Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Bradavice bolne i jos nesto....

  1. #1
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Bradavice bolne i jos nesto....

    Djevojcica mi ima 7 dana i uredno doji. Pokusavam je buditi svaka 3 sata preko dana, a nocu je pustam da spava. I sve je ok, samo dojim sa sesiricima jer imam jako uvucene bradavice, pa ne znam da li su ti sesirici OK????Misli, bolje ikako nego nikako...ipak bradavice me bole i preko sesirica jer beba vuce ko gladna vucica...nadam se da imam dovoljno mlijeka jer poslije podoja lijepo zaspi....ali isto ne kaka vec 3. dan pa sam malo vec zabrinuta (vegetarijanke smo - ne jedemo agresivnu i pecenu hranu)

    + dobila niplette za izvlacenje bradavica. Smijem li ih sada koristiti dok dojim, mislim za izvlacenje bradavica kako bi beba mogla sisati "prirodno"????!!!

  2. #2
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Moj savjet ti je da bebu uvijek probaš prvo staviti na bradavicu bez šeširića, pa ako baš ne ide onda staviti šeširić.
    Ako ona vuče tako snažno kao što kažeš, mislim da će ju sama izvući.
    Ja sam isto imala uvučene bradavice i nakon deset dana muke, uspio je izvući ju. Kad je jednom krenulo više nije bilo problema (osim ragada koje su se stvorile od bezuspješnih pokušaja, ali i to je prošlo nekon dva mjeseca)

  3. #3
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Zaboravih ovo za niplette... ne znam koliko će ti one sada pomoći, čini mi se da na njima stoji da se trebaju početi koristiti mjesecima prije,
    tako da mislim da će te samo zbunjivati.
    Ne brini ako ti bradavice ne "strše", bitno je kako izgledaju u bebinim ustima
    Meni tek u zadnje vrijeme izgledaju kao "prave", a dojimo evo već 21 mj.

  4. #4
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Mislim da nije ok da beba stara samo 7 dana ne kaka već 3 dana. Ja bih na tvom mjestu nazvala SOS telefon za dojenje. Moj je u toj dobi kakao barem 5-6 puta dnevno. Beba može puno spavati i ako nije sita. Zovi savjetnice!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    definitivno nije ok da beba stara 7 dana ne kaka 3 dana.
    koliko podoja imate dnevno? ako je budiš svaka 3 sata i po noći je pustiš da spava koliko hoće, imate li barem 8 podoja u 24 sata?
    8 podoja je minimum, a kako je vama već tri dana izostala stolica, nudi joj puno više od toga. ne moraš čekati da se ona probudi, ponudi joj u snu. svakako joj nudi i po noći, noćni podoji su jako važni i za bebu i za produkciju mlijeka.
    i svakako sutra nazovi SOS.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •