Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: opet silapen

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno opet silapen

    Na rubu sam da puknem i zato vas pitam što bi vi napravili da vaše dijete redovito svaki mjesec 1-2 puta mora piti antibiotik. Krenulo je početkom ove godine i uglavnom je dijagnoza: gnojna angina. Kažu mi da mijenjam pedijatra, ali šta on ima s tim. Osim što mi ne savjetuje ništa čime bi to promijenila.
    Evo bili smo na moru i tamo završili na hitnoj, to je bilo 24.7. Nije prošlo ni mjesec dana i evo opet. Kad smo došli s mora doma počela sam im (blizancima) davati Petrovićev med. Nisu potrošili svaki ni trećinu teglice i opet. Prije par mjeseci sam pokušala s nekim multivitaminima i ništa.
    Htjela bih probati i s homeopatom, ali MM mi tu nije baš potpora, pa mi je to skoro neizvedivo s troje djece.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ne znam sta bih ja napravila. Ali znam sta je napravila moja mama. S dvije i po godine me odvela na vadjenje krajnika.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Slično ko i kod nas. I uvijek se radi o grlu, nosu i kašlju. Svaki drugi mjesec kura antibiotika! Poludjet ću više

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Ali kod nas nije svaki drugi mjesec već svaki mjesec i to nekad i 2 puta. Popije antibiotik, i onda maksimalno 10-15 dana mir, pa opet.

  5. #5
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Traži uputnicu za otorinolaringologa.
    Pa već je i tvoja dr. morala nešto učiniti da se naprave daljnje pretrage...

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nije svaka angina gnojna, neke, odnosno 1/3 su virusne angine. ja bih trazila ili bris ili vadjenje krvi da se odredi je li to za anibiotik ili ce proci samo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Pa kad god je to bilo moguće ja sam tražila vađenje krvi i svaki put su bili malo povišeni leukociti. Bris smo radili 2 puta i oba puta nije nađeno ništa, ali to je bilo nakon kure antibiotika.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Evo šta sam napravila. Nisam dala silapen, već sam u noći otišla u zaraznu. Tamo su rekli da ima upalu grla, ali su ga yzbog jako visokih leukocita 26.000 i "oštrog disanja" na desnom plućnom krilu ostavili u dnevnoj bolnici na pretragama. Na kraju su odustali od snimanja pluća, ali je počeo dobivati terapiju (antibiotik) i moramo se zbog toga tamo pojavljivati još tri dana. On je uz sve to noćas tri puta povraćao, a dobio je i proljev. Povraćanje je prestalo. I temperatura je prestala, ali brine me proljev. Kakva je to upala grla koju prati proljev?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj bdina prvotno napisa
    Evo šta sam napravila. Nisam dala silapen, već sam u noći otišla u zaraznu. Tamo su rekli da ima upalu grla, ali su ga yzbog jako visokih leukocita 26.000 i "oštrog disanja" na desnom plućnom krilu ostavili u dnevnoj bolnici na pretragama. Na kraju su odustali od snimanja pluća, ali je počeo dobivati terapiju (antibiotik) i moramo se zbog toga tamo pojavljivati još tri dana. On je uz sve to noćas tri puta povraćao, a dobio je i proljev. Povraćanje je prestalo. I temperatura je prestala, ali brine me proljev. Kakva je to upala grla koju prati proljev?
    Upomoć!

  10. #10
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    moguće da je "pokupio" virozu koje su sad u điru, pogotovo ako je bio u zaraznoj.... Toga ima jako puno zadnjih mjesec dana, obično se manifestira kao proljev ili povraćanje popraćeno temperaturom.

    Nadam se od srca da će sve biti OK.


  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj bdina prvotno napisa
    Pa kad god je to bilo moguće ja sam tražila vađenje krvi i svaki put su bili malo povišeni leukociti. Bris smo radili 2 puta i oba puta nije nađeno ništa, ali to je bilo nakon kure antibiotika.
    bdina sto ti to tocno znaci kad god je bilo moguce?
    naime, neke virusne angine imaju iste simptome kao i bakterijske. znaci visoka temperatura, bolovi, krajnici povecani, grlo crveno i sl. i doktori su jako skloni to odmah i s velikom sigurnoscu proglasiti gnojnom anginom i dati antibiotik. zato pitam.

    inace, ako te to sta tjesi, moje najstarije dijete je imalo cesto gnojne angine koje su se nakon trece godine doista prorijedile. nadam se da ce i vama tako.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    bdina sto ti to tocno znaci kad god je bilo moguce?
    naime, neke virusne angine imaju iste simptome kao i bakterijske. znaci visoka temperatura, bolovi, krajnici povecani, grlo crveno i sl. i doktori su jako skloni to odmah i s velikom sigurnoscu proglasiti gnojnom anginom i dati antibiotik. zato pitam.

    inace, ako te to sta tjesi, moje najstarije dijete je imalo cesto gnojne angine koje su se nakon trece godine doista prorijedile. nadam se da ce i vama tako.
    Ako idem npr. u svoj dom zdravlja u subotu popodne kad laboratorij više ne radi a temp je visoka i ne mogu čekat ponedjeljak da vadimo krv, tada odmah prihvatim antibiotik.
    Stvarno se nadam da će se angine prorijediti i kod nas jer ovo je već krajnje nenormalno. Uz to skoro svaki put s jednog pređe na drugo pa na treće. Evo od sinoć i L ima temp, a od danas popodne i K. Kod L obično nastrada uho, mislim da je i sad jer ne može baš spavati. Sad sam joj dala Lupocet protiv bolova iako temp i nije tako visoka.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Meni je ovo sve tako čudno. Naime, na pregledu su ustanovili da ima upaljeno grlo i uho. Leukociti su bili, kao što sam već rekla, jako visoki, ali bris grla je bio negativan. Znači nije streptokok, ali gdje je onda ta bakterijska upala? U uhu? :?
    I kako to da samo dan ranije, točnije 10 sati ranije pedijatrica u domu zdravlja, koja je također gledala uho nije vidjela da je ono upaljeno?
    I kako to da skoro svaki put tako lako dobijemo dijagnozu gnojna angina, a kao rješenje silapen, a meni se čini na kraju da to najčešće ili čak uopće nisu bakterijske angine, već da je problem možda ipak negdje drugdje.
    Ja se stvarno grozim te zarazne bolnice, ali ispada da su tamo ipak puno temeljitiji i odgovorniji nego na drugim mjestima. Iako dijete dodatno istraumatiziraju.

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj bdina prvotno napisa
    Leukociti su bili, kao što sam već rekla, jako visoki, ali bris grla je bio negativan. Znači nije streptokok, ali gdje je onda ta bakterijska upala? .
    Moguće da bris nije bio dobro uzet pa da nisu "ulovili bakteriju.

    Sto se tiče silapena ,to je penicilinski antibiotik ,ali najslabije kategorije.Kod nas je on kad je streptokok bio u pitanju djelovao približno kao i mineralna voda.
    Zašto antibiotici ne djeluju kod dijece sa slabijim imunitetom i zašto su recidivi tako česti? Iz vrlo jednostavnog razloga :zato što antibiotici ubiju i dobre bakterije koje su inače i fiziološka flora u grlu.Inače ,osnovni mehanizam obrane na tonzilama je fiziološka flora kad se ona ubije recidivi su češći.Kod djece koja imaju dobar imunitet fizološka flora se obnovi sama vrlo brzo ,ali ako je imunitet slabiji i F.F. se sporije oporavlja te su češći recidivi.Zato je nakon kure antibiotika najbolje kad se u brisu krla nađe "normalana flora" ,ali to je jako rijetko bris je najčešće "sterilan".
    Mislim da sam već pisala o ovome...Moj sin je imao 5 recidiva streptokoka u tri mjeseca,naša pedijatrica je i homeopat, ali se nije usudila ga liječiti bez antibiotika.Nakon pete kure antibiotika ja sam vidjela da to nema više smisla i odvela sam ga drugom homeopatu,taj ga je liječio konstitucijski.Od onda je prošla godina dana :nije popio niti jedan antibiotik,izostao je od onda iz vrtića samo dva puta zbog upale uha koja je trajala po tri dana i liječena je homeopatski.

    Nadam se da će te i vi nači načina da se izvučete.

  15. #15
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    bdina, blizanci ce ti ove godine navrsiti 3 godine. Znam da si na izmaku snaga, ali sto ces, moras dalje.

    Mislim da te antibiotici nigdje nece odvesti, pogotovo zbog recidiva.

    Pusti ih da se vlastitim tijelom bore. Ne diraj temperaturu kad krene nekom kemijom. Pusti tijelo nek se izbori. Daj im puno piti i istisni sok od friskih narandi.

    Podupri sve jos sa Pulsatilom ili nekim drugim homeopatskim preparatom.

    Antibiotici pomognu ali kratkotrajno i tek ako se infekcije ponavljaju mame shvate da oni nemaju smisla jer je zdravlje kratkog daha.

    Neka nejedu i ne piju hladno. Lizanje sladoleda na duze je opet bolje od ispijanja na brzinu hladne tekucine. Ako im kupis sladoled onda nikako na stapicu ili u zdjelici, samo kornet. Na stapicu se brzo topi pa od frke brzo pokusavaju pojesti pa imaju puno hladne mase u ustima koje brzo progutaju. S zlicicom znju zagrabiti previse. Kornet ide polako, ako se i topi ostaje koliko toliko sve u tuljku.

    Kako ti djeca spavaju po noci? Imas problema s otkrivanjem ili su u vrecama? Nose li nocne pelene?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    sirius , možeš li mi preporučit svog homeopata? Vidim da si i ti istočni dio grada kao i ja, a što bliže to bolje, naravno ako je dobro.

    samaritanka, također
    temperaturu je kod njih dvojice ponekad stvarno teško imat pod kontrolom. I ja do neke granice puštam temperaturu da radi svoje(recimo do 39), ali kad se ona popne na 40, više ne razmišljam već snižavam. Znam da je tada potrebno puno tekućine, ali ove 2,5-godišnjake je nemoguće natjerati da piju ako to oni neće, a obično neće. Jednom sam pokušala Karlu dok je bio bolestan na silu davati vodu špricom, svakih 15-ak minuta po malo. Rezultat je bio da je dijete povratilo, tako da to više ne ponavljam.
    Također, i inače su vrlo izbirljivi što se hrane tiče, pa u zadnje vrijeme pojedu jako malo kvalitetne, zdrave hrane. Povrće odbijaju u svakom obliku, jedino što redovito jedu jabuke, ali to je skoro jedino voće koje hoće jesti.
    Što se spavanja tiče, ne koristimo vreće, spavaju normalno u piđamama i naravno da se otkrivaju, a ja ih opet pokrijem ako se noću probudim i ako mi se čini hladno. Pelene nemaju više, ni po noći.

    A evo sad i najnoviji razvoj događaja. Jučer mi je Lucija dobila nekakav osip. Mislila sam da je od sunca, jer sam ga primijetila baš kad smo popodne izašli van. To i vodeni plikovi na Bruninoj ruci od flastera koji mu je 4 dana držao braunilu natjeralo me da danas opet odem do dežurnog pedijatra. Sad mu jadniku još moram mazati i ruku s Betrion kremom, koja je opet antibiotska. A Luciji je gledala grlo i kaže da je upaljeno. Nije nam za sad dala ništa jer nema temp, ali ako se pojavi temp kaže da moram na zaraznu. Pa jel' nije to više za poludit?
    Ona misli da je upala grla virusna i uz to virusni osip, a ja se stvarno nadam da je tako.

  17. #17
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Moj Karlo ne voli vrece za spavanje i zato spava u debelim hlacama i debeloj majici. Ispod ima potkusulju i odrezane duge kace do koljena. Ako mu ne trubim svaki dan da se mora pokriti po noci, redovito je otkriven. Pokrijem ga laganom dekom i mislim da je to ok. temperatura je u Njemackoj po noci 12-14 stupnjeva pa mi vec lagano grijemo prostorije. On je zbog svog nocnog otkrivanja vrlo cesto bio prehladen pa sam te zato pitala kako izgleda stvar kod tvojih.

    Ja inace ne mjerim temperaturu pa ne skidam ni one vece od 39. Valjda su vece jer neki mikroorganizmi trebaju vecu temperaturu da bi ih se pobilo.

    Drzi se i nadam se da ce s lijepsim vremenom doci i bolja situacija kod vas.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Ja inace ne mjerim temperaturu pa ne skidam ni one vece od 39. Valjda su vece jer neki mikroorganizmi trebaju vecu temperaturu da bi ih se pobilo.
    OK, to mi je potpuno jasno, ali s druge strane me strah febrilnih konvulzija, koje su mi zapravo stran pojam, ali opet....
    A i ti pedijatri su svi jako različitog mišljenja. Npr. negdje na proljeće sam s Lucijom došla na pregled, imala je upalu uha i tamo joj se temp popela na 39 (u guzi). Meni to još nije jako alarmantno, ali ova je brže bolje uzela voltaren i kaže da nema ništa drugo. Ja kažem da bi ja radije otišla doma i dala joj lupocet, ali nije pristala zbog mogućih konvulzija. Pa sad, ako se oni toliko toga boje... :/

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Evo moji su opet svi troje bolesni, temperatura i šmrcavica, a kod Karla i proljev. Prekjučer sam prvi put bila kod dr homeopatkinje koja je ujedno i pedijatar i najviše me iznenadilo nešto što mi je rekla. Navodno je Silapen kao penicilin potpuno neškodljiv, on djeluje samo na streptokok i uopće ne srozava imunitet. Drugi doktori po raznim hitnim ambulantama su se zgražavali kad sam im rekla koliko Silapena su mi djeca već popila.
    Ima li netko tko bi mi mogao ovo lijepo stručno objasniti i reći mi tko je u pravu?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    mi smo imali sličnu situaciju sa curicom. Pila je stalno isti antibiotik Augmentin. I tako svakih mjesec dana. Pedijatrica nas je svaki, ali baš svaki puta slala na vađenje krvi, kad dođe nalaz, onda na bris nosa i grla - pa tek onda onatibiotik. I svaki puta ista bakterija i isti antibiotik.
    Ja sam sumnjala da taj antibiotik njoj uopće ne djeluje i da se ustvari samo truje sa njim, i da ta infekcija ostaje svaki puta i bukne ponovo za koji tjedan. Ali svi su hvalili tu peditaricu da je dobra i pedantna.
    SVe dok jednom nismo završili na hitnoj, jer je curica nakon takvih upala grla dobijala i napad kašlja suhog, koji je znao trajati po par sati, nakon čega bi povraćala, kašljala, povraćala, kašljala (od iritacije, rekli su nešto slično bronhitičnom napadu). Tamo su nam opet dali isti taj Augmentin, a pedijatrici da se javimo nakon terapije. TAj puta smo briseve napravili nakon natibiotika. I pogodite kaj su pokazali. Jedna bakterija je otišla, ali ona druga je ostala. Ja sam to cijelo vrijeme predosjećala.
    Promijenili pedijatricu, no došli je ljeto, nije bilo boleština, a kad je došla sljedeća boleština - dogovorile smo da pričekamo kako će se razvijati. No ona je već bila veća, na sreću prvi puta nije dobila temperaturu, pa smo odgulili bez antibiotika.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Ne znam nista o tome. Ali znam da antibiotici "potiskuju" bolest prema unutra - dakle bolest se ponovno i iznova javlja, a organizmu pada imunitet tj. antibiotik ga slabi. Bas me zanima kakva ti je pedijatrica i homeopat.
    Ima i instant homeopata koji se predstavljaju kao takvi a zapravo se radi o par seminara gdje nauce vrlo malo. Probaj dr homeopate u Baruna Trenke br. 4 - dr. Grcic, dr Simetin ili dr Soltysik. Ja sam svoje prvo dijete koje je s godinu dana imalo opetovane upale pluca i nebrojene antibiotike upravo tamo izljecila (sad ono ima 18 godina) a da bih prije 9 godina i sama studirala homeopatiju (3 godine!!! a ne par mjeseci).
    Tople preporuke doktorima u Baruna Trenka!

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Bdina, da li promjeniš četkice za zube nakon antibiotika. Naime, na četkici često ostanu bakterije, pa se onda osoba stalno ponovo zarazi. Dakle, nakon svake završene kure antibiotika treba kupiti novu četkicu za zube.

    Ja sam baš jučer čitala o upali grla (pogodi zakaj). Najvažnije je podići imunitet. Ima raznih biljaka i preparata u apoteci kojima možeš popraviti stanje i podići imunitet. Vitamin C, biaktiv, propolis (za djecu propolbaby), esberitox, matična mliječ, med.

    Kod upale grla trebalo bi žvakati sirovi češnjak jer je prirodni antibiotik i antiseptik. Paracetomol za ublažavanje boli.

    Ako nakon par dana grlobolja ne prođe, nego se pogorša otići doktoru po antibiotike.

    Ako grlobolja dođe sa vrlo visokom tempoeraturom (iznad 39), a nema uobičajenih znakova prehlade (kihanje, šmrcanje, kašalj), onda je streptokok i treba obavezno trošiti antibiotike jer može doći do komplikacija s bubrezima.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Ajme stvarno, brigita2, nisam nikad promijenila četkice za zube baš ono nakon antibiotika. Probat ću to.
    Što se imuniteta tiče, sad mi malci troše Petrovićev med s dodatkom (propolisa). Čovjek mi je telefonom rekao da im to dam i da ću "imat zdravu djecu". Dajem im i Plivit C svakodnevno. Također, homeopatkinja mi je rekla da nabavim THYMO 6CH i esencijalne masne kiseline. Ovoga trenutno nema za kupit, ali za koji dan će bit, nadam se.
    Danas nam je stanje puno bolje, nemaju više temperature, nosići još samo malo cure.

    Devotion, homeopatkinja kod koje sam otišla je dr. Vidović u domu zdravlja Trnje. Valjda sam ovo smjela reći s obzirom na to da ne komentiram ništa ni pozitivno ni negativno. Nju sam odabrala jer je ujedno i pedijatrica.

    Još uvijek me zanima ovo za Silapen što sam pitala. Je li stvarno neškodljiv za imunitet?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Ne znam nista o toj doktorici, ali propisani lijek nije konstitucijski iako je djelotvoran. Kod homeopatije je bitno dijete (ili bitnije) od bolesti, pa se prema "konstituciji" djeteta ili osobe odlucuje o vrsti lijeka. Na tvom mjestu bih je pitala gdje je stekla znanje iz homeopatije. Antibiotik u svakom slucaju nije pozitivan s homeopatskog gledista - kao i svi ostali lijekovi alopatske (konvencionalne) medicine, s tim da se antibiotici zaista smatraju vrlo, vrlo losima...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Sad vidim da je došlo do nesporazuma. Ova dr. nam nije propisala Silapen, već je samo tokom našeg razgovora rekla ovo o neškodljivosti. Ovaj put srećom uopće nije bila u pitanju upala grla, već samo neka virozica i sve je prošlo bez antibiotika.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •