Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 382

Tema: Koliko nas doji tandem?

  1. #201
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    bravo!
    Ohrabrujuća priča...

  2. #202

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    ninaXY, kod vas je to stvarno super ispalo...recimo, moj matej je brzo "zaboravio" cicati noću, vi ste s tim (koliko se sjećam) imali frku, ali ovo ujutro, i u zadnje vrijeme po danu, te navečer, baš mi nije obećavajuće...

    njemu je cica sve, tako djeluje. alfa i omega. oko svega mogu s njim pregovarati, vrlo je razumno dijete, ali kad je o cici riječ, njegova mora biti zadnja...osim ako puknem pa sve završi plačem, a grozno mi je kad mu je to razlog plakanja
    jedino realno rješenje (i najbolje i najbezbolnije) mi se čini da ga jednostavno pustim i čekam da on sam spontano smanji.

    sad smo eto u jednoj krizi. ja sam bila bolesna, nisam mogla iz kreveta dva dana, i od tada je on zapravo počeo ponovo "visiti" na cici, što ga je već bilo prošlo. doživio me nemoćnu i mislim da se uplašio...

  3. #203
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Da, to je čudno s tim nekim kriznim situacijama: bili smo svi 4 tuto kompoleto bolesni, i par dana nije išao baki - što znači da se povećao broj podoja jer ga je boljelo grlo, i računala sam bolje da pojede cice nego da je cijeli dan bez ičega. I evo ti njega, pametnjakovića maloga "Mama, bolestan sam, trebam cicu!" Na svu sreću me ne traži po vani - mislim da je radi kritika bake skužio da mu je pametnije ižicati me kad smo doma sami.


    ninaxy - živio puding!

  4. #204
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Evo nas

    Zasad je zanimljivo - cice lubenice

  5. #205
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Hej Tiwi velkam

    I Marko je veliki pametnjaković, "mama tužan sam, daj siku da budem opet veseli"
    "Boli me noga, lupio sam se, daj siku..."

    uglavnom, skužio je da padam na to pa sad to debelo koristi

  6. #206
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    prijavljujemo se u ovu skupinu.

    super mi je kaj mali moze normalno posisati ovu cicu koja mi se prepunjava. ali mislim da je vecers bio sokiran kolicinom koju je popio, obzirom na onu bijedu u trudnoci. vecers je pocugao valjda pola litre dok mi nije popustila napetost. bit ce pisanja nocas.. :/

    mislim da to i malu muci, da imam hrpetinu mlijeka. mozda mi se samo cini.

    a kak je mali sretan.. jutros ga zovem da dode cicati i tak se fino napio da je gugutao i smijao se slijedecih sat vremena kao pijan. i veceras isto, dam mu da sisa u krevetu, on svojski potegne tih pola litre, pusti, nasmijesi mi se raznjezeno i pijano i zaspe ko klada u sekundi. to ga je dotuklo

  7. #207

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    a kak je mali sretan.. jutros ga zovem da dode cicati i tak se fino napio da je gugutao i smijao se slijedecih sat vremena kao pijan. i veceras isto, dam mu da sisa u krevetu, on svojski potegne tih pola litre, pusti, nasmijesi mi se raznjezeno i pijano i zaspe ko klada u sekundi. to ga je dotuklo
    Super tebi, još bolje njemu. Sjetila sam se kako sam ja jedva čekala da dođem doma i da se Lovro prišteka. A, bome, i on je bio prezadovoljan.

    Mikka i Tiwi, dobrodošle!

  8. #208
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    mikka & tiwi -

    I Gab isto k'o mali pijanac uvijek odtetura

  9. #209
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Fakat - ko mali pijanci Patrik je oduševljen. Sklopili smo dogovor da cica navečer za ćorku (ak ne zaspi sam ili s tatom) i ponekad po danu kad mu ponudim (spašavanje od prepunjavanja).

    Ja sam se zeznula prvi dan jer sam se zaželjela svog velikog djeteta pa sam mu nudila a on je naravno oduševljeno prihvatio i tako sisao 4 puta u razdoblju od 3 popodne do 10 navečer. Drugi dan :shock: cice majko mila.. Pa sad lagano pazim na raspored.

    Mikka, i ja sam skužila da je malcu teže kad su cice prepunjene, jer je dosta hm, kak da pristojno velim, proždrljiv, pa guta ko sumanut ali ne stigne i onda se zagrcne jako često. Ali ja sam ga danas dva puta okrenula na moj trbuh, zavalila se i gledam telku. A on cica i ne zagrcne se :namig:

    Btw: patronažna mi se oduševila na laganini dojenje. Pričamo, mali lovi po zraku s otvorenim ustima, ja dignem majicu prikopčam a žena Ostala je kod nas dobrih sat vremena, družili se i pričali o porodu, dojenju, Varaždinu, pa mi je na kraju i riješila jedan gadan problem (promjena pedijatrice) tako da - dojenje i željezna vrata otvara 8)

  10. #210

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    super mi je cure što vas tolko ima i što sve dobro ide :D

    kod mene ponovo sve češće pravi tandem ujutro- oboje na cici, u ležećem položaju- da mi je netko nekad rekao što će sve moje cice doživjeti :shock:

    mikka, djeca su nam rođena na isti datum

  11. #211
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Hehe nina bravo za puding
    Joj tako mi je super čitati vas, ne mogu vjerovati da naš tandem nije profunkcionirao. Nekad mi je žao, a nekad drago zbog toga. Vito se ponaša kao da nikad nije dojio, osim što je u zadnje vrijeme par puta legao kraj mene i rekao da će cicati kao braco, ali kad sam mu rekla da može i digla majicu, pobjegao je cerekajući se (kao, hehe jesam je zeznuo)
    Iskreno, mislim da sad više ne bih ni mogla dojiti Vitu, sve i on želi. Jednostavno mi je sad tako velik i čini mi se da smo prestali prije sto godina.
    Veliku pusu i puuuno podrške vam šaljem

  12. #212
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Mene malo živcira kad osjetim zubiće :/

    A i ne daj bože da pomislim na malog ili ga čujem kak zakmeči isl, odmah se blesavo osjećam kad pogledam Patrika na cici.. biće hormoni..

  13. #213
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Mene malo živcira kad osjetim zubiće :/
    Zubići su priča za sebe

  14. #214
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Joooj, mene ti zubići izluđuju. Sinoć je visio na cici preko 20 minuta i napravio mi takve rupetine na cici.
    To je jedan od razloga zašto bih lagano voljela prekinuti naš tandem.
    Eto, jednostavno zadnjih dana osjećam da sam spremna na to. Samo ne znam kako to njemu objasniti. :/
    Nije mi to više to, ne osjećam se baš dobro dok ga dojim, zapravo mi je tlaka. Vjerojatno se ne bih tako osjećala da nema seku, ne znam kako bi se stvari odvijale u tom slučaju, vjerojatno bih ga dojila do škole.
    Ali, ovako, mislim da se bližimo kraju. Vidjet ćemo što on kaže...

    Tiwi i mikka, dobro nam došle

  15. #215
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    A viš, ja ne osjećam toliko njegove zubiće, bit će da je do tehnike :/
    Ali nekad zna nekako jako dojiti, ne znam opisati, vuče do bola, pa ga onda prekinem.
    A Elenino prvo dojenje jedva da sam i osjetila, nakon dojenja u trudnoći koje je bilo sve znate kako bolno .

    Što se tiče dužine podoja, ne mogu dugo, najduži su oni pred spavanje, ali nisu duži od cca 5 minuta.

    Više nemam prepunjenih cica, iako Marko zna imati nekad dva, tri podoja u danu, a nekad 7,8,9 :/
    No zato mi se desi da Eli, koja je navikla da mlijeka ima puno i lagano ide, se ljuti kad mlijeko na poteče odmah i kad mora vući da krene

  16. #216

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj makka prvotno napisa
    No zato mi se desi da Eli, koja je navikla da mlijeka ima puno i lagano ide, se ljuti kad mlijeko na poteče odmah i kad mora vući da krene
    ista stvar.
    david je totalno nezainteresiran za cicu. nije tješilica, nije mazilica, samo čisto hranilica. s većim osmijehom dočeka krušku ili jabuku.
    mogao bi i bez nje.

    a zato noa... kad david zaplače, skida majicu i gura mu svoju cicu. i ne vidi se kraj.

    tiwi, mikka

  17. #217
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Kako su različiti...

    Patrik je imao kratke i jake podoje (brzince od max 10 minuta), nije se baš sjetio cice kad bi bili negdje vani, u gostima isl, dojio je često (svakih valjda sat - sat i pol).

    Ian o-bo-ža-va sisati. Baš gušta. Doji dugo i puno, nerijetko obje cice. Ali i spava ko top po 3 sata. Ja se doduše snađem pa mu nekad gurnem cicu pod nos damalo isprazni. Nekad upali, nekad mora veliki

    I malcu je fora kad mu za brzinsku utjehu (npr. brisanje nakon kupanja) dam mali prst i onda ga malo cica i umiri se.

  18. #218
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Kako su različiti...
    Nisam tandemašica ali se malo zaletim pa vas čitam...

    Ovako ćeš se još puno puta čuditi kak su ti različiti. U puno toga.
    Moje su isto različite- i po dužini podoja (jedna je sisala po 45 minuta, druga sisa 5 minuta), dudi , po spavanju, reakcijama na NE (sad smo u tome)...

  19. #219

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Čestitke novopridošlima

  20. #220

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Leda je u zadnje vrijeme postala više "vezana" za cicu. Mada izdrži ona cijeli dan bez nje ako mene nema. Najsmiješnije mi je kada se probudi usred noći, sjedne i viče "kika, kika".
    Lovro je okorjeli ovisnik. I iskreno, neznam kada će on prestati dojiti. Jučer gleda golu Ledu, snimio joj cike i ceri se. I ja ga pitam da li bi papao Ledine cike, a on hop pravac njenih cika

  21. #221
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    I ja imam dva totalno različita tipa sisavca.
    M. je oduvijek bio lud za cicom, od samog rođenja je visio na njoj, naslanjao glavicu i spavao na njoj, igrao se s njom, a Leoni jedva uguram cicu u usta da nešto pojede. Ona to obavi brzinski i uopće je nakon toga ne interesira 8)

  22. #222

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Paulita, Lovro se budi(o) više od Lede? Daj me utješi da nismo jedini!

    Neva je i dalje spremna ubiti za cicu, podivlja k'o da je na dopu. Ili kuka k'o Mijanmarka kojoj je poplava odnijela kuću i sve što ima. A ona mi je sva tako temeljita i ozbiljna , nema s njom na pudinge .

  23. #223

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ovca, Lovro sada spava cijelu noć. Budio se do kada mu nisu izbile petice i to je bilo čak i više puta od Lede. Ona je spavala cijelu noć do nedavno i sada se budi cca dva puta.

  24. #224
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    I ja vas stalno čitam i virkam jer se i mi izgleda približavamo tandemu.
    Super mi je kad čitam kako vam je super i kako opušteno o tome pišete.
    Ja se nadam da će i kod nas ići više manje glatko.Trenutno Grga cica samo za spavanje,pa se nadam da će tako i ostati kad rodim,ne bi baš htjela da me opet počne hvatati posvuda

  25. #225
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Eto, probili smo led.

    SInoć nisam znala više kaj bi, pa sredim jednog, pa drugog, pa jede jedan pa drugi pa prvi (mali) počne plakati a drugi (veliki) nemre zaspati... i jednostavno uzmem malog i stavim ga na desnu cicu potrbuške na sebe, malo ga pridržavam za glavicu i tijelo a veliki na lijevoj - cica, mazi malo moju malo malenu toplu glavu malog brace...

    Za par minuta obojica su duuuboko disali .. moja dva mala ježa

  26. #226
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Tiwi ! Rastapam se kad te čitam kako hendlaš dva sisavca!

  27. #227

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Veći je danas pitao kad će on opet pit maminog mlika...i proba i kaže nakon dva cuclaja-znaš mama, ima unutra čak i vode malo sam se napija-ne mogu virovat, zaboravija je već

  28. #228

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Bo-ok!

    Mi nismo u tandemu, al imam pitanje, Josip dakle ima 7 i pol, i često mi dođe da bi on cicao kao i Ema i da bi se mazio sa cikom. To od kad imamo Emu. Meni to zvuči nekak, pa neprirodno, kao pa ne treba mu mlijeko, mogu ga maziti i masirati, a da ne dira moje poprsje. Kak vi gledate na to? Tek sam sad skužila ovu temu i to da mame uključuju stariju djecu u dojenje i nakon pauze. Zanimljivo mi je i zvuči okej. >Ali kaj se Josipa tiče, ne znam ni sama...

  29. #229
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mene F. spasava kad mi se prepune cice. on je dok se mala nije rodila sisao samo ujutro i navecer, a sad bome se nacica i preko dana. pogotovo jer mu se skroz poremetio ritam spavanja pa sad nekad spava i preko dana, a uspava se cicajuci, inace nis ni od spavanja ni od mira (postaje bijesan kad je umoran, naravno). jedino si mislim da li mi se mozda stvara previse mlijeka kad njih dvoje tako zdusno sisaju. skoro svaku noc se probudim s kamenim cicama, onda molim boga da se barem jedno od njih probudi i malo potegne

    i da, opet imam silan visak kila nakon poroda, ali mislim da mi je u cicama bar 5, jer me boli gornji dio leda, valjda od tezine. dekolte je kul, ali ipak jedva cekam da se ustabili ta ponuda i potraznja :/

  30. #230
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj MartinaK prvotno napisa
    Bo-ok!

    Mi nismo u tandemu, al imam pitanje, Josip dakle ima 7 i pol, i često mi dođe da bi on cicao kao i Ema i da bi se mazio sa cikom. To od kad imamo Emu. Meni to zvuči nekak, pa neprirodno, kao pa ne treba mu mlijeko, mogu ga maziti i masirati, a da ne dira moje poprsje. Kak vi gledate na to? Tek sam sad skužila ovu temu i to da mame uključuju stariju djecu u dojenje i nakon pauze. Zanimljivo mi je i zvuči okej. >Ali kaj se Josipa tiče, ne znam ni sama...
    pa meni se čini da većina mama koje doje tandem su dojile neprekidno kroz trudnoću tako da se starije dijete nije priključilo malom, nego malo starijem

    I ne bih rekla da je mama izabrala tandem, nego se on spontano dogodio.

    Bude često slučajeva da starije dijete koje ne doji već duže vremena, nakon rođenja brace/seke ima želju probati cicati, no vjerujem da većina njih ostane samo na tome, probaju tek da zadovolje znatiželju.

    Kažeš da tebi često dođe da bi on cicao.... ja nikako ne bih nudila sama, jedino da on sam izrazi želju da hoće probati, dala bi mu samo da proba, nikako ne bih pokušavala stvoriti tandem

    A je li on dojio kao beba i koliko dugo?

  31. #231
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Citiraj makka prvotno napisa
    Citiraj MartinaK prvotno napisa
    Bo-ok!

    Mi nismo u tandemu, al imam pitanje, Josip dakle ima 7 i pol, i često mi dođe da bi on cicao kao i Ema i da bi se mazio sa cikom. To od kad imamo Emu. Meni to zvuči nekak, pa neprirodno, kao pa ne treba mu mlijeko, mogu ga maziti i masirati, a da ne dira moje poprsje. Kak vi gledate na to? Tek sam sad skužila ovu temu i to da mame uključuju stariju djecu u dojenje i nakon pauze. Zanimljivo mi je i zvuči okej. >Ali kaj se Josipa tiče, ne znam ni sama...
    pa meni se čini da većina mama koje doje tandem su dojile neprekidno kroz trudnoću tako da se starije dijete nije priključilo malom, nego malo starijem

    I ne bih rekla da je mama izabrala tandem, nego se on spontano dogodio.

    Bude često slučajeva da starije dijete koje ne doji već duže vremena, nakon rođenja brace/seke ima želju probati cicati, no vjerujem da većina njih ostane samo na tome, probaju tek da zadovolje znatiželju.

    Kažeš da tebi često dođe da bi on cicao.... ja nikako ne bih nudila sama, jedino da on sam izrazi želju da hoće probati, dala bi mu samo da proba, nikako ne bih pokušavala stvoriti tandem
    X

    A što se mene osobno tiče - ne dozvoljavam da mi mazi cice. Meni to ne odgovara. Cicati da, ali maziti ne. Ok mi je da npr. nasloni glavu na cicu, ali kad mi krene prstićima po njoj
    I samo da ti velim da su naši "stariji" uglavnom tek 2-3 godine starosti...

  32. #232

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Josip je dojio 22 mjeseca, a kad se Sara rodila onda bi se on naslonio, ali nije dojio skupa s njom.

    Kad se Ema rodila, onda sam mu jednom na njegovu želju dala da proba a sve ostalo mi ne odgovara da se tak izrazim.

    Moram priznati da nema ništa seksualno u tom kontekstu i ne znam kak da se ne izrazim nespretno, želim reći da je to čisto djetinje, potreba za nježnosti i maženjem, ali meni nekak ne odgovara i neprirodno mi je pa mu ljubazno objasnim da se možemo drukčije maziti, a da postoje privatni dijelovi tijela koje si ne dodirujemo i sl.

    Hvala vam na odgovorima i čini ni se da imamo ista razmišljanja! Svugdje vidim da su tu u pitanju mala djeca do oko 4-5 maksimalno, pa me čisto zanimalo kak vi razmišljate.

    Vidjela sam na you tube-u snimku kak velika djevojčica kojih 8-10 godina doji i to mi nikak nije leglo. Ono prvo bere s mamom neke bobice u vrtu, a onda se legne pored nje i doji. Ne znam moža je to stvar svjetonazora i kulture,ne želim a priori osuđivati, ali evo ne leži mi.

  33. #233
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ali mislim da je vecers bio sokiran kolicinom koju je popio, obzirom na onu bijedu u trudnoci.
    mikka, pripazi malo na kolicinu koju popije!! J je cikio cijelu trudnocu sa T. Jedno tjedan dana nakon sto se rodila T, jednom je prilikom potpuno :shock: ispraznio Ciku (lijevu), a zatim bome i Blazu :shock: :shock: . Nakon toga je rekao da vise ne moze i odgegao se s rucicom na trbuscicu koji je izgledao kao da je upravo progutao rukometnu loptu. I nije pitao sljedecih 10 dana, a poslije toga ga je nekako i tehnika i zelja napustala i potpuno je prestao (sa mazenjem i diranjem jos do danas nije gotov ). Ja stvarno vjerujem da mu je pozlilo od tolike kolicine mljeka.
    T nije bila tako pohotljiva kad se rodio R (a mljeka je isto bilo u obilnim kolicinama), pa je umjereno tandemirala s mladim bratom skoro dvije godine...

  34. #234
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    E moja Kanga, da hoće mom Patriku pozlit Najbolje mi je kad mu velim da je dosta, jer je ispraznio cijelu cicu, on pokrije oči rukama. pa se malo pregovaramo dok ne pusti. Ali ne da mi se drugačije, ionako još imam hektolitre viška, pa moram nekako to regulirati, radije dam Patriku nego da se izdajam. To mi je tlaka.

    Iako, ponekad imam filing da niš ne radim nego dojim :/ Al i to će proći. Još me peru neki ludi hormoni.

  35. #235
    ninocka76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Ja bi pozdravila nove tandemašice! :D
    Jako vas volim čitati.
    Mi smo još uvijek jedan vrlo aktivni tandem, ali vidi se pomak na lakše, vidi se (barem ja vidim i svejedno je ako sam subjektivna) povezanost.
    Filipa zadnjih par dana odspava do 5 ujutro pa joj je cica u ustima do 7 kad se dižemo ( prije je bilo cijelu noć). Nina odspava cijelu noć, cicka i mazi se ujutro zajedno sa sekom, kad dođe iz vrtića sa sekom i pred spavanje sa sekom, ako skupa idu leći. Filipa zna, vikendom, ako smo kući biti stalno na cici. Nina se uvali tu i tamo. I sve je to sad puno manje naporno, nema više plakanja ako joj ne dam, čak ako ne uspije zaspati na cici zna se okrenuti i reći ajde mi mama sad pjevaj i zagrli me i zaspe. Nema već neko duže vrijeme njenog grčevitog držanja za cicu, a to je ono što me je najviše smetalo. I mogu ovako koliko god hoće, lijepo nam je, u dobroj smo fazi već dugo, a bilo je jako teških dana.

  36. #236
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Grčevito držanje za cicu i plakanje ak mu ne dam... mi smo tek ušli u tu fazu :/

  37. #237
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

  38. #238

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    evo da i tu pitam
    mame "stare" tandemašice kad ste dobile menstruaciju nakon poroda, a sa tandemom?

  39. #239

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    evo da i tu pitam
    mame "stare" tandemašice kad ste dobile menstruaciju nakon poroda, a sa tandemom?
    baš sam i ja ovo htjela pitati...

    Tiwi, Neva kad cica sa Zorom stavi šeširić jer joj Zora lovi šiške i tako je čupa.

    Kod nas je novo da je Neva počela mahnito jesti, tako da sada i mahnito siše i mahnito jede. Ima 18,5kg na 1m, niti 3g.

  40. #240

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    evo da i tu pitam
    mame "stare" tandemašice kad ste dobile menstruaciju nakon poroda, a sa tandemom?
    11 mjeseci nakon poroda. S Lovrom nakon 8 mjeseci. Možda bih i duže bila bez, ali sam par mjeseci prije nego sam dobila počela Lovra lagano odbijati. Možda je i to utjecalo.

    Tiwi, slike su me podsjetile na naš početak.

  41. #241

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ah kod nas horor, A. je bila dva dana bolesna, nije bila bolesna već više od godinu dana, potpuno smo zaboravili kako to izgleda. Noću je imala temperaturu i bila je koma i ja nisam mogla a da je ne podojim iako smo ukinuli noćne podoje. Naravno da je i kad ju je prošlo počela opet tražit po noći. Kad sam rekla ne nastao je pravi raspašoj, urlaona koju nitko nije mogao smirit, nije htjela ni da ju zaglim, nista nista, naravno da je probudila L., MM, sve, vjerojatno i susjede iznad i ispod i sastrane.
    Ja sam bila očajna, a na kraju i ljuta ko pas,
    A u svemu tome L. je bila totalno kul, mirna, uopće nije plakala, morala sam joj malo dat cice (L.) i ona je zaspala sama bez cice, a A. je nakraju pristala naslonit se na rame i zaspat. Noćas je bilo bolje, manje je plakala, ali i dalje traži i onda kad tako plačem razbudi L. ja moram mlađu podojit, a ova se naviruje preko mene i vjerojatno očajava misleći njoj daš, a meni ne

  42. #242
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ja polako odvikavam G1 - skužila sam, tj. napokon su mi se kockice u glavi složile, da me njegovo dojenje čini nesretnom . Tj. osjećam se iskorišteno i prazno, i morala sam presjeći. Ostavili smo još rano jutarnji podoj kojeg i tako i tako obavi mirno (tad ne osjećam zubiće :? ) ali više mu ne dam preko dana. Malo me je bila panika da ne bude neke ljubomore na G2 jer on još nije ni s dohranom počeo, međutim, on je to prihvatio lakše nego da sam mu zabranila da gleda "Traktor Toma"
    Ja mislim da ćemo i jutarnji izbaciti sasvim do kraja ljeta. Žao mi je pri pomisli da će neki podoj biti zadnji, no još mi je gore kada se probude neki negativni osjećaji prema njemu - a obožavam ga.

    Da nema G2 koji me tako zahvalno i sa smiješkom gleda kad cica, vjerojatno bi cijela priča drugačije izgledala.

  43. #243
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    evo da i tu pitam
    mame "stare" tandemašice kad ste dobile menstruaciju nakon poroda, a sa tandemom?
    meni je stigla ovaj mjesec, i to je mjesec dana prije nego nakon prvog poroda

    Marko u zadnje vrijeme opet puno traži, a bude dana kad izgleda totalno zaluđen cicom.
    Pokušavam smanjiti, ali ne ide :/
    Nikad prije nije pokazivao neku zainteresiranost (pocica i piči dalje), a sad stalno priča o njima, o mlijeku...

    Ja sam mu znala reći da seka papa samo cicu jer ona nema još zubiće i ne može jesti svašta kao i on, pa mi sad redovito prijavi da su mu poispadali svi zubi

    Nadala sam se da ćemo do 4. rođendana doći na jedan kratki podoj dnevno i otud krenuti prema kraju, ali to se još ne nazire.... no tko zna, možda me iznenadi

  44. #244
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Olivija, totalno ista situacija i kod nas. Malo gore sam pisala o tome.
    Smeta mi njegovo dojenje, isto imam osjećaj da me iskorištava. A isto tako ne mogu zamisliti da više ne doji.
    Ali u svakom slučaju, mislim da se približavamo kraju, sad smo samo na večernjem dojenju, tj. onom za uspavljivanje.

  45. #245
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Rhea - ma taj sjećaj iskorištenosti me tak muči! Baš me je pogodilo kad sam taj osjećaj napokon uspjela definirati i shvatiti. Još bih ja bila otrpila te zubiće da je samo do njih. A poslije budem tak ljuta na njega, a on jadan ni kriv ni dužan...

  46. #246

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Oli, je li G1 baš pokvario tehniku sisanja. Ja Nevi namještam usta.

  47. #247
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mene isto nekad smetaju zubi ali probamo se nekak namjestiti. u principu sam zadovoljna, mali sisa ujutro i navecer obavezno, a prek dana ako "stigne". dobro mi dode sto se on bez problema nosi s prepunjenoscu (spasio me kad sam skoro pobrala mastitis), a mala je jos premala pa se sva zagrcava, naguta zraka i kasnije prdi i podriguje sve u 16.

  48. #248
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    o&j - A očito mu se pokvarila tehnika iako se on silno trudi i namješta usta i ako ga upozorim, on se skine i opet uzme... Ma micek mali Jutarnji podoji stvarno prolaze bezbolno - valjda jer onda doji u nekom polusnu pa je donja vilica opuštenija. :/
    mikka -

  49. #249

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    vas muče veliki, a mene mali zubi. uf.
    noa me nikad još nije ugrizao, stvarno je nježan, ali zato ova mala pirana... dočepala se zuba i udri po svemu. i po cici.

    inače, bliži nam se prva godina.
    od zadnje menstruacije prošlo 3.5 godine.
    i ne fali mi...

  50. #250
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Citiraj ra prvotno napisa
    od zadnje menstruacije prošlo 3.5 godine.
    i ne fali mi...
    :shock: Doduše i ja sam "odradila" samo dvije između dvije trudnoće, tako da i ja već brojim 2,5 godine

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •