Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Reakcije na maramu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno Reakcije na maramu

    Moram opet o marami , nakon jucerasnjeg dana.
    Kad smo je dobili prvo sam se ja iscudjavala kako je to dugo i siroko(ma zasto siroko?), pa sam se zabavljal vezivanjem ( vez"mumija2 je tad bio najuspjesniji).To i nije nesto posebno. Onda sam stavila bebu u "zipku" . Mama (moja):"Kolike su ti cice......."
    Mama:"Oces je ugusit?"(iskreno , i ja se to nekad pitam)
    Kad smo se poceli nosit van:"Zasto joj je glava unutra?", "Hoce li ispast iz te krpe?", "To ti je iz Indije?"("Ne , kupila sam u Ruze (najpoznatija gradska Romkinja", Ja i onako zdusno njegujem "romski" djir), "grozno , sta sve nece izmislit!?", "Ma super ti je to!" , "Nesto najljepse sto sm vidila. Bebica je tako blizu mame...Kad budemo isli na trece , nabait cu , obavezno", "Kad sam ja zivjela u Etijopiji , tamo su ti zene tako nosile svoje bebe. Govorim ja svojoj nevisti vec godinama o tome.Sad kad bude cetvrto , nek si nabavi!", "Steta sto necemo imati vise djece!"...
    File najvise voli maramu jer seka spava , ne vidi se , a ja se mogu u setnji gotovo u cijelosti posvetit SAMO NJEMU ( "Nemoj uzet kolica . stavi je u maramu!").
    Najgluplji dogadjaj se dogodio jucer. Tip (ne djeluje previse inteligentno) nam prilazi (Iris u marami , File za rucicu ) :"Evo uzmi!" Daje mi par kuna i ceri se."sacuvaj to za platit psihijetra!", rekoh. I pomislih :"a da me jos vidis kako na podu doma dojim..."
    Sta su vama rekli za maramu?

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    hahahha nuna, u ovom nasem lipom gradu svega ima ....
    bas sam jucer vidila curu s prekrasnom narancastom maramom i unutra mala beba, mm pita jel ona neka vasa roda ....
    ma , mogu mislti kako se iscudjavaju, ali sta vas (nas) je vise s maramom, to ce to postati uobicajnija pojava .....

  3. #3
    svjetlana

    Početno reakcije

    Draga Nuna!
    Zaista me razvesele ovakvi postovi, što zbog duhovitosti, što zbog hrabrosti, što zbog više pozitivnih komentara od onih loših. Čestitam!
    Svjetlana

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Malo off topic - interesuje me koliko dugo ste ih nosili u marami?? Okvirno do koliko kilograma su one predvidjene... Ja sam se upalila za maramu, a sve nesto mislim da mi je sad kasno, jer ce malisi uskoro godina ima oko 10-11 kg???

  5. #5
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Hahahahaha...super su komentari...i mene je to u početku smetalo, ali sad me fakat zabavlja :wink:

    Da sad ne prepisujem, evo vam link na Leonin sajtić di možete pročitati kak je nama bilo prvi put s maramom u gradu :D

    --->Leoweb - 7.tjedan<---

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Čuj Nuna, ja već drugo dijete nosim u marami ali se moja mama i brat još na to nisu privikli.

    A komentari okoline me ne zanimaju. (btw i za mene je jedna susjeda mislila da nemam novaca za klokanicu, pa nosim bebu u "krpi")

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo opet mene s pozitivnim iskustvima imamo maramu već 7 mjeseci i NIKAD nisam čula loš komentar ili primijetila nekakve "poglede", samo se svi oduševljeno i sa smješkom okreću za nama i milo nas gledaju... 8)

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, čak nas je par mama i trudnica zaustavilo na cesti i pitalo gdje da to kupe

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Ja sam isto cesto znala cuti da cu ugusiti bebu, ali u pravilu je bilo vise pozitivnih komentara u stilu kako je bebi lijepo kada je mama tako nosi.
    I par puta su me pitali sto je to i gdje se nabavlja. Jedan put me jedna mlada romkinja zaustavila i pitala kako ja to vezem, pa smo si malo izmjenile iskustva :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mayah79 prvotno napisa
    Malo off topic - interesuje me koliko dugo ste ih nosili u marami?? Okvirno do koliko kilograma su one predvidjene... Ja sam se upalila za maramu, a sve nesto mislim da mi je sad kasno, jer ce malisi uskoro godina ima oko 10-11 kg???
    mozes nositi dijete u marami i do 2 godine, i vise, zato i ima toliko razlicitih nacina vezanja

    jedino se navodno starije bebe sporije priviknu

  11. #11
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    baš sam se nasmijala :D
    ja sam se prvo borila s mužem i frendovima kad sam objavila da ću kupiti maramu-mislili su da je to bezveze.
    nakon svjetlaninog posjeta mm je skužio da je to ipak baš o.k. iako ju još nije upotrijebio. :D
    frendice s djecom kažu da im je zgodna, one druge ne komentiraju.
    na ulici i po dućanima primjetim kako se okreću, čude, bulje, neki se smiju, pogotovo kad nasred trga vežem 4,20 m tkanine oko sebe s brunom u ruci
    tete u karlovom i lukasovom vrtiću su se oduševile, stalno me ispituju kako ja to vežem, a sve češće i mame prilaze i pitaju svašta, zanima ih i pozitivno reagiraju
    imam i ja anegdotu: ulazim u kvartovski dućan, žena za pultom se prekriži. ja: kaj je danas neki svetac? ona: ma, ne, gledam kaj vam je to?
    ja: to su mi poklonile žene u africi kad smo muž i ja bili na medenom mjesecu na safariju. poslije mi susjeda kaže, gušeći se od smijeha, da su je babe pitale jel sam ja malo trknuta :D
    moji komentari uglavnom ovise o tome kakve sam volje taj dan :D

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Susjed (uskoro dida po 6.put) mi jucer govori kako me gledao s balkona i kaze zeni :"Uuu, je se ona s 1. kata raskrupnjala!"Pa mu je zena pojasnila da je to beba u marami. Onda mi je dosao raportirat.
    Bili smo jucer na UZV kukova s maramom (i platnenim pelenama). Gleda ortopedica u cudu. Nakon sto je pregledala , dala je svoj "Blagoslov":"Bas je to dobro!" I kukici su nam dobro! :D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno

    E baš vam zavidim, ja za tu maramu prošle godine nisam ni čula iako sam vidjela jednom u gradu jednu strankinju tj stranca sa bebom u marami ali nekoj maloj i to mi je bilo super.Ja sam Nicole nosila u rukama a imala sam i klokanicu no u nju sam je stavila par puta jer mi se baš nije dopalo.Prije neki dan vidjela sam opet u gradu jednu strankinju sa bebom u marami i rekla sam da ću je obavezno nabaviti za drugo dijete .
    E da vidjela sam u Sloveniji neka njihove marame koje se ne vežu nego imaju neku alkicu pa da li vam je to poznato?

  14. #14
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Jooj, kad čitam ovakva super iskustva s maramom i ja bi jednu!!!
    Jedva čekam drugu bebicu!
    Pogotovo što se moja Ema uopće nije volila nositi u klokanici, a meni su leđa otpadala tak da sam je valjda stavila ukupno 3x u nju. Srećom dobili smo je na poklon, pa nam to nije bila promašena investicija.

  15. #15
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    U mom malom gradu su svi jako buljili i okretali se za mnom. Nije bilo komentara već samo bulj, bulj!

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nisam zapisivao reakcije ljudi na maramu i već mi se teško svih sjetiti, ali to je sigurno sastavni dio te priče.
    Najčudniji mi je kontrast u reakcijama - od oduševljenja do najgorče kritike. Najvažniji su mi ipak komentari stručnih ljudi koji svi potvrđuju dobre strane nošenja. Primitivci mi ionako jako slabo kotiraju...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja ovde u Becu svako malo nalijecem na mame ili tate koji nose djecu u maramama. Nekad imam dojam da je ovde to postao novi trend, sto je naravno super.
    Inace, mogla sam i zamisliti kakvi ce biti komentari Splicana, bas ovo sto kaze Davor, ekstremni pa na koju god stranu okrenes.
    :D

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    I moja beba i ja obožavamo našu maramu, ali najveći su joj nedostatak stalni pogledi i komentari. Nije da se obaziremo jako na to, ali stvarno zna smetati. Nikuda se ne možemo maknuti de svi ne pilje u nas kao u neko čudo. Dok smo se vozili u kolicima imali smo svoj mir, a sada svatko misli da mora komentirati naše prijevozno sredstvo. Kad bi bar više mama imalo maramu!!!!!

  19. #19
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Evo mi se vec puna dva mjeseca secemo s maramom.

    A evo i jedne anegdote. Na kiosku pekare kupujemo obicno kruh i zene me jako dobro poznaju i vec znaju kad me vide na ulici sto cu kupiti. Do njih sam se setala svaki dan dok sam bila trudna, a onda me nije bilo tri tjedna. Kad sam se pojavila na ulici Mis je trcao oko mene, a Tinci je bio u marami i spavao, a preko marame sam obukla suskavac jer je bilo usr... vrijeme. Kad sam dosla do kioska zene su me cudno gledale, a onda su prasnule u smije. JA sam ih malo cudno gledala, a one su se ispricavale i objasnile mi sto se smiju. Kada su me opazile na ulici mislile su da sam jos uvijek trudna i medusobno su govorile kako «visoko nosim», a kad sam dosla do njih vidjele su da se beba vec rodila. :D :D :D

    Komentari na maramu su u pocetku bili da ce se dijete ugusiti, a sada nas u kvartu svi vec znaju i nitko nas nista ne pita, samo nas gledaju i smjeskaju nam se.

  20. #20
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    A evo i mi doživjeli jednu dobru reakciju. Bili smo na Plitvicama i željeli smo obići Gornja jezera s Matildom. Kako i baš nije za kolica po mostićima, nosili smo se u marami. Uglavnom sam je nosila na boku, a poslije i na trbuhu. Šetnja je trajala 2,5 sata. Stali smo samo jednom da se odmorimo i pojedemo voće.
    Ostalo vrijeme je bila non-stop u marami. Gladili smo mahovinu, gledali bube i pauke, ribe, stajali pod slapom koji nas je špricao i bilo mi je baš gušt s njom otkrivati čari prirode jer smo bile blizu jedna drugoj.
    Nije mi uopće bila teška i nisam imala nikakve posljedice nošenja. Osim što mi je majica ispod marame bila mokra od znoja.
    Pred kraj šetnje je zaspala. Naslonila je galvu na moja prsa i slušajući moje srce, njišući se u ritmu mojih koraka, uz šum slapova, mirno je drijemala.
    Svi koji su prolazili mimo nas zadivljeno su gledali u dijete koje spava na mami.
    Dok smo čekali brod, jedna Talijanka je rekla da je ovo izvrstan sistem za nošenje i da je djetetu očito udobno kad tako mirno spava.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno Marame koje se ne vezu

    Marame s' alkicom (to su ustvari dvije povece alke) ... najvjerovatnije se misli na NOVA BABY SLING od Beginnings (http://www.beginnings.org). Ima i puno vise marama koje se ne moraju vezati. Ja ovom prilikom ne bih da reklamiram Beginnings jer smatram da su preskupi i sve te marame koje oni prodaju po 50-100 eura pravima sama. Tako da imam potpuni asortiman u bojama, dezenima, vrstama i debljinama.

    Ako nekog' zanima kako se prave takve marame ... mogu napisat u Emailu.

    Sretno
    Lejla

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    lejla imas pp

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Zorana: jesil' dobila moj pp

    Lejla

  24. #24
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    morala sam se javiti iako je davna tema. ja sam od nune dobila maramu prije ljeta iako je ela vec velika cura i hoda odavno, nakon dana privikavanja mene i nje sad ne idemo nigdi bez marame. s mora, na more, kad imas teglit tonu igracaka i stvari a i toma bi mi dao rucicu....u kolica vec odavno ne zeli ali marama je zakon!!!malo je problem kad npr.prekjucer ona odluci 2 sata sjedit u njoj a ja u gradu, ipak je to 11 kila, ali divna divna stvar. slijedece ce od prvog dana u nju!!!! toliko je jednostavnije nositi, imas slobodne ruke, djete sretno i zadovoljno kraj svoje mame....
    hvala ti nuna!!!! :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •