Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: detoksikacija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno detoksikacija

    jel išao tko?

    kada,sol,elektroda i na kraju puno fuj,bljak vode

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    ali tu idu samo stopala koliko ja znam.

    moje misljenje je da je prava detoksikacija specijalna ishrana plus odredjeni program ociscenja uma i tela. znaci, bez stresa, sauna, masaze, zdravo znojenje, relaksacija, vezbe tipa joge.

    struja i voda nikada pa cak i kad znam da me nece ubiti.
    a ne volim ni struju bez vode. mislim na elektrode umesto gimnastike, pasivne gimnastike, skidanje celulita strujama i bla bla.

  3. #3
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Podižem temu iz pepela, da ne otvaram novu.

    Jeste probali koju od metoda? Ja sam intenzivno razmišljala o onoj sa glinom, ali nikako krenuti.

    U biti se vodim idejom da svakodnevno u organizam unosimo hrpu smeća-preko hrane,kozmetike, zrakom, vodom...i da bi bilo korisno barem dio toga izbaciti.

    Načula sam i o staroj ayurvedskoj metodi detoksikacije uljem pa sam odlučila to malo proučiti i probati jer se čini jednostavna. Princip je da se ulje suncokreta ili sezama(hladno prešano, naravno) drži 15-20 minuta u ustoma, bućka između zuba i onda ispljune. Sadržaj koji se ispljune mora biti skroz bijel jer to znači da je ulje pokupilo toksine i bakterije/štetne mikroorganizme iz tijela. Nikako se ne smije progutati.

    Ja evo to već radim neko vrijeme i mogu reći da već vidim neke rezultate. Smanjili su mi se bolovi u crijevima od mog iritabilnog kolona, ne boli me više želudac(kronični gastritis), koža se očistila, sjaji, kao i zubi koji su puno bljeliji(požute od kave, jelte).


    Htjela sam probati i onu kuru sa grejpom i gorkom soli, ali ne mogu to kad sam sama s klincima preko tjedna, a vikendom mi se ne da.

    Ovo s uljem daje za sad super rezultate.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kul!

    gdje si kupila ulje ?

  5. #5
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    maria, hladno prešano suncokretovo ulje imaš u dm-u.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Heretičko pitanje: kako izbjegneš mučninu s gutljajem ulja u ustima toliko vremena?

  7. #7
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Heretičko pitanje: kako izbjegneš mučninu s gutljajem ulja u ustima toliko vremena?
    Ulje od sezama.

    Ima fini, mekan okus.

    Ali ja inače mogu provariti svakakve gadosti(nažalost, kad moram, šta da se radi) pa mi je ovo super.

    Evo upravo sam na terapiji čajem od iđirota( a to je neuporedivo sa ičim što se može oralno uzeti po užasu) tak da ako to mogu, mogu sve.

    I da, ubijem si vrijeme sa surfanjem, gledanjem filma...pa mi vrijeme od 15 min. proleti.
    Posljednje uređivanje od ivancica : 28.07.2010. at 14:49

  8. #8
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ulje od sezama.
    Ima fini, mekan okus.
    Kako su ukusi razlikuju!
    Meni je tesko i ostrog okusa i koristim ga samo zimi.

    I meni se svidja ova metoda, ali se ne usudjujem ista po pitanju detoxa raditi dok dojim.
    (mozda sam u krivu)

  9. #9
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Pa ja ne zna, meni je ovo koje ja ima tak fino. A možeš i s maslinovim(čitala sam). Super je ono od Marelice ako si ga kupila.

    Ja ne vidim ništa loše u ovoj metodi detoks. pri dojenju. Ti ništa ekstra ne unosiš u organizam. Ovdje ti ulje služi da "pokupi" eventualne toksine i ti ih ispljuneš.

    Možda da pitaš nekoga stručnog po tom pitanju.

  10. #10
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    nisam strucnjakinja, ali i meni se cini da je takva vrsta detoksikacija kompatibilna sa dojenjem.
    pogotovo bb, ako vto vise nije iskljucivo dojenje.

    metoda je vrlo polagana, te bi se kako sam ja procitala trebala provoditi najmanje mjesec dana, da dala razultate.

    eto i jam sam kupila ulje od rigane (firma9 koje je namjenjeno takode i cisljenju zubi, kao i detoksikaciji. ima u sebi nekih etericnih ulja, pa je okus ok. ali nisam jos pravo pocela , mozda me ovaj topik inspirira.

    inace u tradiciji TCM-a (kineska trdicionalna medicina) postoji takode jedna metoda prociscavanja organizma:
    litra, do dvije vode trebaju provriti, samo malo ohladiti, uliti u termos bocu, te pijuckati to tokom dabna, onoliko vruce koliko se moze izdrzati (sto vruce to bolje)
    takode provoditi oko mjesec dana, par puta godisnje.

    i jedno pitanje!
    imate li kakvih iskustava ili saznanja o onim biljnim oblozima za tabane koji sluze za detoksinaciju, a reklamiraju se u hrvatskom tisku? (zaboravila sam kako se tocno zovu)

  11. #11
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    inace u tradiciji TCM-a (kineska trdicionalna medicina) postoji takode jedna metoda prociscavanja organizma:
    litra, do dvije vode trebaju provriti, samo malo ohladiti, uliti u termos bocu, te pijuckati to tokom dabna, onoliko vruce koliko se moze izdrzati (sto vruce to bolje)
    takode provoditi oko mjesec dana, par puta godisnje.
    Isto ovo preporučuje i tradicionalna indijska medicina.

  12. #12
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    samo bih se izvinila zbog totalno nepismenog posta.
    pisala sam brzo, te nisam poslije pregledala.

  13. #13
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Iscitala sam dosta toga s neta i jos uvijek nisam 100% sigurna da cu jos kretati na "oil pulling".
    Nisam jos uspjela doci do mog joga ticera, ali nekako si nisam ok s idejom da pokrenem procese prociscavanja organizma (a ova metoda to intenzivno cini) dok ista od toga moze dospjeti do malca. Ali, svakako je metoda jako zanimljiva i jednostavna i krenut cu s njom kad rijesim ove svoje nedoumice.

    Ivancice, ajde pliz, napisi periodicno koje sve promjene dozivljavas, bas me zanima.
    Citala sam i da su neki ljudi izgubili amalgamske plombe iz zuba - kazu da je to odlican trenutak da ih se zauvijek rijesimo.
    Nadam se samo da mi se nece dogoditi, ako ih pogubim, da ih izgubim sve odjednom jer cu imati propuh u ustima.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 30.07.2010. at 09:24

  14. #14
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    nama nasa dok savjetuje da provodimo desetodnevnu kuru ciscenja sodom bikarbonom - pije se po jedna casa, probala sam jednom, ocistilo mi je ten. mogla bi ponovno.

  15. #15
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Upravo završila jutarnji obred.

    Jasena, super info za ove amalgamske plombe, mada sam ja moje davno promijenila jer mi je stalno ta info o njihovoj opasnosti bila u glavi.

    Morat ću reći mami da joj možda sad sama ispadne jedna koju ima a nikako da ju izvadi.

    I da, budem vas izvještavala svakako.

    Npr, jutros sam odmah nakon bućkanja imala nagon na stolicu. Koji inače imam tek kad pojedem doručak. Ali onda to ide tako da se preznojavam i umirem od bolova jer me boli prolazak stolice kroz zadnji dio crijeva(iritabilni kolon). Sad nije bilo nikakve boli. Presretna!

    I zubi su sjajniji.
    Ujutro nisam umorna kao inače kad spavam manje od 8 sati koji su mi potrebni da se koliko toliko odmorim jer mi treba puno sna.

  16. #16
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Super!
    Flo, na jednoj stranici koja se bavi i oil pullingom, nasla sam dosta preporuka o sodi bikarboni (pije se 2x dnevno, 1 zlicica u pola case vode), preporucuje se i za djecu (pola od ove doze), kao i cetkanje zuba sa sodom bikarbonom dok se radi oil pulling (ne znam koliko bi dugotrajno koristenje sb moglo biti pogubno za zubnu caklinu).

  17. #17
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Koliko dugo se to pije sb? svaki dan ili neki period?

  18. #18
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    nama je doc rekla 10 dni, pa pauza od mjesec/dva pa ponovno.

  19. #19
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Kad he najbolje muckati ulje u ustima? Ujutro na taste ili...?

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da.

  21. #21
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja se natjerala da probam ovo s uljem, i mogu reci da bi svakom preporucila da proba

    mislim da svatko ima specificne probleme, pa da ne nabrajam kako na mene djeluje. probajte, ne moze skoditi! ako ne vidite rezultate nakon tjedan, dva nikom nista.

    ja sam inace nocna mora za lijecnike, svih vrsta, il mi se ne da nesto novo probat, il ne vjerujem u to, il sam skepticna, il me strah da mi ne napravi jos vecu stetu itd, itd.

    prvih par dana mi je trebalo da se naviknem, i nisam mogla veliku zlicu nego sam pocela s malom. koristim suncokretovo hladno presano, sezamovo mi je prejako.

  22. #22
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Do prije trudnoće godinama sam išla na detox, dva puta godišnje.
    Ili bih 5-15 dana isključivo bila na cijeđenim sokovima voćnim i povrtnim ili kombinacijom ili bih bila na mješavini vode, limuna, kajenskog papra i javorovog sirupa. POila bih koliko sam osjećala potrebu. Za to vrijeme sam vježbala, učila, radila, što i inače. Kavu nisam pila i iako sam niskotlakašica tlak bi mi se u to vrijeme regulirao. Koža čista, sjajna, kosa, puna energije, doduše tek treći dan, nakon bijelog jezika, glavobolja. Zdravlje odlično. Šest godina koliko sam bila na detoxu nisam se ni prehladila. To me kupilo da repriziram. Doduše, najprije mi je prijatelj iznio tu ideju, mislila sam da je luđak, dosta sam čitala i razmišljala a na kraju sam motivirala hrpu prijateljica da probaju (on se nikada nije usudio).

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Nisam isla ali redovito pijem ovaj caj , osjetim razliku otkad sam pocela piti, ali osim caja pazim vise i na prehranu . Sad ne znam, isplatili mi se uopce ici bas negdje na detox ili je ovo dovoljno?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Je li netko probao proizvode za detoksikaciju iz dm-a? Detox express i sl.

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Kaj je to?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •