Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Matko Laginja vs. SSK

  1. #1
    mischafl

    Početno Matko Laginja vs. SSK

    Upisao sam malog u 1. razred S.S. Kranjčević gdje se sve poklopilo kak treba (dobra učiteljica, škvadra iz vrtića, itd...), no selimo se za par mjeseci pa razmišljam da ga preselim u Laginjinu koja če mu biti puno bliže.

    Kad sam ja išao u tadašnju Anku Butorac (prije puuno godina), bila je super škola, no sada čujem da ljudi čuju loše o njoj (dakle, nemam nikakve konkretne informacije). Ako netko ima iskustvo (dobro/loše) iz prve ruke sa Laginjinom, bio bih zahvalan da ga podjeli.

  2. #2
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I ja sam iz tog kvarta i čula sam da Laginjina više nije što je nekad bila. Otišla je stara generacija profesora. I nema više klasičnih razreda.

    Budući da te dvije škole baš i nisu previše udaljene, ja bih razmislila o tome da dijete ostane gdje je. Zadovoljni ste, čemu mijenjati nešto što je dobro.

    I, molim te, pokoju informaciju iznutra o SSK, pogotovo o učiteljicama sadašnjih četvrtih razreda. Naime, ta škola je nama jedna od opcija za sljedeću godinu.

  3. #3
    mischafl

    Početno

    Hvala na odgovoru Zdenka. Ostanak u SSK nam je svakako alternativa, no u tom slučaju morati će prelaziti Zvonimirovu, a u ML mora samo preko Bauerove na semaforu.

    Nažalost što se tiće inside info o SSK još ih nemam, jer D. tek kreće u 1. razred u 9. mjesecu :/. Za sada samo znam da je došao kod učiteljice koju znamo i koja nam je preporučena bezbroj puta, i to sa svim najboljim frendovima iz vrtića. Još je k tome i D. oduševljen. Zato i jesam u problemima, jer ču ga ili ostaviti u SSK idućih 8 godina ili odmah idem u ML...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    101

    Početno Ankica vs.Matko

    i ja sam isla u Ankicu i upisali smo se u Matka.....
    od silnog raspitivanja nema bas puno informacija, a i jako su individualni komentari...jedni je jako hvale , a drugi kazu da nije kao nekad..
    skolstvo je navodno palo i izgleda da nije to ono sto je bilo kad smo mi isli u skolu...
    Laginjina je ove godine upisala 2 razreda po 29 ucenika - odlazimo na more,
    naravno nitko ne zna sto nas ceka , torbu nasla nisam..... 8)
    ako netko ima inf. o uciteljicama molim na pp...

    ako se upisete javite se........

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    101

    Početno

    a ja cu prva farbati razred i mijenjati zavjese .... :D

  6. #6
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Krivo sam shvatila, mislila sam da je maleni već završio prvi razred. Pa, raspitajte se o učiteljicama u ML, to je od svega najvažnije.

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    dečkić moje frendice je završio prvi razred u ML. ona je jako zadovoljna, imaju mladu i angažiranu učiteljicu. to je ionako ključni faktor...

    ja sam išla u SSK i u ta pradavna vremena govorilo se da je to bolja škola od ML/AB. andrej će, pak, najvjerojatnije u ML pa ja (luda) već sad virkam...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nisi luda ja već imam 2 učiteljice u rezervi

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    eh, ti si insajderica. blago ti se!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    bar neke koristi

  11. #11
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    kao i andrejček fran će vjerojatno u ML i već sad sam se raspitivala kod susjeda kakva je škola. dvoje klinaca iz ulaza idu u ML oboje klinaca je zadovoljno a i roditelji.
    Kad sam ih pitala jesu li zadovoljni nisu samo odgovorili sa da, većć su i oduševljeno pričali o načinu na koji rade s njima, o tome da imaju dvoranu i još štošta što sam ja zaboravila.
    jedno od tih klinaca je završilo prvi a drugo treći razred (hm..mislim da je treći)

    E da, čak je tata od djevojčice koja je završila prvi rekao da se neće seliti baš zato jer su jako zadovoljni sa školom.

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    upravo mi je sinulo da će dio zpd-ića biti i šulkolege! :D

    (i sad se povlačim s topica, časna riječ)

  13. #13
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    nisi luda ja već imam 2 učiteljice u rezervi
    evo meni melema na ranu.

    već sam i ja pomislila da sam luda, ali ili nas je puno ludih ili zapravo nismo to što sam mislila da jesam

  14. #14
    mischafl

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    kao i andrejček fran će vjerojatno u ML i već sad sam se raspitivala kod susjeda kakva je škola. dvoje klinaca iz ulaza idu u ML oboje klinaca je zadovoljno a i roditelji.
    Kad sam ih pitala jesu li zadovoljni nisu samo odgovorili sa da, većć su i oduševljeno pričali o načinu na koji rade s njima, o tome da imaju dvoranu i još štošta što sam ja zaboravila.
    jedno od tih klinaca je završilo prvi a drugo treći razred (hm..mislim da je treći)

    E da, čak je tata od djevojčice koja je završila prvi rekao da se neće seliti baš zato jer su jako zadovoljni sa školom.
    Drago mi je da čujem takve informacije tweety...

    O učitelji(ca)m(a) me najviše i zanima, ostalo mi je sve puno manje bitno. ako netko ima ime/prezime učiteljica koje su "dobre", puno bi mi koristile (možda na pp da se ne povlače po forumu)

    ja sam čuo od par ljudi da su čuli da ML nije više dobra škola, no to su toliko neprovjerene informacije da ne mogu na njihovom temelju odlučivati o obrazovanju D.-a. S druge strane, jedna osoba mi je u usputnom razgovoru rekla da je super škola jer imaju super dvoranu i finu hranu , a to mi je opet manje bitno od entuzijazma, fleksibilnosti i profesionalizma učitelja o kojima niš ne znam...

  15. #15
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Kako u ML stoji s turnusima? Jedan ili dva? Do kojeg razreda imaju boravak?

  16. #16
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    moji klinci su SSK i ta skola spada u zbilja kvalitetne škole.
    Da li sam zadovoljna? Ja imam visoke kriterije, pa nađem i manu.
    ALi, mi smo išli kod mlađeg na pikirina učiteljicu koju nam je prema karakteristikama djeteta preporučila psihologica Tanja Sever koja zna većinu škola i učiteljica. Ona stručno i surađuje s psihologicom iz ML, ali nam niti jednom nije preporučila tu školu.
    SSK je ovu godinu bio u HNOS-u, razredi su maleni i može se lijepo predavati. Imaju sportsku dvoranu i informatički kabinet, imaju dobro napravljenu sobu za produžni boravaka (nakon pol 4). Boravak traje prva 3 razreda. Prvi razredi su u prizemlju, a ne na 2. katu kao kod ML
    Negativnosti - veliki naglasak daju klasičarima (za to se odlučuješ tek nakon 4. razreda). I loša fizika.
    Imaju iotegrirano nekoliko djece s teškoćama, imaju civilnog ročnika, pedagogicu, a mi ćemo raditi na tome da se zaposli i defektolog zbog mog Denisa.

  17. #17
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj nadica_b prvotno napisa
    Negativnosti - veliki naglasak daju klasičarima (za to se odlučuješ tek nakon 4. razreda). I loša fizika.
    Imaju iotegrirano nekoliko djece s teškoćama
    sve isto kao u moje vrijeme. :/

    u našem razredu bilo je 2 (neko vrijeme 4) djece s pp. uglavnom su dobivali jedinice (iz znanja i zalaganja) i ometali nastavu. nitko s tom djecom (odn. razredom kao zajednicom) nije ništa posebno radio, to je bilo mučenje za njih i nas.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    101

    Početno

    U ML je boravak 3 godine,a kasnije je zasada skola u turnusima, navodno ima nade da bude samo ujutro ako se iseli skola suvremenog plesa
    Ana Maletic koja se uparkirala u ML ...navodno se nasao prostor za njih i kroz godinu dvije bi trebali iseliti...

  19. #19
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Zanima me zašto mislite da je negativno da u SSK stavljaju naglasak na klasično obrazovanje. Meni je to jedna od negativnosti ML - nekad su bili ugledna klasičarska škola, a sad toga više nema.

  20. #20
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    zdenka, što znači klasičarska škola?

    Što se mene tiče, nadam se da će se naći neki prokorakovski (korak po korak) učitelj do vremena kad će naši prokorakovski jasličarci/vrtićarci (ajvić,pinokijevčica i tweetić) krenuti u ML.

    Ajivć i pinokijić, vi planirate ML ili sam ja krivo shvatila?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    latinski i grčki od 5 razreda?naglasak na povijesti?

  22. #22
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Ajivć i pinokijić, vi planirate ML ili sam ja krivo shvatila?
    po svemu sudeći. ima jedna bliža škola gdje klinci ne bi trebali prelaziti velike ulice, ali ne znam kakva je. kod ml me pak smeta što ću andreja sto godina morati voditi u školu (ja sam išla solo nakon par mjeseci), zato se interesiram za kvalitetu, učitelje etc.

    ali... neka on prvo krene u vrtić.

    klasični program je u moje vrijeme bio: latinski od petog, grčki od sedmog. ali bilo je više zainteresiranih nego mjesta u razredu pa su klinci iz "običnih" razreda išli na latinski/grčki u vrijeme kad smo mi ostali imali neki drugi predmet, bilo je dosta zbrčkano. pretpostavljam da su to sredili u međuvremenu. također, postojala je hijerarhija: klasičari najvredniji, poluklasičari iza njih, ostali na dnu.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ako me što iritira to je kategoriziranje djece i stvaranje kasta u školi....grozno

    imala sam priliku ove godine raditi u takvom razredu gdje je umjetno stvorena elita ( njih 4-5 sa svim mogućim i nemogućim pravima) i ostatak 20......kao manje vrijednih


    sve sam pretumbala

  24. #24
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    zdenka, što znači klasičarska škola?

    Što se mene tiče, nadam se da će se naći neki prokorakovski (korak po korak) učitelj do vremena kad će naši prokorakovski jasličarci/vrtićarci (ajvić,pinokijevčica i tweetić) krenuti u ML.

    Ajivć i pinokijić, vi planirate ML ili sam ja krivo shvatila?
    Klasična škola je ona u kojoj se uče klasični jezici, latinski i grčki, kao što kažu maria71 i ms.ivy. Ja sam išla u takvu školu, u Kršnjavoga i poslije u Klasičnu gimnaziju. Dobrobiti koje imam od toga ne mogu niti nabrojati.

    U osnovnoj školi bilo je klasičarskih i neklasičarskih razreda. Ja se ne sjećam nikakvog elitizma, svi smo bili djeca iz raznolikih obitelji i dobri i loši đaci. Uglavnom, još sada održavam kontakte s mnogima, neovisno o tome jesu li učili latinski i grčki. Družili smo se svi zajedno, a ako je i bilo nekog elitizma, to je bio elitizam znanja. Mi smo naprosto učili više, jer smo u tjednoj satnici imali 4-6 sati više od ostalih. Svaki dan 7 sati, subotom 6. Prijevodi i zadaće svaki dan, a onda još redovito ispitivanje novih riječi, gramatike itd.

    I, eto, ispala sam izuzetno socijalno osjetljiva osoba i angažirana na tom polju. A da se ponosim svojim znanjem, ponosim se. I htjela bih da M. dobije klasično obrazovanje.

  25. #25
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    ja oboje svoje djece nisam namjerno htjela dati u klasicare iako su nas jako nagovarali. I nisam pozalila jer je starija bez problema savladavala svo gradivo i imala 5,0 i bez problema se upisala u gimnaziju koju je htjela. Ono sto sam naucila uz nju jest - bitno je da dijete ima dobru podlogu iz jezika, mat i fizike jer se u srednjoj na tome nastavlja gradivo, a sve ostalo se ponavlja.
    Moje srednje dijete je proslo 5. razred bez imalo problema i ima samo jednu 4 i to iz prirode, a on je ADD. Da sam ga stavila u klasicare, napatio bi se isfrustrirao i imao los uspjeh.
    U SSK ima uciteljica Marcela (sada ce preuzeti 2. razred) koja je zavrsila tecaj Korak po korak i izvrsna je uciteljica :D
    Klasicarima se nude dodatne aktivnosti, i njih se jako pazi i mazi - a na ove ostale ne :/
    Ja cu i svog Denisa upisati u SSK i probat cu da se neke stvari izmjene na bolje

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,
    podižem ovu temu.

    Ima li netko svježa iskustva s ove 2 škole?

    Ja u zadnje vrijeme čujem više pozitivnih informacija i preporuka za Laginjinu nego za SSK

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    131

    Početno

    Pozdrav,

    Ima li netko novih iskustava s ove dvije škole?
    Kakve su učiteljice koje najesen preuzimaju prve razrede?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •