Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 65

Tema: Kuhinjski aparati

  1. #1
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno Kuhinjski aparati

    Trebam savjete koje kuhinjske aparate izabrati.
    Na šta je bitno obratiti pažnju kod nape, pećnice, ploče za kuhanje, perilice posuđa, sudopera i pipe?
    Kako se održava inox? Jel' ostaju fleke nakon svakog dodira prstom?
    Ma sve čega se sjetite jer sam se ja utopila u moru ponude.
    Jedino znam da mi napa mora biti jaka (ali koliko jaka nemam pojma) jer su nam kuhinja i dnevna soba spojene i čine mi se zgodne pećnice koje izvana nisu vruće.

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    E, ova ti je dobra Ljudi na ovome ostave živce i hrpu novaca, a posao nikada nije gotov. Ajmo redom.
    1. složi prioritete: izgled, funkcionalnost, kvaliteta ili brend. Moj izbor je funkcionalnost, MŽ blagoslovi izgled, a vrijeme potvrdi kvalitetu - kvaliteta je jedini parametar koji danas ne možeš dobiti. Ako briješ na nekakav brend, ovaj topic je izlišan.
    2. odluči dinamiku: sve odjednom ili postupno. Ako sve odjednom, lijepo uđeš u dućan i kažeš im što hoćeš, a oni se ustrče oko tebe.
    3. odluči razinu vlastitog angažmana. Ako odabereš brend ili odlučiš sve kupiti u jednom dućanu, netko će ti to sigurno znati zabost na svoje mjesto.

    Napa se može izvesti na nekoliko načina, a najbolje je ako se smrad može ispuhati izravno u ventilacijsku rupu. Ako nemaš pristojnu ventilaciju, postoje ti nape s ugljenim filtrima.

    Sve ostalo u normalnom kućanstvu podliježe blagoslovu domaćice. Kvaliteta nije baš nikakav razlog za odabir, jer su baš svi brendovi danas podjednako osrednji - razliku čini jedino garantni rok.

  3. #3
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Iz mog iskustva:

    Izaberi napu i perilicu koje su najtiše u klasi (bez obzira na brand), pogotovo zato što je kuhinja otvorena.

    Moje iskustvo s inoxom je takvo da ga više ne želim vidjeti. napa i ploča štednjaka su stalno prljavi, vidi se prašina, fleke, potamnjeli ringovi od kuhanja...

    frendica ima crnu ploču štednjaka, malo pošprica s onim za staklo, prođe krpom i to je to.

    perilica za suđe ne mora imati 7 programa (kao što ima moja) jer ćeš sigurno koristiti samo jedan. dobro, možda ispočetka isprobaš još koji od programa, ali kasnije ćeš se držati samo jednog. još ako ti se takva skupa perilica pokvari generalno 3 puta u 3 godine (kao moja) onda ćeš preklinjati preostalih 6 programa i sebe što si bacila lovu za to.

    što se nape tiče, pokušaj izabrati neku koja nije prema donjem dijela čoškasta jer ćete stalno razbijati čelo

    pipe sa šlaufom za čiščenje sudopera odu za čas (tj. ode šlauf).

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    joj, i vi imate tuš? ka-ta-stro-fa!

    inox sudoper mi je ok, ploču ionako osušim krpom nakon svakog pranja (tvrda voda = koma fleke). oni bijeli suduperi (ja, seljo) požute pa ih moraš povremeno prati varikinom ili sličnom gadosti.

    staklokeramički šparet obavezno, po mogućnosti indukcijski... poželjno da nema gumbe. lako za održavanje.

    ako možeš pećnicu podići, odlično. obavezno s ventilatorom.

    i ja imam perilicu s n+1 programa a koristim jedan. moja se barem ne kvari...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ma da... ta slavina-tuš je fenomenalna!

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bit će onda da tvoja ne curi.

    je, praktična je ali gumice stalno odlaze a nemoguće je naći koje pašu. crijevo smo mijenjali dvaput a gumice nosili čak sa hvara (nisu pasale ).

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ovako, ne znam šta mi je bitnije izgled ili funkcionalnost, možda bi čak rekla da mi je izgled ipak malo važniji. Brandovima se uopće ne zamaram.
    Uzimamo sve odjednom (gotovinski kredit) i bila bih najsretnija kada bi i kuhinju i aparate mogla na jednom mjestu, čak smo i našli to mjesto... aalii bojim se da je sve na jednom mjestu dosta skuplje nego da malo protegnem nožice i prikupim živčeke u snop da su čvršći i obiđem više dućana i proberem najisplativije.
    Što se nape i ventilacije tiče, nemam pojma kako stojim s ventilacijom. naime, nama strši iz zida u kuhinji jedna širokacijev koja je predviđena za napu, ali da li je to TO, ne znam
    o pipama ne znam ništa, ali vidim da tuš ne dolazi u obzir. Meni se sviđaju one tanke koja idu odozdo prema gore pa u luku (a je mi opis) ali ne znam koliko je to dobro (kamenac, pritisak jer smo na zadnjem katu i sl.).
    Pećnicu u svakom slučaju mislim podići.

  8. #8
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Brunda, koliko si visoka?
    te savijene pipe su nezgodne za nas krakate, mene zabole ledja. zato sam ja odabrala varijantu koja je montira na zid, umjesto na sudoper.

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Ovako, ne znam šta mi je bitnije izgled ili funkcionalnost, možda bi čak rekla da mi je izgled ipak malo važniji. Brandovima se uopće ne zamaram.
    Uzimamo sve odjednom (gotovinski kredit) i bila bih najsretnija kada bi i kuhinju i aparate mogla na jednom mjestu, čak smo i našli to mjesto... aalii bojim se da je sve na jednom mjestu dosta skuplje nego da malo protegnem nožice i prikupim živčeke u snop da su čvršći i obiđem više dućana i proberem najisplativije.
    Što se nape i ventilacije tiče, nemam pojma kako stojim s ventilacijom. naime, nama strši iz zida u kuhinji jedna širokacijev koja je predviđena za napu, ali da li je to TO, ne znam
    o pipama ne znam ništa, ali vidim da tuš ne dolazi u obzir. Meni se sviđaju one tanke koja idu odozdo prema gore pa u luku (a je mi opis) ali ne znam koliko je to dobro (kamenac, pritisak jer smo na zadnjem katu i sl.).
    Pećnicu u svakom slučaju mislim podići.

  9. #9
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    170 sam visoka, ali je najčešće mm taj koji pere suđe (a on je oko 175) 8)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    bit će onda da tvoja ne curi.

    je, praktična je ali gumice stalno odlaze a nemoguće je naći koje pašu. crijevo smo mijenjali dvaput a gumice nosili čak sa hvara (nisu pasale ).
    Mi nijednom. Tri i kusur godine....

  11. #11
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    170 sam visoka, ali je najčešće mm taj koji pere suđe (a on je oko 175) 8)
    onda ti je sasvim svejedno

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    brunda, lijepo uzmeš tjedan dana i svako popodne posjećuješ svoje poznate u njihovim kuhinjama.
    pa vidiš šta ti se sviđa, a šta ne.
    jer ovako, izdaleka...
    tko zna je li "tiha napa" jednako tiha meni i wewi: možda ja ni ne primjećujem, a ona gluha od buke.
    ili te fleke: možda netko kaže da se prlja, a nije ni imao namjeru čistiti češće od jednom u dva tjedna.
    ja ću reći da je meni inox zahvalan zato što ionako perem nakon svakog kuhanja.
    znači... nema objektivnih parametara...

  13. #13
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    kad smo mi opremali kuhinju, jedan od bitnih kriterija kod odabira strojeva (a i ostalog) mi je bio 'da imam čim manje posla'.
    to izgleda npr. ovako:
    perilica - ugradbena, sasvim skrivena
    napa - ugradbena, vidi se samo dva cm inoxa (dio koji se izvlači kad upališ napu)

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Brunda, upravo danas popodne razmišljam kako ću postaviti taj topic....ali ti si me preduhitrila. Mi smo u istoj situaciji - pri pomisli da moram obići 5 dućana i izgubiti se u silnom izboru - koma!
    Nama treba još suđerica, napa, pećnica, ploča za kuhanje i frižider.
    Bitni su nam izgled i praktičnost (lagano čišćenje!) i viša srednja klasa aparata.

    Pitanje i dileme koje mene muči:
    1. napa - ako ne inox, kaj onda? Treba nam kutna napa - gledali smo faberovu kutnu.
    2. ploča za kuhanje - 3+1, staklokeramika. Upravo na drugom topicu vidim svi popljuvali to jer se teško čisti. To mi je dakako jako korisna informacija, ali ne znam što mi drugo preostaje ako želimo kombiniranu ploču. MM inzistira na plinu, a i meni se čini da moramo imati mogućnosti nešto skuhati iako nestane struje/plina.
    3. frižider - najmanje dilema imamo oko toga, ali opet neki savjet bi dobro došao
    4. pećnica - bit će svakako ugradbena, povišena -e sad, kaj realno treba jednoj obitelji u kojoj se ne peku svaki dan kolači, odojci i sl ? ventilator - ok, teleskopske vodilice - svakako, ali npr. aqua clean, eko clean, pirolitičko čišćenje - pojma nemam kaj je bolje i kaj mi treba! Koliko realno treba programa 4, 6, 8? 2-struko ili 3-struko staklo?
    5. suđerica - mislimo kupiti potpuno ugradivu, jer ne podnosim "prstiće" na inoxu. Pored toga nekako mi je jako bitno sušenje. E sad, da li s sušenje s preostalom toplinom od pranja ili ono drugo (nemam pojma kako se zove)? Suđerice koje imaju ovaj drugi sistem su skuplje, valjda i bolje ?!

    Kao što vidite pomoć bi i nama dobro došla.

  15. #15
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    ja sam u potrazi za aparatima već mjesec dana, jer isto opremamo novu kuhinju. I sve sam istražila na webu, bila u dućanima, ispitala frendice za iskustva i evo zaključaka do kojih dođoh :

    Napa- ja uzimam teleskopsku, malo se vidi, netreba puno čistiti, ne trkam stalno glavom o nju, moja će bit alu, bitno je da ima što veću usisnu snagu ( 550 nečega), i da ne zauzima motor puno prostora- npr candy CBT 62X

    Pećnica- ne mogu je podići pa mi je bitno da ima tri stakla da se ne osjeti toplina izvana, i da ima onaj štoper za otvarnje, ne pečem profesionalno pa mi nisu bitna pet ventilatora da bi mogla peći nekoliko stvari odjednom..izabrala electrolux

    ploča- definitvno sam se zagrijala za sk 3+1 al sad ste me poljuljale za čišćenje..izabrala electrolux

    Perilica- potpuno integrirana, da troši manje vode , npr. 12l, da ne buči, našla 49db, bilo bi bolje i manje al puuno košta, meni je to bitno jer su mi kuhinja i dnevna spojene , da ide 12 setova posuđa..izabrala jednu candy


    Frižider imam otprije- gorenje, onaj starinski look sa frizerom , apsolutno zadovoljna.


    I sad moje pitanje, gdje to sve na jedno mjestu kupiti?



    Brunda, kad ti stiže kuhinja?, I meni su u aspecto iscrtali kuhinju i dali ponudu al nikak da se odlučim?, Javiš kak si zadovoljna?

  16. #16
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Kasiopeja, nismo ni mi još ni odlučili kakvu a kamoli da smo naručili. Nikako da odem tamo s nacrtom kuhinje pa da mi predlože par riješenja. Najvjerojatnije ćemo slijedeći tjedan. Rok isporuke im je 30 dana.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Ja sam kuhinju dala napraviti u Divna-dizajnu i stvarno su mi dali najpovoljniju varijantu!
    Od aparata sam se odlučila za :
    -napa: nekakva s tamnim staklom, oni je preporučili uz kuhinju
    -pećnica: ugradbena, OBAVEZNO povišena Gorenje
    -ploča: staklokeramika 3 plin+1 struja Gorenje
    -suđerica: ugradbena, izabrao mi je ovaj čovik što pravi kuhinju
    Za frižider se još nismo odlučili, ali mi je važno da ga ne treba odmrzavati (on to sam radi-klasaA) i da ima 3 ladice zamrzivača.
    Ja sam većinom uzela Gorenje jer ima 3 godine garancije, a svi drugi,kako sam čula, manje!

  18. #18
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Bembolina prvotno napisa
    Ja sam kuhinju dala napraviti u Divna-dizajnu i stvarno su mi dali najpovoljniju varijantu!
    Gdje se nalazi Divna-dizajn?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj sis prvotno napisa
    Citiraj Bembolina prvotno napisa
    Ja sam kuhinju dala napraviti u Divna-dizajnu i stvarno su mi dali najpovoljniju varijantu!
    Gdje se nalazi Divna-dizajn?
    Oni su u Samoboru, ali gazda često dolazi u Trpanj na Pelješcu. Čak je razmišljao da se doseli na Pelješac, ali prvo mora prodati kuću u Samoboru!
    Ima i e-mail adresu,ali je trenutno nemam sa sobom.
    Ako je želiš, javim ti na pp.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Evo malo mojih preporuka

    najbolje vam je uzeti ugradbenu napu koja se izvlaci

    pecnica staklokeramika(istina da se teže cisti ali puno bolje nego inoks
    na inoksu uvjek ostaju fleke dok se keramika da lijepo ocistiti.

    za pecnicu si pazite da ima staklo kojoj se staklo ne ugrijava jako(naravno zbog djece)
    i ako vam to šta znaci da ima gumb za vrijeme pecenja jer onda ne trebate stalno provjeravati koliko se pece.

    Što se tice firmi mene su oduševili u gorenju
    od njih sam kupila pecnicu i plocu za kuhanje .
    Naravno pri preseljenju sam izgubila racun i garanciju.
    A pošto dizne za plin u svih ploca dolaze za bocu morali smo promjeniti za dizne za gradski plin(to je kod svih proizvođaca)
    otišli smo u gorenje kupiti nove dizne.
    Odmah su nam rekli da oni besplatno mjenjaju dizne ali naravno uz predocenje racuna
    Oni su me ljepo uputili da odem dici kopiju racuna, došli promjeniti dizne, popisali aparate(nekakav kod po kojem znaju godište proizvodnje) i nakon par tjedana dobila sam kopiju garancije koja vrijedi 3. godine


  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Preporučam ti da prije nego naručiš kuhinju pogledaš asortiman proizvoda Blanco (ugradbeni dozatori za deterdžente, rupe u radnoj plohi za bacanje smeće, sistemi razvrstavanja otpada...). Mi smo ugradili njihove dozatore za deterdžent i sapun, a imamo i njihov sudoper i pipu s tušem (dvije godine radi bez intervencija).
    Napu smo kupili teleskopsku Candy, s dva motora po 400 W. Zauzima jako malo mjesta, cca 15 cm u visinu, super vuče, ali je malo preglasna za moj ukus. Zanimljivo je da je ova napa koštala cca 1000 kn, otprilike koliko i napa od Gorenja koja je bila duplo slabija i duplo viša.
    Što se frižidera tiče, mi smo kupili premali (60 širine, visine 150, s dvije police škrinje). Da sad kupujem, kupila bi i širi i viši. Kad dođemo iz malo veće kupovine, jedva utrpamo stvari.
    Ploču ti i ja preporučam staklokeramičku, ja imam kombiniranu plin i struju i katastrofa je za čistiti.
    Sretno s odabirom!

  22. #22
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    jedna napomena za frižidere kombinirane sa zamrzivačem. postoji izbor s jednim ili s dva kompresora (posebno za hladnjak, posebno za frizer). prednost dva kompresora je što dijele teret hlađenja i ukoliko se npr. pokvari kompresor hladnjaka, privremeno morate zbrinuti samo pola stvari
    također ukoliko vam je hladnjak ugradivi provjerite upute za ugradnju (zbog protoka zraka) jer stolari vam na takve stvari neće sami paziti.

  23. #23
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Meni je staklena ploča za kuhanje zakon... ako je održavaš uvijek izgleda kao nova
    pećnica da se klinci ne opeku i da se ne vide packe
    još uvijek su mi ljepše nape koje nisu ugradbene, iako ih je teško za održavati-barem moju (nikak ju ne mogu uglancati-stalno se vide risevi)
    perilica potpuno ugradbena- sveki ima običnu pa su je unuci sredili jer neprestano tipkaju po njoj

    mi smo prezadovoljni Whirlpoolom
    kupovali smo u KC-u, i kod Kralja

  24. #24
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    e, da , tko ima para Miele je najbolji 8)

  25. #25
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Ja imam sve od Gorenja (napu samostojeću) i potpuno smo zadovoljni. Pećnica je hladn aizvana, ima svakakvih opcija, frižider ima nekakvo samostalno ugađanje. Ako je vani toplije ili hladnije da se ne stvori led unutra. Napa i ploča za kuhanje se lako čiste

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    MM me taman zaskočio, da hoćemo li prominit našu staru prastaru samostojeću pećicu. U planu nam je bilo kupit ugradbenu+ugradbena ploča+ona drvena kašeta za sve to ugradbeno + dio nove radne ploče. MM-u je u međuvremenu izgubio volju za mijenjat sve to, npr. kaže, radna ploča nam je duga pun kufer, a plaća se po metru. Ja predložila da kupimo samo dio. Kako napraviti onaj "nevidljivi spoj"? Viđala sam ljudima da je najlipše kad je spoj bez nekih lajsni-kako se to izvodi???
    Ima li samostojeći ipak neku važnu prednost pred ugradbenom kombinacijom-osim brzinske montaže i estetike??? Čini mi se da je jeftinije :?
    Pomagajte

  27. #27
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    jel mi zna netko reći troši li indukcijska ploča puno struje, mislim jel baš puno skuplja od kuhanja na plin?

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    MM me taman zaskočio, da hoćemo li prominit našu staru prastaru samostojeću pećicu. U planu nam je bilo kupit ugradbenu+ugradbena ploča+ona drvena kašeta za sve to ugradbeno + dio nove radne ploče. MM-u je u međuvremenu izgubio volju za mijenjat sve to, npr. kaže, radna ploča nam je duga pun kufer, a plaća se po metru. Ja predložila da kupimo samo dio. Kako napraviti onaj "nevidljivi spoj"? Viđala sam ljudima da je najlipše kad je spoj bez nekih lajsni-kako se to izvodi???
    Ima li samostojeći ipak neku važnu prednost pred ugradbenom kombinacijom-osim brzinske montaže i estetike??? Čini mi se da je jeftinije :?
    Pomagajte
    Joj nemoj mjenjati samo dio radne ploče. Može se spojiti samo silikonom, ali to bude jadno izgledalo(ne tolko zbog silikona nego zbog dviju različitih ploča). U Baumax-u ti znaju imati radne ploče na akciji. MM je kupio lani cijelu radnu ploču za 150 kn. Ako imaš samostojeću pećnicu (ko ja) puno ju je lakše montirati unutra, ali i izvaditi van, ako je potrebno (zbog popravka, promjene, poplave). I naravno puno su jeftinije.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ma mislim da nije neki problem u različitim radnim pločama jer smo mi kupovali neku tako običnu koja je bila em jeftina, em je svi živi imaju...
    Ajde me još nagovorite za samostojeći...
    Volim peć kolače i kuvat, al osim ventilatora i hladnih vrata od pećice sve mi je nekako svejedno. Koju boju odabrati, obzirom da su mi boje u kuhinji vanilija i boja trešnje? Nisam ljubitelj inoxa, hladan je.
    Isplati li se uložiti u energetski razred A, iako je gore kombinacija struja+plin

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Trnje
    Postovi
    285

    Početno

    Evo upadam malo kasnije ali ova je tema sigurno mnogima aktualna...
    Dakle u potrazi sam za kuhinjom i svim aparatima koji idu uz nju. Malo sam već luda jer ne znam što i kako. Stoga molim sve dobre duše da prenesu svoja iskustva meni ako imaju malo vremena.
    Što se pokazalo kao kvalitetno, ekonomično i lako održivo, a da naravno nije preskupo.
    Svi kuhinjski elementi dolaze u obzir, a i komentari u svezi cijele kuhinje su dobrodošli. Hvala

  31. #31
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Što mislite o Končar aparatima?

  32. #32
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Joj Brunda, znam šta je hodanje za aparatima... Ja sam se onomad (prije jedno 5-6 godina) dobrano nahodala, jer kod nas i da hoćeš, nema sve na jednom mjestu. Plus mi je kuhinja sva na jednom zidu trpezarije, dugačkom čak 230cm (... ti gradnju iz '70-tih)
    Elem zbog manjka prostora uzela sam Gorenje šporet 50cm širok (samostojeći), inox, al' onaj što izgleda mat, 2 ringle na struju, 2 na plin. Nemam problema sa čišćenjem. Rerna nije nešto vrela na dodir, ali da sam imala prostora, definitivno bi uzela posebno ploču, posebno rernu, da je ugradim u visini očiju. Mrzi me saginjati se Frižider uzela kombinovan sa 3 ladice zamrzivača, takođe Gorenje, obični bijeli (htjela sam žuti, ali je razlika u cijeni bila OGROMNA, a razlika u aparatima bila samo u boji :? ). Napa Elektrolux, takođe mat inox, ne znam koliko je tiha ili bučna, uzela sam je sva sretna jer je bila jedina od 50cm širine, pa pasala iznad šporeta. Pristojno "očisti" zrak od kuhanog kelja ili graha, iako nije skopčana na ventilaciju (nemam odvod iznad). Suđerica Candy, ima tri programa - staklo, obično i eko pranje. Koristim samo obično, i povremeno za staklo. Još se nije kvarila (kuc, kuc, u drvo). Sudoper sam dala napraviti po mjeri, širok 60cm, u njemu stoji plinska boca, a sa strane ima 4 ladice za escajg. Gornji dielovi kuhinje su svi pravljeni po mjeri, da iskoristim svaki cm (ja crtala i gnjavila majstore jer ne može drugačije). Za sad sam zadovoljna, sve služi svrsi i još se ništa nije kvarilo, a nisam se nešto ni odrala plaćajući. E, da, pipu za vodu obavezno iz zida, jednoručna baterija bilo koja pristojne kvalitete i pristojan "pipak" da dohvati bar pola sudopera. Slavina za vodu za suđericu najmanja koju nađeš, montiraj nešto ispod nivoa radne ploče, jer suđerica nije duboka koliko kuhinjski elementi, pa ploča lijepo sakrije pipu (ima nekih 10cm "lufta" u odnosu na ploču). Srećno sa opremanjem!

  33. #33
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    Što mislite o Končar aparatima?
    evo moja mama kupila na akciji ugradbenu ploču i pećnicu od Končara prije nepuna 2 mj. i zadovoljna je, meni se čak po nekim sitnicama sviđa više od moje Candy

  34. #34
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    da i još bih dodala, za one koji se dvoume da li uzeti ploču 3+1 ili sve plin, ja sam imala i jedno i drugo i sve plin mi je daleko bolje - ova na struju mi je služila samo za odlaganje, masu puta mi je falilo još 1 kolo (pogotovo dok sam djeci kuhala nešto deseto), a plina tako rijetko nestaje da se ja zbilja ne sjećam da li se to u mom životu ikada desilo, a da se i desi - imam pećnicu za taj dan ili rešo na tavanu ili piceka s placa

  35. #35
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    + Trajanje garancije, postojanje servisa i cijena
    - marka

    Svi aparati nastaju od manje/više istih dijelova, jedino se "markata" uređaji za istočno tržište rade od bullshit dijelova.

  36. #36
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Ako netko hoće slušat:
    1) Indukcijska ploča ne troši puno struje jer zagrijava samo dio ispod posude, za razliku od obične staklokeramike koja grije cijelo polje. Eventualni trošak je nabava posuđa koje odgovara indukcijskoj ploči jer ne vrijedi svaka zdjela (magnet u dnu itd...)

    2) Pećnica je sigurno bolja s ventilatorom jer se brže speče pošto vrući zrak kruži po cijeloj pećnici. Postoje i kombinirane s parom, mikrovalnom ili pirolitičke koje se same čiste. Tako ja npr. imam kombiniranu s parom i pečem ili klasično ili ubacim vodu i pečem u posudi koju sam dobila s pećnicom. Jako je ukusno i zdravo-nešto poput Zeptera.

    3) Napa je najbolja ako ima odvod, nikako predugačku cijev jer se svakom metrom cijevi efikasnost nape smanjuje.Od 500 na dalje kubika po kvadratu je prihvatljivo za kućanstvo. Ponekad je jednostavnije uzeti karbonski filter i mijenjat ga 3-4x godišnje a imaš isti efekt kao s odvodom (ili čak bolji)

    4) Ako netko inzistira na plinu i struji, može nabaviti ploču sa staklenom podlogom pa ima 1 ili 2 staklokeramička polja a ostalo plin s gusnatim držačima koji se lakše čiste od kromiranih.

    5) Ugradbena perilica suđa je skuplja ali definitivno puuuno tiša pa je za preporuku. Netko je spomenuo jače sušenje u perilici, to imaju neki modeli ali je skuplja i mora imati rešetku ispod nje u soklu.

    6) Dobar omjer cijene/kvalitete su npr. Whirlpoolovi aparati i Ikea kuhinje.

    7) Kod kupovine kuhinje obratiti pažnju na sljedeće:
    - da su panti na vratima kvalitetni i vrata ne lupaju nego se lagano zatvaraju
    - da ladice klize i otvaraju se cijelom dubinom elementa i isto se lako same zatvaraju kao i vrata
    - visina radne plohe je optimalna 91 cm, ako je netko vrlo visok neka uzme višu kuhinju, tj. deblju radnu ploču

    Ne solim nikom pamet nego mi je to struka

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Inox mi je katastrofa - lijep je dok je friško ulašten, ali vidi se na njemu svaka flekica

  38. #38
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Inox mi je katastrofa - lijep je dok je friško ulašten, ali vidi se na njemu svaka flekica
    inoxu je i svrha da se vidi fleka pa ju možeš pobrisati i čak dezinficirati pa ti je zajamčeno čisto....
    inox se zato rabi u profesionalnim kuhinjama

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    samo da se pridružimo

    frižider - imamo gorenje, onaj kaj zgleda ko da je iz 50-tih, kupili ga radi estetike i to još u pevecu , ali smo fakat zadovoljni.

    ploča - electrolux, arhur martin, 3+1, koma - nikad oprat, vječno zgleda zmazano, a ne postoji poklopac kojim bi se mogla sakriti

    perilica - electrolux, mala od 45 - zadovoljni, pere ok, nije tak glasna, u biti to nam je prva perilica, tak da ju nemamo s čim ni usporediti :/

    e sad, pecnica; imali smo candy, pa smo je u seljenju ostavili na balkonu nekih godinu dana , tak da joj je vjerojatno riknul termostat (grije previše jako); sad tražimo novu, najvjerojatnije bumo zeli gorenje iz nekoliko razloga:
    - ima one gumbiće koji se moraju prvo stisnuti, pa tek onda izađu van da bi se mogli okretati - nekak mi se to čini lakše za čišćenje
    - jednostavna, bez puno utora - lako za čišćenje
    - najjeftinija od onih koje smo mi gledali
    - 5 godina garancije

    jedino nema onaj tajmer, ali mislim da mi to ni ne treba :/

  40. #40
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj paci prvotno napisa
    da i još bih dodala, za one koji se dvoume da li uzeti ploču 3+1 ili sve plin, ja sam imala i jedno i drugo i sve plin mi je daleko bolje - ova na struju mi je služila samo za odlaganje, masu puta mi je falilo još 1 kolo (pogotovo dok sam djeci kuhala nešto deseto), a plina tako rijetko nestaje da se ja zbilja ne sjećam da li se to u mom životu ikada desilo, a da se i desi - imam pećnicu za taj dan ili rešo na tavanu ili piceka s placa
    Ovo se definitivno ne odnosi na Rijeku gdje se provodi plinifikacija i gdje je svako malo neki dio grada bez plina dulje vrijeme (dulje znači mjesece).
    I ne odnosi se na zgrade gdje se zbog neispravnih instalacija u jednom stanu zatvori plin za cijelu zgradu.

  41. #41
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    balarosa, ok za rijeku, ja govorim iz svog zg iskustva

    a koliko je zgrada u kojima se zatvori plin cijeloj zgradi radi jednog stana? ja sam čula za svega par, otprilike su jednake šanse i da ti krenu npr mijenjati plinske instalacije u cijeloj ulici i sl., dakle ne govorim o ekstremnim situacijama već redovnim

  42. #42
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    što se tiče nape, pokušaj izabrati neku koja nije prema donjem dijelu čoškasta jer ćete stalno razbijati čelo
    ovo je ziva istina

  43. #43
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa
    Ako netko hoće slušat:
    4) Ako netko inzistira na plinu i struji, može nabaviti ploču sa staklenom podlogom pa ima 1 ili 2 staklokeramička polja a ostalo plin s gusnatim držačima koji se lakše čiste od kromiranih.
    Imam electrolux staklokeramiku- arthur martin..i super se čisti ploča, al majke ti , ovi gusnati držači!... Jel neko izumio sredstvo za to?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    kasiopeja s čim čistiš ploču? ja imam istu i meni je koma :/
    držače ja frknem u suđericu

  45. #45
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    meni suđerica jedva takne držače, kakvi nutra, takvi van. Sad su već skroz flekavi.
    A ploču, oribam običnom spužvicom ( sa onim grubljim dijelom- i ne, nije joj ništ kak god jako trljala), prebrišem pjenu viledom i zaglancam sa papirom za ruke. Minuta, dvije i blista.

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nemojte me sad plašiti da se i staklene ploče teško održavaju :shock:
    Odustala sam od inoxa jer svi pišu da se na njemu vidi svaka packa.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    moja da
    meni je koma onaj dio oko plamenika. tam se uvijek zavuče hrpa maščobe. brijem da su one s 4 struje puno bolje za održavanje.

    a ironično je to kaj mi baš i ne kuhamo previše...

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa
    Citiraj maxi prvotno napisa
    Ako netko hoće slušat:
    4) Ako netko inzistira na plinu i struji, može nabaviti ploču sa staklenom podlogom pa ima 1 ili 2 staklokeramička polja a ostalo plin s gusnatim držačima koji se lakše čiste od kromiranih.
    Imam electrolux staklokeramiku- arthur martin..i super se čisti ploča, al majke ti , ovi gusnati držači!... Jel neko izumio sredstvo za to?
    Što su to gusnati držači?

    Perilica suđa mi je Whirpool, samostojeća, i istina da je prilično glasna. I još nešto, naizgled ima isti učinak pranja na pola sata i na 2,45 tj. 3 sata koliko joj traju drugi programi, tako da je uvijek na ekonomičnom-usput, ne traje dugo to njeno šuškanje.

    Meni se pokazalo i estetski i funkcionalno dosta dobro pravilo koje sam slijedila-da gornji i donji elementi idu-tako reć u paru, tj. ako je donji širok 60 cm, da je toliko i gornji. Također ako su širi npr. 80 cm, a na frekventnom su mjestu, veća je vjerojatnost da se u otvorena vrata lupne glavom, naročito u prometnoj kuhinji-jedan lijeva vodu, drugi sjecka, treći se isto nešto mota....

    Nezadovoljna sam ponudom onih elemenata za objesit između radne ploče i gornjih elemenata-ono, držači za ubruse, začini i te potrepštine-il su od inoxa-što ne želim il iz sve po 8-također ne želim.
    I kanta za smeće-još ne nađoh funkcionalno i lijepo-kod nas stoji ispod sudopera u elementu :/

  49. #49
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ima li nešto sa samoodržavanjem ?

    Sad opet razmišljam o inoxu jer mi zapravo bolje paše u futuristički dizajn kuhinje (buahaha)

  50. #50
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mima, ako pitaš za običnu staklokeramičku ploču (bez plina), zaista se lako održava.

    svaki inox = glancanje svakog otiska prsta, to kod mene ne prolazi.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •