Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 273

Tema: Kako možemo pomoci suzbijanju neznanja o dojenju?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nemojte tako generalizirati, naša patronažna je bila divna. S pametnim savjetima o dojenju, ništa voda/čaj/adaptirano, brinula se i za mene (šavovi, bradavice, kako se osjećam). Dolazila je svaka 3-4 dana dok pupak nije zacijelio, doći će kad A. navrši 3 mjeseca, pa 6 mjeseci da ga pogleda (iako to ne mora ako je mi ne zovemo). Ostavila je i broj telefona ako nam bilo što zatreba, čak i kad beba već bude veća.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Nemojte tako generalizirati, naša patronažna je bila divna. S pametnim savjetima o dojenju, ništa voda/čaj/adaptirano, brinula se i za mene (šavovi, bradavice, kako se osjećam). Dolazila je svaka 3-4 dana dok pupak nije zacijelio, doći će kad A. navrši 3 mjeseca, pa 6 mjeseci da ga pogleda (iako to ne mora ako je mi ne zovemo). Ostavila je i broj telefona ako nam bilo što zatreba, čak i kad beba već bude veća.
    Super da postoje i takve! :D

  3. #53
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ooo, postoje, kako ne; moja je bila prava prodojeća, kao da ju je roda odgojila !

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    54

    Početno

    ajme blago ti se. Ja sam danas srela svoju i odma mi je došla muka. mi je nismo zvali nego su je poslali iz rodilišta. A što se tiče drugih savjeta majko mila .... Kad sam je pitala da mi pokaže kako ću okupati bebu, 'Ma ne tribaš kupati dite stalno. NIko nije umra od šporkice, a od propuha je !'
    A kad sam joj rekla da mi kaže kako vježbati kukove: ' Ne triba to vježbati, to mame obično mlate bezveze vamo tamo ,a da uopće ne triba, jedino ako si ti imala iščašene kad si bila mala.' (btw. ja jesam imala iščašene, ali joj tada nisam mogla ništa reći jer sam bila zgrožena)
    Još ja budala jedva čekala da mi dođe da me pohvali kako sam odlučna dojilica, kad ono ..........

  5. #55
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Ghandi je jednom prilikom tako lijepo rekao:

    "najveci pomak koji majka moze uciniti u zivotu svoga djetata jeste pozitivna promjena same sebe"

  6. #56
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja se registrirala i trenutno sam jedina registrirana na forumu .

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    Eh onaj forum o kojem se prica na ovom topicu je malo dete u odnosu na ovaj

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ja sam se prvo počela smijati kad sam vidjela ovu kojoj dijete ima osip od adaptiranog, a kravlje neće pa mu planira dati čokoladno mlijeko, a onda sam shvatila da ona sirota maloumna to ozbiljno misli. :shock:
    I da ni ona ne voli mlijeko, već sireve i jogurt, ali mu to ne može dati prije spavanja za smirivanje pa bi radije čokoladno.

    Nekad stvarno imam osjećaj da živim u balončiću koji nema veze sa stvarnim životom i stvarnim "iskusnim roditeljima" (kako toj individui piše ispod nicka).

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    nisi sve videla, ja sam se zacudila kod topica "sikanje" ako sam dobro upamtila (nesto oko odbijanja od cice)
    ne znam kako su se svi takvi stvorili na jednom mestu

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ajme, nelzi, navukla si me na krivi forum
    Ove tehnike odvikavanja nakon duuuugih osam mjeseci dojenja su prestrašne (2 dana je plakala, ali treći dan je prihvatila bočicu).

    OT: A privikavanje na tutu? Ono tipa: "kažu stare žene da treba dijete politi hladnom vodom da obavi sve u tutu; mojoj je baki svo troje djece išlo na tutu prije prvog rođendana".

  11. #61
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    nelzi, ja sam isto tako reagovala kad sam prvi put videla www.roditelj.com forum, na zalost sad treba da se bude registrovan da bi se citalo, ali isti je.

  12. #62
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Ja sam se prvo počela smijati kad sam vidjela ovu kojoj dijete ima osip od adaptiranog, a kravlje neće pa mu planira dati čokoladno mlijeko, a onda sam shvatila da ona sirota maloumna to ozbiljno misli. :shock:
    I da ni ona ne voli mlijeko, već sireve i jogurt, ali mu to ne može dati prije spavanja za smirivanje pa bi radije čokoladno.

    Nekad stvarno imam osjećaj da živim u balončiću koji nema veze sa stvarnim životom i stvarnim "iskusnim roditeljima" (kako toj individui piše ispod nicka).
    Mommy, daj mi samo reci na kojem podforumu je ovo jer ne mogu naći

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    kli kli, mislim da je ovaj na koji sam juce naletela, No1. Na tako malom mestu, tolika koncentracija nebuloznih izjava. Ovaj koji pominjes mislim da nije toliko ekstreman koliko ovaj sto sam mu stavila link.
    Mommy, ja sam samo citala teme o dojenju, al izgleda da cu zaviriti i na osatale.
    (ma nije ni smesno, zaista je zalosno. Sve su to nekoj deci majke :/ )

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    definitivno cu se registrovati, i uskociti al treba sve to iscitati...ovo je za ne poverovati (od 5.-8. posta)

  15. #65
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    :shock:


  16. #66
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    MP, nelzi na kojem vi to forumu čitate, ja sam očito na krivom :?

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    Ana, ja sam mislila na ovaj

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Rodila susjeda prije 5 tjedana,prije 7 dana je prvi put sretnem u šetnji i krene ona.Zločest je i razmažen,nek plače baš me briga,bio je gladan poslije cike pa sad više ne doji................Tu mi se već smračilo pred očima i velim joj."čuj na inetrnetu ima milijun informacija,ako te nešto zanima ili imaš nekakvih nedoumica dođi k meni,čitaj i printaj si šta te zanima nema nikakvih problema............"
    Dali je dolazila?Naravno da nije.Valjda ona zna šte je najbolje za njezino dijete

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    ja sam se registrovala, i imam nameru da se aktiviram tamo, verovatno od veceras posto sam sada zauzeta svojim zlocestim razmazenim sincicem

  20. #70
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam se već aktivirala malo !
    Na temu koji vrtić/ogradicu kupiti...

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    Ana super. I ja sam pomalo na temu dojenja, mleka, ishrane bebe...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Nemojte tako generalizirati, naša patronažna je bila divna. S pametnim savjetima o dojenju, ništa voda/čaj/adaptirano, brinula se i za mene (šavovi, bradavice, kako se osjećam). Dolazila je svaka 3-4 dana dok pupak nije zacijelio, doći će kad A. navrši 3 mjeseca, pa 6 mjeseci da ga pogleda (iako to ne mora ako je mi ne zovemo). Ostavila je i broj telefona ako nam bilo što zatreba, čak i kad beba već bude veća.
    I naša je patronažna bila super, sve pet. I radije bih danas Roka vodila kod nje nego kod doktorice pedice, 100 put je ugodnija, a čini mi se i iskusnija (ak'ništa drugo, barem je više pričala, pedica samo šuti, čak i zijeva!!!).

    I strašno nas ljuti i frustrira to što pedicu ne mogu promijeniti godinu dana, uf Malo smo se zaletili kod izbora i dobili krive preporuke i sad imam grč u želucu kad god idemo kod nje! Nadam se da je neću previše trebati...

  23. #73
    keisha

    Početno

    Ne shvatam zar u ljudskom bicu moze biti toliko zlobe i bezobraznosti.To vidim ovdje kod vas ima na pretek.
    Fuj!!!!Nemam rijeci!!!

  24. #74
    keisha

    Početno

    Nemam rijeci

  25. #75
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj keisha prvotno napisa
    Ne shvatam zar u ljudskom bicu moze biti toliko zlobe i bezobraznosti.To vidim ovdje kod vas ima na pretek.
    Fuj!!!!Nemam rijeci!!!
    :?

  26. #76
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja sam malo :?

  27. #77
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    :shock: :shock: na sve

  28. #78
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Ja jos uvjek nisam mama ,mozda nisam ni blizu ali redovno citam sve pdf. i ne mogu da vjerujem da postoji takva neinformisanost roditelja kao na onim forumima . Stvarno sam iznenadjena .
    Jos pisu kako djeca koja doje bolje napreduju od njihove i cude se od cega . :shock:
    Mislim da je najvise kriva okolina , nase mame , bake , tetke , svekrve koje se navikle da sopaju djecu sa svim i svacim nakon par mjeseci i onda se hvalile kako njihov XY sve jede .
    Ja vec sad vidim da cu biti proglasena za totalnog idiota od strane MMove familije u kojoj se dojenje do 6 mjeseci smatra plafonom a onda se ukida i prelazi se na hranu koju mi jedemo samo ugnjecenu ) ALI BAS ME BRIGA .Jednog dana , kada budem imala svoju bebu dojicu je i zivjece "samo " na mom mlijeku . Hvala Bogu pa me moje surfanje dovelo do Rode , zamisljam sta bi bilo da sam zavrsila negdje drugo neinformisana , kakva sam bila .

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je jedino nepojmljivo da netko tko ima pristup internetu (dakle, dovoljno je educiran da zna uključiti comp i surfati) piše takve nebuloze :shock: .

  30. #80
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj keisha prvotno napisa
    Nemam rijeci
    Fuj!
    Potpisujem Keishu!
    Sreća pa postojite vi,pametni!

  31. #81
    zgembo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    69

    Početno

    drage moje i ja sam zgrpžena sta se sve dogadja u bosni i koliko je samo summnje i nepovjerenje u majke koje doje svoju djecu- stalno vidim taj pogled "ima to dijete sta jesti i sto je stalno na siki"
    ali ja sam primjetila da je to jako uzraženo u sarajevu nasuprot jednom malom mjestu u bosanskoj posavini. iznenadili su me sa kojim su oduševljenjem prihvatili to sto ja jos uvijek dojim. samo i oni maju predrasude o tome kade treba poceti dodavati hranu, ali ne forsiraju
    ja vjerujem da je to u manjim mjestima malo drugacije - dojenje je na prvom mjestu, ali "maoze se malo i dodati necega"
    a sto se patronazne sestre tice, mene je moja bukvalno tjerala svaki dan da nastavim sa dojenjem i toliko mi je pomogla da mislim da nje nije bilo da bi mozda i posustala (niasam imala nesto mlijeka, beba ranije rodjena sa 2 kg.......) i mozete zamisliti kako sam se osjecala uz sve one dobronamjerne koji su mi govorili "pa nije jedino jkoje se odhranilo na flašicu" vidi ti muža koliki je itd........
    a u sarajevu postoji jos jedan jako veliki problem SONDA NA KOJU HRANE DJECU U PORODILIŠTU

  32. #82
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Mislim da se ovo zgrazavanje ne bi trebalo vezati za Bosnu .Toga ima svuda u sve i jednoj drzavi na ovoj planeti . J a sam konkretno mislila na forume ciji su linkovi na ovoj temi ,nisam ni pogledala ciji su forumi , samo sam citala postove , ali vidim da ovo poprima malo sire razmjere koje mi se vise ne dopadaju :/

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    uf, nisam ni otvarala te forume... vidim da bi mi pozlilo od cokoladi, juhi, cvaraka, ogradica i ostalih izuma civilzacije...
    uf, odo' ja u sumu u miru dojit svoje prase...

  34. #84

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    16

    Početno

    ma dajte molim vas, je li netko procitao sve teme tamo pa da vidi kako se cure svim snagama bore da podrze dojenje, i nitko ne jede mame koje nisu dojile.
    ja sam vas do sada redovno citala, nisam postala, a sad mi se cini da se neki smatraju visim bicima po zemljopisnoj osnovi.

    i ako vam se ne dopada, nemojte citati.
    blago vama koje savrseno znate sve.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Super cure. Sad' sto se tice borbe protiv vjetrenjaca - ne znam sta je dobra taktika. Kako kaze Stray - nije BiH jedina sa ukorjenjenim pogresnim savjetima. Ali sto je srcu blize - vise i boli!!

    I ja sam se prijvila se na forum - samo jos da postanem aktivni clan.

  36. #86
    keisha

    Početno

    Slazem se sa kornajcom u potpunosti. Ja sam bila ucesnik ovog foruma, rado ga citala i smatrala ga jako dobrim.Textove sam cak vase postirala i na druge forume kao korisne savjete i slicno. Ali ovo od vas nisam ocekivala da "pljujete" na druge forume, da omalovazavate majke, clanice drugih foruma i da se rugate to prelazi sve granice.A ko ste vi da sudite je li neko dobra majka ili nije? Uzasno.Ako vam se ne svidja zasto idete na druge forume i citate.Eto necu vise pisati....Mene vrijedja jer sam jedan od clanova doticnog foruma i tice se mene naravno direktno cak i spominjanje Skandinavije je bilo na moj racun.Zao mi je sto je tako....
    Molim admina da izbrise moje postove i mene kao clana sa ovog foruma!

  37. #87
    keisha

    Početno

    Slazem se sa kornajcom u potpunosti. Ja sam bila ucesnik ovog foruma, rado ga citala i smatrala ga jako dobrim.Textove sam cak vase postirala i na druge forume kao korisne savjete i slicno. Ali ovo od vas nisam ocekivala da "pljujete" na druge forume, da omalovazavate majke, clanice drugih foruma i da se rugate to prelazi sve granice.A ko ste vi da sudite je li neko dobra majka ili nije? Uzasno.Ako vam se ne svidja zasto idete na druge forume i citate.Eto necu vise pisati....Mene vrijedja jer sam jedan od clanova doticnog foruma i tice se mene naravno direktno cak i spominjanje Skandinavije je bilo na moj racun.Zao mi je sto je tako....
    Molim admina da izbrise moje postove i mene kao clana sa ovog foruma!

  38. #88
    keisha

    Početno

    Slazem se sa kornajcom u potpunosti. Ja sam bila ucesnik ovog foruma, rado ga citala i smatrala ga jako dobrim.Textove sam cak vase postirala i na druge forume kao korisne savjete i slicno. Ali ovo od vas nisam ocekivala da "pljujete" na druge forume, da omalovazavate majke, clanice drugih foruma i da se rugate to prelazi sve granice.A ko ste vi da sudite je li neko dobra majka ili nije? Uzasno.Ako vam se ne svidja zasto idete na druge forume i citate.Eto necu vise pisati....Mene vrijedja jer sam jedan od clanova doticnog foruma i tice se mene naravno direktno cak i spominjanje Skandinavije je bilo na moj racun.Zao mi je sto je tako....
    Molim admina da izbrise moje postove i mene kao clana sa ovog foruma!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    ima takvih foruma još

    eto ja prije nekoliko dana slučajno preko linkova došla na forum na site-u

    http://www.trudnoca.net

    hm, blago rečeno ostala sam :shock:

    uglavnom nema tko nije uveo dohranu s 4 mjeseca, a naravno neispavani primjerci od 3 mjeseca uvečer bočice pojačavaju rižolinom, naravno većinom svi na bočici - nema mlijeka i ostale standardne fore, 90% ih koristi hodalice, naravno ona metoda spavanja s plakanjem bogom dana, ... ostala sam zgrožena pa mi se smijalo pa plakalo i tako



    Svaka od nas hrani dijete kako ono samo zahtjeva...
    Ja se osobno ravnam premo (kršitelj koda)u i ostalim kašicama... kad vidim da je nešto dozvoljeno za toliko mjeseci u njihovim kašicama i ja to uvedem... tj. sama pripremam...Ja sam xy negdje sa 6 mjeseci počela davati pudinge... ali u jako malim količinama... recimo koja 2 montea tjedno pojede... ako i toliko... A prvo meso i gotovo sve povrće na lešo sam uvela sa 5 mjeseci...

    7 MJESECI I TJEDAN DANA
    a xy je tek sad probao Naranče i bilo mu je fino... tj.. .ja sam mu dala samo jednu krišku i to tako da sam oguulila onu kožu pa mu trgala krišku na manje komadiće... a on bi još... i sad kad god mi jedemo dam i njemu... nikada nije pojeo cijelu... ali nekoliko kriški na dan mu ne škodi... samo ako su slatke...

    7 MJESECI I 3 TJEDNA
    Danas jede već skoro sve osim suhomesnatog i prženog mesa, jaja i začina izuzev soli i mrvice papra... ali papar ne u njgovim kašicama nego mu dam npr. pire kad mi jedemo da proba... ne cijeli obrok.... ma da mi se čini da ću mu sad i začine uvesti... nakon nekih konzultacijama sa iskusnijim majkama...
    Ja inače pahuljice dajem samo kao pojačanje u mlijeko, izuzev karamelina... njega složim u kašicu sa običnim kravljim mlijekom...
    U biti uvela sam mu kravlje mlijeko od 6 mjeseca u svu hranu koja se slaže sa mlijekom (Riža na mlijeku, kašice i sl....)... jedino ujutro dobije čisti (kršitelj koda)...i navečer (kršitelj koda) sa rižinim pahuljicama...

    6 MJESECI
    ja imam npr. frutolino koji dajem xy - od marelice i jos tri vrste voca, a sandra-ema u tabeli navodi marelica tek od 7 meseci!? Isto keksolino imam od 6 meseci, medolino, kremelino????????????? Sad za sad smo na frutolinu pa kako da nastavim? Do sad je xy probala mrkvu i krompir, bananu, jabuku, kajsiju, rizolino, griz kao neki, piletinu, teletinu, i tako jos stagod...

    Na grisu piše da smije od 5 mjeseci... ja ga nisam kuhala do 6 kad sam počela uvoditi DUKAT mlijeko... nikada nisam kuhala na (kršitelj koda)u...

    Nije stvar para i kupovanja formule...nego mislim da su prevelike kampanje za kupovanje formule.... a svi smo odrasli na kravljem mlijeku..

    joj, ova nova pravila su u meni izazvala ogroman strah, te ne znam ni posle xy godine dana kako cu se usuditi davati joj kravlje mleko i uopste svu hranu koju svi mi jedemo... Te moze izazvati ovo, te moze izazvati ono, ja ludim... Kod koliko nas je to ISTA izazvalo u nasim bebi danima? Nista vise ne kontam - ni hranu, ni hodalicu, ni vodu pa haloooooooooooooooo... Gde je to stakleno zvono!!!???

    Joj xy slazem se... i neka mi niko ne govori kako je hrana bila zdravija kad smo mi bili mali... jos uvijek se na pijacama moze naci domaceg voca i povrca, neprskanog i odlicne kvalitete... i sve sto su nase mame uvodile i kad su uvodile nista nam nije smetalo... barem meni, evo sam masala zdrava i prava

    4 MJESECA I 3 TJEDNA
    Slazem se sa xy i xy....situacija je za poludit. nemoj ovo daj ono, pazi ovo. Mislim da je samo previse informacija na Google i onda poludis od razlicitosti. Ja sam odlucila biti hrabra mama i ponuditi bebi sve, pomalo. Slazem se sa xy da je kravlje jos rano...bolje je jos malo sacekati... Ali eto nekako mi godina previse... mislim da beba od nekih 6-7-8 mjeseci vec moze probati i to.

    5 I POL MJESECI
    ja probala brokulu, xy skoro povraćao..

    5 MJESECI
    Moj xy jede 5 puta dnevno, svaka 3 sata. Noc citavu spava. Ujutro i navecer flasa mlijeka od 210 ml, a tri obroka su zamjenjena sa kašicama...

    i svakako sam za to da dijete sa 4 mjeseca počne jesti ostalu hranu... naravno nekim ritmom uvođenja...Nikako se ne slažem sa stavovima da bi do 6 mjeseci trebali biti samo na mlijeku

    3 MJESECA
    Ja mislim xy kroz tjedan dva polako počet davati (kršitelj koda)ove mlijećne kašice i to rijeđe na flašu, te joj u jedan obrok umješati u mlijeko rižolino.

    uvodila sam dvije namirnice sedmicno... mozda uskoro malo ubrzam ritam..


    SVJETSKA ŠAMPIONKA :shock:
    xy nisam dojila...pa tak da je vec s 20 dana pio kravlje mlijeko i to sam razblazivala. prokuham ga i razblazim i stavim u bocicu i pojede...to pravo kravlje mlijeko je pio do 3 mjeseca... Ja sam svjeze davala...tek pomuzeno...ali naravno prokuhano i razblazeno...uzimala sam od zene provjerene koja je cista i ima KRAVE. vec kasnije sam mu pocela kupovati Alpsko mlijeko i rizolino stavljati..... a sada vec pije samo ujutro i navece mlijeko sve jede....pedijatrici nisam govorila sto mu dajem...kada bi me pitala ja kazem ****...ali on je bio alergican na sve vrste vjestacke ishrane

    njezina istomišljenica odgovara:

    XY, legendo!!! Ti k`o ja - ponekad slazem pedijatra jer se ne slazem bas u svemu sa njegovim teorijama kao npr. dohrana koju on niposto nije preporucivao do 6 meseci a ja sa 4 pocela, i hodalica niposto NE, ali mi je koristimo...

    a mi tu sve studiozno, joj neću još početi pa jel mi rano pa nisam se informirala, joj pa kaj je najbolje

    naravno jedna roda ih tamo pokušava educirati (MGrubi ), ali nedaju se one, komentar:

    opet ptice unose nemir

  40. #90
    keisha

    Početno

    Slazem se sa kornajcom u potpunosti. Ja sam bila ucesnik ovog foruma, rado ga citala i smatrala ga jako dobrim.Textove sam cak vase postirala i na druge forume kao korisne savjete i slicno. Ali ovo od vas nisam ocekivala da "pljujete" na druge forume, da omalovazavate majke, clanice drugih foruma i da se rugate to prelazi sve granice.A ko ste vi da sudite je li neko dobra majka ili nije? Uzasno.Ako vam se ne svidja zasto idete na druge forume i citate.Eto necu vise pisati....Mene vrijedja jer sam jedan od clanova doticnog foruma i tice se mene naravno direktno cak i spominjanje Skandinavije je bilo na moj racun.Zao mi je sto je tako....
    Molim admina da izbrise moje postove i mene kao clana sa ovog foruma!

  41. #91
    keisha

    Početno

    Slazem se sa kornajcom u potpunosti. Ja sam bila ucesnik ovog foruma, rado ga citala i smatrala ga jako dobrim.Textove sam cak vase postirala i na druge forume kao korisne savjete i slicno. Ali ovo od vas nisam ocekivala da "pljujete" na druge forume, da omalovazavate majke, clanice drugih foruma i da se rugate to prelazi sve granice.A ko ste vi da sudite je li neko dobra majka ili nije? Uzasno.Ako vam se ne svidja zasto idete na druge forume i citate.Eto necu vise pisati....Mene vrijedja jer sam jedan od clanova doticnog foruma i tice se mene naravno direktno cak i spominjanje Skandinavije je bilo na moj racun.Zao mi je sto je tako....
    Molim admina da izbrise moje postove i mene kao clana sa ovog foruma!

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    ovaj post gore sam stavila zato jer je već bio pripremljen i postan na jednom drugom topicu

    i ne, ja ne mislim da je to problem samo u bosni, jer na tom forumu sudjeluju mahom cure iz hr i postupaju kako postupaju usprkos savjetima pedijatara, fizijatara, ortopeda, ...

    e to ja zovem strašno

  43. #93
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    opet ptice unose nemir

    Ja sam ISPALILA na ovo!!!

    Btw, MGrubi, čestitam ti na čeličnoj volji.
    Pretpostavljam da ti edukacija ne ide k'o po loju?

  44. #94
    keisha

    Početno

    Sve ovo naravno ne odnosi se na citav forum, daleko od toga, vec na pojedine clanice poznat ce se one!!! Generaliziranje svake vrste me nervira pa i ovo generaliziranje kako je ovaj forum ovakav ili onakav na osnovu necijeg posta ili vise njih!!!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Btw, MGrubi, čestitam ti na čeličnoj volji.
    Pretpostavljam da ti edukacija ne ide k'o po loju?
    ne, ne ide, čak su neke njezine postove i zbrisali jer kao nisu bili primjereni, vrijeđali su i tome slično

    Citiraj keisha prvotno napisa
    Generaliziranje svake vrste me nervira pa i ovo generaliziranje kako je ovaj forum ovakav ili onakav na osnovu necijeg posta ili vise njih!!!
    e tamo su u većini ovakvi postovi koje sam navela, a u vrlo maloj manjini oni kako se danas zbilja preporuča i u vezi s dohranom (kakvi su gornji postovi), i u vezi s hodalicom i da dalje ne nabrajam

  46. #96
    keisha

    Početno

    Je li neko moze pojasniti o kakvim se postovima radi i brisanju.Nemamo pojma o tome???? :? :?
    Dajte malo objasnite stvari!!!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Razmišljala sam si dal da odgovorim ili ne, pa s obzirom da nemogu šutiti evo me

    Iskreno ne razumijem čemu takvo zgražanje zbog tog foruma? Pa netrebate ići na druge forume da čujete takve stvari, dovoljno je otići u dječji park, popričati sa ostalim mamama u jaslicama...

    Umjesto da se zgražate, odite lijepo na taj forum i pomognite tim majkama koje isto kao i vi žele sve najbolje svojoj djeci ali neznaju pravi načim. Naletile su na krive informacije pa griješe. Iz vaših postova ispada da vi nikada niste učinile ništa pogrešnoga. Budite spremne na to da se ne slažu svi sa vašim/našim načinom odgoja, dojenja...

    Nemojte osuđivati i ismijavati druge mame jer i same znate kako vam smeta kad se netko smije vama.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    tamo na forumu na site-u www.trudnoca.net kada im je MGrubi komentirala njihov način nadohrane, hodalice,... su dosta njezinih postova obrisali jer vrijeđaju ostale članice foruma. meni je također došlo da se registriram i da im malo pojasnim koliko su (oprostite na izrazu) GLUPE jer to što one rade zbilja nije dobro

    i onda se naravno sve vode parolom "SVAKA MAMA NAJBOLJE ZNA ZA SVOJE DIJETE". e pa meni se ta parola sve više i više gadi jer obično iza nje stoji opravdanje za sve ono što je majka, u većini slučajeva, krivo radila jer eto žuri joj se s dohranom, trpa rižine pahuljice od 3 mjeseca da bi odspavala, trpa dijete u hodalicu da bi na miru pila kavu, cry out metoda uspavljivanja jer neće valjda ona svako veče gubiti vrijeme uspavljivajući bebu i tome slično.

  49. #99
    keisha

    Početno

    Nas interesuje nas forum spomenut na pocetku ove teme, oko toga se zakuhalo.Interesuje me sta smo mi brisali i koje smo vase savjete negirali????Molim da se izjasnite?Navedeni forum me ne zanima vec nas forum.

  50. #100
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A svi dobro znamo da čovjek najbolje uči kad mu stvari malo pojasni netko tko misli da je ovaj prvi GLUP.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •