Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: znojni dlanovi i tabani kod dvomjesecne bebe...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Postovi
    18

    Početno znojni dlanovi i tabani kod dvomjesecne bebe...

    Tockici se u zadnjih tjedan i pol jako znoje danovi i tabani.Bili smo kod pedijatra i on je nesto promumljao da joj moram davati D vitamin i to 5 kapi jer samo dojimo i da je to od pomanjkanja D vitamina, ali nas je tako sprasio van da nisam stigla pitati zasto. Sada joj dajem cetiri kapi D vitamina s tim da smo u setnji svaki dan i to uvijek vise od tri sata.... Ribnjak je nas drugi dom.

    Da li netko zna nesto o tom pomanjkanju D vitamina i znojnim dlanovima i tabanima?

    Uz to nas vec preko 5 tjedana muce sluzave stolice,tj.ne muce jer je ona sretno i zadovoljno dijete koje dobiva na tezini i u duljinu i previse, ali sluz je stalno prisutna. (porodjajna tezina 4000g, 54cm, prvi pregled 5040g i 57cm, s dva i pol mjeseca drugi pregled 6840g i 64,5cm). Vise o tome na http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=26504

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Sad si me zabrinula.... I Ivoru se jako znoje dlanovi i stopala. D vitamin skoro da i ne dajemo, a sve zbog čestog boravka u šetnji i mog nemara

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    nama rekli da se to javlja kod anemije :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Postovi
    18

    Početno sorry

    Nije mi bila namjera ikoga zaplasiti. Ja ne znam jel to stvarno od nedostatka D vitamina, nego je doc meni poceo trubio tome da vidi da joj ne dajem D vitamin bez da sam mu ja to rekla (to se navodno i opipom fontanela moze vidjeti da li dijete ima ili nema dovoljno D vitamina) i da se vise ne zezam jer mi dijete ima manjak D vitamina i onda je samo nadodao ''Vidite kako su joj stopala i ruke mokri!'', pa sam ja pitala jel to povezano s nedostatkom D vitamina i on je samo kimao glavom pametno me gledajuci (u stilu da se niste usudili ne davati djetetu D vitamin). Ali kako je vec ulazio drugi pacijent,nisam ga stigla pitati zasto se znoje dlanovi i stopala kod nedostatka D vitamina. Znam sve o njegovoj vaznosti za okostavanje i iskoristivost kalcija, ali zasto se znoje dlanovi ne znam. Mozda je to nesto do stitnjace? A mozda se mnogoj djeci znoje dlanovi, a nemaju nedostatak D vitamina. Ja samo znam da dijete od moje prijateljice koje je samo na adaptiranom nema stalno znojne dlanove i tabane. Moja nema jedino kad spava.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ma sve OK! I ja sam htjela otvoriti topic o znojnim dlanovima i stopalima, pa nikako. Ivoru nekada i nogice budu onako mramorno plavkaste kada ga nosim....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Postovi
    18

    Početno anemija

    Tesko da se kod nje radi o anemiji. Jedem dovoljno crvenog mesa i tamnozelenog povrca, a inace imam krvnu sliku muskarca, bas sto se tice zeljeza. To ''jako zeljezo'' nam je u obitelji, pa valja ako ga ja imam dovoljno - ima ga i ona, valjda, nadam se.... U trudnoci sam kaoreakciju na previse zeljeza iz Prenatal vitamina dobila takve proljeve da sam poslije tjednima dolazila k sebi. Ispalo je da imam viska zeljeza i da ih ne smijem piti! Ali ne viska zeljeza na ustrp hemoglobina, nego kako bih rekla, predobru krvnu sliku sto se zeljeza tice....

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ljudi, ovih dana ima miljon stupnjeva, pa normalno je da se svi znoje.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Kod Ivora to nema veze sa temperaturom. Isto je bilo i onih par dana kada je bilo zahladilo :/

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    I Dori se isto znaju znojiti tabani i dlanovi ( mada su joj dlanovi stalno slinavi pa se ne kuži ). Nisam tome pridavala neku pažnju.
    Pia je isto tako imala vječito mokre tabane i dlanove, a njoj sam baš redovito davaka D3 kapi. Pa zar to stvarno ima veze s D-vitaminom? :?

  10. #10
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno Re: anemija

    Ja također znam da neki doktori tvrde da je znojenje dlanova i tabana znak anemije, ali bilo da je to ili nedostatak D vitamina, ja bih ti savjetovala da odeš po drugo mišljenje - možda kod nekog privatnog pedijatra, ili da samo odeš djetetu izvaditi krv, pa ćeš biti mirna i znati sigurno što joj je (a nadam se da nije ništa )

    A za sluz u stolici nama su rekli da je to od sekreta iz nosa koji beba ne zna ispuhati ili iskašljati, pa ga se naguta i završi u stolici - ne brini, proći će. Samo joj kontroliraj nosić.

    Pusa i zdrave nam bile

  11. #11
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ima veze s vitaminom D, ne znam kako i preko čega ali on navodno regulira znojenje.
    Ja mome N. ne dajem nikako vitamin D i nikad mu se nisu znojili ni dlanovi ni tabani, bez obzira na vanjsku temperaturu, mislim.. bude mokar od glave do gležnja, ali ne i do pete

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Postovi
    18

    Početno D vitamin

    Ok, hvala cure,vidim da je to prilicno cesto. Samo me zanima zasto to nije dobro davati D vitamin? Odnosno cini mi se da nekako postoji averzija prema davanju tog vitamina, pa me zanima zasto (priznajem, neuka sam po ovom pitanju)? Mi ga sad redovito uzimamo 4 kapi dnevno, pa se nadam da nam ne ce nista biti od toga. Moje iskreno misljenje i razlog zasto joj nisam spocetka davala D vitamin je zato sto sam mislila da ako ga moze prirodno stvoriti sama na suncu, da onda nema razloga da ga dodatno dajemo. Mislim da bi to pravilo i vrijedilo da je manja beba koja mrvicu sporije napreduje, ali ovako, moramo davati D vitamin. I naravno, nismoisli direktno na sunce....

  13. #13
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno Re: D vitamin

    Citiraj mkucanda prvotno napisa
    I naravno, nismoisli direktno na sunce....
    Baš zato se djeci do godine dana i daje D vitamin, jer više nije sigurno dijete izložiti suncu, pa da ga samo stvori. A vitamin D u tijelu tako malog čovjeka bitan je da ne dođe do rahitisa.

  14. #14
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    da podignem malo temu....

    danas sam primjetila da su maloj znojni tabani(i hladni), nije vruće (u stanu je 23), ona ima samo body i pelenu...čitam gore da je ili zbog nedostatka D vitamina (a dajem joj 3 kapi dnevno) ili anemije....beba ima 3,5mjeseci i prije par dana na pregledu sam pitala pedijatricu za željezo ali mi je rekla da ga ima u AD pa da ne treba.....imate iskustva...inače je sve normalno, priča,smije se,nema temperaturu...sve OK :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno znojenje

    Imam isti problem, ali nemamo odogovora.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Kad je moj klinjo bio bebach vječito je imao znojne tabaniće, a čak su mu nogice znale i smrduckati iako se kupajo svakodnevno. Naša tadašnja pedijatrica dr Šarić mi je rekla da malac jednostavno ima takav metabolizam i da će mu se noge uvijek znojiti i imati miris. I bila je u pravu. Junior je sada u 15 god. i još uvijek unatoč svakodnevnoj higijeni ima smrdeće, znojne tabane :/ Napominjem da je malac dobivao D vitamin jer u to vrijeme ja sam slušala našu dr. i nisam znala za ev. posljedice uzimanja istog.

  17. #17
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Da, i mom se znoje tabanići i budu mu hladne nogice. Ja sam nekako mislila da to ima na mene jer se mene niz tabane cijedi znoj, pogotovo ljeti a i ruke mi se jako znoje. Hm, vitamin D?

  18. #18
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I mojem zlatu su se dok je bio beba znojili dlanovi i tabani. U sekundi su jednostavno postali mokri, kao da sam ih uronila u vodu. Toliko sam se prepala da sam odmah zvala dr., stvarno mi je to čudno izgledalo.
    Dr. je rekao da je to normalno i da jednostavno ima djece kojima se to događa i da će se to s vremenom izregulirati i stvarno, nemam pojma kad, ali je prošlo. Nije jako dugo trajao. D kapi je pio do godinu dana.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    moja beba ima 3mjeseca i strasno mu se nogice znoje i pomalo smrdi ali nesikira me to mislim da nije nist opasno da mozda samo da mu fale neki vitamini

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Što kod većih kojoj se dosta znoje dlanovi

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ništa.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.04.2018. at 14:29

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Njima ništ ne fali ili im ne možeš ništ?

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Oboje.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    I kod moje bebice od 3.5 mjeseci se znoje dlanovi i stopala. Cak joj moram mijenjati carapice koliko se znaju oznojiti nogice. Mene je bilo strah da nije stitns, a ni D vitamin ne dajem redovno( svaki 2.dan). Morat cu biti azurnija....

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Pitaj pedicu ako sumnjaš na nešto. Ona će ti najbolje reći.

  26. #26
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mojoj se tabani znaju oznojiti, sad od kad je toplije.
    Ne smatram da ima neki problem

    Frendica je pitala pedijatra,kaze da je normalno da se i bebe znoje, osobito ako su aktivne i kako postaju vece

  27. #27
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj se isto vise znoji nego stariji cak sam malo i zabrinuta jer dok jede mu se glavica oznoji pa sad ne znam jel mu vruće ili nesto drugo, iskustva??

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    I moja se dosta znoji, pogotovo od kad je ugrijalo. Dlanovi i tabani su joj cesto znojni a hladni. Ali je nervozna dok ju ne skinem, ocito joj je vruce. Trenutno je samo u bodicu, golih nogu bez carapa, i mirna je.

  29. #29
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mojoj se tabani više znoje kad nema čarape. Čim ju malo pustim bosu, noge mokre i hladne

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •