Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 201

Tema: Sinehije slijepljivanje malih usana???

  1. #1
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Sinehije slijepljivanje malih usana???

    Kod moje H (18mj) smo u svibnju primjetili malo crvenilo na vrhu vagine, iliti pise. Pedijatrica je to onako usput pogledala, kaze gljivice ili iritacija od pelena. Guza u gacice sto vise, Plimicol po potrebi. I tako smo se s tim borili, pa prodje pa se pojavi...Ukrug...I prosli tjedan to dosta pocrveni unutar usana, pojavi se i nesto bijelo...

    Pedijatrica posalje djecjem ginekologu u Klaicevu. On kaze: gljivice ili bakterije, uzeo bris dao opet kremice Plimicol i Betrion (za bakterije). I kaze: slijepile su joj se male usne!!!!! Kontrola za 7 dana. Bris uredan. Dao nam neku Ortho Gyn kremu, kontrola za 5 tj. Kaze mazati da se odlijepe usne! Totalno je ne razgovorljiv, jedva procijedio da se valjda od upale - koje upale??? to slijepilo. Na pitanje koliko je to opsano, ustvari sta je pobogu to jedva nesto procijedi.

    Ima li tko slicnih iskustava?

    I mozda preporuka za nekog drugog djecjeg ginica?

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    nemam nikog za preporuku, ali samo maloj mišici...

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Edit: koliko je to opasno

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Deaedi, možda da probaš otići u privatnu polikliniku Helena. Tamo radi dr. Cvitković (nekad je radila u Klaićevoj). Dr. mi je rekla (mi tamo kontroliramo urin) da surađuje sa svim stručnjacima, osim neuropedijatara i fizijatara za sada. Vjerujem da bi tamo dobila više info i lijepih riječi. Pusa ribici, da što prije ozdravi

    link:

    http://www.poliklinika-helena.hr/hrv/usluge/index.asp

  5. #5
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Evo mene opet sa svojim textovima. Posjecujem forum (IVillage) i cesto tamo cujem da se mame tuze na labial adhesions...

    http://www.drspock.com/article/0,1510,5892,00.html

    Nista opasno. Neki doktori odluce da pripomognu pri odljepljivanju usana (znaci force) a neki to ipak rijese kremicama. Ja sam Mejri odouvijk njezno otvorala usnice (najvise radi kakice unutra) i nismo imali problema.

  6. #6
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Moje iskustvo je malo drugačije, ali ima sličnosti.

    Ema je imala sljepljeni donji dio malih usana kad se rodila. To je bilo tako lijepo i precizno slijepljeno da se nije moglo skužiti. Nije bilo nikakve naznake na koži.

    Budući da je onda otvor rodnice bio malo manji, vaginalni sekret se zapravo duže zadržavao nego je trebao budući da dijete ipak puno leži.

    Primijetila sam 2 puta izljev sluzavog iscjedka sumnjive boje na peleni, a onda smo umrli od straha. Male usne su se spontano počele odljepljivati i to s donje strane tako da se pojavila mala rupica. Kakva sad odjednom rupica????????

    Doktorica je već počela trabunjati o fistuli, operaciji i poslala nas u Klaićevu.

    Tamo nas je primio kirurg i nimalo nježno pregledao Emu tako da joj je baš jako i grubo razmaknuo male usne. Veli on da ne vidi nikakvu rupicu, a meni je istog trena sve postalo jasno. Kad je on to jako raširio sve je do kraja razlijepio. Izašlo je još iscjedka. Ja sam odmah odahnula i rekla čovjeku da je upravo riješio naš problem. I pao mi je kamen sa srca.

    Za svaki slučaj smo napravili urinokulturu. Poslije je malo ta sluznica bila crvenija, ali više nikad nije bilo problema.

    Zanimljivo, sad kad se rodila Ana pedijatrica u rodilištu mi je rekla da dijete ima malu ragadicu kod guze, da samo malo pripazim na to.
    Kad sam pogledala onda sam skužila da je i ona valjda imala tako slijepljeno, ali njoj se to odlijepilo pri porodu. Imala je kao malu pukotinu od pipice prema guzi, to je prošlo za par dana.

    Nadam se da sve bude lako odlijepilo, mazuckaj s tom kremicom i lagano rastvaraj malu pipicu.




  7. #7
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Daki su se također slijepile prije nekih godinu dana (sada ima 2) i odvela sam ju mom ginekologu koji je nakon pregleda rekao da je to posljedica neke upalice (mokraćni putevi) i prepuručio mi plimikol + nekoliko puta dnevno lagano odvajanje sa čistom mokrom toplom gazom.
    Rekao je i da on to može napraviti ali da tako nasilno odvajanje nosi i kao posljedicu eventualno mikro oštećenje i krvarenje.
    Ja sam postupila po njegovim uputama i za tri-četiri dana usnice su se odljepile.

  8. #8
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Cure puno hvala!

    Stavrno nisam znala da se dogadja kod tako malih curica pa sam bila sva u strahu.

    Mislim da cu napraviti ovako: mazati cu tom estrogenskom kremicom 5 tjedana, pa na kontrolu. Ali otici cu u drugu smjenu, vidjela sam da ima neka doktorica, jer mi se ovaj dr. ne svidja.

    Ako ce usne biti jos slijepljenje idem u polikliniku Helena.

    Takodjer cu je nastojati drzati sto vise samo u gacicama. Idemo na more za dva tjedna pa tamo se moze jos i vise i lakse luftati.

    Hvala puno!!!

    Sta vi mislite - da li da tako napravim ili da odmah odem privat? Procitala sam i tekst od Mejra s Mommy i tamo mi se cini da dr. dao dobru terapiju i savjete. Da cekam kontrolu ili...?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    16

    Početno

    I mi imamo isti problem.Bili smo u klaićevoj kod doktorice, super žena,sve objasni, super prema djeci.Probaj kod nje ,svakako preporučam.

  10. #10
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ja bi napravila isto kao i ti.
    Možda još da joj probaš i lagano razdvajati male usne nakon kupanja i mackanja s kremicom.
    Ja mislim da će se to brzo riješiti, javi kako ide.

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Citiraj mify prvotno napisa
    I mi imamo isti problem.Bili smo u klaićevoj kod doktorice, super žena,sve objasni, super prema djeci.Probaj kod nje ,svakako preporučam.
    Idemo onda kod nje, nazalost kada smo mi bili ona je bila na GO, pa nas je primio taj doktor koji mi se nije bas svidio.

    Mislim da cu mazati jos 2 tj, pa onda kod nje na kontrolu.

    Hvala cure.

  12. #12
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    omajgad
    prvo pišo i natezanje
    sad ovo
    pa ima li kraja tome svemu

  13. #13
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    omajgad
    prvo pišo i natezanje
    sad ovo
    pa ima li kraja tome svemu
    Bas sam to i ja pomislila :shock:

    A ja mislila da samo nama s deckima nije lako

  14. #14
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ne, to ove koje imaju curke kriju

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Ni ja nisam imala pojma da i curice mogu imati takvih problema...Nikad cula. Mi evo mazemo s estrogenskom kremom vec tjedan dana, kupamo je svaki dan, nastojimo da je sto vise samo u pamucnim gacicama...Za 10 dana idemo na more pa cemo na kontrolu kad se vratimo...

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Evo kako je sada stanje:

    Kada smo se vratili u ZGB otisli smo na jos jednu kontrolu u Klaićevu. Stanje isto, i dalje terapija estrogenskom kremom. No, pocelo joj se opet izvana crveniti, pa smo napravili i urološku obradu. Sve je bilo OK, nije bilo bakterija. No, ja sam htjela jos jedno misljenje pa smo otišli u Vinogradsku kod djecjeg ginekologa. I Fidji, imali smo skoro isto iskustvo: doktorica joj je tijekom pregleda malo jače rastvorila i riješila problem!!! H nije uopće zaplakala, tako da mislim da je nije ni boljelo. Doktorica je rekla da se pretjerivalo s hormonskom kremom, da se to ne prepisuje tako malim bebama. Bila sam u pravu. Sada mi je drago sto sam ipak otisla po jos jedno misljenje, ali ljuta na sebe sto ga nisam trazila prije, jer mi je od početka ta terapija bila upitna.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Mi nismo uopće primjetili da V ima sljepljene usne dok nam to nije rekao pedijatar dok je V bila stara 10 mjeseci. No on je rekao da ništa previše ne dirati, redovito prati pišicu i da bi se to trebalo samo odlijepiti. No V je sad stara 21 mjesec i još uvijek su joj usne sljepljene, no zadnjih par dana joj se pojavila malička rupica . Pedijatar je rekao ako se ne odlijepi do njene druge godine da će onda on s nekim štapićem to lagano odljepiti i da nije bolno. No, ja se svaki put naježim dok se sjetim da bi joj to trebao napraviti i jako se bojim, tak da sad držimo palčeve i nadamo se da će se odlijepiti do druge godine.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    pozdrav
    moja djevojcica je stara cetiri mjeseca i desetak dana, i ona ima slijepljene usne (koje sam ja btw otkrila upravo zahvaljujuci ovoj temi na koju sam slucajno nabasala) i danas doktor u klaicevoj kaze da to moraju razdvijiti pod anestezijom. dakle potrebna je hospitalizacija. a ovdje vidim da to nikome nije savjetovano. trazicu drugo misljenje i rado bih isla u vinogradsku ali mi se tamo niko ne javlja.
    ima li neko slicno iskustvo.? hvala
    zabrinuta mama

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    I nama su savjetovali zahvat pod anestezijom kada smo bili privatno, kod urologice.
    No, dr. Pentz u Vinogradskoj je to rijesila za 3sec. No, treba uzeti u obzir koliko su usne srasle, odnosno, kako je debela opna. Djecja ambulanta radi utorkom 9-12h. Ne trebas se naruciti, samo dodjes s uputnicom.

    Inace, mozes i u google upisati djecja ginekologija, izbaciti ce ti par ordinacija koje se time bave, ako zelis privatno.

  20. #20
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj mama27 prvotno napisa
    Mi nismo uopće primjetili da V ima sljepljene usne dok nam to nije rekao pedijatar dok je V bila stara 10 mjeseci. No on je rekao da ništa previše ne dirati, redovito prati pišicu i da bi se to trebalo samo odlijepiti. No V je sad stara 21 mjesec i još uvijek su joj usne sljepljene, no zadnjih par dana joj se pojavila malička rupica . Pedijatar je rekao ako se ne odlijepi do njene druge godine da će onda on s nekim štapićem to lagano odljepiti i da nije bolno. No, ja se svaki put naježim dok se sjetim da bi joj to trebao napraviti i jako se bojim, tak da sad držimo palčeve i nadamo se da će se odlijepiti do druge godine.
    mama27, ne trebaš se bojati.
    Moja Ema nije ni trepnula kad joj je doc to jako raširio i sve se odljepilo.
    Sluznica je bila malo crvena, ali sve je jako brzo prošlo.
    Rupica je dobar znak, i kod Eme je bilo tako. Znači da se počelo odljepljivati.
    Možeš i ti probati lagano nakon kupanja razdvajti male usne. Bolje da to što prije sredite, sljepljene male usne ipak su prepreka normalnom oticanju vaginalnog sekreta. Neposredno prije nego sam ja skužila da nešto nije u redu našla sam u peleni veliku količinu zelenkastog iscjedka koji se nakupljao i onda krenuo van.Srećom nije bilo upale.

    Jaca, ja mislim da trebaš potražiti drugo mišljenje, možda se kao i u našim iskustvima to može nježnije riješiti.

    Deaedi, baš mi je drago da je sad sve ok.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    hval puno deaedi
    ja sam se bila zabrinula jer ovdje niko nije spominjao kirurski zahvat pa sam se zabrinula. pokusacu u vinogradskoj ako ne uspijem onda cu traziti privatno.
    a kad su tebi predlozili taj zahvat da li bi malena odmah isla kuci nakon toga, mislim i ako dodje do toga stvarno ne zelim da ona ostane u bolnici, tim vise jer mi je doktor danas odmah rekao da nema mjesta.

  22. #22
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Možda pronađete koju korisnu informaciju:

    http://www.drgreene.com/21_1130.html

  23. #23
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Jaca2006 prvotno napisa
    hval puno deaedi
    ja sam se bila zabrinula jer ovdje niko nije spominjao kirurski zahvat pa sam se zabrinula. pokusacu u vinogradskoj ako ne uspijem onda cu traziti privatno.
    a kad su tebi predlozili taj zahvat da li bi malena odmah isla kuci nakon toga, mislim i ako dodje do toga stvarno ne zelim da ona ostane u bolnici, tim vise jer mi je doktor danas odmah rekao da nema mjesta.
    Rekli su nam da se ostaje u bolnici, ali ja sam rekla da to nije opcija - ne dolazi u obzir, osim ako sam ja s njom. Tako o tome nismo dalje niti razgovarali.
    Ev. se mozda moze napraviti pod opcom, to su nam onda predlozili, ali ipak za to treba konzultirati kirurga. Mi smo ipak to prije rijesili, tako da do tog razgovora i pregleda kod kirurga nismo niti dosli.

    Ja sam vec imala termin kod dr. Grujic Koracin (ona je privatno, a radila je prije u Klaicevoj na djecjem), ali sam otkazala, jer smo rijesili u Vinogradskoj.

    Drzim fige da sve bude u redu.
    Inace, dr. Penz je malo, kako da kazem ostra - ali je u principu OK. Tako da je se ne prestrasis

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    hvala svima bacam se na potragu za drugim misljenjem da to sto prije rijesimo

  25. #25
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    [Ev. se mozda moze napraviti pod opcom,
    mislila sam pod lokalnom, naravno

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Joj, kad sve citam jednostavno se sve vise bojim.
    Sto se tice pregleda, ne znam uopce kako ce ju doktor pregledat jer ona meni jedva da da joj rasirim nogice.
    Vjerojatno ju smeta ili pecka, pa mi ne da.
    Jos uvijek ne mogu vjerovati kako je moj pedijatar to mislio izvesti kod Vanje kad je rekao da ce on to lagano s stapicem i da nije bolno :shock: .

  27. #27
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja preporučujem svim mamama da malu bebu puste da se igra sa pipicom i da je istražuje i to je to. Ne držite ih čitavo vrijeme u pelenama i omogućite im da rašire noge. Znači svaki dan bar par sati bez pelena. Uporabu kremica bi izbacila, a pogotovo hormonskih.
    Curice se samoistraživanjem sigurno neće povrijediti.

    Sljepljivanje usnica dolazi i kod monotonosti držanja, a i suhoće koje uzrokuju jednokratne pelene. One izvlače vodu i iz vagine koja bi trebala biti odgovorna za vlažnost.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    evo mi smo vedri i veseli
    dakle problem je rijesen, nadam se trajno
    deaedi, zivot si mi spasila
    bile smo jutros u vinogradskoj kod dr pentz, zena je super, njezno je rasirila usne i sve ok, ena je samo malo zaplakala ali onako vise kao od neugode a ne boli. uglavnom i doktorica i sestra su super i cak su nas primile preko reda zato sto je bebica u pitanju.
    sad trebamo paziti da se to ne ponovi, redovno siriti i na kontrolu za sedam dana.
    mama 27, zanima me da li su trazili nalaze urina tvoje kcerkice, da se ustanovi da li postoji upalica,jer je mene najvise i bilo strah upravo da ne dodje do upale,
    u svakom slucaju moj savjet je posjetiti ginekologa kad je u pitanju ovaj problem a ne kirurga (kako sam ja ucinila po savjetu pedijatrice ) jer ipak njegov posao je anestezija, rezanje, sonda i hospitalizacija, sve ono sto je meni jucer predlozeno.
    samaritanka, ena boravi dosta cesto bez pelene jer tako uziva da ja nemam srca da je "upakiram" odmah nakon presvlacenja a i meni je gust kad je vidim kako je sva medena, a istrazivati pisu bas i ne moze jer je stara samo cetiri mjeseca pa i ne moze dohvatiti to podrucje

  29. #29
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re:

    Bas mi je drago da je sve dobro proslo

    Pusa i malenoj!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Jaca2006 bas mi je drago da ste to rijesile .
    Sto se tice urina , nikada nismo radili kontrolu niti je ikad netko trazio.
    Inace, Vanja je stvarno jako puno gola i nije puno u peleni, ali eto nikako da joj se to otvori.
    Ja cu probati isto u Vinogradskoj, mozda uspijemo i mi rijesiti.

  31. #31
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Mi smo radili kontrolu urina i urinokulturu. Sve je bilo u redu. To samo napravili kod privatnog urologa.
    I na kontroli u Vinogradskoj, nakon razdvajanja, dr. Pentz je uzela bris vagine.

    Naime, H je vanjsko podrucje bilo malo crveno i nadrazeno, pa je htjela vidjeti da li ima kakva bakterija . sve je bilo OK.

  32. #32
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Koliko je drzis golu? Kad sam ti ja ono savjetovala mislila sam na par sati, a ne na pola sata. Varas se ako mislis da male bebe ne doticu spolne organe one to rade vrlo rano, ali nemaju prilike za to. Karlo je bezpelenas od svog navrsenog drugog mjeseca i sa tri mjeseca je vec natezao penis bez problema.
    Ti si vec svoje ucinila, medutim broj sinehija se povecava, kao i broj fimoza i sljepljenih kozica na penisu, a sve od pelena i ne mogucnosti istrazivanja spolovila. Medutim mnogima je to tesko za shvatiti.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Joj, i ja sve odgađam rješavanje ovog problema, a moram se baciti na to.
    Naime, ja sam kod Lane, koja uskoro ima 10 mj, to primijetila tek nakon što je to primijetila urologica kod naše 6-god nećakinje i nakon što je ona morala to kirurški riješiti. Tada sam išla pregledavati svoje cure i skužila da su Lani također slijepljene male usne.
    Rekla sam pedijatrici, ona je pogledala i rekla da vidi rupicu, ali da su izvana ipak malo slijepljene i da pokušavam to lagano ručno razdvajati, kao što je i ona taj put, ali meni to doma jednostavno ne ide, a i malo se bojim.
    Nakon par mjeseci se dr sjetila toga i dala mi estogensku kremu da je mažem pa se možda od toga razdvoji, a ako ne da će trebati riješiti kirurški.
    Ja je ne mažem tom kremom jer nikako ne mogu spojiti estrogensku kremu za rodnicu s malom bebom.
    Tako da sad ne znam što da radim
    Jel da pričekam još preko ljeta i puštam je da bude što više gola ili da odmah odem toj dr Pentz? Koliko sam skužila, s njom imate najbolja iskustva, ona to samo lagano, nježno raširi, jel?
    Vjerojatno već drugi tjedan idemo na more tako da bih se morala požuriri u vinogradsku ako to mislim sad rješavati.
    Što vi mislite?

  34. #34
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Nisam pametna. H se rupica opet smanjila, odnosno nije vise onakva kava je bila nakon razdvajanja. Nisam jos otisla opet u Vinogradsku. Sve dok je nekakava mala rupica i nema okolo crvenila budem pricekala. Ipak je to trauma za dijete. Inace, mislim da to nema bas veze s svjezim zrakom i pelenama. E sad, bolje je da se razdvoji prije, dok je ta "opna" tanka, nego kad jace sraste.

    Inace, s estrogenskom kremom se moze tretirati 2 tjedna, ako ne pomogne, onda se terapija prekida. Kod nas je bio problem sto je terapija duze trajala. Klaićevoj: No, u svakom slucaju dobro je obaviti preventivni pregled djeteta kod endokrinologa.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Zašto?

  36. #36
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa zato jer prema rijecima endokrinologa sljepljivanje malih usana moze biti simptom neke hormonalne neravnoteze ili neke druge endokrinološke bolesti. Malo je vjerojatno, ali moguce.

    Inace, terapija ne bi trebala biti duze od 2tj jer u protivnom moze izazvati neke druge efekte, jer radi povecane razine zenskih hormona (estrogena) moze doci npr. do povecanja jajnika, zadebljanja maternice, povecanja grudi (sisica) kod bebe.

  37. #37
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    joj cure od srca vibram da ovaj problem što prije dovedete u red.
    čitam topic i srce me boli. mislila sam da samo dečki imaju problema s intimnim dijelovima, kad ono...

  38. #38
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Inace, mislim da to nema bas veze s svjezim zrakom i pelenama.
    Pa... je li skinula pelene?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja sam danas zvala da kontaktiram dr Pentz pa su mi rekli da je zovem u ponedjeljak ujutro. vidjet ću što ona mislim - pričekati do jeseni, dok se vratimo s mora ili ne
    A preko ljeta ćemo biti puno goli

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Joj, cure ja sam skroz opterecena s tim .
    Vanja je imala vec dvije male rupice i sad joj se ponovo
    ta druga rupica sljepila. Ona je inace vec skoro pola godine
    bez pelene i i puno je gola , ali se to nikako ne otvara.
    Dok sam zadnji puta to spomenula pedijatrici , ona je to pogledala
    i rekla da ne vidi problem , da je to normalno i da ce se to odljepiti.
    Razmisljam da se ipak uputim do Vinogradske.
    Branka1, ajde javi sto je rekla dr Pentz.

  41. #41
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Cure polako sa nasilnim razdvajanjima usana!!!

    Ako vam curice piške bez problema onda nema problema...

    Svako nasilno razdvajanje može imati za posljedicu ozljeđivanje pa onda u procesu zarastanja ponovno sljepljivanje. To je kao kod dječaka i problema koji nastaju preranim i nepotrebnim povlačenja kožice na penisu. Naime stvaraju se ožiljci i sinehije.

    Ponavljam ako curice piške normalno nema razloga za brigu.

    Primječujem da sve mame ovdije koje se javljaju imaju straije curice od oko godinu dana i više.

    Moja Anna je imala oko dva mjeseca gad joj je doktor štapićem za uši razdvojio usne. Beba nije ni primjetila i od tada tako i danas nakon 7 godina sve je ok. Tada sam se prvi put susrela s tim.

    Zanima da li ste koristile bilo kakve kreme protiv crvenila u fazi s pelenama i ako jeste koje?

    Endokrinološki ne znam što bi to moglo uzrokovati, zbilja ne znam jer sve bi se vidjelo puno prije od starosti od godinu dana da je urođeno, a posljedično? Estrogeni sigurno ne bi uzrokovali nikakva sljepljivanja. To što se navodi kao povečanja ovdije utjecajem hormona nije sigurno isto što i sljepljivanje...

    Mislim da je tu uzrokom nešto sasvim drugo...

  42. #42
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Endokrinološki ne znam što bi to moglo uzrokovati, zbilja ne znam jer sve bi se vidjelo puno prije od starosti od godinu dana da je urođeno, a posljedično? Estrogeni sigurno ne bi uzrokovali nikakva sljepljivanja. To što se navodi kao povečanja ovdije utjecajem hormona nije sigurno isto što i sljepljivanje...

    Mislim da je tu uzrokom nešto sasvim drugo...
    Ja sam za savjet pitala svog ginekologa, koji je odmah nazvao dr. Stanojevica i pitao kakvu obradu savjetuje. On je rekao da prvo treba vidjeti da li ima kakav endokrinoloski problem, a onda kod djecjeg ginekologa. Tako smo i napravili. Otisli smo kod 2 endokrinologa (oba djecja, imaju reputaciju kao najbolji u RH) da dobijem 2 misljenja. I dobili smo identican odgovor. Tako da ne govorim napamet, nego prenosim nasa iskustva. Nije stvar samo u estrogenima, problem moze biti slozeniji.


    Vezano uz pelene, pitala sam 4 lijecnika: oba ginekolga i oba endokrinolga, i svi su rekli da pelene to ne uzrokuju, a niti njihovo makivanje ce dovesti do poboljsanja. No, ipak smo proslo ljeto na moru H maksimalno "luftali", ali poboljsanja nije bilo.

  43. #43
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Gle deadi ja ne mislim da ti nešto izmišljaš međutim poučena pričom oko "riješavanja" problema s penisom vrlo sam skeptična prema pedijatrima...međutim o tome smo več puno pisali.

    Ova mi priča sa sinehijama kod djevojčica liči na to.

    Bila bi ti zahvalna kad bi napisala endokrinološko objašnjenje ginekologa i dr. stanojevića vezi tvoje djevojčice i eventualno da li je to njihova interpretacija ili postoji koji znanstveni dokaz. Tu napominjem da smo več imali na forumu "interpretacije" ginekologa koje su proizvod njihovih iskustava (koja sigurno nisu mala), ali nisu dokazana ili raširena, međutim ginekološki savjet se temeljio na vlastitoj interpretaciji.

    Slažem se s tobom u tome da je lakše kod malih beba to provjeriti i eventualno razdvojiti, ako naginju sljepljivanju nego kod večih...

  44. #44
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Bila bi ti zahvalna kad bi napisala endokrinološko objašnjenje ginekologa i dr. stanojevića vezi tvoje djevojčice i eventualno da li je to njihova interpretacija ili postoji koji znanstveni dokaz. Tu napominjem da smo več imali na forumu "interpretacije" ginekologa koje su proizvod njihovih iskustava (koja sigurno nisu mala), ali nisu dokazana ili raširena, međutim ginekološki savjet se temeljio na vlastitoj interpretaciji.
    Zaustaviti ću se ovdje sa iznosenjem svojih iskustava. Mislim da sam sve dosta jasno opisala. Preporucena nam je obrada kod ginekolga i endokrinologa, sto smo i obavili. Stvarno mi se neda raspravljati o interpretacijama ovog ili onog ginekologa...endokrinologa...Iznijela sam nase iskustvo. Najvise zato jer kada sam ja prvi put pretrazivala internet, nasla sam jako malo o tome. Kome je pomoglo, pomoglo je...Hvala Bogu, ima raznih terapija: nista ne raditi, fizicki razdovojiti, mazati kremom...Ici kod ovog ili onog doktora, ici kod giekologa, kod endokrinologa...Pa svako odabere kako misli da je najbolje za njegovo dijete.

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Cure polako sa nasilnim razdvajanjima usana!!!

    Ako vam curice piške bez problema onda nema problema...


    Endokrinološki ne znam što bi to moglo uzrokovati, zbilja ne znam jer sve bi se vidjelo puno prije od starosti od godinu dana da je urođeno, a posljedično? Estrogeni sigurno ne bi uzrokovali nikakva sljepljivanja. To što se navodi kao povečanja ovdije utjecajem hormona nije sigurno isto što i sljepljivanje...

    Mislim da je tu uzrokom nešto sasvim drugo...
    Je se nikad ne bi usudila biti ovako izricita kada je u pitanju neki zdravstveni problem. Nikad se ne bi usudila ovako olako postavljati dijagnozu. Ja sam uvijek iznosila svoja iskustva, mozda koje laicko misljenje.

    Terapiju i lijecenje svog djeteta prepustiti ću doktorima i onima koji su specijalizirali tu tematiku. No, u svakom slucaju, nadam se da je taj problem iza nas.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    ja sam se danas čula s dr pentz i ona kaže da to prvo treba obavezno razdvojiti.
    mislila sam otići odmah sutra, ali sad sam malo poljuljana
    samaritanka, a što ti misliš, kako bi se to kasnije samo od sebe riješilo?

    mi idemo na more ovaj tjedan i ako ne riješimo sutra, onda ništa do jeseni

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    lana će uskoro 10 mj

  47. #47
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Daedi nisi pojasnila koji su hormon utvrđivali i što su uopće utvrdili, čitam tvoje postove i ne vidim pa sam molila za pojašnjenje... Ako ga ne želiš napisati i to mi je razumljivo, međutim endokrinološka obrada je jako širok pojam...

    Jesi li ti Daedi pokušavala lagano razdvajati kao što su te druge cure napisale ili nisi? To ne vidim iz tvojih postova?

    Daedi svak piše sa svog stajališta i iz svog uvjerenja, eto ja se usudim to napisati, a ti ne i to je to. Zašto sam ja onda upitna ako se usudim to napisati?

    Pelene itekako rade probleme po meni jer djeca nauče ignorirati vlastite nužde, pa i spolne organe. Sve smiju dotaknuti na svom tijelu samo taj dio ne smiju i to jako dugooo pa kad im se to onda dozvoli neki to više i ne rade spontano. kako onda da to mama zna da to vrlo male bebe rade i sa tri - četiri mjeseca.

    Branka1 da li koristiš neke masti ili kreme za to područje?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    ne

  49. #49
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Daedi nisi pojasnila koji su hormon utvrđivali i što su uopće utvrdili, čitam tvoje postove i ne vidim pa sam molila za pojašnjenje... Ako ga ne želiš napisati i to mi je razumljivo, međutim endokrinološka obrada je jako širok pojam...

    Jesi li ti Daedi pokušavala lagano razdvajati kao što su te druge cure napisale ili nisi? To ne vidim iz tvojih postova?

    Daedi svak piše sa svog stajališta i iz svog uvjerenja, eto ja se usudim to napisati, a ti ne i to je to. Zašto sam ja onda upitna ako se usudim to napisati?

    Endokrinološka obrada je uključivala samo pregled kod endokrinologa i UZV, kod oba endokrinologa. Oba su smatrala da nema potrebe za vadjenjem hormona, jer im se razvoj H cinio sasvim u redu. No, ja sam napisala samo ono sto su oba rekla: u slucaju sinehija, dijete bi trebalo odvesti kod endokrinologa da se vidi da li problem slozeniji. Nista vise.

    Nisam razdvajala...mislilm dok je bilo zatvoreno...Ne bi se usudila...
    Sada, kada je otvoreno, lagano joj prilikom pranja razdvojim, preventivno, da se ne slijepi....kako mi je pokazala dr. Penz.

  50. #50
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Hvala Deaedi na odgovorima, drago mi je da nema bilo kakvog hormonalnog poremećaja i da ultrazvuk nije pokazao ništa. Šteta što se nisi usudila ranije širiti usne. Ja vjerujem u finu motoriku i nježnost mama i ne vjerujem da bi ti povrijedila svoju djevojčicu. Kad malo bolje razmislim svojoj sam djevojčici prilikom brisanja pogotovo nakon kakanja uvijek tako širenjem usana pregledavala da nešto nije zaostalo između. Međutim svi smo mi različiti i ako ti netko ne obrati pažnju na to može se dogoditi da netko iz opreza ne dotiće taj dio.

    Iskreno dok ti nisi napisala ovaj topik o sinehijama nisam uopće razmišljala, bolje rečeno potpuno sam zaboravila na to da je Anna imala taj problem kao beba. Drago mi je da možemo razmjeniti razmišljanja u vezi ove teme i da iskustva od drugih mama koje su se tu javile mogu napraviti neki put u riješavanju ovog problema, pogotovo što se o njemu malo govori i malo zna...

    Branka1, možda je za tebe riješenje da prilikom mjenjanja pelena lagano i nježno raširiš usne i uz to da je pustiš golu i promatraš što radi. Ona je sada 10 mjeseci i možda ona "ignorancija" o kojoj sam pričala u prošlom postu nije uzela maha pa će se ona sam početi dolje "rastezati"...

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •