Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Donacija sjemena

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    5

    Početno Donacija sjemena

    Pozdrav svima,
    već dvije godine tugujem zbog zatvorenih banaka s donacijama sjemena u Zg, nadajući se da će se napokon u ovoj državi odgovorni opametiti, no .... ništa ... :?
    Mm potpuno je neplodan, u braku smo 10 godina, imamo divnog sina živog anđela od 4 godine zahvaljujući anonimnom donatoru. IVF rađen na Svetom Duhu, iz mog prirodnog ciklusa, prvi pokušaj uspješan.
    Molila bih sve vas drage žene da me uputite na klinike koje pružaju IVF s donacijom sjemena, je li to zaista najbolje i najpraktičnije u Pragu? Molim da mi pošaljete linkove, cijene, ....
    Uistinu je nevjerojatna ravnodušnost vlasti, Vlade i Sabora, naspram ove zabrinjavajuće teme za već sve više parova i obitelji u HR.
    Pozdrav svim ženama koje su osjetile radost uspješne trudnoće i onima koje su još zakinute u toj radosti ...
    Hvala unaprijed...

    mama anđela

  2. #2
    ira

    Početno

    Mila ne znam kak je u Hr ali pouzdano znam da klinika u Jihlavi,češka ,
    izvodi Ivf sa donatorskim spermijima a još k tomu mozes doci sa svojim
    donatorom ako želiš.to znam jer moja advokatica momentalno ide tamo na postupak.Bum se raspitala kak dalje.pusa

  3. #3
    lavica2

    Početno

    Mene isto sve zanima o toj temi kao i Ivančicu! Ako netko ima informacija neka se javi!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj lavica2 prvotno napisa
    Mene isto sve zanima o toj temi kao i Ivančicu! Ako netko ima informacija neka se javi!
    Lavice,
    dobila sam o tome neke detaljne informacije od klinike Pronatal iz Praga, pa ako želiš, javi mi da ti pošaljem privatnu poruku. Ili im možeš sama pisati na hrvatskom, pa ćeš dobiti podatke iz prve ruke. Imaju svoju web stranicu.

    Mene bi zanimalo i dalje ako ima netko informacije za druge klinike. Ili ako netko ima iskustva s Pronatalom, jesu li uspješniji na inseminacijama ili IVF-u? :shock:

    Pozdrav svima

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj ira prvotno napisa
    Mila ne znam kak je u Hr ali pouzdano znam da klinika u Jihlavi,češka ,
    izvodi Ivf sa donatorskim spermijima a još k tomu mozes doci sa svojim
    donatorom ako želiš.to znam jer moja advokatica momentalno ide tamo na postupak.Bum se raspitala kak dalje.pusa
    Ira,
    nisam čula za tu kliniku, raspitat ću se. Mislim da mm ne bi pristao na poznatog donora, ja možda i bi, ovisno o situaciji. Ako se parovi odluče na tu varijantu, ili žene samice, mislim da je to svačija privatna odluka i nemam ništa protiv toga.
    Žalosno kako je kod nas sve to stalo... a toliki parovi su već uistinu očajni...

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...light=pronatal

    pisalo se na forumu i o pronatalu, pogledajte ovdje
    Sretno!

  7. #7
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    Mozda je neugodno pitanje ali... Sto pise u djetetovom rodnom listu u rubrici 'otac djeteta' kada se ide na donorsku?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Pahuljica prvotno napisa
    Mozda je neugodno pitanje ali... Sto pise u djetetovom rodnom listu u rubrici 'otac djeteta' kada se ide na donorsku?
    Pahuljice,
    to je sigurno od ranije regulirano zakonima, onima koji su na snazi, a valjda će biti i onima koji budu na snazi, ako se bude i dalje dopuštala oplodnja od donatora. Dijete rođeno od sjemena anonimnog donatora u svom rodnom listu ima zapisano oca koji je svojim potpisom prihvatio postupak oplodnje donorskim sjemenom. To je u slučajevima kad je muž neplodan, pa mu zakon omogućava da bude zapisan kao otac u rodnom listu.
    Ne znam koji bi otac bio zapisan ako bi se žena samica ili dvije žene u istosplonoj zajednici odlučile na oplodnju donorskim sjemenom, no to kod nas još nije moguće, a ako bude, ne znam kako će to riješiti.
    Kod nas je donator sjemena bio anoniman, kao što je i primatelj anoniman za donatora. I sad je moguća oplodnja donorskim sjemenom, ali su banke prazne jer su bolnice prestale prihvaćati donatore. Ne znam jesu li bolnice ustuknule pred glasnom promidžbom Crkve ili zbog navodnih manipulacija koje su izašle u javnost - tu još nisam na čisto...
    No, jadna smo država ako zbog lopova zatvaramo banke... :?
    Pozdrav

  9. #9
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    Hvala ti na odgovoru.
    Mozda i nas bude jedan dan cekao ovaj postupak i to mi je pitanje bilo uvijek nedoumica, ali pomalo i fobija. Ovo je OK sto se za oca upisuje osoba koja potpisuje postupak.

    Jos me jedna stvar zanima u vezi sveg ovog...
    Situacija je sljedeca... OK, odlucili smo se za donorsku, zatrudnila sam i rodila. Kako se sada postaviti prema djetetu, nasim roditeljima, poznanicima i okolni. To me stalno muci.

    - Da li od pocetka objaviti da nismo oboje bioloski roditelji (sto bi mozda skratilo (oceve) muke oko neizbjeznog prepoznavanja genetike roditelja u djetetu (od strane ranije nabrojanih)- mamine oci, tatin nos i sl.
    Na taj se nacin mozda zaista suocavamo sa realnoscu, ali si na neki nacin namecemo drugi problem- sto ako tu cinjenicu dijete (nepripremljeno) jednom cuje od nekog drugog a ne od nas?
    Vezano uz to slijedi sljedece pitanje:

    - Da li i kada djetetu reci realno cinjenicno stanje njegova porijekla?

    Sve su to pitanja koja se nekako paralelno vuku sa samim postupkom ali o kojima nitko ne prica i ne pise, a koja, mene osobno, jako trgaju.

    Kako ste vi to rijesile, odnosno sto se preporuca u takvim situacijama?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Pahuljica prvotno napisa
    Jos me jedna stvar zanima u vezi sveg ovog...
    Situacija je sljedeca... OK, odlucili smo se za donorsku, zatrudnila sam i rodila. Kako se sada postaviti prema djetetu, nasim roditeljima, poznanicima i okolni. To me stalno muci.
    - Da li od pocetka objaviti da nismo oboje bioloski roditelji
    - Da li i kada djetetu reci realno cinjenicno stanje njegova porijekla?
    Kako ste vi to rijesile, odnosno sto se preporuca u takvim situacijama?
    Mislim da svaki par treba donijeti tu odluku samostalno, ovisno u kakvoj sredini živi. Sadašnjim zakonom nije potrebno djetetu reći da mu otac koji ga odgaja nije biološki otac (to je samo nužno kod posvojene djece). Genetska sličnost s roditeljem je relativna stvar. Mojem djetetu svi vele da više liči na oca (koji mu nije rod), nego na majku (mene koja sam mu rod). Mi nismo našoj rodbini ni okolini rekli istinu. No, za postupak znaju moja majka i sestra i najbolja prijateljica jer sam im ja rekla. Djetetu ne namjeravamo nikad reći, osim ako bude nužno iz ne znam kojeg razloga kad odraste.
    Htjeli bi još jedno dijete na ovaj način. Možda me malo brine sličnost djece, hoće li i koliko biti slični ili različiti... S idućim djetetom svakako ću pokušati sačuvati pupkovinu u Sloveniji, ako bude ikad trebalo zbog kakvog liječenja... Jer djeca će biti polubraća, a imat će samo jednog genetskog roditelja ....
    Znam da nije lako, jer pitanja su i uoči postupka i nakon rođenja, ona su uvijek tu ... za svakog para je to izazov... no smatram da nikome ne oduzimamo život, nego darujemo... Osobno nikad ne bih pristala na stvaranje viška zametaka... imam ipak neke granice dokle idemo... sva sreća da medicina omogućava i takve postupke....

    pozdrav

  11. #11
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •