Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: Kuhinjski aparati

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    Ja inox u trenutnoj kuhinji održavam sredstvom za pranje prozora i zadovoljna sam. Ja snjim perem sve živo... iako ne znam je li to baš pametno, ali dobro čisti.

  2. #52
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja tako sa maramicama za pranje prozora iz DM-a. Sve se blista i sjaji - kuhinjski elementi, šparet, pločice, pipe. Stvoreno za lijene domaćice.

    ms. ivy - ne, treba mi ploča upravo sa plinom.

  3. #53
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    aha, u tom slučaju uvijek ti ostaje čišćenje ringova i oko njih.

    ali staklokeramika se stvarno jednostavno čisti, spužvica i deterdžent ili pak salveta i sprej za staklo, a ako nešto zagori ostružeš onim žiletom.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    Moja mama oduvijek namače ringove u kvasini (ocat), a onda ih izriba arfom s onim spužvama od neke žičane vunice :? - ne znam kako se to zove.
    Malo se treba potruditi, ali ne čistiš ih tako svaki dan.

  5. #55
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    ježim se održavanja ploče s plinom, baš zbog ringova i sl.
    ALI ona crna ploča s strujom mi nikako ne ide u kuhinju, po mom "guštu" kuhinja mora biti mjesto koje odiše toplinom i domaćom atmosferom, toplo i ugodno za kuhanje. ne sviđaju mi se hladni tonovi i površine, a i po feng shuiu, zdravoj prehrani i svemu sličnom struja stvara elektromagnetsko polje oko hrane i to je negativna energija. ali mi je tako privlačna kada vas čujem kako održavate, jer trenutno imam inox sa dvije struje (oni stari izbočeni ringovi) i koma je.

    jedno od stvari koju preporučam napraviti visoko donje elemente. moja mama ima stepenicu ispod elemenata tako da kada režem kod nje ne moram se nimalo saviti u leđima, samo savijem ruke i to mi se jako sviđa jer sam u kuhinji stalno zgrbljena.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj marena prvotno napisa
    Moja mama oduvijek namače ringove u kvasini (ocat), a onda ih izriba arfom s onim spužvama od neke žičane vunice :? - ne znam kako se to zove.
    Malo se treba potruditi, ali ne čistiš ih tako svaki dan.
    Ja rinke stavim u lonac, ulijem vodu i sol i stavim kuhati. Nakon što je jedno vrijeme kuhalo dodam malo sode bikarbone i zagasim. Ostavim da se ohladi i kad se ohladi izlijem zmazanu vodu i spužvicom prebrišem rinkove. Jedini je preblem što to moram raditi na dva put da bi oprala sve rinkove. Na rinku na struju nikad ne kuham jer mi je struja prespora. Ta rinka mi je stalno pokrivena onim pokrivalom.

  7. #57
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj paci prvotno napisa
    a koliko je zgrada u kojima se zatvori plin cijeloj zgradi radi jednog stana? ja sam čula za svega par, otprilike su jednake šanse i da ti krenu npr mijenjati plinske instalacije u cijeloj ulici i sl., dakle ne govorim o ekstremnim situacijama već redovnim
    Baš me mogla iznimnost pogoditi u nekom drugom aspektu života, a ne u ovom... nama su u četvrtak po treći put u zadnjih osam mjeseci zatvorili plin u zgradi
    Ja bih uzela štednjak s 4 plina samo da imam svoju bocu.

  8. #58
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    balarosa

  9. #59
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Razmisljam o povisenoj pecnici, cini mi se prakticna a i lijepo izgleda. Kakva su vasa iskustva?

  10. #60
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Razmisljam o povisenoj pecnici, cini mi se prakticna a i lijepo izgleda. Kakva su vasa iskustva?
    takvu je pred 30 godina imala moja ujna u francuskoj . to mi je bilo strašno čudno, ali mi se jako svidjelo. mogla sam izvaditi sve iz pećnice, a da ne čučim, ne ispečem se, imam osjećaj za težinu posude koju vadim iz pećnice...

  11. #61
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Razmisljam o povisenoj pecnici, cini mi se prakticna a i lijepo izgleda. Kakva su vasa iskustva?
    takvu je pred 30 godina imala moja ujna u francuskoj . to mi je bilo strašno čudno, ali mi se jako svidjelo. mogla sam izvaditi sve iz pećnice, a da ne čučim, ne ispečem se, imam osjećaj za težinu posude koju vadim iz pećnice...
    moja nona na sj. dalmatinskom otoku imaju takvu pećnicu još iz 60ih i super je....
    ja ju imam od kad smo u svom stanu (4 godine) i nikad više ne bih imala onu nisku dolje...

  12. #62
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Mali dizem temu. Ima li tko kuhinjake uredaje iz Ikee??
    Kako ste zadovoljni. Konkretno me zanima pecnica, ind ploca i napa.
    Posljednje uređivanje od kudri : 03.04.2018. at 21:31

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Mali dizem temu. Ima li tko kuhinjake uredaje iz Ikee??
    Kako ste zadovoljni. Konkretno me zanima pecnica, ind ploca i napa.
    Ja imam. Pećnicu Kulinarisk: https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00300895/ obožavam! Bila je na dvostrukoj akciji kad smo ju kupili i trgovac me doslovno nagovorio, ali isplati se svake lipe.


    Imamo ovu napu https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/10304628/ , ok je, zadovoljna sam s njom. Rekla bih da je dobar odnos cijene i kvalitete.
    Na indukcijsko kuhalište se još navikavam (navikla sam ranije na plin Čini mi se da su u međuvremenu izašla neki novi modeli.

    Nažalost perilicu za posuđe nismo uspjeli kupiti u Ikei. Htjeli smo malu od 45cm i rasprodane su lani usred kalendarske godine, kad smo već projektirali kuhinju. Kupili smo ekvivalentnu Elektroluxovu, koja bi trebala biti identična, ali ipak postoji mala razlika.

    Hladnjak nemamo njihov.

  14. #64
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam. Pećnicu Kulinarisk: https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/00300895/ obožavam! Bila je na dvostrukoj akciji kad smo ju kupili i trgovac me doslovno nagovorio, ali isplati se svake lipe.


    Imamo ovu napu https://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/10304628/ , ok je, zadovoljna sam s njom. Rekla bih da je dobar odnos cijene i kvalitete.
    Na indukcijsko kuhalište se još navikavam (navikla sam ranije na plin Čini mi se da su u međuvremenu izašla neki novi modeli.

    Nažalost perilicu za posuđe nismo uspjeli kupiti u Ikei. Htjeli smo malu od 45cm i rasprodane su lani usred kalendarske godine, kad smo već projektirali kuhinju. Kupili smo ekvivalentnu Elektroluxovu, koja bi trebala biti identična, ali ipak postoji mala razlika.

    Hladnjak nemamo njihov.
    Hvala ti puno!
    Koliko je garancija i gdje su servisi? Jesi se interesirala možda? Ima Ikea neki svoj servis unutar robne kuće ili?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti puno!
    Koliko je garancija i gdje su servisi? Jesi se interesirala možda? Ima Ikea neki svoj servis unutar robne kuće ili?
    Moram potražiti koliko koji aparat ima garanciju (3-5 godina, čini mi se). Što se tiče servisa, to su ti sve Electroluxovi aparati (tj Electrolux radi za Ikeu) pa najnormalnije ideš u njihove servise.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •