Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Poslije pobačaja

  1. #1
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno Poslije pobačaja

    Drage moje opet sam ovdje, a mislila sam da više neću biti.
    Dakle zanima me koje se sve pretrage moraju napraviti nakon pobačaja (u 23.tj.), a prije nove trudnoće?
    I koliko vremena čekati?

  2. #2
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Nama se Marin "desio" nakon nepuna 4 mjeseca.
    Pretrage napravljene u tom periodu su cervikalni obrisci (aerobe, anaerobe, chlamydia, mycoplasma) ogtt, cu, lac, aca, le faktor t3, t4, tsh. Rađena je i obdukcija posteljice i djeteta.

  3. #3
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    eci

  4. #4
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Joj, eci, tako mi je žao...
    Vodenjak ti je tako lijepo sve napisala. (Iako ja pola toga ne razumijem.)

  5. #5
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Eci zao mi je

  6. #6
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Hvala, ni ja to ništa ne razumijem, ali pretpostavljam da se to sve radi kod gin. Sljedeći tjedan idem na pregled, pa ću ga zamoliti da mi to sve napravi. Onda će biti i gotovi nalazi od bebe. Nadam se samo da neće biti ništa što bi se moglo ponoviti i da ću ubrzo na odbrojavanje.

  7. #7
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    eci, jako mi je zao!

  8. #8
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Eci, ma bit će sve ok, držim ti fige da se što prije prebaciš na trudnički podforum.
    Ovo prvo znaš što je, to su brisevi koje ti radi ginekolog, šećer, bakar, imunološke pretrage (lac, aca, le faktor), pretrage štitnjače (t3, t4, tsh) to sve ide preko vađenja krvi. Kad sam radila sve ove pretrage dosta cura na forumu je smatralo da je to nepotrebno pogotovo imunološke pretrage, ali eto moj dr je zahtjevao da se naprave da bi otklonili svaku sumnju jer sam dijete izgubila u 39. tjednu.
    Eci, veliki virtualni zagrljaj ti šaljem.

  9. #9
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Vodenjak, puno ti hvala!
    Svakako ću sve napraviti, potrebno i nepotrebno, samo da sve bude uredu.

  10. #10
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Bila na pregledu i sve je ok. Nalazi od bebe još nisu gotovi, pa još uvijek ne znam zašto se to dogodilo. Gin kaže da se neće ponoviti. Moram mu vjerovati.
    Mogu ostati trudna za 2 mj. :D
    Jedva čekam!

  11. #11
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    saljem ~~~~~~~~~~ za novu bebicu Eci

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    241

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~ i od mene da bebica dođe što prije!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    83

    Početno


  14. #14
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Eci zao mi je jako, potpuno te razumijem, dogodila mi se ista stvar u 24. tjednu. I evo, 5 mjeseci kasnije izgleda da stize nova beba!

    Pretrage su ti cure nabrojale, ako bude sve ok, mislim da mozes vec za 4-5 mjeseci.

    A dotad, placi kad god ti se place, prvo preboli ovu bebu a onda kreni dalje...
    Znam kako ti je i ako trebas nekog za razgovor, nekog ko te razumije, javi se...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    :/

  16. #16
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    PHD još nije gotov.
    Nakon što mi je gin rekao da mogu opet zatrudniti nakon 2 mjeseca, moja dr opče prakse se jako začudila i rekla najmanje 6 mj. :? Kaže da se ranije mogu desiti razne komplikacije kao placenta previa, odljuštenje posteljice...
    Vidim da su mnoge od vas zatrudnile za 3 - 4 mjeseca i sve je bilo u redu. Dal da vjerujem njoj ili gin? Ja bi najrađe odmah!

  17. #17
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Meni se do zadnjih tjedana vodila placenta praevia totalis, ali se povukla. Nemam pojma jel' to istina ili nije, tako mi je rečeno. Neznam što bih ti rekla, osim da na bebu idete kad se osjetite spremnima. Sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    eci nakon koliko si dobila menstruaciju?

    Ja se još mučim s laktacijom, pijem Bromergon i čekam da prestane.

  19. #19
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Krvarila sam 2 tjedna (malo) i onda nakon 2 tjedna dobila M, iako se moj G čudi da sam dobila tako rano, rekao je da se obično dobije 4 - 6 tjedana nakon prestanka krvarenja.
    Koliko je tebi vremena prošlo?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    pa meni je krvarenje praktički gotovo (sve skupa oko 2 tjedna) još imam malo smeđeg iscjedka.

    Kako je tebi bilo s prsima, tj. dojenjem.
    Ja sam upravo stavila kupus, jer loše podnosim ove tablete (bromergon) a ni ono što sam pročitala po forumu o njemu nije pomoglo.

  21. #21
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I meni je sa bromergonom bilo grozno, natekle su mi oči i stalno sam bila umorna, ali sam ga pila do kraja i nisam imala problema sa prsima.
    Nadam se da češ se brzo oporaviti i da češ brzo opet biti trudna. (kao i ja, nadam se).

  22. #22
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Dobro dok vam je krvarenje bilo tak kratko, meni je trajalo mjesec dana, stalo na 3 i onda sam dobila M, katastrofa!
    A mljeko mi se povuklo brzo, isto sam pila bromergon, jedino sto mi je bradavice nisu vratile u prvobitno stanje, ostale su malo vece i tamnije.
    Ustvari, jel to uopce normalno?

  23. #23
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ma sve je to normalno, svaki organizam je drukčiji, i svaki različito reagira.
    Meni sad druga M kasni. Da li su tebi odmah ciklusi bili kao i prije?
    Možda sam trudna! (ma samo se zavaravam,bilo bi prerano ali to tako jako želim, čak mi se pričinjava da mi se miče beba u trbuhu)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    mene bromergon svako jutro "ubije" stvarno koma.
    meni su bradavice isto malo defektne ali eto šta je tu je, kod mene je problem što sam za vrijeme trudnoće imala krvarenje iz jedne i citološki nalaz nije bio dobar i sada čekam da sve ovo stane da mogu na kontrole i da vidim što je uzrok krvarenju... totalno me strah

    strah me je i druge trudnoće, još moram napraviti hrpu pretraga, ali svejedno.

    joj eci

  25. #25
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo djevojke, žene, majke nakon četiri godine, vračam ovu temu na vrh liste. Zamolila bih djevojke koje su prošle kasni spontani da se jave. Zanima me da li ste uspjele saznati šta se u stvari desilo. Ja sam svoje izgubila sa 19 tjedana(dijete je bilo živahno, u redu, moji nalazi isto tako, samo sam se otvorila bez bolova), prošla porod i kiretažu, to se desilo 08.08. znači pred tjedan dana. Imala sam i ranije jedan spontani ali rani i znam da sam manje i kraće krvarila za razliku od sada. Da li je normalno krvariti i poslje tjedan dana nešto manje nego prvih dana? Imam problema i sa prsima. Pijem bromergon koji mi ne škodi ali iz cica i dalje ide vodica (stavljam hladne obloge). Da li ste istiskivale tu vodicu-mljeko?
    Moja gin kaže da sada ništa idućih pola godine,a u bolnici mi kažu da ovo ljeto zaboravim na novu trudnoću. To mi donekle i paše, tijelo treba doći na sebe, malo vitamina i minerala, željeza i odmora.

    Samo dođe mi da plačem kad se sjetim muke kroz koju sam prošla i nove strahove kroz koje opet moram proči. Tiješi me što vidim da ste sve više manje poslje užasa kasnog spontanog postale mame......

  26. #26
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Draga Optimistična - kao prvo, žao mi je što si kroz to morala proči. I to dva puta. Ali, kao što tvoj Nick kaže - budi optimistična.
    Evo mene - sada sam mama malog Vite koji je upravo proslavio 3. rođendan. Zatrudnila sam 3 mj. nakon poroda (pobačaja).
    Saznala sam šta se desilo - negdje sam pobrala parvovirus koji ja nisam ni osjetila, a beba...
    Dakle kod mene nije bilo ništa što bi se moglo ponoviti, jer ta bolest ostavlja trajni imunitet.
    Što se krvarenja tiče, vjerojatno više krvariš jer je trudnoća bila veća.
    Mlijeko nemoj istiskivati, jer će ti se stvarati još više.
    Samo polako, kad stignu svi nalazi i kad saznaš što se u stvari dogodilo i da li je u pitanju nešto što treba liječiti , znati ćeš šta dalje. Meni je gin rekao da dok tijelo nije spremno ne možeš ni ostati trudna.
    Slijedeća trudnoća je meni bila jaaako stresna, jako sam se bojala sve do 24 tj kad sam izgubila onu bebicu. Poslije je bilo lakše.
    Nadam se da ćeš se brzo oporaviti i krenuti dalje.

  27. #27
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Draga Optimistična,
    želim ti brzi oporavak, i neka ti tvoj anđeo izmoli i bracu i seku!
    Pusa!

  28. #28
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Draga Optimisticna, zadnji put sam na ovoj temi pisala prije 4 godine. I eto sad ti, sa ovim vremenskim odmakom, mogu reci da ces sve to prezivjet koliko god se tesko cinilo.
    Sto se tice pretraga, mi smo radili kromosomske otiske (jel se to tako zove?) ali su uzeli uzorak od bebolina jos dok sam bila trudna, jer su meni inducirali porod tj. pobacaj pa sam lezala u bolnici neko vrijeme prije. Isla sam i na genetsko savjetovanje, doduse nisam bas shvatila zasto posto je kromosomski sve bilo ok. Napravila sam i klasicne pretrage, papa test, cervikalni brisevi i sve sta ide u tu vrstu pretraga.
    U pravilu PHD nije pokazao nista znacajno osim da je to bila anomalija koja se vise nebi smjela ponoviti. Napravi uzv neka 2 tjedna nakon pobacaja zbog mogucih zaostataka posteljice, ja sam imala srece da imam dobrog doktora koji mi je to sam preporucio pa se ustanovilo da ima ostataka i da moram jos i na kiretazu, a nisam imala ni temp ni bolove.
    Mlijeko ce ti vjerovatno jos malo curiti, popij Bromegone do kraja i nemoj to istiskivati.

    I ono nevezano za fizicki dio, ako ti je pretesko samoj potrazi strucnu pomoc, mene je razgovor s psihijatricom izvukao iz groznog stanja, dijagnosticiran mi je PTSP.
    Ako ne zelis psihijatru na pdf-u roditelja andela ima nas puno koje smo to prosle i sve smo spremne pomoci ti da to lakse prebrodis. Mozes mi se javiti i na pp ako zelis.

  29. #29
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Hvala vam na riječima podrške. Koksy svratit ću na pdf roditelja anđela.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Pozdrav! Nova sam pa se ispričavam unaprijed ako sam na krivom mjestu :/
    Nažalost i ja sam imala pobačaj prije puna 3,5mj a cini mi se kao da je bilo jucer..
    Malo mi treba ohrabrenja i par savjeta .. Rađena mi je kiretaža u 11tt.. Drugi dan odmah vakuum zbog jaakoog krvarenja koje nije prestajalo.. Nakon toga slijedi naizmjenično slabo -do jače krvaruckanje/krvarenje skoro 3 tjedna koje je zaustavljeno Duphastonom. Prva M došla nakon duphastona 24. Dan, druga nakon punih 45 (jako obilna i rijetka krv) pretpostavljam zbog utvrdene ciste žutog tijela.. Treću M još čekam, a 32. Dan je i sad se opet brinem! Zapravo stalno sam u grču i stalno se nešto brinem.. Imam od onda nelagodu i zatezujuce bolove u zdjelici ali sve kontrole su u redu, upale nije bilo. Mislim da ni ovaj mjesec nije bilo O posto nemam nikakvog iscjetka samo kao vodica (gaćice mi budu onako vlažne).. Briseve mi G nije htjela uradit ali ja planiram nakon ove M (valjda ce doc) otići napraviti . Bas sam zabrinuta jer sam imala uvijek savršene cikluse 30. dana i sada kaos. Svaki savjet dobrodošao! Kod G sam bila svaki tjedan do prije 2 tjedna kad mi je rekla da je sve ok i da odem u toplice ?!?! Ne znam cure, sva sam u komi..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •