Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 395 od 395

Tema: a gdje je 2003?

  1. #351
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Zara

    mi još ništa po tom pitanju
    pitam se bi li mogao biti razlog što više skoro pa ništa ne pišemo rukom (osim popisa za dućan) pa nema niti od koga vidjeti
    Kupujem križaljke!
    Inače, jedino što mu se stvarno sviđa na tom polju su labirinti i spajalice, pa pegla po Patuljkovim učionicama...
    Znaš da sam i ja to isto pomislila, a nekak su me u zadnje vrijeme zainteresirale križaljke pa je malac isto dobio volju za pisanje, a pogotovo kad smo u nekom dječjem časopisu našli križaljku za klince

    Inače, ja moram pohvaliti moje dijete koje je prošli tjedan crtalo više nego valjda zadnjih par mjeseci - u vrtiću su učili o prometu i crtali prometnika, semafor (on je s frendom obojio temperom crveno svjetlo ogromnog semafora),a doma je nacrtao i tramvaj s ljudima (naravno, punoglavcima) i semafor što je veliki napredak jer nikakve artefakte nije crtao prije. Također sam jedan dan u vrtiću doživjela 'Čekaj, mama, idem doma dok završim crtež!'

  2. #352

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Nama su vrtić i kuća ko dva odvojena svijeta.
    U vrtiću će crtati kad i svi drugi, što im je u programu. I oni su pričali o prometu pa je super nacrtao semafor vodenim bojama, neki dan sam vidla na panou livadu, maslačke i sunce... sve super i ne vidim da nešto zaostaje u crtežima od ostatka grupe. Dobro, osim jedne slatkice, ta crta :shock: bolje od mene.
    Ali to mu nije gušt i nikad neće samoinicijativno zaželjeti crtati. Doma je to muka živa, kao neki zadatak koji se mora obaviti "kad me već gnjaviš..."

  3. #353
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Nama su vrtić i kuća ko dva odvojena svijeta.
    U vrtiću će crtati kad i svi drugi, što im je u programu. I oni su pričali o prometu pa je super nacrtao semafor vodenim bojama, neki dan sam vidla na panou livadu, maslačke i sunce... sve super i ne vidim da nešto zaostaje u crtežima od ostatka grupe. Dobro, osim jedne slatkice, ta crta :shock: bolje od mene.
    Ali to mu nije gušt i nikad neće samoinicijativno zaželjeti crtati. Doma je to muka živa, kao neki zadatak koji se mora obaviti "kad me već gnjaviš..."

    Kod nas je druga situacija - njegovi crteži (ako ih uopće ima jer obično ne bi sudjelovao u tim aktivnostima) su kao šaka u oko u odnosu na ostale koji su daleko daleko ispred njega npr. klinci već uredno crtaju čovječji lik tako da ima torzo, noge , ruke, prste, detalje na licu, prirodu, sve što ih okružuje, interakciju i sl. a njemu je čovječji lik krug s nasmijanim ustima, dvije točke za oči i jedna za nos, iz glave idu i ruke i noge i to je to... eventualno nekad nacrta (tati ) mozak, kapu, nešto kose i sl.
    Doma sam skroz odustala od nagovaranja da ide crtati jer me otkanta po kratkom postupku pa sam neko jutro skoro pala od šoka kad mi je rekao da prije nego ide u vrtić mora nešto nacrtati

  4. #354
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    bravo Zara!
    Ian je prilično zainteresiran za pisanje. znao je napisat isvoje ime par mjeseci prije 4. rođendana + mama, tata , Nina i još par stvari

    sad zna sva slova, tu i tamo zaboravi koje i slovka skoro bez problema. malo mu još fali da mu klikne povezivanje u riječi

  5. #355
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    mi još ništa po tom pitanju
    pitam se bi li mogao biti razlog što više skoro pa ništa ne pišemo rukom (osim popisa za dućan) pa nema niti od koga vidjeti
    Znas da moze biti bas to.

    Ja dosta pisem rukom, pa sam valjda i nju za to i zaintrigirala.

    Bas sam isla gledati kada je prvi put napisala nesto smisleno, a to je bilo sa cca 3g i 4 mj, mislim da sam cak i otvorila ovdje topik kad je prvi put napisala mama.

    Ove zime je sama napisala pismo Djedu Mrazu (uz malo moje pomoci u vezi razmaka, zareza i sl. - inace bi to sve bilo "dragidjedamrazmolimtedonesimi" i sl. jer joj razmaci/strukture jos nisu bas jasni), i dosta se za to interesira. Sva slova zna pa voli i citati.

    Za to ima jako puno volje, a meni je drago da ima volje u startu jer ona u biti mora uciti i talijansku "abecedu" (dupla slova, itd.) i nasu, a u vrticu ih uopce ne uce niti citati niti pisati - to ih uce tek u prvom razredu.

    Crtati doslovce obozava, i u vrticu i kod kuce.
    Bila je u tome 'teska' jednako kao i Sirenin Tan, a onda je odjednom "procvala" po tom pitanju, i sad se ne odvaja od olovke/flomastera/vodenih bojica/bilo cega s cime moze crtati.

    Za Zaru: :D

  6. #356

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    bravo Zara!!!

    Lea si je upravo narezala cijelu jabuku na komade. Inače joj nikad ne dajemo nož, ali to joj je sad super, ja joj prepolovim jabuku, a ona je onim tupim nožem iz bešteka razreže na male komade i jede

  7. #357
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Bravo Zara :D
    A je li vaši klinci vole rezuckati škaricama ili bilo što drugo raditi rukama?
    Sven jako voli rezati i izrezivati i jako dobro vlada škaricama. A u zadnje vrijeme voli i raditi rukama. Ovaj tjedan je svakom od nas radio u vrtiću od vune neke cofleke koji se mogu staviti oko vrata pa sad svi po kući hodamo sa tim.
    Voli ljepiti, slagati sitne igračkice tipa iz kinder jaja i sl.

  8. #358
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Evo i nas malo napokon,
    Matija je nacrtao svoju obitelj , tako sam bila sretna,( prvo sam bila unhappy jer su u vrtiću svi crtali obitelj a ono je crtao cvijeće , pa me mučilo zašto nije htio nacrtati obiteljkad ono...) ali ono što mi je bilo super a to je da je nacrtao i vrat i uši i nos i prste.
    A pišemo već dugo svoje ime i prezime, mama , tata, crta kuću sa drvetom jabuka, leptira, krila , itd.
    i zbrajamo na ploči sa kredom, operacije tipa 2+3-5 ....

  9. #359

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Lana je jučer ispisala sve pozivnive za svoj roćkas. Tak si je ponosna

  10. #360
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Lana je jučer ispisala sve pozivnive za svoj roćkas. Tak si je ponosna
    :shock:

    a mi bili sretni jer je jučer napisala 1 i 2

  11. #361
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    M prekjučer iz čista mira, gledajući crtić ispali: Mama, 100 - 12 je 88. 8)

    Popodne: Mama, 2 puta 4 je 8. Jesam sad na 3. "levelu"?

  12. #362

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    A je li vaši klinci vole rezuckati škaricama ili bilo što drugo raditi rukama?
    .
    O da, i B voli rezati... pred par dana je okrojio bratovu piđamu (gornji i donji dio), svoj jastuk (ne jastučnicu nego jastuk), donji lancun, šlifer i svoju čarapu...
    ne bi da ima krojačke škare a ne one plastično obučene školske... rezucka novine, časopise, bilježnice, listove...
    pravi sebi frizuru...
    ali proć će i to...

  13. #363
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    :shock: tupko je upravo shvatio da i starije dijete ima svoj dobni topic! Ja sam mislila da je to samo neko postrojavanje. Pozdrav vršnjacima, malo ću vas čitati pa se pišemo

  14. #364
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Bok svima!

    Mi smo se davno upisali na listu,ali nismo baš nešto bili aktivni.

    Htjela bih vas pitati kako vaši klinci podnose pranje kose?
    Mi smo bili u svim fazama, momentalno je to SF. Pogotovo sada kad je dugo vani pa ih navečer tjeram da idu u kadu, a one umorne.
    Onda Ema počne vikati:
    Neću prati kosu!
    Biti ću smrdljiva i znojna stalno!
    Onda se natežemo pa je pustim malom da se sa sekom igra u kadi i nekako to uspijemo svladati.
    A htjela bi imati dugu kosu Što je najbolje, nisam sigurna da li se svaki dan i prije vrtića češlja.

  15. #365
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Bravo, Zara :D
    Leona je prije pola godine bila silno zainteresirana za slova, naučila je napisati svoje ime, moje, tatino, baka, deda i par naboljih frendica, a onda ju je pustilo i već jako dugo nije primila olovku u ruke, do iduće faze 8)
    Isto je sa crtanjem....

    Ona je zapravo totalno verbalni tip, obožava pričati, slušati priče, izmišljati priče i pjesmice koje i uglazbi pa nam izvodi predtavu, za krepat je, tete kažu da joj već sada rezerviram mjesto u ZKM-u
    Međutim, još uvijek ne voli sudjelovati u masovnim predstavama pred puno publike, štrajkala je prošle godine na završnoj predstavi ritmičke grupe, a ni ove godine na predstavi svoje grupe nije s nekim prvelikim žarom sudjelovala. Više voli kad su reflektori upaljeni samo za nju, doma
    ps. zamišljeno kuhanje s dječjim rajnglicama opće je ne pali, brije samo na prave stvari

    Doma se sve češće sama zaigra radeći igrokaze s lutkama i plišancima ali je s druge strane najviše veseli kad nešto zajedno radimo. Vješamo veš, spremamo, a kuhanjem je fascinirana, već mi svašta radi: pere jagode, pere salatu, stavlja začine, miješa sve što nije na šparhetu, opisujem joj sve što radim kad kuham i zašto to radim baš tim redom, sluša me tak pobožno i ponavlja ko u školi a silno je nesretna što joj ne dam da sipa špagete u kipuću vodu

    Ali opće je ne pali igra kuhanja s dječjim ranglicama, cura brije samo na prav stvari i kad papica počne krčkati zaneseno hoda po stanu i žmirečki njuška i mrmlja: Mmmmmmmmm, kaj to tak fiiiino miriši?

    Kak je krenula, bude nam sa sedam godina kompletne ručkove za 12 osoba radila

    Aha, pranje kose je smijeh.Stalno ulazi i izlazi iz kojekakvih faza. Još prije mjesec dana je bila muka ježova natjerat je na pranje. Onda se preko noći promijenila i sad je pranje kose veliko veselje jer mi u kadi sjedne leđima okrenuta među noge, nasloni se rukicama na moja bedra, zabaci glavu i glumi da je kod frizerke, pa je pranje konačno postalo prava uživancija, do druge loše faze, hehe...

  16. #366
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Otkad ih perem zajedno u kadi, sve je ok. Valjda zeli biti faca pred malim bracom. Inače je bilo - horor.

  17. #367
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa
    Htjela bih vas pitati kako vaši klinci podnose pranje kose?
    Mi se tusiramo, pa nam pranje kose prodje bez problema.

    Nas problem je cesljanje.
    Navikavam ju da se ceslja barem 2x dnevno (ujutro i navecer prije spavanja), kako ju ne bi cupalo cesljanje - to je razlog iz kojeg se buni; ima dugu i gustu kosu (na mene, potpuno ju razumijem da joj cesljanje nije bezbolno) i onda se kosica na potiljku zapetlja od znoja, repica i sl.
    Plus, poceslja se svaki puta kad izlazi van... Tako da polako stjece naviku i shvaca pravilo "vise cesljanja - manje cupanja".

    Ide tesko i polako, ali recimo da svaki dan mrvicu vise napredujemo...

  18. #368
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    malo o cijepljenju, pretpostavljam da ste svi obavili ono s 3,5 ili 4 godine?
    mi smo ga odgađali, pa zaboravili, i tako je prošla godina dana (trebala se docijepiti prošle godine u travnju). pedica nas podsjetila pa idemo u petak.
    ne znam kako će zara to doživjeti, zadnje cijepljenje bilo je kad je još bila skroz mala, uopće se ne sjeća, sva je u panici :/ jedino ju držišto sam joj obećala nekakvog ponija za hrabrost.

    kakve su bile reakcije kod vaših klinaca? jel dugo boli guza?

  19. #369
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi smo bili lani
    kupili smo 5u1 (pretpostavljam da ćeš i ti kupovati)
    reakcija je bila kao da ju se kolje, ali to je kod nje sve takva reakcija, nema objašnjavanja, ubjeđivanja, priprema..
    ona se jednostavno ne da ni pogledati ni dirati, a intervencije da ne spominjem
    Vanja jedino dopušta pogledati zube, ali samo pogledati, srećom do sad nije imala potrebe za popravke
    no ja otišla OT
    ne sjećam se neke reakcije u smislu reakcije na cjepivo
    poslije smo išli u grad kupiti Jurića
    mislim da nije imala temp. niti se nešto žalila na bol guze, mada joj je bilo dobrano plavo, valjda kako se otimala i stisnula guzu

  20. #370
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sad je 5u1 besplatno.
    bar nešto.

    zara je inače ok kod doktora. buni se prije dolaska, ali kad jednom dođe, onda je vesela i pričljiva i sve 5. ali cijepljenje joj je nešto novo i drugačije :/

  21. #371
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Lut mi smo kasnili skoro godinu dana. bolilo ga je samo kad mu je sestra zalijepila vaticu na nogu sa selotejpom. spomonjo ju je dugo. inače nije bilo reakcije. fala bogu. užasavam se cjepiva

  22. #372
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    sad je 5u1 besplatno.
    bar nešto.

    /
    što i za "stare"?
    aj super
    nisam znala
    sad sam se sjetila, nismo kupovali 5u1 nego acelularni DiTePer

  23. #373
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pitala kod naručivanja i rekli mi da je besplatno za sve

  24. #374
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Sorry na upadanju
    ali vidim da pišete o cijepljenju, nama je to relativno friško
    Lutonjice, i mi smo se zaboravili cijepiti pa je dobila kozice pa smo kasnili nekih 6 mjeseci.

    Lana je kod doktora inače ok, sad kad je veća. Da da joj se pogleda grlo i posluša, ma sve ok, ali cijepljenje... Bila je sva u šoku kad sam joj rekla da se mora cijepiti. Još u guzu...ko beba

    Ja sam joj stavila neku mokru gazu doma na mjesto uboda pa se smijala kak to izgleda.

    Plakala je tamo i jedva sam je držala. Zadržati 18 kg na mjestu i nije lako. Ali smirila se čim je prošlo, nije je više niti boljelo poslije. Sve je prošlo ok.

    Dobila je neku diplomu za hrabrost. Kaže ona: A zašto sam to uopće dobila kad sam se onoliko derala

    Sretno Zari

  25. #375
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Sven se u 12. mjesecu cjepio sa cjepivom koje je trebao dobiti sa 1,5 godinom. Nije plakao, bio je hrabar ali samo zato jer je ne puno prije toga dobio 2 puta antibiotik u guzu pa smo njima prevladali strah i divljanje. A za te antibiotike je sestra iz čekaonice zvala nekog tatu da nam ga pomogne držati.
    Sad smo ga u utorak cjepili protiv hepatitisa B i prošlo je super.
    Naravno, uvijek poslije ide nagrada, motivacija čini čuda
    Sretno Zari

  26. #376
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kaj se moraju leći na onaj krevet?

    lakše mi je kad vidim da nakon uboda više ne boli, mučilo me što ako to još par dana peče/ boli/ svrbi ... ovako ćemo valjda preživjeti

  27. #377
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a mora leć, kako drugačije?

    ma proći će super , i to je jedna od stvari koje puno više patnje izazovu nama nego djeci

  28. #378
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Lut, moraju leći. Tako jedino mogu opustiti guzu da ih manje boli. Ne sjećam se da se Sven kasnije žalio na mjesto uboda.
    Jedino je sad nakon hep. B jednom rekao da ga malo boli. Ali samo to popodne, poslije ne.

  29. #379
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa ne znam, da stoji i sagne se naprijed... izmišljam... ona mrzi te krevete pa razmišljam mogu li to ležanje izbaciti nekako

  30. #380
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aha, mora bit guza opuštena.
    ajoj samo da to obavimo

  31. #381
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Opet ja padobranac

    Sad sam se sjetila, jednom je Lana dobila u guzu dok ju je tata držao na rukama, onako kao kad podriguješ bebu.

    Sad za ovo cjepivo je ležala na onom stolu.

    Možda je ipak guza mirnija kad leži, ovako kad je držiš, mrdat će se previše.
    Ovo je stvarno brzo bilo gotovo. Mislim da bi nam teže bilo da sam je držala, a ona divlja s guzom :/

  32. #382
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ma u teoriji to je radi opuštanja mišića
    ali V se tako trgala i opirala da je taj mišić bio sve samo ne opušten
    a ne znam kako bi sestra uspjela dati injekciju djetetu koje stoji i pri tom se opire, ako bi bila mirna to bi se moglo izvesti

  33. #383
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja sam Svenu uspjela objasniti da mora opustiti guzu pa će ga manje boliti.
    Jedino što je prije injekcije tražio da on da znak kada je spreman.
    Prvo se istegnuo pa lego na trbuh i nakon 20-ak sekundi rekao da može. I stvarno se opustio.

  34. #384

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Mi smo cjepili baš u ovo vrijeme prošle godine.
    Užasava se pikanja, ima jako loše iskustvo s prick testova, ali je ovo odradio bez problema. Par dana prije smo kakti vježbali doma, on mene, ja njega. Malo sam rukom primila meso na guzi i "piknula" kemijskom.
    Njemu je najveća stavka bila što mu je sestra htjela zalijepiti vaticu flasterom. To kod nas nema šanse. Mrzi flastere.

    Off topic, sad kad smo podigle topic vidjet će nas anchie. Odosmo i mi na panj

  35. #385
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    malo o cijepljenju, pretpostavljam da ste svi obavili ono s 3,5 ili 4 godine?
    Jesmo, obavili smo ga (ako me sjecanje ne vara, sad mi se to cini jako davno) proslog ljeta.

    Nikakve reakcije, nije ju nista boljelo.

    Kad je slijedece cijepljenje? Moram znati da uskladim cijepljenje u HR sa eventualnim cijepljenjem u Italiji, jer u Italiji krece ranije u skolu...

    BTW, u Italiji smo dobili novog pedijatra i obavili smo mini-sistematski za potrebe talijanskog zdravstvenog kartona: imali pregled za daltonizam (ono kad su u mnostvu tockica neke smislene slikice u boji pa ih dijete mora razaznati i pokazati), pregled za vid i astigmatizam (citanje slova, citanje slova E u razlicitim smjerovima), pregled zubiju, srce i pluca.
    Oni to rade po defaultu kad dobijes novog pedijatra. Sve OK.

  36. #386

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    B je zadnje cjepivo primio sa 4 pune godine i ja mislim da sad nema ništa do pregleda za školu kad opet ide neko u nadlakticu (nemam pojma koje)...

  37. #387
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Ian nije dobio u guzu nijt je morao leći. dobio je u bedro i sjedio je na stolu :?

  38. #388

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    L. je dobio u onaj gornji dio guze, blizu ruba gaćica. :?

  39. #389

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ne znam kako će zara to doživjeti, zadnje cijepljenje bilo je kad je još bila skroz mala, uopće se ne sjeća, sva je u panici :/ jedino ju držišto sam joj obećala nekakvog ponija za hrabrost.

    kakve su bile reakcije kod vaših klinaca? jel dugo boli guza?
    Evo i mene padobranke i nama je to cijepljenje friško, a javljam se zato što sam imala iste nedoumice i strahove pred cijepljenje (ja, ne Andrej )
    Njemu smo objasnili da će dobiti cjepivo i objasnili smo mu čemu to služi (pojednostavljeno, naravno). Nismo govorili ništa u stilu "ne trebaš se bojati", "nije ništa strašno", pa čak mu ni nagradu nismo obećavali unaprijed. Samo smo mu opisali što će se dogoditi.
    Kod sestre je bio vrlo miran, samo je u trenutku kad je izvadila iglu rekao "ali ja se ipak ne bi cijepio". Ali imaju već i oni iskustva, sestra je to tako brzo obavila da nije stigao ni zinuti, već je bilo gotovo.
    Nije morao leći, ubola ga je u bedro (ne kužim zašto baš tamo, ali dobro).
    Kad je sve prošlo, dobio je tramvaj za nagradu i pohvalili smo ga kako je bio super, i bio je jako ponosan na sebe. Čak je rekao da bi se opet išao cijepiti (ali mislim da je tu malo pretjerao)
    Jedino što sljedećih nekoliko dana nije dozvolio da mu stavljam oblog, čak ni da pogledam mjesto uboda, pa mu je oteklina trajala možda malo dulje nego što bi inače. Ali i to je prošlo.

  40. #390

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Petra isto niiti jedno cjepivo nije primila u guzu - 5u1 je bio u bedricu a MMR u nadlakticu.
    Nikad u guzu :?
    nama je isto bilo zadnje cijepljenje negdje oko 2 godine, jer smo odgađali MMR, od tada ništa, a sljedeće nas čeka tek negdje pred školu.

  41. #391
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    eto cijepila se.
    bila je fantastična, užasno sam ponosna
    vesela, opuštena i opuštene guze
    sad je prošlo više od 12 sati, nije joj čak ni crveno, a ubod se jedva vidi. dobila svog plavog ponija, a prije spavanja je izjavila da bi ona na još jedno cijepljenje jer joj treba i treći poni

    službene mjere su joj 15.8 kg i 107 cm

  42. #392
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    svaka čast na hrabrosti i poniju a s mjerama me malo tješite

    Ian je cca 107 i 16-17 kila (mislim da je napokon prešao 17, na mjerenju u vrtiću prije par mjeseci je imao 16,5)

  43. #393
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Princezi K. Aureliji je katkad dosadno u vrtiću.
    Ponekad joj svi idu na živce (trenutno je u fazi kao da je u pubertetu ).

    Npr. njen odgovor (kad sam ju nešto zamolila da napravi): "Sad nisi lijepo razgovarala sa mnom, pa ti neću odgovoriti!", a ja :?

    K. lijepo crta, piše, čita, pjeva, zbraja, oduzima, izmišlja igre, voli maštati, obožava priče, bajke, lutkarske predstave, itd.

    Trenutno sam se sjetila nabrojenoga, ali nju stalno nešto zanima, stalno postavlja pitanja, istražuje, obožava enciklopedije i rječnike (zanima ju značenje svih riječi koje čuje: npr. revolucija, eksperiment, inspiracija ).

    Sve od tehnike i tehnologije joj je vrlo privlačno, ali to doziramo na kapaljku. Doći će i to na red, ima vremena.

    ninochka, ne brini za mjere.
    K.-ine mjere su V=104 cm, T=14 kg.
    Dakle, malena, ali dinamitna.

  44. #394

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    danas idemo na šišanje na nulericu... jutros smo se probudili sa žvakom u pola kose...

    što je najtragičnije žvakaće ne držim u kući ni ne znam odakle mu :?
    zamislite šišanje djeteta u 6 i 30 ujutro a kad mu okrenete glavu još veći šok

  45. #395
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Cure, previdjele smo vasu temu medju sezoncima :/

    Tako da cemo nazalost i nju morati zakljucati. Imate par dana, zakljucat cemo je u petak.

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •