Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 122

Tema: Što jesti dok dojimo?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno Što jesti dok dojimo?

    Isprika ako već negdje postoji tema.
    Već sam izluđena s tim što nesmijem i više stvarno neznam što jesti.
    Znam da smijem:
    mrkvu, špinat, blitvu, tikvicu, brokulu, karfiol, krumpir, meso razno, ribu bijelu, rižu i tjesteninu.

    Znam da nesmijem:
    grah, mahune, grašak, bob, paradajz, svježe i kisele salate zelje, sve s lukom i češnjakom

    Pomagajte, već mi ove smiju namirnice idu na nos i više nemam uopće volje jesti.

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    najkrace moguce, s portala

    Mit o hrani koju mama ne smije jesti dok doji

    Mit: Kad dojite ne smijete jesti kupus, mahunarke, šljive, citrusno voće…

    Ova lista je beskonačno duga. Jadne mame koje se toga drže, sigurno su jako gladne.

    Činjenica: Hrana koju dojilje ne smiju jesti razlikuje se od kulture do kulture. Uzmimo samo bijeli i crveni luk . U Italiji je on na crnoj listi, dok se u Indiji smatra da pomaže stvaranju mlijeka. Moj omiljeni primjer koliko su ove liste smiješne je nešto što sam čula od babice kada sam rodila svoje prvo dijete i zabrinuto je pitala što smijem jesti, a što ne. Rekla mi je:”Zamisli ženu u Africi koja nema taj luksuz da može otići u trgovinu ili na plac i kupiti to što joj se jede. Svejedno doji, a jede ono što u tom trenutku ima.”

    Jedite sve što vam se jede, ali u umjerenim količinama. Velika većina beba nema nikakvih problema s raznovrsnom prehranom majke u koju su uključeni i luk i začini.

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Nakon što sve to pročitaš (posebno tekst s Portala), vidjet ćeš da su i ove namirnice koje si nabrojala pod "ne smijem2, itekako dobrodošle - ako ti pašu.

    Generalno, smiješ sve osim droga i alkohola.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Sve sam pročitala i tek sad sam zbunjena.
    S Paulom sam uglavnom pazila što jedem, imala je grčeve pa sam izbjegavala sve i svašta, najveći grijeh su mi bili smokići koje sam tamanila jednu vrečicu dnevno ili svaki drugi dan.
    Rezultat: dijete alergično na kikiriki, gluten kravlje mlijeko, ribu, jaje, i neznam što sve ne a da nikada te namirnice nije jela jer sam je dojila.
    Iz opravdanih razloga bojim se da Filipa ne zadesi ista sudbina. Nekidan sam pojela mahune i mali cijelu noć nije mogao doći k sebi. Sad više nema grčeve ali ni ja ništa ne jedem. I GLANAAA SAM.
    Meso u saftu mi je bezveze bez luka, ni tjestenina s umakom od paradajza nevalja ako ne metnem luk. Više nemam ideja što kuhati.

  6. #6
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ja sam shvatila da se to odnosi na sirovi luk i češnjak, valjda..
    Kuhano sam jela i jedno i drugo i nije bilo nikakvih problema.

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Paula, jedeš sve normalno dok ne primijetiš da neka namirnica bebi smeta.
    Onda je ukineš.
    Ako mu je danas naškodila, ne mora značiti da bi i sljedeći put. Isto kao što i tebi neko jelo koje inače normalno konzumiraš, nekada jednostavno - ne sjedne.

    Alergije vjerojatno nemaju puno veze sa hranom koju ti konzumiraš tijekom dojenja, iako su ovi smokići i alergija na kikiriki simptomatični

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno PROBAJ OVAKO

    DA
    Voće:
    - jabuka (bez kore)
    - banana
    - kruška (bez kore)
    Povrće:
    -krumpir (samo kuhani-bilo kao prilog ili na salatu
    -mrkva (samo kuhana)
    -cikla (kuhana,slabo zaćinjena)
    -karfijol (može kuhani-puno ili pohani- malo)
    Meso:
    -pileće bijelo (kuhano, bez kože)
    -junetina (kuhana, bez masnoća)
    -teletina (kuhana, bez masnoća)
    -puretina (kuhana)
    -dimcek pureća salama
    -meso sa roštilja ali slabo zaćinjeno
    Žitarice:
    -riža
    -tjestenina
    -kruh (bijeli, crni,kukuruzni)
    -palenta
    -pšenični griz kuhan na mljeku
    Mljeko I mlječne prera.
    -mljeko (što manje mm)
    -jogurt
    -bio aktiv
    -svježi kravlji sir (bez vrhnja)
    -podrvec, gauda (malo)
    -sirni namaz (abc)
    -margo
    Piće:
    -voda
    -čaj šipak (bez limuna)
    -čaj kamilica (bez limuna)
    -čaj za dojilje, puno
    -čaj mješani kamilica/šipak
    Slatkiši:
    -biskvitni kolaći posipani štaub šečerom
    -pita od sira
    -pita od jabuka
    - marmelada od marelice
    Jaje
    -tvrdo kuhano 2 puta tjedno
    Juhe
    - u neograničenim količinama sa rezancima,rižom, griz nokličima ili nekom drugom tjesteninomJuha je ujedno I tekućina koja je dobra za stvaranje mlijeka.
    Zaćini:
    -sol (malo I umjereno)
    -šečer
    -ulje (suncokret, maslinovo,bučino)
    -ocat (malo)

    NE
    Voće:
    - limun
    -mandarina
    -naranđa
    -kivi
    -ananas
    -trešnje
    -višnje
    Povrće:
    -paradajz
    -krastavci
    -zelena salata
    -zelje (niti kuhano)
    -kelj
    -poriluk
    -crveni luk
    -češnjak
    -grah
    -grašak
    Meso:
    -suhomesnati proizvodi (kobase pogotovo)
    -razne salame (poli,posebna)
    -pečeno I masno meso bilo koje vrste
    -pašteta (vrlo opasna zbog začina)
    -pohano
    Žitarice:
    -musli
    -kruh sa sjemenkama
    Mljeko I mlječne prera.
    -vrhnje
    -kajmak
    -masni sirevi
    Piće:
    -gazirana pića
    -limunada
    -sve što sadrži agrume ili limunske kiseline
    -alkohol
    -kava
    Slatkiši:
    -čokolade (može malo za gušt)
    -bomboni (može malo)
    -sve što sadrži grožđice
    Zaćini:
    -vegeta
    -papar
    -crvena ljuta paprika
    -češnjak
    -origano

    Sva hrana koja je navedena pod NE, utjeće na okus I miris mljeka, pa male bebe uključe svoje senzore I odbijaju papati I nervoziraju, jer ne žele da ih boli bušica.

    Kako beba odrasta uvoditi lagano u maminu prehranu neke stvari koje su u stupcu NE, kako bi isprobavalo I druge okuse, samo bez žurbe I samo pametne stvari.

    Dozvoljene hrane je manje u odnosu na nedozvoljenu, ali uz razne kombinacije može se napraviti dobar jelovnik.

    Napomena: sve gore navedeno je iz vlastitog iskustva I savjeta patronažne sestre.

    Savjet: izdržati, papati na cicu ima priliku samo sada, a flašicu uvjek stigne.

    PROBAJ OVO NIJE LOŠE

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Nažalost kikiriki je prilično jaki alargent i probija mliječnu barijeru. Navodno je ista stvar s jagodama. A ja ih oboje obožavam šmrc.
    Trenutno jedem rižu i tjesteninu jer Filip ima jako vodenu stolicu (patronažna rekla da jedem hranu koja zatvara) ali sad nema grčeve. Probat ću samo namirnice s gornjeg popisa pa valjda ćemo izgurati još 2 mjeseca. Cure hvala na pomoći

  10. #10
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    paula, mozes jesti sve, jedino ako pirmjetis da na nesto dijete reagira, to prestanes jesti...

    i zasto smrc za jagodama, mozes ih slobodno jesti (iako im je vec sezona prosla-mozda zato smrc?)

    paula, bitno je da ti dobro i kvalitetno jedes, jer tvoje tijelo hrani tvoje dijete i nemoj se izgladnjivati

    a ovo da ti moras jesto rizu i tjestetinu zato sto ti dijete ima proljev? :?

  11. #11
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    s ovom rinaminom tablicom se ne slazem, procitaj tekstove na portalu, imas gore linkove

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj Paula prvotno napisa
    ... pa valjda ćemo izgurati još 2 mjeseca.
    Zasto samo 2 mjeseca?
    Slazem se sa Zrinkom. Nemoj se izgladnjivati i ogranicavati u prehrani. Jedi sve. Onda ces ako to budes zeljela izgurati i 2 godine, a ne samo 2 mjeseca.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ni ja se ne slazem s tom tablicom.
    Mnogo stvari s te tablice sam jela od pocetka i jos ih jedem i nije bilo bas nikakvih problema.Jela sam i cesnjak i kiselo zelje,jagode jos u rodilistu...
    Kao sto Zrinka kaze,isprobaj,pa tek ako vidis da dijete reagira-prekini.

  14. #14
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Sto se tice jagoda,ja ih ni sada nesmijem primirisati jerbo Buba dobi osip,pa ih eto ne jedem. U pocetku joj je jako znalo smetati kad bih jela gljive ili karfiol,ostalo sam uglavnom jela umjereno. Sad jedem sve(osim tih jagoda,a ne usudim se niti kikiriki)i nemamo nikakvim smetnji. Probaj pa vidi,i naj se izgladnjivat,to ni dobro.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    ja jedem apsolutno sve.
    bas danas sam maznula oradu s puuunoo cesnjaka i zasad ne vidim da se malena buni

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    Ja sam jela sve...btw u rodilištu prisiljeno zelje, varivo od povtća (grašak, mahune, mrkva, krumpir)...

    obzirom na Vitine probleme s probavom izbacila sam mlijeko i sve mliječne proizvode

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno ne mislim ništa loše

    Ma sretna sam zbog Vas čija djeca dobro papaju na ciku i nemaju nikakvih problema.Iz svog iskustva znam da svaki put kada bi pojela nešto iz tablice NE, moji limači imali su grčeve, tako da sam razgovarala sa patronažnom sestrom koja mi je savjetovala da bar u samom startu izbjegavam hranu koja je u tablici NE. I bilo je super. Ja sam pazila i lagano iz tjedna u tjedan dodavala nešto novo, a oni više nisu plakali i svi sretni i zadovoljni.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    108

    Početno

    moja a. kad je imala oko mjesec dana pocela se osipat pomalo ali sve vise svaki dan. vodila sam je ped. koja mi nije znala nista rec sta bi moglo biti, rekla je kao majcino mlijeko ne ide iz crijeva pa to ne moze biti od tvoje prehrane, i dala maloj antialerg. inekciju. tako da smo ja i mm izbacili psa iz stana, dezinficirali kucu, ja ispirala svu njezinu robicu vise puta a stanje sve gore. djetetu su nakon tjedan dana natekle oci od alergije. i tako ja hvala Bogu pocela ceprkat po internetu, prvo sto sam nasla je da bi moglo biti od kravljeg mlijeka, ja ga izbacim i za dva dana stanje se vidno poboljsalo. testirala sam jos par puta i svaki put bi se uvjerila da je to. u medjuvremenu su joj pocela smetati i jaja, riba, pipun,..ja jos uvijek iskljucivo dojim i dosla sam na jadnih 50kg. jelovnik mi je jednolican i jedva cekam da pocnem ponovo jesti sve. sigurno cu jos dosta morat dojit jer je moja malena doslovno ovisna o mojoj sisi
    imam li tko ovakvog iskustva, kad bi to moglo proc?

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja se također ne slažem s tablicom, jer sam jela sva navedena voća i povrća - a dijete nijednom nije imalo nikakve grčiće.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Koliko sam skužila, svaka beba je za sebe. Npr, kad sam prvi put pojela salsu u koju stavim dosta češnjaka, Lovro je okretao glavu i nije mu cika bila dobra. Slijedeći put je bilo sve ok, stavila sam manje češnjaka. Dakle, treba vidjeti šta im ne paše i ne pretjerivati s nikakvom hranom. Doduše, nisu nas mučili grčići.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Jedino sto ja izbjegavam su mahunarke i ljuta i prezacinjena hrana jer sam primjetila da smeta Adriani(vise i teze prducka)! Jagode, tresnje, cokoladu i ostale NE stvari sam jela vec prvih dana nakon poroda, naravno u umjerenim kolicinama, i nije joj uopce smetalo. Ali jabuke su joj npr. smetale!! Svako dijete drugacije reagira, zato je najbolje isprobati pa viditi kako odredjena namirnica djeluje na bebu!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    [quote="zrinka"]paula, mozes jesti sve, jedino ako pirmjetis da na nesto dijete reagira, to prestanes jesti

    Kako primjetis, kada????Koliko vremena treba proci da primjetis da nesto sto pojedes smeta tvojoj bebi kod dojenja?I kako skuzim da je smeta?

    THX

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    Ja više neznam što kuhati jer imam osjećaj da jedem jedno te isto. trebam pomoć! ako netko ima volje neka mi nabroji neka jela osim kuhanog mesa ( dosta mi je mesa)? :/

  24. #24
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Tin ima grčeve odnosno problema sa zrakom u crijevima otkada sam ja pila antibiotik( u bolnici pokupila e.coli) i koristimo sub simplex kapi i ja "ništa" ne jedem(osim slatkiša ali ne svakodnevno). Hrana mi je tamni kruh i margo, gusti sokovi tipa breskva ili kruška, juhice i sve vrste mesa, ponekad šnitica salame, keksi od cjelovitog brašna sa zobi, u zadnje vrijeme acidofil i šalica nescaffea i to je to. Što se tiče luka crveni pojedem tu i tamo u nekom saftiću, ali to su onda minimalne količine, a češnjak mislim samo mijenja okus mlijeku, a jela sam ga u trudnoći pa se naviknuo preko plodne vode. Mlijeka imam, Tin nema većih problema s probavom, a kile idu dolje.
    S obzirom da je navršio 3 mjeseca pokušala sam smanjiti sa kapima sub simplex, ali ne ide. Isto tako sam se uvjerila da mu smetaju patlidžani i tikvice, a i banane. Tu ni kapi nisu pomogle. jednostavno moram još čekati. Za sve krivim antibiotik i mislim da bih sve jela da nije bila takva situacija.

  25. #25
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj Ana... prvotno napisa
    Ja više neznam što kuhati jer imam osjećaj da jedem jedno te isto. trebam pomoć! ako netko ima volje neka mi nabroji neka jela osim kuhanog mesa ( dosta mi je mesa)? :/
    Ana.., pa odi na Recepte i dobit ćeš inspiraciju

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    nikad nisam išla na recepte mislila sam da je to za bebe!!! hvala Arijana opet me spašavaš!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Ja se uopće ne opterećujem po pitanju hrane. Jedem sve kao i prije (jedino nikako nisam jela grah, a mahune i grašak i tako ne volim). Hranu pripremam potpuno jednako kao i prije, dakle ništa nisam mijenjala zbog dojenja. Salatu malo manje zakiselim, a svježe povrće (uz doručak) ne solim. Ljuta sam na sebe što jedem jako puno slatkiša (baš pretjerujem, ali jednostavno si ne mogu pomoći jer osjećam potrebu za tim), ali zato se trudim svaki dan pojesti i nešto od voća. Što se tiće pića -ne pijem Cedevitu, gazirano (do sada možda par puta popila pola čaše Cole) niti kavu u bilo kakvom obliku. Samo voda, ledeni čaj, razni voćni sokovi (najviše mi odgovaraju višnja i jabuka), mlijeko ili kakao. Nastojim piti više jogurta (ili drugih mliječnih proizvoda) i jesti više svježeg sira. I još da dodam - pijem i onaj (kršitelj koda)ov čaj za dojilje, ali ne redovito (jer zaboravim).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    Ja se zapravo slažem s obje strane i ona koja kaže da se može jesti sve, i ona koja mora paziti jer bebicama evidentno nešto smeta, ali zaista me oduvijek zanimalo što bi na te sve rasprave "jesti (odnosno ne jesti) ovo ili ono" rekle mame u Africi, ili nekom drugom siromašnom dijelu svijeta..baš me zanima paze li one na to ili su samo sretne da imaju bilo što za jesti i vode (bilo kakve) za popiti.
    Možda će netko reći da dramatiziram, ali zaista me živo zanima. :/

  29. #29
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    I ja sam dobila od patronažne tablicu DA i NE kao Rinama ali ja sam zbog problema s edemima (nakupinama vode) ionako bila mjesec dana na ničemu :/ tj dijeti, bez ugljikohidrata, bljutave juhice od mrkve i vode, nešto malo integralne riže i šnicl na naglo (rijetko), bijelo pileće meso, isto na naglo, ili kuhano. Kasnije sam polako uvodila normalnu prehranu.

    Kad je bebač imal 2 mjeseca dobila sam nekakvu virozu koja mi je ubila i probavu pa tri dana nisam ništa jela, malo pila vode i mislila kak ću riknut. Mali je normalno cical a mlijeko mi je curilo "u potocima". To je odgovor na sve sumnje u žensko tijelo kao savršen stroj.

    Jedini problem bio je kad sam kod mamena nedjeljnom ručku pojela salatu sa svježim krastavcima i vrhnjem. Jooooj, strašno!! Prvo je meni bilo bljak, a drugi dan je mali bljuval sve do navečer dok nismo preradili sve od dan prije.. Jadnik.

    Više ne jedem krastavce.

    Ali ne jedem kikiriki, med, gljive..

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Od svega što ste vi drage moje navele, znaći da ipak postoji nešto u onoj mojoj tablici što bi vrijedilo isprobati, a pokretaćica ovog pitanja siguno nije ništa pametnija što se tiće njezinog problema, kad mi svaka tepemo svoje.
    Paula, kaj jedeš?

  31. #31
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pauli smo vec rekli da moze jesti sve u normalnim kolicinama, da nse ne smijhe izgladnjivati dok doji jer tijelu trebaju dodatne kalorije za dojenje, mora jesti kvalitetnu hranu i pratiti reakcije djeteta .....

    ne pistoje nikakve tablice sto se ne smije jesti u trudnoci, valja posebnu pozornost baciti na uzimanje lijekova i sl, a alkoholu i nikotinu i drogama reci ne...

    eto, jednostavno

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj mala anica prvotno napisa
    imam li tko ovakvog iskustva, kad bi to moglo proc?
    Na krablje mlijeko je prestala reagirati s skoro 2 godine, jaje konzumiramo samo u namirnicama nikad kuhano, pečeno, na pojedinu vrstu ribe još se ospe, gljive nesmijemo ni primirisati.
    Obavezno odite na testiranje jer na neke stvari možda nećete primjetiti da reagira a MOŽE joj jako škoditi (npr. gluten). Umjesto kravljeg konzumirajte sojino ili kozje mlijeko. Sretno

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Evo me nazad malo sam istestirala namirnice i zaključila slijedeće:
    VELIKO NE: mahune i mahunarke, paprika i paradajz - svako jelo koje ima paradajza nam naprani tulum, gazirana pića, čajna kobasa.

    Češnjak i luk mu ne smetaju ali samo dinstani. Zbog Paulinie alergije moram iz prevencije izbjegavati jagode, med, kikiriki, plavu ribu, koštunjičavo voće ...

    Reagira i na kupovne sokove sve osim kruške.

    A sad i ja idem na stranice s receptima jer nemam više inspiracije.

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    108

    Početno

    paula, kad si svojoj curi pocela s nadohranom, s koliko mjeseci i koje si joj namirnice prve uvodila, kako je reagirala na njih?
    sorry sto gnjavim

  35. #35
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    ja bas i nisam puno proucavala sta se smije, a sta ne smije i nisam s time opterecena, pa mozda to i psiholoski djeluje. cula sam za zelenu salatu i mahunarke i to nisam jela. ostalo jedem i paradajz i cokoladu i sve ok.

  36. #36
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Dižem temu iz prašine!

    Mojoj bebici smeta mlijeko i mliječni proizvodi, koje ja inače obožavam i baš mi je teško bez njih.
    Pročitala sam na portalu tekst koji kaže da se kod termički obrađenog mlijeka uništavaju ti proteini koji smetaju.
    Dali to znaći da smijem jesti npr. palačinke ili burek sa sirom ili kolač od sira?
    Molim odgovor !

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ako joj smeta bolje ne riskirati, nego malo bit i na dijeti, ja sam bila na takvoj djeti 1. put 2 godine i 2mjeseca, a sad 2god. i8.5mjeseci.

  38. #38
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Predpotstavljam da je to tvoj dojilački staž .
    Ja sam mislila izbjegavati dotične namirnice dok traje razdoblje grčeva, nadam se da to znaći do njenog trećeg mjeseca života a iza toga ih normalno konzumirati.

    Još uvijek bi voljela znati odgovor na moje pitanje, jedu mi se palačinke!
    Pošto izbjegavam sve slatko,a inače sam veeeliki "slatkoljubac", makar u njima da guštam

  39. #39
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Predpotstavljam da je to tvoj dojilački staž .
    Ja sam mislila izbjegavati dotične namirnice dok traje razdoblje grčeva, nadam se da to znaći do njenog trećeg mjeseca života a iza toga ih normalno konzumirati.

    Još uvijek bi voljela znati odgovor na moje pitanje, jedu mi se palačinke!
    Pošto izbjegavam sve slatko,a inače sam veeeliki "slatkoljubac", makar u njima da guštam
    koliko sam ja čula to se odnosi samo na svježe mlijeko...ne znam možda griješim..moj sin je imao grčeve ali ja nikad nisam znala od čega točno jer kada bi i jela palačinke nije to jedina hrana koju bi taj dan pojela pa da sad mogu sa sigurnošću reći da je to od toga.. ja sam mlatila po palačinkama redovito, al taj dan ne bi više uzimala mlijeko u nečem drugom i to je to

  40. #40
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nama je također, tj. bebi smetalo mlijeko pa sam ga izbacila - no nisam svježi sir, jogurte i proizvode koji imaju mlijeka. Pila sam rižino. Pa onda poriluk (tu smo imali velike muke), luk u kuhanom, sirovom izdanju, pa na kraju sve sirovo od voća i povrća. Moji lijekovi nakon carskog. Užas. Kad sam to izbacila nismo imali grčeve ni ikakve probavne smetnje (tako sam živjela 5 mjeseci). Zavidila sam mamama koje sve jedu.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moj stariji je bio strašno osjetljiv, lista "zabranjenih" namirnica imala bi valjda 30 stavki. S druge strane, mlađem nije bilo ništ - mogla sam jesti što sam htjela. Tako da tu nema pravila, jednostavno pratiš i vidiš bebine reakcije pa se rukovodiš time.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Predpotstavljam da je to tvoj dojilački staž .
    Ja sam mislila izbjegavati dotične namirnice dok traje razdoblje grčeva, nadam se da to znaći do njenog trećeg mjeseca života a iza toga ih normalno konzumirati.

    Još uvijek bi voljela znati odgovor na moje pitanje, jedu mi se palačinke!
    Pošto izbjegavam sve slatko,a inače sam veeeliki "slatkoljubac", makar u njima da guštam
    ne staž mi je malo veći kod klinke 4 mjeseca više kod klinca samo 3 tkjjedna, jer mi je pokazival istu skliku ko i klinka, nitko mi to nije htio potvrdit, doktorica cijelo vrijeme priča kak se dete čisti, a s njega fleke kože padaju , jako ružna slika.

    Mojni su baš veliki alergičari, skoro najviši razred, mali još uvijek a nikad nije primiriso mlijkeo, mala je sad u skoro 7 počela jest mliječno.


    Palačinke su jestive i bez mlijeka, i bez jaja, čak i bez brašna, samo treba malo duže da se do nje dođe, ja sam u to vrijeme htjela ubit za komad sira,a eto strpila sam se.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.03.2013. at 14:52

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Zavidila sam mamama koje sve jedu.
    A tek ja!

  44. #44
    amsterdam avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    171

    Početno

    a kak vi znate što točno bebi smeta..mene to ubija jer mali stalno prducka, pogotovo navečer što ga često i budi ali ja neznam od čega..npr. akotaj dan jedem neki čušpajz ko jučer od tikviac, u njemu ima i dinstanog luka, i rajčice i tikvica i krumpira i neke šalše koju baka sprema i začina nekih i kaj ti ja znam kaj sve ne...pa onda pohani kruh za doručak, pa onda žitarice na mlijeku za međuobrok, sirova voćka, kava, malo čokolade, i tko zna kaj ja sve ne unesem tijekom dana, svjesno i nesvjesno..i kak da ja znam kaj njega točno smeta...

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ja nemam problema s prdenjima, moji su na višoj razini.

    definitivno jaki začini nisu za mame koje su počele dojiti

  46. #46
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je također, tj. bebi smetalo mlijeko pa sam ga izbacila - no nisam svježi sir, jogurte i proizvode koji imaju mlijeka. Pila sam rižino. Pa onda poriluk (tu smo imali velike muke), luk u kuhanom, sirovom izdanju, pa na kraju sve sirovo od voća i povrća. Moji lijekovi nakon carskog. Užas. Kad sam to izbacila nismo imali grčeve ni ikakve probavne smetnje (tako sam živjela 5 mjeseci). Zavidila sam mamama koje sve jedu.
    Joj palčica.

    Meni putar, marmelada i čaj za doručak već izlaze na nos!
    Svećano objavljujem da sam glaaadna!
    Kupus nam definitivno ne paše, neki dan sam nadobudno jela sarmu pa ju je stomačić mučio cijeli dan i cijelu noć.
    Jučer sam pojela par kockica čokolade ,kokice i dva jaja, opet smo bile budne većinu noći.
    Po malo ću eliminirati namirnice dok ne dođem do nekog popisa.
    Danas je bembulja super, papa i spava s tim da mama nije skoro ništa papala a uz sve to me još i mastitis mući,strašno.

  47. #47
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem temu iz prašine!

    Mojoj bebici smeta mlijeko i mliječni proizvodi, koje ja inače obožavam i baš mi je teško bez njih.
    Pročitala sam na portalu tekst koji kaže da se kod termički obrađenog mlijeka uništavaju ti proteini koji smetaju.
    Dali to znaći da smijem jesti npr. palačinke ili burek sa sirom ili kolač od sira?
    Molim odgovor !
    Proteini se uništavaju i pri tvojoj probavi, jer ono što ti pojedeš mora proći cijeli sustav do tankog crijeva pa se filtrira kroz crijevne resice i krvlju odlazi u mliječne žlijezde gdje se stvara mlijeko. Tako da to što se neki uništavaju kuhanjem i ne znači baš puno.

    Nema ti druge nego probavati. Kad vidiš da joj nešto smeta, ne jedi tjedan dana, pa opet probaj.

    Naravno da moraš gledati i na to koliko joj nešto smeta. Ako su samo grčevi, ne znači da je od tvoje hrane. Najvjerojatnije bi imala grčeve ma što ti jela. Grčevi su povezani sa nezrelošću bebinog probavnog sustava, a tek posredno sa maminom hranom.

    Ako je reakcija nešto gore nego grčevi, najbolje da upitaš patronažnu ili pedijatricu.

    Pojedi tu palačinku kad ti je takva želja. Pojedi pola prvo, ma četvrtinu, da vidiš reakciju.

    I ono što smeta danas, vjerojatno neće smetati za tjedan ili dva. Ponavljam, ako nije u pitanju bolest, za bolest bi bili nadležni liječnici, i onda ovo što sam napisala ne vrijedi.

  48. #48
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Joj palčica.

    Meni putar, marmelada i čaj za doručak već izlaze na nos!
    Svećano objavljujem da sam glaaadna!
    Kupus nam definitivno ne paše, neki dan sam nadobudno jela sarmu pa ju je stomačić mučio cijeli dan i cijelu noć.
    Jučer sam pojela par kockica čokolade ,kokice i dva jaja, opet smo bile budne većinu noći.
    Po malo ću eliminirati namirnice dok ne dođem do nekog popisa.
    Danas je bembulja super, papa i spava s tim da mama nije skoro ništa papala a uz sve to me još i mastitis mući,strašno.
    Zvuči sada možda kao malena utjeha no svemu dođe kraj. Nedaj se!
    Ja sam najprije počela jabuke jesti (ne kuhane). Jednu po jednu feticu. Sad pojedem pola kg dnevno. Kako smo uveli dohranu počela sam i ja uvoditi sirove namirnice. Ne moram ni reći da sam nekidan pojela hrpu matovilca, rotkvica i rikule, nisam se mogla zaustaviti - sve mi je falilo. Još se ne usudim neke namirnice pojesti jer je osjetljiviji po tom pitanju, valjda. Mislim da sam najnezdravije jela ovih šest mjeseci.
    Posljednje uređivanje od palčica : 14.03.2013. at 19:33

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    . Mislim da sam najnezdravije jela ovih šest mjeseci.
    zašto ima i puno zdravih stavri koje se može jestui.

    a ovo xenino putar s nećim ja nikad nisam smjela jest.

  50. #50
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ima. Jela sam ja zdravo, no navikla sam dio dana biti na voću, a ovako sam si samo kuhala kompote, kad sam imala snage.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •