Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: zabrinutost ili paranoja?

  1. #1
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno zabrinutost ili paranoja?

    (prvo da se ispricam na glupom nazivu topica, ali fakat ne znam kako da ga oslovim)

    evo, svako jutro ja se bojim noci! pocelo je prije tocno mjesec dana- L. je pocela vristati i koprcati se, okretat glavu i odgurivati rukama, bradavica je u ustima ali ona vristi i nakon nekog vremena je "skuzi" i pocne onaj "vau vau" plac i krene sisati. tako koju sekundu i onda sve ispocetka. nakon 20 min preznojavanja ulovi bradavicu i sisa ko novorodjence!!!
    nekada to radi i preko dana, najteze mi pada kad to radi kad smo vani. zanemarimo to sto izgledam ko da zlostavljam dijete, da ga silim sto nece jesti, vec to sto u takvim situacijama oce jesti samo ako je stojecki drzim, ljuljam i setam. mora biti odredjeni kut, nema sanse za vodoravni polozaj (koljevka). cak ni to sto su mi ledja stradala jer sam iskrivljena ko paragraf kad stojecki dojim, sto umirem od bolova u ledjima, ni to sto ne smijem pricat dok doji, nista mi ne smeta kao njezin plac jer vidim da pati a ne znam kako joj pomoci. znam da bebe kako rastu sve rjedje mirno i spokojno doje, da im odvlaci sve i svasta paznju, ali ovo je kriminalno. toliko uzivam u trenucima dojenja, a zbog ovoga ih se plasim. s druge strane, imam feeling da manje jede. neki mi vele- pa sta je silis, nije gladna, a ja znam da je gladna (znam koliko je proslo od obroka, osjetim kamena prsa, curi mlijeko, let down...i jednostavno, znam kad je moje dijete gladno).
    i razmisljam da li da zovem SOS telefon, da otvaram topic...i sve se mislim- vesela je, zivahna...i onda, stavim je danas na vagu i vidim 6500!!!! prije 20 dana imala je 6150. do sada je svaki mjesec dobivala kilu (100g gore/dole). cak i to me ne bi toliko morilo da prosli tjedan nije vaga pokazala 6600. mislim, svi kad je vide vele kako je bucmasta, kako je dobro hranim...ali vaga ne laze. jest da sam je vagala nakon 2 pokakane pelene i jedan kakanjac u rucnik, ali opet...
    danas je imala stolicu nakon 4 dana (prvi put, inace ima svaki dan s iznimkom 3 puta od rodjenja kad je imala svaki drugi). stolica je bila manje proljevkasta nego inace (pogotovo zadnjih mj. dana kad sam u par navrata nasla i vodenasti dio uz proljevkast) ali je imala sluzi. odnosno, na kraju joj je izasao komad kao sluzni cep (malo blijedji je meni izasao uz cervikalnu sluz. ) tad sam skuzila da inace ima malo sluzi u stolici. stolica je uvijek zuta i kako znam da dojena djeca mogu imati svakakve stolice, nisam se brinula. ne bi ni sada da je problem samo u jednome, ali i odbijanje dojenja (znam da cete me pitati za soor, mislim da nema, no kako nikad nisam vidjela soor, ne mogu tvrditi 100%), i slab prirast i stolica... postajem zabrinuta ili paranojcna...

    (pauza za jedno dojenje kakvo sam gore opisala. dusa mi place!)

    i da, iskljucivo je dojim. nema vode, caja, soka....blablabla. samo moje mlijeko.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    samo kratko prva tri mjeseca LLLI kaze da je minimum 113g tjedno. nakon toga cini mi se 85g tjedno, molim savjetnice da me isprave ako sam zabucala. hocu ti reci, beba ti dobiva normalno na tezini. znaci razlog placa nije glad.

  3. #3
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    tnx, ali prosli tjedan je imala 100g vise nego ovaj.
    dobro, prirast me manje zabrinjava, vidim da je zivahna, nasmijana, aktivna....vise me brine sluz povezana s prirastom, a najvise me muci dojenje. mukotrpno, placljivo i tesko.
    jel to neki strajk? ako je, pobogu, zasto?

  4. #4
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    leonisa, postoji mogucnost da je prosli put nisi dobro izvagala, u smislu da su uslovi vaganja bili razliciti - jedan put sita i nepokakakana, drugi put gladnija i upravo "olaksana", sto si i sama rekla, tako da 100g, stvarno moze da bude razlika, pa i vise (ovo znam jer sam ja, pomalo paranoicno, a malo i iz navike, svoju bebu vagala svakih 2 dana u pocetku).
    Drugo, mozda i nije dobila vise od, recimo 20g tu nedelju, ni to nije nista strasno.
    A to sto ti se desava sa dojenjem, dosta nas je proslo.
    Bas je skoro Luna Rocco imala topic na kom se bas puno pisalo, a na tu je temu.
    Kod novija su u toj dobi poceli zubici, pa sam ja takve ispade pripisivala bolnim desnima, ali kako vidim, kod Lune, a i kod mnogih drugih, to nije bio uzrok, a mnogi nisu ni pronasli zasto se to desavalo.
    Uglavnom, proci ce, definitivno, a ja jedino sto imam da ti kazem je da se trudis da pronadjes trenutke i okolnosti u kojima joj dojenje ide bolje iliti lakse.
    A za sluz i proliv, tu smo se isto namucili, i to bas u vasoj dobi. Imali smo svakakve stolice, od normalnih do fluoroscentno zelenih i nekih koje smo zvali "plave". Nosila sam na analizu, nije bilo nista.
    Kakio je, ponekad, i po 8 puta dnevno, a najvise kad bi mu izbijali zubici.
    Ima jos samo nesto, on nikad nije slinio od zuba, pa je mozda gutao svu tu pljuvacku, sto mu je verovatno smetalo probavi.
    Ja nisam nasla nikakvo drugo objasnjenje.
    Ponavljam da prolivi nisu bili iskljucivo vezani za zubice, ali je definitivno bilo najintenzivnije u to vreme.

  5. #5
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kli kli, hvala! sudjelovala sam i na Luninom topicu, mislila sam i ja da su zubici, slini vec 2 mj. prije mj. sam mislila- to je to...no nista. razlika izmedju mog i Luninog problema je (sto se tice dojenja), koliko sam shvatila, njen Kaleb kad pocne dojit radi sou, a moja Lea radi cim je uzmem u polozaj za dojenje dok ne pocne dojiti. L. zna isto prekidati dojenje ko Kaleb (Luna) ali znam da je kod nje tada problem ili da je puna zraka ili ce upravo kakiti. ali ovo odbijanje dojenja, to me plasi jer traje, u subotu bilo, tocno mjesec dana.
    specificno je za noc, (zna i po danu) jer je SVAKU vece isti sou. kupamo je 8-pola 9 i nakon toga krece. probali smo ranije, kasnije, ne kupati...uvijek isto. prije bi u 9 vec spavala, a sada se mucimo i do pola 11.

    znaci, stolice i prirast su ok.

  6. #6
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Leonisa i mi se u zadnje vrijeme borimo sa nemirnim cicanjem,ponekad izludim! Al me uvijek MM smiruje riječima- dok god dobivamo na kilaži dotle je sve u redu. Nemoram ti ni reći da pri svakom takvom dojenju ja uspaničena zovem muža sa panikom u glasu kak mi nevalja mlijeko.
    Valjda to tak mora bit??? :?

  7. #7
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    lagano sumnjam da se radi o umoru...
    juce je zaspala u setnji i nisam je kupala vec sam je podojila u snu. noc prije je zaspala MMu na rukama dok ju je umirivao. isto je dojila u snu. preporodila sam se. zar je moguce da kupanjac u 8 je prekasan? pa ljeto je, tek tada zapravo mozemo u setnju. sta kad odemo na more...no i dalje to zna radt po danu.
    a kilaza? danas je odvalila spavanjac od skoro 5h (3 dojenja u snu, naravno) i kad sam skinula pelenu, nisam odolila da je ne stavim na vagu- 280g (tezina pelene odbacena) jel me to treba brinut?

    rijedje doji, odnosno u jednom danu ima manje obroka pa se svelo da desnu nudim 2 puta u 24h, a lijevu 3, nekad 4 (ako mijenjam svaka 2-3h) i desna je sve manja i manja i manja...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    ne kužim, šta je 280 g?

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    toliko je bila teska pelena (tj. 310g jer je pelena sama teska 35g), znaci da je ispiskila 280ml u roku od 5h dok je spavala od 9 ujutro do 2 popodne, pa mi se to cini jako puno!

  10. #10
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Leonisa,neznam kaj da ti velim al zadnja dva dana i sa mojom Leom je kad dode vrijeme papanja, urlanje. Trpa palac u usta i siše ga,što je dosad uvijek značilo -daj mi cicu- a sad ju malo posiše pa pljune uz plač i opet gura palac, pa opet malo posiše...
    Uglavnom,više izgleda ko nekakva borba nego podoj, polako sam stvarno zabrinuta
    Ko da nemre progutat mlijeko,ko da se zagrcava,a nije let down,ma neznam uopće kak to opisat

  11. #11
    VIBaga

    Početno ista stvar

    leonisa,
    ne znam dal da mi bude lakše ili ne ali ISTA STVAR počevši od kakača (boje špinat zeleno do floroscentno zelene, sluzi, rastezljivo ko da je neko ispuhal nos u pelenu...) i borbe prilikom večernjeg hranjenja se događa i nama!!! Nosili uzorak stolice na mikrobilološki (2 puta), sve ok, dobili onaj ISTI ODGOVOR dok raste i napreduje nije to ništa... Večernje borbe počele su prije tjedan dana (stara je 2mj i tjedan dana), zgrabi sisu, vuče dva tri put, izvija se, pusti, počinje plesti korpice i počinje plač.
    Kad ne bi znala bolje mislila bi da na kraju dana više nemam dovoljno mlijeka ali nije, teče kad ja stisnem... nakon toga uzme ju MM u ruke i u roku od ,max 10 min ona se smiri i zaspi (počela mi je spavati od 21 do 05, 05.30)
    preko dana je sve ok, mislim da dovoljno spava i papa...
    Vjeruješ mi da sam počela razmišljati da nekaj ne štima s menom tipa nesigurnost, nervoza (i ja sam se počela bojati večeri a pogotovo kad znam da mi M neće biti doma),da ne kužim njezine potrebe jer kad ju MM uzme u ruke smiri se i opusti... malo me to i žalosti mislila sam da ja budem biti alfa i omega kaj se tiče smirivanja... kakva sam ja to mama :?
    I onda danas čujem za onu curicu iz Koprivnice i mislim.. ne kompliciraj!!!

  12. #12
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    I onda danas čujem za onu curicu iz Koprivnice i mislim.. ne kompliciraj!!!
    da, istina!

    samo htjela bi znati zasto odbija ciku. kad je "skuzi" fino jede. ali da skuzi treba puno placa i vriske. htjela bi joj olaksat i pomoci joj a ne znam kako

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    samo pokušaj biti smirena i strpljiva. proći će i ova faza.
    nudi joj siku dok spava ili kad je umorna, pred spavanje. dok sikite smanji ostale podražaje na minimum, zamrači prostoriju, neka bude tišina ili lagana glazba koju voli, budite same.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    104

    Početno

    Mi smo isto imali slične borbe, ali samo dok su trajale one velike vrućine. Već sam se bojala da ne jede dosta, da će smršaviti i slično. Čim bi je uzela u naručje, počelo bi koprcanje i sve što ste vi opisale, uspijevao nam je podoj eventualno ležeći, bez prevše kontakta koža na kožu. Pa sam zaključila da je djetetu vruće! Prošle vrućine, prošlo i to! Kod vas?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •