Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Stolice za bicikl - iza ili naprijed

  1. #51

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Imamo na jednim Teletubisima kako tata vozi klinca s biciklom u toj prikolici.
    Joj, znam... mi se doma zezamo s "pvikojica"!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Ivancice, znam taj filmic, imamo ga i mi i je, nizozemski je. Kad montiraju cijelu stvar zajedno, pa malac da tati gutljaj soka, pa onda mase zastavicom i na kraju se odvezu. :smajl:

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    O, zaboravih pitanje na kraju.

    Ja nemam pojma moze li se dole kupiti ali sumnjam da bih se usudila voziti djecu u tome jer koliko znam nema bas staza a ne bih se usudila mjesati sa ostalim prometom.

    Ovde su staze svuda, doduse po velikim gradovima jos najmanje i najlosije izvedene ali opet dovoljno ok da se moze voziti.

  4. #54
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Jesu li ta kolica sigurna - mislim na prevrtanje i sl. (iako sam ja svoje dijete uspjela prevrnuti i gurajući vlastiti bicikl uza sebe - ona ima sjedalicu na stražnjoj strani bicikla - jedino što sam uspjela je držati bisikl da ne padne naglo, spustila se na stranu - uglavnom, bila je izbezumljena :shock: )
    Puno su sigurnija sto se tice prevrtanja nego sjedalice na samom biciklu. Imaju takav mehanizam da ti mozes skroz polegnuti bicikl i da se one nniti ne nagnu, kamoli preokrenu. Jedini put kad mi se prevrnula na stranu je kad sam se zurila preko rizola na koso a prikolica je bila prazna pa stoga i bez mase da je zadrzi uspravnom.

    Ove prikolice su super stvar, a sad se i u Zagrebu imas gdje voziti bez nekog prevelikog straha, barem tu u novozagrebackom kvartu.

    Mi smo jucer isli ruta Slobostina-Travno-Utrine-Zaprude kod mosta do mog ujaka pa nazad, Petra na svom biciklu kojeg je savladala u voznji bez pomocnih kotacica (pa stoga mozemo ici i brze od 100 m na sat ), a ja s Robijem u traileru (polu-bicikl prikacen za moj bicikl) i necakinjom u sjedalici ispred mene. I bilo nam je super. Samo smo dvaput morali silaziti s bicikala da bismo presli preko raskrsca preko visokog rizola, sva druga raskrsca su imali spustene rizole. A onaj dio u Travnom, unutra je divota bajna bez cesta :D

  5. #55
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Lilly prvotno napisa
    Ivancice, znam taj filmic, imamo ga i mi i je, nizozemski je. Kad montiraju cijelu stvar zajedno, pa malac da tati gutljaj soka, pa onda mase zastavicom i na kraju se odvezu. :smajl:
    Joj, znam... mi se doma zezamo s "pvikojica"!
    To je taj, baš mi je super, obožavam tu epizodu! :D

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    A je li to pvikojica u hrvatskoj sinhronizaciji? Posto je kod nas originalna nizozemska verzija.

  7. #57

    Početno

    Citiraj Lilly prvotno napisa
    A je li to pvikojica u hrvatskoj sinhronizaciji? Posto je kod nas originalna nizozemska verzija.
    Mi sve crtice gledamo iskljucivo na hrvatskom. Jedina iznimka je Shrek, njega gledamo u originalu.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    svoju 10 mj. curicu stavila sam u stražnju sjedalicu iz jednostavnog razloga .ima certifikat što prednja nema , barem nisam našla onu koja ima . i naravno sigurnija je , zaštičena , i može gledati sa strane [/b]

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ovdje jako punoe kipe vozi djecu (ali i kucne ljubimce) u takvim prikolicama (ponajvise onim sto idu iza bicikla)... super je za dvoje (ili cak i vise?) djece...

    uglavnom, cini mi se super ali me uhvatila fobija: zamisli da mi neko odostraga autom pokupi ili samo 'lupne' prikolicu :shock:
    nakako mi se cini da bi mi bilo teze izbjeci nezgodnu situaciju sa tom prikolicom nego samo sa sjedalicom na biciklu...

    iako svicarci stvarno pristojno (neki kazu-penzionerski) voze i bic. staze su daleko bolje nego kod nas...

  10. #60
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja sam često viđala ljeti te prikolice u starigradu
    uglavnom su ih vozali neki sportski tipovi, alpinisti
    puno mi se više sviđa to nego dijete vozit na biciklu, i još ga vezati
    ali netko bi morao voziti za mnom da ima prikolicu na oku
    nikad nisam pala s bicikla, ali da ga povezem valjda bi se od straha da se nešto ne desi sama spetljala i razbila
    mislim, dajte si to zamislite, bicikl pada, mi se možemo dočekati nekako na noge, a dijete fino upakirano u sjedalicu ljosne o pod :shock:

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    mm to zove mama-fobia!

  12. #62
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ovaj naslov baš ne odgovara u potpunosti onome što me zanima, ali da sad ne otvaram novi topic, valjda će se netko javiti na ovaj stari...

    Mene zanima koja je dobna granica kad se dijete može voziti s odraslom osobom na biciklu.
    Ili je možda granica kilaža?
    Kada ste vi počeli voziti svoje klince?

    Trenutno smo u fazi kupovanja novog bicikla i preuređivanja starog pa budući da nam se brojčano stanje povećalo otkad sam posljednji put zajašila bic ovo mi se pitanje automatski nametnulo.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    luku smo poceli voziti prije navrsene prve godine...
    ali negdje oko tog razdoblja...
    nije jos hodao ali je vec jako dobro sjedio i puzao...

    prije je bilo pre hladno za bicikl (meni, m(b)m-u nije skoro nikad :/ )...

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    sa nekih desetak mjeseci obje.
    jer su bile čvrste kad su samostalno sjedile.
    tj. sa deset mjeseci su počele hodati pa smo se tako i odlućili da je vrijeme.

  15. #65
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    Oko godine. Kad već lijepo sjede i nisu nemirni.

  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    dobila je sjedalicu za prvi rodjendan.
    dobro je sjedila, za prvu voznju jos nije puzala.
    no kako je doslo lijepo vrijeme, tako je propuzala i ucestalo se vozala.
    tezina 8,5kg.

  17. #67
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Podizem temu!

    Na što paziti i gledati pri kupnji sjedalice za bebu? Ima 10 i pol mjeseci i vozili bi se s biciklima. aščla sam svkakve, ali htjela bi znati na što moram paziti i koje su najsigurnije?

    Hvala

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zenica
    Postovi
    32

    Početno

    Po mom misljenju je bolje da je sjedalica (stolica) naprijed, jer u svakom trenutku ti je dijete pred ocima i uvijek ti je dostupno bez da se okreces (sto moze izazvati nesrecu, ne daj Boze).

    Dok sam vozila bicikl dijete je uvijek bilo naprijed, one stolice sto idu iza mi se nikako ne svidjaju.

  19. #69
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    slažem se sa Aceof Spades...i mi, suprotno nagovaranju mnogih, uzeli sjedalicu prednju...da je iza, znam da bi se stalno okretala, to radim i u autu, ma koliko god sama sebi govorila da neću, okrećem se, katastrofa!!! i na biciklu bi se okretala!!!
    ovako mi je tu, i pusu joj dam i dudu dodam i zajedno pokazujemo prstićima na razne stvari koje vidimo u prolazu i imenujemo ih...super je ovo naprijed.

    još sam joj i trubicu kupila, pa je sad ucim da trubi (kad treba naravno)..zasad trubi stalno i cima ljude, ali kaj ću...

    možda da smo neki biciklisti i idemo na duže, veće ture, po raznim cestama, bi uzela stražnju, ali ovako do posla (7min) ili neke kraće vožnje, po nasipu, do gradu, mi je bolje ovako...

    e da, sad pitanje, jel ima netko naprijed i košaru i sjedalicu?? jel smeta kod skretanja'??

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    prednje kosare ti pokrivaju do 15 kg a sjedalice otraga imaju modele i do 35 kg. dijete koej sjedi naprijed moze te lakse izbaciti iz ravnoteze

    http://www.fietszitjes.nl/index.php?...FQuEDgodpD8jwA

    http://www.fietsonline.com/fietszitjes-c-2

  21. #71
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mi bi kupili prednju stolicu pa me zanima gdje da uopce gledamo a da nije skupo? vidla jucer u Pevecu neku za 180kn. Jel to puno ili malo? cini mi se nekako malo a opet da ne kupimo neki škart, da se vozi u tome bar dvije godine...

  22. #72
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    i mi tražimo sjedalicu za kilažu do 15-20kg..na šta treba paziti pri kupovini

  23. #73
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    nitko?

  24. #74
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    evo ja bila u Hervisu danas i bio samo jedan model za otraga - 600kn (to mi je puno nekak...)
    rekao mi covjek da se nece vise proizvodit za naprijed jer je to kao opasno... jer mozes past na dijete...

  25. #75
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    mi imamo 18 mjeseci i polako bi se počeli vozit na biciklu
    sve nam fali, pa me zanima koji biste mi bicikl, koju sjedali u koju kacigu za dijete preporučili?
    za kacigu i sjedalicu mi je bitna kvaliteta, a za bicikl dobar omjer kvalitete i cijene

  26. #76
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Mi smo dobili rabljenu sjedalicu koja ide naprijed pa nam sad fali kaciga. Malac je inače dosta sitni (13 mjeseci i tek oko 9 kg), jel ima uopće negdje tako malih kaciga i smije li se on uopće voziti u tome? Sjedalica mi se inače čini jako udobna, ima štitnike, može biti dobro vezan i vozili bi se samo po kvartu, laganini.

  27. #77
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    koja marka kaciga i sjedalica za bicikl se preporuča kao kvalitetnija?

  28. #78
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja svakako kupujem sjedalicu za otraga. E sad u hervisu mi kažu da su sigurnije sjedalice koje idu na ramu, u druge dvie specijalizirane trgovine mi kažu da je bolje, čvršće i sigurnije kupiti sjedalicu koja ide na pak treger.
    E sad jel ima neko pametan savjet, pošto kupujem i bicikl stvarno bi mi dobro došao savjet.
    A što se tiče kaciga, vidjela sam u hervisovom letku neke na akcijama, a sad koliko su dobre ne znam, prepostavljam da njihova roba nije neki bofl.

  29. #79
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Mi kupili baš tu kacigu u hervisu na akciji, 69 kuna. Valjda je ok, piše na njoj neki certifikat, prošla neke testove.

    I mene zanimaju ove sjedalice otraga jer iako smo ovu naprijed dobili mislim da bi u budućnosti ipak kupili neku za otraga. Koliko velik mora biti beban za te otraga i dal vaši klinci protestiraju jer ipak nemaju tako super pogled ko naprijed?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •