Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 62 od 62

Tema: elektricna vs.rucna izdajalica

  1. #51
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za izdajanje dovoljne kolicine mlijeka za bebu koja ce biti odvojena od tebe od 7 ujutro do 8 navecer svaki drugi dan, ja bih ti svakako preporucila dvostruku elektricnu izdajalicu. Hoces li imati vremea za izdajanje na poslu? Idealno bi bilo izdajati svakih 3h dok beba i ti niste zajedno.

    Za preporuku izdajalice, to je sve individualno. Ja bih svakako uzela nesto za sto su dodatni/rezervni dijelovi dostupni na trzistu, pogotovo ako mislis da ces izdajati neko duze vrijeme. Pod tim mislim na razne velicine onih skoljki za dojke, rezervne membrane, cijevi, itd. Ucinkovitost izdajalice ovisi o tome kako ona i njeni dijelovi pristaju na dojke, plus sto komponente moraju biti u top formi. Membrane, recimo, treba mijenjati redovito i cesto.

    Koliko je stara beba? Koliko joj obroka treba dok ste razdvojeni?

  2. #52
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo mene padobranca. Koje su to membrane koje treba mijenjati? Ja imam rucnu koju koristi jedno 2 mjeseca svakih par dana od kad radim da ostavim mlijeko maloj. Jel to vrijedi i za rucne izdajalice? I ikakav bi bio parvilan nacin ciscenja? Ja ju operem s detergentom za sude scaki put i svako 10 ak dana otkuham u vodi s bocicama i dudama? Je to ok.? Sorry na totalnom offu al si me Kaae zatekla s tim membranama.

  3. #53
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koliko znam, rucna izdajalica nema membrane. Obicno se sastoje od tek nekoliko dijelova i ok ih je prati tako kako ih peres.

    Ovo su membrane i ventili jednog proizvodjaca, ovo drugog...

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Za izdajanje dovoljne kolicine mlijeka za bebu koja ce biti odvojena od tebe od 7 ujutro do 8 navecer svaki drugi dan, ja bih ti svakako preporucila dvostruku elektricnu izdajalicu. Hoces li imati vremea za izdajanje na poslu? Idealno bi bilo izdajati svakih 3h dok beba i ti niste zajedno.

    Za preporuku izdajalice, to je sve individualno. Ja bih svakako uzela nesto za sto su dodatni/rezervni dijelovi dostupni na trzistu, pogotovo ako mislis da ces izdajati neko duze vrijeme. Pod tim mislim na razne velicine onih skoljki za dojke, rezervne membrane, cijevi, itd. Ucinkovitost izdajalice ovisi o tome kako ona i njeni dijelovi pristaju na dojke, plus sto komponente moraju biti u top formi. Membrane, recimo, treba mijenjati redovito i cesto.

    Koliko je stara beba? Koliko joj obroka treba dok ste razdvojeni?
    Ona je sad 13 mj a sisa često. Po noći zna i po 3-4 puta. Ne pratim sat dam kad ona želi. Po danu ujutro obavezno, onda nakon doručka, kad ide spavati, poslije buđenja, poslije ručka, prije večere i za spavanje. Kao mala puno i stalno sisa. I ne bi htjela prestati kad krenem raditi
    I da, imat ću vremena na poslu.
    Sa svim tim pumpama, membranama sam ostala zbunjena.

  5. #55
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To su dijelovi izdajalica, vise manje sve funkcioniraju po istom principu. Morat ces pogledati sto je dostupno na trzistu (koji proizvodjaci), a onda i koje dodatne dijelove imaju u redovnoj ponudi na hrvatskom trzistu. Ne odgovaraju sve izdajalice svima.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Hvala na pomoći.

  7. #57
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Ne znam gdje da pitam pa ću probati ovdje, možda mi savjetnica znat reći kome se obratiti; naime na fb se proteže tema izdajalica u rodilištima i (ne) imanji istih. Po porodu dijete je odveženo u drugi grad na intezivnu i u bolnici gdje sam ležala mi je rečeno da nema izdajalice a bolnica je prijatelj djece pa bi trebala imati. Uz vašu pomoć smo to prebodrili i beba doji. Kome se požaliti, bolnici, unicefu..?? Ne želim da se ijedna majka nađe u takvoj situaciji u kojoj sam bila. Srećom mi smo uspjeli sa dojenjem, pitam se kolike su majke odustale od dojenja radi nečije lijenosti ili nemara??

  8. #58
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jesi li u SOS grupi? Mozes tamo pitati, na tom topicu. Pitat cu i ja pa ti javiti ovdje.

  9. #59
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Javi se UNICEF-u na info@unicef.hr, a pozaliti bi se trebala rodilistu i Ministarstvu zdravstva.

  10. #60
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Da da u grupi sam, a požalit ću se to je sigurno. Hvala

  11. #61
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    I kaae puuuno ti hvala, ti si me vodila kroz prve dane nakon poroda

  12. #62
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nema na cemu; drago mi je da ste uspjeli.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •