Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 201

Tema: Sinehije slijepljivanje malih usana???

  1. #101
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tonina djevojcica ti ziherica normalno piski, to znaci da ti male usne nisu skroz slijepljene. Moje misljenje o ovoj temi znas, mislim citala si moje gornje postove. Pokusaj je drzati bez pelena sto vise mozes za pocetak i usput ja je na tvom mjestu ne bi mazala nicim...Po meni su uzrok ovakvih masovnih sinehija kako kod djecaka tako i kod djevojcica jednokratne pelene iz vise aspekata od nepokretnosti bebe u pelenama, suhoce jednokratnih koja sve zivo upija i sto treba i sto ne treba pa do nemogucnosti da se djeca dodirnu intimne djelove tijela dok "sfinkteri ne profunkcioniraju".
    Ako se odlucis skinuti pelene procitaj malo na forumu o bezpelenastvu cisto kao ideju.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Tonina, jeste sta rijesili?
    Vanja jos uvijek imamo sljepljene usne , ali stvarno jos jako malo.
    Znam da ti je sigurno jako tesko , ali mislim da ti je curica jos premala da bilo sta radite.
    Mozda da malo pricekas , da ju probas drzati cim vise golu
    da joj ti polako poslije kupanja rasiris usne, skroz lagano, ne nista na silu otvarati.

  3. #103
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Uvjerili nas da mažemo tjedan dana Linoladiolom pa ćemo vidjeti.
    Iako ne vjerujem u tako kratkom roku da će se nešto promijeniti.
    mama27 kad ste vidjeli to Vanji i kako se liječite?
    Izgleda da ja živim u selendri jer niti pedijatri niti ginekolozi se nisu susreli s tim i kad ih pitam šta nakon Linoladiola ako ne pomognu oni sliježu ramenima da ne znaju.
    Samo znaju reći da je to rijetkost i da nema takvih slučajeva puno!!!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Mi nismo uopce primijetili da Vanja ima sljepljene usne dok nam nije pedijatar rekao.
    Tada smo jos zivjeli u Njemackoj i tamo je pedijatar rekao da ako se do druge godine nista ne razdvoji
    da ce on to mehanicki otvoriti samo s nekim stapicem,
    no meni je to zvucalo grozno. No Vanja je relativno brzo skinula pelenu i njoj se pocelo samo otvarati.
    Ja sam poslije svakog kupanja onako lagano rasirila koliko ide.
    NIsmo nicim mazali jer nam nisu ni rekli da mazemo,
    a i da su rekli mislim da ne bi mazala.
    Ja sam dosta citala po njemackim i engleskim stranicama
    i ima stvarno dosta takvih slucajeva samo sto se kod nas bas o tome ne prica :/

  5. #105
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Znači dosta utjecaja imaju te pelene,a baš je sad zima i nismo u mogućnosti je držati bez pelena duže.
    Ja se bojim razdvajati,ali morat ću malkice.
    Utješno je čuti da toga ima.Ja tražim po internetu na hrv.str.pa ništa ne mogu naći

  6. #106
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mi smo juce bile kod ginekologa u klaicevoj.
    ajme jadnice, toliko je plakala da mi se srce lomilo....trebalo nas je troje da ju onako malu i zivahnu drzimo na velikom ginekoloskom stolu. toliko se koprcalai toliko je vristala da je sva pocrvenila i ja sam se nakon vise od godinu dana uplasila da se opet ne zakoceni i prestane disati.

    uglavnom, kao veli on da je rodnica otvorena, kao i mokracni kanal ali da gore jesu malo spojene (pise da 80% nisu).
    uzeo joj je bris koji ce biti za 5-7 dana gotov pa se trebamo javiti.
    rekao je da je do tada ispiremo hipermanganom i mazemo plymicolom.

    nisam dobila nikakav odgovor. na uputnici je pedica napisala- "upala". za poluditi!

    na moje da smo prosli i plymicol i rojazol, rekao je samo "a vec jeste" i to je to...sad ti znaj....ni za njeno agresivno i lagano sumanito trljanje nije nista rekao....bas sam razocarana. u pristup najvise.

  7. #107
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Jadnica mala..
    držim fige da sve što prije prođe
    Mi mažemo linoladiolim pa ćemo vidjeti

  8. #108
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nama je SF razdvajati jer ne dopusta prici....sad je bio shou dok sam je namjestila u lavabou da ju zaljevam sa hipermanganom...trebao je tata uskociti koliko je vristala i koliko se ritala. samo zato jer smo joj trebali rasiriti nogice, zlato malo.

    vasim curkama!

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Postovi
    61

    Početno

    Pozdrav, evo i D ima malo spojene usne, gore pri vrhu. Moram napomenuti da pedica to nije skužila ali ni doktori na Šalati nisu se na to obazirali kad smo bile tamo radi drugih pretraga. Međutim ponukana svime i svačime napisanom o tom problemu razgovarala sam s nekoliko doktora i pedijatara, ginićem i došla do zaključka da ću čekati. D ima tek nešto više od 8 mj i sve se stigne posložit na svoje mjesto.
    No divim se vama koji morate rješavati takve stvari jer meni sve to zvuči dosta strašno.
    Hvala i na ovom topicu jer inače ne bi imala pojma da se to događa, a naši doktori baš se i ne trude ili ne znaju ništa o tome.

  10. #110
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Meni je pedijatar rekao da to ne spada u domenu njegove struke,da se moram informirati kod specijalista o tom problemu :? :?
    Komentar je suvišan

  11. #111
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj tonina prvotno napisa
    Meni je pedijatar rekao da to ne spada u domenu njegove struke,da se moram informirati kod specijalista o tom problemu :? :?
    Komentar je suvišan
    Pa bolje da ti je tako rekao, ako nije s tim upoznat, nego da se na vama ucio kako lijeciti taj problem.

  12. #112
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Slažem se,ali mislila sam s tim reći da mi nije jasno kako nije čuo za to.
    Smatram da bi pedijatar trebao znati nešto o tome s obzirom da se ta pojava javlja u 20-30 % djevojčica( tako mi je barem rekao ginekolog)

  13. #113
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni je moja pedica rekla da sada skoro svaka druga curica to ima.
    a opet je na uputnicu napisala "upala"

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Evo cure , kod nas ima lijepih vijesti
    Vanji su se usne potpuno razdvojile :D :D
    Ja nisam nicim mazala, nismo mehanicki otvarali i sve je doslo na svoje

  15. #115
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Mama 27 super vijest!!!!

    Mi čuli da je dobro mazati uljem od gospine trave pa mažemo jednom dnevno,nikakvih promjena nema.
    Daedi vidjela sam da ti je beba bila na zadak okrenuta.I moja je.
    Čula sam da su slijepljene usne ponekad posljedica tog položaja.
    Što ti misliš?

  16. #116
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj tonina prvotno napisa
    Daedi vidjela sam da ti je beba bila na zadak okrenuta.I moja je.
    Čula sam da su slijepljene usne ponekad posljedica tog položaja.
    Što ti misliš?
    Ne znam, evo prvi glas. Moguce...

  17. #117
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Tonina gdje si to cula i u kom smislu utjece stav na zadak na sljepljivanje usne kasnije?

  18. #118
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Ma sve je to rekla- kazala.
    Jedna osoba mi je rekla da je to čula od neke druge koja je imala curicu s tim problemom,ali ništa više mi nije znala o tome reći

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    Kod nas je isto problem slijepljenih usana, sestra na Šalati je rekla da se to zove sinehije. Prvi put smo to otkrili kad mi je kćer imala godinu dana i bila hospitalizirana na Šalati tjedan dana zbog uroinfekcije. Tada su mi rekli da su tome vjerojatno pogodovale sinehije, jer se zadržava mokraća ispod te kožice. Ja to nisam bila primjetila, iako mi je to drugo dijete! Tamo su joj mehanički razdvojili i dali mi da mažem Geonistinom, ali su rekli da se zna ponoviti. Nažalost, istina. Sad mi curica ima 4 i pol godine i još uvijek ima sinehije. Nakon mehaničkog otvaranja opet su se počele sljepljivati za nekoliko mjeseci. Otišli smo u Klaićevu, dr. je rekao da je vjerojatno neka upala i uzeo bris. Nalaz negativan. Dao nam je Ortogynex - estrogen da mažemo dva tjedna. Usne su se zaista razdvojile od kreme, ali donji dio je već zadebljao i on uvijek ostaje spojen. Opet ista priča nakon pola godine. Dr. kaže bit će bolje kad skine pelene, ali prema mom iskustvu to nema nikakve veze. Opet kontrola, sad je dao Linoladiol. Uglavnom, kad mažem, prođe nakon 2 tj. otprilike, ali kasnije se opet malo po malo sljepljuje! Već sam odustala od doktora, a strah me uroinfekcije.
    Moja mi je gin. savjetovala da mažem estrogenskom kremom povremeno, 2x tjedno, da ta kožica ne bi zadebljala jer je kaže onda potrebno napraviti kirurški zahvat.
    Najgore je što izgleda da trajnog rješenja nema!
    Što se tiče mazanja, treba paziti da se stavi što manje kreme, samo 1 kapljicu na vrh baby štapića i lagano namazati spojeno mjesto. Pri tome je dobro širiti koliko se može, ali ne da kod djeteta izazove bol.
    Zanima me ima li netko starije dijete kome se sinehije stalno vraćaju?

  20. #120
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    uf..................,a ja mislila kak je puno lakše s curicama, da one nemaju probleme s pišama, a kad ono još gora stvar .Držim fige za sve curke velike i male koje imaju s tim problema da se što prije toga riješe!

  21. #121
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Dr. kaže bit će bolje kad skine pelene, ali prema mom iskustvu to nema nikakve veze.
    Zasto iskljucujes problem vezan sa pelenama, bas me zanima jer sam ja uvjerena da su pelene jedan od indirektnih uzrocnika sinehija?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Sad vidjeh ovu temu,pa da napisem nase pozitivno iskustvo.
    Nama je pedijatar na redovnom pregledu rekao za sinehije,al kao nista strasno,nista ne dirat,to se vecinom rijesi samo.

    Ako ne,napravi se neki mini zahvat(detalje nisam pitala,jer to dolazi u obzir tek oko 3.godine).
    L. je tad imala oko godinu dana. Ja sam tad prvi put cula za to.

    Nakon par mjeseci,kad je bila negdje godinu i pol,pocelo se samo razdvajat i sad ima normalnu rupicu. :D

    Dakle doslo je,ali i proslo u pelenama. Ne vjerujem zato da pelene bas puno utjecu :/

  23. #123
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ne bi rekla da ima veze sa pelenama, H ih je skinula prije godinu dana, a sinehije se joj i dalje pojavljuju, jednako kao kad je nosila pelene.

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    Zasto iskljucujes problem vezan sa pelenama, bas me zanima jer sam ja uvjerena da su pelene jedan od indirektnih uzrocnika sinehija?[/quote]

    Sad je već dvije godine bez pelena i još uvijek ima sinehije, ali ne znam da li je tako rođena ili ih je dobila tokom prve godine života dok je nosila pelene.

  25. #125
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    ja vec duze vrijeme kod pranja pisulinke primjecujem kao da joj je desna mala stid.usna sljepljena za veliku onak mi malo cudno to izgleda pa sam se sad sva uspanicarila,M ima 21 mj.,sto posto sam sigurna da to tak nije izgledalo kad je bila manja,sad nemam pojma,sta vi mislite?zamolila sam frendicu da pita svog ginica da dodemo na pregled da ju pogleda a do tad...

  26. #126

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    Mislim da nije problem ako su velika i mala usna slijepljene jedna za drugu sa strane, već kad su male usne međusobno slijepljene, jer se tu može zadržavati prljavština (zato ja svoju curicu ne kupam u kadi, samo je tuširam) i zatvoren je ulaz u vaginu, što će kasnije sigurno biti problem.
    Ako si u Zg imaš dječje ginekologe, oni se bolje kuže u to.

  27. #127
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    evo danas je slucajno bila patrnazna kod nas,pa sam ju pitala veli da ce to sve na svoje doci,mada mislam da sam zabrijala ,da i nije neka sljepljenost vise moja neka paranoja :/
    thx svejedno

  28. #128
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Malo ću podići ovu temu jer je kod moje H. problem kao kod we&baby i Rency, dakle, male usne slijepljene za velike, desna na desnu a lijeva na lijevu. Ne bih rekla da ju smeta na bilo koji način...
    Pedijatrica je rekla da ne treba dirati, da će to vjerojatno s vremenom samo proci, tj. odlijepiti se, da male usne nisu još do kraja razvijene (ne zna da li je to kod svih curica ili samo kod moje :?, stvarno su jojmalene, oblikom ok ali male).
    Interesira me ima li tko iskustva sa takvim stanjem, što su poduzimali, ako išta i kada se riješilo.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    i mi nažalost imamo ovaj problem.tj,moja sedmogodišnja djevojčica.
    zanima me da li je netko ovaj problem riješavao operativnim zahvatom??
    kako je prošlo,i koliko traje oporavak.

    i općenito,mame s ovim problemom, koje se dugo nisu javile,kako je sada s vašim curicama??

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    jako sam zabrinuta pa podižem u nadi da će netko nešto napisati

  31. #131
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    imas pp

  32. #132

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja sam bila s Lanom u vinogradsko prije godinu i pol i dr je razdvojila i danas sam skužila da su se opet slijepile. ne skroz, ali dosta
    Baš mi je bed jer ona sada ima 2,5 god i više kuži i bojim se da će joj sada biti traumatičnije

  33. #133
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cekajte, prosvijetlite mene neuku: jel nije to sljepljivanje malih usana nesto kao fimoza kod muskih? koja je u principu normalna cak i do puberteta?

    cini mi se da moja k. ima slijepljene usne, ali nisam sigurna. zasad se ne brinem. idem rostati po webu i traziti info o tome.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    da mikka,nešto kao kod muških.
    al nije da je baš normalno,
    pogotovo zbog urina koji se zadržava iza tog slijepljenog dijela
    i nakupljaju se bakterije koje izazivaju urinoinfekte

  35. #135
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    I mi imamo isti problem. Ali nama se zakompliciralo zbog Escherichie Coli. Vec tri mjeseca ratujemo s bakterijom, i tek sada je pedijatrica koja je isla raditi kateterizaciju otkrila "fused labia", ili slijepljene usnice. Kod V. je to onako, djelomicno, vise s gornje strane. Prvo smo to odmah povezali s E.Coli, da je to uzrok, jer dio urina uvijek ostaje ispod tih sinehija. No, nefrolog je pri telefonskom savjetu rekao da je vjerojatno u pitanju bas i urinoinfekt . Sutra idemo u Klaicevu na obradu, vjerojatno UZV abdomena, kateterizacija, Vjerojatno MCUG ...

    Sto se terapije tice, ja sam malo istrazivala, raspitivala se, svugdje kao smjernica pise, da ako nema urinoinfekta, ili bilo kakve druge upale, ne treba dirati vec cekati i promatrati, pustiti da vrijeme napravi svoje. Tek ukoliko ima problema, koristiti estrogensku kremu. Mehanicko razdvajanje-nikako, jer kod njega dolazi do jo-jo efekta, svaki puta gore. Sto se uzroka tice, smatra se da beba kod rodjenja dobiva dio majcinih hormona, pa tako i estrogena, a ta razina hormona pada kod djeteta oko 6 mjeseca zivota, i tu dolazi do sljepljivanja. Zanimljiva cinjenica je da, npr. i starije zene u menopauzi iz istog razloga imaju istih problema (!).

    Eto, to je ono sto ja znam. Javim se nakon sutrasnjeg pregleda. Dajte malo vibrica, mene je frka kako ce moja ljube sve to podnesti...

  36. #136
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Little duck
    ~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~

    Kod nas je problem isti ali opet drugačiji...
    Žellim tvojoj curici što brži, bezbolniji i uspješniji pregled!

  37. #137
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    little duck,

    ~~~~~~~~ za tvoju curicu i tebi, da vam ne bude strasno kod doktora!

    javi sta je bilo.

    ja svoje dijete nisam nikud vodila, jer ne vidim da ima nekih problema zbog toga. posebno ne bih dozvolila "nasilno" razdvajanje :/ , pogotovo sto svi preporuciju to NE raditi.
    doktorica na sistematskom, nije nista posebno komentirala, iako sam napomenula ...jednostavno je nekako presla preko toga....

    ok, mozda bih drugacije razmisljala, da ima nekih problem, tipa urinalne infekcije ili sl..... sada nismo u tim "cipelama" -srecom.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    we, tko preporučuje da NE raditi?
    Lana je recimo imala malo jaču uroinfekciju i bila na profilaksi radi toga i blabla, ja se bojim da njoj to ne bi izazivalo nove infekcije. A i svakako se mora riješiti prije menstruacije. A ja imam feeling da tko tkivo s vremenom može postajati samo čvršće, a ne samo od sebe razdvojiti

  39. #139
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    branka, morat cu potraziti di sam citala...sad ne znam iz rukava izvuci...ali velim ti ukoliko su neke zdravstvene komplikacije vezene uz to, onda je druga prica.

    kod nas je malo drugacije- gore sam pisala kako.

    kaj su vama tocno rekli u Hr, kad ste isli na pregled? koliko sam na forumu vidjela da razliciti doktori imaju razlicite savjete...pa svak po svome.... :/

  40. #140

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Pedijatrica nam je rekla da mažemo sa Linoladiolom, to je čisti estrogen pa je meni bio malo bed
    Dr Pentz je rekla da nema smisla mazati hormonom dok se ne razdvoji
    Ona je za to da se to lagano mehanički razdvoji i kaže da nema potrebe to kirurški raditi, kako neki drugi predlažu

    Ne znam, pustila bih ja to da znam da će se samo razdvojiti. Ali što ako neće, kasnije će biti još veći bed jer će biti čvršće. tako bar ja mislim, to mi je logično.
    A i bojim se potencijalnih uroinfekcija

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    96

    Početno

    mojoj mlađoj curi su na šalati to napravili na silu i na živo, a nitko me ništa nije ni pitao
    o traumama sad ne želim
    išla je na mikciju pa su to skužili.
    prije toga ,više od 2 god. se borili sa urinoinfektima, i na kraju mi kažu,nalaz mikcije uredan,urinoinfekti zbog sljepljenih usana.
    omg,koliko doktora prošli i gledam stare nalaze, svugdje piše spolovilo uredno :? i nitko nije skužio.
    nama je dr.batinić na šalati rekla NE hormonskim kremama,nikako ne za djecu.
    kad sam došla doma pogledam stariju i vidim da i ona to ima,
    nisam htjela na šalatu pa smo završili u klaićevoj, na kraju smo naručeni na operativni zahvat u općoj anesteziji. strah me je al sam i jako zbunjena jer je puno doktora i različitih mišljenja,a ja više ne znam što napraviti :?

  42. #142
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Branka1,a kako ce se samo otvoriti, kada se to dogadja upravo zbog nedostatka hormona? Kontrolirano koristenje estrogenske kreme, kratko propisano vrijeme, smatram da ne moze stetiti, i naravno pravilno nanosenje.

    Odlicno tko nema komplikacije zbog toga, i bolje dati vremenu da napravi svoje.

    Anyways, mi smo danas bili na pregledu u Klaicevoj. Dr. je vidjela, kaze da su dosta velike sinehije. Za sada sm osamo izvadili krv, ljube se nije htjela popiskiti u vrecicu pa urin sutra nosimo, i bili smo kod ginekologa. I nefrolog, i ginekolog su savjetovali estrogensku kremu, i smatraju da se time bude rijesila i uroinfekcija. Nije bilo tako strasno, svi su bili jako ljubazni, dragi, profesionalni. No nacekali smo se, ali to je tamo takva guzva...

    Cure, hvala na vibrama, puno nam znace!

    Inace sto se tice samoga stanja, nasla sam dio neke studije o ulozi radioloskih metoda u dijagnosticiranju sinehija. I medju ostalim, kaze da je najcesce asimptomaticno stanje, no da se kod samog mjesta zatvaranja cesto skuplja urin, koji tada pomalu curi, i cesto dolazi zbog tog nakupljanja do infekta u vagini, koji se najcesce ponavlja. Tu je vrlo vazna tocna dijagnoza jer tek kada se usnice otvore, moze se rijesiti uroinfekt.

  43. #143
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Htjedoh pitati, We&Baby, jeste radile provjeru urina, ili urinokulturu? Cesto su uroinfekti skroz asimptomaticni, bez temperature, ili bilo kakvih drugih naznaka... :/

  44. #144
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    jesmo jednom, nevezano uz to. nikad nije imala nikavih urino-infekc.
    (kod nas se mokraca ne zadrzava, jer je malo drugacije: zalijepljeno je na van, za velike usmine, svaka na svoju stranu...tak da je, kontam, to sasvim nesto drugo)

    ak se ne varam :?

    pa kako djeca podnose te preglede? koliko vase curice imaju godina?

    kiki31, presjeklo me , kad sam procitala , kaj si napisala , jadno djetesce.

    ja bih cure potrazila vise strucnih misljenja, pa tek onda donosila odluke.

  45. #145
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    branka, kazu da takve stvari djeca sama sebi "rijese", kad imaju priliku prckati po sebi, isto kak decki, tak i cure.

    mozda ipak sve prepustiti vremenu?

    meni pada na pamet, da se to moze vrlo lako opet srasti, nakon takvog "nasilnog" razdvajanja....netko je vec pisao o tome....

    samo sta ja sad nemam vremena nista traziti, sorite ...

  46. #146

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    we. dr Pentz je već jednom to ani riješila, kad je imala 10 mj. I tad mi se stvarno nije činilo strašno. Trajalo je sekundu, onda plakala 3 sek i gotovo. A mojoj nećakinji su u Poliklinici Helena preporučili za to kirurški zahvat i napravili ga, kad je imala cca 5-6 god.
    Dr Pentz kaže da nema nikakve potrebe za kirurškim zahvatom

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    ne Ani, nego Lani

  48. #148
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    da se to moze vrlo lako opet srasti, nakon takvog "nasilnog" razdvajanja....netko je vec pisao o tome....
    Treba prilikom odrzavanja higijene lagano razmaknuti, i namazati sa kremom na vazelinskoj bazi.

  49. #149
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Mi smo zavrsili svoju obradu zasada. Hvala bogu, nije bilo stresno, ni za ljube ni za nas. Dr. Palcic je jako ljubazna i profesionalna, kao i sestra Vera sa nefrologije u Klaicevoj.

    Uglavnom, mi mazemo sa estrogenskom kremom, do 3 tjedna, i dalje smo na profilaksi, dok se usnice ne otvore. Svi nalazi su odlicni, i krv, i ginekoloski bris, i urin, jos samo cekamo UK. :D Tako da smo jako sretni. Dr. kaze da uroinfekt i te sljepljene usnice ustvari pogoduju jedno drugome...No kaze da je kod nas doslo do lose UK zbog tih sinehija, i da kada to rijesimo, da ce se rijesiti i bakterije. Odmah mi je lakse, sada kada je to iza nas.

  50. #150
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj little duck prvotno napisa
    Branka1,a kako ce se samo otvoriti, kada se to dogadja upravo zbog nedostatka hormona? Kontrolirano koristenje estrogenske kreme, kratko propisano vrijeme, smatram da ne moze stetiti, i naravno pravilno nanosenje.
    padam s neba, ali to se pouzdano zna da je razlog? jel djeci vade krv?

    nama je ginekolog rekao da "ma nije, ma i ako je maaaalo je"
    sve je ostalo na tome.
    ja i dalje ne mogu sa sigurnoscu tvrditi da nije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •