Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Krvarenje iz dojke (bradavice)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno Krvarenje iz dojke (bradavice)

    Jučer sam primjetila par kapi krvi iz dojke, jutros isto, te sam otišla kod gin. na pregled i dobila uputnicu za citologiju.

    Na pregledu mi je napravljen UZV i gin. mi je rekla da može biti ili upala kanalića ili fibroadenom ili papilom.

    Trenutno sam u 17+5 i prošli tjedan sam imala iscjedak kolostruma iz te iste dojke.

    Sada sam luda i ne znam što bi, na citologiju ne mogu prije pon.

    Ima li tko sa sličnim problemom??

  2. #2
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Koliko sam upoznata rijedak slučaj. i ja spadam među njih. ne sjećam se više u kojem tjednu trudnoće sam bila kad sam primijetila sitne tragove krvi na grudnjaku i totalno prestrašena otišla giniću koji me također uputio na uzv.
    uzv je bio uredan uz napomenu da dođem na kontrolu neko vrijeme nakon poroda (sad se više i ne sjećam koliko nakon poroda, samo znam da na tu kontrolu nisam otišla).
    kad sam rodila i kad je mlijeko nadošlo (3. dan po porodu) zaradila sam mastitis jer je lada bila 3 dana u inkubatoru, a meni su svi redom (liječnici, sestre) rekli da nema mjesta panici jer sam rodila carskim pa neće mlijeko tako skoro. aha bilo je kasno kad sam shvatila da se moram izdajati i kako nisam baš znala kako pomogle su mi sestre.

    uglavnom, tijekom izdajanja iz desne dojke curilo je mlijeko pomiješano s krvlju. ne mogu procijeniti koliko, ali spavačica i plahta bile su potpuno mokre. ja sam bila u šoku, a sestra koja me izdajala (djelovala je prilično iskusno) rekla je da to vidjela samo jednom do tada.
    nakon tog izdajanja krenulo je čisto mlijeko bez krvi, a ladu sam prvi puta dojila slijedeći dan.

    krv se kasnije više nije pojavila, ali je ta dojka (uslijed prekomjernog izdajanja) bila nešto veća i kanalići su bili prohodniji tako da je lada oduvijek preferirala baš tu. danas je zove "vejika", a ovu drugu "maja".

    svi su mi kasnije rekli da je vjerojatno došlo do pucanja kapilara i da nema mjesta zabrinutosti. eto i ja sam skroz zaboravila na tu kratkotrajnu noćnu moru dok me nisi podsjetila.

    ovo je moje iskustvo i ne daj se prestrašiti. to sam ti napisala zato da te eventualno upozorim da to možeš očekivati pa ako se i desi (a ne mora) da ne budeš u panici kao što sam i ja bila.

    btw. za sada uspješno dojim 29 mjeseci

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    joj hvala

    trudim se biti mirna i staložena, ali baš mi i ne ide.

    dobila sam informaciju da je najvjerovatnije upala kanalića, i da je to više neugodno, nego opasno, ali dok ne napravim pretrage neću biti mirna.

  4. #4
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    ma ja vjerujem da će sve biti ok. i pokušaj puno ne vrtiti film, pričekaj uzv pa ćeš vidjeti. i svakako javi novosti

    nadam se da te nisam uplašila jer to nisam nikako htjela.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    ma nisi me ti prestrašila....jedini je problem što imam internet, i što svakakvu glupost možeš pročitati i dijagnosticirati

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    carny, vjerojatno se rado o nekoj upali. brzo iskljuci internet, radi nesto sto te veseli i novce koje si si ustedila na ceprkajuci po internetu stavi u kasicu prasicu za svoju bebicu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    Evo danas sam imala na prvu (od tri) posjetu citološkom laboratoriju, uzorak iz dojke više nije krvav, sada je bijele (pomalo krem) boje i nešto gušći (po mojoj procjeni).

    I dalje sam šokirana i pod stresom, a znam da mi od toga nema koristi.


  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    evo danas sam dala zadnji uzorak, koji je za razliku od prva dva u sebi sadržavao i krv, malo kolostruma (bar mislim) i bijeli nešto gušći dio.

    Nalazi su mi gotovi slijedeći tjedan, pa mi do tada ne preostaje ništa nego čekat. :/

  9. #9
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Bit će sve ok, sigurna sam.
    Ali od vibri glava ne boli, a rezultate svakako javi
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Tako je, od vibri glava ne boli. Zato ~~~~ ~~~~ ~~~~!!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Drži se Carny

  12. #12
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    držim fige da nalazi budu ok

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    hvala cure,

  14. #14
    Candy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    260

    Početno

    Carny, evo i ja te pozdravljam i šaljem pozitivne vibracije. Nadam se da ćeš brzo opet pisati na zimskima...drži se, bit će sve ok.

  15. #15
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Naravno da će pisati na zimskima, neću joj ja dati da ode! Ipak nam je termin na dan isti, pa mi je pravo rame za plakanje. 8)
    Ali dat ću ti još koji dan da dođeš k sebi, a onda te zasuti privatnim porukama dok ne popustiš...

  16. #16
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Evo još pozitivnih vibri ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    evo mene,

    jučer mi je počeo kolostrum iz obje dojke, to mi djeluje nekako pozitivno i odmah me oraspoložilo

    nikakvih tegoba nemam i svi mi govore da "dobro" izgledam pa sam se umirila i ne mislim na gluposti

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    Dobila sam nalaze s citologije i imam jedan loš nalaz.

    Sutra idem kod specijaliste na pregled ultazvukom, a ja sam još bila kod svoje gin. koja mi je rekla da je to najvjerovatnije papilom, ali da se daljne pretrage ne mogu raditi zbog bebe, nego da ćemo uzimati uzorak svakih mjesec dva dana i paziti kako se mijenja, ako se bude mijenjao. Upala je izgleda virusna.

    Postojiu mogučnost da papilom sam nestane, ali svejedno daljne kontrole su mi obavezne. Iako mi ultrazvukl ne može pokazati točno stanje, ipak idem po još jedno mišljenje.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    vibriram da bude sve ok ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  20. #20
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Hej... Odgovorila sam ti na trudnicama. Zaboravi ovaj depresivni smajlić i zbog djeteta počni koristiti , ok? Bit će sve u redu, vidjet ćeš.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    evo vratila sam se s pregleda, bila sam u poliklinici Cito kod dr.Buljević koja je specijalist onkolog.

    Pregled (UZV) je bio vrlo detaljan i ugodan.
    Dr. nije ništa našla što bi upućivalo na strano tkivo bilo koje vrste 8) (stvarno sam odahnula) preporuka novi citološki pregled za 20-ak dana.

    Uzrok krvarenja nepoznat (i danas je bilo malo krvi) za sada.


  22. #22
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    ajd super, nadam se da će tako biti i za 20 dana. mazi trbuščić i uživaj ...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    Evo i ja sam primjetila par kapi krvi, i ne znam kaj da radim. Da li da čekam normalni pregled kod ginekologa ili da je prije zovem.
    Ovaj post ranije mi nije baš jasan. Prvo su loši nalazi i papilon, pa nema ničega??? Što je to na kraju?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    krvi još ima, ali i nekakva kvržica :?

    ds obzirom na mlijeko u prsima i hormone još je teško ustanoviti zbog čega je krvarenje.

    radila sam nove pretrage i slijedeći tjedan bi trebale dobiti nalaze.

    dakle uzrok nepoznat, nalazi od 7 mjeseca nisu toliko loši (ipak nema nikakvog zločudnog tkiva) ali sada čekam.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Cure, za hrabrost i vibre za dobre rezultate!

  26. #26
    mama2x

    Početno Re: Krvarenje iz dojke (bradavice)

    ja sam također imala u otprilike 20 tjednu krvarenje iz dojke.
    55 puta su me slali u institut za tumore na citološki nalaz.
    svaki put je pisalo krvarenje nepoznatog uzroka.
    nakon poroda iz te dojke mi je išla krv u kombinaciji s kolostrumom.
    i ja sam bila sva izvan sebe i uplašena, a glupe sestre u bolnici mi nisu znale reći kako dalje.
    osnovno je:
    1. nemojte da vas netko zaplaši, to je normalno krvarenje iz kanalića i proči će samo od sebe izdajanjem
    2. nakon poroda izdajajte jedno 1-2 dana na tu dojku i dajte djetetu onu koja ne krvari.
    3. nakon 1-2 dana izdajanja krenuti će lijepo čisto, bijelo mljeko te obavezno dijete stavljajte na tu dojku
    4. meni su prevencije radi nakon poroda u bolnici dali ceporeks kapsule koje se smiju piti uz dojenje da se slučajno ta dojka nebi upalila ili ugnojila
    5. nemojte da vas uplaše i obeshrabre glupe sestre ili pedijatrice koje sličnu stvar nikad nisu u životu vidli pa vam ni neznaju pomoći več samo vade uzorke koji su tako i ovako svaki put ok.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav mame, nova sam i znam da je tema jaaako stara ali evo pokusavam ju aktivirati obzirom da nigdje nista slicno nisam nasla i obzirom da vidim da je bilo zena s ovim problemom. Ako ne uspije, probat cu pokrenuti novu temu.
    Uglavnom, prije cca 2 tjedna primjetila sam krvav trag na grudnjaku iz obje dojke (iz vece vise, iz manje manje), isla sam na citoloske pretrage (brisevi tijekom 3 dana) gdje stoji misljenje da se radi o "papilarnoj proliferaciji stanica duktalnog epitela" sto mi je citologinja objasnila kao upalu, preporucila uzv i kontrolu nakon sanacije upale. Zena je bila jako utjesna, govorila mi je da nisam prvi takav slucaj itd. Radiolog koji je radio uzv nije nasao nista sto bi trebalo punktirati izuzev dva fibroadenoma u dd koje pratim vec godinama, uz komentar da je sada slaba vidljivost i da se ne brinem, to nije nista, ako pocne crvenjeti i jako boljeti da se javim svojoj dok ili gin za antibiotike i kontrola za 6 mj... Nikakav konkretan odgovor od nikog nisam dobila, radiolog je bio cak vrlo nonsalantan uz komentare prema sestri da jel da da ce to mene proci, to se sire mlijecni kanalici?! U dogovoru sa svojom dok odlucila sam jos se konzultirati sa kirurgom za dojke kod kojeg idem na godisnje kontrole sa nalazima koje imam. Kirurgu idem sutra i onda nosim sve kod gin i svoje dok. Trudna sam 23 tj danas tocno, zadnji gin uzv je bio 23.04., sve je bilo OK, a iduci idem 29.05. Bebu osjetim svaki dan, bojim se da joj ovo sve skupa nekako skodi. Uz sve to od pocetka se borim s anemijom, a ovo mi sigurno ne pomaze. Zanima me kako ste vi na kraju prosle sa svime, Carny, Veronika... Objave od pinocchio i mama2x su me malo utjesile. Hvala vam unaprijed i unaprijed sorry na dugackom postu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •