Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 409

Tema: Razmjena iskustava

  1. #351
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ja sam valjda jedina nemajka cija djeca po noci traze tatu
    Migulica, nek je sve dobro proslo

  2. #352
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Kod nas ima dva razloga zašto ne traže tatu:

    1. nema mlijeka u cicama
    2. i da ima, ne čuje ih kad se bude.... vodi se onom:" kad zvoni telefon, a znaš da nije za tebe...."

  3. #353
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mi smo bili od pocetka na kombinaciji cica plus ad, nema dosad nocnog budjenja uz hranu kojeg tata nije odradio, tj zajedno

  4. #354
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    AndrajaMa, cure su ko gromovi! a to što se dernjaju, e za to ti nemam savjeta jer moje V. bez obzira na svoj 3,5 g još uvijek urliče....tako da me sram od susjeda jer nama šanse da prođemo stepeništem, a da on ne urlikuče od ljutnje zbog neznamkoje gluposti....
    Mare, dobar odgoj TM!
    Moram moje pohvaliti sto se tiče dnevnog spavanja, moji odrape do tri sata i po danu su pravi pravcati spavači....
    po noći bude često veselja, ali obzirom da više ne cicaju ODBIJAM ekskluzivu na buđenja....
    Andreja ako ne drugačije zveknem ga nogom iz kreveta. Pa ustane. Negodujuć. al ustane.....i odradi noćnu krizu...

  5. #355
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Mare jesu li se curice pustil? hodaju li? vježbice? nisi nam dugo pisala....

  6. #356
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas ima dva razloga zašto ne traže tatu:

    1. nema mlijeka u cicama
    2. i da ima, ne čuje ih kad se bude.... vodi se onom:" kad zvoni telefon, a znaš da nije za tebe...."
    ovo pod 1. mislim TATA nema mlijeko u cicama....

  7. #357
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    ovo pod 1. mislim TATA nema mlijeko u cicama....
    ooo bez brige budi, sve kužimo

  8. #358
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Migulica, jaki pocetni hipertonus mini rambo se pusta na par koraka, a mrsava migulica bude uskoro
    Nisam odgajala muza, takav je, ponekad i prebrizan

  9. #359
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Mala Migulica

  10. #360
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Jesu vam se blizici grizli, cupali? Kako to rjesavate tj kako ste to rjesavali?

  11. #361
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    ja se nadam da će bar ugrizi biti iza nas.
    Prvo je M grizla V, onda je bim grace period, a sada već neko vrijeme V od bijesa grize M.
    Čak i kad je neovisno ljut ugrize nju. Ili bar proba.

  12. #362
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    E, legal, to sve valjda ide pod normalu, a branimo, na oku su stalno jer kad veca ugrize manju bude gadno
    Nego, kako stojite s vezanosti za tatu? Sad neka faza da obje oce tati ako placu

  13. #363
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Moji su odlični s tatom kad me nema.
    Inace mama d.o.o.

  14. #364
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Legal moji se non stop cupaju i grebu...ne grizu jos i nadam se da ni nece, posto su oboje bas zubati :D A mare41 curica je jako jako vezana za tatu, mm radi 10-12 h i slabo ga vide, ali kad dodje s posla ne smije je pustit iz ruku jer slijedi vristanje i plakanje i stalno je tata,tata. Decko je ipak mamin sin i mamina maza

  15. #365
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    I moje se čupaju, a tek im je 5 mjeseci.... strašno kako jedna drugu dohvate u sekundi.... za kosu, uho, ruku, nogu... najdraže je uhvatiti nogu onoj drugoj i sisati njezin palac... mislim, u sekundi se okrenu i dohvate... gdje li će to doći...
    i moje su vezane za mene, ali ne bune se tko god da ih uzme... za sada....bitno da ih netko uzme i igra se s njima...

  16. #366
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    po pitanju grickanja ja kazem nesto tipa ne grizemo se, cinimo sestri draga i onda kao malo pomazim sa njenom rukom. trebam li tu bit odlucnija i malo stroze reci ne grizi sestru, mene, nonu, tatu??

    ne jos govorim za struju i kabele, pa za lupanje sestre igrackom po glavi. vise manje smo sve izbacili iz dnevnog osim stvari sto ih smiju dirati i ovih nesretnih kabela. jedino ce mi kad uskoro krene grijanje na drva, nasa mala plamen pec predstavljati problem. jer se pec bas uzari. ali valjda ce to brzo shvatiti.

    a tati se strasno raduju kad ga vide ali nema nekog pretjeranog plakanja da bi kod njega. vise znaju plakati ako se jedna dodje maziti kod mene ili dojiti. onda druga doleti za sekundu.

  17. #367
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Meni je nekako najmilije kad jedan nešto traži (tipa jabuka, bonbon ili breskva) drugi/a se nacrta u roku od 30 sekundi i traži isto to i za sebe....a ponekad i prvi tražitelj, traži istu stvar i za drugog.
    Tako da je vrlo važno da imam sve uduplo....

  18. #368
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ili bas obje moraju u isti tren na istu guralicu ili ljulju, bez obzira na uduplo, tako sad kad tata jednu nosi, mora i drugu, e da, samo jedna grize, druga dijeli samarcice, govorim ne, ali...

  19. #369
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Stvarno je s dvoje malih pravo veselje. Jos kad oboje prste karakterom...

    Kad ste se vratile Na posao? Ili kad se vracate?

    Ja ostajem doma jos godinu dana. Valjda necu za koji mjesec molit da me prime nazad

  20. #370
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ja ostajem doma drugu godinu
    evo izgleda da ce danas prvi put spavat samo jednom

  21. #371
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    I ja ostajem jos godinu dana doma.... Mare mislis na jedanput dnevno? Moji zadnjih tj dana spavaju od podne do 1-30 i to je to, imali su spavanje jos oko 5 ali to su sami izbacili, i u 20 u krevet...mozda i bolje tako...

  22. #372
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    jucer jedno spavanje, jedva docekale navecer 7 sati, danas opet dva spavanja, ne ide jos izbacivanje drugog spavanja

  23. #373
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Godinu i pol sam bila s njima.
    Financije nas natjerale. A i meni je dobro došlo da se vratim na posao.

  24. #374
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Citam ovi temu kako bih se malo informisala i pripremila (ako je to moguce) za ono sto dolazi kasnije, i priznajem da sam se posteno prepala. Jedino ohrabrujuce je sto su to vecinom prolazne faze...

  25. #375
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Ma Sanja, sve se prezivi...
    Nekad bude napeto, ali ide...
    Meni se cini da je bolje realno pisati, jer realnost je zahtjevna...
    Ali snadjes se...ko nikad prije

  26. #376
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Da, svi izazovi su riješivi...
    Iskreno, kako god bilo teško, istovremeno je (ili koji sat ili dan poslije) i lijepo.

    Prošli sam tjedan npr. bila sama kod kuće sa njih petero... M. krenuo u 3. razred, P. prvašić, K. ostala doma i imala temperaturu, a M. i M. standardno malo spavaju i puno doje. I sve je funkcioniralo. Bilo je i skuhano i spremljeno i organizirano, još sam stigla i hrpu priprema napraviti za neke druge obaveze što uključuje sate provedene za računalom.... treninzi, ma sve je bilo super....
    A onda je došla svekrva, kao meni u pomoć... nastala je pomutnja... iskreno! Ne kužim, kao da se dogodi raspad sistema.... OK, bilo je skuhano, cure su imale više pažnje, ali sve ostalo... kaos. Jer ona ne bi da djeca plaču, ne moraju spremati, jer ona će... (a nosa M ili M na rukama, pa je to onda tek navečer kad legnu), pa sto puta ih nudi jelom (kad sam sama s njima onda su jadni gladni i žedni)...
    Tako da sam zaključila da nam je najbolje kad smo sami, bez obzira koliko dana je MM na putu.

    A sad malo o mojim problemima... cure užasno malo spavaju... svega dva puta po danu, vrlo kratko, manje od pola sata... noću se bude svakih dva-tri sata, ali naizmjenično...u začaranom krugu smo...
    još nismo počeli dohranu, ali svaki moj pokušaj u zadnjih tjedan dana da im dam malo sokića ili jabuke na žličicu je neslavno propao...

  27. #377
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    AndrejaMa, razumijem te za pomoć sveki. Meni najbolje pomogne moja mama, ali mislim polako da oslobađam barem dijela obaveza jer se i ona premori. A MM je izgleda dobio neku virozu... Tako dok on ne ozdravi ne mogu je pustiti kući. A šta radiš sa curama kad ne spavaju? Da li traže da ih zabavljaš ili? Skidam ti kapu kako sve uspijevaš.

  28. #378
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Da, zabavljam ih na svakakve načine... budu u vrtiću, dam im igračke, stavim na pod, sad se već čupaju, vuku, otimaju igračke i sl. jednu nosim, druga plače i tako u krug...

  29. #379
    Sanja79 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    682

    Početno

    Dakle da uživam dok samo spavaju i jedu...
    Ja planiram kupiti maramu za nošenje, inače ne vidim kako bih mogla da ih hendlam u isto vrijeme u tom uzrastu.

  30. #380

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Uživajte dok su samo na podu, i nejdu nigdje, ta faza je zakon, cim prohodaju, cca od nekih 11 mj postaje kaos, ja sam do tad svašta stigla, od kuhanja za sve nas, čišćenja,peglanja, do pravljenja kolača... A sad jedva skuham, guraju prste svugdje, uhvati im ih ladica, pa plač, pa vade lonce, pa vrecice, pa se cupaju, pa se drže za noge i nedaju ti da mrdnes tako da sad mogu samo mastat o necem mirnom u kuhinji i šire... Sad ove ostale stvari radim dok spavaju, drukčije nejde. I onda mi neko veli lezi dok oni spavaju... Moš mislit

  31. #381
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    danas pala prva prava svadja, veca manju stipala, a mala vratila s par ozbiljnih pljuskica, zbog igracke koju imaju uduplo

  32. #382

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    moji dječaci imaju 4,5 godine - tek su se nedavno počeli zajedno igrati, ne kažem da nema frke povremeno, ali generalno imaju zajedničku, osmišljenu, konstruktivnu igru koja traje neko vrijeme, a ne posvađaju se nakon minute kao obično
    naravno da sve imaju uduplo, ali to nije važno

  33. #383

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Cure imam pitanje... Dečki lagano ulaze u fazu kad se sami zabavljaju, smijulje i rade rusvaj po podu. Malo me ponekad muči što veći klinac skoro stalno mališi uzima što dudu iz usta što igračke s kojima se igra. Već je to počeo raditi samo zato da vidi reakciju, a ne i da bi tu istu dudu uzeo u usta ili se s igračkama igrao. Mališa na to većinom vrišti k´o sivonja i ništa osim plača ne poduzima . Imam mu potrebu dudu vratit jer vidim da on ne reagira u smjeru da se pobrine za sebe , a s druge strane mislim da to baš i nije ispravno (uzmem mu rukicu kojom je bratu nešto maznuo pa isto tako lagano i vratim). Naravno, ponekad se desi i obrnuta situacija i tad veći uzima stvari natrag ili se zaokupira nečim drugim...Trenutno je on nekako napredniji pa imam dojam da na malom vježba što je naučio. Kako ste se ( ako ste) vi reagirali? Znam da su to tek počeci problematike... Inače, lagano se približavamo 10. mj , klinci su zdravi, cicaju , dohranu su prihvatili bez problema , preko dana spavaju max sat do sat i pol , po noći je relativno ok i tak.... dani nam lete

  34. #384
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    to su ti sve faze, i kod nas isto, manja pocela pljuskat vecu, bori se, interveniram kad se grizu i cupaju, a otimaju si dude i igracke naizmjence

  35. #385

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja sam sprečavale opasne situacije, a ove " nevažne " puštala, sve je to dio razvoja
    i ovaj koji pušta će shvatiti da to nije uvijek okej i izboriti će se za sebe, bez brige

  36. #386

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Hvala cure..nove su mi te njihove interakcije pa se previse petljam

  37. #387
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Suzdržavam se od intervencija, ako vidim da su snage podjednake.
    Kad prijeđu granicu, interveniram.

  38. #388
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    ja interveniram na grickanje i cupanje. za ostalo nastojim samo biti promatrac.

  39. #389
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    muke po kakanju...
    evo, dvije cure, isto hranjene, pojedu podjednako, podjednako velike, napunile 6 mjeseci, počeli sa dohranom prije dva tjedna, za sada smo apsolvirali (djelomično) mrkvu, jabuku krušku, korabica sa mrkvom je završila u smeću - nisu htjele ni probati....
    jedna kaka svaki dan, obilno, mekano
    druga nije kakala par dana, evo jučer se toliko mučila, da sam nakon tri dana da govance izađe pola cm pa ga ne može istisnuti i uvuče ga, odlučila intervenirati sa čepićem.... pokakala mali tvri valjčić... danas u dva navrata u peleni par kuglica veličine špekule.. ali jaaako tvrde....
    baš je muči... kako pomoći???

  40. #390
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    i moja cura zna imati problema,kruška nama pomaže i šljiva,izbaci mrkvu,ona zatvara

  41. #391
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Šljiva.
    Pokušaj s njom.

  42. #392
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    pa ne bi im sada sa 6 mjeseci davala šljivu....

  43. #393
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Sljiva ide sa 7 mj i nije neka bitna razlika hoces dati sa 6 ili 7 mjeseci...ako se bas protivis skuhaj kompot od jabuka, isto pomaze.

  44. #394
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    jabuku i jedu većinom kuhanu jer ne vole svježu... probat ćemo sa šljivom...kruškom...sad nas je i temperatura poharala...

  45. #395
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno


    da vam se javim! Krenuli smo s dohranom, jabukica, tikvica, kruška... Idemo na vježbice, klinci se okreću, oslanjaju na ruke, grabe igračke... Malo su kruti kad je u pitanju oslanjanje na dlan.
    Moram priznati da mi je sve teže, oni sve manje spavaju. Jedva čekam da se sami posjednu, brijem da će im biti manje dosadno.

    Kako ste vi?
    Posljednje uređivanje od m2b : 09.10.2014. at 17:27

  46. #396

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    evo da se i mi javimo nismo odavno kod nas je uglavnom idila , jedemo sve nema biranja , spavamo savrseno igramo se sto ja volim reci dobro sam ih istrenirala , medjutim sad su poceli neki sitni problemcici posto smo krenuli na tutu i prilicno nam dobro ide tj. islo je do juce piskili i kakili ko pravi medjutim evo vec drugi dan se desava da su poceli oboica zajedno kakiti tj. jednog stavim a kaki i onaj drugi koji ostane u krevecu . jos uvjek nemogu ih oboicu staviti zajedno jer moram cuvati onog koji je na tuti da ih oboicu stavim ne ide jer kad trebam obrisati jednog drugi ustane i ode da se igra a sad je nastao problem jer cim vidi tutu da sam jednog stavila i onaj drugi krene kakiti .
    tako da nemam prestave kako oboicu staviti na tutu u isto vrijeme s obzirom da sam sama pa mi nema ko pomoci oko jednog dok drugog brisem i oblacim.

  47. #397
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    S 9 i po mjeseci su na tuti? Kako si to uspjela?

  48. #398
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    i ja se pitam!?meni nije palo ni napamet,bit će dobro ako drugo ljeto uspijemo

  49. #399

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno



    svaka čast, kak znaš kad im se piški, kaka ili ih stavljaš svako toliko?...ja bi riknula da sam još i s tim imala brige, fakat je to ekstra rano

  50. #400

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    mislim da se moji još tad nisu ni posjedali...

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •