Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 331

Tema: PCOS - Policistični jajnici i željena trudnoća

  1. #51
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    pozdrav cure
    ja imam pcos od 17.g, radimo na bebi 5 god, prije 3 god spontani u 5om tjednu, prirodna T
    nakon toga nejde i nejde.
    policističan samo desni jajnik, lijevi ok, ali mi uvečan nije ni jedan. O nemam, osim uz klomifen, a to uvijek bude O na desnom jajniku, a taj jajovod mi nije prohodan. krenuli smo na VV, sad čekamo da se vrate s godišnjih. najviše kaj sam čekala M, samo jedan mjesec, 49 dana, inače imam problem kaj mi dolazi pre brzo- od 22 do 26 dana.
    ne pijem ništa za izazivanje M, niti ikaj drugo zato jer imam PCOS jer sam pre lijena za to. pijem dva dana, tjedan dana ne, jer zaboravim, i tak to uvijek biva
    inače, T nam se dogodila prije tri godine, dragi i ja smo planirali ič na more prvi puta zajedno i ja negdje na netu pročitala da utrogestan spriječava M, ili bar oduži vrijeme dok ne dođe M, a meni je taman tada padao prvi dan M, i ja negdje na sredini ciklusa(na svoju ruku) uzela utrogestan(samo zato da M ne dobim, nisam uopče znala čemu primarno služe) i stavljala vaginalno naveče, mi došli na more, M nema, ja sva sretna, taman dok dođemo s mora doći će i M. al kupila sam test, nekak, ne znam zakaj, a on pozitivan. ali eto, 2 i pol tjedna nakon toga sam prokrvarila...
    i nikad kasnije nisam koristila utriće, ni nisam ostala T. sada vidite koliko sam lijena za to, a možda bi nam pomogli opet, ako ipak nekad imam O, a očito imam

  2. #52
    Emin@

    Početno

    ćaooooo svima....nova sam ovdje,ali već duže čitam vaše priče.MM i ja pokušavamo već 7 mjeseci trudnoću i ništa;-( moja ginek.je ustanovila da imam polic.jajnike i pila sam klomifen 5 dana i otišla na pregled,rekla mi je da dobro reagujem na njih da su se folikuli uvećali ali se ne razumijem u to.sad mi je dala dabroston ,,pa kad ispijem da dođem na kontrolu da vidi da li je došlo do ovulacije.želimo jakoooo bebu i zanima me je li ko imao sličnih problema....

  3. #53
    Morena

    Početno Nova forumasica - stari problem!

    Pozdrav zene!

    Ja imam dijagnosticiran PCO, ljetos tri mjeseca nisam imala menstr. pila sam dabroston dva puta i samo uz njega imala menstr. trenutno sam u fazi vadjenja nalaza i hormona, ovaj ciklus me od 10-dana ciklusa uzasno bole grudi bez prestanka, i danas sam dobila, medjutimovo mi je vec drugi put u mjescu da dobijem, poooojma nemam sta je sad, uzasno me boli, nikad mi se nije desilo da dobijem dva puta u istom mjesecu, cak mi je normalnije za moj organizam da nemam menzes po dva mjeseca nego da dobijem dva puta, niam isla ginekologu jer cekam nalaze d budu gotovi pa da joj ih odnesem da pogleda, ako imte kakav savjet dobro je dosao!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Imam jedno pitanjce:
    Ima li koja od vas iskustvo da ima redovne M, normalne duljine i nikakve druge
    simptome uobičajeme za PCOS, a da joj je ipak dijagnosticiran PCOS.
    Naime, moj gin. mi je na UZV-u u jednom ciklusu rekao da mi se jajnici ponašaju policistično,
    a kad je pratio O u drugom ciklusu vidio je ovulaciju.
    Kad se sve skupa zbroji njegov je zaključak da sam sklona PCOS-u ali i da mi se dešavaju O.
    Ima li koja sličan slučaj?
    Što se mojih "doživljaja" svega toga tiće, ja po ničemu ne vidim razliku između pojedinih ciklusa,
    duljine su skoro u dan uvijek iste 27-29,a niti ne mogu po boli ili čemu drugom osjetiti O, čak nisam
    ni u onom ciklusu kad mi je gin. radio folikulometriju i potvrdio O

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    bok svima

    Ja sam isto blagoslovljena sa pcos-om
    Moja situacija ukratko: Pcos, vec godinama na Diane/Yasmin, ne pijem ih vec godinu, nema uopce menstruacije niti ovulacije, akne, urinarne infekcije, proteini u mokraci, depresija, prepisao mi ginekolog da vadim briseve, hormone,oggt, Dufaston i Klomifen.Zelimo bebu

    VEc sam popila Dufaston, ocekujem krvarenje, onda hormone vaditi da vidim u kavom su stanju. Ne bih zeljela odmah ovaj prvi ciklus uzimati Klomifen prije nego vidim kakvi su mi svi nalazi, nego piti folnu,vrkutu, nabaviti inozitol i probati docekati prirodnu ovulaciju, a onda iduci ciklus Klomifen, a ako i to neuspije onda neznam sto dalje. Koliko da cekam prije nego opet pocnem piti progesteron ako mi ovulacija ne dodje?

    ako imate jos kakav savjet, vise je nego dobrodosao

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1

    Početno

    hej evo i meni je dijagnoza bila PCOS prije 1 god ali nisam koristila nikakvu terapiju jer nisam znala tocno sta je to ..akne su bujale a ja ludjela. nakon predloska dermatologa da odem gin jer nijedna dermatoloska terapija nije koristila ja odem i gin kaze pol jajnici i daje mi JAZZ,pijem 4 mj i nikakvo poboljsanje,prekidam s terapijom i informisem se na netu o tom sindromu kad ono spominje se neplodnost,ostanem iznenadena jer gin rekla da je to normalno kod vecine zena a mi taman radimo na bebi 3 mj i nismo sumnjali u nista.odem opet gin i trazim promjenu terapije i dobijem diane pijem ih vec 5 mj i super su akne nestale potpuno,menga bezbolna i dalje tocna u dan al sad se bojim prestat jer neznam dal ce se akne vratit al istodobno zelim bebu.kontrola tek za mj dana nadam se dobroj dijagnozi..al zanima me koliko se obicno moraju pit tablete da bi PCOS nestao,ima li netko slicnu situaciju da je nakon kratkog uzimanja prestao i da je sve poslije bilo ok...zbilja zelim prestat i zbilja zelimo bebu...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1

    Početno pcos

    evo da vam se i ja javim prije 3 mjeseca dijagnosticiran mi je pcos-c pijem hormone več 6 mjeseci jer sam nakon udaje od stresa izgubila stvari još sam na terapiji i za 15 dana idem na pregled da se vidi temperatura i ostalo pa čemo ići na trudnoću....pošto sam nova slabo znam o pcos al sam neš pročitala,nadam se da ćemo uspjeti dobiti bebu jer to o boje želimo a hopa cupa je stalno-------kakva su vaša iskustva

  8. #58
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    ja se sa PCOS borim već godinama ... u braku sam 5 godina , od bebe još ništa.
    Blaza23 PCOS ne nestaje tabletama, tj. ne nestaje uopče već mu se simptomi samo ublažavaju trudnočom, a do trudnoće je teško doći zbog izostanka ovulacije. Ja sam u postupcima potpomoognute oplodnje već 4 godine, sada sam konačno ostala trudna, ali smo na žalost izgubili bebu u 10-tom tjednu trudnoče. Ali idemo dalje i nadamo se najboljem.
    Ako želite bebu, nemojte gubiti vrijeme kod socijalnih ginej+kologa, nego krenite na pretrage i utvrdite točan problem...bit će lakše kada znate sa čim se treba boriti

  9. #59
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    .nađi si dobrog ginekologa...pogotovo ako nikako nemaš ovulacije....ja se s tim borim već duže vrijeme....

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    1

    Početno

    bok cure,
    javljam se da vas ohrabrim. Ja sam imala katastrofa dijagnozu, oba jajnika jako policistična. Sada sam tri mjeseca trudna, sve izgleda super. Uopće nisam mislila da je moguće da zatrudnim pa mi je trebalo 6 tjedana da skužim da sam trudna , mislila sam da je to samo jedan od mojih dugih ciklusa. Nije mi jasno kako je uspjelo, nisam pila nikakve ljekove. Otprilike tri dana prije začeća sam bila na pregledu i doktor je rekao da nisam ovulirala već dugo (što sam i sama znala) i da neću još dugo.

    Nadam se da će se i vama dogoditi takvo čudo.
    Sretno!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    cestitam t&d! da se bar i svima nama tako dogodi

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    drage cure, kako se vi nosite sa nuspojavama pcosa? kao sto je vazna vjezba, prehrana, dobar doktor i pravilno lijecenje, tako je vazno i smanjiti stres i poboljsati kvalitetu zivota. ja sve navedeno poduzimam osim preoblema sa stresom, stalno sam nesretna i nervozna, a za to mi je dovoljan jutarnji pogled u ogledalo, i kad si vidim izbrazdano i crveno lice od akni srusi mi se cijeli svijet. probala sam cak i meditirati, ali uzalud.sad kad pokusavam zatrudnjeti to mi nkako ne ide na ruku. ima li tko kakv savjet?

  13. #63
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sa aknama nisam nikad imala problema (ali me zato muče kile!), ali prema iskustvu meni drage osobe, mislim da ti tu puno može pomoći dobar, medicinski kozmetičar koji će situaciju dovesti i održavati pod kontrolom. Naravno, i trudnoća bi trebala pomoći dovesti hormone u ravnotežu pa da se ličeko iščisti, zato držim fige da ti takva terapija što prije upali.
    Ja nemam velikih problema sa deprama i inim ali sam u posljednje vrijeme pod utjecajem hormončeka koje trpam u sebe malo emocionalno rastrojena, a to se trudim liječiti upijanjem sunčevih zraka (prirodni podizač serotonina!), dakle šetnja po suncu kad god i koliko god mogu! (nije baš neki recept za današnji dan ). To je moj prijedlog.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    ima tu istine, i meni sunce pomaze...i setnje

  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    ali ne dovoljno

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    10

    Početno

    joooj pcos..muku mučim s njim od prve menstruacije, a tada nisam ni znala da se to tako zove. dijagnosticiran mi je u 19oj..iz ove perspektive, mogu samo reći: e da mi je tada bila sadašnja pamet nego mi ljudi smo skloni paziti na zdravlje tek kad se nešto desi, a cijela poanta je u prevenciji.
    dakle..neredovite menstruacije - ne bi znale doći i po par mjeseci, akne - kakve ne bi poželjela ni najgorem neprijatelju, a o utjecaju toga svega na psihu da i ne govorim. nisam se toga uspjela riješiti niti u 25oj godini. i jednog dana slučajno (ili možda ne jer ništa nije slučajno?) pod ruku mi je došao tekst o makrobiotici i to je bila prekretnica koja mi je promijenila klik u glavi. mogla bih pisati satima i danima o svemu vezano za zdraviji i prirodniji način života, ali pokušat ću biti kratka.
    - promijeniti način razmišljanja o prehrani je prva stvar koju moramo svi učiniti. moj stil je kombiniranje mediteranske, makrobiotičke i lokalne prehrane, s tim da nikad nisam bila potpuno isključiva. ok je ponekad pojesti čevape, sladoled, pizzu i sl.. poanta je da osnova i većina prehrane treba biti zdrava, a ti 'grijesi' povremeni. nitko ne može 24 sata na dan uz današnji tempo života misliti samo na hranu, ali treba napraviti neki ritam u kojeg ćemo ubaciti nabavku i pripremu hrane.
    - prirodni dodaci prehrani su nažalost u današnje vrijeme nužnost. hrana, pa čak i ona iz eko uzgoja, nije više ona ista hrana koju su jeli naši preci. sve je manje hranjivih tvari u njoj. uz svakodnevni stres koji crpi zalihe iz organizma, prirodni dodaci prehrani zvuče ipak kao bolje rješenje od lijekova.
    Na primjer, meni su doktori klasične medicine kao jedini način za sprečavanje pcosa i akni prepisivali diane i cilest. Ja se nisam mogla pomiriti s tim jer mi nije zvučalo logično da uz sav tehnološki napredak ljudske vrste nema boljeg rješenja od trovanja hormonima.
    Počela sam čačkati razne forume, čitati svakakve članke, knjige i doslovce uspjela sebe iscijeliti uz pomoć prirodnih preparata. (ok, i uz pomoć ponekih alternativnih liječnika) Svako tijelo je organizam za sebe i nema univerzalnog lijeka. Ja sam pila jako puno čajeva, prirodnih kapsula i homeopatskih pripravaka.
    Sad kad se vratim unatrag i sjetim se svojih neredovitih mjesečnica i akni i svih popratnih problema.. tada mi je najveća misija bila riješiti taj problem - i uspjela sam. Uspjela sam da imam mengu svakog 29og u mjesecu i čist ten. Tada je to bilo nešto nedostižno, a sad sam se na to putpuno navikla kao na našto normalno. Tu i tamo izbije koja aknica, ali jako, jako rijetko da uopće nema potrebe spominjati.
    - Jedna od bitnih stavki je detoks organizma. Mislim da je to zapravo prvi korak kojeg bi svi mi trebali učiniti i nastaviti činiti barem jednom godišnje na proljeće. Razne su vrste detoksa - post, pijenje čajeva, homeopatski pripravci, hidrokolonhttp://forum.roda.hr/images/smilies/grin.gif, akupunktura.. ili kombinacija svega..možete birati, ali poanta je ista - očistiti organizam od toksina koji se neizbježno stvaraju, pogotovo uz današnji ritam života. Mislim da je ovaj korak bio ključan u čišćenju mog tena, što je i logično jer ako su jetra i bubrezi zagađeni, tijelo izbacuje toksine na površinu kroz kožu. Jedno vrijeme tipa mjesec, dva bi se stanje moglo pogoršathttp://forum.roda.hr/images/smilies/evil.gifi, nakon čega bi se trebalo trajno poboljšati i riješiti.
    -Tjelesnu aktivnost mislim da ne treba nužno ni napominjati, boravak u prirodi također, manje stresa - to vjerojatno i sami znate..
    Nije mi cilj nešto pametovati jer netko može reći da su sve stvari što sam rekla možda davno poznate i očite..samo želim reći da je meni uspjelo simptome pcosa svesti na minimum minimumahttp://forum.roda.hr/images/smilies/wink.gif, a ako bi moj post uspio pomoći i samo jednoj osobi, mene bi veselilo. Moram reći da nisam uspjela preko noći i to nikako ne smijete očekivati..

    Možete mi poslat PM za više info..

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1

    Početno nova sam.

    evo ovako meni su dijagnosticirali to kad sam bila u srednjoj sada cu za za nekih 3 tjedna napuniti 24 god. uglavnom uputnice mi je napisala doktorica opce prakse dok sam bila u srednjoj dosla sam kod ginekolga on me je poslao endokrinologu zato jer imam dlake po bradi i iznad usnica stari mi je dlakav ko majmun a stara 0 bodova on me je samo pitao dal mi je netko dlakav u obitelji ja sam rekla da tata on je samo dodao ma to ti je onda na njega. i nista covjek dalje nije napravio otisla sam na vadenje krvi u biti tih hormona na nalaze sam cekala nekih mj. dana. ne znam zasto tako dugo. je li to uopce normalno? dosla sam kod ginekologa sa tim nalazima, nije bio zadovoljan rekao je da su nesto zeznuli i da mi nisu izvukli sve horomone i tako sam ja fino godinu dana ko kreten setala da bi na kraju dobila veliko nista, odustala sam od svega jer mi je bila puna kapa svega, nisam nista poduzimala strasno sam se udebljala ali mislim da je i tu pridonjela moja ne aktivnost sada iam sobno biciklo pa to svaki dan malo po malo vozim i svaki dan setnja sa psom od sat vremena. zanima me drage moje da li sve moramo preci na neku posebnu vrstu prehrane ili ne? ja sam tip osobe koja voli dosta talijansku kuhinju ali je ne jedem cesto, ne jedem uopce janjetinu svinjetinu teletinu od mesa vecinom piletina i puretina, volim i voce i povrce, ali sam i veliki ljubitelj slatkoga osobito kad sam u pmsu. ali ovako kada nisam pojedem ili rebro cokolade ili komad kolaca za nekakav desert. jesu li dobri doktori u petrovoj bolnici sto se tice toga i koliko cu dugo hodati po tim pretragama prije nego sto pocnem sa nekakvom terapijom?ili nekakav privatnik u zg. a da je dobar i koliko bi me to ispalo? za sada jos ne zelim djecu ali za nekih 2,3 godine bi zarko voljela ici na dijete.HVALA HVALA HVALA SVIMA NA ODGOVORIMA I POMOCI.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Prirodna, ja sam isto pobornik zdrave prehrane ali su mi svi moji pokusaji bezuspjesni Mozes li reci kako ti je uspjelo sa vise detalja pa da i ja probam? thanks!!!

  19. #69
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I ja cu vas utjesit, PCOS na oba jajnika, neredovita menga oduvijek, kad mi je postavljena dijagnoza ginekolog je rekao da imam mozda 3 plodna dana godisnje. Prvu bebu napravili od prve, za drugu trudnocu smo se malo pomucili ali to je psiha igrala ulogu jer smo prvu bebu izgubli, treca trudnoca slucajna ali zeljena i evo ova cetvrta opet od prve. Uzmite u obzir i da mi je muz terenac i da ga 24 dana mjesecno nema doma
    Udebljala sam se jako od pilula prije 7 godina jer mi je gnic prepisao krive, dan prije sam bila na dobrovoljnom davanju krvi a on to nije uzeo u obzir nego se vodio cinjenicom da sam anemicna i po tome mi dao pilule. Nikad taj visak kila nisam uspjela skinut, znam da je glavni uzrok PCOS. Imam i viska dlaka al sam srecom prirodno svjetla pa su i dlake svjetle.
    Sve u svemu, zeljela sam reci da PCOS ne znaci nuzno i potencijalnu neplodnost ili tesko zacece, barem ne u mom slucaju.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    koksy, po ovome sto si napisala cini mi se da tvoji ciklusi nisu anovulatorni, a s time je i plodnost povecana. Ja najcesce uopce nemam M ako je ne izazovem a O nemam skoro nikad.

  21. #71
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    pozdrav od još jedne koju muči pcos
    prvi problem neredovite M samo nekoliko ciklusa na godinu, pila Diane/Yasmin 5 god. već godinu dana ih ne pijem jer želim bebu...radila zam hormonske pretrage i uz pcos imam hiperprolaktinemiju i inzulinsku rezistenciju... i samo uz Duphaston imam M... gin ne želi ništa drugo dati za poticanje O ili neke dr pretrage dok ne prođe godina dana da pokušavamo
    Abys koliko dugo vi već pokušavate? jel piješ svaki ciklus Duphastone ili pokušavaš i dalje prirodno uz čajeve i ostalo?
    ja bi morala skinuti bar nekih 7-8 kg, ali nikako ne ide...idem i na aerobic, ali mi se čini da ta inzul.rezist. čini svoje jer kile nikako ne idu
    pijem još i folnu, vrkutu, ulje noćurka...pokušavam nabaviti i taj inozitol, ali nikako ... jesi ga ti uspjela gdje nabaviti?
    pijem i konopljiku, za prolaktin bromergon... i borim se nekako sa stresom, pokušavam ga što više smanjiti
    a prehrana je i dalje problem, neznam ni sama odakle početi...
    za par mj će biti godina dana da pokušavamo zatrudniti pa ako neće ovako prirodno nikako, valjda će uz klomifen ili nešto drugo... vidjet ćemo šta dalje
    e da razmišljala sam da muža pošaljem na spermiogram...jel se to negdje privatno može?

  22. #72
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    koksy, po ovome sto si napisala cini mi se da tvoji ciklusi nisu anovulatorni, a s time je i plodnost povecana. Ja najcesce uopce nemam M ako je ne izazovem a O nemam skoro nikad.
    Pa da, ja nekako mislim da je krivo postavljena dijagnoza, jajnici definitivno jesu polcisticni, to se vidi na uzv iz aviona, izgledaju ko svicarski sir. Mengu mi je dolazila svakako, na 30 do 60 dana. Na temelju cega je ginic zakljucio da imam samo 3 O godisnje ne znam, sjecam se da je rekao da mi u svakom ciklusu naraste 6-7 folikula ali ni jedan dooljno vellik za oplodnju. Al eto, ocito je krivo vidio...

  23. #73
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    adria13,naravno da je pametno da pošalješ muža na spermiogram,to je i najjednostavnije...bar ćete znati jel sve ok s njegove strane..privatno spermiogram možete napraviti u poliklinici Vili...MM je tamo radio,platili smo 300 kn..
    jel uzimaš Metformin za inzulinsku rezistenciju??
    Posljednje uređivanje od kiara79 : 25.06.2011. at 17:56

  24. #74
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    adria13,naravno da je pametno da pošalješ muža na spermiogram,to je i najjednostavnije...bar ćete znati jel sve ok s njegove strane..privatno spermiogram možete napraviti u poliklinici Vili...MM je tamo radio,platili smo 300 kn..
    jel uzimaš Metformin za inzulinsku rezistenciju??
    hvala
    nisam još dobila Metformin...dr.endokr. mi je rekla da ga ne voli davati ženama koje žele zatrudniti i da misli da će bromergon potaknuti O
    iako mi to baš nije jasno jer sam čitala da se metf. baš zato i daje
    a možda nije htjela dati odmah i bromergon i metformin zajedno jer oba lijeka znaju imati dosta gadne nuspojave
    na kontrolu idem nakon ljeta pa ću vidjeti i pitati opet za metforim

  25. #75
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    ma endokrinolozi stalno zezaju sa time...nama koji smo u MPO metformin uključuje naš MPO dr.reproduktivac...bromergon i metformin se mogu zajedno uzimati..nekima je to čak i dobitna kombinacija..

    ja pijem metformin 7 mjeseci...prošli mjesec sam vidjela ovulaciju..svoju,prirodnu...bez injekcija i ostalog...prvu nakon 10 godina...i to mogu zahvaliti metforminu..

    napravite spermiogrami vidite kako i što dalje..jako dugo sam pila Duphastone jer su mi ciklusi bili jako dugački...i to se normaliziralo!!!

  26. #76
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    ma endokrinolozi stalno zezaju sa time...nama koji smo u MPO metformin uključuje naš MPO dr.reproduktivac...bromergon i metformin se mogu zajedno uzimati..nekima je to čak i dobitna kombinacija..

    ja pijem metformin 7 mjeseci...prošli mjesec sam vidjela ovulaciju..svoju,prirodnu...bez injekcija i ostalog...prvu nakon 10 godina...i to mogu zahvaliti metforminu..

    napravite spermiogrami vidite kako i što dalje..jako dugo sam pila Duphastone jer su mi ciklusi bili jako dugački...i to se normaliziralo!!!
    ajde super, bar nešto... ja sam i dalje na Duphastonu, 7 mjeseci ga pijem 16-25 dc jer bez toga ni nemam cikluse, tako da je i O upitna naravno.. nekad mi dođe da ga preskočim jedan ciklus baš da vidim da li bi O bila možda kasnije npr 30 dc, ali opet ko zna koliko bi mi ciklus onda trajao
    najgore mi je jer mi je endokrin. rekla da pijem Bromergon, a Duphaston ne, a gin. i Bromergon i Duphaston ...pa ti sad budi pametan...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj adria13 prvotno napisa Vidi poruku
    :
    Abys koliko dugo vi već pokušavate? jel piješ svaki ciklus Duphastone ili pokušavaš i dalje prirodno uz čajeve i ostalo?
    ja bi morala skinuti bar nekih 7-8 kg, ali nikako ne ide...idem i na aerobic, ali mi se čini da ta inzul.rezist. čini svoje jer kile nikako ne idu
    pijem još i folnu, vrkutu, ulje noćurka...pokušavam nabaviti i taj inozitol, ali nikako ... jesi ga ti uspjela gdje nabaviti?
    pijem i konopljiku, za prolaktin bromergon... i borim se nekako sa stresom, pokušavam ga što više smanjiti
    a prehrana je i dalje problem, neznam ni sama odakle početi...
    za par mj će biti godina dana da pokušavamo zatrudniti pa ako neće ovako prirodno nikako, valjda će uz klomifen ili nešto drugo... vidjet ćemo šta dalje
    e da razmišljala sam da muža pošaljem na spermiogram...jel se to negdje privatno može?
    mi pokusavamo malo vise od godine, i bilo je tu i cajeva, i inozitola, i vitamina, samo par lijepih ovulacija prirodnih u vise od godinu dana, a ostali ciklusi anovulatorni, produzili se na nekoliko mjeseci i otad niti imam ciklus bez Duphastona ili Provere, a tek sam prosli ciklus prvi put pila Klomifene. Meni je draze probati prirodno i piti razne biljcice i prirodne ljekove ali ne uspjave mi bas, tako da vise ni sama neznam sto je najbolje. Sa kilima problema nemam uopce, ali imam s aknama I sa depresijom
    Napravi spermiogram, brzo i jednostavno je

  28. #78
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    da to ćemo prvo napraviti, samo da još muža obavijestim
    a gdje si nabavljala inozitol?

  29. #79
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    inozitol ja nisam niti ne pijem..

  30. #80
    adria13 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    139

    Početno

    mislila sam na Abys jer je rekla da ga je koristila

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    10

    Početno

    evo samo da kažem još nešto..prije 2 dana napravila sam test - i trudna sam!!
    nakon dugoooo pokušavanja..sad mi netko može reći da prirodni preparati nemaju veze s tim, ali dokazi su tu..
    prvo sam riješila pcos, akne, a sad i ova radosna vijest..

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    Prirodna, ja sam isto pobornik zdrave prehrane ali su mi svi moji pokusaji bezuspjesni Mozes li reci kako ti je uspjelo sa vise detalja pa da i ja probam? thanks!!!
    Malo sam smotana, kako se ovdje pošalje privatna poruka? BTW, evo sam napisala dolje - napravila sam test - izgleda da sam T!!!!

  33. #83
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj t&d prvotno napisa Vidi poruku
    bok cure,
    javljam se da vas ohrabrim. Ja sam imala katastrofa dijagnozu, oba jajnika jako policistična. Sada sam tri mjeseca trudna, sve izgleda super. Uopće nisam mislila da je moguće da zatrudnim pa mi je trebalo 6 tjedana da skužim da sam trudna , mislila sam da je to samo jedan od mojih dugih ciklusa. Nije mi jasno kako je uspjelo, nisam pila nikakve ljekove. Otprilike tri dana prije začeća sam bila na pregledu i doktor je rekao da nisam ovulirala već dugo (što sam i sama znala) i da neću još dugo.

    Nadam se da će se i vama dogoditi takvo čudo.
    Sretno!
    tako je bilo i kod mene
    bila sam na kontroli kod ginekologice par dana prije začeća, rekla mi je da, kad se odlučim za trudnoću da dođem pa ćemo pokušati s nekom hormonskom terapijom, jer bez toga neće ići :/
    mjesec dana nakon toga bila sam opet kod nje, ali na trudničkom pregledu
    ne mogu vam opisati šok kad sam skužila da sam trudna, jer nisam mislila još imati djece, a mm i ja smo se odlučili ne paziti jer je ginekologica i onako rekla da nema nikakve šanse da zarudnim

    mislila sam da će drugi put biti veći problem zatrudniti (jer su mi jajnici nakon prve trudnoće i dalje bili policistični a ciklusi 42dana, i to anovulatorni). ali opet sam zatrudnjela iz prve

    ovo ne pišem da se hvalim, samo da vas utješim. uvijek postoji nada i postoje čuda, i postoje dijagnoze koje nisu tako crne kao što ih prikazuju

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    6

    Početno

    Bok cure...
    Nakon dvoje dječice začete čim smo to poželjeli, saznadoh na uzv pregledu da su mi jajnici policistični. Pretpostavljam da su takvi tek od nedavno jer bi mi valjda jedan od par ginekologa kod kojih sam išla do sada to spomenuo. To bi ujedno značilo da to što smo dvoje djece dobili odmah, ne znači da ćemo tako lako do trećeg...
    Sad se trudimo bez terapije pa ako ne bude išlo, idemo dalje na pretrage...

    Eto pridružujem vam se i nadam se da ćemo se sve što kraće ovdje zadržati..
    Puntice, ulijevaš nadu...

    Imam jedno pitanjce...
    kako znate da su vam ciklusi anovulatorni?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    15

    Početno

    već nekoliko dana (otkad mi je u tridesetitrećoj godini života po prvi puta(!!!) dijagnosticiran pcos) pokušavam doći do slijedeće informacije: zanima me da li je moguće imati sindrom policističnih jajnika i redovitu tj. relativno redovitu menstruaciju i ovulaciju???
    12 godina sam uzimala cilest. prestala prije točno godinu dana. otada imam menstruacije svakih 30 - 35 dana. unazad 5 ciklusa pratim ovulacije pomoću LH testova. povećanje LH svaki mjesec prate i bolovi u lijevom ili desnom jajniku koji traju nekoliko sati. dakle, prema svemu navedenom, ispada da imam ovulacije. nisam nigdje naišla na podatak da je moguće imati ovulaciju svaki mjesec i istovremeno pcos.
    pcos mi je utvrđen ultrazvučnim pregledom: tipična biserna ogrlica. nalaze hormona podižem sutra.
    ne razumijem moju situaciju...
    ima li netko sa istim ili sličnim iskustvom??? imam tisuću pitanja...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    Prirodna, ja sam isto pobornik zdrave prehrane ali su mi svi moji pokusaji bezuspjesni Mozes li reci kako ti je uspjelo sa vise detalja pa da i ja probam? thanks!!!
    prirodna, cestitam na T!!

    i ponavljam pitanje odozgo, bili molim te podijelila s nama tvoju tajnu?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj prirodna prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam smotana, kako se ovdje pošalje privatna poruka? BTW, evo sam napisala dolje - napravila sam test - izgleda da sam T!!!!
    kliknes na ime u avataru i dobijes opciju da saljes privatnu poruku, ali neznam mozes li ti to s obzirom da imas malo postova
    napisi ovdje u temu!

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    7

    Početno

    bok cure....eto nisam se dugo javila al eto da s vama podjelim svoju situaciju....bila prosli utorak kod privatne doktorice....trazila sam pregled cijelog abdomena da vidimo kako mi tijelo diše...radila mi je ultrazvuk,papu,cak je i pipala rukama i stiskala me...uglavnom posto imam pcos...jako izražen(debljina),požalila sam se da me često zna boljeti lijevi a ponekad i desni jajnik...kaže ona meni odi zlato sjedi na stolicu i digni noge(sto mi je bilo simpatično i smješno)!!!!uglavnom pogledala je s ultrazvukom jajnike i rekla ah da zato vas i bole jajnici...ja rekoh sta je bilo..kaze ona meni da su jajnici ogromni...evo dimnezije:lijevi 45x33mm,desni 44x38mm...kaze ona meni da su do bola policisticni i da ovulacije nema na vidiku...i da je nece ni biti...pijem duphaston da bih dobila menstruaciju....rekla mi je da ako želim imati djecu (imam 24 god.)da bi vec trebala poceti raditi na tome jer lječenje može potrajati..a ja naravno djecu obožavam i dala mi je komifen piti od 5 do 10 dc dva dana nakon zadnje tablete folikulometrija...malo sam se pribrala i razmislila te odlučila o promjeni svoga života pogotovo sto se tice hrane...nepusim vec 6 tjedana(bila sam mali pusac), nepijem nikakav alkohol,pocela drugacije jesti....od proslog utorka kako sam dosla od doktorice sam krenula na djetu,voće i povrće i pileće bjelo meso večinom kuhano,riba i puno zelenila...nema vice kruha,tjestenine nista slicno...samo puno povrća i voća u ogromnim količinama i ribe te mesa i od proslog utorka do evo sad je srijeda skinula 4 i pol kile...iako je prvi tjedan bilo jako teško nekako sam izdržala...sad jedem čisto da sam nesto pojela organizam se naviknuo...i super se osječam...jer posto imam kila podosta nesmijem uci u trudnoću s toliko kila,mogu mi bubrezi odkazati,dijabetes mogu dobiti i tlak mi moze raditi probleme...tako mi je doktorica rekla.....za sad mi ide i jako sam sretna....nadam se 15 kg dolje....pozelite mi puno srece nadam se da cu vas sve jednog dana razveseliti kad uspijem u svome naumu i napokon vidim +!!!!!!zelim ga od srca svima vama koji se trudite pobjediti kile i taj sindrom....pusa...javim vam kako napredujem....PS.oprostite na dugom postu....

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    tamarelica, sretno, ocito si se stvarno potrudila, samo tako nastavi. Ako je tvoj pcos uzrokovan debljinom onda ti mozda i uspije da regulacijom tezine rjesis taj problem. Bilo bi bolje za tebe da si se ranije odlucila preuzeti zdravlje u svoje ruke i ne udebljati se toliko, ali nikad nije kasno, good luck.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    7

    Početno

    javljam se yasad 6 kila dolje i to mi je posve super,odlicno u dva tjedna 6 kila.....ni presporo ni prebrzo...nadam se da ce jos ici dolje.....pusa....

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima! Nova sam ovdje... uvijek sam imala školske cikluse do zadnje menstruacije koja je bila 02.05. Prvo šok, odmah do ginića, poslao me vaditi hormone i dijagnoza je pcos, na UZV nema cisti... sad čekam da mi se ginekolog vrati s godišnjeg i idem po ratni plan obzirom da želimo bebu

    Imate li kakve utješne riječi za mene, pokušavamo već 5 mjeseci....

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    tralala sretno s pokusavanjem, nadji dobrog Mpo doktora i on ce te sigurno dobro uputiti u daljne lijecenje. Pripazi dobro na prehranu i tjelovjezbu.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima!

    PCOS od 17-te godine , sad imam 34, pila Diane35 do prošlog ljeta. Nakon toga nisam imala M 10 mjeseci, znači početkom 6.mj. dobila spontanu M i nakon toga bila na pregledu kod ginića jer MM i ja radimo na bebi.
    Dao mi je neke tablete za izazivanje M, te nakon toga 5 dana klomifen i svakodnevno gluformin. 13 DC bila na UZV i rekao da su jajnici počeli reagirati ali slabo, što i nije čudno jer dugo nisam imala M, te da čekam slijedeću M i nastavim s klomifenom i gluforminom te da se vidimo u 9.mjesecu na UZV da vidi dali je bilo O.
    Večeras dobila opet M, 18 DC !!! E sad sam skroz zbunjena jer nisam očekivala M ovako brzo, prije 5 dana sam bila kod njega, i sad po tome bi sutra trebala opet početi s klomifenom...
    Ginić je naravno danas radio zadnji dan i na godišnjem je do 9.mj., i ne znam dali da počnem s klomifenima dalje...ima li netko slična iskustva?

    Hvala unaprijed.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    7

    Početno

    pitanje....dobila sam 27.07..trajalo je do 31.07 cak je bilo i 1.08.malo smeđe...evo sada je znaci 8 dan ciklusa a mene na dodir neugodno bole grudi,i od jutros me boli lijevi jajnik i malo doljnji dio leda....inace imam policisticne jajnike i na duphrastonu sam bila...jel moguce da ovuliram.....ili me jajnik boli jer je velik....neznam sta da mislim....sluz je prozirna i da se rastegnuti.....inace je bjelozute boje u ostalim danima ciklusa....neznam sta da mislim....pomoc....

  45. #95
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozda ovuliras, ali ako ne mjeris tempearturu i ako nemas LH trakice pri ruci, tesko da ces moci nesto reci sa sigurnoscu. Postoji li mogucnost da odes na UZV?

    Kod PCOS-a, LH trakice mogu pokazivati stalno pozitivan rezultat.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    7

    Početno

    danas imam osijecaj kao da cu dobiti sve me nesto trga...katastrofa a dok.mi na gooodisnjem....

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    7

    Početno

    temperatura je jutros bila 36,5 .....osjecaj je kao da cu dobiti....a pazim sta jedem skinula sam 7 kg u ovih mjesec dana....osijecaj kao da netko nesto dolje popravlja...ceprka....s time da se bol siri cak u bedra....

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Sve ok, dobila sam doca na mob, kaže da to nije prava M, i dao mi Duphaston da pijem 10 dana, i onda kad dobijem nastavljam s klomifenima, a na gluforminu sam svakodnevno....
    pa ćemo vidjeti..

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    7

    Početno

    evo me ...danas se pojavila sluz i to bezbojna na toaletnom papiru se moze rastegnuti do 10-15 cm...kao ljepilo izgleda...lijevi me jajnik ubija doslovno i to dok mirujem dok se krecem na poslu neosijetim ga toliko tj.nemam vremena ga osijetiti...sinoc sam eto onako bezveze si mjerila temperaturu i bila je 36,9 c...skoro 37c i bila bi tolika tem.da sam malo duze drzala....ovih dana je bila oko 36,5,36,7,36.8...e sad to sve ipak nemora znaciti nista jer...pijem 7 dana u mjesecu duphrastone....nakon toga vjestica dode za 3 dana...jucer i dva dana prije smo bili vrijedni...pa cemo vidjeti sta ce biti dalje....skinula sam 7 kila i sad nisam sigurna dali me bole zbog toga sto su mi jajnici veliki pogotovo lijevi(45x33mm)...ili oviuliram...posto sada pazim sta jedem nije me bolio.....sve 5 i sad odjednom bolovi,cak me i bedra na toj strani znaju boliti....dojke me nebole toliko vise...al ovaj lijevi jajnik...uh....nisam pametna....

  50. #100
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Našla sam zanimljiv blog na kojem ima dosta o policističnim jajnicima, pa možda bude zanimljivo http://theprimalparent.com/2011/07/0...rian-syndrome/

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •