Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Brusnice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    67

    Početno Brusnice

    Kupila sam u plodinama sušene brusnice,a zapravo ne znam kako bi ih iskoristila u prehrani jednogodišnje bebe.Borimo se s ešerihijom pa kada sam vidjela da ima čaj od ploda brusnica (100%) pomislila sam da ih kupim sušene.Radi li se od njih čaj?Ili da ih namočim preko noći pa umješam u voćnu kašicu?Dajte mi malo ideja, ali da su prilagođene za bebu.Hvala

  2. #2
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Dijete ima godinu dana? Mozes komotno dati da ih jede onako susene.

    Nego - susene bas i nisu jako preporucljive u borbi protiv E. coli jer zbog susenja imaju veci postotak secera nego sto bi ga imale kad bi bile svjeze, pa u borbi protiv E. coli padaju u drugi plan (jer bakterije "vole" secer). Hocu reci, ne pomazu toliko koliko pomazu svjeze.

    Mozes ih prokuhati i dati djetetu da pije tu vodu kao caj.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    67

    Početno

    Elly,hvala na informaciji.Vidim da baš nisu brusnice kod nas uobičajene pa...
    Nešto sam čitala na coolinarki ali je općenito.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    jupi, navrati do biljne apoteke pa ih tamo trazi za savjet. Ja svako vecer pijem caj od brusnica radi podizanje imuniteta i ciscenje mjehura jer sam sklona infekcijama, na zalost ne znam nista o primjeni klincima ...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Jupi, ja nisam koristila sušene brusnice, ali sam koristila sušene marelice/šljive/ribizle/grožđice (s manje uspjeha ) u kašicama. Nasjecakam suho voće i stavim kuhati u vodu, nakon 10-ak minuta dodam zobene pahuljice ili neke druge žitarice, prokuham dok se ne zgusne i omekša sve skupa i super. I bebač i ja to volimo :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    67

    Početno

    hvala daisy,baš sam tako nešto i mislila ali nisam nikad probala.baš ni zobene pahuljice nisam koristila.možda proso?ima godinu dana a ja stalno vrtim jedno te isto.pogotovo mi je problem popodnevno- večernji obrok.imaš li ideju?stalno neki rižolino, griz... htjela bi da je hranjivo a lagano.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Jupi, može i proso i couscous i razne pahuljice (prosene, zobene, ječmene, ražene...). Možeš skuhati na nekom "mlijeku" (tipa rižino, zobeno i sl.), ili na vodi, kao što ja obično radim. Meni je ovo sa suhim voćem super i bebač to obožava. Nekad i naribam jabuku/krušku i sl. pa na tome skuham pahuljice ili žitarice (večeras ću na breskvama), a ponekad napravim griz (kupim onaj od pira u dm-u) na rižinom mlijeku koje je lagano slatkasto pa ne treba dodatno sladiti. Inače, i nama je e. coli problem, a najviše me muči što ja svoju bebu ne mogu nagovorii na veće količine tekućine, on super klopa, ali tekućina mu je prava muka

  8. #8
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Tocno,brusnice su super za borbu protiv e.c. Bilo bi divno kada bi uspjela nabaviti svjeze. Kaze moja baka da ih je znala nac na placu,ali da su dosta skupe. Ako dojis i ti mozes jesti susene i piti caj,postoje i tablete ali za to neznam jeli preporuceno kad se doji.
    Bas dobro da si me sjetila na brusnice vec danima nisam pojela svoju porciju. Ja ih kupim kad je sezona,zamrznem i svaki dan po par komada pozobam..neki put i zaboravim.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    67

    Početno

    a kada je sezona brusnica?sada?
    daisy,šta ti npr.naribaš jabuku pa prokuhaš tako naribane (dodaš li vode)pa dodaš pahuljice i još kuhaš ili kako?padne li to teško kao kasniji obrok?
    moja curica isto slabo pije, a u zadnje vrijeme i ne jede.stalno je na prsima kao da je novorođenče.to mi nije žao ali nisam sigurna koliko joj to taži žeđ, a kamo li glad.zato bi htjela uvest nešto novo, a uz to da joj pomogne i u borbi protiv e.coli jer smo nedavno završili u dnevnoj bolnici i izbombardirani smo antibioticima.

  10. #10
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Mislim da im je sezona nakon sto prode sezona borovnica,e sad ovisi o podneblja do podneblja kad je to tocno..

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Moja mala Petra ima refluks, tako da svaki dan ujutro uzima 1 ml sirupa od brusnice, Cranactin, u apoteci košta 120 kn, a traje joj više od mjesec dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •