Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: kapilari

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno kapilari

    Sta mi se ovo desava. Noge mi pune ispucalih, crnih kapilara
    Poslije poroda sam ih dobila, a sada u drugoj trudnoci su se poduplali.
    Sta mislite je li ovo od trudnoce, ili starimmmm....
    Ima li sanse da nestanu, ili da se pozdravim sa sorcevima i minjacima :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Aha. I meni.

    Nekoliko ispucalih nakon prve tudnoće, a sad... :shock: recimo da su mi noge "lijepo prošarane"...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja sam ih imala i prije prve trudnoće, nakon nje su se pojačale, u drugoj trudnoći su tamo gdje su bile kapilare izletile vene, ali su se povukle prvi dan nakon poroda. Sad mi se nekad znaju izbočiti ako dugo stojim.
    Ali kapilara sam puna... htjela sam ići na sklerozaciju, ali nikako da smognem vremena.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Zna li neko kako se kapilari lijece? Ja sam cula da pomaze mazanje limunom

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Evo ti tekst sa Pliva-zdravlje:

    Proširene kapilare
    Svaka treća žena starija od 30 godina ima proširene kapilare. Kako narušavaju ljepotu nogu, oduvijek se smatraju estetskim nedostatkom i često su žene prisiljene nositi neodgovarajuću odjeću kako bi ih prikrile. Kapilare su najsitnije krvne žilice, na granici između arterijskog i venskog sustava, kroz koje se izmjenjuju tvari između krvi i tkiva. Različitim metodama žene su ih pokušavale ukloniti od davnina, a i danas pacijenti troše mnogo truda i vremena kako bi riješili taj problem. No, teško je izabrati najbolji način za njihovo uklanjanje.

    Uzrok nepoznat
    Kako ih ukloniti?
    Kako se uklanjaju kapilare?

    Uzrok njihova nastanka, naime, do danas nije razjašnjen. Teorija o obiteljskoj slabosti tkiva od kojeg su građene kapilare i danas vrijedi, iako ne kazuje mnogo, a osobito ne pomaže u izboru načina liječenja.



    Uzrok nepoznat

    Za proširene kapilare zato danas vrijedi pravilo - da nema pravila! Pojavljuju se u svakoj životnoj dobi, pa i u mlađoj, iako su češće kod starijih osoba. Primjećuju se kod oba spola, iako su im sklonije žene zbog dva jaka faktora rizika - trudnoće i hormonskih kontracepcijskih pilula. I jedno i drugo smanjuje tonus zida kapilare, što pogoduje nastanku proširenih kapilara. Mogu se pojaviti na bilo kojem dijelu noge, iako najčešće na vanjskom dijelu natkoljenica, te iza koljena na potkoljenici. Oblikom pak mogu biti pojedinačne, slivene ili u grupama.

    No, postoji pravilo koje nije osobito utješno - kad se jednom pojave, proširene kapilare neprestano se šire i povećavaju! Zbog toga ih svakako treba pokušati ukloniti, tim prije što se jako proširene kapilare, koje nisu liječene na vrijeme, ne mogu uspješno ukloniti nijednom danas poznatom metodom!



    Kako ih ukloniti?

    Kako nije točno poznato zašto nastaju, ne može se djelovati na uzrok, odnosno izbaciti kariku nužnu za nastanak poremećaja.
    Danas se u liječenju proširenih kapilara primjenjuju sklerozacija i fototermoliza te kombinirana metoda - sklerozacija i mikroflebektomija. Svaka od njih ima svoje dobre, ali i loše osobine i nijedna nije dala toliko dobre rezultate da bismo se orijentirali isključivo na nju.


    Sklerozacija je potpuno bezbolna i jednostavna metoda. U kapilare se posebnom iglicom ubrizgava 0,5-postotni polidocanol, sredstvo koje izaziva upalu zida kapilare. Zbog toga se zidovi kapilare slijepe i proširene kapilare nestaju. Metoda bi bila savršena kad ne bi postojao jedan ?ali?, a to je - reakcija tkiva na polidocanol. Svaka osoba, naime, reagira različito i sklerozacija se može izvesti tehnički savršeno, ali rezultati ne moraju biti odgovarajući samo zbog toga što organizam ne prihvaća to sredstvo.


    Fototermoliza se izvodi laserskim zrakama, a pritom se oštećuju crvena krvna zrnca i zid kapilare. Pokazalo se da se proširene kapilare nakon fototermolize često ponovno pojavljuju, osobito ako se izvodi aparatima starije generacije. Aparati novije generacije daju mnogo bolje rezultate.



    Kako se uklanjaju kapilare?

    Kombinirana metoda, danas zauzima posebno mjesto u tretmanu proširenih kapilara. Temelji se na činjenici da se proširene kapilare doslovno ?hrane? krvlju iz retikularnih vena, koje uvijek prate proširene kapilare, a primjećuju se kao tamnoplave pruge. Zato se, uz sklerozaciju proširenih kapilara, uklanjaju i prateće vene.

    Nakon pregleda učini se sklerozacija proširenih kapilara da bi se utvrdilo kako pacijent reagira na sredstvo za sklerozaciju . Reagira li pacijent pozitivno, sljedeći put se, u lokalnoj anesteziji, potpuno bezbolno, uklanjaju prateće vene koje hrane proširene kapilare. Posebnom tehnikom, one se vade kroz ubodne otvore veličine 1 do 2 mm, a ožiljci nakon nekog vremena nestaju.

    Liječenje proširenih kapilara ovom metodom daje ipak najbolje rezultate jer se, uklanjanjem pratećih vena, djeluje i na mehanizam širenja proširenih kapilara. Rezultati koji se tako postižu su izvanredni, a estetski učinak odličan. Treba znati da uklanjanje proširenih kapilara ne znači da se neće pojaviti nove.

    Može se ipak preporučiti da se proširene kapilare uklone što ranije, obzirom da se, kad se jednom pojave, stalno šire. A rezultati liječenja znatno su lošiji ako ih ne liječimo na vrijeme.

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    limun (vitamin C) može poslužiti eventualno kao preventiva - dovoljne količine tog vitamina ojačavaju stijenke kapilara, pa se može spriječiti ili umanjiti njihovo pucanje.
    A da se mažeš... nema pomoći - može ti samo izbijeliti ili isušiti kožu. Površinski.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Znaci, nema mi pomoci

    Moja mama ima haoticne vene. Strasno za pogledat. I to je sve zaradila nakon dva poroda

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Plesala svojih 24-25 godina, radila u butiku (od 8-8 ljeti), puno ruženja, stajanja i posljedica su bile popucale kapilare (vene mi se vide cijeli život)... :/ Trudnoća tome nije odmogla...međutim iskreno, ja sam sa svojim kapilarama naučila živjeti...osim toga po ljeti noge pocrne, a i solariji učine čuda....

    Par samolijekova i samopomoći:
    1. NOGE U ZRAK
    2. NE KRIŽATI NOGE DOK SJEDIŠ (i po mogućnosti ne raditi sa nogicama spiralicu ili uvijati jednu oko druge...moja specijalnost)
    3. NE STAJATI PREDUGO
    4. NE NOSITI VISOKE ŠTIKLE (k vragu...baš to volim...)
    5. NE KUPATI SE U VRUĆOJ VODI
    6. UPOSLITI NEKO ZGODNO MUŠKO (MOŽE I MUŽ) KAKO BI DOBRO PROMASIRAO TVOJE UMORNE NOGE, LEĐA, itd.....

  9. #9
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Malo da ozivim prastaru temu
    Da li je netko uklanjao popucale kapilare po nogama, kojom metodom i kakvi su rezultati?!
    Noge su mi katastrofa, sad nakon poroda jos gore

  10. #10
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    o da, samo ih skupljam....sad u trećoj trudnoći su dosegle vrhunac...pucaju i na mjestima gdje nikad nisu, a one stare su se dobro debelo proširile...živim za dan kad to neće biti samo estetika!

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kako misliš kad nece biti samo estetika?
    zelis da ti postanu i zdravstveni problem?

  12. #12
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Ma mene ne zanima koliko ih tko ima/imao nego da li ih je uspjesno rijesio?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mene ne zanima koliko ih tko ima/imao nego da li ih je uspjesno rijesio?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    pratim,i mene zanima uspješno rješavanje ovog problema i cijena zahvata...

  14. #14
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kako misliš kad nece biti samo estetika?
    zelis da ti postanu i zdravstveni problem?
    ne, ne daj Bože, ne želim da mi postanu zdravstveni problem, nego da si njihovo uklanjanje mogu priuštiti i "obični" ljudi..tj. da njihovo uklanjanje pokriva zdravstveno...

  15. #15
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    da ne budem krivo shvaćena, smatram da nisu neki veeeliki problem osim što ružno izgledaju i naravno da ima većih i težih problema za koje je važno da ih pokriva zdravstveno...nisu mi neka noćna mora jer ionako uglavnom nosim hlače, no eto za ljetne prigode bilo bi lijepo da ih nemamo... i da ih se mogu riješiti bez dodatnih novaca

  16. #16
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Isti problem imam, pa pratim temu. Sva iskustva sa uklanjanjem kapilara me zanimaju.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    I ja. Od ove godine estetika čak pomalo prelazi u patologiju, pa me baš zanima. Inače, imam kolegicu koja je upravo u postupku rješavanja, pa ću se malo raspitati gdje-kako-za koliko...

  18. #18
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Peterlin cekamo info iz druge ruke..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam dogovorila pregled dermatologa na jesen, rekla je da ćemo se dogovoriti hoćemo li probati sklerozaciju
    mada ja dvojim, rekla mi je poznanica da se jedan kirurg na nju ljutio sto je radila sklerozaciju, da je samo otežala jednog dana posao kirurgu, a jedna sestra mi je rekla da noge nakon sklerozacije izgledaju još gore, ali nisam saznala na koji način gore

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Bubimitka81 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin cekamo info iz druge ruke..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kolegica je radila sklerozaciju kapilara pjenom u privatnoj poliklinici. Radi se najprije jedna noga, pa onda nakon nekoliko tjedana i druga. Dosta dugo nakon toga treba nositi kompresivnu čarapu (3 tjedna). Zadovoljna je, ali još se ne vide potpuni rezultati jer je bila nedavno.

    Još jedna poznanica je to isto radila prošlog ljeta. Isto - bolje je nego je prije bilo, ali ne može se reći da je to "gumica za brisanje vidljivih kapilara". Ja imam drugi problem - ne bih rekla da je u pitanju samo estetika, pa ako/kad se odlučim na zahvat, to svakako neće biti samo kozmetika.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam dogovorila pregled dermatologa na jesen, rekla je da ćemo se dogovoriti hoćemo li probati sklerozaciju
    mada ja dvojim, rekla mi je poznanica da se jedan kirurg na nju ljutio sto je radila sklerozaciju, da je samo otežala jednog dana posao kirurgu, a jedna sestra mi je rekla da noge nakon sklerozacije izgledaju još gore, ali nisam saznala na koji način gore
    Ja sam 3 puta radila sklerozaciju kapilara, 2005., 2008., 2013. Sklerozacija ne donosi nista lose, vrlo jednostavno i prakticki bezbolno rjesava trenutni problem kapilara. Uz zadnju sklerozaciju radila sam i lasersko uklanjanje kapilara, jer se one sasvim male kapilare ne mogu ukloniti sklerozacijom, prekrhke su i pucaju pod sklerozansom. Laser je jako neugodan, ali jednako ucinkovit.

    Ali, to nije trajno rjesenje. Nove kapilare ce se opet pojaviti. Za trajnije rjesenje (potpuno trajno ne postoji) treba rjesavati vene koje hrane te kapilare. Noga na kojoj sam vene uklonila pjenom je i nakon 2 godine potpuno kapilare-free, a druga noga ce za cca 2 godine biti zrela za sklerozaciju vena pjenom.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kolegica je radila sklerozaciju kapilara pjenom u privatnoj poliklinici. Radi se najprije jedna noga, pa onda nakon nekoliko tjedana i druga. Dosta dugo nakon toga treba nositi kompresivnu čarapu (3 tjedna). Zadovoljna je, ali još se ne vide potpuni rezultati jer je bila nedavno.
    .
    To je sklerozacija vena (automatski se brisu i kapilare). Rezultati se vide nakon cca 3 mjeseca. Kod sklerozacije kapilara rezultati se vide odmah. Kapilare se uklanjaju tekucim sklerozansom, a vene pjenom.

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    znam da je problem u venama, ali ja nemam varikozitete tako da ne znam koje vene bih skkerozirala
    jedino ako je problem u unutarnjim venama
    "samo" ispucale kapilare donje trećine potkoljenice, više unutarnja strana, ali ima u području vanjskog gležnja

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    znam da je problem u venama, ali ja nemam varikozitete tako da ne znam koje vene bih skkerozirala
    jedino ako je problem u unutarnjim venama
    "samo" ispucale kapilare donje trećine potkoljenice, više unutarnja strana, ali ima u području vanjskog gležnja
    Slično je i kod mene - na potkoljenicama i nešto malo na natkoljenicama, što s unutarnje što s vanjske strane koljena. Proširene vene - nešto malo, u području gležnjeva. Mene to muči u proljeće i jesen, kad su nagle promjene temperature, pa mi noge oteknu ko buhtli (previše sjedim, takav mi je posao).

    Kojom pretragom se utvrđuje status vena? Kolor doplerom?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    znam da je problem u venama, ali ja nemam varikozitete tako da ne znam koje vene bih skkerozirala
    jedino ako je problem u unutarnjim venama
    "samo" ispucale kapilare donje trećine potkoljenice, više unutarnja strana, ali ima u području vanjskog gležnja
    Nisam ni ja imala varikozitete, ni ikakve tegobe osim tih vidljivih kapilara, ali na color doppleru se jasno vidjelo koje su to vene. Kod mene su bile problematicne povrsinske vene iako su se samo lagano nazirale kroz kozu, nisam imala cvorice niti su se te vene izvana mogle napipati.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Znam za iskustvo jedne gospođe koja je vene riješila pjenom, a onda se to preusmjerilo na kapilare pa su kao radi toga one počele pucati.

    I ja smaam trenutno u fazi traženja rješenja za popucela kapilare :/

  27. #27
    Lorrena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Narucila sam se kod dr Petra Dragica u Banjoj Luci za prijegled kapilara nogu.Nakon color doplera ću znati šta i kako, rekao mi je da bi kod mene postupak barem tri puta trebao da se uradi na osnovu poslatih fotki jer ima puno vena, pa eto čim prije budem imala info ja vam javim. Na zalost tretman ne rade tamo nego samo u Novom Sadu i Beogradu. Ak mogu birati radije bih u NS

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ni ja imala varikozitete, ni ikakve tegobe osim tih vidljivih kapilara, ali na color doppleru se jasno vidjelo koje su to vene. Kod mene su bile problematicne povrsinske vene iako su se samo lagano nazirale kroz kozu, nisam imala cvorice niti su se te vene izvana mogle napipati.
    e o tomu ti upravo govori dr Dragic da se te vene daju napipat kad koža izgubi elasticitet http://www.youtube.com/watch?v=guiR6ttEs54 na to nitko ne obraća pozornost dok je u ranijem stadiju
    ja imam problem s kapilarama kad bi mi netko darivao tretman kod njega na klinici

  29. #29
    Lorrena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    5

    Početno

    koji god tretman odabrali kod njega, necete pogrijesiti sigurno!

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    8

    Početno

    posebice mi se svidjela ocjena gospodje Melite napisana kod njih na fb stranici : https://www.facebook.com/melita.spol...12869998744194
    kanim joj se obratiti za detalje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •