Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 304

Tema: Motorika

  1. #101
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Joj, je lakše mi je jer mi se već činilo da je Tin trenutno najzahtjevnija beba na svijetu. TXN

  2. #102
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    kakvo krizanje nogica????
    mozda sam ostala nezapazena.....
    Neznam točno,al znam da je križanje nogica spominjano uz izvijanje,zatvorene šakice i sl. Lea mi tu i tamo križa nogice,al mislim da to nije to o čemu se tu govori.Bar se nadam.
    Nisam baš puno pomogla,hm. Bacam se na rodine tekstove,možda nađem nešto,ak netko nađe prije nek stavi link.
    Leonisa

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    iki napisa:
    Ma koje puzanje,to je gmizanje,a i trebaš ga ponekad isforsirat.
    Npr. Lea se neće pomaknut sa mjesta ako su joj igračke na pol metra od nje (osim u super raspoloženim fazama),al zato kad na metar od sebe ugleda daljinski.... šizi,viče,diže guzu i odguruje se mic po mic sve dok ne dođe do njega,a tada.... takav uzdah sreće da mi joj ga žao uzet iz ruke,pa sam cijeli daljinski oribala
    Vjerojatno joj se ne sviđa program! Možda Big Brother???

  4. #104
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cure hvala! iako skuzila sam da krizanje nogu nije dobro, ali ne kuzim kakvo krizanje? moja Lea kriza, ko dama...dok pije digne noge na moje i jednu stavi na drugu....znam da je u snu znala prekriziti i da je moja stara rekla: joj to je moj tata radio.
    ja bi rado neki tekstic u kojem su opisane stetne/zabranjene radnje a ne samo nabrojane, pa ako ima ko kakav lik...

  5. #105
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Leonisa, ja ti na žalost nemam pojma o kakvom se križanju nogu radi, pa ti ne mogu pomoći, no jesi li pitala pedijatricu?

    Kod nas je zadnjih dana veselo, stalno se događa nešto novo.

    Malena se suvereno okreće s leđa na trbuh i natrag, s tim da voli provoditi vrijeme na trbuhu oslonjena na jednu ruku, dok drugom hvata igračke. Budući da još nije izvježbala hvat, ponekad joj se dogodi da ne uspije uloviti željenu stvar (pogotovo ako se radi o nekoj Fioninoj sitnijoj igrački koju joj je objektivno teže uloviti) i tada se jako naljuti.

    Nožice već neko vrijeme diže i proučava, ali još nisu našle put do usta.

    Ima nekoliko omiljenih vježbica: leži na leđima, stopala stavi na pod i primakne ih guzi te diže guzu u zrak, pa tako ide više puta gore-dolje ili ju jednostavno neko vrijeme drži gore - baš kao da vježba aerobic.

    Druga stvar koju voli je iz položaja na trbuhu dizanje na ruke koje ispruži u laktu i digne se dosta visoko. Ponekad taj pokret prati dizanjem na koljena, što izgleda sasvim solidno, kao poza iz koje kreće puzanje, ponekad ne digne koljena od poda, a ponekad digne nožice i guzu, ali ne i ruke, pa izgleda kao da želi zabiti glavicu u pod.

    Mijenjanje pelena i presvlačenje nam traje sto godina, jer se malena okreće na sve strane i želi dohvatiti sve što vidi, bilo to u njezinom dohvatu ili ne (to još, naravno, ne zna ocijeniti).

    I, konačno, prije par dana je počela izvoditi totalne vratolomije prilikom dojenja. Stavila sam ju na krevet na bok i krenula leći također na bok, okrenuta prema njoj, skinutog grudnjaka, da bi se ona, mrvicu prije nego što sam legla na krvet, u djeliću sekunde digla na lakat za nekih pet centimetara, koliko me tada dijelilo od kreveta, i u zraku se spojila na cicu. Takve stvari nisam očekivala još neko vrijeme.

    Uglavnom, kad god napravi nešto novo ili utvrdi radnju koju već zna, nagradimo je glasnim odobravanjem.

  6. #106
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja mislim da križanje nogu treba vidjeti netko stručan da bi mogao reći da li je to taj simptom rizika koji se posvuda spominje. Svojevremeno je na stranicama dr. Polovina bila slika djeteta sa prekriženim nogama i za to na slici bi i laik mogao reći da je patologija. I Lea je križala noge pa sam ja to pokazala fizijatru, a on mi je rekao da to što ona radi nema nikakve veze sa tim, rizičnim, križanjem nogu i da je to rizično križanje u stvari nekakav spazam a da je normalno da se dijete igra sa nožicama, da ih trlja jednu o drugu i da je to dapače dobro jer ih na taj način jača.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    Keti smo s nekih 6mj odveli na bazen (vikend u toplicama).. tamo je skužila mišiće koje inače ne upotrebljava, i na kraju tog vikenda stala na sve četiri, i ljuljala se.. Par dana je puzala unatrag, i onda krenula naglo naprijed..
    sanja74, dogodila nam se ista stvar!!!!!!!!!!!!!! Nakon jučerašnjeg dana na bazenu, Kaleb je danas propuzao - odmah prema naprijed!!!
    Točno sa šest mjeseci!

  8. #108
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    sanja74, dogodila nam se ista stvar!!!!!!!!!!!!!! Nakon jučerašnjeg dana na bazenu, Kaleb je danas propuzao - odmah prema naprijed!!!
    Točno sa šest mjeseci!
    super!!!! :D

    mi smo u rujnu krenuli na bebe-ribe i Keti je nakon toga odmah prohodala (ne još samostalno...)! primi me za prste i ide... ja sam sigurna da klinci u vodi skuže mišiće kojima se inače ne služe..

  9. #109
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Danas je dan velikih postignuća. Tin se napokon okrenuo s trbuh na leđa. :D

  10. #110
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    s trbuh na leđa. :D
    Ja to po niški.. s trbuha

  11. #111
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    luna, woooow za super kaleba!!!

    irchi, pljes pljes maloj vrtilici!!!


  12. #112

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    25

    Početno

    Mozda vec negde ima, ali nisam nasla, pa da li bi mi netko mogao poblize objasniti to sa izvijanjem, kako izgleda to "nedozvoljeno" izvijanje,odnosno kad je za zabrinuti se.:?

  13. #113
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj palcica prvotno napisa
    Mozda vec negde ima, ali nisam nasla, pa da li bi mi netko mogao poblize objasniti to sa izvijanjem, kako izgleda to "nedozvoljeno" izvijanje,odnosno kad je za zabrinuti se.:?
    Otprilike,kad leži na leđima i izvija glavicu na natrag i diže kičmicu sa podloge. Suprotno od c-položaja u kojem je bio u maminoj buši.

  14. #114
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni je Lea to pocela radit unazad kojih 10 dana ali mislim da pokusava vidjet iza sebe...nadam se. jel se to moze pojaviti i kasnije?

  15. #115
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    I Tin se počeo izvijati da može gledati sebi iza leđa.Mene to ne brine, jednostavno je ojačao i može svašta.

  16. #116
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    meni je Lea to pocela radit unazad kojih 10 dana ali mislim da pokusava vidjet iza sebe...nadam se. jel se to moze pojaviti i kasnije?
    Ne to nije to Leonisa,kad su mali moraju bit u kolijevka tj.c položaju.

  17. #117
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    meni je Lea to pocela radit unazad kojih 10 dana ali mislim da pokusava vidjet iza sebe...nadam se. jel se to moze pojaviti i kasnije?
    I Flora se u zadnje vrijeme izvija na sve strane, ali kao i ti pripisujem to znatiželji i novostečenoj snazi.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Zanimljivo - pocela sam pratiti vase postove o krizanju nogica prije neki dan, i samo dan poslije Ela je pocela krizati svoje nogice. A i izvija se i gleda igracke, televiziju koji joj se nalaze iza glave, a onda je ja okrenem na trbuh da bolje vidi. Ima 6 mjeseci pa ne znam da li je to rizicno ili nije :/

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Otprilike,kad leži na leđima i izvija glavicu na natrag i diže kičmicu sa podloge. Suprotno od c-položaja u kojem je bio u maminoj buši.
    Hvala,sad mi je malo jasnije.
    Moja curica je 5 m.,i isto sam primetila da se ponekad izvije da vidi nesto sto joj je iznad glave, pa citajuci ove postove kao i stosta jos drugo, zabrinula sam se. Ali to onda valjda nije to izvijanje...

  20. #120
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    ja sam se lično uvjerila da nažalost pedijatri blage slučajeve motoričkog odstupanja ne uviđaju. Na kraju krajeva, uvijek će odmahnuti rukom na vaše primjedbe i reći da će dijete samo već to prebroditi. U većini slučajeva će i biti tako, no povezano s blagim motoričkim odstupanjima su kasnije neki dodatni problemi - senzorika, hipersenzibilnost, impulsivnost, koncentracija ...
    To su važni problemi na koje treba obratiti pažnju u starijoj dobi jer se lako možete naći u čarobnom krugu neshvaćanja djetetovih problema i njegovim načinu iskazivanja. Takva djeca se veoma često olako prozivaju kao neodgojena, razmažena, agresivna, pasivna, nepažljiva ...
    Dakle, bolje je ako imate sumnje otići kod stručnjaka (Goljak, Klaićeva) koji će vam reći da li imate razloga za brigu ili ne. Ma tko sretniji od svih nas ako vam i fizijatar ili neuropedijatar veli da je sve OK :D A ako je to problem koji ipak postoji i koji se lako da ispraviti - zašto to ne omogućiti vlastitom djetetu?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Moze li netko malo pojasniti - rizicno izvijanje u kojoj dobi se dogadja, i sto treba ciniti (onemoguciti da to dijete radi, nesto drugo?) ?

  22. #122
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Ema se isto u jednom trenu izvijala i otišli smo kod neuropedijatra. On ju je pregledao i rekao da je sve u redu i meni je to bilo olakšanje. Ema je to radila u fazi kada se počela okretati sa trbuha na leđa i obrnuto pa je izvijanje bilo dio njenih pokušaja okretanja. Zato cure ako sumnjate na izvijanje otiđite doktoru pa čak i ako vam kaže da je sve u redu osječat ćete se sigurnije. Križanje nogica možete skužiti na sljedeći način. Inače nemojte bebe dizati u sjedeći dok same nisu spremne to učiniti samostalno ali ako želite vidjeti da li je križanje nogice pokazatelj mogućeg razvojne ili motoričke poteškoće pružite bebi ruke dok leži na leđima i polagano je povlačite u sjedeći položaj ako beba u tom trenutku križa nogice onda treba otiči pedijatru pa po preporuci i neuropedijatru. Ovo je isto tako dobro da pogledate da li glavica prati trup. Kao što sam rekla ovo samo napravite da vidite da li beba križa nogice a nikako kao vježbu ili nešto drugo. Bebe ne smiju sjediti dok same nisu spreman to učiniti.

    Ovo je proizašlo iz više satnog razgovora sa neuropedijatrom. I naravno voda je super za bebe.

  23. #123
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa
    Moze li netko malo pojasniti - rizicno izvijanje u kojoj dobi se dogadja, i sto treba ciniti (onemoguciti da to dijete radi, nesto drugo?) ?
    Eh to se nebi usudila.Znam samo da dok su mali (starost od mjesec/dva) se nesmiju izvijat.

  24. #124
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Evo da se i ja pohvalim. A. se prevrnuo sa 5,5 mj. Sutradan je bio cetveronoske, do punih 6 mj. je naveliko puzao. Tek nakon puzanja sa 6,5 mj je samostalno sjedio. Sada mu je 8,5 mj i prije par dana je poceo hodati oko namjestaja.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Hop

    A. ima 3,5 mjeseca. Danas se počeo, kad ga držim na rukama od sebe, dizati u sjedeći položaj. Već danima osjećam da vježba trbušnjake, i diže noge prema sebi dok ga tako držim, ali do danas se nije dizao u sjed. Ne samo da se digne, nego tako i ostane bar pol minute, u nekakvom sjedećem položaju.

    Je li prerano za to i smijem li mu to dozvoliti da radi?

  26. #126
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    mislim da mu je još prerano, ja Anji još ne dozvoljavam dok nebude mogla sama skroz sjediti

  27. #127
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    podižem malo topic zato što trebam savjet, naš mali prijatelj (jedan dan je stariji od Anje), se još ne okreče s trbuha na leđa niti s leđa na trbuh i kad leži na leđima, leži u u luku, i s vremena na vrijeme zabaci glavu iza, po svemu što sam čitala mislim da bi bilo dobro da ode kod fizijatra, par puta sam pokušala dati to do znanja njegovoj mami, ali se ona svaki put ogluši, e sad da ja ne bi na nju navaljivala bezveze, što vi mislite, po ovom mom opisu

  28. #128
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    anjica, nismo lijecnice i ne mozemo znati, posebice ako ne vidimo dijete.
    ja bih uvijek dijete odvela fizijatru, ako me muci sumnja.
    cisto da budem mirna.

    isprintaj svojoj prijateljici topik o izvijanju, pa neka ona sama odluci.

  29. #129
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    hvala momze , isprintat ću joj

  30. #130

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Evo malo da se i mi pohvalimo . A. se obrce na sve nacine, rukicama tako cvrsto hvata da cesto gledam jesu mi ostale modrice po tijelu, nogice su vec neko vrijeme u ustima, oko tjedan dana puza unazad, a danas sam ju ostavila samu u sobi na par minuta i nasla ju sa rucicama u saksiji!! Dakle, sad puze / vuce se i ustranu!! Idemo na baby plivanje i zadnji puta je plivala sa slaufom, a ja sam ju samo pridrzavala za nadlaktice, a ona je super balansirala tijelo. Hvata igracke, trpa ih u usta, kao i sve ostalo sto joj dodje pod ruke, tako da ce cvijece vrlo brzo biti maknuto sa poda!

  31. #131

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Podizem ponovo topic - jer u velikoj sam dilemi... Zahvaljujuci upravo ovom topicu i vasim pricama obratila sam se fizijatru jer mi se cinilo da E. ima slab tonus sto je fizijatar i potvrdio (kako rece na samoj donjoj granici normalnog tonusa s hipotonijom)E. je bila tocno 7 mjeseci (vec sam pisala o tome ranije)... Dobili smo i vjezbice koje smo obavili upravo 1 puta (danas je trebao biti 2. put) a od pregleda fizijatra do danas proslo je gotovo mjesec i pol. Vjezbice su trajale oko 15 minuta - stavljajte je na koljenja- prva vjezba, stavljajte je da bocno sjedi tj. obje nogice svinute u koljenima okrenutim prema desno - druga vjezba i baby handling podizanja bebe - treca vjezba. To je bilo to. Bila sam vrlo nesretna - sta da tu vjezbam, koliko dugo je treba drzati u tim polozajima i ostala pitanja.
    Posredstvom pp dobila sam kontakt za privatnog terapeuta. Krenuli smo i sad zaista imamo sto vjezbati - KAKO doci do zeljenog sjedenja a i vjezbanje traje 45 minuta do sat vremena. Ono sto me brine i muci je da prema tekstu kojeg sam citala upravo na forumu Lidije Dimitrijevic o ometanju motornog razvoja, moja E. u granicama normale: tj. isteze na ledjima nogice vec 3 mjeseca i stavlja ih u usta, lezi na lijevom boku, s tim da joj je desno stopalo polozeno na tlo a koljeno u fleksiji ispred lijeve noge koja je ispruzena. Desnom rukicom se igra i hvata predmeta a na lijevu se naslanja. Dakle, E. se ne posjeda, povremeno bude na sve cetiri ali se srusi u roku 10 sekundi. Preokrece se s trbuha na ledja i obrnuto vec od 3. mjeseca. Sad s vjezbicama, terapeut je posjeda vukuci je iz ledjnog polozaja prema naprijed za jednu ruku, uci je prednjim, bocnim i straznjim zastitama. Tvrdi da smo u zaostatku cak 4 mjeseca i da sam joj ja to uglavnom priskrbila jer je nosim na rukama i ona se pasivno odnosi prema svemu kao pod staklenim zvonom jer joj ja drugacije ne dozvoljavam. Zelim svom djetetu najbolje a ispada da joj cinim lose.
    Vjezbaci, kakva su vasa iskustva - treba li dijete uciti obrasce motornog razvoja ili treba omoguciti djetetu da svojim ritmom spontano dodje do njih? Totalno sam :? :/

  32. #132
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Ja nisam Grgu ničemu učila,sam se posjeo,propuzao,digao na nogice i sa 10 mjeseci samostalno prohodao.Sad već zna sam sići sa kreveta na nogice a ne na glavu-to smo mu pokazali par puta ali je on sam savladao tehniku.
    Vjerojatno svako dijete ima neki svoj ritam.
    Doduše,Grga je dosta vremena provodio na podu,ispod baby gyma.Uvijek kad je bio dobre volje i naspavan stavljala sam ga na gym i znao se na njemu zaigrati i po sat vremena.I inače smo ga puštali da se na podu sam snalazi i onda se borio kad je hti o do nečega doći,pa je gmizao,rotirao se pa je i propuzao.
    Ne znam kaj da ti kažem ,ja govorim iz svog iskustva.A i nosili smo ga dosta.Nisam ga puštala ni sekunde ako bi plakao ili bio loše volje.Kao beba je puno puta i prespavao meni na rukama.

  33. #133
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Nikola ne voli biti na trbuhu!
    Kad se vrti po krevetu, obično ujutro ima volje za samostalnu igru, okrene se na trbuh i čim skuži ide natrag na leđa. Ponekad se zadrži na trbuhu i odgurne nogicama dva-tri puta i natrag na leđa.
    Puno je nosan i jednostavno se često neda spustiti na pod. Pokušavam ga animirati, ali rijetko uspijem.

    Ima li još takve djece?
    Nisam pristalica nikakvih vježbi i učenja.

  34. #134
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Curke, shvatite da su vježbe o kojima se na forumu često piše terapija za djecu koja imaju probleme sa motorikom u smislu da imaju odstupanja u tonusu mišića, asimetrije i slično - tako da ne možemo baš govoriti jesmo li ili nismo pristalice vježbanja - djeca koja imaju dijagnosticiran distoni sindrom jednostavno moraju vježbati.

  35. #135
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Slažem se s Mimom.

    Ako treba vježbati svakako bih to i činila. Uostalom, ove vježbice koje se gore spominju su zgodne, nisu ništa komplicirano i izgledau kao samostalni pokušaji djeteta da nešto napravi (tako recimo pokušava moj malac bočno sjediti isl).

    Samo treba imati strpljenja i pokušati ne biti nervozan (ili opterećen zato što beba mora vježbati) jer će to dijete osjetiti i može vam se sve puno otežati.

  36. #136
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Nisam ni mislila na te ciljane vježbice . Znam da to Nikoli ne treba, a i da ima beba kojima treba, nego mi je patronažna rekla da ću morati leći s njim na pod i vježbati ...ajme, on sad jede stol !

  37. #137
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Htjela sam reći...frstovol on neće na pod!

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Devotion, ja ću s neba pa u rebra - daleko više vjerujem stručnjacima s Goljaka nego privatnim fizijatrima (pogotovo ako je riječ o P.) kojima je u interesu da što češće dolazimo s bebama i ostavljamo što više love. Koliko sam shvatila, tvoje je dijete 8 i pol mjeseci staro (dakle, mrvu više od Kaleba) i okreće se na obje strane, ima "Playboy" položaj na boku, dolazi u četveronožni položaj, sjedi iako se ne posjeda samostalno...U čemu je problem? Kakva 4 mjeseca kaskanja?! Zar prema tom fizijatru djeca od 4 mjeseca moraju činiti navedene radnje? Ma daj...

    Evo što Kaleb radi:
    - na trbuhu se diže na ispružene ruke, kreće se u krug, ali se ne diže u četveronožni, a kamoli da bi puzao. Gmiže unatraške.
    - tek je prekjučer otkrio četveronožni položaj, odnosno, uspjelo mi je staviti ga u taj položaj, a da se odmah na trbuh
    -sjedi i ima relativno dobre bočne i prednje obrane, ali ne posjeda se samostalno - nije ni blizu tome
    - okreće se s leđa na trbuh, obratno nisam primjetila da radi namjerno
    - ne stoji, ne hoda, ne pjeva Lijepu Našu, ne riješava algoritme

    Vele na Goljaku - u širim okvirima dobi, sve ok...Ovaj tvoj bi ga vjerojatno proglasio debilom...

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    a da se odmah na trbuh
    A da se odmah ne baci na trbuh.

    Inače, ovo okretanje očima ide privatnom fizijatru i njegovim komentarima, ne tebi.

  40. #140
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa
    Vjezbaci, kakva su vasa iskustva - treba li dijete uciti obrasce motornog razvoja ili treba omoguciti djetetu da svojim ritmom spontano dodje do njih? Totalno sam :? :/
    iskreno, pitanje ti je malo nespretno postavljeno. jer ako je neko vjezbac, onda obavezno mora uciti obrasce motorickg razvoja (i to i radi upravo vjezbanjem), to nije fakultativno

    djeci koja nemaju problema s motorikom v******* ne treba, u smislu ciljanog vjezbanja. dobro je da budu sto vise slobodni da se slobodno razvijaju, ali nece im stetiti ako ih puno nosas, jer ce i u malo vrmeena na podu raditi ono na sto su spremni.

    meni je malo blesava izjava tvojeg fizijatra da si ti kriva sto dijete zaostaje s motorikom :?

  41. #141
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    Luna, hvala na pojašnjenju. Meni se izgleda učinilo da su vaši bebači propuzali do 6 mjeseci pa me to zaintrigiralo.

    I Meda, baš sam tako mislila. Bojala sam se da ga možda nisam "previše" nosala i usporila ga. A naravno da se jako voli nosati.

  42. #142
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Luna baš volim kad veliš bez okolišanja

    Nego, daj reci kaj su to "obrane"? Ne kužim a zanima me.. Jel to kad se dočeka s rukama da se rukne o pod ili ?!

    Tnx

  43. #143
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj LR prvotno napisa
    ima "Playboy" položaj na boku,
    mene zanima koji je to položaj, od onog što si navela Anja večinu radi, jedino ne kužim taj položaj

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    Citiraj LR prvotno napisa
    ima "Playboy" položaj na boku,
    mene zanima koji je to položaj, od onog što si navela Anja večinu radi, jedino ne kužim taj položaj
    lezi na lijevom boku, s tim da joj je desno stopalo polozeno na tlo a koljeno u fleksiji ispred lijeve noge koja je ispruzena.
    Mi to ne radimo, ali radi frend Timi i meni izgleda kao da pozira za Playboy.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Hvala cure! Mislim da sam bila dosta nejasna...ponovo se spremamo na kontrolu kod fizijatra, pa cu pitati... Inace fizijatar nije privatni (Klaiceva) ali JE fizioterapeut, jer nismo mogli u Klaicevoj dobiti vise od 2 termina vjezbanja u mjesec i pol.... Fizijatar nam je rekao da je E. na granici normale prema hipotoniji i preporucio vjezbanje... Ali mene muci OVO sto radimo kod fizioterapeuta (koji je prije radio na Goljaku) - s obzirom da izlazimo debelo izvan onoga sto E. samostalno moze i radi. Npr. dosta inzistira da se E. podize iz lezeceg stava u sjedeci i da razvija sve vrste obrana (cak i straznje)....

  46. #146
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Luna prvotno napisa
    Mi to ne radimo, ali radi frend Timi i meni izgleda kao da pozira za Playboy.

  47. #147
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Khm khm, kaj mi može netko reć kaj su to obrane?

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Khm khm, kaj mi može netko reć kaj su to obrane?
    Ono kaj si pretpostavila - kad izgubi ravnotežu, ne padne kao cjepanica nego se dočekuje na rukice i ponovo je uspostavlja (ravnotežu, ne cjepanicu).

  50. #150
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Khm khm, kaj mi može netko reć kaj su to obrane?
    Nego, daj reci kaj su to "obrane"? Ne kužim a zanima me.. Jel to kad se dočeka s rukama da se rukne o pod :D

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •