Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: Suhe ruke

  1. #51
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Meni ne puca koza ali imam kao sitne brazdice na jagodicama prstiju,one su mi najgore....
    Mijenjala sam krema i krema ali ako je vani bura a ja malo vise mocila ruke mos' ga hebat....

    Ono sto mi najbolje pomogne je prije spavanja obilato nanijeti bilo koje ulje (moze i maslinovo) i onda navuci neke stare rukavice preko noci...da se to jos ugrije i dobro upije! Isto za pete....nabliham i navucem jedne stare carape...

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Linola Fett

    Hvala na podsjećanju, mogla bih to nabaviti i sebi i mužu.

  3. #53
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Otkad znam za sebe uvik san imala problema sa suhim rukama, al ono baš da se peljaju i tako.
    Najviše mi je pomoga jedan peeling, zimi ga radim jednom tjedno, ruke su nakon toga mekane i nježne
    Dakle u 2dl maslinova ulja stave se 2-3 male žličice soli, prvo ruke neko vrime kratko močim u toj otopini, i onda trljam među dlanovima, to sve traje oko 10minuta. Nakon toga ruke operem u toploj vodi, nanesem kremu za ruke i super.
    Ja sam mislila da će sol gristi za zanoktice ili ranice, ali odlično je.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj Fimo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala ruke koje pucaju na svim pregibima i kreme sam stalno mijenjala u potrazi za najboljom. Rijesenje je bilo jedino u prestanku pranja ruku tekućim sapunima. Bilo koji kruti je bolji od tekuceg. Najzadovoljnija sam sa Balea Arz seife, oko 3,50kn. To je nekAkav medicinski sapun. Imaju i takav tekući, valja, ali mi je sad malo skup. Promjena je vidljiva nakon par dana. Krema nakon toga bilo koja, becutan mi je ok, ima i jedna roza 24h u limenoj tubi starinska imaje u svim ducanima.
    ovako je i kod mene, otkad koristim običan sapun, preporodila sam se. (kao kremu koristim biobazu).

  5. #55
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Probaj s obicnim lanolinom. Jeftin, a dobar. Navecer namazes i stavis pamucne rukavice na nekih pol sata-sat.

  6. #56
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Otkad znam za sebe uvik san imala problema sa suhim rukama, al ono baš da se peljaju i tako.
    Najviše mi je pomoga jedan peeling, zimi ga radim jednom tjedno, ruke su nakon toga mekane i nježne
    Dakle u 2dl maslinova ulja stave se 2-3 male žličice soli, prvo ruke neko vrime kratko močim u toj otopini, i onda trljam među dlanovima, to sve traje oko 10minuta. Nakon toga ruke operem u toploj vodi, nanesem kremu za ruke i super.
    Ja sam mislila da će sol gristi za zanoktice ili ranice, ali odlično je.
    E to sam baš našla popodne na netu i napravila i stvarno je bolje iako me je sol malo pekla, a poslije sam namazala sa kantarionovim ulje već dva puta i jesu mekše.

    Od krema sam promijenila sve moguće, Neutrogena mi je dugo bila super, a onda mi je jednostavno prestala djelovati, pa sam kupila Biobazu i bila mi je odlična neko vrijeme, a sad zadnjih 2-3 tjedna kao da i ne mažem.
    Od ovih melemastih krema supe mi je bila i Phyrusova Mastiana.

  7. #57
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Kod mene bi stvarno mogao biti problem u sapunu, jedva čekam ponedjeljak, pa ću kupiti taj dm-ov!

  8. #58
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Otkad znam za sebe uvik san imala problema sa suhim rukama, al ono baš da se peljaju i tako.
    Najviše mi je pomoga jedan peeling, zimi ga radim jednom tjedno, ruke su nakon toga mekane i nježne
    Dakle u 2dl maslinova ulja stave se 2-3 male žličice soli, prvo ruke neko vrime kratko močim u toj otopini, i onda trljam među dlanovima, to sve traje oko 10minuta. Nakon toga ruke operem u toploj vodi, nanesem kremu za ruke i super.
    Ja sam mislila da će sol gristi za zanoktice ili ranice, ali odlično je.

    Ja sam našla "recept" jako sličan, ali na manju količinu, pola žličice soli, 2 žlice maslinovog ulja i par kapi eteričnog ulja lavande.
    Jel ti ovo odmah potrošiš ili smije stajati neko vrijeme?

  9. #59
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj s obicnim lanolinom. Jeftin, a dobar. Navecer namazes i stavis pamucne rukavice na nekih pol sata-sat.

    lanolin se kupi u ljekarni?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    45

    Početno

    Da ima ga u svakoj apoteci jer im sluzi za izradu njihovih kremica. Ja sam kupila i mislim da je koštalo oko 15 kn 100g

  11. #61
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Fimo prvotno napisa Vidi poruku
    Da ima ga u svakoj apoteci jer im sluzi za izradu njihovih kremica. Ja sam kupila i mislim da je koštalo oko 15 kn 100g

    Od svega navedenog to još nisam nikad probala, pa ću krenuti s promjenom sapuna i lanolinom, a vratit ću se i kantarionovom ulju, pa još koji piling od maslinovog ulja uz to i nadam se poboljšanju.

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Linola Fett

    Hvala na podsjećanju, mogla bih to nabaviti i sebi i mužu.
    samo upozorenje sadrži kikiriki

  13. #63
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam našla "recept" jako sličan, ali na manju količinu, pola žličice soli, 2 žlice maslinovog ulja i par kapi eteričnog ulja lavande.
    Jel ti ovo odmah potrošiš ili smije stajati neko vrijeme?
    I ja sam našla recept na netu, a čuj nemoš to potrošit, nemogu ruke upiti sol, kad namažem ja bacim (štaš, iman svoje ulje) al mislim da bi bez problema moglo stajati zatvoreno u plastičnoj kutijici u frižideru.
    Meni to stvarno pomaže, posli namažem il nekom kremom il kantarionom.

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    onda bi tebi finger trebalo doću pohode po ulje

  15. #65
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam našla recept na netu, a čuj nemoš to potrošit, nemogu ruke upiti sol, kad namažem ja bacim (štaš, iman svoje ulje) al mislim da bi bez problema moglo stajati zatvoreno u plastičnoj kutijici u frižideru.
    Meni to stvarno pomaže, posli namažem il nekom kremom il kantarionom.
    I mislila sam da imaš svoje ulje

    Večeras ću si opet to napraviti, čini mi se da je malo bolje.

  16. #66
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Namazem debeli sloj kreme za ruke, sad imam LOccitane, navucem pamucne rukavice iz Avona, i do jutra se dosta oporave. Inace, koza mi nekad popuca i do krvi na zglobovima saka.

  17. #67
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    onda bi tebi finger trebalo doću pohode po ulje
    U pohode
    Dobra si

  18. #68
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Meni od kombinacije pranja suđa, ostalih veselih pranja, baratanja s vešom na vjetru, a i krede koju imam u rukama svaki dan isto zna biti jaaaako suha koža. Obična Nivea- masna i krasna- cijeli moj život, kao na reklami, hehe! A otkad sam u Bosni sam počela za kritične situacije koristiti i Pavlovićevu mast.

  19. #69
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Koristite li rukavice? Perem ruke stoput u danu od ovog i onog, a sada su mi tako suhe i jagodice su isukane. Mislim da mi je zadnje sredstvo za čišćenje plastike nagrizlo kožu. Mažem ih dječjom kremom, ali mi je taj osjećaj masti još gori jer ništa ne smijem dotaknuti.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Ja ne mogu nista raditi u rukavicama,nisam se uspjela nauciti na njih cak ni za rad u vrtu. Najbolja stvar koja se dogodila mojim suhim i sklonim pucanju rukama jest perilica suđa. Otkad je imam,puno je bolje stanje s kozom na rukama i ne samo s tim. Kreme - isprobala bezbroj, no ne mogu izdvojiti niti jednu koja bi me zadivila. Pokazalo se kao najucinkovitije, barem meni, dodati kap tekuceg glicerina u bilo koju kremu (trenutno koristim onu djecju niveu soft),utrljati,visak obrisati papirnatim rucnikom.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •