Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 122

Tema: Što jesti dok dojimo?

  1. #51
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Iskreno rečeno ja sam jela strašno ograničeno, ništa sirovo, nikakve zelene salate, nikakve suhomesnate proizvode. Jela sam do njegovog četvrtog mjeseca kompote, palente, gušće juhice bez graška, graha, kukuruza, luka i češnjaka, pila jako puno vode (oko tri litre), jela sir, mliječne prerađevine općenito. Mali Dečko nije imao grčeve, pomagala sam mu da se izvjetri pomoću masaža i imao je cijelo vrijeme zlatno žutu stolicu, par puta dnevno. Napredovao više nego dobro.

    Ali vjerujem da sam imala i puno sreće. Neka su djeca bez bzira na sve jako delikatna.

  2. #52
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    mene moji "tjeraju" na tu opustošenu prehranu.pijem samo kompot i vodu šta mi više ide na živce i jedino putem tog kompota (od jabuka) pojedem nešto voća.jedem sve light i nezačinjeno većinom tako da sam luda više

  3. #53
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mo Cassino, možeš sve jesti normalno, ako ti paše. Nemoj baš kupus, fažol i agrume ovaj prvi mjesec, nemoj još kavu ni pretjerano puno mlijeka, ali sve možeš jesti.

  4. #54
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    ja ne jedem citruse,kupusnjače i mahunarke jer ju to napuhuje a i po preporuci patronažne, pojačala sam unos tekućine i čaja od komorača/anisa/melise/koprive (ima i za kupit čaj za dojilje) al nemam baš neki apetit pa radije jedem iza svakog podoja/izdoja pomalo nego da se 3x dnevno natrpam. i odgovara i bebi i meni, stolice su joj redovite, 2x dnevno i jedna noćna, prducka redovito kak treba,nema grčeve nikakve, boja je zlatno žuta.

  5. #55
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja sam danas za doručak pojela zobene pahuljice prvi put nakon poroda i maleni je vrištao cijeli dan. A taman sam mislila kako grčevi polako prolaze. Inače sam poizbacala sve živo iz prehrane i užasno se jednolično hranim, no nakon 6-7 tjedana neutješnog plača jednostavno se ne usuđujem opustiti se kad je hrana u pitanju.

    Zanima me, ako ima grčeve od mlijeka i mliječnih proizvoda, što se događa kada grčevi prođu (ako bi prošli s neka 4 mjeseca), mogu li onda vratiti mliječno u prehranu ili ipak ne dok god dojim.

    Također me zanima reagira li dojenčad samo na kravlje mlijeko, tj. mogu li piti kozje ili sojino (mada je i soja mahunarka pa pretpostavljam da nije neki izbor). 30% moje prehrane bili su mliječni proizvodi i baš mi fali to sad, već mi je zlo od lešog mesa i krumpira

  6. #56
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam danas za doručak pojela zobene pahuljice prvi put nakon poroda i maleni je vrištao cijeli dan. A taman sam mislila kako grčevi polako prolaze. Inače sam poizbacala sve živo iz prehrane i užasno se jednolično hranim, no nakon 6-7 tjedana neutješnog plača jednostavno se ne usuđujem opustiti se kad je hrana u pitanju.

    Zanima me, ako ima grčeve od mlijeka i mliječnih proizvoda, što se događa kada grčevi prođu (ako bi prošli s neka 4 mjeseca), mogu li onda vratiti mliječno u prehranu ili ipak ne dok god dojim.

    Također me zanima reagira li dojenčad samo na kravlje mlijeko, tj. mogu li piti kozje ili sojino (mada je i soja mahunarka pa pretpostavljam da nije neki izbor). 30% moje prehrane bili su mliječni proizvodi i baš mi fali to sad, već mi je zlo od lešog mesa i krumpira
    moja ima 6 mjeseci i jos joj smeta kad ja konzumiram mlijeko,probaj kupiti mlijeko bez laktoze

  7. #57
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Mislim da je sve individualno pa ti nitko ne moze reci kada mozes uvesti mlijeko bez da beba dobije grceve. Pokusaj sada sa samo par zlica jogurta pa promatraj. Kao zamjena za jutarnju bijelu kavu mi se pokazalo mlijeko od rize iz dm-a. Zapravo je odvratno na prvu ali se naviknes.

    Ja sam prosla sve faze s njih dvije, od kompota i samo leso do faze ne mogu vise gladna sam... I cini mi se da su se jednako grcile. Onda u nekoj kulminaciji grceva sa 5-6 tjedana odlucila izbaciti mlijeko (samo maslo koristim od mlijecnih proizvoda, ovisnica) i gluten i sada nakon 4 tjedna cini mi se da im je bolje. Jucer sam prvi put zezla i pojela gulas od divljaci s njokima,(slabije zacinjen radi mene). Prduckaju mozda malo vise i G je nemirnija. Ja se opet vracam na dijetu (bez glutena i mlijeka, a krece uvodjenje zacina i malo kinkretnije spize). Nije mi problem a i meni super od kad ne konzumiram mlijeko i gluten. Stolica normalne konzistencije 2-3 puta dnevno (ako stignem od njih dvije), ne prduckam stalno kao prije. E da, jedem citruse. Imam stablo naranci pod prozorom pa je steta to propustiti kad im je sezona. Pocela sa jednom feticom dnevno i kad sam vidjela da nema reakcija polako povecavala do cijele velike washingtonke.
    Treba svatko sam za sebe i svoju bebicu testirati sto im odgovara. Recimo nasa O je manje osjetljiva i po njoj bi mogla jesti vise toga...

  8. #58
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Moj je mali do sad reagirao samo na grah (imao je poteškoće s probavom), mandarine (osuo se) i kikiriki (zelena stolica) na ostalo nisam primjetila neke nuspojave a jedem manje više sve. Mlijeko ni ja ne volim piti pa to nema u prehrani ali jedem jogurt i sir na to ne reagira.
    Noćas me prepao jer se ispovraćao nakon noćnog podoja ali baš jako ne znam što to uzrokuje?

  9. #59
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    E da, jedem citruse. Imam stablo naranci pod prozorom pa je steta to propustiti kad im je sezona. Pocela sa jednom feticom dnevno i kad sam vidjela da nema reakcija polako povecavala do cijele velike washingtonke.
    Zavidim ti

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Noćas me prepao jer se ispovraćao nakon noćnog podoja ali baš jako ne znam što to uzrokuje?
    Moj je povraćao desetak dana, nekad više, nekad manje, rekli su viroza, ali nisam sigurna da je bilo to. Nije mu pasao nikakav vodoravni položaj, samo onaj za podrigivanje, stalno mu se vraćalo što je pojeo, i odmah nakon jela i po sat-dva poslije. Sad kad je prestao povraćati zna imati nekakav smrdljivi proljev pa ne znam je li i to možda zbog hrane, ili su sve to neke faze Uz to više i ne dobiva na težini kao prva dva mjeseca (dobio je po 1400 g prva dva mjeseca, sad za dva tjedna 320 g), pedica se ne zabrinjava.
    A što se moje probave tiče, kako ne jedem ništa zeleno, vlaknasto, jogurte, žitarice, nikakvo povrće osim špinata, stolicu mogu samo sanjati

  10. #60
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja sam s obje curke jela gotovo sve - voce, povrce, salate, jogurte (mlijeko i inace ne volim), peceno, pohano, citruse, name it...
    Nisam jela samo grah, tj. mahunarke i kiseli kupus, i cesnjak kojeg inace tamanim u salati - to mene dosta napuhuje i smetalo me nakon poroda
    To sam pocela jesti kad su imale kojih 5 mjeseci
    Grceve su imale nesto malo, nikad nisam uocila vezu izmedju njih i hrane

  11. #61
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    pa što nisu grčevi normalni? mislim na prduckanja i to...moja se malo grči al to samo prije kakanja, ali nije ništa strašno što malo tješenja ne može zaustaviti..i onda se pokaka i sve 5.

  12. #62
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa jesu, samo neke bebe znaju imati reakciju na odredjenu hranu - jace grceve, osip i sl...
    Moje nisu, nadam se da nece ni ova

  13. #63
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    A da, vjerujem da ću prepoznati grčeve ako dođu a nadam se da neće...

  14. #64
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    vikki probaj jesti kompote to bi ti trebalo popraviti stolicu a neće izazvati grčeve kod malog, tako sam ja onaj prvi mjesece dok sam pazila

  15. #65
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    pa što nisu grčevi normalni? mislim na prduckanja i to...moja se malo grči al to samo prije kakanja, ali nije ništa strašno što malo tješenja ne može zaustaviti..i onda se pokaka i sve 5.
    tak i kod mene. ponekad nakon što cica malo skuplja nogice i plače, ali prođe čim krene prduckanje ili podrigivanje. ako potraje nabavila sam homeopatske kapi od kojih isti tren stane sa grčenjem. do sada sam ih dva puta upotrijebila. nisam sigurna dali su to grčevi ili samo problem sa podrigivanjem...
    mislila sam prvo da je to zbog toga što pijem ness od mlijeka pa sam ga izbacila, ali sad vidim da nije.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Mom djecaku su grcici krenuli sa 4 tjedna starosti,i to ne svaki dan..koji put bi ga patilo dan i noc a koji put uopce ne..neovisno o tome sta bi jela..iako sam pazila..i jos uvijek ne jedem grah,nekako sam se navikla bez njega..
    Prestali su ga mucit grcevi sa 4 mjeseca,ali sad ga muce zubici

  17. #67
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    A da, vjerujem da ću prepoznati grčeve ako dođu a nadam se da neće...
    O, da, hoćeš prepoznat,i i da, nadam se da nećeš morati prepoznavati. Dojenačke kolike traju od otprilike navršenih mjesec do navršena tri mjeseca života. Prepoznaješ ih po tome da oko 6 navečer počne strašan plač i traje gotovo bez prekida 2-4 sata, Beba skuplja nožice prema trbuhu, i vrišti, očito je da ju boli.
    Pa pokušaš sve što možeš zamisliti da ga smiriš, nosanje u raznim položajima, plesanje, glazba, topla pelena na trbuščiću, dojka kad prihvati, neki daju i kapljice...I nema veze što jedeš, nema veze da li dojiš, nema veze koje AD daješ, grčevi traju sve dok se probavni sustav bebe ne razvije. Samo bebu treba tješiti, naći položaj u kome joj je lakše, obično trbuščićem na podlaktici i čekati da prestanu.
    I samo jedan dan... Dok sa zebnjom čekaš večer i bebin plač, nema više, jučer je to bilo jadno bolno, tjelešce, danas sasvim druga osobica.
    Ja sam to iskusila sa jednim od troje djece. Izdržali smo Drugo dvoje nikakve grčeve nisu imali, a sve sam isto radila, isto jela, isto dojila...

    Ima članak i na portalu http://www.roda.hr/article/read/grcevi-kod-dojenih-beba
    a ima i mnoštvo stranica o dojenačkim kolikama na netu.

  18. #68
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    vikki probaj jesti kompote to bi ti trebalo popraviti stolicu a neće izazvati grčeve kod malog, tako sam ja onaj prvi mjesece dok sam pazila
    Probala sam, nekad pomogne, nekad ne. No počela sam se više kretati barem pa bi sad trebalo biti bolje.

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    moja ima 6 mjeseci i jos joj smeta kad ja konzumiram mlijeko,probaj kupiti mlijeko bez laktoze
    Mislim da nije stvar u laktozi, nego u proteinu iz mlijeka koji ne podnose.

    Pedijatrica nam je preporučila Bio gaiu zbog aerokolika (često ima napet trbuščić, a kad ga polegnem na trbuh zna rafalno prduckati i po par minuta), nisam još uzela, zar nisu za gutanje zraka bolje Sab simplex? Inače je stvarno neko vrijeme bio miran što se tiče grčeva, ali zadnjih dana ponovno vrišti, a i osuo se po licu opet, ne kužim više što bi mu moglo smetati, mogu valjda samo čekati da prođe

  19. #69
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ja jos nisam uocila povezanost moje hrane i bebe cool

  20. #70
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    O, da, hoćeš prepoznat,i i da, nadam se da nećeš morati prepoznavati. Dojenačke kolike traju od otprilike navršenih mjesec do navršena tri mjeseca života. Prepoznaješ ih po tome da oko 6 navečer počne strašan plač i traje gotovo bez prekida 2-4 sata, Beba skuplja nožice prema trbuhu, i vrišti, očito je da ju boli.
    Pa pokušaš sve što možeš zamisliti da ga smiriš, nosanje u raznim položajima, plesanje, glazba, topla pelena na trbuščiću, dojka kad prihvati, neki daju i kapljice...I nema veze što jedeš, nema veze da li dojiš, nema veze koje AD daješ, grčevi traju sve dok se probavni sustav bebe ne razvije. Samo bebu treba tješiti, naći položaj u kome joj je lakše, obično trbuščićem na podlaktici i čekati da prestanu.
    I samo jedan dan... Dok sa zebnjom čekaš večer i bebin plač, nema više, jučer je to bilo jadno bolno, tjelešce, danas sasvim druga osobica.
    Ja sam to iskusila sa jednim od troje djece. Izdržali smo Drugo dvoje nikakve grčeve nisu imali, a sve sam isto radila, isto jela, isto dojila...

    Ima članak i na portalu http://www.roda.hr/article/read/grcevi-kod-dojenih-beba
    a ima i mnoštvo stranica o dojenačkim kolikama na netu.
    Baš sam neki dan slušala nešto na TVu o tim grčevima, tj.mislim da je bilo neki dan i da je bio TV i kažu pedijatri da to njih zapravo uopće toliko ne boli nego da one jednostavno tako manifestiraju svoje nezadovoljstvo, ali da kolike nisu bolne kako to nama izgleda. Ako su u pravu hvala bogu jer se stvarno zanju jako plakati, od moje setrične malecka je imala i to skoro mjesec dana i ova je mislila da će friknut...uff... a jadničci...

  21. #71
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Onda u nekoj kulminaciji grceva sa 5-6 tjedana odlucila izbaciti mlijeko ...nakon 4 tjedna cini mi se da im je bolje.
    Potpisujem...i kod nas je situacija bila bolja nakon izbacivanja mlijeka i mliječnih proizvoda (s time da sam ja izbacila baš sve), poboljšanje je nastupilo nakon otprilike 2 tjedna, baš kako piše da treba mliječnim proteinima da se isčiste iz maminog i bebinog organizma. Osjetno manje je prduckala i grčila se, a kad sam si priuštila malo sira ili mlijeka nakon tjedana apstinencije, odmah bi se osjetilo na probavi i grčevima...priča s kolikama je očito poprilično individualna...

  22. #72
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    A sta uopce jesti za dorucak ako se izbace mlijecni i sirni proizvodi,nemam vise ideje ?

  23. #73
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Meni su doručak i popriličan broj obroka koji nisu ručak i večera (baš sam bila gladna) bili ražene, kukuruzne ili neke druge pahuljice (ne one miješane sa sjemenkama jer i neka sjemenka je čuda činila, nisam uspjela otkriti koja) s kompotom od jabuka, kruška, breskvi, marelica (tada ih je bilo) ili rižinim mlijekom, koji keks, banana...griz od pira na vodi, i u njega bi ubacila kompota...kruh s marmeladom bez putra...kruh sa suhomesnatim...prvih 10 dana sam baš žudila za sirom i jogurtom i brinula se da li si radim loše zbog kalcija, ali onda se navikneš pa ne bude više teško. I apsolutno nisam bila zadovoljna prehranom (keksi, suhomesnato...), ali nešto sam morala jesti .
    Posljednje uređivanje od phiphy : 10.12.2013. at 16:14

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Ja sam svaki put jela skoro sve, prestanem ako vidim da bebi smeta. Pa ne možemo se izgladnjivat dok dojimo.
    A light proizvodi su još gori od običnih jer imaju puno aditiva pa njih nikako ne bi, pogotovo dok dojim

  25. #75
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Moj malac se grči od 2. dana, jos je u bolnici počelo. To je prestrašno. sretna sam kad traje samo 3 sata. jučer je počelo u 20 i trajalo do 2. dijete zbilja pati. sve strategije isprobavamo: od masiranja trbuščića, nunanja, white noise, homeopatske kapi...nista bas ne djeluje.
    iako su savjeti da prehrana ne utjece baš na kolike, ja više ne znam kako mu pomoci. moram barem s time probati.
    mlijeko sam odavno izbacila, a sad cu i sve drugo.

    krenuti cu sa dijetom riža i kuhana piletina, pa dodavati druge namirnice i vidjeti sto mu ne paše.

    kakve juhice kuhati? koje namirnice?
    i sto ujutro jesti za dorucak?

  26. #76
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Mi smo prošli tu fazu što jesti i ne jesti,prošli smo i grčiće koji i nisu bili tako strašni. Sara sada ima 11 mjeseci i grozan dermatitis na licu, idemo sutra kod doktorice , ne znam dali reagira na nešto što sam ja pojela ili joj smeta nešto u njenoj dohrani a ja stvarno ne znam što. Prvi put se osula kada je imala 4 mjeseca i bila isključivo dojena. Baš sam žalosna, uz sav trud oko dojenja i savjesno ponašanje kod dohrane evo nam ipak problema

  27. #77
    unique avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    58

    Početno

    Draga Lulu-mama, nama su grčevi trajali skoro do 4. mjeseca, pa još uvijek ne mogu sa stopostotnom sigurnošću reći da su prošli, kad sam otkrila da moje korištenje/nekorištenje mliječnih proizvoda nema nikakav utjecaj, ponovo sam ih uvela. A otkrila sam da uvijek reagira na mandarine i naranče, grah, grašak i ostale mahunarke te gazirana pića, pa sam to izbacila. Al, ono, bilo je čupavo dok nisam otkrila što sve smeta.

    Od svih "standardnih metoda" otklanjanja, ništa nije radilo osim skakutanja na pilates lopti (ali samo kad su grčić bili blagi) i ponekad je pomogao fen, onako na udaljenosti pola metra usmjeren prema trbuščiću, ali reguliran tako da nije prevruć. Možda nešto pomogne sretno!

  28. #78
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    XENA, kako vam taj dermatitis izgleda? I mi se borimo s istom stvari. Prvo sam mislila da su orasi krivi, ali, evo, od Božića prošlo skoro 20 dana, a nije baš da situacija ide na bolje...

  29. #79
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    kakve juhice kuhati? koje namirnice?
    i sto ujutro jesti za dorucak?
    Juhice svakakve (bez mahunarki i drugog povrća koje napuhuje), junetina, teletina, piletina, kuhani krumpir i riža. Doručak mi je najteže padao, izbacila sam mliječno i jaja, zobene pahuljice i musle, suhomesnato i paštete inače ne jedem kao ni margo, preostao mi je pekmez i kruh

    Grčeve je imao negdje do puna tri mjeseca, nisam primijetila da je izbacivanje svih mogućih namirnica osobito pomoglo, ali su zato npr. cheesecake i tamna čokolada jako pogoršali stvar. Kad mi se učinilo da grčevi prestaju počela sam uvoditi neke namirnice, barem zelenu salatu i jogurte jer je moja probava potpuno zaštekala.

    Kako su grčevi prošli, počeo je imati česte proljevaste stolice, voda i sluz, do grla bi se ukakao i to traje već mjesec dana. Nisam sigurna da nije alergijska reakcija na nešto što jedem, pogotovo što se zna osuti, po obrazima i malo po ramenima i prsima (dan-dva bude osip pa prođe).

  30. #80
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam krenula sistemom jedi sve pa izbacuj i do sad (4 mj.) sam već dosta toga izbacila
    Mandarine i kupus - žestoko bljucanje, suhomesnato - grčevi, svinjetina - smrdljivo bljucanje i zeleno-sluzava stolica, orašasto voće - osip, od sutra izbacujem i musle jer izgleda da i od toga ima osip :\

  31. #81
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Kokosovo, bademovo ili rizino mlijeko. Nikako sojino. Soja naime sadrzi visoku kolicinu biljnog estrogena koji moze lose utijecati prvo na tvoje, a onda na bebine hormone. Novija istrazivanja pokazuju da je soja jako nezdrava, posebno za dojencad i da sojina dojenacka formula sadrzi kolicinu esstrogena kao 3 kontracepcijske pilule dnevno.

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    A sta uopce jesti za dorucak ako se izbace mlijecni i sirni proizvodi,nemam vise ideje ?

  32. #82
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    XENA, kako vam taj dermatitis izgleda? I mi se borimo s istom stvari. Prvo sam mislila da su orasi krivi, ali, evo, od Božića prošlo skoro 20 dana, a nije baš da situacija ide na bolje...
    Crvenilo na oba obraza, hrapava koža poput sitnih prištića. Imali smo boljih i lošijih faza, kada bi se skroz povuklo ali više manje je malo crvenila bilo prisutno, sada se to stvarno razbuktalo a osula mi se i po trupu, ma užas

  33. #83
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    A joj, tako nekako i mi izgledamo, tj. krenuli je sa suhim, sitnim prištićima, pa su se područja s prištićima zacrvenila, a sad su crvena, hrapava i suha, s time da joj je jedna strana lica crvenija od druge, tj. crveni se i onaj dio koji nije bio osut prištićima. Hoćeš, molim te, napisati što ti je pedica rekla? Mi smo za 2 tjedna na sistematskom pa mi se ne da voditi je u boleštine da nešto drugo pokupi, a i čekala sam i nadala se da će samo proći. Od danas krećem s nealergijskom dijetom pa da vidim da li će nas to igdje dovesti. Jedino nisam sigurna da li da prekinem dohranu (pred 2 dana krenuli s kruškom, kašica od (navodno) eko uzgojene kruške).

    I na musli reagiraju? To nisam imala u planu izbaciti...to je musli sa pšenicom i/ili nekom drugom glutenskom žitaricom?

  34. #84
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Moje musle su sa (prepisujem): ječam, zob, pšenica; dalje: lan, buča, grožđice, banane, ananas, marelica, kruška, breskva, mango

  35. #85
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Fini musli . Kad kažeš da i od toga dobije osip, misliš na guzu ili drugdje?

  36. #86
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Jesu bome (kauflandski)
    osip - samo čelo i jedan obraz trenutno (puno je slabiji nego od oraha)

  37. #87
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    A joj, tako nekako i mi izgledamo, tj. krenuli je sa suhim, sitnim prištićima, pa su se područja s prištićima zacrvenila, a sad su crvena, hrapava i suha, s time da joj je jedna strana lica crvenija od druge, tj. crveni se i onaj dio koji nije bio osut prištićima. Hoćeš, molim te, napisati što ti je pedica rekla? Mi smo za 2 tjedna na sistematskom pa mi se ne da voditi je u boleštine da nešto drugo pokupi, a i čekala sam i nadala se da će samo proći. Od danas krećem s nealergijskom dijetom pa da vidim da li će nas to igdje dovesti. Jedino nisam sigurna da li da prekinem dohranu (pred 2 dana krenuli s kruškom, kašica od (navodno) eko uzgojene kruške).

    I na musli reagiraju? To nisam imala u planu izbaciti...to je musli sa pšenicom i/ili nekom drugom glutenskom žitaricom?
    Pošto je taj dermatitis na licu jako izražen a i osula se dobila je injekciju, dobili smo i kremu za obraščiće (kortikosteroidi) te fenistil kapi 3x dnevno.
    Rekla mi je da izbacim mlijeko i mliječne proizvode te jaja iz moje i njene prehrane, ne znam dali to uzrokuje naše probleme, vidjet ćemo, ja sam nedavno jela dosta kikirikija a ona je probala kolače (moja mama) u kojima je bilo jaja
    Danas idemo opet na injekciju i kontrolu, ako se problemi nastave slat će nas na daljnju obradu.
    Meni je dosta teško bez mliječnih proizvoda ali što ću, što je tu je danas si idem po rižino mlijeko.

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Moje musle su sa (prepisujem): ječam, zob, pšenica; dalje: lan, buča, grožđice, banane, ananas, marelica, kruška, breskva, mango
    Od navedenog meni u oči "upada" mango

  38. #88
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Kakvu injekciju? Hoćeš mazati kremicu? Za fenistil ću proguglat . Da li je dermatitis svrbi? Ili osip?

    Rižino mlijeko i ja smo već best friends. Ovo mi je 4. dijeta u zadnjih godinu i pol (poseban režim prehrane, ne dijeta u smislu smanjene količine hrane) i majke mi, oguglala sam. Držim nam fige da im se facice pročiste!

    Arđo, meni smrdi ananas, no kad kreneš čitati, može biti zaista sve. Ja sam odustala od ovih smiksanih muslija, kupim si pojedinačne pahuljice pa sama miješam i dodajem voće.

  39. #89
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Phiphy, koje pahuljice kupuješ? Ja sam probala sa zobenima, ali bojim se da i na njih reagira, možda da uzmem rižine? No kako već koristim rižino, mlijeko to mi je malo too much riže
    Kakvih još ima pojedinačno za kupiti a da nisu potencijalno alergene?
    Inače u muslima bojim se da ima svega, i tragova kikirikija, soje i štošta na što bi mogli reagirati.

  40. #90
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Kupim uglavnom ražene (to još potječe iz moje prve dijete ), ali imaš i ječmene, prosene, od quinoje, pšenične, zobene, ako me pamženje služi ima i od amarantha, rižine, ma skoro što god se sjetiš...nešto ima za kupiti u DM-u, nešto u Konzumu, najviše u nekom dućanu zdravije hrane tipa Bio&Bio (jedino što se meni kod njih zamjerilo što sam u 2 navrata kupila neke pahuljijce, mislim prosene, pa su davale na tuf. Zamijenili su mi ih bez problema, ali bila mi je tlaka ići do grada zbog toga pa sad radije kombiniram neki trgovački lanac i DM). Pretpostavljam da i u Mulleru ima štošta, ali nisam još uspjela proučiti ponudu. A sad, koja pahulja je potencijalno alergena...meni se čini da su sve . Pročitala sam ovo, po tome i riža može biti alergen?! Nema nam spasa .

  41. #91
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Injekciju zbog osipa i tih obraza koji su grozno izgledali, nisam pitala naziv znam da ju je dobila zbog alergije. Krema je Afloderm su Belobazi i mažem ju ,poboljšanje se vidi.
    Što se tiće svrbeža svrbila se po tjemenu pošto je osip i tamo dospio ( ili je to imalo veze sa umorom i spavanjem?) i po trbuščiću kad god bi ju presvlačila. Obraščiće nije svrbila.
    Što si izbacila iz prehrane? Ja razmišljam osim mlijeka i jaja izbaciti i čokoladu, orašaste plodove ,suhomesnate proizvode te citruse.
    Mlijeko mi strašno fali, jutros sam pila kavu sa svojim mlijekom i nemam pojma šta da jedem.
    Ne znam što sa kozjim mlijekom?

  42. #92
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Mlijeko mi strašno fali, jutros sam pila kavu sa svojim mlijekom i nemam pojma šta da jedem.
    Ovo mi nije palo na pamet, i meni mlijeko jako fali, i sve mliječno zapravo. Sad popijem jogurt, ali maleni ima takve proljeve da mi opet slijedi restrikcija.

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što sa kozjim mlijekom?
    Kozje sam pila kad sam kravlje izbacila, odmah poslije poroda, zbog grčeva. Meni je malo prejakog okusa, ali navikneš se. Nisam sigurna da je s grčevima bilo bolje. Poslije sam prešla na rižino.
    Inače i moj se češe po glavi, ali se mučimo s tjemenicom već dva mjeseca pa mislim da je to, a isto mu je jedan obraščić već neko vrijeme crven. Čak je i po ušima imao crvenilo i krastice, to smo riješili elocomom.

    Phiphy, hvala ti, potražit ću nešto od ovih pahuljica u DM-u

  43. #93
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Izbacujem sve mliječno, jaja i zobene pahuljice. Ne zvuči puno, ali već ionako ne jedem čokoladu, agrume, kupusnjače, mahunarke (od rođenja). Arašide sam izbacila nakon što nam je situacija na licu kulminirala malo nakon Božića pa sumnjam da su orasi krivi. Ostavljam pšenicu i prerađevine (pašta, kruh...), krompir, rižu, quinou, zeleno povrće, sirovo i/ili kuhano (značo, salate razne, blitva, špinat, tikvice...), voće (bez kivija, ananasa i sl.), meso. Suhomesnato se do sad nije pokazalo kao problem pa nastavljam jesti, ali jedem npr. pancetu i pršut, nadam se da u tome ima manje konzervansa i kemije od šunki, parizera i sl. Još jedino nisam skroz na čisto što ću s pomidorima.

    Čitala sam da su djeca koja su alergična na kravlje mlijeko uglavnom alergična i na ostala mlijeka, pa i kozje.
    Posljednje uređivanje od phiphy : 14.01.2014. at 13:32

  44. #94
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Zaboravih, izbacujem i kozice, škampe, a s ribom se još borim (da li izbaciti ili ne). Pročitala sam i da je jako bitno nadomjestiti kalcij kojeg ne unosimo mlijekom i prerađevinama, iz jednog izvora trebalo bi uzimati 1000 mg dnevno.

  45. #95
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    nama su grčevi i preosjetljivost na hranu počeli još u rodilištu. nismo imali nikakvih osipa i crvenila nego samo napuhavanje i plač, kakanje i ne-kakanje.

    od hrane NE je svinjetina, pršut, špek (to sam skužila još u trudnoći da ga smeta), lignje, mlijeko, agrumi
    mahunarke nisam niti probala (ne usudim se)
    volimo jogurte, ribu, juhe (riblje, pileće i juneće), šalšu (mamino omiljeneo jelo), i pečenu piletinu (to mi sline krenu čim pomislim na to, a nisam bila obožavatelj prije; njemu isto super)

    i smetali su mu elevit vitamini - kak mene ovo željezo zaštopa tako je valjda i njega - nije kakao, prdio je i bio nesretan

  46. #96
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    nama su grčevi i preosjetljivost na hranu počeli još u rodilištu. nismo imali nikakvih osipa i crvenila nego samo napuhavanje i plač, kakanje i ne-kakanje.

    od hrane NE je svinjetina, pršut, špek (to sam skužila još u trudnoći da ga smeta), lignje, mlijeko, agrumi
    mahunarke nisam niti probala (ne usudim se)
    volimo jogurte, ribu, juhe (riblje, pileće i juneće), šalšu (mamino omiljeneo jelo), i pečenu piletinu (to mi sline krenu čim pomislim na to, a nisam bila obožavatelj prije; njemu isto super)
    i stalno pijem one čajeve od anisa, komorača i kumina. kad sam bila ostala bez istih, skuhala sam si čaj od kumina koji koristim ko začin - okus po sapunu, ali nije prdio niti se grčio

    i smetali su mu elevit vitamini - kak mene ovo željezo zaštopa tako je valjda i njega - nije kakao, prdio je i bio nesretan dok nisam prestala piti

    uglavnom treba isprobavati i čekati da mala crijeva sazriju nema pravila
    meni je lakše svaki dan jesti juhu i šalšu nego njega slušati kak se plaće (moj to obićno od ponoći pa do 1, 2, 3 ovisno kaj sam jela)

  47. #97
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nakon 2 dana eliminacije musla/alergene bombe nema crvenila, prištića ni svrbeža, samo ostaci u vidu oguljene i kokošje kože
    Kad čitam vas, vidim da sam dobro prošla...zasad.

  48. #98
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nije hrana al moze nekakp proc.. Jel netko primjetio da mu bebi smetaju elevit tablete? Pila sam ih u trudnoci pa prestala pred kraj, prekjucer sam popila jednu i bio mi je nemiran cijeli dan.. Jucer nisam popila i bio je ok a danas opet ko prekjucer..

  49. #99
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Gizlotto napisala 2 posta prije tebe

  50. #100
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 2 dana eliminacije musla/alergene bombe nema crvenila, prištića ni svrbeža, samo ostaci u vidu oguljene i kokošje kože
    Kad čitam vas, vidim da sam dobro prošla...zasad.
    Super! Sretna zbog vas što ste tako brzo našli uzrok i uklonili ga

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •