Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kako spremiti jabuke na kraće ili duže

  1. #1
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno Kako spremiti jabuke na kraće ili duže

    Pri tome ne mislim na čuvanje u nekom podrumu.

    Naime, nabrala sam veću količinu jabuka petrovčica, pa bi ih ili nekako izdinstala, pa da se spreme za štrudl.
    Je li netko radio neki pripravak sličan pekmezu?

  2. #2
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Može se raditi pekmez od jabuka. Jabuke se ogule, naribaju, pošećere, može malo limunske kis. i kuhanje do iznemoglosti.
    ( način isti kao i pekmez od marelice na ovom forunu )
    Naj jednostavnije je izribane jabuke spremiti u zamrzivač i zavisno od recepta i vrste kolača pripremiti ih po potrebi ( ja za štrudlu ne dinstam jabuke )

  3. #3
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Ja ih izribam, i ako su malo zelene ili kiselkaste kratko prodinstam. Onda zamrznem. Zimi radim od toga kolače- štrudle, pite i sve ostalo. Kad ih odmrznem, ponovo ih malo prodinstama i tada ubacim po potrebi šećer, mirodije (vaniliju, cimet, lim. koricu), bajama mljevenih itd. Imamo doma veliko stablo, pa svake godine zamrznem na desetke kila jabuka i traje mi cijelu zimu sve do proljeća.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    mogu se i narezati na komadiće i zalediti, te dugih zimskih večeri kuhati kompot. ako mu se doda par isto tako zamrznutih šljiva - odličan je!

  5. #5
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Hvala, upravo radim pekmez, našla sam neki recept u koji ide đumbir, pa sam jabuke zribala, dodala šećer, cimet, ribani đumbir i limunov sok. Sad se već 45 minuta kuha, mislim da će trebati još jedno pol sata...

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Nizozemci i Njemci rade pire od jabuka koji je meni ostao drag iz djetinsjtva. Jabuke se narezu na sitne kockice i stave polako poklopnjene kuhati s malo vode, secera i limunovog soka (da ne pocrne). Nakon 45 min se jabuke raspadnu, odlije se eventualni visak vode, doda se cimet u prahu. Moze se flasirati onako s 'grubim' komadima jabuke a moze se i skroz pirirati ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •