Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 331 od 331

Tema: PCOS - Policistični jajnici i željena trudnoća

  1. #301
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

  2. #302
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Ej draga, dobro nam došla ! Divim se tvojoj hrabrosti i volji koju si imala da prestaneš pušiti i da promjeniš svoje životne navike jer i sama znam koliko je to teško. Velika pohvala i za supruga. I sama muku mučim s s time što jesti ujutro jer sam izbacila kruh baš zbog Pcosa. Pridruži nam se na http://forum.roda.hr/showthread.php?t=87678

    Odbrojavanje 3/2015 by Ludnica tamo smo sve mi trudilice
    Posljednje uređivanje od Ives000 : 04.04.2015. at 00:12

  3. #303

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Moram napisati kakve mi se promjene događaju.. naime pijem inofolic sada treci ciklus. 4 god radimo na drugoj bebi. Rodila sam sa 25. Zatrudnila bez problema. Zapravo mi je "dijagnoza" pcos rečena samo u jednom ciklusu.. gdje se je na jajnicima vidjelo mnogo mali poredanih "kružića". Prošli ciklus ih nije bilo. I ciklus mi se je skratio sa 45 dana na 27-28! Jel moguće da je to od inofolica? Ugodno sam iznenađena

  4. #304
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Nemam iskustva s terapijom koju uzimaš.
    Moja dijagnoza je bila 10 godina mog života prije 1. trudnoće. Ciklusi su mi znali trajati do 68 dana. Za reguliranje sam koristila hormonalne kontraceptive, "antibebi" pilule.
    Po udaji sam samoinicijativno stala s uzimanjem terapije i odmah prvi ili drugi ciklus zanijela. Rodila dva puta, u razmaku 15 mjeseci.
    Sad sam zadnjih 10 godina u "čistoj" slici. Ciklusi do 30 dana, UZV-i uredni...
    Tko će ga znati?

  5. #305

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Pozdrav

    Sad sam slučajno vidjela ovu temu, pa reko da vas pitam, možda je neka od vas imala sličnih iskustava...
    Naime, zadnjih 10ak godina su mi dijagnoze na pregledima uvijek bile iste - stalno pcos, pa kontracepcijske da se to regulira, pa bi se maknula od
    kontracepcijskih i pila čajeve koji su dosta pomogli, ali sam se onda vratila na kontracepcijske i tako u neki krug.
    Prije nekih 3-4 godine sam prestala sa kontracepcijskim i tu i tamo bi pila čajeve, ali nisam bila redovita. Nisam više imala problema sa aknama, a i ciklusi su mi bili uredni - od 28 do 32 dana.

    Uglavnom, kada sam kod dvoje ginekologa išla na pregled jer sam počela raditi na trudnoći, dijagnoza je opet bila ista - pcos, pa prognoze da neće to ići tako lako, spominjanje potpomognute i tako.
    4. mjesec od kako smo počeli raditi, bila sam trudna, ali nažalost ta trudnoća je završila s pobačajem. Sad kad sam bila na prvom pregledu dva tjedna nakon kiretaže, ginekolog mi na moje pitanje da li mi može pregledati u kakvom su stanju jajnici s obzirom da sam imala pcos kaže ´Upitno je da li je ta dijagnoza ikada bila točna, s obzirom da ste prirodno ostali trudni.´ I ja ostala s velikim upitnikom iznad glave. Ta dijagnoza je bila i njegova i uvijek se povlači, pa sumnjam da bi se svi redom zabunili kad govore o pcos.

    Sad, pitanje koje se meni postavlja je da li to znači da mi to više ne bi trebala biti prepreka da ponovno ostanem trudna i da sam se restartala kao netko tko nije niti imao pcos ili se ta trudnoća možda ´slučajno´ dogodila? Da li je to uopće moguće?

    Oprostite ako je dugi post, uvijek zablokiram u tim njihovim ordinacijama i izađem s više pitanja van, nego što sam pitala unutra.

    Ugl, ako netko zna nešto, šaljem virtualne čokolade i kave za zahvalu

  6. #306
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja stvarno ne razumijem zašto se neki ginekolozi tolike godine školuju i specijaliziraju i onda valjaju takve nebuloze

    Moguće je imati Pcos i ovulatorne cikluse-redovne, manje redovne ili rijetke.
    Ukoliko žena ima bar povremeno ovulacije, ali ima redovne odnose sa partnerom koji nema reproduktivnih poteškoća, moguće je da će doći do trudnoće, prije ili kasnije.
    Nažalost, kod žena sa Pcos, češći su spontani pobačaji. Zbog čega točno, ne zna se (sumnja je na utjecaju testosterona, lošijoj kvaliteti jajnih stanica itd. ali konkretan krivac nije identificiran).

    Osobno imam dijagnozu Pcos već više od 20 godina. Mm i ja pokušavali smo par godina prije odlaska specijalistu MPO. Zanijela sam prvorođenca nakon lpsc drillinga jajnika, drugog 10 mjeseci nakon poroda, a treće tri godine nakon drugog (nakon godinu dana nezaštićenih odnosa). Imala sam i dva rana spontana.

    Moj savjet bi ti bio da se bacite na kućnu radinost čim prije i da pokušavate tako godinu dana ukoliko si ti ispod 35. godina, 6 mjeseci ako imaš više od 35.
    Ukoliko ne zatrudniš, pravac dobrom specijalistu MPO.
    Ne bi bilo zgorega da u pokušavanju malo popratiš cikluse i ovulacije lh trakicama i ili mjerenjem bazalne temperature. To može pomoći MPO ovcu da dobije bolji uvid u problem i moguće rješenje, ukoliko do toga dođete.
    Ja se nadam da vam neće trebati i da ćeš ubrzo među trbušaste

  7. #307

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Meni se isto to činilo čudno, ali u tom trenu nekako zablokiram i ne pitam šta treba.
    Ugl, ja imam 31 i mislili smo početi od sljedećeg ciklusa (to bi bio drugi), ali mi je isto tako rekao da obavezno čekamo da prođu tri ciklusa (što mi isto nema logike s obzirom na neke informacije koje sam našla).

    Sve u svemu, imam sad još jedan pregled za tjedan dana kod drugog ginekologa, pa ću doći spremna s napisanim pitanjima oko pcos-a

    Hvala, ja se isto nadam što prije prebaciti u ovu drugu temu na forumu :D

  8. #308
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Evo moje iskustvo: svoju prvu M sam dobila s 18 god. od početka neredovita, znala sam imati mengu 6,7x godišnje, ciklusi ispod 40 dana nisam imala. Bila sam tada i na hormonima za regulaciju, tada sam ju dobivala točno u dan...nakon nekoliko godina prestala uzimati, PCOS mi doktori govorili na svakom UZV.

    Udala sam se, nešto manje cikluse imala, ali odlučila se ne vraćati na hormone, isto pila čajeve koji su mi smanjili cikluse(od eko herbalie ženski čaj). Ostala sam trudna čim smo se prestali čuvati, isto tako i s drugim djetetom. S tim da mi je tada dokt. komentirao da je to čudo da smo uspjeli zapravo od prve....

    Dogodila se i treća trudnoća, koja je nažalost završila spontanim u 8 TT. Vjerujem da ćemo probati opet, strah je tu, pazimo se do daljnjega.
    Čak je i doktor rekao da ne vidi prepreku iako prije cca godinu dana mi je rekao da su mi jajnici rupičasti...

    Ne osjećam neke tegobe...vidjet ćemo.

  9. #309

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Kakvi su sad to rupičasti jajnici? Ajme šta sve neću naučiti :D
    Kad guglam izbacuje mi pcos. To se tako zove?

    Ugl, koliko dugo radite na trećoj trudnoći?
    (žao mi je radi spontanog, nadam se da će brzo upaliti )

  10. #310
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    A da... rupičasti, PCOS....nismo dugo radili na trudnoći čak bih rekla da je bilo i neplanirano....
    Posljednje uređivanje od mašnica : 23.11.2018. at 11:17

  11. #311
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jajnici mogu biti pcos izgleda bez da imate pcos simptome. Za pravi pcos treba vaditi spolne hormone. I tu je uglavnom slika visi lh od fsh, povisen testosteron...

    Ja imam pravi pcos, preko 20 antralaca na svakom jajniku, inzulinska rezistencija, hormonska slika tipicna. Ovulacije sam imala svake prijestupne, ciklus mi sredio metformin.
    Nakon oba poroda stanje isto, sad imam spiralu jer mi hormoni bili koma

  12. #312

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    pozdrav cure, jedan od mojih prvih postova na temi, dakle razmisljam o trudnoci. 36,5 godina imam. Nisam jos bila trudna a pcos imam oduvijek (diag. sam dobila s 15 godina)

    prije godinu i pol sam vadila informativno hormone 3 d.c. i rezultati su ovi.
    inzulin 8,4 (ref. 2,6-24,9)
    LH 7,2 (2,4-12,6)
    FSH 6,3 (3,5-12,5)
    Estradiol 209 (do 854)
    Testosteron ukupni 2,1 (do 1,7)
    Testosteron slobodni 1,2% (o,7-2,2)
    SHBG 64 (32-128)
    DHEA-S 11,64 (2,68-9,23)
    Prolaktin 544 (102-496)
    Prolaktin nakon talozenja 505 (75-381)
    Androstendion 16,10 (0,34-3,06, kod PCOS: 7,28-22.1)
    GUK nataste 5,1
    TSH - 1,74

    Endokrinolog mi je rekao da imam blagu inz.osjetljivost, i da andro-hormon nije toliko visok koliko bi mogao biti.
    Brine me taj prolaktin buduci da uopce ne znam koja je funkcija tog hormona a vidim da je visok.

    Inace ciklusi su mi oko 35 dana, gore dolje. Imam 10 menstruacija godisnje, normalnih, 2-3. dan s izljevom i bolovima, kolicina rekla bih srednja do jaka (nikad toliko jaka da se ne mogu kretati, ali dovoljno jaka da je ne zamijenim za disfunkcionalno krvarenje), oko ovulacije imam cervikalnu bjelanjkastu sluz i spotting, no nikad nisam nista pratila trakicama. Pokoji mjesec imam blagi spotting u cijeloj drugoj polovici ciklusa, sto sam citala da je mozda nizak progesteron.

    DOktori su mi svasta govorili, da je genetski, da se tu ne moze nista (kad sam bila mladja), slutim da nisu u krivu jer nemam velikih problema s inz.osjetljivoscu. No imam s kilogramima, u zadnje vrijeme mi svi sugeriraju dijetu jer sam zbog stresa trenutno 25 u plusu. Prije kao mladja sam bila 'samo' 10 u plusu, zapravo sam buca citavog zivota otkad sam bila mala.

    E da nismo jos pokusavali nista jer je mene strah zaceti ovako velika ... a pitanje je mogu li uopce zaceti?
    Tako da mi je sad dijeta prvi korak, nadam se 15 kg manje kroz nekoliko mjeseci. Da se bar vratim na svoju mladu kilazu.

    SVako iskustvo bi mi dobro doslo.

  13. #313

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Eh da, da dodam, zadnji pregled nije pokazao nikakve miome i slicno, PAPA uredan bio. Jajnici policisticni i uvecani.
    Dakle sve potpuno isto kao i s mojih 15 godina kada su mi prvi put nadjeni.
    Posljednje uređivanje od pussycat : 10.12.2018. at 20:31

  14. #314

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Eh da i index inz.rez. mi je 1,2, zaboravila sam napisati.

  15. #315
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni su govorili da imam policisticne jajnike jer su na uzv izgledali tako.
    Ostala trudna 4x svaki.put u prvom ciklusu ( 2x rodila, 2x spontani).
    Sto se kila tice metabolizam se usporava u tridesetima treba jesti manje. I to je to.
    Ja sam primjetila da ako ne pazim sto jedem dobijam pola kg mjesecno. Fino se to nakupi s godinama.
    Treba paziti na unos kalorija i.kretatanje. nema tu puno filozofije, ali nije lako.

  16. #316

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Ma ja sam najvise kila imala u srednjoj skoli otprilike kada mi je bio i najgori pcos.
    Onda je u 20ima bilo ugl u redu ali sam tada izlazila puno i trenirala, sada u 30 ima odbacila cigarete, uredski posao i naslagalo se opet.

    I ja nemam pol.jajnike nego bas PCO syndrom gdje su jajnici udruzeni s jos dva obavezna dijagnosticka faktora - androgenom i test. Plus malo vise dlacica i sklonost kilama.

    Nisu mi nikad rekli samo temeljem slike jajnika da imam vec su me uvijek slali i vaditi krv.

    Iako ja znam da je moguce ostati trudna i s tim pogotovo ako imas menstruaciju kao sto imam ja.

    Ne sekiram se vise oko dijagnoze. To sam odradila prije 15 godina, sada me samo zanima kako si mogu pomoci najbolje ukoliko bude poteskoca u trudnoci.

  17. #317
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nema ti veze imanje menstruacije, nju moraš imati i s ovulacijom i bez. Kreni prvo s trakicama da vidiš...ali pazi na osjetljivost jer je nama uvijek vidljiva lh linija zbog povišenog lh u tijelu

  18. #318

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Kako je moguce imati menst.a ne ovulirati, hm?
    Da definitivno moram uzeti trakice cim dodje placa.

  19. #319
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moguce je kod pcos-a i raznih poremecaja. Progesteron raste i zadebljava endometrij polako. I on jednom pocne padati i onda dode do krvarenja

  20. #320

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Da, moram malo vise procitati o tome, kako ja imam pms i bolove 2.dan krvarenja i pritisak citala sam da to cesto jest znak ovulacije, dok su krvarenja slabija kad ovulacije nema.
    No mozda nisam.dovoljno informirana...

    Brine me vise zapravo kvaliteta jaja jer moje ovulacije su kasnije - oko 20.dana c.
    I mislim da.bi to mogao biti veci problem nego sama O.

    No kako rekosmo zivi bili pa vidjeli.

  21. #321
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Pussycat, evo ja sam ti primjer PCOS sa ciklusom od 28/30 dana bez ovulacija. Ovulaciju imam možda jednom, dva puta godišnje. Meni su na uzv jajnici policistični, a hormonska slika uredna.

    Ostala sam trudna 3 puta, ali iz potpomognute. Dobro, nama je i loš spermiogram u igri. Meni je jako puno značilo kad sam uspjela smršaviti. Ciklus mi se regulirao i čak su mi i ovulacije postale malo češće.

    Šta god odlučila, moj ti je savjet da ne čekaš predugo jer vrijeme jako brzo prolazi. Mi smo u MPO krenuli 2012. godine kad sam imala 28 godina. Curku smo dobili 2014. Sad imam skoro 35 i čekamo drugu bebicu.

  22. #322

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Hvala ti. Znaci mrsavljenje je definitivno nesto cemu moram prionuti

  23. #323
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam zbog inzulinske rezistencije dobila metformin. Smrsavila malo i dobila ovulacije

  24. #324

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Koliko si Vrci smrsavila?
    U postocima , ne moras sada bas pisati kile ako neces

    MOj endokrinac je pricao o metforminu, ali kada je vidio u nalazu da nemam skoro nista inz.rez, onda je prestao. No mozda bi ga mogla pitati da ipak probam.
    Posljednje uređivanje od pussycat : 12.12.2018. at 20:37

  25. #325
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Inace nisam imala neki visak, meni je to bila nuspojava

    Dobila sam ga jer sam rekla da zelimo bebu, inzulin mi bio samo malo povisen nakon 2 sata i nisam imala ovulacije. Pa je dr rekla da je ovo prvi korak

  26. #326

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Aha mislis kao nuspojava metformina?
    KUzim.
    Ok, dakle postoji sansa da ga ja dobijem ako zatrazim, hvala ti.

    Inace shvatila sam te kao da si skidala kile pa si nakon odredjenog broja uspjela ovulirati, moj propust (i nada hehe)
    Posljednje uređivanje od pussycat : 12.12.2018. at 21:00

  27. #327
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    A da probas sa redukcijom kalorija i vjezbanjem?
    To bi trebao biti prvi korak, ili barem korak uz neku terapiju.
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.12.2018. at 21:53

  28. #328

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    A da probas sa redukcijom kalorija i vjezbanjem?
    To bi trebao biti prvi korak, ili barem korak uz neku terapiju.
    Pa i mislila sam tako, nisam mislila samo s Metforminom, mozda si krivo shvatila.
    Ali bih ga zatrazila ukoliko postoji ikakva sansa da popravlja ovulaciju uz naravno prrhranu.

    S prehranom sam pocela jos jucer zapravo i sad mislim sibati do daljnjega.
    Povrce voce, riba, jaja, redukcija kalorija

    Nasla sam.neke podcaste o pcosu pa to slusam kad god mogu i pokusavam doznati nove stvari
    Posljednje uređivanje od pussycat : 12.12.2018. at 22:07

  29. #329
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

  30. #330

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Molim Vas upomoc.Boli me u predelu jajnika donji stomak ledja niz nogu.Bila sam kod ginek l.veceras kaze sve ok.da se opustim i ne umisljam..Ali boli me

  31. #331

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure.. imam pcos i ginekolog mi je dao da pijem Inofolic prah i folnu i pijem vec dva mjeseca po vrecicu svaki dan..menge nema a sluzi ma izvoz..u odredjenom periodu jajnici me bole za poluditi..imam curicu 3 g ostala sam trudna moglo bi se reci da mi se jednostavno posrecilo..sad bi drugo dijete.. ginekolog mi je rekao neka pijem najmanje 2 mjeseca..kakva iskustva imate sa Inofolic prahom? Hvala

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •