sretno, i naravno ako je moguce ekspresno

    Ovo se odnosi na J-la...zaboravila sam citiratii...
    Posljednje uređivanje od anabeg : 05.12.2018. at 23:52

  8. #1608
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Nemam ni neke kontrakcije :/
    Svaki dan radim CTG, ne bilježi nikakvu aktivnost maternice.
    Sutra sam na pregledu u bolnici gdje se trebam poradjat. Moj dr bi opet carski jer se nista ne desava,a sutra zadnju ima bolnicki doktor.
    Kod nas je stanje grozno u toj bolnici, vjerujte da bih najradije opet carski. Velika većina poroda je isforsirana, drip, nalijeganje, epiziotomia,obavezno urlanje na porodilje. Pratnja nije dozvoljena, i nema posjeta porodiljama nakon poroda. Ne uvažavaju plan poroda.
    Zato bih htjela cr,jer me svega ostalog strah.

  9. #1609
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Zatecena sam uvijetima u bolnici
    Moj prvi porod je bio carski, i kad sam dosla na porod sljedeci put, doktorica mi je rekla: ah ovo ce biti opet carski. Ja rodila prirodnim putem svega mozda 2 sata nakon toga, nakon svega par onih najjacih trudova.

  10. #1610
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    U istoj toj bolnici, porodila se i moja mama prije 36 godina. I danas ima traumu. Sjećam se kad sam isla roditi prvi put, bila van sebe od straha. Ni sad nije bolja. A bolnička praksa se nije mijenjala
    Meni nekako najteže pada ta pratnja i posjeti.
    Prošli put sam tri dana ležala na krvavoj postelji, kao nisu imali da mi promjene.
    Da mi je samo završiti.
    Anabeg, svidja mi se kako je tvoj porod završio, tako bi i ja voljela. Ali sve nešto kontam da od tog mog podsvjesnog straha nema ništa od laganog poroda.

  11. #1611
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Razumijem, sve sto si nabrojala je grozno, mislim da bi i meni najteze padalo to u vezi pratnje i posjeta.
    Al evo od srca ti zelim da si u krivu i da ce te tijek tvoga poroda iznenaditi, pozitivno naravno.

  12. #1612

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Bok!!!
    Evo pridruzujem se ovoj temi jer imam problem: NESANICA!!!
    Trudna sam 11tjedana, i vec vise od mjesec dana ja nikako da spavam. U pocetku trudnoce sam imala klasican umor, lovilo me preko dana ali nisam spavala kako bi mogla spavati kroz noc. No, ni to nije pomoglo. Zaspim rano, i probudim se oko pola noci, ili 1-2sata.. i dalje cijeli dan nista nista!!! Mislim da je mi je veliki problem u psihi, mislim da me u noci podsvesno muce neki strahovi i problemi vezani uz trudnocu.
    Pokusala sam s cajevima, relax glazbom, autosugestijom, sretnim mislima, pa cak i odlaskom na svjezi zrak u gluho doba noci.
    Kad sam zvala svog gina, med.sestra mi je rekla: aa pa nije problem, dat ce vam dr.normabel. Ne zelim nikakve lijekove!
    Imate nekve savjete ili iskustva?

  13. #1613
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Hvala Anabeg
    Nadam se da će biti drugačije.

    Suncokret, mene je nesanica mučila u prvoj trudnoći. Po noći bi hodala po stanu a po danu spavala sat-dva.
    Ne bih baš pila normabele radi toga. I nisam pila.
    U ovoj trudnoći, mogu spavat. Stalno. Samo me pusti da legnem i gotovo
    Jedino ovaj zadnji mjesec lošije spavam, teško mi se namjestiti, a u zadnje vrijeme i mala počne ludovat oko 23 h pa skače u komadu 2 sata.

  14. #1614
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    U prvom tromjesjecju nisam nikad imala problem s nesanicom...dapace, mogla sam zaspati bilo kad kad i bilo gdje...
    Jedino u zadnjem mjesecu. Proslu trudnocu mali je je isto imao tulum od 23 do duboko u noc + sto me lovio nekakav nemir u nogama. Nikako se namjestiti, a noge nikako smiriti. Digla bi se setati, pa sam negdje bila procitala da pomaze otici pod tus i naizmjence noge tusirati toplom i nesto manje toplom vodom. No, nista mi nije pomagalo.
    Evo sad smo 37 tjedan, ok spavam jos uvik, samo sto i ovaj maleckiisto povremeno zna imati tulume bas tako u isto vrime, pocne oko 23-23.30 i onda par sati pa cak i vrlo neugodnog skakanja, rastezanja, probadanja...izudara me junacki.
    Posljednje uređivanje od anabeg : 06.12.2018. at 10:51

  15. #1615
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Bila na pregledu. Posteljica 0 stepen zrelosti, protoci dobri, beba dobro. Ja zatvorena a ona je visoko postavljena.
    Kaže doktorica da izgleda nosim djecu koja kasnije sazrijevaju.
    Ako se ništa ne pokrene samo, trebam se opet javiti na dan termina.

  16. #1616
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    J-la glavno da je sve ok, a krenuti sve jednom mora na ovaj ili onaj nacin. Ako se ne pokrene onda vjerojatno carski. Nisam sigurna jel moze indukcija s obzirom na prijasnji carski? Mislim da ne?

    Meni je za posteljicu sad na zadnjem pregledu rekla da je 1stupanj.
    Posljednje uređivanje od anabeg : 06.12.2018. at 15:31

  17. #1617
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Sto znaci to "stupanj" za posteljicu? Meni nikad tako nesto nisu komentirali...

    Danas smo 29+2, i na jucerasnjem mjerenju ima 1500g. Kaze dr da je malo veca.

    Btw moram uzimati sto vise tekucine, a ja se stalno osjecam prenapuhana i sita. Rebra me bole na trenutke (imam osjecaj da mi je sve organe stisla), podriguje mi se cesto, vraca mi se popijena tekucina na grlo. Pretpostavljam da bi to trebala biti zgaravica...?
    Nemam s tim iskustva od prije.

  18. #1618
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    • Podsjetnik •

    Ribica 1 15.10.2018 / (cura!) -- 23.10.
    Isabel 18.10.2018 / (dečko!) -- Lukas 10.10.
    little_angel 31.10.2018 / (cura!) -- 25.10.
    Iva86 1.11./ (dečko!)
    mabo1 02.11.2018 / (dečko!) -- Daniel 29.10.
    Anemona 15.11. / (cura!) -- 1.11.
    V&NMama 17.11.2018 / (cura!)
    Ivy7 24.11.2018 / (cura!)
    j-la 12.12. / (cura!)
    sarasavati 12.01.2019 / (dečko!)
    leptirići 25.01.2019 / (dečko!)
    milasova 9.4.2019. / (dečko!)
    katka22 15.5.2019. / (dečko!)
    Mi smo na datum 19.02., curetak [emoji7]

  19. #1619
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Anabeg, mislim da se ne smije induricati porođaj, koliko sam čitala iz opasnosti da ne pukne maternica. Samo nisam sigurna da li to ima veze i za slučaj kad je CR obavljen prije gotovo 6 godina.
    To nisam pitala, jer mi i danas ova doktorica rekla da s obzirom na trenutno stanje, kandidat sam za CR.

    Marla, zgaravica peče, u želucu i jednjaku. Barem je meni tako bilo.

  20. #1620
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Sto znaci to "stupanj" za posteljicu? Meni nikad tako nesto nisu komentirali...

    Danas smo 29+2, i na jucerasnjem mjerenju ima 1500g. Kaze dr da je malo veca.

    Btw moram uzimati sto vise tekucine, a ja se stalno osjecam prenapuhana i sita. Rebra me bole na trenutke (imam osjecaj da mi je sve organe stisla), podriguje mi se cesto, vraca mi se popijena tekucina na grlo. Pretpostavljam da bi to trebala biti zgaravica...?
    Nemam s tim iskustva od prije.
    Stupanj zrelosti posteljice, mislim da je ok da od 30tt do negdje 34-35tt bude na 1stupnju zrelosti, tada bi trebao krenuti 2stupanj i u terminu taj 3stupanj. Mada, ima i tu odstupanja naravno..evo j-la je u terminu pa jos nema znakova starenja.

    A zgaravica, mene rastura na najjace, je osjecaj da te pece, gori, zari kako god hoces zeludac i jednjak, ponekad i cijelo prsiste..najkrace to ti je vracanje zelucane kiseline..mene cesto natjera i na povracanje.
    Posljednje uređivanje od anabeg : 06.12.2018. at 19:23

  21. #1621
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Anabeg tnx na info za posteljicu. Stvarno nisam imala pojma za to.

    A zgaravica...hm, po ovome kako opisujete ne bi rekla da je to i kod mene slucaj. Ja sam full naduta, zaboli me ispod rebara nakon jela i niposto ne smijem u horizontalni polozaj nakon jela ili pica (sve mi se vrati u grlo).

    Uf jedva cekam 37 tjedan...

  22. #1622
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    A imam i taj problem, mislim da sam vec i pisala..moje porcije su jako male, jedem ko pticica jer i svaki imalo obilatiji obrok mi stvara osjecaj mucnine i tezine i imam osjecaj da mi sve stoji u grlu..I tebi je vec skoro 30tt..maternica je sve vise..Ne znam koliko pojedes ali mozda da probas s vise "pticjih" porcija...

  23. #1623
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    maco, ocel’ to?

    j-la drzim fige da sve prodje laganini...i iskreno, u opisanim uvjetima - zelim ti planirani cr
    i ne, ne bi se smjelo inducirati nakon cr, ali se inducira
    mene su nafilali dripom i skakali na trbuh svega dvije godine nakon cr...ah...
    a porod nakon toga, kad sam ih sve istjerala van, prosao je ko pjesma...divota - bez dripa i naskakivanja

  24. #1624
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    A imam i taj problem, mislim da sam vec i pisala..moje porcije su jako male, jedem ko pticica jer i svaki imalo obilatiji obrok mi stvara osjecaj mucnine i tezine i imam osjecaj da mi sve stoji u grlu..I tebi je vec skoro 30tt..maternica je sve vise..Ne znam koliko pojedes ali mozda da probas s vise "pticjih" porcija...
    Vjeruj mi budem gladna i zedna, a bojim se ista staviti u usta da ne puknem. Imam osjecaj da mi je zeludac zavrsio u rebra. I dah mi je plitak...mili boze, osjecam se bas kao da se raspadam.

    Nece bit druge nego natjerati se i tako kako kazes uzimati manje porcije hrane i male gutljajeve tekucine.

    I jos mi sestra od ginekologa kaze da joj se cini da sam smrsavila (nisam, u mjesec dana sam dobila 2 kg), ali mi je zato stomak veeelik. Sebi sam ista Obelix kad preko stomka navucem netrudnicke hlace [emoji16]
    Posljednje uređivanje od marla-s : 07.12.2018. at 01:10

  25. #1625
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Evo da kooonačno javim da sam rodila, prije 2 sata
    U 4:04 stigla je mala pčelica, 4260 g i 52 cm, slatka kao med.

    Btw šaljem figu svima koji su me upozoravali da pazim da ne bi rodila u autu, da će to kod mene trećerotke ići ekspresno.
    How-yes-no!
    24 sata od trudova koji su me probudili, 12 sati od bolnih trudova, 8 sati od pucanja vodenjaka! Doduše, nisam htjela ništa što bi ubrzalo pa eto mi

    Pusa svim okruglicama i mamicama

  26. #1626

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Cestitam maco

  27. #1627
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    maco cestitam draga od srca!
    a misa mu, bas je i moglo brze...
    i bome, velika misica

  28. #1628
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Maco čestitam!

  29. #1629
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Maco cestitam

    Bem mu misa, stvarno je moglo brze, al sad je to iza tebe, uzivajte

  30. #1630
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    J-la sad si i sluzbeno ti prva u redu za sljedeci porod.

    tebe, pa onda mogu ja...nikad se nisam volila gurat preko reda

  31. #1631
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Maco, čestitke! Cura je pravi komad.

    Marla, ako ne peče, nije žgaravica. Prije će bit da su ti se mišići opustili pod utjecajem progesterona pa propuštaju di ne bi trebali.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  32. #1632
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Čestitam Maco
    Ona je prava mala okruglica

    Anabeg, tek sad kontam da jesam, kad vidim ovako napisano

    Ginger, eh vidiš, ja to ne bih smjela, istjerat ih na po poroda. Prije bi se izderali oni na mene.
    Zato potajno navijam za taj carski.
    Jutros CTG, beba dobro, kod mene nikakvih aktivnosti.

  33. #1633
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Pa j-la gdje si ti to kad su takvi uvjeti? Mislim i ja sam u malom mjestu, imamo samo osnovno od rodilišta, svaka i manje komplikacija u Du ili St. Pa opet nisu takvi prema ženama. Istina, mogu bit i bolji, ali takav horor koji ti opisuješ, ne da nije humano nego ono......

  34. #1634
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Vera, ja sam u BiH.

  35. #1635
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku

    Marla, ako ne peče, nije žgaravica. Prije će bit da su ti se mišići opustili pod utjecajem progesterona pa propuštaju di ne bi trebali.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Koliko vec mirujem i ne cudi me sto imam ovoliko tegoba...sve kao nije nista, a dani i noci mu vec znaju biti jako teski zbog stalnog lezanja. Jeeedva cekam termin!

    Maco, cestitam!! Pa to je veliki curetak! [emoji7]

  36. #1636
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Kad pocinjete pripremati stvari za dolazak bebe? Ja nista nisam nabavila, a i nemam namjeru prije 36 tt...

  37. #1637

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Kad pocinjete pripremati stvari za dolazak bebe? Ja nista nisam nabavila, a i nemam namjeru prije 36 tt...
    Ja sam 33 tjedan, evo zadnja dva dana perem robicu, krevetic sastavljen, stvari za bolnicu kupljene...
    Sve sto sam mislila kupila sam, sad samo oprat i sloziti

  38. #1638
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ja sam sad 37tt, torbu sam spremila prije 2 tjedna. Robicu sam oprala i spremila isto u to vrijeme...uglavnom sve spremno.

  39. #1639
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Maco cestitam pa to je cura i pol ❤️

  40. #1640

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Macoooooo cestitam od srca!!!! Prava curka!

    Eryngium prekrasna vijest! Cestitam!

  41. #1641
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Robicu sam oprala i opeglala nekad tamo u 36 tt.
    Sklapanje krevetica je posao mm, i još nije završen. Termin mi je za 5 dana

  42. #1642
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Sto se spremanja robice tice, vrlo smo slicnih razmisljanja.
    Krevetac ce i kod nas muz sastavljati. Doduse treba prije popraviti onaj dio za regulaciju visine podnice.

    A jel s vama idu muzevi na porod? Mi planiramo za koji tjedan uplatiti bolnici 400kn za prisustvovanje supruga...samo da sve bude teklo kako treba.

  43. #1643

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Moj ce najvjerojatnije ici iako mi se cini da nije bas odusevljen,sa prvim nije bio niti sam ja zeljela da bude, al sad bi htjela, pa eto o tome jos razgovaramo, ja cu rodit u Merkuru, a tamo ne treba tecaj, pa onda imamo vremena za dogovore

  44. #1644
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Leptiric ni kod nas ne treba tecaj, ali treba uplatnica
    Uostalom zelim ga tamo samo da znam da je tu negdje. Ne treba mi ni za masazu, ni snimanje, ni za dozivanje babice, nego bas samo da znam da je on tu blizu mene. Jos kad bi i starije dijete moglo prisustvovati (jer i zeli) tako da ih imam svih kraj sebe, tko sretniji )

    Sto se boli tice (trudova), dosta sam nalik na zivotinje - povlacim se u sebe, ne pricam, ne volim da drugi puno pricaju, niti da me diraju...
    Kako bi voljela da imamo omogucen porod kod kuce, u intimi svog doma i s obitelji...snovi

  45. #1645
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Muz je bio sa mnom sva tri puta, ali nazalost, posto je pomorac ovaj put nikako nije uspio iskombinirati da bude doma.
    Sa mnom ce ovaj put biti prijateljica, valjda, ona je takoder trudna pa sam joj rekla da nista ne forsira nego kad dode vrijeme za moj porod neka odluci jel misli da moze sa mnom proci porod. Ona je odlucna i ne odustaje, a vidjet cemo.

    Marla, 400kn? To bez tecaja, samo im novci trebaju bit na racunu? Ovdje je bitno imati zavrsen tecaj koji je prije kostao 200kn, sad mislim da je besplatan. Ja sam imala potvrdu za sebe i supruga koja mi je vrijedila za svaki porod, sad sam samo nakon sto je prijateljica prosla tecaj sa svojim muzem trebala za sebe dignuti novu potvrdu na kojoj stoji moje i njeno ime.

  46. #1646
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Kod nas je kao.obavezan tecaj koji je 400,al ako se i ne ide,progledat ce kroz prste ako samo platis tih 400. Ako ne platis, corak! Onda nema progledavanja, naravno.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  47. #1647
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku

    Marla, 400kn? To bez tecaja, samo im novci trebaju bit na racunu?
    Da, 400 kunica - splitsko rodiliste.
    Formalno, tu je i tecaj, ali nikog nije briga hoces li ga proci ili ne. Treba samo uplatiti novce na vrijeme i pobrinuti se da je na uplatnici ime onog koji zeli biti na porodu, jer ako nije onda nista od pratnje (znaci, ne moze se to prebaciti na nekog drugog u slucaju da muzu nesto iskrsne i da je sprijecen prisustvovati).

    Ne znam sad koja sve rodilista imaju drugaciju politiku (na netu se brzo nadje ta info), ali znam da je Rijeka ukinula tu praksu naplacivanja. Bude jednom i Split tako (imaju i novu kadu vec cca 4 godine, ali je ne koriste )

  48. #1648
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Moze koja rijec utjehe...

    7 tjedana strogo mirujem. Ona je prvo bila prenisko, sad se podigla i imam osjecaj da mi je sve organe pomakla. Danas ne znam tocno ni sto me sve boli, zateze. To nisu munje od bolova, vec one konstantne, lagano tinjajuce boli i zatezanja koja ne prestaju.

    Podrucje je to od rebara do kukova, sprijeda, straga, sa strane...boze mili pa osjecam da cu se raspasti i toliko me umara ova difuzna bol, bol svakog misica, koscice.
    Niti se ne mogu namjestiti vise u krevetu...

    Place mi se od muke. Sto vise da ucinim? Ne mogu hodati, razgibati se (kicmeni stup mi je kao bolni betonski zid).

    "Varam" se upravo medicinskim igrackicama: fetal doplerom i tlakomjerom u nadi da cu kad vidim da je tu sve u redu, makar nakratko sve ove neugodne senzacije staviti u drugi plan.
    Btw, taj fetal dopler mi je pokazao vise od 160 bebinih otkucaja...glupi dopler me sad samo sokirao. Sto se sad ona uzlupala?

    Oprostite sto ovoliko kukam, ali sam toliko umorna ovim promjenama u organizmu.
    I kao da to sve nije dovoljno (disfunkcija simfize, kosa mi je ispala pa sam se osisala na kratko, trudnicki gingivitis, strogo mirovanje) jos me drzi i viroza cijeli tjedan pa se osjecam febrilno (a nisam).
    Sto od nje koja se prosirila, sto od zacepljenog nosa i sinusa, disem na skrge.

    Da mi je zaspati i probuditi se za 7 tjedana i to po mogucnosti vec u radjaoni...
    Posljednje uređivanje od marla-s : 08.12.2018. at 18:37

  49. #1649
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Marla, mislim da su normalni bebini otkucaji od 120-160...ako spava normalno je i da padnu ispod 120, a vjerujem ako je dijete ili ti u nekoj akciji da onda otidu i preko 160. Bitno je da to nije konstanta.
    Znam da nije uvijek moguce i lako se smiriti al daj sve od sebe jer vjerojatno i to sto si ti pod stresom i osjecas se tako kako se osjecas ima utjecaja na to.

    Drzi se, proci ce i tih 7 tjedana.
    Posljednje uređivanje od anabeg : 08.12.2018. at 20:22

  50. #1650
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    U pravu si, proci ce...osjecam i griznju savjesti, jer smo se toliko namucili da je dobijemo, a ja sad kenjkam zbog bolova koji su zapravo uobicajeni i nema drugog lijeka nego biti strpljiv i izdrzati sve ono sto svaki dan donosi.
    A i nisam ja nikakav pupoljak po godinama i ledja bi me rasturala sve da i nisam trudna, a da moram mirovati kao sad.

    Hvala ti na rijecima utjehe [emoji173]

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •