Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: 7 mj. bebice sta sve papaju?

  1. #1
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno 7 mj. bebice sta sve papaju?

    Papamo voce, povrce, razne zitarice...e sada me naravno svi mustraju...treba mu supice...mos mu i kruha dati...pa skoro mu je 8 mjeseci...itd itd...(nakon silnog trubljenja ponekad iskreno i pomislim da izgladnjujem dijete )

    Naravno ne papa 'odraslu' hranu. Neki dan sam skuhala pilecu supicu i Ahmedu odvojila malo a ostalo zacinila. Napravio je nered a nemogu ni reci da mu se nije svidjelo.

    On uziva hraniti se. Skoro pa je 100% savladao pincer grasp.

    Osjecam se nesigurnija nego sa Mejrom (valjda me Roda educirala )...

    Sta sve vase bebice papaju?

  2. #2
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    mi ti sa 7 mj. nismo papali skoro ništa jer nam nije bilo interesantno . Malo banane i ponekad palentu i to nekoliko žličica. Nisam mu ni nudila svaki dan . tek sa 8 mj. nas je krenulo pa onda opet jedna pauza od 10-tak dana.Ali zato sada čim vidi da netko jede ili postavljen stol viče pa-pa.( 10 mj.)

    Jabuka , banana, kruška , tikvice, mrkva, skuhano u međusobnim kombinacijama sa palentom ili rižom i to je to.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Evo da te ja probam razuvjeriti sto se izgladnjivanja tice.
    Moj F. ima skoro 15 mjeseci i tek je nedavno poceo jesti u nekim "normalnim" kolicinama (recimo pola zdjelice po obroku) i raznovrsno. Cica mu je jos uvijek glavna.
    Do tad se sve svodilo samo na cicu i par zlicica dohrane.
    Sa 7 mjeseci je jeo proso, rizine pahuljice, jabuku, krusku i mrkvu i to po tri-cetiri zlicice neceg od toga dva puta dnevno.
    Kruh je probao, mislim sa 9 ili 10 mjeseci, meso i mesne juhice oko 11-og mj.
    Nije izgladnio, super napreduje, nikada nije bio bolestan (kuc-kuc u glavu ), zivahno je i veselo dijete.

  4. #4
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Mi smo od 7-8 mj. papali ; jabuka, kruška, breskva, banana, blitva, špinat, tikvica, mrkva, mladi krumpir, piletina, janjetina, rižine pahuljice, pulenta.

    1 obrok voće-žitarice
    2 obrok povrće-meso-žitarice

    sve ostalo cika.

  5. #5
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Htjela sam još reći da nisam neki pobornik juhica kod malih beba, napune im trbuščić, a ništa posebno u njima nema što ne bi bilo da se namirnice iz njih smiksaju/zgnječe i u to se doda malo juhice da ne bude pregusto/presuho.

  6. #6
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    ovako: riza, blitva, tikvice, jabuka, mrkva, banana, breskva, lubenica, sljiva, smokve i par grozdova grozda.
    i meni svi odavno vec prigovaraju radi mesa i juhe, ali se ja drzin svoga stava. iako iman namjeru brzo pocet

  7. #7
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    S 7.mj je bilo ovako:riza,mrkva,korabica,banana,breskva,sve u jako,jako malim kolicinama(par ugriza,zlicu nije htjela ni vidit),jedino sto joj je bilo super su tresnje. Polako,ali sigurno to je nas moto! Sad sve sta ponudim jede s gustom.

  8. #8
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    okej, znaci u redu smo.

    Danas sam mu nasjeckala breskvu sasvim sitno i bio je odusevljen sto se sam 'hrani'. Ja sam sjedila sat vremena kraj hranilice i divila mu se... :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mejra's mommy, Dora će za 3 dana imati 7 mj. i još uvijek isprobavamo. Dohrana nam ide skroz poooolako.
    jedan obrok i to ponekad samo 2-3 žličice ( ovisi o raspoloženju )...stvarno nam se nikamo ne žuri. Bili smo na pregledu i u mj. i nešto sitno je dobila 500g :D

  10. #10
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Držimo se tablice iz MPG. Jedan obrok voće+ žitarice, drugi povrće+ žitarice. Od sutra probat ću ubaciti meso, možda tako bolje prihvati povrće.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Mi samo cikimo. Kašicu, jabuku ili mrkvu dobije koji put ako me slučajno nema ili čisto onak' da probamo, bananu lizne, al nakon toga je opet gladna kao da nije ni jela. Mislim da jedino ciku povezuje s glađu, ovo s kašicama je samo da zakamufliramo malo...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Sa 7. mj i ja sam još izgladnjivala jadno dijete. Ništa od graha s kobasama, špageta bolognese i sl... (moram malo pretjerat ali stvarno ima ljudi koji nakon 6.mj daju doslovno sve)

    Još smo se uhodavali, malo jabuke, kruške, banane, mrkvica i žganci. Mislim da smo i bundevu i rižu probali i da je to u 8. mj života bilo sve... ne znam kad smo kafriol i korabu, mislim da pri kraju 8.mj, oko ulaska u 9. I pokoji (kršitelj koda)ov sokić mrkva, inače se pila obična voda i to iz čaše/šalice. Ništa kljunić ili bočica
    Ja sam sa dohranom išla jako, jako sporo... mislim sporo sam uvodila nove namirnice. Svaki tjedan jedna... pa eto to bi bilo to do kraja 8 mj.

    Meso sam sa 9-10 mj (piletina i teletina), ribu, tikvice s jedno 11, puretnu, jogurt, špinat, krumpir, kukuruz oko 12-13, gluten oko 13-14, jaja s jedno 15, pa kravlje mlijeko, sir, pa oko godinu i pol poriluk, kornfleks... Oko 17-18 slatkiši i sokići (nažalost, uokolo i kad bi ju familija čuvala)
    Variva sa zaprškama, pečeno i prženo još ne jede. Ustvari još dosta toga težega ne jede, ne znam kak će u jaslicama...

    U početku su juhice bile bez tijesta, samo puno povrća, meso

  13. #13
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    mi papamo uglavnom jabuku, krušku, breskvu, pokoji keksić izdrobljen u to. jučer počeli s mrkvicom. navečer rižine kašice. nećemo se s ničim žuriti. iako moram priznati da pokazuje veliko zanimanje za hranu, a s druge strane ciku voli više od svega..
    mene zanima je li smiju jesti smokve???

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Novi Zagreb - Sloboština
    Postovi
    68

    Početno

    Mi imamo 7 mjeseci ali se ne žurimo s nadohranom. Počeli smo s voćnim kašicama, tipa jabuka, kruška, banana, breskva i marelica. Od povrća pokušavam sad uvesti mrkvicu, korabu i malo kuhanog krumpira i od žitarica rižicu. Ali cika je još uvijek glavna :D
    I nas mustraju zašto mu ne damo malo jušice, pa bi trebali dati meseka, ali mi samo kimamo glavom i napravimo po svome 8)

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    108

    Početno

    mi jos nismo poceli s nadohranom radi alergije, a i cura se jos nije pocela sama posjedat pa evo jedno pitanje mamama beba od 7 mjeseci cije bebe jos ne sjede samostalno: kako ih hranite jeli lezeci ili ih ipak nekako posjednete da im bude lakse jesti? :?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Novi Zagreb - Sloboština
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj mala anica prvotno napisa
    mi jos nismo poceli s nadohranom radi alergije, a i cura se jos nije pocela sama posjedat pa evo jedno pitanje mamama beba od 7 mjeseci cije bebe jos ne sjede samostalno: kako ih hranite jeli lezeci ili ih ipak nekako posjednete da im bude lakse jesti? :?
    MALA ANICA - ja ga stavim u poluležeći položaj u nosilicu, pa ga tako hranim

  17. #17
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Mi smo Bubu u pocetku hranili u autosjedalici(iako se vec mogla sama posjest s 6.mj u pravilan sjedeci polozaj)jerbo nismo imali para za pravu jedecu sjedalicu,to je ok funkcioniralo,i tak je u to doba jela u jako malim kolicinama.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj mala anica prvotno napisa
    mi jos nismo poceli s nadohranom radi alergije, a i cura se jos nije pocela sama posjedat pa evo jedno pitanje mamama beba od 7 mjeseci cije bebe jos ne sjede samostalno: kako ih hranite jeli lezeci ili ih ipak nekako posjednete da im bude lakse jesti? :?
    Mi Emu hranimo u polusjedecem polozaju u kolicima jer jos ne sjedi samostalno.

  19. #19
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    A. papa u hranilici u ispravnom polozaju.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Možeš u krilu u poluležećem, na jednoj ruci držat, drugom hraniti, ili da ju jedan drži, drugi hrani, znali smo i u autosjedalici jer to hranjenje traje jako kratko
    U pravu stolicu za hranjenje smo prešli oko 8,5-9 mj. Iako naša ima nekoliko položaja nekak su mi bili čudni (valjda kak je onaj materijal skliski pa beba sklizne, ne znam, nije mi se činilo OK) pa sam uvijek koristila samo normalni sjedeći, a u to doba je ionako već mogla sama sjediti

  21. #21
    slonić tonić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Kako ste vi svojim bebačima davale voće. Kuhano il' svježe i izmiksano.
    Ani je 6,5 mj. a ja joj se ne usudim davati svježe voće, npr. izmiksanu svježu bananu, krušku, kajsiju, breskvu i td. A opet kako skuhati bananu, to mi se cini nemoguce.

  22. #22
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    sirovo, zasto bi kuhala, unistit ces sve vrijedne sastojke

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Sirovo ili kupljene kašice, ali ima ih koji su kuhali ali jabuku, krušku... Ne znam jel izbrisano ali bilo je puno o dohrani prije godinu i pol kad sam počinjala sa Stellom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •