Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 331

Tema: PCOS - Policistični jajnici i željena trudnoća

  1. #151
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    strašna inače od zadnje dođe unutar 7 dana a ponekad sam je čekala i po 15 dana od zafnjeg dufića :S evo prošli ciklus na 70 dan ciklusa sam počela sa dufićina popila 20 komada i čekala 15 dana menge nema,ponovo na zuv,veli gin ma daaa pretanak endometrij ponovi dozu i tako opet pila 10 dana po dvije i procurila sam tek onda na 115 dan ciklusa

  2. #152
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    e, al pitanje je sto bi rekli ovi za mpo, vjerojatno bi i kod mene prvo pokusali sa inseminacijom. saznat cu to prije ili kasnije, znam to draga, drzim fige.....
    na inseminaciju se ide i AKO SU TI PROHODNI JAJNICI i AKO JE MUŽEV SPERMIOGRAM OK. mi nejdemo na inseminaciju, iako je spermiogram MM odličan, jer su jajovodi više-manje ne/prohodni
    nadalje, žena koja ima svaki mjesec uredno M, ne znači da je sve ok, ja recimo imam M normalno, oko 31dc, nekad se zaleti prije, a imam PCOS, hiperprolaktinemiju, inz.rez., i sve baš sve ostalo vezano uz PCOS, tipičan sam školski primjer, bez O, al je M redovita, bez ikakvih tableta za regulaciju (sad zadnjih mjeseci pijem bromergon i siofor i isto je više manje 31dc, osim uz yasmin 14dc )
    a isto znam neke žene s pcos-om kojima jako kasni M. zbilja ne znam kak, ni zbog čega, al hvala bogu samo jednom mi je došla na 49dc i to ima već 4 g

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ti imas anovulatorne cikluse, ja nemam cikluse uopce

  4. #154
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    hehehe, al nisu uvijek anovulatorni, nekad čak i O osjetim, al đabe kad su jajovodi koma
    a malo kakaš, ha? nemaš cikluse uopće? a ovo u tvom potpisu pozitivno? ajde navali na TM pa nam potvrdi da 9mj nečeš imati ciklus uopče

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    od 15-e sam na nekim hormonima, nakon skidanja s kontracepcije (dosad par puta) dobim 1-2 M prirodno i onda cekam cekam i na kraju duphaston. pozitivna trakica ne mora nis znacit, pogotov kod PCOS. vidjet cemo bit ce smijeha jer smo taman odlucili ne sad.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    trazim zapravo neku koja je ostala trudna uz jako rijetke menstruacije... ima takvih? (osim moje mame) tako sam zbunjena....

  7. #157
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    trazim zapravo neku koja je ostala trudna uz jako rijetke menstruacije... ima takvih? (osim moje mame) tako sam zbunjena....
    evo jedne takve
    ciklus od 32-75 dana
    ovulacija - povremeno
    jajnici policistični
    prolaktin - koma

    na zadnjem pregledu prije trudnoće mi je ginekologica rekla da nema teorije da prirodno zatrudnim, da ću morat, u najboljem slučaju, pit neke hormone
    zatrudnila sam odmah nakon toga (neplanirano, jel)

    nakon trudoće sve se vratilo na staro, i jajnici, i hormoni i ciklusi

    i onda smo odlučili ić na drugo dijete. znali smo da se prvo zalomilo i da ćemo se oko drugog morat malo više potrudit (s obzirom na moje ne-cikluse itd.)
    zatrudnila sam ponovo iz 1.

    tako da - sve je moguće

  8. #158
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    puntica super priča ,ja isto znam jakoo puno cura koje su tako zatrudnile,a bile su pripremljene na najgore

  9. #159
    neve86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Split
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj bubamara! prvotno napisa Vidi poruku
    puntica super priča ,ja isto znam jakoo puno cura koje su tako zatrudnile,a bile su pripremljene na najgore

    Ja sam jedna od njih, tako da stvarno ima nade

  10. #160
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj neve86 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jedna od njih, tako da stvarno ima nade

    aaa baš super,ima nade,samo treba čekati savršeni trenutak

  11. #161

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    hvala curke! mene samo strah kak ce me doktoressa blijedo pogledat u ponedjeljak kad joj dodjem s pricom: znate, mi bi s bebom sad pricekali, al ja bih nekako bez kontracepcijskih probala regulirati cikluse pa da kad odlucimo probat probamo bez da nas odmah posaljete u mpo. i jos me ceka razgovor vezan uz baku koja je umrla od raka jajnika, sto nekako uvijek zaboravim napomenut. a kod te doktorice sam vec 7 (ili 8) godina.

  12. #162
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    bubekice sretno kod doktorese i neka presudi u tvoju korist,a za regulaciju ciklusa su dobri duphastoni od 16.-26.dc po 2 tbl ...ja sam sada uzela njih par mjeseci da se bez veze ne napuhujem kao žaba mjesecima,i čekajući po pola godine na mengu

  13. #163
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    samo da vam kažem mi koje imamo menge svake prestupne i koje ne ovuliramo ,ipak imamo 2 ovulacije godišnje bez obzira na cikluse,može se dogoditi da nemamo mengu 3 mj i 4 mj ovuliramo ,tako da,ima nade,evo ja prošli mj imala ovulaciju ničim izazvanu,znači još jednu očekujem krajem godine

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ja svoje nade polazem u pozitivnu LH trakicu. dugoocekivanu. mislila sam je pitat da me stavi na dabroston/duphaston u tom nekom periodu 16.-25. dc, tako sam ih pila prije kontracepcijskih. hvala bubamara!

  15. #165
    bubamara! avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    ja svoje nade polazem u pozitivnu LH trakicu. dugoocekivanu. mislila sam je pitat da me stavi na dabroston/duphaston u tom nekom periodu 16.-25. dc, tako sam ih pila prije kontracepcijskih. hvala bubamara!

    ja se nadam da je pozitivna s razlogom

  16. #166
    tara mc avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    24

    Početno

    Bok!
    I ja imam policistične jajnike od kada znam za sebe. Obično iza njih nešto stoji, neki dublji problem. Kod mene je to tumor hipofize. Meni je ovulacija bila znanstvena fantastika. Unatoč svemu tome ja sam uspjela roditi svoga anđela. Borba je trajala 2 godine, ali je urodila plodom. Malo tko danas nema PCOS, znam nas puno, ali nisu svi neplodni zbog toga kao ja (na svu sreću).
    Trenutno se moji jajnici pune cistama, bili su čisti nakon poroda i mi krećemo u novu borbu. Držite nam fige.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    tara mc sretno! pridruzi nam se na odbrojavanju ako budes htjela procitala sam sad tvoju pricu kako si dobila T i rasplakala me, od srece!

  18. #168
    tara mc avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    tara mc sretno! pridruzi nam se na odbrojavanju ako budes htjela procitala sam sad tvoju pricu kako si dobila T i rasplakala me, od srece!
    Hvala na lijepim željama. Nadam se da ću vam se pridružiti na odbrojavanju, uskoro. Vidjet ćemo hoće li nam dr. dati zeleno svijetlo nakon kontrole u 7. mj jer smo do tad na čekanju, mislim da tad krećemo u pravi boj )

  19. #169

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima

    ...prije točno godinu dana dijagnosticirali su mi PCOS..imam ajmorec neredovite M, svaka 33 pa do 38 dana! stvar u svemu ovome je što želim ostati trudna, ali mi svakakvi portali na internetu ubijaju svaku nadu da cu uspjeti zatrudniti,iako je moja ginekologica jos prije godinu dana rekla da navodno necu imati problema s trudnocom! moj problem je u tome sto sam predzadnju M imala 8.4. i po nekoj mojoj logici iduca je trebala biti najkasnije 13.5.,ali je dosta kasnila i dosla 20.5. bez ikakvih simptoma,PMSa i ostalog,stovise bila je oskudnija i cudno sam se osjecala! Prije nego sam dobila,mislila sam da sam ostala trudna,s obzirom da ja i dragi prakticiramo nezasticeni odnos,ali nista od tog...brine me to sto sam sad iducu trebala dobiti najranije 22.6., ali sam 12.6. dobila lagano krvarenje (doslovno par kapljica krvi) i smeđe krvavi iscjedak, da bi se kroz par dana sve to skupa pretvorilo u smeckasto lagano krvarenje i smedi iscjedak,bez te crvene krvi.sumnjam da mi je to M jer nikada nije dosla nakon 23 dana ciklusa a još manje da je sve to bilo čisto smeđe boje!!!! zabrinjava me to jer mi se to krvarenje dosad nikad nije desilo izmedu 2 ciklusa, i ne znam je li to opasno...no medutim ja i dragi smo imali odnose nakon 26.5. pa se pitam postoji li ikakva mogucnost da sam mozda zatrudnila pa da se to "krvarenje" odnosi na to? -ne znam,imam svakakve mogucnosti u glavi i ne znam sta da mislim jer sam pod stresom,a tek sam 4.7. narucena na pregled..u svakom slucaju zelim sto prije viditi svoj prvi PLUSIĆ,i strah me da moj stres ne bi utjecao na to!!! ~~~~~~

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ancizg91 moguce je da je to krvarenje bila implantacija zametka, po datumima i opisu odgovara. moj savjet - napravi testic. sretno!

  21. #171
    ivanais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    57

    Početno

    pozdrav svima

    nova sam na forumu a imam puno pitanja!

    Bila sam kog ginekologa i ustanovljano mi je da ima policistične jajnike, polip na maternici i naravno nemam ovulacije a ciklus neredovit 36-90 dana. Ginekolog mi je da da pijem duphaston 3x1 kroz 10 dana počevši od 16 dana ciklusa.
    Inaće planiramo trudnoću ali nam do sad baš i ne uspijeva, dali mi neko može odgovoriti dali bi ove tablete trebale rješiti barem dio mojih problema. Ili neko ima bilokakav savjet kako da dođemo do željene nam trudnoće

    unaprijed hvala svima na odgovoru!

  22. #172

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ivanais pridruzi nam se na odbrojavanju!
    duphaston sluzi kao imitacija onog sto se u tijelu dogadja nakon ovulacije - nastaje zuto tijelo koje luci progesteron koji uzrokuje debljanje sluznice maternice kao pripremu za oplodjeno jajasce. ukoliko do oplodnje ne dodje, zuto tijelo propada, pada razina progesterona i nastupa menstruacija. zato kad prestanes piti duphaston nakon nekoliko dana nastupa menstruacija. uz duphaston ces imati uredne cikluse, ali duphaston ne utjece na ovulaciju. kako bi otkrila ovuliras li ikad i kad, preporucam ti da pocnes mjeriti bazalnu temperaturu. tu sam za sva pitanja.

  23. #173
    ivanais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    57

    Početno

    bubekica hvala na brzom odgovoru!

    Rado bi Vam se pridružila na odbrojavanju ali mi treba link ne znam gdje Vas pronaći!!!

  24. #174
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

  25. #175
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Bok cure.
    I meni je dijagnosticiran PCOS uz anovulacijske cikluse + slabo prohodni jajovodi (M bez tableta je nemoguća misija). Dijagnozu sam dobila nakon 2 godine natezanja s M i mijenjanja ginekologa. Uz duphastone su mi ciklusi školski ali zbog svega nabrojanog ipak trudnoće nema. Sad smo MM i ja u prvom postupku pa se napokon nadam nečem

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    svima s policističnim jajnicima, koje tek strahuj, a još se nisu suočile s problemima, evo mog svjetlog primjera. nikad u životu nisam imala redoviti ciklus, pila sam Diane doslovno 10 godina (od 18.) s kratkim pauzama, između bi menga kasnila i po dva-tri mjeseca. imala sam osjećaj da nikad nemam ovulaciju, pms i sve što ide uz to, ali čim sam prestala piti tablete, vrlo brzo nakon što sam počela pokušavati zatrudnjeti sam uspjela... tako da možda uistinu nekad silne pretrage nisu potrebne, treba probati bar 6 mjeseci opušteno pa onda k doktoru...

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Muma od srca ti zelim uspjesan postupak!
    Nisu svi slucajevi pcos-a isti, kod mene nismo imali sto cekati jer moja doktorica prati moje stanje preko 10 godina. A opet postoji hrpa curki koje vrlo brzo zatrudne. Bitan je dobar ginekolog, prije svega.

  28. #178
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Muma od srca ti zelim uspjesan postupak!
    Nisu svi slucajevi pcos-a isti, kod mene nismo imali sto cekati jer moja doktorica prati moje stanje preko 10 godina. A opet postoji hrpa curki koje vrlo brzo zatrudne. Bitan je dobar ginekolog, prije svega.
    Hvala bubekica.
    Istina, PCOS ima puno lica. Meni su hormoni sad ok - inače su nešto sniženi, ali mi nije obrnut omjer FSH - LH. Više me brinu jajovodi Bila sam izvan sebe sve do prošle godine dok nisam saznala što se događa s mojim M i O - tj. zašto ih nema. Sad sam sretna jer znam o čemu se radi i u dobrim sam rukama (barem se nadam )
    Sutra je dan D - pregled i postupak, pa ćemo vidjeti.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    evo me konacno!
    moja prica pocinje 2000.g. kad sam se na tjelesnom istegnula na karikama, jako me zaboli trbuh i prokrvarila sam. prvu m sam dobila s 12 godina i (kako mama kaze) bila je relativno redovita (nisam tad bas pratila). doktorica opce prakse me prepipala i poslala ginekologu zbog sumnje na ciste na jajnicima. uzv je potvrdjeno - na svakom jajniku jedna velika cista 4x4cm. terapija urogestan i pregled kroz par mjeseci, vadjenje tumorskog markera ca 125. nalaz je bio malo povisen - sumnja na endometriozu. endometrioza iskljucena, ciste su se povukle, m neredovite. krvarenja 10 dana, pa 10 dana nista, pa smedjarenje, pa nista, pa opet duga i bolna m. terapija dabroston do prve spolne aktivnosti - jajnici postali jako policisticni. od cca 19. god. na kontracepcijskim pilulama - diane 35. u medjuvremenu se zarazila hpv-om. prekid diana u sklopu hpv-a. nema promjene - i dalje nalaz cin 1, neredovite odmah po prekidu pilula (ne dolaze pa krecem na dabroston). promjenila ginekologa, uvodi se yasmin - funkcionira neko vrijeme, ali javljaju se probojna krvarenja u sredini ciklusa. mijenja se terapija na yazz. svaki prestanak uzimanja kontracepcije - 1 do najvise 2 m se javljaju spontano, nakon toga izostaju i jajnici povecavaju volumen. u tim pauzama radjene hormonalne pretrage iz kojih se vidi da su lh i fsh dosta poviseni i da je lh visi od fsh - obrnuto od normalnog. zadnje na yazzu bila 2 godine - receno mi je da kad odlucimo ic na bebicu da imamo 2-3 ciklusa nakon skidanja da eventualno sponatano izovuliram. prestala piti pilule u 11 mj., prvi ciklus bez pilula se pazili, cekali nalaze briseva,drugi krenuli u akciju - nije se nista primilo - m bila jako bolna i obilna, ali nije bilo bolnih grudi (ciklus prije su boljele od sredine do m, pa nekako mislim da je taj ciklus bio ovulatorni). 3. ciklus bez pilula opet u akciji, mjerenje temp, lh trakice - nema ovulacije - m cekala do 40dc, uzela duphaston, pregledana uzv - jajnici narasli u volumenu 6 puta - stanje kriticno i doktorica me salje u mpo kliniku i na pretrage hormona. lh i fsh i dalje jako poviseni, androgeni jako poviseni, prolaktin ok. odlazim na vuk vrhovac i doktoru nije jasno kako ja tako plava i njezna imam takve jajnike i takve nalaze hormona. dogovaramo terapiju duphaston 16-29dc 3x1, na 30.dc. test, ako je negativan, prekida se uzimanje duphastona i ceka se m. moramo napravit androloski pregled i ja hsg i kad skupimo to javljam se opet na vv. dok skupljamo nalaze ja se odlucujem na svoju malu privatnu borbu. s obzirom da lh i fsh luci hipofiza, koja je dio mozga, okrecem se radu na psihi. krecem na autogeni trening i nastojim se maksimalno osloboditi stresa. uz to uzimam cajeve (ak nekog zanima, saljem pp) i kapi za pcos jedne nase fitoterapeutkinje i inofolic (postoji tema). mjerim temperaturu, piskim lh trakice, pregledavam sluz, polozaj cervixa, nastojim imati odnose svaki drugi dan i nadam se najboljem! u medjuvremenu je muz bio na pregledu i postoji sumnja na varikokelu pa cemo vidjeti sto ce se od nasih planova (klomifen+ciljani odnosi) najesen realizirati. sad cekamo nalaze sgrama i hormona, onda mene jos ceka hsg. eto, zasad toliko

  30. #180
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    evo me konacno!
    moja prica pocinje 2000.g. kad sam se na tjelesnom istegnula na karikama, jako me zaboli trbuh i prokrvarila sam. prvu m sam dobila s 12 godina i (kako mama kaze) bila je relativno redovita (nisam tad bas pratila). doktorica opce prakse me prepipala i poslala ginekologu zbog sumnje na ciste na jajnicima. uzv je potvrdjeno - na svakom jajniku jedna velika cista 4x4cm. terapija urogestan i pregled kroz par mjeseci, vadjenje tumorskog markera ca 125. nalaz je bio malo povisen - sumnja na endometriozu. endometrioza iskljucena, ciste su se povukle, m neredovite. krvarenja 10 dana, pa 10 dana nista, pa smedjarenje, pa nista, pa opet duga i bolna m. terapija dabroston do prve spolne aktivnosti - jajnici postali jako policisticni. od cca 19. god. na kontracepcijskim pilulama - diane 35. u medjuvremenu se zarazila hpv-om. prekid diana u sklopu hpv-a. nema promjene - i dalje nalaz cin 1, neredovite odmah po prekidu pilula (ne dolaze pa krecem na dabroston). promjenila ginekologa, uvodi se yasmin - funkcionira neko vrijeme, ali javljaju se probojna krvarenja u sredini ciklusa. mijenja se terapija na yazz. svaki prestanak uzimanja kontracepcije - 1 do najvise 2 m se javljaju spontano, nakon toga izostaju i jajnici povecavaju volumen. u tim pauzama radjene hormonalne pretrage iz kojih se vidi da su lh i fsh dosta poviseni i da je lh visi od fsh - obrnuto od normalnog. zadnje na yazzu bila 2 godine - receno mi je da kad odlucimo ic na bebicu da imamo 2-3 ciklusa nakon skidanja da eventualno sponatano izovuliram. prestala piti pilule u 11 mj., prvi ciklus bez pilula se pazili, cekali nalaze briseva,drugi krenuli u akciju - nije se nista primilo - m bila jako bolna i obilna, ali nije bilo bolnih grudi (ciklus prije su boljele od sredine do m, pa nekako mislim da je taj ciklus bio ovulatorni). 3. ciklus bez pilula opet u akciji, mjerenje temp, lh trakice - nema ovulacije - m cekala do 40dc, uzela duphaston, pregledana uzv - jajnici narasli u volumenu 6 puta - stanje kriticno i doktorica me salje u mpo kliniku i na pretrage hormona. lh i fsh i dalje jako poviseni, androgeni jako poviseni, prolaktin ok. odlazim na vuk vrhovac i doktoru nije jasno kako ja tako plava i njezna imam takve jajnike i takve nalaze hormona. dogovaramo terapiju duphaston 16-29dc 3x1, na 30.dc. test, ako je negativan, prekida se uzimanje duphastona i ceka se m. moramo napravit androloski pregled i ja hsg i kad skupimo to javljam se opet na vv. dok skupljamo nalaze ja se odlucujem na svoju malu privatnu borbu. s obzirom da lh i fsh luci hipofiza, koja je dio mozga, okrecem se radu na psihi. krecem na autogeni trening i nastojim se maksimalno osloboditi stresa. uz to uzimam cajeve (ak nekog zanima, saljem pp) i kapi za pcos jedne nase fitoterapeutkinje i inofolic (postoji tema). mjerim temperaturu, piskim lh trakice, pregledavam sluz, polozaj cervixa, nastojim imati odnose svaki drugi dan i nadam se najboljem! u medjuvremenu je muz bio na pregledu i postoji sumnja na varikokelu pa cemo vidjeti sto ce se od nasih planova (klomifen+ciljani odnosi) najesen realizirati. sad cekamo nalaze sgrama i hormona, onda mene jos ceka hsg. eto, zasad toliko
    Ajme, to se zove povijest bolesti. Baš nemaš sreće. Nemaš trenutno što drugo nego njegovati psihu i zabavit se alternativom - kapi, čajevi, prehrana... Ja sam pokušala s vrkutom i navukla toliko problema da sam morala odustati od čajeva. Ali sam se zabavila prehranom, mislim da je imalo dosta utjecaja na sadašnje stanje hormona i ciste. Ako te interesira nešto u vezi HSG-a pitaj...znam da ima tema na forumu ali ako ćeš htjeti kakvu inf samo se javi.

  31. #181
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Muma, što je bilo s vrkutom? Kakve si probleme navukla?

  32. #182
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Pila sam ju svega 3 tjedna 3 šalice na dan, što je max doza a ja nisam baš krupne građe. Počeli su bolovi iza lopatice, napravila krvnu sliku i sve jetrene probe dvostruko veće. Želudac me bolio 2 mjeseca iza toga, najbolja solucija bi bila da uopće nisam ništa jela, ali moraš, ne? Svako jutro doručak (makar i lagan) a iza toga probadajuća bol u želucu. I zatvor, naravno. (navedeno na netu da čaj teže "sjeda" na želudac i jetru)Sad se više ništa od čajeva ne usudim.

  33. #183
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ajme, ne mogu vjerovati, užas!
    Ja sam je pila, isto tako 3 šalice na dan, nisam ni osjetila da je pijem, nikakvih problema nisam imala.

  34. #184
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Zanimljivo...nakon sto su mi otkrili cistu na lijevom jajniku....bila sam mjesec dana na kontracepciji i vise nije bilo ciste na lijevom, sad je bila na desnom jajniku...kao terapija preporucena i dalje kontracepcija, ali ja sam uz nju pila i vrkutu..po negdje 2 šalice na dan. nakon mjesec dana kad sam dosla cisti više nije bilo. Da li zbog kontracepcije ili vrkute, ostaje zagonetka!

  35. #185
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Većini cura je vrkuta ok, ali eto ja nisam bila te sreće pa se ne bih više htjela igrati.
    Strašna meni je kontracepcija uvijek riješila ciste ali ako ti vrkuta odgovara samo nastavi, nemaš što izgubiti. A nije ni tako strašna za piti kao marulja.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ja pijem neku mjesavinu koja sadrzi i vrkutu i kopljiku, zasad primijecujem smanjenje pristica i nije mi trbuh kao lopta...

  37. #187
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    A joj, o tenu da ne pričam. Još sad kad sam na hormonima...svaki dan sam vlastita kozmetičarka . Kažu da je ulje noćurka dobro ali još se nisam sjetila kupiti i to.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ja sam se oboruzala - vichy normaderm micelarna voda, nikel hamamelic gel za umivanje, nikel lavanda tonik, nikel ulje nocurka () i nikel krema od cajevca

  39. #189
    ivanais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    57

    Početno

    jutro cure!!

    vidim ja da nas sa pcos-om ima jako puno. bubekica stvarno imaš podužu povjest bolesti, međutim ako ništa bar znaš točno što ti je.

    Uglavnom vidim da piješ inofolic pa me zanima koji je učunak tih tableta

    držim fige svima da se što prije riješimo problema i dočekamo ono sto najviše sve želimo

  40. #190

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ozdrav,
    dijagnosticiran mi je PCOS, ali bez popratnih simptoma poput akni i dlakavosti i pretilosti (premda ako se ne kontroliram u jelu, mogu se lako udebljati - što pripisujem i svojoj hipotireozi), osim nepravilnih i oskudnih ciklusa.
    Nakon 2g pijenja tableta Yaz, u 2/2012 sam ih prestala piti i od tada sam menstruacije dobivala na 43d ciklusa, ali sad zadnja menstruacija nije došla od 22.6.
    Jučer sam bila kod ginekologa zbog toga i rekao mi je da mi je maternica zadebljana samo 2mm, jajnici da nisu napravili ništa te da pričekam još 4 tjedna uz što manje sekiracije, a onda da izvadim prolaktin. Ukoliko menstruacija do tada ne dođe da ću ići u polikliniku za fertilitet na stimulaciju ovulacije. Planiram trudnoću, premda još nisam pokušavala, nedavno smo se odlučili, ali kako ću kad menstruacija kasni...
    Kako to da prije bilo čega moj ginekolog nije pokušao s dufastonom/dabrostonom (kaže nema smisla jer jajnici nisu ništa napravili), ali ja čitam po forumu da su mnoge počele od toga.
    Ovo je prvi ciklus kad sam pomislila raditi na bebi, a mensturacije nema, i nema i nema...
    što rade u toj poliklinici, pa nisam valjda već slučaj za umjetnu oplodnju, nemoguće, nismo pokušavali...zar nema drugog načina izazvati menstuaciju?
    Htjela bi još samo napomenuti da uzimam ljekove za hipotireozu, koje mu je smanjila doktorica u 06/2012 i sada sam na nešto manjoj dozi (ne znam može li i to utjecati).

    Hvala vam najljepša...

  41. #191

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Least dobrodosla!
    Za pocetak - zao mi je zbog tvoje dijagnoze.
    Kakva je kod tebe bila situacija prije uzimanja yaza? Jesi li imala uredne cikluse? Koliko imas godina? Odakle si?
    Sto se tice duphastona/dabrostona-to je isti lijek samo drugog proizvodjaca. On sluzi tome da stijenka maternice zadeblja kako bi se mogla oljustiti. Taj lijek je progesteron koji se prirodno luci nakon ovulacije i sluzi pripremi maternice za trudnocu. Ukoliko do trudnoce ne dodje, propada struktura u jajniku koja se zove corpus luteum (nastaje na mjestu odakle se oslobodi jajna stanica), pada razina progesterona i dolazi do menstruacije. Duphaston kod zena koje ne ovuliraju sluzi za oponasanje uvjeta nakon ovulacije. Njegova svrha je imitiranje ciklusa, u nadi da ce sr mozda prirodno pokrenuti stvari. No nazalost to se najcesce ne dogadja.
    Nisi jedina sa takvom situacijom. Mogu ti samo reci da mozes biti sretna sto te ginekolog salje dalje umjesto da te zavlaci. Ovulacije kod zena s pcos su jako rijetke. Odlazak u mpo kliniku ne znaci odlazak na mpo, vec samo pregled kod strucnjaka za tvoj problem.
    Ja sam nakon skidanja s yaza imala 2 menstruacije, treca nije nikad dosla, otad sam na duphastonu i u pripremi za prvi postupak. Planirana je stimulacija ovulacije, ali s obzirom da je nalaz mog supruga jako los, iduci tjedan cu zapravo znati sto me ceka. Ako imas pitanja, na raspolaganju sam.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ne znam što da ti kažem, imam li pitanja ili nemam.
    za početak, ja nisam ni pokušavala dosad ostati trudna, ali se nadam i priželjkujem toj menstruaciji da konačno pokušam s idućim ciklusom. iz zagreba sam, 27g,
    ne koji način se stimulira ovulacija? čitam da cure to jednostavno obavljaju klomifenom?
    gdje se to može raditi, plaća li se dodatno? na koji način se provodi...sve, sve me zanima jer sam pala u depresiju, s kojom znam da će kasniti samo još više

  43. #193

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    i još nešto stimulacija jajnika u klinici za fertilitet je jednaka odlasku u mpo polikliniku? misli se na isto ili mpo klinici prethodi ipak neka terapija klomifenom i sl.?

  44. #194
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Klomifen jest lijek za stimulaciju ovulacije, pripisuje ga tvoj ginekolog (ide na recept) i onda se morate, naravno, keksat iza toga - u vrijeme plodnih dana. Ginekolog ti može i pratiti kad će doći do ovulacije ultrazvučno, pa može i odrediti dan kad će ovulacija nastupiti.
    Duphastone ti vjerojatno nije davao jer si nakon yazz-a imala cikluse samo što su bili produženi pa nije bilo potrebno lijekovima stimulirati menstruaciju.
    Ako imaš PCOS vjerojatno ti hormoni nisu ok, a s obzirom da si napisala da ti je endometrij svega 2mm znači da ti manjka estrogena i s takvom debljinom endometrija nećeš dobiti M osim ako se ne zadeblja.
    "stimulacija jajnika u klinici za fertilitet je jednaka odlasku u mpo polikliniku" - to je jedna te ista klinika
    Postoji šansa da (jadnako kao što ti je i bubekica napisala) si zbog dužeg korištenja yazz-a još neko vrijeme imala produžene cikluse ali sad su se još više odužili - na koliko, to je pitanje...dok ti endometrij ne bude dovoljne debljine...može doći za dva tjedna a možda neće uopće (ja je nemam uopće bez nekakvih tableta)
    Ne mogu te baš utješiti ali tvoj PCOS zajedno s problemima štitnjače dovoljan su problem sam za sebe da ti ginekolog odmah savjetuje pregled mpo stručnjaka a ne upušta se u priču sam...puno je tu faktora.
    I još nešto, ako ti je tako tanak endometrij sam klomifen ti neće ništa značiti jer on samo stimulira ovulaciju - ako nakon toga i dođe do oplodnje jajna stanica se ne može ugnjezditi u endometrij te debljine nego ti treba još neki lijek i za debljanje endometrija. (to je razlog i zašto meni ginekologica nije htjela sama ni pokušavati s klomifenom i praćenjem ovulacije na ultrazvuku nego me poslala u mpo kliniku)
    Nadam se da će se sve posložiti i da ćete što brže doći do bebice. Sretno!

  45. #195

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ja sam shvatila da je endometrij tanak i da jajnici nisu napravili ništa za tu fazu ciklusa, ali kako on zna tosa sigurnošću. kad nisam ni probala...

    dakle ja sam slučaj za mpo...a nisam ni probala samostalno. ubija me ta činjenica. koji su prvi koraci kada dolazite tamo, odnosno koje su metode za prvi puta?? klomifen dakle mogu zaboravit, samo nije mi jasno pa kako da nije htio ni probati.

    ma joj preispitujem se stalno, gdje sam pogriješila, što radikm krivo, kako si mogu pomoći

  46. #196
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    least123 sve mi je to poznato, to su bile i moje riječi "pa nisam ništa probala; zar mi ne može samo nešto dati da pijemi sl" - eto moje priče... ja došla kod svog ginekologa i kažem da se mučim s menstruacijom a htjela bi bebu, a on meni "odi u mpo kliniku". Naravno da sam u istom takvom šoku promjenila ginekologa koji mi je poslije bio suuuper (i sad sam tamo)...ali je rezultat toga da sad visim u mpo klinici s još godinu dana zakašnjenja od tog prvog spomena mpo klinike.
    Znaš li zašto nastaju ciste na jajnicima? Meni je rečeno da umjesto da ovuliramo (tj da se otpusti folikul s jajnom stanicom, taj se folikul "zaljepi" na naš jajnik bez da ode...i eto ti ciste umjesto da ovuliraš...a možemo ih skupljati rekordnom brzinom)...e sad nek me netko ispravi ako ta teorija ne stoji. Uglavnom, zato kod PCOS nema baš toliko ovulacija.
    Točno je da tvoji jajnici nisu do sad ništa odradili ako nemaš menge a endometrij je 2mm...nije bilo ovulacije, nije se zadebljao da se oljušti...znači da sve "stoji" i ne znaš da li će se pomaknuti ili ćeš čekati i čekati.
    Tvoj ginekolog je, po mom mišljenju jedino mogao ti dati duphastone "da se izregulira ciklus" - i ja sam pila, imala mengu ali nisam ovulirala.
    Vidim da te to muči, ako je tako, moj savjet ti je da potražiš drugo mišljenje, ako treba i dva!!! (meni je to drugo mišljenje koje sam naravno radila privatno i postavilo dijagnozu pcos i objasnila mi žena probleme). Odi negdje na pregled i razgovor i pitaj sve što te muči!

  47. #197
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Least, nista nisi krivo napravila, imas pcos i jajnici su ti se ulijenili uslijed koristenja Yaza, ali ne znaci da nece proraditi, treba im malo "poticaja"!
    Muma, krivo si shvatila to sa Klomifenom i endometrijem. Tanak endometrij je posljedica anovulatornih ciklusa, izazivanjem ovulacije luci se estrogen i zadebljava endometrij. Potencijalni problem Klomica je da kod nekih stanjuje endometrij (kod mene npr nikad) pa se u tim slucajevima dodaje Estrofem.

  48. #198
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Least, pricekaj jos malo M, ako ti tvoj dr tako savjetuje, ako ne trazi ga Duphastone za izazivanje krvarenja. U meduvremenu uputnicu za mpo i kompletnu hormonalnu obradu i nemoj se bojati, imat cete prilike pokusavati i sami, ali ces biti u rukama strucnjaka koji ti nece pricati gluposti, nego ce ti sve lijepo pojasniti, dati pravu terapiju i reci vam kad da se trudite!

  49. #199
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    "Tanak endometrij je posljedica anovulatornih ciklusa, izazivanjem ovulacije luci se estrogen i zadebljava endometrij." jasno mi je to, valjda se nisam dobro izrazila, prvu poruku sam pisala u noći a i sad još spavam. Zbog tog klomifenskog stanjivanja meni nije moja ginekologica dati Klomiće.

  50. #200
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Nije ti htjela dati klomice jer joj se nije dalo zezat sa tobom i nije specijalizirana za probleme neplodnosti pa te siftirala tamo gdje znaju. Vecina primarnih gina prepisuje klmifene zenama sa ovulacijom, da "malo povecaju sanse", a bolje bi bilo da ni to ne rade... jer vecinom ne znaju.

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •