Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 319

Tema: Privatno rodilište u Zagrebu

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Da li bismo zagovarali sustav koji zdravu djecu , umjesto tetama u vrticu, povjeravali na cuvanje specijalistima za djecu s poremecajima u ponasanju?
    Saradadevii, ovo ti je fenomenalna usporedba.
    Stvar je u tome što se to povremeno desi, pa se svaki djetetov najmanji odmak od standarda proglasi patologijom i dijete se šalje kojekakvim specijalistima, koji onda isprobavaju na njima svoje teorije... Dakle i posljedice su slične - intervencija rađa intervenciju.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Valjda kada ideš rodit misliš na sebe
    Neke misle i na bebu

  3. #53
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Valjda kada ideš rodit misliš na sebe
    Neke misle i na bebu
    Na nju prvu

  4. #54
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, za bebu je baš odlično kad ju se nadrogira s raznoraznim analgeticima i analgezijama, i baš joj je veselo što se mora duže i teže mučiti da izađe van....

  5. #55
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    [
    Iskreno, kad sam pročitala ovu novost, ni na kraj pameti mi nisu bile osobe koje svjesno izabiru carski.
    Ali kad su već spomenute, nadam se da bi takve trudnice
    (u toj privatnoj bolnici) dobile stručnu psihološku pomoć koja bi odagnala njihove strahove vezane uz prirodni porod.


    Uistinu, carski bi trebao biti mkao opcija svakoj zeni ako ona to izricito zeli, ako se dobro informirala i ako je tako cvrsto odlucila. To je njeno tijelo i njeno dijete te samim time i njena odgovornost. Ja sam npr toliko citala o vrstama i nacinima poroda, kada sam bila prvi put trudna, da mi nitko ziv vise ne bi bio nagovorio na normalan porod. Moju su trudnocu vodili muz i zena, vrhunski americki strucnjaci koji su mi rekli da je dugorocno gledano, na zdravlje zene puno bolji carski rez. I ona sama, doktorica, odlucila se dvaput na carski (muz joj ga je napravio, kako slatko - poroditi vlastito dijete, fakat su zajedno rodili).
    Veselim se privatnom rodilistu ako ce zeni dati potpunu slobodu radjanja ako to podrazumijeva carski rez. Onda cu se definitivno odluciti na trece dijete jer u ovim nasim bolnicama, sa ovakvim odnosom doktor-trudnica, sobama, stanju u rodilistima... nema sanse da imam jojs jedno dijete, a jos da me k tome i prisiljavaju na koji nacin da rodim. Ako zelim carski i ako placam onda hocu da bude carski i zelim svoj privatni apartman, onako kako mi se to pruzilo u inozemstvu. Svatko ima pravo na svoju odluku bez osudjivanja.

  6. #56
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    kada sam cula vijest o otvaranju privatne klinike za porode, iskreno sam se obradovala. zasto?

    zato sto sam pomislila, bas onako kako je Zrinka rekla, da cu moci platiti da me puste na miru. rodila sam prije godinu dana u privatnoj klinici u Litvi i bilo je prekrasno. porod iz snova, doslovce onako kako sam ga navela na dvije stranice A4 formata mog plana poroda.

    naravno da su mi nudili epiduralnu 3 puta, koju sam odbila i vise nije bilo nikakvog forsiranja. zato se nadam, da ce i u ovoj privatnoj klinici biti tako nesto moguce.

    naravno da je veliki problem takvih privatnih klinika sto, ako platis, uglavnom udovolje tvojim zahtjevima, sto one zene, koje zele prirodan, neinterventan porod a nemaju sredstava da ga plate, ostavlja na cjedilu da se za svoja prava bore u drzavnim bolnicama.

  7. #57
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Moju su trudnocu vodili muz i zena, vrhunski americki strucnjaci koji su mi rekli da je dugorocno gledano, na zdravlje zene puno bolji carski rez.
    to nije točna informacija, a pretpostavljam da su mislili na
    carski rez je operativni zahvat koji nosi puno veće rizike za ženu od vaginalnog poroda.
    a to je samo jedna stavka u nizu.
    mogućnost biranja elektivnog carskog je jedna stvar, ali carski rez u medicinskom smislu je bolja opcija jedino onda kada je indiciran stvarnim medicinskim indikacijama.

    http://www.pregnancy-info.net/c-sect...lications.html

    Cesarean Section Complications

    When a cesarean is done, the risks and benefits of the procedure need to be weighed. This includes looking at the added benefits and risks of doing a cesarean or of birthing the child vaginally. Sometimes the benefits of the cesarean will outweigh the risks and sometime the vaginal birth benefits will outweigh the risks of the cesarean.

    Cesarean birth is major surgery, and, as with other surgical procedures, risks are involved. The estimated risk of a woman dying after a cesarean birth is less than one in 2,500 (the risk of death after a vaginal birth is less than one in 10,000). These are estimated risks for a large population of women. Individual medical conditions, such as some heart problems, may make the risk of vaginal birth higher than cesarean birth.

    Risks for the Baby

    - Premature birth. If the due date was not accurately calculated, the baby could be delivered too early.
    - Breathing problems. Babies born by cesarean are more likely to develop breathing problems such as transient tachypnea (abnormally fast breathing during the first few days after birth).
    - Low Apgar scores. Babies born by cesarean sometimes have low Apgar scores. The low score can be an effect of the anesthesia and cesarean birth, or the baby may have been in distress to begin with. Or perhaps the baby was not stimulated as he or she would have been by vaginal birth.
    - Fetal injury. Although rare, the surgeon can accidentally nick the baby while making the uterine incision.

    Risks for the Mother
    - Infection. The uterus or nearby pelvic organs, such as the bladder or kidneys, can become infected.
    - Increased blood loss. Blood loss on the average is about twice as much with cesarean birth as with vaginal birth. However, blood transfusions are rarely needed during a cesarean.
    - Decreased bowel function. The bowel sometimes slows down for several days after surgery, resulting in distention, bloating and discomfort.
    - Respiratory complications. General anesthesia can sometimes lead to pneumonia.
    - Longer hospital stay and recovery time. Three to five days in the hospital is the common length of stay, whereas it is less than one to three days for a vaginal birth.
    - Reactions to anesthesia. The mother's health could be endangered by unexpected responses (such as blood pressure that drops quickly) to anesthesia or other medications during the surgery.
    - Risk of additional surgeries. For example, hysterectomy, bladder repair, etc.
    - You can get blood clots in the legs, pelvic organs or lungs.
    - Your bowel or bladder can be injured.
    http://www.plivazdravlje.hr/?section...id=5720&show=1
    Žene koje rode carskim rezom imaju više poteškoća kad žele začeti sljedeće dijete, pokazalo je istraživanje provedeno u Velikoj Britaniji.


    http://www.medicina.hr/rjecnik/c-pojam.htm
    carski rez (sectio cesarea)-operativno-abdominalni put dovršenja porođaja (kroz trbušnu stjenku i prednji zid maternice). Incidencija carskog reza je od 5-25%. Danas se carski rez radi ekstraperitonealno, radi izbjegavanja peritonitisa. Najčešći je poprečni istmični ekstraperitonealni carski rez. Glavne indikacije za carski rez su: 1. Placenta previja, 2. sužena zdjelica, 3. Defleksija ploda sa leđima sprijeda. Gestacijska dob kad se radi carski rez sve se više smanjuje (donja granica je 26 tjedana). Nuspojave carskog reza. 1. Visoka smrtnost (zbog patoloških trudnoća i morbiditeta), 2. Djeca koja se rađaju carskim rezom su uvijek nezrelija, 3. Neplodnost nakon carskog reza.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    iridana, ginekolozi uglavnom slabo znaju o fiziologiji normalnog poroda (neuznemirenog, nemedikaliziranog) , a jos manje imaju iskustva u njemu. Tvoji par potvrdjuje istrazivanja na tom podrucju koja su obavljena, npr u Engleskoj, gdje bi 30 posto lijecnica ginekologinja izabralo carski za nerizicnu trudnocu (dakle, elektiva).
    Zasto bi to one izabrale? Mozda ne zato jer znaju da je to bolje za njih i njihovu djecu, dugorocno ili kratkorocno.

    momze, iskustva privatnih klinika na ovim prostorima su takva da je carski i upotreba epiduralne, indukcije itd...znatno ucestalija nego u drzavnim bolnicama (a i one to dijele sakom i kapom)
    Moje prvo porodno douliranje me dovelo u doticaj s najpoznatijom londonskim privatnim rodilistem, Portland , u kojemu je elektirala Spiceica (sada zovu "too posh to push" ), i situacija je sljedeca:
    kazu ti da sve mozes sto hoces, mozes hodati, hopsati, aromaterapirati se, reci svima da odu i puste te na miru, nositi svoje pokucstvo ( a mozes doci u predtrudovima i traziti epiduralnu, elektivni carski, da dijete odnesu na neodredjeno itd...), dakle mozes traziti prirodni porod a la carte, ginekolog sarmira i uvjerava te da je tebi na raspolaganju (oni iz Harley Streeta). Kada se stvari pocnu odvijati, i ako ne daj boze dodjes prerano, tada pocinje standardni interventni porod u rukavicama: "vec je pola noci, vidite da ste umorni, mogli bismo sada to malo ubrzati....."
    il "jeste li sigurni da ne zelite epiduralnu, cini se da vam je jako tesko, a to je stvarno nepotrebno...."

    klasika
    samo su puno ljubazniji i stalno se suosjecajno smjeskaju.
    eto, cini mi se da je to kljucna razlika
    smjesak koji se skupo placa

  9. #59
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    smjesak koji se skupo placa
    to je to.
    smješak, ljubaznost, satelit i plahte na cvjetiće.

    meni se čini da u Hrvatskoj ima stvarno jako puno ljudi za koje je TO humanizacija rađanja.

  10. #60
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    vidim da mi je ovo ostalo nedovršeno
    to nije točna informacija, a pretpostavljam da su mislili na
    govorilo se neko vrijeme da vaginalni porod nosi povećan rizik za težu kontrolu nad mokrenjem (ne mogu se ovaj čas sjetit kako se to stručno kaže) u starijoj dobi, što su sve studije opovrgle.

  11. #61
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    inkontinencija?

  12. #62
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    inkontinencija?
    tako je, hvala :mlot po glavi:

  13. #63
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    mamaJu, prvo sam pročitala ovo
    smješak, ljubaznost, satelit i plahte na cvjetiće.

    meni se čini da u Hrvatskoj ima stvarno jako puno ljudi za koje je TO humanizacija rađanja.
    mislila sam ti reći kako mi je malo ponižavajuće, ali kad sam proskrolala malo poviše, postalo mi je jasno kako sam naivna i kako zaista postoje ljudi kojima je privatna bolnica mjesto u kojem dobiju doslovno sve ono što požele

  14. #64
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    meni je to postalo jasno kada sam shvatila da neki ginekolozi stvarno misle da se Roda zalaže za bolje materijalne uvjete .
    što je samo po sebi ok, ali ne po cijenu toga da uz ljepše rodilište i smiješak umjesto bahatosti i dalje sve radi kao i ranije, samo u finim rukavicama.

  15. #65
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ja sam se zamislila nad sobom. ne znam da li možda pretjerujem u pozitivnom gledanju na stvari.
    Kao što sam mislila da ti doktor u privatnoj bolnici neće napraviti sve što želiš, već ti objasniti što je najbolje za bebu i tvoje tijelo, tako sam i na onom topicu o privatnoj školi bila uvjerena da se tu samo profesori više trude oko tebe, ali ne i da postoji profesor koji progledava kroz prste (bar ne kompletno).

    Ne vjerujem svojim očima kad pročitam da ti dva dr.-a kažu kako je carski bolji, dugoročno, kratkoročno, bilo kako. A npr. nama su na tečaju u petrovoj objašnjavali zašto dolazi do inkontinencije i kako pokušati izbjeći takvo stanje.

  16. #66
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    E pa sad sto se tice apgara, moja kcer rodjena na carski je imala 10/10, a ona druga rodjena normalno 8/10. Isto tako, sto se plodnosti tice, nakon carskog reza sam ostala trudna onog moment kada smo t MM i ja pozeljeli. Sto se reza tice, pred 4 mjeseca sam bila na pregledu kod moje ginekologinje, zene sa karijerom i puno iskustva. Kada je vidjela moj rez na ultrazvuku, rekla je da nesto savrsenije u zivotu nije vidjela. Da je toliko savrsen i perfektan, kao da ga je netko nacrtao.
    Tri dana nakon carskog sam kuhala veceru, vjesala robu na susilo, usisala cijelu kucu i muza odvela na aerodrom navecer. To vam je ziva istina, doktor nije mogao vjerovati te mi jos zaprijetio da ce me natrag strpati u bolnicu ako se ne smirim (zvao me prvih 15 dana svaki dan na telefon). A sto da radim, moj muz pilot na komercijalnim transoceanskim letovima, nema ga po 15 dana, nama nikakvu pomoc niotkuda. Sama samcata, u bijelom svijetu sa bebom od 3 dana, vani vrucina od 60 stupnjeva...snadji se druze. Ali osjecala sam se super i nista mi nije bilo tesko. Nakon drugog poroda sam bila katastrofa jos godinu dana poslije. Nisam imala snage za nista, sve me boljelo, problemi sa stolicom, ne mogu sjediti, ne mogu dugo hodati... uzas, nikad vise!!! Rekla sam, jos 15 put carski, ali nikad vise prirodno. To je moje iskustvo i uistinu se divim ovim zenama sto imaju po troje djece, svaka im cast! Ja toliko volje i hrabrosti nemam.

  17. #67
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Oprostite, odletilo mi dvaput. Imam nekog ludog misa, sa dugmicima na sve strane pa sam sve nesto slucajno ispritiskala.

  18. #68
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Mene bas veseli. Trudnocu sam vodila privatno i da je barem vec tada postojala privatna klinika. Ne bi oklijevala ni trena. Lova bi se vec nasla, iz minusa u minus, nema veze.
    Moj porod, moj izbor.

  19. #69
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Čitam, čitami na kraju nisam dobila odgovor koji me zanima, a to je : Da li (sad na kraju) IMA privatnog rodilišta u Zagrebu i uopće u RH ili NE? Ako da, gdje? Ako ne, da li jre u skorašnjem planu? HVALA na odgovoru unaprijed

  20. #70
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Još ga nema, u planu je. Kada, ne znam. Ali mislim da sigurno ne barem jos godinu dana.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    ja mislim da je pozitivno da se otvara privatno rodilište... e sad s obzirom na osobu koja ga osniva skeptična sam jer se sjećam koko je bilo u zajčevoj prije par godina - ako cijenjeni doc tada nije uspostavio humani odnos prema trudnicama kao voditelj odjela nije mi logično da će sada odjednom tako postupati...O.K. novac će sada biti u igri :/

    moja mama je mene rodila prije 36 godina u privatnoj klinici u Africi najprirodnijim putem bez ikakvih intervencija uz veliku podršku divnih babica koje su je masirale i s njom na najljepši način prošle pripremu porod i poslije s dojenjem ...

    kad pomislim da se kod nas tek sad razgovara o privatnim klinikama i pokušavamo objasniti pravo na humani odnos a većina ljudi smatra Afriku zaostalom - gdje mi živimo

  22. #72

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Pozdrav!

    Ima li tko iskustva s ovim privatnim rodilištem? :/

  23. #73

  24. #74
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Je li u Zagrebu dostupno samo jedno privatno rodilište?
    Nakon svih ovih pisama što sam jučer pročitala razmišljam da skupim novce za privatno.
    Ne trebaju mi šokovi i stresovi. Imala sam toga dovoljno u životu.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Ima li kakvih svježijih iskustva?
    Molim da se neko javi s dojmovima

  26. #76
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    http://www.jutarnji.hr/zbog-cega-je-...skrb-/1490489/
    Evo jednog misljenja. Sto kazete?

    Poslano sa mog HTC Desire 200 koristeći Tapatalk

  27. #77
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.jutarnji.hr/zbog-cega-je-...skrb-/1490489/
    Evo jednog misljenja. Sto kazete?

    Poslano sa mog HTC Desire 200 koristeći Tapatalk
    Sto bi rekli? Pa zena je odgovorila. Ona to moze platiti. Jedna je od malobrojnih koji to mogu. Tocka.
    Nije stamota moci platiti, nego je sramota moci platiti u zemlji gdje vecina NE moze ( skoro nista) platiti.

  28. #78
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa dobro, opet to nije sramota za onoga tko može platiti, nego eventualno za "zemlju".

    No, mislim da se ova tetica (glumica?) samo štela pohvaliti da je rodila u privatnom rodilištu.
    Čisto sumnjam da je doživljavala takve reakcije, i da je takvo čudo platiti porod kod Podobnika.

  29. #79
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, opet to nije sramota za onoga tko može platiti, nego eventualno za "zemlju".

    No, mislim da se ova tetica (glumica?) samo štela pohvaliti da je rodila u privatnom rodilištu.
    Čisto sumnjam da je doživljavala takve reakcije, i da je takvo čudo platiti porod kod Podobnika.
    Pa da nije za nju sramota sto ima novaca. Nego za zemlju gdje vecina nema.
    Ali sve je to zapravo vrlo upitno koliko se ima novaca. Jer ona ima za platiti porod u privatnom rodilistu, ali da se nesto zakompliciralo , pa je dijete trebalo dodatnu skrb i brigu isli bi u drzavnu bolnicu. Pa se pitam tko bi mogao platiti skrb za dijete u jedinici intenzivnog lijecenja ili bilo kakav zahvat ili terapiju. Cak vecina onih koji mogu platiti porod u privatnom rodilistu tesko da bi mogli placati ( i ) bilo koju ozbiljniju skrb da je potrebna.

  30. #80
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I ja se slazem da bi sve zene trebale imati uvjete za radanje kao u privatnom rodilistu .
    Ali mene zivcira kad se ljudi zanose idejom da bi to sto mogu platiti privatno zubara, ginekologa , vadenje krvi ili privatno rodiliste , sustav u kojem se jos I placa ( pod obavezno) dobio bolju uslugu.
    Pa i ja placam ono sto trebam i mislim da mi je manja gnjavaza od hodanja okolo/cekanja. Radim to jer mogu i kad mogu.
    Ali tresko da bih mogla platiti za bilo koju ozbiljnu stvar , pa cak i da nekretninu prodam.

  31. #81
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    I ja ne kuzim cemu drama sto je isla u privatno rodiliste.
    Mogla je, otisla je, rodila, platila.
    I meni je blesavo sto se pravda bilo kome. Kao da se opravdava za svaku haljinu koju kupi. Bezveze.

  32. #82
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pa totalno bez veze. Ko da se ja pravdam za placanje privatnog logopeda ili psihologa.

  33. #83
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Normalno da nitko ne bi mogao platiti ništa "ozbiljno", zato postoji zdravstveno osiguranje (bilo ono privatno ili državno).

  34. #84
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Normalno da nitko ne bi mogao platiti ništa "ozbiljno", zato postoji zdravstveno osiguranje (bilo ono privatno ili državno).
    Pa da, ali ono se uzima zdravo za gotovo.
    jako se dobro zna da nase zdravstveno osiguranje jedan porod u bolnici placa 2000 kn, a porod u privatnom rodilistu kosta 20 000 kn.

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja ne kuzim cemu drama sto je isla u privatno rodiliste.
    Mogla je, otisla je, rodila, platila.
    I meni je blesavo sto se pravda bilo kome. Kao da se opravdava za svaku haljinu koju kupi. Bezveze.
    Ne pravda se, našla je način da se pohvali kak ona ima lovu za to a skoro nitko drugi nema. Bzvz.

  36. #86
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pravda se, našla je način da se pohvali kak ona ima lovu za to a skoro nitko drugi nema. Bzvz.

    20 000 kn skoro nitko drugi nema?!?
    Pa nije to dva milijuna €?!?
    Svašta!
    Odlazak zubaru i stavljanje nekoliko kruna dođe više, a ljudi to rade stalno.

  37. #87
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Što ne napiše članak pod naslovom "Zbog čega je sramota raditi non stop i ne moći si priuštiti platiti zdravstvenu skrb?"
    Ili možda "Zbog čega ljudi plaćaju doktore na crno da bi dobili ono što su već platili kroz doprinose?"
    Ili "Zbog čega se u državnim bolnicama ne dobije isti tretman kao u privatnoj?" (Ne mislim na smještaj.)
    Ili možda ova "Zbog čega se vani u državnom rodilištu dobije isti tretman kao kod nas u privatnom?"

    To su teme... a ne njeno hvalisanje... i to baš u trenu kad se najavljuje reforma zdravstva. Kako zgodno.

  38. #88
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ma, kao da nju briga za blagajnicu u konzumu ili lijecnicu obiteljske medicine koja radi u domu zdravlja...

  39. #89
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mislim da je platila vise no opet nije moje da kreiram i pratim njen budzet. Kao sto ne znam koliki joj je ulaz nivca ne zanima me ni koliki joj je izlaz. Sve dok ja to osobno ne moram platiti.
    Gospdja ima kolumnu u kojoj redovito pise svoja iskustva. Tako da joj je i ovo jedna od tema. Jer tako zaradjuje. Ima priliku iznositi svoje vidjenje stvari i osjecaje. Placaju je za to. Do sad nismo komentirali ni prethodnu kolumnu pa ne vidim razloga zasto i ja ovoliko slova natpikah za ovu.

  40. #90
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je platila vise no opet nije moje da kreiram i pratim njen budzet. Kao sto ne znam koliki joj je ulaz nivca ne zanima me ni koliki joj je izlaz. Sve dok ja to osobno ne moram platiti.
    Gospdja ima kolumnu u kojoj redovito pise svoja iskustva. Tako da joj je i ovo jedna od tema. Jer tako zaradjuje. Ima priliku iznositi svoje vidjenje stvari i osjecaje. Placaju je za to. Do sad nismo komentirali ni prethodnu kolumnu pa ne vidim razloga zasto i ja ovoliko slova natpikah za ovu.
    Imas potpuno pravo. Tema je privatno rodiliste. Pravo gospode je pisati sto zeli. ( zasto bi ona uopce bila socijalno osjetljiva u pisanju? To je samo njezino videnje svijeta. Njezinog svijeta, ne tudeg.)

  41. #91
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zapravo me najviše čudi kako je ovakvim pisanjem moguće zaraditi išta, a kamoli za porod u privatnoj klinici.

  42. #92
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    meni su OK razlozi radi kojih je išla,dakle ne radi elektivnog carskog u 8mom mj. trudnoće (da ti se koža i gđica ne raspeče i unište kako sam svojedobno čitala od neke starlete) nego radi banalnih stvari: po 10 žena na jednu kupaonicu,nedostatak wc-papira, neljubaznost i generalno nedostojanstvenih uvjeta poroda u državnim rodilištima....
    samo,mogla je onda jeftinije proći sa primaljama i porodom kod kuće (kad joj već ideja o polju nije mrska)

    ja sam jučer bila na pregledu u bolnici,poslali me u ispišani wc da ostavim urin na sudoperu (pored svih čaša ne znam kako je sestra znala koji je moj urin),dok sam se skidala u tom istom WC-u u 3 navrata je netko pokušao uletiti (jer smo sve ko' na traci) i onda skinutog donjeg dijela i gaćica sjediš sa još 3-4 žene i čekaš dr da dodje pa da vas sve ko' na traci pregleda (zato moramo sve unaprijed čekat polugole,da ne bi on morao pričekati da se mi skinemo naporede,jel)...naravno,dotični me nije ni pogledao niti mi se obratio već je samo komunicirao o meni sa sestrom...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 06.01.2016. at 11:43

  43. #93
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo me najviše čudi kako je ovakvim pisanjem moguće zaraditi išta, a kamoli za porod u privatnoj klinici.
    Meni je zapravo najbolji dio onaj kad prica o radu u trudnoci , i stvarno misli ozbiljno.
    Imam dojam da ona misli da svi rade poslove kao njezin, imaju poslodavca kao ona, i zaraduju priblizno njoj.
    Zapravo u opce ne shvaca da su mnoga mirovanja u trudnoci zapravo socijalna , a ne zdravstvena politika.
    I kao da je ona jedina zena koja je radila u trudnoci.
    ali odosmo od teme.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.01.2016. at 11:50

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Meni koja sam išla u školu s Jelenom ovaj tekst pokazuje da iako je skupila godina kao i ja još uvijek nije baš odrasla. Odrasli ljudi razuimiju da je suditi o tuđim financijama na temelju vlastita iskustva djevojke iz centra koja je pohađala finu gimnaziju i upisala fakultet koji joj je srce odabrala egoistično. Nisu sve žene u Hrvatskoj rođene u centru grada, s izvrsnim školovanjem na dohvat ruke te stoga nisu sve u mogućnosti raditi fine poslove na kojima možeš raditi do samog poroda. A Jeleni je to očito promaklo. Vjerojatno je ona sama svojim radom, trudom i zalaganjem zaradila to da ju roditelji upišu u osnovnu s učenjem latinskog, a one jadnice što su iz Metkovića pa se nisu za to založile do svoje 6, naravno da kasnije nemaju para za privatni porod, već otvaraju bolovanje jer ne mogu nosit kutije po dućanu. Tko im je kriv? Što se u vrtiću nisu malo založile? I na kraju krajeva, zašto ne ponesu te gajbe, i riskiraju zdravlje svoje djece kao što je i Jelena učinila?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Mislim da je to sve dogovoreno i ruku na srce cilj je da se prica o privatnom rodilištu i to je postignuto.
    Pa svaki put kad netko "poznati" tamo rodi se navodi ime i sl. Stvari kao usput.. Reklama.
    Mene samo interesira jedna stvar- vrijedi li ići tamo ili ne?
    Jer ako vrijedi, u smislu da se liječnik pažljivije skrbi, da ne donosi olako odluke (zapravo me to muci najviše s obzirom na velik broj carskih rezova), da imas adekvatnu pomoć oko dojenja i poslije poroda - onda bih dala i duplo od navedene cijene..
    A ovo -hrana, kupaona i sl. Sve to stoji i sigurno je neusporedivo s državnim ali nije nista ključno i životno vazno i vrijedno tih novaca za doslovno 3 dana.

    Molim nekog sto prije ako ima iskustvo da se javi ..
    Nalazim samo iskustva po drugim forumima koja su mi malo sumnjiva ili su sve redom carski rezovi ili dogovoreni ili iz raznoraznih razloga. Tesko je razabrati. Očito je da se ljudi srame i ne žele pričati o tome pa ni nemamo nekih iskustava..

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Činjenica je dominikslatki da ako nešto baš nedajBože pođe po zlu pa djetetu treba više od inkubatora, da će Podobnik uz svijeće i tihu glazbu prevest bebu na operaciju u državnu bolnicu... Mislim da u državnim ima svega i svačega, ali da na kraju kad je pitanje života ili smrti ako žele mogu pomoći dok privatno rodilište uz svu želju ne može jer nema resurse. A da te sigurno pomnije prate na porodu, u to sam sigurna...

  47. #97
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nemaju niti sva državna rodilišta resurse, neka uopće nemaju neonatologiju, pa opet žene tamo svaki dan rađaju u velikom broju.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Ono čega je mene strah je carski rez zbog zarade a mozda sam stekla krivi dojam mozda je češći jer ne žele riskirati pa je sigurnije bebu izvadit van "na vrijeme"..
    Jedno iskustvo znam di cura je bila sve fino otvorena i to al kao beba se nije htjela spustit pa su to riješili carskim.. Dal se moglo jos cekat ne znam, nisam doktor al za to sam tad prvi put čula. Nije bila dugo u rađaoni ..
    Znam i iskustvo di je carski bio dogovoren jer je zena bas htjela carski i cijelo iskustvo joj je bilo presavršeno, sto i vjerujem. Taj carski mi je malo pod upitnikom..

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Naravno, ali koliko sam shvatila dominikslatki živi u Zagrebu, pa prepostavljam da ne bira između rodilišta u mom kraju i Podobnika. Eto ja sam rodila u tri različita i najljepše mi je iskustvo iz najmanjeg koje uopće nije imalo operacijsku salu. Ali to sam ja, i skroz razimijem da neke žene u takvo rodilište ne bi išle. J bih sad četvrti put rodila najradije kući kako bi izbjegla mogućost da rodim na putu do rodilišta... I znam da bi mi bilo udobnije nego igdje, al što ću akd mm želi da mu se djeca rađaju u bolnici... Nismo svi spremni prihvatiti iste rizike... Moj post je služio tome da ako se bira privatno rodilište kako bi se primila bolja zdravstvena skrb, to ima smisla samo ako porod bude uredan ili gotovo uredan.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A gle tamo se zapravo koliko sam ja čula ide kako bi mami bilo lakše i zato se često rade carski. Naime, to ne boli. A medicinske indikacije za carski su sigurno rjeđe... ali eto mame ne pate. Porod boli i to dosta.. pa tko nije od kamena lako zavapi Ne mogu više i onda jr si platio dobiješ carski. U drž. bolnici ili te netko utješi, ili se netko na tebe izdere ili te nitko ne čuje, ali carski ne dobiješ zato što te jako boli.

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •