Stranica 146 od 182 PrviPrvi ... 4696136144145146147148156 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,251 do 7,300 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #7251
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    15.percentila..odlično. U šta san ja gledala??
    Lako moguce u CDC tablicu, koja nije za dojenu djecu ispod dvije godine. Svi ispadaju premali.

  2. #7252
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mene iti strah otić na tu stranicu moja beba ima 7,5 mj blizu 10,5 kg i 78 cm je dug!

    Koje vi žitarice dajete bebačima?

  3. #7253
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Vidiš da im ne dajemo ništa jesti Svašta ima u ponudi...riža,palenta itd heljda....

  4. #7254
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mene iti strah otić na tu stranicu moja beba ima 7,5 mj blizu 10,5 kg i 78 cm je dug!

    Koje vi žitarice dajete bebačima?
    Zasto bi te bilo strah? Imas veliko dijete, duzinom i tezinom i to je ok. Moj je na 100. percentili i po visini i po tezini, jedino opseg glavice mu je na 92. percentili.
    Jedini problem ce biti takve gromade hraniti i oblaciti za koju godinu...

    Moj ne jede bas puno zitarica, palentu, pirov gris, proso, rizu, ali voli kruh pa to pojede cesce. Zimi cemo i vise zitarica i grahorica...

  5. #7255
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jao...pa kud heljda? To je jako jako tesko probavljivo...pitala ja prije nekoliko stranica na ovoj temi.

  6. #7256
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj jede palentu, rižu i proso, za sad. I obožava ih u kombinacijama i s voćem i s povrćem, palenta mu je najdraža. Onda proso, riža ako baš mora

  7. #7257
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Jao...pa kud heljda? To je jako jako tesko probavljivo...pitala ja prije nekoliko stranica na ovoj temi.





    Ostali smo na pokušaju,nije prošla baš slavno. Zato rižu obožava? Ustvari uopće ne znam jeli željkici rano za nju?? Kako kakaju vaši bebači? Moj 3-4-5 puta na dan. Ko galeb

  8. #7258
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Šta se percentila tiče...moja curka je bila i visinom i težinom u vrhu. Čak i na 100. ali je između 2ipo-4 usporila. S robicom nemamo problem,čak i pokloni stižu na mjeru.

  9. #7259
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I moj kaka po 2-3 puta dnevno

  10. #7260
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto bi te bilo strah? Imas veliko dijete, duzinom i tezinom i to je ok. Moj je na 100. percentili i po visini i po tezini, jedino opseg glavice mu je na 92. percentili.
    Jedini problem ce biti takve gromade hraniti i oblaciti za koju godinu...

    Moj ne jede bas puno zitarica, palentu, pirov gris, proso, rizu, ali voli kruh pa to pojede cesce. Zimi cemo i vise zitarica i grahorica...
    Da velik je a i rodija se velik, dajem mu gis ili rižu a mogla bi palentu probat!
    Navečer prije spavanja jel im dajete samo mlijeko ili dodate u njega nešto?

  11. #7261
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Željkice, kad smo krenuli s jednim obrokom, to je bio doručak (ostatak dana cicanje), nakon dva mjeseca smo uveli drugi obrok (ručak), a nakon još dva mjeseca i treći (večera).

    Kada idu međuobroci, s obzirom na dojenje na zahtjev, mogu li već sada između obroka dati kakvu voćku (10 mjeseci) ili je bolje da između obroka cica?
    Posljednje uređivanje od vikki : 26.07.2014. at 22:46

  12. #7262
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Cure obozavaju brokulu s rizom sa zumanjcem, nekad Maloj dodam i malo vrhnja, eto mozda kao ideja

  13. #7263
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj željkica prvotno napisa Vidi poruku
    Navečer prije spavanja jel im dajete samo mlijeko ili dodate u njega nešto?
    na primjer? iz bočice se samo mlijeko pije, ne jede se...jedino ako mu nisi mislila uvesti večeru, ono baš iz zdjelice...po tvom potpisu vidim da bi mu sad nekad mogla uvesti ručak...za večeru ti je rano...

  14. #7264
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    ima zadnjih par dana neće da pije na bocu. navečer me prije spavanja izludi dok popije mlijeko a ako mu ga nudim na žlicu hoće , to sam iz očaja probala,al to mi nema smisla em dugo traje em se prolije ,neznam zašto neće!

  15. #7265
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I ja sa svojim nekad ratujem. Čitaj prekjučer i danas. Žlicu hoće, dohranu pogotovo, ali boca... neće ležati dok jede, diže se u sjedeći iako još ne smije sjediti... Pojede pred spavanje (bilo dnevno, bilo noćno), onda ne pušta dok ima u bočici

  16. #7266
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Vrci, nisam kompetentna za bočice, ali zašto bi dijete trebalo ležati dok jede bočicu i još k tome ako to ne želi? Uzmi ga u krilo i neka papa kako želi.

  17. #7267
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa u krilu, taj polegnuti polozaj. Al nece tako. Kako god ga uzmem,dize se. I onda kad se posjedne sav bude sretan


    Jede mi u krilu,il polegnut na krevet kad na krilu odbije. I lezeci u kindicu pred spavanje
    Posljednje uređivanje od Vrci : 27.07.2014. at 14:14

  18. #7268
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pa neka ti dijete sjedi u krilu i papa. Nije to isto sjedenje kad samostalno sjedi ili kad ga ti držiš.

  19. #7269
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jel smije već? 5 mj i tjedan dana ima

    Danas sam mu dala pravu rižu - bio je oduševljen.

  20. #7270
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Podrazumijevala sam da ti je dijete starije od 6 mjeseci čim si na ovom topiku. Zašto si krenula ranije s dohranom?

  21. #7271
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma znam da se preporuca od 6mj. Vec je apricot sve rekla ovo je bila nasa odluka
    On vec jede dohranu i pije adaptirano.
    Posljednje uređivanje od Vrci : 27.07.2014. at 18:38

  22. #7272
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Sta dajete bebama za dorucak?
    Moj uglavnom pogricka malo voca ili voce sa zobenim pahuljicama ali to mu je vise onako kao medjuobrok... Ima 9,5 mjeseci...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #7273
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja sam uvijek davala ili samo voće ili voće sa zobenim pahuljicama, eventualno sa grizom od pira ili običnim grizom.
    I

  24. #7274
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Željkice, kad smo krenuli s jednim obrokom, to je bio doručak (ostatak dana cicanje), nakon dva mjeseca smo uveli drugi obrok (ručak), a nakon još dva mjeseca i treći (večera).

    Kada idu međuobroci, s obzirom na dojenje na zahtjev, mogu li već sada između obroka dati kakvu voćku (10 mjeseci) ili je bolje da između obroka cica?

    Vikki mi smo kako kad- ako bi prijepodne u vrijeme tog međuobroka isli van dala bi joj voće na komadiće da jede ili ponekad malo kukuruznog peciva. Ako bi bili doma onda je cicala. Probaj pa ćeš vidjeti kako ce mu odgovarati.

  25. #7275
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hvala, Gabi
    Za doručak ovako i ja, griz od pira, pšenični, zobene ili proso s voćem.

  26. #7276
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Moj nema bas klasicni dorucak, prvi obrok dohrane jede oko 10,30 ili malo kasnije, kad se orobudi iz prvog dnevnog spavanja i to je voce s nekom zitaricom. Ima 9 mjeseci.

  27. #7277
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Nego imam pitanje vezano za tjesteninu. U tablici koju sam si slozila kao kombinaciju rodine i jovanceviceve tablice jos za prvog sina prije 3 god pise mi da tjestenina bez jaja ide s 11 mjeseci. Jel stvarno tako kasno? Zasto ako je probao vecinu zitarica, a provjereno nema jaja?

  28. #7278
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Koje povrce dajete bebi od 7,5 mjeseci? Ima 1 obrok oko 13-14, iza jutarnjeg spavanja, a ostalo cica/izdojeno. Do sad je probala ono sto imamo u vrtu, frisko i nespricano: tikvicu i mrkvu, od voca jabuku, krusku, sljivu, marelicu i bananu. Obicno uz voce ili povrce dodam polente, proso ili quinou, sve voli.
    Po tablicama mi se izbor povrca cini dosta ogranicen, a i nemam neku priliku nabaviti povrce tipa korabica, batat i sl.
    Od domaceg povrca jos imam papriku, patlidzan i rajcicu, za to je jos rano?

  29. #7279
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Mislila sam malom sutra uvest palentu a na vrecici mi pise da moze sadrzavati tragove glutena..

  30. #7280
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma cesto ti to stoji na ambalazama, da moze sadrzavati i tragove ljesnjaka i sl... koriste se isti strojevi pa moze biti zaostataka u tragovima. Ne bi trebalo smetati.

  31. #7281
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam malom sutra uvest palentu a na vrecici mi pise da moze sadrzavati tragove glutena..
    A gluten tako i tako kod dojene djece mozes uvesti od pocetka dohrane jer ih mm stiti od celijakalije.
    Probaj prolistati koju stranicu iza. Apri je objasnila.

  32. #7282
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A jel se moze celijakija dobiti samo ako je prerano uveden gluten, ili mora biti jos neka predispozicija?

  33. #7283
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Od celijakije obolijevaju oni koji su genetski podlozni
    gluten u ranijoj dobi moze biti okidac da se bolest razvije

  34. #7284
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Razmišljam o tome da svojoj 13-mjesečnoj sisavici i odbijačici dohrane ponudim neki napitak. Osim mojeg mlijeka, jako voli piti vodu pa sam razmmišljala da joj možda pravim iscijeđeni sok? Sad ima svakakvog voća i htjela bi da unesemo malo vitamina, a ona je dosad svako voće koje sam joj probala dati u čitavom/usitnjenom obliku pljunula. Ima li to smisla?

  35. #7285
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ako baš neće nikakvo voće, ja bih probala sa sokom, ali u umjerenim količinama iz razloga što u soku ima dosta šećera, a nema ili ima jako malo vlakana, tako da sok ima veći glikem. indeks. Jednom sam čitala da bi se voće trebalo jesti cijelo, a sokove raditi od povrća.

  36. #7286
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Moja malena ima 14 mj i nisam joj još davala sok, pije samo vodu- unatoč svima pritiscima uže i šire rodbine. Neki dan sam napravila sok od kruške- imamo ih brdo u vrtu i reko ajde da joj dam da proba- pljuvala ga je i išla fuj LOL. Zapravo mi je bilo drago ni ja ne pijem nikakve sokove, samo vodu i nis mi ne fali

  37. #7287
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno Pričajmo o dohrani 7.

    E da- sveki ima puno svježih krastavaca u vrtu- kako ih vi pripremate svojim klincima? Svježe sam joj narezala na štapiće ali neće ista stvar je i sa rajčicom.
    Posljednje uređivanje od Gabi25 : 30.07.2014. at 20:32

  38. #7288
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Napravi joj gazpacho

  39. #7289
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Kaj je to? :sramise:

  40. #7290
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Kloto, ja svojem odbijaču dajem sok (ili od doma iscijeđenih voćki ili ako je kupovni 100 posto voće bez dodanog šećera eko organski bla bla) jer ga na taj način želim navući na okuse. I mogu ti reći da puno bolje prolaze sokovi nego dohrana, ustvari hoće svaki koji sam mu ponudila...to mi je sad nova strategija, prvo savladavamo okuse, onda ćemo konzistenciju
    Od povrtnih sam probala samo mrkvu, njega je s gnušanjem odbio. Od kojeg povrća uopće da mu radim sok, mogu probati još rajčicu, ništa drugo mi ne pada na pamet?

    Gabi, hladna povrtna juha, španjolski specijalitet

  41. #7291
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A da, palo mi je sad na pamet, cikla (za endometrij ) joj kako je to bilo gadno...Nešto drugo?

  42. #7292
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Kloto prvotno napisa Vidi poruku
    Napravi joj gazpacho
    bljak
    juha po definiciji mora biti vruca

    Gabi, a nista, ne mora joj bas sve sjesti
    Mozda ga nagodinu bude tamanila

    Arđo LOL za endometrij! postraumatski, a?
    probaj mrkvu mijestati s vocem
    a i ciklu
    tko zna, mozda se njemu svidi

    Ja niti jednoj svojoj nisam nudila sok

  43. #7293
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam, sve dok je odbijao vodu, nudila biljni caj (ne biljni u smislu ljekovitih trava, vec normalne biljne cajeve poput, stajaznam, sipka), bez meda, secera, cega god. Ne zeleni ili crni, zbog teina, vec ove sto toga nemaju. To mu je bilo ok, a recimo da je pio mozda pola deci do deci dnevno, a bio je stariji od godine dana.

  44. #7294
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi sad uvodimo treci obrok, ali sto joj vise obroka uvodim, manje pije mlijeka, kojeg ionako ne pije puno. Sto je bolje, biti na dva obroka plus vise mlijeka-ili tri obroka s manje mlijeka?

    I mi smo s tekucinom na Vi. Malena ne voli ni vodu ni caj ni sok. Vjerojatno je na mene. Ni ja ne pijem bas dovoljno telucine, ito kad pijem pijem u 90posto slucajeva sokove.

  45. #7295
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi sad uvodimo treci obrok, ali sto joj vise obroka uvodim, manje pije mlijeka, kojeg ionako ne pije puno. Sto je bolje, biti na dva obroka plus vise mlijeka-ili tri obroka s manje mlijeka?

    I mi smo s tekucinom na Vi. Malena ne voli ni vodu ni caj ni sok. Vjerojatno je na mene. Ni ja ne pijem bas dovoljno telucine, ito kad pijem pijem u 90posto slucajeva sokove.
    A koliko ima mjeseci malena? Sa cca 10 mj se uvodi treći obrok, ali ako dobro prihvate prva dva, možeš i malo ranije. Normalno je da će smanjiti količinu mlijeka kada joj uvedeš još više krute hrane. Pa ne može niti na mlijeku biti dovijeka

  46. #7296
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ima vec 10 mj
    Nego obrok dohrane joj je manji od obroka mlijeka, pa me to malo buni s tim trecim obrokom.

  47. #7297
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    S2000, pošto su tebi kalorije još najbitnije (?) možda da izračunaš što ti je kalorijski jače-mlijeko ili dohrana pa odlučiš

    Meni se ovako laički čini, ako i inače slabije pije mlijeko, da ostanete na 2 obroka pa da i dalje unosi više mlijeka koje joj je do godine dana i najbitnije.

  48. #7298
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    I moje mrsavo smanjuje ad, al ona stvarno jede dosta i rado
    Off, s 2000, da ne petljam pp s moba, kako ste davali infatrini

  49. #7299
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pa buduci da ce ona za dva mj u jaslice, ne znam da li ce joj u privatnim jaslicama davati bocu mlijeka ili ne. Ali ako nece, onda mozda bolje da jede vec sad treci obrok. To nazalost mogu provjeriti tek 1.9. jer nase privatne jaslice ne rade od 15.7.-1.9.

    Infatrini vise ne pije, a kad ga je trebala piti od 4.mj pila ga je zgusnutog na casu (avatar)

    Trenutno nam nisu bas toliko vazne kalorije, mrvica jede i ne odbija hranu, to je najvaznije. Jest da nisu neke kolicine, ali to nije za brinuti jer ona sad super izgleda.

  50. #7300
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kolko ima kila sad?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •