Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 201

Tema: Sinehije slijepljivanje malih usana???

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    ovako...bili danas kod dr Pentz i ona je to riješila.
    bilo je slično kao što su cure već pisale...dr je ok, ljubazna, lijepo sve objasnila, Lana je malo zaplakala, ali ne dugo, uskoro se smijala
    Rekla mi je da to sad treba tako održavati i svakodnevno mazati Bepanthen kremom
    za hormonsku kremu je rekla da nema smisla prije nego se sinehije razdvoje, ali da sad mogu ako hoću svakih par dana
    mislim da sam dobro napravila što sam otišla jer je Lani to bilo skroz zalijepljeno, cijelom dužinom i ne vjerujem da bi ona sama sebi, a niti ja, mogle što napraviti
    A i dr je rekla da može doći do upala ako je zatvoreno
    Naručeni smo za 3 tj na kontrolu

  2. #52
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Branka 1 da je bilo zaljepljeno po cijeloj dužini tvoja curica ne bi mogla piškiti i šteta je što ne vjeruješ svojoj curici.

    Međutim što je tu je, svatko odlučuje za sebe i svoje dijete i bitno je da si sada mirna?
    Sad vježbajte da se ponovno ne slijepi i pusti je da se igra sa spolovilom.
    Znaš li kako se curice igraju sa spolovilom?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Pa dobro, i ja sam shvatila po cijeloj dužini ispod "kanala" za piškenje

    Kako misliš, ne vjerujem?
    Anyway, mislim da je dobro što sam otišla. Više bi me mučilo cijelo ljeto da nisam otišla i da je dobila neku upalu

  4. #54
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Kolegicina curica ima sinehije (pedijatrica joj je savjetovala da to ne dira do prve menstruacije :? ), no ona se brine i željela bi to što prije riješiti. Pišete o pozitivnim iskustvima s dr Pentz. Kako da dođe do nje? Da li joj treba uputnica?

  5. #55
    mama_Maja

    Početno

    Dakle, evo mene sa svojim problemima i iskustvima. Moja mala Lara sada ima 18 mjeseci i negdje u 9.mjesecu prošle godine primijetila sam da mi je nešto čudno na maloj piši, odnosno da nema otvor u rodnicu iliti slijepljene su male usne. Išla pedijatru, išla svom ginekologu....čekajte dok ne prohoda kažu oni. Čekali mi...i sa 18 mjeseci ponovno pokrenuli priču. 6.8.07. bili smo u Klaićevoj kod dr.Domljana koji nas je pregledao i dao hormonsku kremu Linoladiol da se mažemo 2 puta dnevno. Navodno bi se od toga usne trebale početi otvarati. Za 5 tjedana kontrola. Osim toga uzeo je i bris i sada čekamo nalaze.

  6. #56
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    kod moje cure mi se nekad čini normalno a nekad malo sljepljeno :?
    pokazala sam pedici, ona kaže da pustim to...ja pustila, nadam se da je to riješeno :/

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Pošto sa Zalom idemo na redovite kontrole urina u HELENU, tamo je sestra skuzila nedavno da ima slijepljene usne jedan dio.Ja sam onda prvi puta cula da je to moguce.Pitam dr. sta s time, kaze ona nista za sada, pustiti na miru,kao treba se vremenom samo od sebe odlijepiti.Ako ne, onda se to radi laserom,kaze ona bezbolan postupak, bez anestezije, kod njih u ambulanti!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    mama Maja, i ja sam dobila tu kremu, ali nisam htjela mazati jer je to čisti hormon. Otišla sam kod dr Pentz i ona je to riješila vrlo brzo i nadam se ne jako bolno jer je Lana samo na trenutak zaplakala i poslije je sve bilo ok. Čak smo išli na kontrolu za 3 tj i ništa se nije opet spojilo. Otići ćemo i na jesen.
    Ona je rekla da nema smisla mazati s Linoladiolom prije nego što se to raširi, već eventualno poslije, da se ne bi opet spojilo. Ali mi ne maemo i sve je ok.
    I čudom se čudila zašto bi se radio kirirški zahvat. Ovako je puno manje invazivno

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    nama niko nije preporucivao hormonske kreme, ali zato jeste kirurski zahvat
    mi smo to takodjer rijesili kod dr pentz kad je ena bila stara cetiri i pol mjeseca, i mogu reci da sam sretna sto sam odabrala tu opciju,
    sad je sve ok, tacnije ok je otkako smo to razdvajanje obavili
    zaista o doktorici imam samo najbolje rijeci

    branka, zasto idete na kontrolu ponovo na jesen, nama je dr rekla da provjeravamo redovno i ukoliko se ponovi slijepljivanje da dodjemo do nje.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Potpisujem Jacu.

    A na kontrolu idemo zato što ja želim. Ona je rekla da više ne treba, tj da možemo eventualno ako želimo još jednom doći na jesen, ali ja ipak bih. Ono, za svaki slučaj
    Na prošloj kontroli je pregled bio gotov za 2 sek

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Evo da se i ja javim s novim rezultatima.
    Na pocetku sam pisala da Vanja ima sljepljene usne i mi smo
    odlucili da nista ne diramo odnosno da ne idemo na mehanicko otvaranje.
    Poslusala sam Samaritanku i Vanju sam cim vise ostavljala golu, srecom ona je stvarno rano i skinula pelenu
    i tu su pocela njena istrazvanja.
    Poslije jednog kupanja je rekla da ona ima rupicu na pisici
    i ja sam pogledala i stvarno ostalo je sljepljeno jos jako malo
    i sad nedavno je opet postala jos veca rupica
    i sad samo cekamo dan kad ce se u potpunosti otvoriti.
    Evo, samo sam vam htjela prenijeti nase iskustvo i moram vam reci da sam presretna sto je sve bilo tako bezbolno :D

  12. #62
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    mama27 bas mi je drago da si sve prepustila svojoj djevojcici...Bravo!

  13. #63
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    omajgad
    prvo pišo i natezanje
    sad ovo
    pa ima li kraja tome svemu
    e to sam i ja mislila.
    dugo mi je trebalo da iskopam ovaj topik a znala sam da sam se sokirala kad sam ga davno ugledala misleci "zar i to"

    evo i nas....

    Lea se vec godinu dana trlja.
    prvo su govorili da mastrubira (sa 6mj.) i da je to normalno da ju pustim.
    ok.
    onda mi je postalo sumnjivo jer mi ne izgleda da to radi vec ko da ju nesto muci.
    sa godinu dana veli pedica- gljivice. mazite plymicolom.
    mazemo.
    trlja se i dalje.ja pitam jel ok da je dio di je klitoris toliko velik?
    normalno
    trlja se i dalje.
    sa godinu i pol su opet gljivce. procedura ista. prica klascna.
    sto je najbolj piski i kaki u tutu. doma je u gacama uvijek a pelene dok spava i kad idemo van na duze i nespretne relacije.
    pa plymicol pa rojacol pa citrofit.
    i naidjem na jednu mamu koja mi detaljnije objasni o cem se radi.
    i veli da pogledam kod sebe i kod nje i usporedim.
    i zakljucak MMa i mene- spojene usne gore. znaci ona nema slijepljene dolje prema rodnici vec gore prema mokracnom kanalicu i klitorisu te je to jedan malo poveci gomoljic koji ne cvijeta.
    no svi pricaju o slijepljivanju kod rodnice a nama je bas obrnuto.
    ne mogu je gledati kako se trlja, vec joj je kod cmara sve nadrazeno. jednom je i ogulila epitel sa klitorisa. jadnica.
    u ponedjeljak idemo pedici i ako opet veli da su samo gljivice i da mastrubira upucat cu se!

    stvar je u tome sto bi ja nju isto pustila da istrazuje ali ona ne ferma. obrise pisu papirom nakon sto piski i to je to.

    jezim se od ginekolga i mehanickih nacina razdvajanja. od same pomisli padam u nesvjest.

  14. #64
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da...uopce mi ne dopusta da joj pridjem spolovilu.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    leonisa, ne sjecam se bas da li je isto kako kod tvoje kcerke ali i ena je imala slijepljene labije u gornjem dijelu
    ja sam to zapazila jer dok piski mokraca se slijevala, a nije bilo mlaza, tacnije nije se vidjelo odkud izlazi mokraca
    nama je kirurg u klaicevoj rekao da postoji velika mogucnost infekcije jer je kao moguce da se nesto urina zadrzi tu gdje je spojeno

    e sad, sto se tice ginekologa ja mislim da ti je ona puno bolja osoba za pregled, to je ipak njeno podrucje
    naglasi da ne zelis da joj nasilno razdvaja nego samo da pogleda
    ja imam stvarno dobro iskustvo s njom, i mislim da ti nece praviti probleme. stekla sam utisak da je razumna osoba koja saslusa roditelja sta ima za reci.

    sretno

  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    viste bili kod ginekologice u klaicevoj?

    sto se tice pipanja i iistrazivanja...kako da ju pustim golu kad je vani -1?
    s druge strane ona se stalno trlja o tepih.
    da li joj to pomaze ili odmaze?

    popodne idem pedijatrici (opet ljuta na nju jer to nije ona skuzila kad sam je nekoliko puta pitala i pokazivala spolovilo- uvijek samo gljivice)

    i svi pricaju o rupici...kojoj rupici?
    probala sam po netu naci slike, ali nista.
    ona ima otvor rodnice ali prema mokracnoj cijevi nema.

    kad piski ide mlaz, cujem ga tutu ali ga ne vidim od kud ide jer sjedi na tuti.

    nisam pametna...

  17. #67
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nasla sam neke slike kad utipkam labial agglutination u google i trazim slike.
    recimo da je to to.

    place mi se.

  18. #68
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mislim da je najbolje da odes kod dr. Pentz u Vinogradsku da to ona pogleda. radi sutra ujutro, ne ceka se dugo, mozda do 1h.
    Uzmi 2 uputnice, s obzirom da problem vec duze traje, sigirno ce joj raditi i bris.

  19. #69
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne mogu sutra ujutro...sutra smo cijelo jutro na goljaku.

    zapamtit cu ime pa cu zvati da vidim kad rade.

    znaci ne klaiceva vec vinogratska. i ne nasilno.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    i mi smo bili kod dr pentz
    u klaicevoj nemaju ginekologa, nas je nasa pedijatrica uputila kirirgu za taj problem :/
    a sto se tice pedijatra razumijem te jer sam ja bila jako razocarana nasom pedijatricom
    i promijenila ju i opet isto, cini mi se sa zla na gore
    zato ti ja savjetujem ginekologa ona je ipak strucnija po tom pitanju

    i cini mi se da je ona tamo samo utorkom ili se varam
    nazovi i provjeti

  21. #71
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cure
    sto se pedijatrice tice...sa 7mj. sam ja uzela stvari u svoje ruke i zakljucila da trebamo fizijatru. tamo su me pitali di smo do sada. mislim, na sve moje upite i sumnje, nije skuzila hipotoniju.
    sada opet isto. tocno je godinu dana od kad se pocela trljati i kad sam pitala jel sve u redu i da ne mislim da mastrubira. i uvijek odgovor- gljivice.

  22. #72
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    znaci ne klaiceva vec vinogratska. i ne nasilno.
    Dr. Pentz radi samo utorkom.
    No, ona je za to da se to rastvori na licu mjesta. Nije za cekanje. Tako da budes spremna.U Klaicevoj (imaju ginekologa za to, mi smo bili prije Vinogradske) doktor je pak za mazanje hormonskom kremom i cekanje da se samo rastvori.

  23. #73
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ajme muka.....kakvo je sad stanje s vama? sve je ok? nije se poslije ponovo zaljepilo?

  24. #74
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Imas pp. detaljno...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    ja sam mislila da u klaicevoj nema ginekologa

    bice sve u redu leonisa samo trebate otici na pravo mjesto
    kod nas nije doslo do ponovnog sljepljivanja, sve je u redu srecom znam da se moze ponovo desiti isto.
    i ja sam bila u totalnoj panici tada, sta odluciti, sta uraditi, a s obziorm da je nas pedica uputila hitno kirurgu koji je bio za, naravno, anesteziju, rezanje i hospitalizaciju, dr u vinogradskoj mi je bila spas
    i sve je bilo gotovo jako brzo.
    nemoj misliti da ja zagovaram nacin na koji smo to mi rijesili, ali mislim da bi bilo dobro u vasem slucaju vidjeti ginekologa i sa njom se posavjetovati.
    pedijatri meni ne ulijevaju nikakvo povjerenje, na zalost,
    u svakom slucaju sretno i da to rijesite jer vec stvarno dugo vremena muku mucite s tim

    za malenu

  26. #76
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Deaedi tnx za PPove

    bili smo kod pedice, cim sam rastvorila usne rekla je "u da da da" i kako u zadnje vrijeme skoro svaka druga curica ima sljepljene male usne.
    dala nam je uputnicu kao za klaicevu i ja velim, jel mogu s tom uputnicom u vinogradsku kako imam preporuke za tamo a ona veli kako daju preporuke sad za klaicevu da je tamo novi mladi tim i da su super, i ja si mislim, ha dobro, uputnica ko uputnica oticu di se vec odlucim, kad ono pise na uputnici klaiceva

    sad sam ljuta na sve jer sam isto tako pokazala pisu i prije mjesec i pol pa su bile gljivice. i prije 6 i prije godinu....

  27. #77
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Uh, bas te zeznula...Mi smo kod dr. Pentz dosli preko preporuke jednog od najboljih ginekologa, tako da mislim da nas ne bi zeznuo.
    Probaj onda u Klaicevoj kod doktorice, ona je u jednoj smjeni, a doktor u drugoj....
    Eventualno, nazovi 3787-182, utorkom 8-12 u Vinogradsku. To je ambulanta, i pitaj da li ti vrijedi uputnica kod njih, iako pise Klaiceva. U Klaicevoj se na red cekalo obicno oko 2 tj. To sto je novi tim, meni nije +. Pa trebaju se i nauciti u praksi.... - osim ako su vec presli iz neke druge bolnice.
    Drzim fige sta god odlucili.

  28. #78
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    leonisa citajuci tvoja iskustva s doticnom pedijatricom koja su s mog gledista vise negativna nego pozitivna, definitivno bih trazila novu

  29. #79
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Leinisa kako kupas malu, mislim u cemu? Samo u vodi ili stavljas nesto unutra?

  30. #80
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Leinisa kako kupas malu, mislim u cemu? Samo u vodi ili stavljas nesto unutra?
    rijetko je kupam jer imamo tus kabinu al u onoj maloj napravi poplavu tako da se najcesce tusira. no i kad se kupa, u obicnoj je vodi bez preparata, rijetko johnnson's kupka.

  31. #81
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    samaritanka, jesi jos tu?

  32. #82
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tu sam ali nazalost nemam momentalno mogucnosti cesce biti na internetu pa ne pratim vise pojedine nickove. Ti si cini mi se bila i na topiku bezpelenasa?

    Ovo gore sam pitala radi iskljucivanja eventualne kemije.
    Nikakve kreme ne koristis ili si koristila? Je si li koristila platnene pelene i da li je mala imala nekakve osipe ili slicno?

    Je li ti malena u jaslicama ili s tobom doma?

  33. #83
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mi nismo bili tipicni bezpelenasi, mi smo dosta rano uveli tutu (kakanje sa 9 mj)
    sa 7mj. se prvi put razbolila- cepici, toplomjer- i od tada ne dopusta pristup tom podrucju kad ju prmotavam/oblacim...
    takodjer je tada dobila antibiotik (kasnije sam skuzila da mozda nije ni trebala) i tada je dobila uzasan proljev i osip.
    no kako je rano pocela kakati u tutu, nije bilo "nereda" u peleni.
    proljetos je pocela i piskiti u tutu ali je jos uvijek u pelenama.
    tad je pocela i platnene (ili je bila jos zima...ne sjecam se) ali ii dan danas ima kobinaciju - gace, po doma i krace relacije. pelene za van, duze relacije i nespretne jednokratne, i spavanje ponekad isto jednokratne, ostalo platnene.

    sto se krema tice samo iz ljekarni djecje za guzu. plymicol i rojazol kod "dijagnosticiranih" gljivica.

    nije u jaslicama, doma je samnom.

    ide na bazen, bebe ribe, i par puta s nama u toplice.

    osip...rijetko, kad je pocela dohrana, mozda par puta, prosao sa kamilicom i djecjom kremom za guzu.

    jedno vrijeme se kupala u aderminoj kupki radi suhe koze i dermatitisa. nema ga vise. kuc kuc

    sto se tice istrazivanja...uopce ne pokazuje interes. vrhunac je kad piski i kad uzme wc papir da obrise pisu. to je to.

    nisam je pustala predugo golu jer bi sjela na tepih ili hladne plocice i trlala se a onda bi svasta uslo u cijelo spolovilo- od raznih dlacica, prasine, mucica...i danas zna sici s tute i to raditi.

  34. #84
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Leonisa mi smo imali jednu malu susjedu koja danas ima tri godine koja se uredno trljala na podu i kad je to uhvati ne mozes je nikako sprijeciti da to ne radi zato je dobro da ima gacice da se ne ozlijedi ako se vec nije ozljedila.
    Toplomjer joj je ostao u losem sjecanju jer kazes da od tada ne dozvoljava pristup tom podrucju. Razmisli kako koj je kad je vodis stranim ljudima koji joj pregledavaju to osjetljivo podrucje.
    Dobro je da si s njom doma. Pokusaj pridobiti njeno povjerenje i razgovaraj s njom. Da li je previjas na previjalistu ili stojecki? Pokusaj je previjati samo stojecki. Kad je uhvati trljanje pokusaj u tom momentu nesto radikalno promjeniti, izadi s njom van u momentu, na balkon recimo, otvori prozor i pokazi joj pticice ili slicno uglavnom pokusaj odvratiti paznju.

    Ako normalno piski i po tvome to nije infekcija onda mozes pokusati definitivno nesto promjeniti u momentu kad pocne trljanje da sprijecis samoozljedivanje. Tako prekidas krug...

    Djeca sa neurodermitisom imaju jako osjetljivu kozu i nekada mogu reagirati vec uslijed uzimanja nove hrane ili bilo kakvih novosti kratkotrajnim crvenilom tog podrucja, a to je dosta da se starta sa uvrijezenim navikama. Ona je sada godinu i pol stara i stvari se mjenjaju iz dana u dan.

    Moja curica danas ima 8 godina i nema neurodermitis medutim bilo kakava nepaznja moze uzrokovati crvenilo koze i izazvati svrbez. Danas ona zna o cemu se radi i naucila se suzdrzati pa se takva crvenila ne stignu inficirati medutim prije nije bilo jednostavno.

  35. #85
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jao uno ti hvala.
    jer ovo trljanje ja vidim kao ne nesto sto je pase, vec ko ono kad te boli zub pa ti ne mozes prestat jezikom ga mrcvariti.

    previjam je lezecki, kad su pelene u igri, ostalo stojecki (gace i hlace).

    strah me kako ce doktori to izvesti jer fakat se baca i rita kad joj se pokusavaju rasiriti vanjske usne. jadnica moja mala.

    i sto se trljanja tice, ima dana kada nec ni jednom i ima dana kada ce cijeli dan.
    i jedino izlazak iz kuce pomaze.

    nisam znala da moze biti povezano sa neurodermatitisom jadno moje zlato

  36. #86
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Nadam se da ce bilo sto pomoci.
    Ni ja ne vjerujem u sumanuto masturbiranje nego vise nesto kao sumanuti svrbez.

  37. #87
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    hvala, meni je trebalo godinu dana da u to uvjerim doktora.
    naruceni smo u srijedu kod dj. ginekologa i bas cu dati do znanja da sada dolazim samo po misljenje da ne zelim nikakve "zahvate".

  38. #88
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Drzim fige! Javi sto je rekao.

  39. #89
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    pozdrav cure...

    citala sam ovaj topic jos u trudnoci i zgrazavala se, no evo me ovdje sada .
    beba ima 4,5 mj i vidim da su kod nje male usne "zaljepljene" za velike, sa strane, lijeva na lijevo, desna na desno, ne po cijeloj duzini vec prema rodnici (dakle otvor je "otvoren"/rasiren ) a gornjim dijelom prema mokracnom izlazu je ok. Taj dio se moze se rasirit i nije "zalijepljeno" jedno za drugo.

    (Ako se kuzi o cem se radi, iz mog opisa)

    Dal i takav slucaj spada pod ovakve "tretmane" . Ne vjerujem da cu je voditi ikome da joj to prcka, pokusat cu pri kupanju malo po malo to odvajati.

    Jako dobro znam da to nije tako izgledalo kad se rodila. Do nekih mj dana starosti prolazila sam sa vanske str malih usana, stapicem za usi poslije kupanja. Kad sam to prestala raditi, eto cini mi se dogodilo se to sto se dogodilo...

    Dali se baby uljem moze proci (na stapicu) po vanjskoj str malih usana, sa jedne i dr str... Ili neka dr. kema??

    s cim se moze olaksati osjecaj peckanja na sluznici?

    (beba ne place , ali primjetim da negoduje i da je "nesto" smeta, podrucje je skroz malo nadrazeno)

    leonisa, sto ti je rekao djecji ginic?

  40. #90
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    otkazujemo...L. ima temperaturu.
    slijeva joj se iz nosa i kaslje.

  41. #91
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Bas mi je zao!

  42. #92
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Išli kod dr.malopije zbog osipa i prehlade a ono šok!
    Dr.vidjela da su mojoj curici od 5 mj.slijepljene male usne.
    Ja zanijemila jer nikad nisam čula za to i naravno odmah na forum pa vidim da ima još takvih slučajeva.
    Rekla nam da mažemo Linoladiolom i vjerojatno da će biti potrebno par mj.te terapije.
    E sad kad čitam postove neki kažu da je ta krema preagresivna,neki da je bolje razdvojiti usne....
    Nisam pametna!
    Šta da radim?Recite mi da se to može uspješno srediti bez posljedica za nju kad bude žena!!!

  43. #93
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Molim vas savjete!
    Jalko sam zabrinuta!

  44. #94
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Jalko=Jako

  45. #95
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Jeste bili kod pedijatra ili ginekologa? Tko je prepisao Linoladiol?

  46. #96
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Pedijatar

  47. #97
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mislim da bi trebala otici kod ginekologa. Ipak se radi o hormonskoj terapiji koju bi trebao prepisati sepecijalist. A i pregledati te sinehije.

  48. #98
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Luda sam!

    Pričala sa 3 ginekologa i dobila 3 različite priče.Koje se držati?
    Jedan je za kirurški zahvat,drugi je za hormonsku terapiju-mazati svaki drugi dan,treći je isto za hormonsku terapiju-mazati 2 puta dnevno par mjeseci!!?
    Ovdje čitam na forumu da nije dobro mazati duže od 2 tj.

    Sutra je vodim ginekologu,ali na žalost nije dječji ginekolog.
    Iskren je bio i rekao da se nije s tim nikad susreo,ali i da će mu kolega pripomoći.
    I pedijatar nam je rekao da se nije s tim nikad susreo.
    Pa zar je to tako rijetko???
    U cijeloj Dalmaciji nema dječjeg ginekologa,barem ja nisam uspjela saznati za njega.

    Jedan od gore navedenih me šalje dječjem kirurgu.
    Šta će mi on??Taj bi sigurno kirurški zahvat izveo odmah

  49. #99
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ne znam...Mi smo bili:

    - kod 2 endokrinologa
    - kod 2 ginekologa + ja sam razgovarala sa svojim ginekologom, a on sa jednim pedijatrom
    - kod 1 urologa
    -kod 1 interniste (UZV unutrasnjih organa)

    I culi sve i svasta, a opet nista o tome zasto je do toga doslo i kako sprijeciti. :/

  50. #100
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Pa jeste li na kraju riješili taj problem?
    Jesi li saznala može li se zbog toga imati problema u odrasloj dobi?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •