Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 504

Tema: Strah od vožnje?

  1. #1
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno Strah od vožnje?

    Ima li netko još da boji voziti auto kao ja ili još bolje da je netko uspio svladati strah? Položila sam vozački iz prve (nažalost) prije 3 godine i ne usudim se voziti.

    Nekako mi prekomplicrano izgleda sve to pratiti odjednom

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam ga položila prije 12 godina.
    uspješno vozila 8 godina.

    onda zatrudnjela i prestala voziti.

    i sad umirem od straha i nema šanse da sjednem za volan.

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    preporučam dodatne sate vožnje, i nakon toga - najobičnije vožnje u kvartu nedjeljom, kad nema gužve. paljenje, kretanje, par zavoja, parkiranje.

    i stvari će se popraviti.

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam ga položila prije 12 godina.
    uspješno vozila 8 godina.

    onda zatrudnjela i prestala voziti.

    i sad umirem od straha i nema šanse da sjednem za volan.
    skoro isto
    polozila prije 19 godina, dugo vozila i onda nakon jedne prometne pred 4 godine sjela samo par puta za volan. ali nije problem samo da se bojim ja voziti nego se bojim uopce voziti :/

  5. #5
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ja sam htjela kao malo voziti kad su bile utakmice, jer su kao ceste prazne,ali su me toliko iznervirali naši da sam opet našla izgovor

    Ajme Lutonjica pa zašto?

  6. #6
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ivarica, tebe ću ja malo provozati . otkad se kikica rodila - nisam dobila primjedbe na svoju vožnju - bez obzira koga sam vozila. svi su rekli da su se osjećali sigurno.

    prije kikice... hmmm znala sam "sterat" aute s ceste

  7. #7
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    ja ne vozim i tesko mi se uputit na vozacki jer se bojim i voznje s drugima...imala sam davno prometnu - (ja sam prosla dobro a vozac i suvozac s raznm prelomima i ozljedama)
    otkad sam rodila jos me vise strah...

  8. #8
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ja polozila `92... i ne vozim...bolje ne pitajte zasto - sto god da vam padne na pamet -imam to

    luto...znas sto meni kaze MM, jos da barem sama ne znas kako se to rjesava... racionalno to ja znam, a emocionalno kad krene...

    i da imam auto na svoje ime

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    isusek... ja sam svojevremeno imala crvenog figuara. iš'o 120 bez problema. kafić 100m od mene, figuar u kvaru - ja doma u depri!

    u trudnoći - nikud bez auta. viseći trbuh. odvezla se u bolnicu roditi .

    deseti dan od poroda - u autu.

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    luto...znas sto meni kaze MM, jos da barem sama ne znas kako se to rjesava... racionalno to ja znam, a emocionalno kad krene...
    sad, but true

    kate, zašto... ima TOLIKO razloga.

    npr, ideja da se moram prebacivati iz trake u traku me zaledi na mjestu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    preporučam dodatne sate vožnje, i nakon toga - najobičnije vožnje u kvartu nedjeljom, kad nema gužve. paljenje, kretanje, par zavoja, parkiranje.

    Sorciere ti dobro kaže.
    Ja sam 6 puta polagala vozački. Na svakom ispitu bila sam sve više neuračunljiva (ja, koja sam bila poznata kulerica u školi i na faksu, prije vozačkog ispita imala sam napade drhtavice i sl.). Jedva sam ga nekako uspjela položiti. Nakon položenog, nisam se usuđivala voziti bez prisutnosti MM, a kad sam zatrudnila, prestala sam potpuno s vožnjom.
    E, ali dijete je navršilo godinu dana i sad ga treba voziti ujutro na čuvanje i skupljati ga popodne i voziti doma. I sad tako lijepo vozim sama u autu s djetetom iza sebe, da mi dođe da se smijem na sve ono što je bilo prije.
    Jedino još uvijek ne znam dobro parkirati, ali snalazim se nekako.
    (ipak, nisam još toliko samouvjerena da bih se usudila voziti po otvorenoj cesti izvan grada )

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    uuu, ja bi se najlakše vozila po otvorenoj cesti izvan grada, mene je strah gradske vožnje.

    jedva čekam da preselimo u samobor, onda ću opet sjest za volan za lokalne vožnjice

    još kad bih opet imala stojadina, nema veće sreće od moje :D

  13. #13
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Meni ni prijateljice (a ni roditelji) uglavnom ne voze, pa zar nas je toliko?

    Mislim da ni ne znam više upaliti auto, ali kako sorciere kaže uzet ću dodatne sate pa ću vidjeti. Ima li uopće neki parking gdje bi se dalo vježbati?

  14. #14
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    tanja - ako si svladala grad - otvorena cesta je nula .

    autoput: ako nisi sigurna, voziš u desnoj traci - oko 80.
    stara cesta: ponašaš se ko da si u gradu - samo što nemaš semafora .

  15. #15
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    meni je ovo (da pocnem voziti) uz to da cu smrsavjeti svakonovogodisnja odluka -barem se ne moram brinuti sto cu si zadati u zadatak...a tek racionale zasto bas ovu godinu to nisam odradila

    ajd, tanja mi je svijetla tocka...

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    123

    Početno

    I ja već duže vrijeme ne vozim (od kad smo kupili novi auto).
    Položila sam prije 14 godina i obožavala sam voziti i osjećala sam se sigurno. Ništa mi nije bio problem.
    A onda, iz ne znam kojeg razloga, nešto se desilo, kad se sjetim uzbrdice i kretanja na uzbrdici... samo se sledim. Strah me da mi auto ne odleti u nazad. Prije nisam nikada koristila ručnu, samo kvačilo (vaga). Sada mi ni jedna opcija ne dolazi u obzir. Strašno!
    Inače sa drugim stvarima (parkiranje, vožnja po uskim, zavojitim ulicama...), nemam problema, ali kod nas je uglavnom brdovito :/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    uuu, ja bi se najlakše vozila po otvorenoj cesti izvan grada, mene je strah gradske vožnje.
    Ovo su mi mnogi rekli, ali kod mene vrijedi obrnuto. Zato što se ja bojim velike brzine, a po gradu lijepo gmižem kroz gužvu... svakog puštam ispred sebe... ne trubim, ne histeriziram, i mislim si kako je divno da ipak imam tu vozačku, usprkos svemu

    kate, parkinga za vježbanje ima koliko hoćeš, ovisi u kojem si dijelu grada i u koje doba dana vježbaš... u jednoj fazi auto-škole vježbala sam parkiranje u Cvjetnom naselju kod "Kockice", npr. Ili ispred "Lisinskog" (ali popodne).

  18. #18
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Meni treba veeeeliki parking, kao ispred Lesnine,ali ga zatvore nedjeljom

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ni ja ne volim (više ) brzu vožnju. zato volim ići po staroj cesti - jer tamo ima brdo ograničenja brzine. a ja ih mogu poštivat - i usput se divit prirodi i okolišu

  20. #20
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...stvar je u praksi,ja vozim nonstop od dana kad sam položila a bilo je to daaaaavne 1992. godine!!! U pocetku nisam al eto zadnjih godina odem i sama do Zagreba,Rijeke i Pule stalno i povremeno do Trsta. Ipak priznajem,malo me frka do Trsta ili Zga jer u tim vecim gradovima moras imat cetiri a ne dva oka.
    Kuraja!!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    već sam mislila da sam jedina-položila sam 3 mjeseca prije no što sam zatrudnila i vozila 2x u trudnoći i jednom nakon poroda sa svadbe, i taj put je bila katastrofa, bez naočala, noć, kiša i mm mi je govorio šta da radim, a cestu skoro pa da i nisam vidjela-naravno da se ni ne usudim pomislit stavit F i vozit-brrrr, horor

  22. #22
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...a sto jes' - jes'-khmmm. paaaaaaa- mogla bih i malo sporije vozit. ..e da,da. 8)

  23. #23
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...stvar je u praksi,ja vozim nonstop od dana kad sam položila a bilo je to daaaaavne 1992. godine!!! U pocetku nisam al eto zadnjih godina odem i sama do Zagreba,Rijeke i Pule stalno i povremeno do Trsta. Ipak priznajem,malo me frka do Trsta ili Zga jer u tim vecim gradovima moras imat cetiri a ne dva oka.
    Kuraja!!!
    trst mi je bio najgori . semafori su tamo samo pro-forma, i uglavnom služe da skužiš di je raskršće, ali ne i kada ti je slobodan prolaz

  24. #24
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    a kako možete gledati u semafor,znakove,retrovizor,ogledala i još mrdati mjenjač istovremeno :shock:

  25. #25
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    a kako možete gledati u semafor,znakove,retrovizor,ogledala i još mrdati mjenjač istovremeno :shock:
    nitko se nije s tim rodio - dakle, to je stvar vježbe.

    prvi auto u koji sam sjela - bio je opel admiral. mrcina koju nemreš zaustavit kočnicom na normalan način. ogroman, ko one najveće mečke. tata me odveo na usku cestu punu zavoja - na kojoj sam imala osjećaj da se dva bicikla jedva mimoiđu.

    tralalalao je: retrovizor, vanjski, gas, kočnica, volan, ide ti u susret, pazi zavoj, pazi auto, žmigavac, retrovizor,.... :shock: :/

    nakon pola sata - ja sam bila mokra od znoja, a on šuti... pitam ja - zašto šutiš???? a on kaže: pa dobro voziš, nemam primjedbi!!! imala sam SEDAMNAEST GODINA, bez vozačkog, bez predznanja (osim gledanja).

    nakon toga sam svake nedjelje išla na vožnju po seoskim putevima. laganini, 30-50 - i to je to.

    prvi službeni sat vožnje - vozila sam 30 km vangradske, jer je instruktor nešto trebao obaviti van grada.

    zaključak: vježbati, vježbati, vježbati, i onda opet tako...

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    a kako možete gledati u semafor,znakove,retrovizor,ogledala i još mrdati mjenjač istovremeno :shock:
    Sve ti je to praksa, vozit, vozit i samo vozit...

  27. #27
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam ga položila prije 12 godina.
    uspješno vozila 8 godina.

    onda zatrudnjela i prestala voziti.

    i sad umirem od straha i nema šanse da sjednem za volan.
    Praktički isto.
    Pogotovo što sam položila u malom mjestu bez ijednog semafora, bez prestrojavanja.
    I kad sam položila išla sam bez straha, sama sam sjela i vozila Novi-Zagreb, i, ni dan danas ne znam kako, prošla Rotor, je da su mi trubili, ali ja sam prošla.
    Vozila sam još par mjeseci trudnoće i gotovo.
    Sad me nekad MM nagovori da vozim po kvartu, sva se preznojim, nemam osjećaj prostora, idem preko sredine ceste jer mislim da ću sa desnom stranom zakačiti, a on viče da imam metar od ruba.
    A pomisao da vozim dijete mi je užasna.
    Planiram uzeti bar 5, a možda i 10 sati vožnje u auto školi, jer s MM nemam živaca, samo bi se posvađali.

  28. #28
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Ovo je i mene jaaako mucilo do prije nekoliko mjeseci.

    Polozila sam prije deset godina i normalno vozila (jedan od najdrazih dana u zivotu mi je bio kada sam sama sjela u auto i vozila se, obozavala sam voziti), sve dok nisam ostala trudna sa Benom i od jednom nema sanse da sjednem za volan, a svaka voznja u autu (ja kao suvozac mi je bila koma).

    Naravno da sam se stalno svadjala sa mm-om, njega je vise to ispizdilo od mojih naglih uzdaha kad je auto kraj nas prolazio, te kocenja i ocajnickog drazanja za rukohvate,e nedaj boze da ide auto iz sporedne ulice i vozi okomito prema nama, koja katastrofa. Prestrojavanje, ja sam doslovce zmirila.
    Zeludac me uzasno grcio i meni su voznje bile jako stresne.

    Da ne pricam, koliko me to ogranicavalo da odem solo negdje, katastrofa, onaj osjecaj kad sjednes i odes di te volja, uf...

    Uzaludni pokusaji za voznjom, jer zelju sam imala, nema sanse ne bi se pomakla sa parkiralista.

    Najvise me bilo strah voznje u gradu, jer da sam mogla biti samam na cesti ne bi bilo problema!

    Ostala sam trudna s Timije i onaj osjecaj kako s njih dvoje u tramvaj, nema sanse.

    I...par stvari se poklopilo i otisla ja na tecaj sigurne voznje, zapravo prvo na dio tecaja koji se zove nesto - vas auto i vi!
    Dosao mi stricek sjeo u moj auto i furao me malo po gradu, bilo mi je genijalno jer smo cijelo vrijeme pricali o voznji, o autima, o klincima u autu, totalno opustajuce, uz par kava, eto nas na Jarun kao, de ti sad malo vozi, nema tu nikoga.

    Eh, koji osjecaj, ne da sam otfurala po Jarunu nego i do doma, bilo me je jako strah.
    Nakon toga jos trening sigurne voznje di smo se izdivljali na poligonu i naucili super stvari i mic po mic, nije to bilo nista spektakularno, prvo je uvijek morao biti netko sa mnom u autu, a evo sad sam vec sama s klincima i picim di me volje.
    Ne zavlacim se u grad zbog parkiranja, al taj dio je stvar prakse.

    Ja sam mislila da necu nikada vise voziti no kako je sve to doslo (ti treninzi) da se ja zapravo nisam ni snasla, tj da nisam puno o njima razmisljala, evo mene ponovo na cesti i jako sam sretna zbog toga.

    Ja sam planirala ici cak i kod psihologa jer dodatni sati u auto skoli mi bas nisu bili primamljiiv, jer ja znam voziti nego me nekaj drugo muci.
    No, tu mi je uletio taj stricek i eto, sve rjeseno!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Naravno da sam se stalno svadjala sa mm-om, njega je vise to ispizdilo od mojih naglih uzdaha kad je auto kraj nas prolazio, te kocenja i ocajnickog drazanja za rukohvate,e nedaj boze da ide auto iz sporedne ulice i vozi okomito prema nama, koja katastrofa. Prestrojavanje, ja sam doslovce zmirila.
    Ista stvar. MD je više lud od mog "kočenja" u prazno, a otkad sjedim iza s Kalebom svom snagom upirem u MD-ovo sjedište. Ne mogu se fokusirati na K. u vožnji, nego stalno moram buljiti u cestu. Ako se netko slučajno prestroji ispred nas, vrištim. MD ne smije pretjecati, uopće. Na raskršćima pretrnem, jer očekujem bočni udar. I tak. Nisam ni probala ići na vozački.

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Luna, ja bih te iskrcala prvom prilikom.
    Nema sanse da bih vozacu prigovarala u voznji. Na MMovu voznju rijetko imam primjedbi. A kad imam kazem ih u nekoj neutralnoj situaciji.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Ja vozim evo 12 godina i prošle godine me zakačio kamion i odnio mi lijevu stranu i pobjegao. na svu sreću mala je bila kod mojih, ja sam išla na faks! od onda sam neko vrijeme imala strah i nisam htjela vozit, a onda je došla super prilika i ja sam si kupila auto, tako da sam htjela ne htjela vozila. Više me nije tako strah, ali kad moram u Zagreb i vozit po gradu, oblije me hladan znoj, hvala ne bih. Po otvorenoj cesti, Zagorju, pa i ić dalje mi nije problem, ali grad :shock:

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam izletila na skretanju jer je nekom iscurilo ulje. S dva klinca u autu. Sve je bilo ok, razbila sam jedan kotac jer sam proklizala na otok. Parkirala sa strane, zovem mm-a da dodje po nas, okrenem se i ugledam kako potpuno jednako izljece kombi na istom mjestu... Falabogu ni meni ni njemu nije bilo nikog iz suprotnog pravca.

  33. #33
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ono kaj sam ja skrivila:
    udubljena vrata na fićeku (kriva procjena parkiranja ; zapela na štosdemfer od admirala - ispred kuće)
    stup za rasvjetu u trnskom (imao je samo cca 10m visine, pa ga nisam uočila dok sam išla na rikverc )
    tenda restorana u kraljevici (i to kod rodbine - jer je kikica vidjela pesa alfija - i zavrištala od sreće... a ja se prepala)

    ono kaj su drugi skrivili:
    tip sa šeširom za volanom (takvi su opasni!) oderao mi jednu stranu
    tip koji je htio popravit auto na moj račun - zaletio se iz sporedne ulice i kresnuo me bočno
    taksista koji nije gledao kud vozi - kresnuo me odozada (6. mjesec trudnoće)

    ovo zadnje sam sredila tako da sam dala auto na popravak dok sam išla roditi.

  34. #34
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja sam na autu od firme odvalila retrovizor jer sam isla po klince u vrtic u jednu jako usku ulicu. i lijepo meni s desne strane kameni zid od vrtica a preko njega raste neka cvjetajuca puzavica. i pogledam ja, vidim dovoljno mjesta i prodjem. a retrovizor ostane, jer jedan kamen viri iz zida ispod zelenjave.
    drugi put sam parkirala twinga u dvoristu i htjela napraviti mjesta za nekog tko je trebao doci pa sam ga fino ulubila na zidani rostilj...
    mm se tako pokusao parkirati na mjesto gdje je vecbio parkiran motokultivator. uopce nije pogledao jer je to mjesto inace uvijek prazno. zapravo niti nije mjesto.

  35. #35
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    motokultivator!!

    mene zanima koje parkiranje vam je lakše: prednje ili na rikverc???

    ja obično idem na rikverc, osim ak je klasični parking pa imam dovoljan luk za ući nosom naprijed .

  36. #36
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    meni je u biti svejedno jer nemam srama ni deset puta uci i izaci dok se ne uparkiram.

  37. #37
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ja se ne bojim vožnje, jednostavno sam prelijena za vozački! Krenula sam sa nepunih 18, pala na vožnji, a komentar stričeka koji sjedi otraga je bio "ma nisi ti to loše napravila ovako i onako vas većinu rušimo zbog love". E sad, ja 18 nadobudna, bahata neće mene nitko zaj.... i odustanem, a mogla sam voziti, a još je i tata platio cijeli vozački, a nona se nudila kupit' auto... Mladost/ludost/glupost.
    Već sam se toliko navikla na javni prijevoz, mada od kako imam Ilo sve češće razmišljam o vožnji.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    mene zanima koje parkiranje vam je lakše: prednje ili na rikverc???
    Nijedno! Svako je grozno

    Inače, što se grebanja auta tiče, i naša škoda prošla je već svašta u svom kratkom vijeku, ali na sreću, ni ja ni MM se ne grizemo zbog toga (inače bismo već ispalili na živce). Saobraćajki nije bilo, a na sitne ogrebotine više se ne obaziremo.

  39. #39
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    mene zanima koje parkiranje vam je lakše: prednje ili na rikverc???
    Mene ubije parkiranje "na nos". Ja uvijek biram na rikverc, a na nos parkam samo kad moram nekaj veliko uvaljivat u gepek ili izvaljivat iz gepeka.

    Paralelno isto volim, to me spraksao mm dok je bio jos md u baski na ljetovanju usred turisticke sezone prije puno godina 8)

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Luna, ja bih te iskrcala prvom prilikom.
    Nema sanse da bih vozacu prigovarala u voznji. Na MMovu voznju rijetko imam primjedbi. A kad imam kazem ih u nekoj neutralnoj situaciji.
    Svako normalan bi me nokautirao, a ne iskrcao. Ali, eto, MD me voli.

    Inače, on vozi fenomenalno. Ne bojim se ja njegove vožnje, nego silnih idiota na cesti. Na žalost, to i nije tako neutemeljen strah. :/

  41. #41
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa

    I...par stvari se poklopilo i otisla ja na tecaj sigurne voznje, zapravo prvo na dio tecaja koji se zove nesto - vas auto i vi!
    Dosao mi stricek sjeo u moj auto i furao me malo po gradu, bilo mi je genijalno jer smo cijelo vrijeme pricali o voznji, o autima, o klincima u autu, totalno opustajuce, uz par kava, eto nas na Jarun kao, de ti sad malo vozi, nema tu nikoga.
    A gdje se može na taj tečaj?

  42. #42
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Meni je prekretnica bila saobraćajka - direktan sudar na ravnoj cesti, idiot je pobjegao iz zatvora, ukrao neregistriranu renolku i sa pijanim kompićem i 2,51 promila u krvi na potpuno ravnoj i preglednoj cesti tren prije nego što smo se trebali mimoići naglo skrenuo i direktno nas napucao. Gledala sam smrti u oči i ništa nisam mogla napraviti. Imala sam 19 godina i od šoka sam posijedila, doslovce. I dan, danas šizim jer se moram stalno farbat i ljudi su u šoku kad vide moj izrast.

    Od toga dana sam prestala uživati u vožnji i putovanjima, imam vozačku, ali vozila sam vrlo malo, ne volim voziti, imam osjećaj da auto vozi mene, a ne ja njega.
    Imam troje djece i osjećaj odgovornosti za njih je ogroman. Mrzim kad idemo na more, a ja se moram pomoliti kad krenemo, jer svake godine naletimo na bar 3-4 budale koje netrpljivo ulijeću u škare, u tunelu voze 120 i slično. Mrzim kad MM vozi više od 100km/h, najradije bi da svi imaju male i slabe aute koji ne mogu potegnut pa da bezbrižnije pilimo i putujemo malo duže, al bar doputujemo...

    Sad kad vidim da nisam jedina, malo mi je lakše. Mene je, ustvari, sram što ne vozim. Voljela bih da vladam tom vještinom, zavidim kad ženska drži ključeve u ruci i sjeda za volan. Ubije me kad vidim neku koja nije uspjela ni srednju završiti, držali smo je za glupaču, u beli bi devetkom išla po adute....al ona VOZI...Nema veze što je slupala auto, skrivila lančani sudar, ona uporno sjeda za volan i vozi i dalje. Danas suvereno vlada hrvatskim cestama, putuje na more, a ja se kupam u kompleksima.

    Najradije bi se dala hipnotizirati pa da mi utuvi u glavu:"Ti se ne bojiš voziti! Ti odlično voziš! Ti uživaš u vožnji! Ti prestižeš druge automobile!" i :/

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Sanjica prvotno napisa
    Meni je prekretnica bila saobraćajka - direktan sudar na ravnoj cesti, idiot je pobjegao iz zatvora, ukrao neregistriranu renolku i sa pijanim kompićem i 2,51 promila u krvi na potpuno ravnoj i preglednoj cesti tren prije nego što smo se trebali mimoići naglo skrenuo i direktno nas napucao. Gledala sam smrti u oči i ništa nisam mogla napraviti.
    O ovom ja pričam. To je scenarij koji mi je u glavi pri svakoj vožnji. Odnosno, jedan od scenarija. A strah mi dodatno hrani realna mogućnost da se to i dogodi (i mrzim kad mi netko na to kaže "tako ti može pasti i cigla na glavu" - ne, nemože, jer je vjerojatnost za to da ćeš naići na budaletinu daleko veća nego da ćeš sresti razuzdanu ciglu).

  44. #44
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ma meni dovoljno da znam doći do posla i do King Crossa

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    29

    Početno

    Jučer ja išla kod svoje mame,a u njenom kvartu ceste uske i brdovite.
    Nema šanse da se dva auta mimoiđu.I spuštam se niz brijeg kad naletim na kamion koji stoji istovaruje nešto.
    Morala sam se vratiti urikverc uz brijeg i okolnim putem.

    I došla ja tako kod mame,kad ona mene pita,jel si se ti vozikala maloprije po cesti urikverc ko shumaher.
    Ja velim da.
    A ona meni pa to sam si i misla,ko bi drugi nego moja kčer leti ko gonzales.

    Ja i auto smo stvoreni jedno za drugo.Obožavam ga i svaki dan nekud idem s njim.
    Polagala sam 5 puta vozački,ali se isplatilo.Sada me svi hvale kako dobro vozim,a parkiram i u snu,kako god treba.Rikverc,bočno lijevo,desno.
    Nemogu reči da mi to predstavlja problem.

    Imala sam i ja susreta sa budalama na cesti,a čak sam i kao pješak oborena na zebri od strane auta(to je bilo koma).

    Svaki put bi se malo splašila,ali ne toliko da bi odustala od vožnje.
    Položila sam prije 8 godina.
    U početku je bilo teško,ali dosta brzo sve svladaš.
    Najgore je kad položite vozački i onda idete busom ili tramvajem a vozačka s vama skupa u đepu,a auto doma u garaži.

    Treba samo voziti i voziti.

    Strahova svugdje ima i u svakodnevnom životu,pa tako i u vožnji.
    Ali kad bi svaki put odustali od onoga čega nas je strah,pa di bi dospjeli.
    Sranja se događaju svugdje bez obzira na nas,i mi nikad nebi izlazili iz stanova kad bi znali kaj nas čeka,jel tako?

    ZATO ŽENE,SJEDAJTE ZA VOLANE I POLAKO SVAKI DAN SVE VIŠE VOZITE I UBRZO ĆE TE BITI PRAVI PROFIĆI.
    JEL AKO NEBUTE VOZILE NITKO VAS NEBUDE OSLOBODIO TOG STRAHA,SVE JE NA VAMA.
    SAMO ODLUČNO!

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Luna, ja bih te iskrcala prvom prilikom.
    Nema sanse da bih vozacu prigovarala u voznji. Na MMovu voznju rijetko imam primjedbi. A kad imam kazem ih u nekoj neutralnoj situaciji.
    Svako normalan bi me nokautirao, a ne iskrcao. Ali, eto, MD me voli.

    Inače, on vozi fenomenalno. Ne bojim se ja njegove vožnje, nego silnih idiota na cesti. Na žalost, to i nije tako neutemeljen strah. :/
    Ok Luna, medjutim moj misljenje je da ti sama dramljenjem u autu povecavas sansu da se neko sranje dogodi jer odvlacis vozacu paznju. Bez obzira koliko netko bio koncentriran i smiren, nervoza prelazi s druge osobe.

  47. #47
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Takodjer, mene je ljeti strah vozaca koji su vozili 20 sati prije nego su dosli do mog sela, strah me je klinaca kojima su starci dali auto za na more, strah me je ekipe koja sveri po cesti bez vidljivog razloga u podne, strah me je ljudi koji voze traktorice po magistrali, strah me je autobusa ATP-a jer sam vidjela tko ih vozi a bogami i tko ih popravlja... a najvise me je strah onih koje na cesti nije nimalo strah. Ali sve skupa gledano, moji strahovi nisu nimalo paralizirajuci. Zapravo vrlo su mi motivirajuci da vise pazim.

  48. #48
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ja i inače kad me netko vozi, sam ko kofer uopće ne pratim, nemam pojma ni kud bi išla, a neki put i povraćam od vožnje.

    Ako možete preporučiti neku jako strpljivu instruktor-icu na Špansko/Malešnica, dajte please.

    Bilo bi dobro da postoji neki jako veliki znak za auto tj.naljepnica tipa "Pazi friški šofer" tako da se svi maknu od mene?

  49. #49
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    (i mrzim kad mi netko na to kaže "tako ti može pasti i cigla na glavu" - ne, nemože, jer je vjerojatnost za to da ćeš naići na budaletinu daleko veća nego da ćeš sresti razuzdanu ciglu).
    nemoj dva puta reći. mom šogiju je (iz čistog mira) pala cigla na glavu! doslovno!

    a čovjek vozi mjesečno po par soma kilometara... i niš... samo cigla...

  50. #50
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Imala sam prometnu nesreću prije više godina. Ja sam najviše stradala - ozljeda kralježnice, slomljeno zapešće, posve izderane noge. Poslije toga sam se jedno vrijeme jako bojala vožnje u bilo kojem vozilu. Međutim, to se stabiliziralo s vremenom. Bojim se riskantne i neujednačene vožnje - kad na autoputu vidim nekog tko vozi histerično, ubrzava, usporava, švindla po trakama bez potrebe ili oklijeva, predomišlja se, bježim od takvih. Inače volim voziti, najviše po gradu. Kad moram M. voziti u muzičku ili nekamo, sama vožnja mi je u paketu za gušt. Volim voziti mekano i ovladavati autom. Na autoputu vozim najviše 140. Isto me nije strah, ne idem u rizike, pazim što radim.

Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •