Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 331

Tema: PCOS - Policistični jajnici i željena trudnoća

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    wow....... odlican clanak i blog! Istrazivati cu i dalje postove od te iste zene, hvala!

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    pcosovke, obavezno procitajte ovaj clanak, isplatiti ce vam se!

  3. #103
    Misericordia avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    14

    Početno Zatrudnjeti nakon konizacije i s (kako izgleda) policističnim jajnicima - ?

    Pozdrav svima...Prvo dijete sam rodila prije 7 godina, i sada sve intezivnije razmišljam o drugoj trudnoći. ALI...u međuvremenu sam imala prilično opsežnu konizaciju (nalaz mi je bio karcinom in situ, užas), a sada, na prošlom UZV pregledu, me doktorica ''šokirala'' i nalazom policističnih jajnika.
    Dakle, to je napisala samo na račun onoga što je vidjela na UZV-u. A vidjela je one famozne ''kuglice''. Međutim, iste takve ''kuglice'' je bio vidio i moj bivši ginekolog (kojeg sam otkantala jer nikad nije htio odgovarati na moja pitanja, nego bi samo odmahnuo rukom i rekao ''nije to ništa strašno'') i sjećam se da me je jednom prilikom UZV-a pitao (gledajući jajnike) doslovno ovako : ''vi ste lako zatrudnjeli, jel' da?'' Tad sam mislila da su te ''kuglice'' dobra stvar, odnosno da sam plodna ko šipak A što sad ?
    Nova ginekologica me uputila na hormonske pretrage, koje moram ovih dana obaviti. Menstruacija mi kasni skoro puna dva mjeseca (inače nije redovita ko urica, otkad znam za sebe odstupa par dana, ali ne znam jel ikad ovoliko izostala)...Budući da mi se sve to poklopilo s planiranjem druge trudnoće, baš sam nesretna...Ne znam što me čeka...Prvi put sam zatrudnjela bez ikakvih problema, bilo je ''iz prve'' Već sam se počela nalijevati čajevima od vrkute, marulje i sladića...Što bi još moglo pomoći? Znam da moram čekati nalaze pretraga, ali baš sam nestrpljiva
    Hvala vam svima na odgovoru, ako sam nešto zaboravila, a sigurno jesam, samo pitajte

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    evo ti prave prilike da procitas clanak kojeg prije 3 posta stavila Sirius. sve ce ti bit jasnije

  5. #105
    Misericordia avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    14

    Početno

    Pogledala sam blog i ..... I don't like it a bit :/
    Hvala na odgovoru i savjetu al ne mogu shvatit ozbiljno savjete poput ''ne jedite povrće'' i ''jedite juhu od kostiju'' ...

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Nisi ozbiljno shvatila svoj zdravsteni problem, i s takvim stavom neces daleko dogurati. Moras vise procitati o pcos i o prehrani i o korelacii medju njima. Tj, ako zelis da ti bude bolje naravno! a ako ne zelis onda nemoras nista poduzeti.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    http://theprimalparent.com/2011/07/0...rian-syndrome/


    procitaj ovaj cijeli clanak od vrha do dna pa se onda javi s misljenjem

  8. #108
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi ozbiljno shvatila svoj zdravsteni problem, i s takvim stavom neces daleko dogurati. Moras vise procitati o pcos i o prehrani i o korelacii medju njima. Tj, ako zelis da ti bude bolje naravno! a ako ne zelis onda nemoras nista poduzeti.
    Abys, to je normalna reakcija. Netko još nije spreman na jako radikalne korake, nije to lako. Zapravo bi najlakše bilo popiti neku tabletu i voziti dalje, ali nekad to nije dovoljno. Usput , ja sam pročitala skoro cijeli blog i nije me šokirao, ali ja jesam u filmu da postoji relana mogućnost da određeni ljudi imaju ozbiljne poteškoće unatoč normalnoj, zdravoj i uravnoteženoj prehrani koja se standarno preporučuje od strane službenih nutricionista. Ali isto tako znam da svatko može preuzeti slijedeći ili drugačiji korak tek kad bude za to spreman.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Da, ljudi su takvi, nezainteresirani, ovce, svi bi samo popili tabletu...e pa ne moze. Svatko tko ne zeli uloziti trud i energiju da bi odrzao svoje zdravlje e pa neka onda bude bolestan!
    Ja jesam malo pregruba sad , ali nervira me koliko ima ljudi sto se nista o sebi ne brinu i evo ih zivi i djecu radjaju, a ja umirem pomalo svaki dan od svih bolesti sto su se na mene nasadile, mucim se ,citam, sve sam skoro probala i ne uspjeva, i go**o bi pojela da znam da cu od njega ozdravit, nije fer.

  10. #110
    Misericordia avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ljudi su takvi, nezainteresirani, ovce, svi bi samo popili tabletu...e pa ne moze. Svatko tko ne zeli uloziti trud i energiju da bi odrzao svoje zdravlje e pa neka onda bude bolestan!
    Ja jesam malo pregruba sad , ali nervira me koliko ima ljudi sto se nista o sebi ne brinu i evo ih zivi i djecu radjaju, a ja umirem pomalo svaki dan od svih bolesti sto su se na mene nasadile, mucim se ,citam, sve sam skoro probala i ne uspjeva, i go**o bi pojela da znam da cu od njega ozdravit, nije fer.
    Pa, Abys, hvala što si me napala i nazvala ovcom, samo zbog toga što imam drugačije mišljenje, i što sam pristojno odgovorila da se ne slažem s nekim blogom koji je pisao, btw, potpuni laik.
    Drugo, da mi nije stalo do vlastitog zdravlja, ne bih bila na ovom Forumu i molila za savjet.
    Treće - i ja se nalijevam čajevima od trava, i ja sam izbacila kavu i alkohol, i ja vodim kalendare i brojim dane, i ja ostavljam bogatstvo na privatne ginekologe, jer me tzv. ''socijalni'' ginekolog ne stigne pregledati, budući da nisam trudnica a kod on naručuje samo trudnice ...
    Mogla bih ja nabrojiti i ''četvrto'' i ''peto'' itd., ali iskreno, ne vidim smisla u tome.
    Žao mi je što imaš problema (žao mi je zbog svih djevojaka i žena kojima je ovaj Forum utočište, pomoć i utjeha) i nadam se da će ti sve na kraju riješiti i da ćeš ostvariti sve što najviše želiš.

  11. #111
    Misericordia avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    http://theprimalparent.com/2011/07/0...rian-syndrome/


    procitaj ovaj cijeli clanak od vrha do dna pa se onda javi s misljenjem
    Mislim da bi ti trebala usvojiti posljednji savjet ! (keep the stress level as low as possible)

  12. #112
    Misericordia avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ljudi su takvi, nezainteresirani, ovce, svi bi samo popili tabletu...e pa ne moze. Svatko tko ne zeli uloziti trud i energiju da bi odrzao svoje zdravlje e pa neka onda bude bolestan!
    Ja jesam malo pregruba sad , ali nervira me koliko ima ljudi sto se nista o sebi ne brinu i evo ih zivi i djecu radjaju, a ja umirem pomalo svaki dan od svih bolesti sto su se na mene nasadile, mucim se ,citam, sve sam skoro probala i ne uspjeva, i go**o bi pojela da znam da cu od njega ozdravit, nije fer.
    Kako možeš reći da ja ne brinem o sebi ? Da sam ovca i da sam nezainteresirana ? Ja sam ovdje iz istih razloga kao i ti - jer imam POTEŠKOĆE.
    Nije valjda da si toliko gruba prema meni jer sam napisala da već imam jedno dijete - ? Zar sam zbog toga nekakav uljez ?
    Stavila si link na neki neozbiljan blog i odmah očekuješ da se svi odreknemo voća i povrća i krenemo čučati kamenice i oštrige ? A da ja sada stavim neki link na nekog Baba - Sana koji preporučuje čajeve od konjskih kopita, i da te krenem vrijeđati ako napišeš da ne vjeruješ kako bi ti takav čaj pomogao?
    Pročitaj opet što sam ja napisala i sve što si mi sasula i razmisli malo ...

  13. #113
    Misericordia avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    14

    Početno

    Evo da se javim i s nalazima hormonalnih pretraga !
    Iako mi je zadnja M bila 30. lipnja, dogodilo se da sam krv vadila baš u vrijeme ovulacije
    Odmah sutradan kod ginekologice - koja je UZV-om potvrdila O !
    Ne mogu vjerovati
    Jedino što joj se nije svidjelo je testosteron koji se približio gornjoj granici ref. intervala ... Ali bar nije izvan njega !
    Ufff...sada slijedi par tjedana neizvjesnosti...Već sam počela piti Centravitov prenatal, za svaki slučaj

    Ginekologica je super, nemam riječi, ljubazna i strpljiva....Ali nema ugovor s HZZO-om, pa si je nažalost ne mogu priuštiti na duge staze...S teškom mukom sam pronašla ''socijalnog'' ginekologa koji je pristao upisati me, ali ne zna kada će me primiti ?! Moj bivši ''socijalni'' je raskinuo s HZZO-om i otišao u privatnike, na što sam ja raskinula s njim, ali budući da svi odlaze u privatnike ovi malobrojni ''socijalni'' ne znaju gdje će s nama Tako je to u mojem gradu ...

  14. #114
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    cure, molim vas da se ne vrijedjate medjusobno i da postujete razlicitost misljenja i stavova, a o ginekolozima mozete na nekoj od tema o njima, ima ih puno, treba samo koristiti pretraznik

  15. #115
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    Uletavam kao padobranac,ali samo da vam ulijem nadu! Isto imam PCOS.S prvim klincem sam ostala trudna nakon što sam sama sebi rekla ''baš me briga,ako bude-bit će '' , a s drugim odma isti mjesec kada sam odlučila.........pa mojoj sreći nije bilo kraja jer sam se već pomirila sa činjenicom da neću imati svoju bebicu.Zato cure,samo pozitivno i sretno !

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam jedna od pcos-ica iako nemam nikakvih vanjskih obiljezja pcos-a (kuc, kuc, kuc) vec mi je dijagnoza postavljena na temelju inverzije fsh i lh.

    da skratim pricu, pijem gluformin, lijek za dijabetes, jer je u pozadini svih hormonalnih disbalansa disbalans secera.

    gluformin je mnogima pomogao, meni uljepsao nalaze hormona, pa bi trebale malo probati tu terapiju umjesto kljukanja hormonima
    PINKY molim te bila bih ti neizmjerno zahvalna da mi kažeš ime svog doktora i br telefona, naime ja sam uvjerena da je to jedini pravi način za liječenje,a tako malo doktora tim putem to radi, problem se samo odgađa sa kontracepcijom. HVALA možeš u privatne poruke ako ne želiš javno

  17. #117
    Li-la avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    19

    Početno

    da se pridružim ovoj temi..
    od kad sam prvi put bila kod ginekologa, doc mi je rekla da imam jako puno cista..ali nije dizala paniku oko toga, niti mi je preporučivala neke lijekove ili kontracepciju.
    nisam to nikad shvaćala kao neki problem jer mi ona nije na to tako ukazala.
    zatrudnila sam od prve!
    kad sam rodila i krenula na redovne preglede s vremena na vrijeme, te kad sam počela spominjati da bi htjela uskoro drugo dijete, novi ginekolog me poslao na pregled u bolnicu, u petrovu, baš zbog velikog broja cista, i zbog toga što sam odbijala piti kontracepcijske pilule..
    ginekolog u bolnici me pregledao i dijagnosticirao PCOS, i rekao da ako mislim ikad zatrudniti da bi trebala krenuti s terapijom.
    Kad sam mu rekla da već imam jedno dijete koje je začeto bez problema, iznenadio se i rekao da smo očito pogodili savršen tajming, što nije ni čudno jer smo bili mladi i vrlo aktivni, tako da nismo ni mogli promašiti pravo vrijeme
    ja sam i dalje odbijala terapiju kontracepcijskim i nekako mi se ciklus unormalio, svaki mjesec dobivam mjesečnicu, i to već zadnjih dvije godine, iako meni nikad nije posebno kasnila, kad sam bila mlađa onda je, ali sad ne.
    tako da, uskoro se spremamo na drugog bebača, i nadam se da će biti bar približno brzo kao i s prvim.
    ne gubite nadu!

  18. #118
    veca sunčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    istra
    Postovi
    3

    Početno

    da, slažem se sa mona 29! promjeni ginića što prije !!!!!!

  19. #119
    neve86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Split
    Postovi
    50

    Početno

    Cure drage voljela bih vas malo utješit...godinama slušam priče o svojim policističnim jajnicima, ovulacije nema, pila sam yasmin kako bi ciklus "došao sebi"...bla bla i kad sam sve to pustila sa strane, odjednom trudna!! Šok i nevjerica, nitko sretniji od mene. Ginići su mi govorili kako ću morati uzimati nekakvu terapiju kako bi izazvala ovulaciju, svašta...eto nadam se da će se i vama posrećiti, mislim da ima nešto jače od medicine! Sretno cure!

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    neve86 pitanjce - koliko dugo nisi pila yasmin kad si ostala trudna? ja sam prestala sa yazzom i sad se nadam iz ciklusa u ciklus.

  21. #121
    neve86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Split
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    neve86 pitanjce - koliko dugo nisi pila yasmin kad si ostala trudna? ja sam prestala sa yazzom i sad se nadam iz ciklusa u ciklus.
    Čuj jedno 7-8 miseci nakon prestanka pilula! Zanimljivo je da mi je menga kasnila misec dana kada je došlo do zaćeća...ciklus katastrofa... Savjet, ne se debljati!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ah, dobila sam par kilica prije pol godine kad sam ostavila cigarete, al mislim da je dobra trampa
    al nisam buci.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 10.02.2012. at 13:27

  23. #123
    Dalmašica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Bok, evo i ja sam još jedna od onih koji muku muče s pcos ( oba jajnika)... Još sam relativno mlada, imam 23 godine, muž će sad 30. Pokušavamo neko vrijeme ali nažalost ništa još. Do 12- og mjeseca sam cikluse regulirala duphastonom međutim razdebljala sam se previše i rekla sam sad je dosat i počela sam piti neke biljne čajeve nakon čeg sam dobila dva mjeseca za redom i to točno na 28 dan, a to mi se do sad nikad nije desilo. No, nažalost evo ovaj mjesec opet nemam menge ali nije trudnoća

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    opet ja s potpuno novim problemima.
    na zadnjem uzv prije tjedan dana (39. dan ciklusa, 3. ciklus bez yazza) - jajnici narasli u volumenu 4,5 i 6 puta i izrazito su policisticni. doktorica me upucuje na VV. e sad, meni je to sve dosta prenaglo.. trebam savjet. danas cu popiti zadnju tabletu duphastona i trebala bih onda dobiti M. kako dalje? koliko je opasno stvari prepustiti prirodi i ne uzimati nista za regulaciju ciklusa poput dabrostona, duphastona, utrića? voljela bih vidjeti kako ce moje tijelo reagirati na neku od prirodnih pomoci, cajic/inozitol.

  25. #125
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Draga moja, moje tijelo ne reagira na ništa osim na duphastone, yasmin ili utriće. Inače mengu uopće nemam. Krenulo je s neredovitim, a završilo tako da sam ju potpuno izgubila i krenula na VV. Bojim se da mi druge nema, jer kad nemam menstruaciju-nema ni ovulacije i nemože doć do začeća. E sad... navedeni liojekovi samo reguliraju ciklus, ali ne potiču ovulaciju...tako da samo s njima, opet teško-kod mene nikako. Već sam sve isprobala.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Dada, sve mi je to jasno... Mene zapravo zanima koliko bih je dugo cekala bez duphastona... Ma budem se narucila kod ginicke na konzultacije, shvatila sam da imam tisucu pitanja... Nevezano uz bebu.

  27. #127
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Ja sam najduze čekala 5 mj...a onda sam bila sva natekla...jer se sve zadrzavalao u meni...imala sam sve simptome trudnoce...čak mi je i krv na nos...svugdje samo ne gdje treba.....
    I onda sam ipak uzela duphastone jer vise čekat nije imalo smisla.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    i muci me pozitivna LH trakica jutros

  29. #129
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Kod PCOS neke cure stalno imaju pozitivnu LH trakicu. Kao npr ja....koji god dan da napravim, pozitivna je....više manje. Ali UZV je pokazao da ovulacija izostaje bez terapije.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    na to me i pupozorila ginicka, al ja je dosad nisam imala pozitivnu. ne nadam se nicemu, ionako smo u status quo, ali lijepo je vidjeti a kod ginicke sam se narucila na konzultacije u ponedjeljak. da ispitam sve zivo i nezivo.

  31. #131
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    Samo da se i ja prijavim u klub pcos od kad znam za sebe od 13 godine počeo sa prvom menstruacijom ,uz to mući me inzulinska rezistencija,hipotireoza,kilice,i mužekov spermiogram...do sada sve prošla,od yasmina,dabrostona,duphastona,klomifena,utrogestan a,metformina,čajeva raznoraznih,papiri spremni za ivf ali još se nadamo prirodnom začeću

  32. #132
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    I ja sam prošla sve od navedenog. samo kad se sjetim i onih čajeva vrkute i macine trave. Heh....sve zivo vec isprobah...ali......ništa...
    S tim da je kod MM sve ok. Ali opet neće.

  33. #133
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    Strašna nadam se da ubrzo budeš trbušasta
    kada se sjetim marulje ,vrkute,pa čaj za žene od MB travara,pa biljnih kapi,hrena ribanog sa medom koje je stajalo na suncu,pa bijelog vina sa travkama sve mi je smješno ,ali neka treba sve probati samo da ja imam ovulaciju nekako bi to šljakalo ,evo moram se pohvaliti da sam prošli mjesec imala svoju prvu ( u zadnjih 5 godina ) i ničim izazvanu ovulaciju

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    bubamara to pod inofolicom?

  35. #135
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    bubamara to pod inofolicom?

    ne ničim izazvana ,a inače mi je zadnji ciklus bio 115 dana ,i morala popiti dvije ture duphastona da bi procurila

  36. #136
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    A meni ovaj mjesec....evo danas 7 dan od popijenog zadnjeg duphastona i menge jos nema...trudna nisam.... Bubamaro koliko ti je bilo najduze nakon duphastona da si dobila?
    I hvala na lijepim željama!

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    strašna koliko dugo si pokusavala s cajevima? jesi za to vrijeme uzimala duphaston i koliko cesto?

  38. #138
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Eh više se ni ne sjećam, ali kad sam pokušavala s čajevima sam probala da ne uzimam duphaston, menga nije došla...tako jedno 3 mj....onda sam probala uzet duphaston a kontrolirat ovulaciju isto jedno 4 mj...ali nije je bilo...bilo je bezuspješno...tad je bar menga zbog duphastona dolazila...ali nije bilo ovulacije.
    Posljednje uređivanje od Strašna : 14.03.2012. at 11:48

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    a vidis mene bas zanima ne pokusavat je izazivat duphastonom pa vidjet koliko ce joj trebat. pricala sam s mamom sinoc, ona je imala M svakih 6 mjeseci i nitko oko toga nije radio probleme.

  40. #140
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    nisam ni ja toliko ali odmah mi je rečeno da to nije normalno....a i imala sam simptome uzasne...rekoh ti, krv mi je curila svugdje samo ne tamo gdje treba. Osjećala sam se užasno. Mislim da je to nepotrebno. A i znaš i sama svaka zdrava žena ima menstruaciju svaki mjesec.....ona koja ju nema-očito ima problema i treba ih liječit....ne čekat....bar je tako meni rečeno.

  41. #141
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    A i ne znam što bi postigla "neimanjem" menstruacije? Ako nema menstruacije, nema ni ovulacije...što znači ne može doći do začeća...sama sebi bi radila loše. Naravno svako zna za sebe najbolje, ali ne znam šta bi postigla time. Ajd da je to mjesec, dva, pa i tri...ali pola godine.....meni je to dosta.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    e, al ako dodje nakon pola godine, onda znaci da je u tome jednom trenutku i bila ovulacija... a ako stalno izazivas M duphastonom, ona ni ne stignes do tog svog nekog velebnog trenutka. mozda grijesim... sad smo bebicu stavili u drugi plan pa bih htjela ovaj period iskoristiti da vidim kako radi moje tijelo bez hormona. koliko citam, mnoge ste to probale u jednom trenutku.

  43. #143
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Eh da...ja sam čekala jednom i više ne, to mi je bio gubitak vremena i mučenje za organizam. Pod duphastonom može doći do prirodne ovulacije, jer on sluzi i za reguliranje neredovitog ciklusa..ne samo ako uopće nemaš mengu. Ali svakako probaj pa ćeš vidjet. Meni je sad rad na bebi na prvom mjestu

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    a meni autogeni trening i smirivanje zivaca. totalno sam van kontrole bebica kad se sredim.

  45. #145
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    To je, najbolje je u to sve ući opušteno i smireno.

  46. #146
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Jedino što znam, meni je prije moja ginekologica uvijek govorila da imam PCOS, kao to nije ništa strašno...samo se izregulira tabletama i sl. Da sam znala koliki je to problem, krenula bi i prije. Jer ovako nižem postupak za postupkom i vidim da PCOS nije baš bezazlena dijagnoza nego veliki problem.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    meni je moja direkt u glavu rekla - in vitro. s obzirom da smo zbog moje psihe odlucili pricekati zelim iskoristiti ovaj period za neke druge pokusaje.

  48. #148
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Meni ne, kao što vidiš dvije inseminacije smo prošli. One znaju bit uspješne kada samo žena ima PCOS, a muž sve OK, kao kod mene...ipak ništa od toga. Čak ni 1 IVF...ništa....

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    e, al pitanje je sto bi rekli ovi za mpo, vjerojatno bi i kod mene prvo pokusali sa inseminacijom. saznat cu to prije ili kasnije, znam to draga, drzim fige.....

  50. #150
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Pa da...obično krenu s inseminacijom, u pravilu bar 3 puta bi ju trebalo pokusat.....ja sam treci put odbila...
    A i ovisi o nalazima tvog muža...ako nedaj Bože i kod njega nešto ne bude OK, onda će se inseminacija preskočit.
    Ma joj više sam luda od svega....
    Držim i ja tebi fige da što prije doživiš potpuno sreću....

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •